Notaris Middelkoop SLECHT WE EST JOH. VOS-KIPPING Plaatselijk Nieuws. Wijksche straat - HEUSDEN. raad, maar dat die er feitelijk niets aan konden doen. Weth. Walraven en verschillende leden keuren dezen ongewenschten toestand af. De Voorzitter zegt dat het bekend is dat er gepasseerden winter wat heeft gehapert. B. en W. zullen trach ten dit te voorkomen. De heer Burghout vraagt of nu de steun direct wordt toegezegd, waarop de Voorzitter antwoordt dat eerst de goedkeuring op de regeling moet zijn verkregen, tot zoolang zou de gemeente het geheele bedrag voor hare rekening moeten nemen, dit zou volgens spreker ongeveer 10 dagen duren. Wanneer de subsidie aan den Mi nister wordt gevraagd, dan kan de uitbetaling door den gem.-ontvanger plaats hebben, welke zich hiervoor belangloos beschikbaar heeft gesteld, wat zeer te prijzen is. Spr. zegt tevens dat een post voor steunverleening op de begrooting is geplaatst. Ook dient nog te worden bepaald, wanneer een eventueele regeling in zal gaan. Spr. acht het 't beste dat deze ingaat met i December. De heer Burghout vraagt of dan ook de toeslag ingaat. De Voorzitter zegt dat deze ingaat tegelijk met de uitkeering, het is een toeslag die bij de uitkeering hoort. Tot dien tijd vallen de georganiseer- den onder de steunregeling van de ongeorganiseerden. Volgens spreker duurt het nog 3 weken eer de ge organiseerde arbeiders geld ontvan gen, daar men eerst een wachtweek heeft, terwijl aan het einde van de daarop volgende week de staten wor den verzonden; de derde week volgt pas uitbetaling. De heer v. d. Stelt zegt, dat het lang duurt eer de menschen geld ontvangen, terwijl in de bouwvakken de menschen al kunnen trekken. De heer de Jong wil de uitkeering, (zoolang de goedkeuring van den Minister niet is ontvangen) over 'het Burgerl. Armbest. laten loopen. Wij kunnen dan de 5-jaarlijksche bere kening der gelden in rekening bren gen. Ook dhr. Verschoor is hier voor. De Voorzitter denkt, dat het Burg. Armbest. hierin niet toestemt, want dan komt de zaak op losse schroe ven te staan. Na nog eenige discus sie wordt besloten de voorgestelde regeling de 2de week in December te laten ingaan. De daarvoor in aan merking komende ongeorganiseerden en de uitgetrokkenen, en de nog niet trekkende bevoegde georganiseerden ontvangen dan een uitkeering voor zoover zij hoofd van een gezin of kostwinner zijn tot een bedrag van ten hoogste f 7.per week plus 50 cent per week voor elk gezinslid bo ven 2, beneden den leeftijd van 14 jaar, terwijl de georganiseerden 20 ct. per dag en per kind toeslag krij gen, voor zoover t' gezin geen andere inkomsten heeft. Hierna wordt besloten dat B. en W. een commissie zullen benoemen voor advies en controle voor de aan genomen steunregeling. B. eq W. stellen voor de drie-jaar- lijksche kosten v. d. Bijzondere Scho len in deze gemeente vast te stellen op: voor de Herv. School f 1384 (54 ct.);voor de Chr. School te Nieuwen- dijk f4810 (75 ct.)voor Waard huizen f1015 (77 ct.); voor de Chr. School Verlaatschendijk op f 1016 (37 ct.), 'twelk door den raad wordt goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt dhr. Koek koek, dat er dit jaar veel kosten zijn gemaakt aan den walkant v. d. tuin bij den Burgemeester. Spreker meent, dat er veel geld aan wegge gooid is, want nu zakt de kant al weer in. De Voorzitter erkent dat dit niet in orde is. De heer Verschoor zegt dat inde- ze gemeente er den laatsten tijd zoo veel personen langs den weg loopen met een tasch of iets dergelijks, die het de bewoners soms moeilijk ma ken. Spreker ziet dit in andere ge meenten niet zooveel en vraagt of hier niets aan te doen is. De Voorzitter is deze meening ook toegedaan. De heer Verschoor merkt op dat het gezegde van hem niet betreft inwoners der gemeente. De Voorzitter stemt toe, dat het te erg is en noteert het gezegde van den heer Verschoor. De heer Burghout vraagt of aan de boeren steun kan worden verleend voor particulieren arbeid. De Voorz. antwoordt ontkennend. Daar niemand meer 't woord ver langt, sluit de Voorzitter deze open bare vergadering. m HEUSDEN. De Directie der N.V. Gasfa briek Heusden heeft als tegemoet koming voor de minvermogenden in dezen crisistijd besloten, om de cokes voor hen, die daarvoor in aanmer king komen te leveren tegen 40 ets. inplaats van 70. Zij, die meenen hier voor in aanmerking te komen, kun nen daarvoor kaarten halen op het Stadhuis. Een loflijke daad, die na volging verdient. Zondag a.s. om 2 uur speelt de voetbalvereen. „Juliana" alhier op het terrein aan de Brug een wed strijd tegen H.V. V. uit Waalwijk. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal Mennen's Bi oscoop in de zaal van het „Wapen van Amsterdam wederom een film- vertooning geven op Zondag 6 Dec. terwijl een speciale kindervoorstelling gegeven wordt om 4 uur n.m. BABYLONIëNBROEK. De landbouwer C. L. vond de zer dagen een zijner melkkoeien dood in den stal liggen, voor genoemde persoon een groote schadepost. Vrijdag 27 Nov. 1.1. hield de IJsclub „Juliana" haar algem. jaar vergadering; de bestuursleden W. Straver, H. de Graaff en J. Haspels werden weder herkozen, terwijl J. Straver en C. Lankhaar niet meer voor hun functie in aanmerking wenschten te komen. In hun plaats werden gekozen J. Boom en T. v. d. Beek Cz. Verder werden er nog ver schillende punten afgehandeld, waar na de Voorzitter de heer W. Straver deze gezellige vergadering sloot. Op Donderdag 10 Dec. des avonds te half zeven, hoopt voor de C. J. V. „Obadja" alhier in de Ned. Herv. Kerk op te treden de WelEerw. Heer Ds. Fokkema te Sprang met het onderwerp: „De reis naar het Heilige Land". Gezien het onderwerp van dezen talentvollen spreker, staat den bewoners van B.-Broek en om liggende plaatsen een goede avond te wachten. DRUNEN. Veiling van 3 Dec. 1931 Spruiten 716 ets. Spruiten 2, 16 ets. Spinazie 8—12 ets. Veldsla 24 ets. y Wortelen 11/22 ets. Knolraap 12 ets. Witlof 911 ets. Juin 47 ets. Sjalotten 28 ets. Schorseneeren 7n ets. Kroten 23 ets. Goudreinetten 1, 1624 ct.; 2, 614 ct.; 3, 2—5 ets. Belles Fleurs 1, 813 ets.; 2, 26 ets. Present v. Engel I, 11 17 ct.; 2, 510 ct. Sterappelen 1, 913; 2. 38 ct. Ossekoppen 1, 711; 2, 35 ets. Court Pendu 59 ets. Gravesteiners 711 ets. Geelzuur 47 ets. Juinappelen 35 ets. Kafappelen 712 ets. Zoete appelen 210 ets. Brederode 1014 ets. Brederode 2, 69 ets, Kleiperen 58 ets. Gieser Wildeman 49 ets. Pondsperen 58 ets. Diverse stoofperen 310 ets. Jodenperen 510 ets. Comtesse de Paris 1822 ets. Alles per K.G. Bloemkool 214 ets. Roode kool 1/24V2 cts- Savoiekool x/42x/2 ets. Boerenkool 1/2-i3/4 ct. Andijvie x/4ix/2 ets. Ramenas 12 ets. Selderij x/24 ets. Alles per stuk. Peen 13 ets. Selderij 511 ets. Selderij pluk 1 ix/2 ets. Preij 1 16 ets. Alles per bos. WIJK. Dinsdagavond na de gecom bineerde vergadering met den rijks inspecteur voor werkverschaffing, reed deze laatste met zijn auto in de richting Heusden. Misleid door den mist en onbekendheid v. d. weg reed hij bij Boender in plaats van links, rechts de Aalburgsche Steeg op en kwam in den sloot terecht. Met vereende krachten werd de au to weder op het droge gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, de heer Rijksinspecteur bracht het er met den schrik af. Bii het oprijden der Molen- stoep reed dokter v. Gulik uit Heus den een andere auto die den dijk kwam uitgereden aan. Deze laatste bleef in den berm van den dijk hangen, zoodat het ongeval met wat materieele schade afliep. De collecte gehouden ten bate der Dorcas vereeniging, heeft naar de predikant Zondag van den kansel bekend maakte, de som van f233,20 opgebracht. De gevers werden hier voor door hem dank gebracht. Dinsdagmiddag had ter ge meentehuize alhier, een gecombineer de vergadering plaats van de Dag. besturen der gemeenten Wijk en Veen, de besturen van de Water schappen de Polder van Wijk en de polder van Veen met den heer Rijks inspecteur voor de werkverschaffing. Naar wij vernemen werd toezegging gedaan, dat bevorderd zal worden de spoedige afwikkeling der aan hangige zaken en daarmede te werkstellen der werkelooze arbeiders. .WUUDRICIIEM. In den overval op den den Ou dendijk onder deze gemeente bij den gepensioneerd brugwachter H. Pelli- kan is nog weinig licht gekomen. De vrouw, welke aan een verhoor werd onderworpen, blijft pertinent bij haar verklaringen, door een onbekend indi vidu gedwongen te zijn het geldkistje aan te wijzen. Er schijnt toen een wor steling te zijn ontstaan, waarbij de da der de vrouw bij de keel heeft gepakt. De nasporingen worden voortgezet aan de hand van het door de vrouw van den dader opgegeven signalement. Woudrichem's Fanfarecorps gaf Donderdagavond jl. in de zaal van café Wed. P. G. Wilhelm voor een groot aantal aanwezigen een in alle opzichten goed geslaagde uit voering. Medewerking verleende het duo van Keulen-Frederiks uit Tiel. Aan de Afd. Woudrichem e.a. der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose is over 1931 een Rijks subsidie toegekend van f 505. Vorig jaar, f459. De ouderavond van de ie Openbare school alhier, zal worden gehouden in het gymnastieklokaal dier, school op 11 December a.s. WAARDHUIZEN. Door ongesteldheid was Ds. v. Heijst verhinderd jl. Zondag zijn intrede te doen bij de Geref. Kerk te Nieuw-Lekkerland. WERKENDAM. De Ingelanden van het Water schap „Het Nieuwland van Altena" zijn voor een spoedeischende verga dering bijeengeroepen op Maandag 7 Dec. 1931, des nam. 2.30 in café Wed. C. Dekker te Almkerk, ter bespreking van het bestuursvoorstel om de keur op de Kavelslooten met subsidie van Rijk, Provincie en Ge meente tot een gezamenlijk bedrag van 70 pCt. in de kosten, door werk- loozen te doen uitvoeren onder toe zicht van de Nederlandsche Heide- Maatschappij. Het bestuur van het Nutsdepar- tement Werkendam heeft besloten, de Nutsbibliotheek dezen winter bij wij ze van proef wederom open te stel len. Het leesgeld is gesteld op 2 ct. per boek. ZittingJ zal worden gehou den Maandagavonds en Vrij dagavonds (van 78 uur en wel voor het eerst Maandag 7 December a.s. Aanvankelijk was de bedoeling de geheele biblio theek op te heffen, doch in verband met de vele mooie en goede boekwer ken, die iedereen nog lang niet heeft gelezen is het Bestuur van dit besluit terug gekomen. Moge het publiek dit besluit op prijs stellen. De heer, T. de Waal raads lid dezer Gemeente, werd be noemd als Voorzitter van de j.l. opgerichte steunregelings-commis- sie, welke is samengesteld uit ge meente-raadsleden. Herkozen als Voorzitter van het Ned. Bijbelgenootschap afdeeling Werkendam, Ds. D. J. Lazonder. secretaris Ds. J. H. Jonker en in de vacature J. H. Adriaansen, de hr. W. Dam. De heer, C. Ippel Azn. alhier, behaalde het diploma rekenkunde, uitgereikt door de Opleidingsvereeni- ging „Asso" te Arnhem. De Zaterdag j.l. gehouden voetbalwedstrijd door W.V.V. II en S.F.C. van Sïeeuwijk op het terrein aan den Bandijk, eindigde met 21 voor W.V.V. II. Donderdagavond j.l. werd in de oude school alhier, het 8e jaar feest gehouden van de Herv. kna- pervereeniging „Benjamin". De lei ding van dezen feestavond berustte bij den WelEerw. Heer Ds. Lazon der, Herv. predikant, die, na ge meenschappelijk zingen, naar aanlei ding van 1 Sam. 1 2028 een ern stig woord sprak, in het bijzonder tot de jongens. De vereeniging telt momenteel 16 leden, terwijl als leiders optreden de heerenBouman, flaters, de Gruijter en Joh. Vissereen gedeelte der jongens had de laatste maanden on der leiding van den heer C. Vos eenige aardige stukjes houtzaagwerk vervaardigd, hetwelk in de pauze werd verkocht voor f9,15. Als steeds werd het welvoorziene programma vlot afgewerkt en hebben de jongens zeer hun best gedaan de pantominus, samenspraken en voordrachten, het ging alles van een leien dakje! Een en ander was wel geschikt de aanwezigen in een vroo- lijke stemming te brengen. Aan het slot werd een keurig ta bleau gevormd, voorstellende „Het jongenswerk in het N. J. V.". Een der leiders, de heer Joh. Vis ser, dankte den feestleider, die na gemeenschappelijk zingen voorging in dankgebed. De heer W. van Driel, alhier, behaalde alleen een prijs voor het Land van Altena op de schietwedstrijd, gehou den te Dordrecht, van de Bijz. Vrijw. Landstorm. Met het rietsnijden verwondde de heer v. d. Wiel op polder „Hardenhoek" (Biesbosch) zich zoodanig in zijn rechter been, dat hij per wagen vervoerd moest worden en zich onder geneeskundige be handeling moest stellen van Dr. Mijnliefï alhier. Dinsdag 8 Dec. a.s. des namiddags te 7 uur, hoopt in de kerk der Geref. Gemeente alhier op te treden, Ds. Van Dijke van Nieuw-Beijerland. Benoemd als Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk, in de plaats van den heer F. Kramer, die wegens hoogen ouderdom heeft bedankt, de heer C. de Boon. Als Secretaris van het College van Notabelen de heer F. Holster. Vrijdagavond j.l. werd van wege de afd. Werkendam c.a. van het Ned. Bijbelgenootschap een sa menkomst gehouden in de Ned. Herv. Kerk alhier. Ds. Lazonder Ned. Herv. predikant opende en sprak een welkomstwoordDs. Meij- nen, Geref. predikant van Dordrecht trad daarna op met het onderwerp „De onweerstaanbare Waarheid van den Bijbel", dat aandachtig werd ge volgd. Ds. Baas, Chr. Geref. pre dikant alhier, sprak het slotwoord. De opkomst was zeer goedna af loop van deze samenkomst werd een ledenvergadering gehouden in de nieuwe consistoriekamer der Ned. Herv. kerk. WASPIK. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 35 varkens en 7 runderen. Mej. v. A., verpleegd wordende in het St. Franciscusgesticht, had het ongeluk zoo ernstig te vallen, dat zij eexi been brak. Dr. W. verleende geheet s- kundige hulp. Tot Diaken der Ned. Herv. Ke rk werd benoemd de heer H. Janson em tot Ouderling de heer B. Okkers. Zondag 1.1. bracht Sint Nico- laas een kort bezoek aan deze ge meente De heilige man arriveerde om ongeveer half vier per auto uit Geertruidenberg, waarna voorafge gaan door de Harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" een rondgang door een gedeelte der gemeente werd ge maakt. Maandagavond had in de voormalige openbare lagere school de verloting plaats, gehouden in ver band met de eerste Waspiksche Win kelweek. De hoofdprijs, ter waarde van f20,viel op het No. 08103. De nummers, waarop een prijs viel. zijn bekend gemaakt bij de deelne mende winkeliers. De prijzen kun nen worden afgehaald op a.s. Don derdag van 9 tot 12 uur bii den secretaris der R. K. Middenstands- vereeniging, den heer M. van Don- ZALTBOMMEL. Brederodes 15 ct„ Belgische Bak- peren 8 ct., Comt. de Paris 1622 ct., Comt. de Paris extra 29 ct., Comt. de Paris prima 3032 ctGieser Wildeman 810 ct., Kamperveen 8 9 ct., Klei peren 8 ct., Bellefleur 6-9 ct., Bellefleur extra 1015 ct., Bellefleur prima 19 ct., Dubb. Bellefleur 10 ct., Eisdener Klompkes 6 ct., Goudreinetten 817 ct., Goud reinetten prima 3137 ct., Goudreinetten extra 2429 ct., Jasappelen 10 ct., Pres. van Eng. 814 ct., Pres. van Eng. extra 20 ct., Sterappelen 17 ct., Tr. de Kiel 718 ct., Tr. de Kiel extra 11 ct., Tr. de Kiel prima 15 ct., Zaai- uien 4x/2 ct-, alles per K.G.Roodekool 1 ct., Savoijekool x/21 ct., Wittekool Vsj ct., Sla 3 ct., alles per stuk. CORRESPONDENTIE Plaatsgebrek noopt ons, de Raadsver- slagen van Dussen en Eethen, tot een volgend nummer te doen overstaan. De Redactie. DINSDAGEN 15 e^i 22 DECEMBER 1931, telkens n.m. 3 uur ten Koffiehui ze van G. Nieuwkoop te Drongelen, ten verzoeke van de Erven Mej. J. E. Millenaar zal te 'a Greveldain-Capelle, in het openbaar veilen en Aerkoopen Onder_ DRONGELEN. KOOP I. Een woonhuis met erl en boomgaard, gelegen t/o. den „Oliepot", Sectie A, Nos. '840 en 713, groot 21 A. 71 cA., in huur bij den heer M. de Wind tot 1 Mei 1933, voor f165, per jaar. KOOF - II. Een koetshals met om gaard, gelegen naast (oop I, Sectie A, Nos. 501 en 714, groot 5 A. 48 cA., in huur bij den heer J. v. Campen tot 1 April 1939, voor f 35,per jaar. OOP III. Een boomgaard, Sectie A, No. 487, groot 38 A. 20 cA. Te aanvaarden bij de betaljng der kooppenningen. Betaling kooppenningen vier weken na den toeslag. SM ARENDE KOFFIE, HOOGE PRIJS EN." EEN CADEAUTJE, IS NIET IN H ET BELANG VAN DE HUISVROUW. VERSTANDIG EN KOOPT BIJ MIJ EEN HALFROND H a 25 ct. GEEN CADEALO^ DOCH KWALITEIT.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 10