Plaatselijk ftieuws W. ondervonden, het vruchtelooze van al hun pogingen en het volkomen waardelooze en onbetrouwbare van alle beloften tot beterschap. Wij meenen niet langer meer te mogen verzwijgen de ernstige feiten, die wij persoonlijk konden consta- stateeren. 'Meermalen is de secreta ris in dronken toestand ter secretarie verschenen en werd hij tijdens kan toortijd aangetroffen in het arres- tentenlokaal, waar hij zijn roes uit sliep. Ter voldoening aan zijn zucht naar drank verliet hii aanhoudend zonder kennisgeving de secretarie, ter wijl hii gedurende de kantooruren na de middag meestal slechts zeer korten tijd verscheen. Van Juni tot en met September heeft hii meer dan 100 middagen verzuimd. Nadat B. en W. met de meest klemmende- argumenten hadden be reikt, dat althans publieke dronken schap weinig meer voorkwam is hier op het drankmisbruik meer in het geheim maar in hoogere mate voort gezet: Op diverse plaatsen ter se cretarie' en aanhoorigheden o.a. op de W.C: in het arrestantenlokaal, in het höuthok, fietshok en brandspui tenhuisje zijn flesschen en kruiken met drank gevonden. Zelfs werden deze in de nabijheid van het gemeen tehuis in den grond verborgen. Het is voorgekomen, dat de secretaris bin nen een half uur tijds ter secretarie in staat van dronkenschap geraakte, tengevolge waarvan hii een door hem zelf uitgeschreven vergadering der C. t. w. v. Schoolverzuim totaal ver gat. Op verzoek van den voorzit ter der Commissie is de burgemeester hem persoonlijk thuis gaan roepen, waarna hij in volkomen staat van dronkenschap verscheen. Dat zulk een gedrag een behoor lijke plichtsvervulling onmogelijk maakte zal Uwen Raad duidelijk zijn. Met den dag nam de lusteloosheid tot werken toe. Gedurende de laat ste twee maanden is de functionaris van het voörtdurend zijn onder in vloed van sterken drank niet vrij te pleiten geweest. Het werk ter se cretarie bleef dientengevolge meestal overgelaten aan het overige perso neel. Voor zoover dit daartoe niet competent was moesten sommige za ken wekenlang op behandeling wach ten. Van dikwijls voorkomende rap pels vanwege Ged. Staten of de Re- •geering nam de secretaris in het geheel geen of slechts weinig nota. Met veel moeite kon de Burgemees ter hem er soms toe brengen de sta pels bevelschriften te boeken en di verse zaken te regelen en te behan delen, waartoe hij evenwel dikwijls niet capabel bleek. De geheele ad ministratie toont een droevig beeld van algeheele verwaarloozing van het administratief en comptabel beheer. De Heer Couwenberg moge hier als verontschuldiging aanvoeren zijn ziekelijken toestand gedurende de laatste maanden, doch deze ziekte aan oog en nieren was het recht- streeksch gevolg van misbruik van sterken drank, zooals zijn behande- lenden geneesheer ons College uit drukkelijk verklaarde. In hooge mate bezwarend moet het dan ook ge noemd worden, dat de Heer Cou wenberg, ondanks het feit, dat zijn huisarts hem reeds in Juni j.l. alle gebruik van sterken drank verbood, bij een huiselijk feest verzekerde, dat hij zich hieraan niet zou houden al vorens nog een ander feest, het fes tival en de kermis zouden gepasi- seerd zijn, De verergering der oog- en nierziekte moet derhalve aan moedwil zijnerzijds worden toege schreven. «Hier zijn wii gekomen aan het slot van ons betoog. De behandeling van alle kascontroles, zooals die se dert het optreden van den huidigen Burgemeester vanwege B. en W. of Ged. Staten zijn geschied zal zoo aanstonds volgen. In zijn brief dd. 13 November 1931 verzocht de heer Couwenberg ons terdege rekening te willen houden met de rapporten van Ged. Staten bij de beoordeeling van het rapport, uit te brengen door den verificateur der Ver. v. Ned. Ge meenten. De inhoud van de Rappor ten van Ged. Staten zal dan in hoofd lijnen volgen mede met hetgeen ons College bij de processen-verbaal van kasopname kon constateeren. Na bovenstaande beschouwingen zal het Uwen Raad duidelijk zijn, dat handhaving van den Heer Cou wenberg in zijn functies van ont vanger, administrateur van het G. E.B. en van het Burgerl. Armbestuur niet langer toelaatbaar kan worden geacht. Doch ook opzichtens de waar neming van het secretariaat der ge meente blijft ons College de gegron de vrees koesteren, dat het misbruik van sterken drank oorzaak zal blij ven van een gebrek aan de zoo on misbare nauwgezetheid en werk kracht. Aan de hand der opgedane ondervinding zou ook het beheer der te innen legesgelden niet aan den (Heer Couwenberg mogen worden overgelaten. Welke overigens de mentaliteit van den secretaris is moge nog blijken uit de volgende beweringen. Volgens dien functionaris mist de Burgemees ter het recht om persoonlijk inlich tingen te vragen aan het personeel ter secretarie, doch behoeft hij hier toe feitelijk de toestemming van den secretaris. Behalve, dat deze bewe ring niet strookt met artikel 148 der gemeentewet, moet reeds aanstonds de ongerijmdheid daarvan in het oog springen. Daar nu de ambtenaar ter secretarie aan B. en W. de gevraagde inlichtingen heeft verstrekt en die ook uit eigen beweging heeft ge geven, indien hij zulks noodzakelijk achtte, heeft de Heer Couwenberg opzichtens hem verklaard, dat zulk een ambtenaar hier niet langer kan blijven. Bij zulk een stand van zaken beschouwen B. en W. iedere belof te tot beterschap volkomen vaarde loos en duldt het gemeentebelang bezwaarlijk meer de handhaving van den Heer Couwenberg als Secretaris. Bovendien heeft de Heer Couwenberg reeds uitdrukkelijk te kennen gege ven, dat hij bij zijn terugkeer ter secretarie zich geducht zal wreken. „Nu zitten de Heeren op den troon, maar dan zal ik ze eens leeren zoo krijgt elk zijn beurt", aldus de Heer Couwenberg. De vrees voor lijdelijk verzet tegen de tuchtmaatregelen, door ons College te nemen, is dus alleszins gegrond. De heer Cou wenberg zal in de toekomst eischen dat B. en W. voor hem kruipen. Ten slotte kunnen wij Uwen Raad mededeelen. dat het accountants-on derzoek reeds heeft uitgewerkt, dat de Heer Couwenberg zich genood zaakt heeft gezien tot storting in de gemeentekas van f677.67. waaronder een post van f45:5,67 wegens niet van den dienst 1930 naar den dienst 1931 overgebrachte reserve van het G.È.B. Het is ons bekend, dat de Heer Couwenberg uitgeeft, dat zulks slechts berust op boekingsfouten. Be halve het mingeloofwaardige van de ze bewering moeten wij nog opmer ken dat de gemeente daar dan toch op schrikbarende wijze de dupe van zou zijn geworden. In de kas van het Burgerlijk Arm bestuur zijn bij herhaling groote te korten geconstateerd, zoodat reeds in Februari j.l. Ged. Staten het ont slag van den Heer Couwenberg uit diens functie van administrateur van het Burgerlijk Armbestuur hebben geëischt. Het zal Uwen Raad bekend zijn. dat door den Heer Couwenberg nog diverse functies van ondergeschikt belang worden bekleed t.w. het cor respondentschap van de Arbeidsbe middeling, het secretariaat der com missie van advies der werkloosheids verzekering terwijl hij tevens is schatter der dranklokaliteiten. Nog de laatste weken is bii her haling gebleken, dat de Heer Cou wenberg als Correspondent der Ar beidsbemiddeling een volstrekt on voldoende administratie heeft ge voerd. waardoor het instituut alle waarde mist, terwijl nimmer van ee nige activiteit in de waarneming der beide andere functies is gebleken. Mitsdien stellen wij Uwen Raad voor de volgende besluiten te ne men ie Besluit tot ontslag van den Heer H .J. M. Couwenberg als ont vanger dezer gemeente, met ingang van den dag volgende opdien, waar op. de goedkeuring van Ged. Staten op dit besluit zal zijn ontvangen of met ingang van den dag volgende op dien. waarop het bericht is ontvan gen. dat het ontslagbesluit in be roep door de Kroon is gehandhaafd. 2e Besluit tot schorsing met ver lies van jaarwedde van den Heer H. J. M. Couwenberg als gemeente ontvanger, met ingang van heden, voor den duur van twee maanden. 3e Besluit tot ontslag van den Heer H. J. M. Couwenberg als administra teur van het Burgerlijk Armbestuur, met ingang van heden. 4e Besluit tot ontslag van den Heer H. J. M. Couwenberg als administra teur van het G.E.B., met ingang van heden. 5e Besluit tot ontslag van den Heer H. J. M. Couwenberg, als Correspon dent van de Arbeidsbemiddeling, met ingang van heden. 6e Besluit tot ontslag van de» Heer H. J. M. Couwertherg als secretaris der Commissie van advies der werk loosheidsverzekering, met ingang van heden. 7e Besluit tot ontslag van den Heer H! J. M Couwenberg als schatter der dranklocaliteiten, met ingang van heden. Genade vóór recht latende gelden willen wij Uwen Raad, ter wille van zijn kinderen, nog geen voorstel doen tot het ontslag van den Heer Couwenberg als gemeente-secretaris. Door het ontslag uit bovengenoemde functies is het niet onmogelijk, dat dit voor den Heer Couwenberg eene leer zal zijn en als secretaris nauwgezet ter zijn plicht te doen. Alzoo zou den Heer Couwenberg een allerlaatste kans kunnen gegeven worden, om zich als mensch en als ambtenaar te verbeteren, en in de hoop dat de Heer Couwenberg zich in den vervolge behoorlijk zal gedragen en zijn ambetlijke bezigheden naar behoóren zal verrichten. Deze hoop zou nog eenige grondslag kunnen vin den in zijne verklaring, aan den voor zitter van ons College gedaan, in tegen woordigheid van den Heer Robbers en van den Accountant van de VereeTgng van Nederlandsche Gemeenten, dat hij voortaan niet alleen geen misbruik meer zal maken van drank, maar ook in het geheel geen gebruik meer zal maken van alcoholische of sterkedran ken. Ons voorstel komt dus hierop neer, dat B. en W. de meest mogelijke clementie met den secretaris zouden willen betrachten eenerzijds, terwijl wij anderzijds overtuigd zijn, dat een ern stige straf moet worden opgelegd in den vorm der voorgestelde ontslagen. (Slot volgt.) HEUSDEN. Vrijdagavond hield de vereeniging „Heusden's Belang" in café „Central" op de Vischmarkt, haar jaarvergadering. Waar de Voorzitter niet tijdig tegen woordig kon zijn, opende de tweede Voor zitter de heer P Verschure. De notulen der vorige vergadering wer den gelezen en goedgekeurd. De Penningmeester legde ïekening en verantwoording af. De tweede Secretaris las het jaarverslag voor, waaraan de heer Metselaar schijn baar veel zorg had besteed. Dit verslag verwierf een hartelijk applaus. De aftredende bestuursleden n.l. de heeren P. Verschure, 2e Voorzitter, H. Meenhorst, Penningmeester, en P. Ver gouw. 2e Secretaris werden herkozen bij acclamat'e. Wegens het bedanken van den heer Metselaar, moest een verkiezing plaats hebben voor een lsten Secretaris. Met bijna algemeene stemmen werd benoemd de heer B. Verschuur, die verklaarde, deze benoeming te willen aannemen. Bij de rondvraag werd de kwestie „Ziekenfonds" ter sprake gebracht en meegedeeld, dat de besprekingen met Den Bosch hierover nog gaande zijn. Meegedeeld werd, dat in het voorjaar getracht zal worden, de Maandmarkten uit te breiden m«t een biggen- en pluim- veemarkt. Tevens zal er naar gestreefd worden, een autobus verbinding met Gel derland te verkrijgen, voorloopig één dag in de week. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur, arriveerde Sint Nicolaas met Zwarte Piet per auto aan de Oudheusdensche Poort. St. Nicolaas werd verwelkomt door bet Bestuur der Heusdensche Winkeliers Vereeniging, de beide Heusdensche Mu ziekverenigingen, een talrijk publiek en door het gejuich der vele kinderen. Onder de muzikale tonen der vereni gingen trok men hierna naar 't Stadhuis, alwaar St. Nicolaas op plechtige wijze werd ontvangen en door den Secretaris der Winkeliersvereen. het welkomstwoord werd toegesproken. Daarna richtte St. Nicolaas het woord tot de kinderen, waarna deze hem eenige liederen toe zongen. Hierna trok men weder door de Heusdensche straten met de muziek der beide verenigingen naar het manu- facturenmagazijn der Firma De Mol, al waar de WelEd. Heer Joh de Mol St. Nicolaas ontving en alwaar deze gedurende een achttal dagen receptie zal houden. Hiermede was de „Heusdensche Winkel week", die gehouden wordt tot 5 Dec officieel geopend. Zooals bekend, is aan deze winkelweek een gratis-verloting verbonden met drie hoofdprijzen in geldswaarden en nog 45 fraaie prijzen. Koopt dus in Heusden, om kans te maken op een dezer prijzen. Ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan, hoopt de R K. Tooneelvereen. „Kunst en Vermaak" in 't R. K. Ver- eenigingsgebouw een tweetal Jubileum uitvoeringen te geven, welke vastgesteld zijn op 2e Kerstdag en Zondag 27 Dec. Opgevoerd zal worden het Historische Drama in 5 tafereelen, met zang en apotheose: „Kruis en Kroon" of „Fukko van Berne", welk stuk speelt ten jare 1128 te Heusden en Bern (Gemeente Herpt en Bern). We twijfelen niet, of er zijn weder genotvolle avonden te wachten. Aller belangstelling zal zeker uitgaan naar dit prachtvol drama, dat zich in onze on middellijke omgeving heeft afgespeeld. ANDEL'. Door het omvallen van een petro leumstel is even beneden de Wilhelmina- sluis «lhier, brand ontstaan in het achter onder van de motorboot „Hoop op Wel varen", eigenaar E. Martens, groot 114 ton, varende met 25 ton boonen naar Rotterdam. In zeer korten tijd sloegen de vlammen hoop op en brandde het achteronder geheel uit. Slechts een bed en enkele kleedingstukken konden uit de vlammen worden gered. Alle verdere kleeren, papieren van den schipper en een bedrag von f 200 gingen in de vlam men op. Van den inboedel was niets verzekerd. Met behulp van het sluis- personeel werd de brand gebluscht. Aan gezien aan de machine niets was be schadigd, kon de motor op eigen kracht de reis voortzetten. Zaterdag j.l. speelde de voetbal vereen. „Sparta II" alhier een vriend schappelijke wedstrijd tegen „Voorwaarts I" uit Aalst. Sparta II" wist dezen wedstrijd met 4—3 te winnen. CAPELLE. De Ned. Herv. Jongel.ver. „Gideon" aan den Loonschendijk hield j.l. Donder dagavond 7 uur in de Ned, Herv. Kerk aldaar, onder leiding van ds. Fokkema uit Sprang, haar 4e jaarvergadering, die door vele belangstellenden werd bijge woond. Nadat deze bijeenkomst op de gebruikelijke wijze geopend en een toe passelijk openingswoord door ds. Fokkema was gesproken, werden de jaarverslagen door secretaris en penningmeester uitge bracht, waaruit bleek, dat de toestand der vereeniging tot tevredenheid stemt zoowel wat het aantal leden, als het bezoek op de wekelijksche samenkomsten betreft. De Cuancieele toestand gaf, hoe wel de rekening over het afgeloopen ver- eenigingsjaar met een nadeelig saldo sloot, momenteel nog geen reden tot ongerust heid. Na afhandeling der huishoudelijke aangelegenheden, werden nog enkele on derwerpen, afgewisseld met voordrachten, ingeleid, die de goedkeuring der aanwezi gen konden wegdragen. Verschillende afgevaardigden van jon gelingsvereenigingen uit de omgeving complimenteerden de in jaarvergadering bijeenzijnde zustervereeniging en uitten hun beste wenschen voor de toekomst. Na afhandeling van het met zorg samen gestelde programma voor dezen avond werd deze bijeenkomst op de gebruike lijke wijze gesloten en ging ieder voldaan huiswaarts. Bij de j.l. Vrijdag gehouden ver kiezing van 3 notabelen der Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschendijk werden de aftredenden, de heeren J. C. v. Os en A. de Rooij herkozen, terwijl een her stemming moet plaats hebben tusschen A. van Dommelen en H. A. van Achter berg. Deze herstemming is vastgesteld op a.s. Vrijdag des nam. tusschen 2 en 3 uur. Naar men ons mededeelt zal zich in de plaats van dr. Ph. J. Kohier, die eerlang onze gemeente gaat verlaten, alhier als geneesheer vestigen, dr. Roos uit Helmond. DRUIVEN. Veiling van 26 November 1934. Spinazie 8-11 Wortelen 12 Juin 48 Sjalotten 37 Tomaten 618 Spruiten 514; Spruiten II 14; Knolraap 11 x/4 Kroten 13; Schor seneren 4 8; Breekpeen 5—7 alles per K.G. Bloemkool 212 Savoyekool 1/i 2 Roodekool 1/24 Chineeschekool 1/21; Andijvie 1/i 11/2 Ramenas 12 alles per stuk, Kroten 13 Peen 24 Preij 115 alles per bos, Belle fleurs 1417; idem I 813; idem II 27 Goudreinetten 1318 idem II 7—12; idem III 3 6; Present van Engeland 10 16; idem 69; Sterap pelen 612 Ossekoppen 6 11 Kaf- appelen 10—13; Jnin 58; Oranjerei- netten 512 Lansberger Reinet 7 -12 Blanke Reinet 47 Grauwe Reinet 3 6 Lemoenappelen 614 Zoeteappelen 27 Jodenperen 220 Brederode 12 15 idem II 8—11 Kleiperen 8 —12 idem II 47 IJsbouten 3 8 Diverse Stoofperen 2-8. EETHEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Don derdag 3 Dec. 1931, des voormiddags om half tien. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. 2. Bespreking werkverschaffing. Den WelEerw. Heer Ds. L. Nug- teren te Giessen Nieuwkerk, beroepen tot Predikant bij de Nederl. Herv. Gemeente te Eethen en Drongelen, hoopt Donderdag 3 December des avonds te half zeven, alhier een predikbeurt te vervullen. GENDEREN. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt, zal de heer J. Verbeek op Woens dag 9 December, zijne nieuwe, geheel naar de eischen des tijds ingerichte rund en varkensslagerij openen. 's GRAVENMOER. De WelEeerw. Heer Ds. J. C v. d. Roest, Araerikaansche predikant, met verlof alhier ten lande, heeft toezegging van beroep der Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. De heer A. Mouthaaan, kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is als zoodanig her kozen, Bij de Geref. Kerk alhier werd tot ouderling gekozen de heer R. Melsen en tot diaken L. M. Schep. De tuinder W. Dekkers had het ongeluk bij het hout hakken een stuk hout zoodanig tegen zijn hoofd te krygen, dat hij zich onder geneeskundige feehan deling moest stellen. MEUWENDIJK. Donderdag a.s zal voor het Comité van Winterlezingen alhier optreden ds. Kruyswijk van Hilversum met het onder werp „De Bergrede van den Heiland. NEDERHEMERT. Vrijdag 27 Nov. vierde de Chr. Jongel.ver. alhier haar 64-jarig bestaan. Na het zingen van Ps. 119:5 en gebed, hield de heer Zinkstok, hoofd der Chr. School aan de Noordzijde, een bijbel inleiding over Matth. 19 16—22. Daarna werd door den Secretaris en Penningmeester verslag gedaan over den toestand der vereeniging. Het aantal leden was in het afgeloopen vereenigings- jaar met 4 toegenomen en bedraagt thans 25 De penningmeester kon mededeelen, dat er een voordeelig saldo was. Hierna wisselden samenspraken en voordrachten elkander af, terwijl de aan wezigen rijkelijk werden onthaald op chocolade en krentebroodjes. Daar de tegenwoordige voorzitter dezer vereeniging gemeend heeft, al3 zoodanig te moeten bedanken en deze jaarverga dering de laatste was, die door hem^werd geleid, werd hij op het einde van dit jaarfeest op hartelijke wijze toegesproken door den heer Zinkstok, die hem namens bestuur en leden, als blijk van waardeering, twee fraaie, fluweelteksten in lijst aanbood. Ook aan de organiste der vereeni ging, mej. Knoop, werd een dergelijke tekst aangeboden. Zoowel door mej. Knoop als door den scheidenden voorzitter werd met eenige woorden dank gebracht aan de leden voor deze zoo geheel onverwachte verrassing. Ook werd door B. Thur uit Heusden nog enkele waardeerende woorden ge sproken. Met het zingen van Gezang 180 1 en dankgebed door den heer Zinkstok werd deze feestavond besloten. Moge de vereeniging spoedig een nieuwen voorzitter in haar midden zien, zoodat de vergaderingen dan weder hervat kun nen worden. SLEEUWIJK. Donderdag j.l. toen de knecht van C. Pellikaan met het paard dat hij uit de wei gehaald had naar huis ging, reed hem een auto achterop die moest passeeren hierdoor schrok het paard blijkbaar, want het sprong tegen de auto op, wat zoo hevig aankwam, dat het direct moest worden afgemaakt. Tot ouderling en diaken zijn in de Herv. Kerk alhier benoemd M. Dekker en W. Duizer. Zondagavond 10 uur keerden eenige Werkendamsche jongelui, die in hoogst vroolijke stemming waren, met de veerboot vanaf Gorinchem huiswaarts. Op de boot ontstond met een paar dekknechts onaangenaamheden, omdat deze laatsten het rooken verboden. Op den Sleeuwijkschen oever is het tot hand tastelijkheden gekomen, waarbij de dek knechts flinke slagen hebben ontvangen. Naar een en ander stelt de politie een onderzoek in, daar de daders nog niet bekend zijn. Maandagmiddag te ongeveer 5 uur geraakte een veerknecht der veerboot door dat hij uitgleed, bij het uitleggen van de loopplank te water, wat natuurlijk hoogst gevaarlijk was tusschen wal en boot. Een toegeworpen touw wist de man spoedig te grijpen, zoodat hij met een nat pak ongedeerd op den wal kwam. J.l. Donderdag had op den straatweg bij de z g. Tol een ongeluk plaats dat betrekkelijk goed is afgeloopen. Een zekere De Hollander uit Werkendam kwam in zeer matige gang per rijwiel gereden uit de Werkendamschendijk, toen op den straatweg in de richting Sleeuwijk een auto met groote vaart kwam aange reden. De auto moest iets uitwijken voor een locomobiel, met gevolg dat zij het rijwiel van Den H. greep, waardoor deze over de steenen werd geslingerd. De auto hield stil en de beide heeren die er inzaten stapten uit en zeiden tegen den H. dat hij het café van Verhoeven maar moest binnengaan, en dat zij zouden volgen. Den H. die uit verschillende wonden bloedde ging het café binnen, maar de heeren gingen ijlings weer in de auto en reden snel weg. Iemand die in de nabijheid was, heeft gelukkig het nummer van de auto kunnen opnemen, zoodat de woeste rijders hun straf zeker niet zullen ontgaan. WOUDRICHEM. Jongstleden Maandagmorgen te half tien had bij zekeren H. Pellikaan, gepensioneerd sluiswachter, wonende in de Zandsteeg, een roofoverval plaats. Pellikaan en zijn vrouw waren naar de markt te Gorinchem. Bij hen in woont een neef, Kamerman, met vrouw en twee kinderen. Ook K en de kinderen waren afwezig, zoodat de vrouw alleen thuis was. Er kwam een man binnen, die eerst vroeg om de pensioenstukken van den ouden Pellikaan te zien en daarna dm geld vroeg, onder dreigement haar te zullen worgen. De vrouw zeide geen geld meer te hebben dan 3 rijks daalders, welke zij den man overhandigde. Daarop pakte de man de vrouw beet, knipte een groote hoeveelheid haar van het hoofd af en pakte haar daarna bij de keel. De vrouw wist zich los te rukken en vluchtte het huis uit, terwijl de vreemde indringer achter bleef. De vrouw is toen geloopen naar haar ouders in café Van Andel aan den Ouden dijk en heeft tegen niemand iets gezegd. De vreemdeling kon dus zijn gang gaan en heeft een kast opengebroken en daaruit een ijzeren kistje medegenomen, benevens verschillende gouden en zilveren voor werpen. Toen hulp kwam opdagen, was de man verdwenen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2