1 pond prima gerookte worst Cadeau De vraag int Nicolaas Cadeaux Firma L. J. VEERMAN. I>K ttWlLAME Electrische Rund- en Varkensslagerij zal openen. Is heel eenvoudig Vooral nu ANTOON REMIE VEEBEEK - Genderen. ,xh. M. v. Hooff, RUNDS VARKENS H HEUSDEN. KOOPEN MA Marktberichten Hiermede bericht ik het geachte publiek van Genderén en Omstreken, dat ik WOENSDAG 9 DECE/YIBER mijne nieuwe,/geheel naar de eischen des tijds ingerichte, Bij deze gelegenheid ontvangt ieder, die van 9 tot en met 12 December, in onze zaak ter/waarde van f 2.- besteedt per pond Biefstuk PT) 75 Rosbief Haas 0.75 Ribstuk 0.65 0.60 Braadvleesch 0 60 Rollade 0.55 Doorregen vleesch 0.50 Polet 0.50 Gehakt 2y2 pond 1 00 Schenk 0.40 Ongesmolten vet 0 25 Gesmolten/vet 3 pond 1.00 Gerookt/vleesch per ons 0.25 Hammen voor het zout f 0.35 Schouders voor het zout f 0.30 Dikke zijde voor het zout - 0.20 Hamschijf- 0.50 Lappen - 0 50 Carbonade- 0.45 Doorregen spek 3 pond Vet Spek 7 pond Reuzel ongesmolten Reuzel gesmolten 3 pond Koppen en pooten Versche worst Gehakt 2y2 pond Rookworst Boterhammen worst per ons Leverworst per ons Gerookte Ham per ons Zult per pond Alles prima kwaliteit tegen stfïerp concurreerende prijzen 'Beleefd Aanbevelend, Nabij de STOOMZUIVELFABRIEK "Waar zal ik mijn costuum, O mantel enz. laten maken beantwoord, mits men eerst bij ondergeteekende de stalen aan vraagt. er een rmime keus aanwezig is, zoowel in de goedkoopere als betere kwaliteiten. ■ÉF" Als steeds prompte bediening, te klas werk. Met en zohder bijlevering van stoffen. Ook aan huis te ontbieden. DAMES- SB HEERENKLEERMAKERIJ BRE;ESTRAAT 68 1 WIJ RIJWIELEN Naai- of Waschmachine BIJ ET goed. Aanbevelend A. J. den Hoet Aalburg. ROTTERDAM, 1 Dec. Op de veemarkt waren heden aange voerd 241 paarden, 3 veulens, 1169 ma gere en 735 vette runderen, 211 vette kalveren en 400 graskalv., 481 nuchtere kalveren, 390 schapen of lammeren, 8 overloopers of varkens, 110 biggen, bokken of geiten. Per K.G. Koeien van f 0.35 tot f 0.60f 0.80 Ossen 0.00 0.000.00 Stieren 0.40 0.550.63 Kalveren,, 0.70 0.951.32 Melkkoeien f 195 A f 320 Kalfkoeien f 200 a f325. Stieren f 100 a f380 Pinken f100 A f165. Graskalveren f 35 a f 80. Vaarzen f190 k f235, Werk paarden f120 k f230, Slachtpaarden f100 A f190. Veulens f A f Hitten f65 a f130. Biggen f4 a f10. Nuchtere fokkalveren f 10 A f20. Nuch tere slachtkalveren f5 A f 12. Biggen per week f 0.00 A f 0.00. GORINCHEM, 30 Nov. Op de veemarkt was heden aange voerd 1223 runderen, benevens 1 var ken, 697 biggen, 9 nuchtere kalveren lammeren, 100 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 275300. Melk koeien f230275. Kalfvaarzen f175— 250. Pinken f80140. Nuchtere fok kalveren f 1719. Drachtige varkena f 60—75. Natte zeugen f 4050. Over loopers f 1422. Biggen f714. Lam meren f 's HERTOGENBOSOH, 2 Dec. Op de markt van heden waren aangek voerd 2428 stuks. 1453 stuks hoornvee, 863 biggen, 8 zeugen, 31 schapen of lammeren en 73 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 180 tot f 320 per stuk Kalfvaarzen 140 225 Magere Ossen en Kceien Vette Ossen en) le kw. 3739 p. pond Koeien 2e 30—33 Pinken van f 100.—tot f 160.p. stuk Zeugen 40.50. Schapen s Lammeren - 120 200 Biggen 4.00 8.00 if week J. DEN HO ar slagen we altijd j in groote keuze voorhanden in den Boekhandel van de Erkend Graanhandelaar te HÊUSDEN, bericht, dat bij hem door ieder Landbouwer/f AR WE geleverd kan worden aan regeerings- prijs, welke Tarwe tegen regee- ringsjSrijs verzekerd is. IN DIT BLAD IS WINSTGEVEND De voetbalwedstrijd FrankrijkNederland welke Zondag te Parijs gespeeld is, eindigde met een 43 overwinning voor Nederland. Een spannend moment uit den strijd. DE KAPOTTE SCHOENTJES. „Juffrouw" vroeg Jansje Bakker op vier December: „Vertelt U nu 'ns wat óver Sinterklaas." En alle kinderen rie pen: „Ja, ja, dat is fijn". Juffrouw Van Velde schudde glimlachend het hoofd. „Maar lieve kinders", zei ze „ik heb toch al een verhaal verteld over Sinterklaas. Wat moet ik dan nu vertellen?" „Mogen wij dan wat vertellen?" stelde Hans de Bree voor. „Ja. dat is een goed idee!" zei de juf frouw. „Ik zal maar op het rijtje afgaan hé? Jullie weet allemaal wel wat te ver tellen over het Sinterklaasfeest. Zeg bij voorbeeld maar wat je wenschen zijn". En toen ging het op het rijtje af. Het was leuk, maar bijna alle meisjes hadden een naaidoos op hun verlanglijst staan. Be- halve Geertje van Dieken. Die zei, dat ze om een vliegmachine had gevraagd. En toen de juffrouw haar vroeg wat voor een vliegmachine, dat dan wel was zei ze trotsch: „Een echte natuurlijk!" Daar moest de heele klas om lachen. Een echte vliegmachine. Ja, Sinterklaas was niet lekker! Die gaf daar echte vliegmachines weg! Trouwens zoo meenden de jongens dat was toch zeker niets voor een meisje. Als een jon gen dat nou nog vroegdan zou Sinterklaas er misschien nog over den ken. Maar een meisje met een echte vliegmachinehet was te raar om over te denkenl Op de achterste bank zat Mientje Van der Loo. Bij haar kwam de juffrouw het laatste vragen. „En Mientje," zei ze, „wat zijn jou wenschen? Heb jij je schoentjes al klaar gezet?" Mientje, een klein, bleek, armelijk kindje keek schuw op. De moeder van Mientje moest hard werken als wasch- vrouw om het hoofd boven water te hou den, dat wist iedereen. Een vader had Mientje niet. Die was* al jaren geleden gestorven. Toen de juffrouw dan ook vroeg of Mientje haar schoenen al klaar gezet had, keek ieder vol spanning toe. Wat zou Mientje wenschen? Het kleine meisje zweeg eerst even. „Nouvroeg de juffrouw glim lachend. „Ik zet m'n schoentjes niet klaar" zei Mientje met trillende stem. „En waarom dan wel niet m'n kind?" vroeg de juffrouw verbaasd. „Moeder zegt, dat Sinterklaas er toch niets in doet". „Waarom zou Sinterklaas dat niet doen? Je bent toch het geheele jaar zoet geweest. En je hebt altijd zoo goed op gelet! Als iemand een prachtig cadeau verdient, dan ben jij dat wel." Mientje glimlachte nu even. Ja, ze had goed opgelet, het geheele jaar door. Maar „Mijn moeder zegt", verklaarde ze, „dat Sinterklaas er toch niks indoet. M'n schoentjes zijn kapot, ziet U. En Sinter klaas doet niks in kapotte schoentjes..." Het was even stil in de klas. En net toen de juffrouw wat over die schoentjes van Mientje wilde gaan vertellen ging de bel, ten teeken dat de les was afgeloopen. Mientje had haar kapotte schoentjes toch klaargezet, maarwat moeder had gezegd, bleek waar te zijn. Er was tenminste niets in toen ze ging kijken. Op Sinterklaas-avond zat ze bij moe der in de huiskamer. Het was buiten ijzig koud en binnen was het nu ook niet be paald warm. Toch was er een klein beetje gezelligheid. Moeder had ter eere van het Sinterklaasfeest een pot chocolade melk gezet. En er waren ook speculaas jes. Voor MientjeËteas dat al een heel feest'W9* Plotseling het was ongeveer half negen werd er gebeld. „Wie zou dat nou zijn?" zei moeder verbaasd. Mientje zei heelemaal niets. Maar haar hartje klopte. Zou Sinterklaas dan toch...? Samen moeder en dochter gin gen ze naar de buitendeur, opende deze enniemand was er te zien. Ja. nie mand... maar er moest toch wel iemand geweest zijnwant die iemand had een vrij groot pak achtergelaten, dat op de stoep stond. Er hing een kaart aan waarop stond geschreven: „Voor de familie Van der Loo. Van Sinterklaas." Het pak werd natuurlijk dadelijk naar binnengebracht en opengemaakt. En daar zat allereerst: een paar prachtige stevige schoenen voor Mientje in. En dat niet alleen: van alles haalde moeder er uit. Warme kleeren voor de wintermaanden, een paar mooie boeken, twee mooie spel letjes. een kleurig wollen manteltje en wa't al niet meer! „Mammie." zei Mientje. toen al die heerlijkheden op tafel lagen, „ziet U nu wel. dat Sinterklaas ons niet vergeten heeft?" Moeder knikte lachend. Op het hoekje van de straat stond juffrouw Van Velde met een tiental kinderen uit de klas. „Zagen jullie wel hoe blij ze waren, toen ze het pak von den?" zei de juffrouw. De kinderen knikten. „Het is prettig om wat te krijgen kin ders. Maar om wat te gevendat is nog veel heerlijker." De kinderen vonden dat ook en Geertje Dieken zei zacht: „Dat is tenminste mijn fijnste Sinter klaas, die ik ooit heb meegemaakt. Ook al heb ik die echte vliegmachine dan niet gehad DE KACHEL. „Mams", vroeg Bettie. „Morgen is 't Sinterklaas hè?" „Ja kindje, morgen komt Sinterklaas" zei mevrouw van Maanen. „Hij. of liever zwarte Piet kruipt door de schoorsteen om de geschenken te brengen." Bettie knikte. „Fijn" zei ze. „Mams, ik wou dat het al morgen was." Het was den avond van vijf Decem ber. Het geheele huis was in ruste. Neen toch nietBoven ging héél, héél zachtjes een deur open en Bettie sloop op haar teenen door de gang. Tip. tip. tip, liep ze met haar bloote voetjes de trap af. Het was héél stil in huis. want het was ook al half één. Dan sliepen alle menschen natuurlijk! Alle menschen. be halve Sinterklaas, want die reed nu juist met zijn knecht Piet over de daken om de geschenken aan de zoete kinderen te brengen. Piet zou wel aan het klau teren zijn door de schoorsteenpijpen. Geen wonder dat hij zoo zwart was! Ja, dat klauteren door de schoorsteen pijpen, dat was nu juist de oorzaak van Bettie's nachtelijke wandeling. Want ze had er den geheelen dag al over nagedacht. Waarover? Wel, Zwar te Piet zou door de schoorsteen in de kamer komen om'de cadeautjes te bren gen. Maar. zoo dacht Bettie, de kachel stond in de kamer. Als zwarte Piet dus door de schoorsteen gleed, zou hij par does midden in de kachel terecht komen. Nu zou hij vannacht heusch niet ver branden. want de kachel was uit! Maar tochhet was zoo'n rommel in die kachel. Neen, dat was niet prettig voor Piet. Dus. meende Bettie, die kachel moest weg. En nu had ze dan maar het plan opgevat om dat zélf eventjes op te knap pen. Aan vader of moeder durfde ze het niet te vragen. Die zouden het immers toch niet goed vinden! Daarom wilde Bettie het maar alleen doen! Ze ging dus op haar teentjes naar de huiskamer, waar de kachel stond. Ja. dat wegzetten was geen gemakkelijk werkje. Bettie probeerde eraan te trek ken. maar de kachel week geen centi meter. „Wat nu?" dacht Bettie. Ze keek de kamer eens rond. Was daar nergens een stok, die als breekijzer dienst zou kun nen doen? Neen in de kamer was niets. Dan even in de keuken kijken. Ja. daar was een oude ijzeren gordijnroe. Dat was een goed hulpmiddel! Gauw ging Bettie er mee naar de kamer. Nu weer eens probeeren. Bettie zette de gordijn roe dapper onder de kachel en duwde Het eenig resultaat van haar dappere pogingen was, dat de aschla van de kachel plotseling opensprong. De asch' lag zoo maar over het kleed. Dat moest natuurlijk gauw worden opgeruimd! Bet tie snelde weer naar de keuken om een stoffer en blik te halen. Toen ze terug kwam in de kamer ging ze op haar knie- en voor de kachel liggen om het vuil op te vegen. Bettie veegde langzaam. Héééé. wat had ze een slaap. Weer een paar halen met de borsteltoen: „Bettie", klonk het zachtjes. Bettie keek om en wie stond daar mid den in de kamer? Sinterklaas! Bettie kon haar oogen bijna niet ge- looven. Verlegen stamelde zij: „Dag Sinterklaas!" „Dag Betteke" zei de Sint en Bettie vond het een leuk gehoor, dat Betteke; zoo noemde moeder haar soms ook. „Wat ben je hier nog zoo laat aan het doen?" „De kachel, ziet U Sinterklaas wilde Bettie gaan vertellen, maar plot seling hield ze op. Ze merkte namelijk dat Sinterklaas niet alleen in de kamer was. Zwarte Piet was er óók! Hoe kwam die daar nu zoo ineens Maar langen tijd om na te denken, was er niet. Want de Sint pakte een groote zak, die Piet op zijn rug droeg uit! Daar zaten een groot aantal pakjes van allerlei verschillende afmetingen inl „Allemaal voor jou Bettie" lachte Sin terklaas. Bettie wilde naar de pakjes grij pen. toen plotseling moeder's stem weer klonk: „Maar kind hoe kom je in vredesnaam hier bij de kachel. Heb je hier den ge heelen nacht geslapen?" „Ik ben geloof ik in slaap gevallen'*, zei Bettie suffig en toen deed ze moedert haar geheele verhaal! En tevens beloofde ze. dat ze noöié meer 's nachts uit eigen beweging uit bed zou gaan. Dat beloofde Bettie natuurlijk dadelijk'/ nu ze zelf wel inzag, dat het een beetje stout van haar was geweest om, zonder er met vader of moeder over te spreken, uit bed te gaan! Het mooiste van deze geschiedenis komt echter nog. Bettie had gedroomd dat Sinterklaas bij haar kwam en zijn ge schenken op tafel legde. Maartoen ze in de kamer rond keeklagen daar op tafel een heele stapel pakjes! Begrijpen jullie daar nu iets van!? OPENING/ Voor de deur storid een groot pakl

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 7