Drogerijen. Chemicaliën. Gasthuisstraat 507 GORINCHEM. A. VIBSCHUUB-BASBT, xxxxxxx xxxxxx ^nnnnninmrnnn^ inosartil Oit nummer Destaat oil 3 manen J. j). üaakhnyzen Co'; Bank Jt.V. Uitgave: Firma L. J. VEEKMAN, Heusden. No. 5183. Vrijdag 11 December 1931. Zijdie zich op dit Blad wenschen te abonneeren ontvangen de tot 1 Jan. verschijnende nummers GRATIS Sliiinenhiml. SPECERIJEN. ^AND van altenA Dit blad verscbynt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzocderlyke nnmmers 6 cent. int. Telefoon no* 19. Postrekening no. 61525. Advertentien van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentien worden tot Dinsdagmiddag 1 nor en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Uw eigen belang zegt U koopt in de TELEFOON 264. De verkeersweg RotterdamDordrechtWer kendam's fiertogenbosch. Enkele weken geleden ontving het Comité van Actie inzake het tot standkomen van wegen voor snelver keer in het Land van Heusden en Altena een schrijven van Burgemees ter en Wethouders van Dordrecht, waarbij de wenschelijkheid wordt be pleit van een goeden verkeersweg door of vlak bii het dorp Werken dam, die eene verbinding moet ge ven tusschen den Merwededijk en den de Wekschen Dijk. De rijksweg tusschen de Spiering hoeve en Werkendam werd reeds ver breed tot vier en 'n halven M. en van een gesloten wegdek voorzien, zoodat gerust gezegd mag worden dat dit weggedeelte zeer voldoende is voor de bestaande verkeersbehoef- te. Door de provincie Zuidholland werd onlangs aanbesteed de verbree ding en verbetering van den provin cialen weg DordrechtKop van het Land, welk werk nog in 1932 moet zijn voltooid. Eind 1932 zullen we dus in het bezit zijn van een kor ten verbindingsweg tusschen Rotter damDordrecht veer Kop van het Land Werkendam Heusden 's Hertogenbosch, die af is voor het gedeelte Rotterdam Dordrecht Werkendam, maar voor verreweg het grootste gedeelte van het overig deel nog dringend verbetering en verbree ding behoeft. Dat bedoelde verkeersweg Rotter dam 's-Hertogenbosch geen over tollige is bewijst wel het feit dat dagelijks plm. 70 auto's, van het veer van de Kop van 't Land, gebruik maken, afgezien nog van de vele wielrijders die men op de veerboot aantreft. Voor voetgangers beteekent het veer nog weinig en zal het ook in de naaste toekomst weinig blijven beteekenen, omdat noch aan den westkant noch aan den oostkant in de nabijheid van het veer, dat den Noordbrabantschen Biesbosch met den Zuidhollandschen verbindt, men- schen in eenigszins grooten getale wonen. Een zeer groote hindernis in den verkeersweg is de nauwe en moei lijke traverse door het dorp Wer kendam. Deze vangt reeds aan bij de brug over de voorhaven van de schutsluis, die niet alleen slechts 3,2 c; Meter breed is, maar waarbij de weg nog aan weerskanten haaksche boch ten maakt met zeer kleine, stralen, zoodat het passeeren van een auto met eenigszins belangrijke wielbasis hier buitengewoon moeilijk is. Wan neer nu het Riik de behulpzame hand wilde bieden door de brug aldaar plm. 60 Meter naar het Noordwesten te verleggen, dan zou eene goede aansluiting aan beide zijden aan de bestaande wegen worden verkregen. Maar ook de kom van Werkendam met hare zoo smalle hoofdstraat moet door de doortrekkende auto's ver meden kunnen worden. Dit zal kun nen geschieden indien deze voertui gen na de sluis gepasseerd te zijn, den Merwede Dijk volgen tot het kruispunt met den Sleeuwijkschen Dijk en daarna den nieuwen verbin dingsweg inslaan, die aangelegd zal moeten worden van den Sleeuwijk schen Dijk naar den de Werken- schen Dijk buiten de bestaande be bouwing om. Tevens zullen dan en kele bochten in het verdere beloop van den de Werkschendijk tot aan den driesprong ten Noordoosten van Gantelijk, afgerond en meer over zichtelijk gemaakt moeten worden. Aldus is de gedachtengang van de Gemeentebesturen van Dordrecht en van Werkendam en met dezen ge dachtengang kunnen wij ons geheel en al vereenigen mits den smallen. hoogen en gevaarlijken de Werksche- dijk eene behoorlijke kruinbreedte wordt gegeven. Gebeurt dit laatste lengte modernen verkeersweg vanaf Werkendam tot 's-Hertogenbosch on der de tegenwoordige tijdsomstandig heden niet in eens kan geschieden, maar bij stukjes en brokjes zal moe ten plaats hebben. Voor elk stuk in orde gemaakten weg zijn wii dus dankbaar omdat wij dan toch zien dat er aan gedaan wordt wat er aan gedaan kan worden en tevens kun nen waarnemen dat er gegronde hoop bestaat dat de weg binnen enkele jaren geheel gereed zal zijn. Dat het pogen van het Comité met een spoedig succes moge wor den bekroond, hopen wii van harte. telef. No. 15 RaamsdonksYeer. Agentschap van de Amsterdamsche Bank Jt.V, Amsterdam. Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst* Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANK. WtT Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTKA ZIIIII X XXXXIX Pastilles Valda. Wybert-Tabletten. Mijnhardt's Salmiakpastilles. Bedina'8 Liquorice- and Menthol Pellets. Potters „Linia"-Menthol Pellets. DROGISTERIJ Botermarkt 72 HEUSDEN. niet dan sorteert een nieuwe weg vanaf den Sleeuwiikschen dijk naar den de Werkschendijk bii de zooge naamde „Keetjes" nog maar half ef fect en zouden wij een zoodanigen weg alsdan niet noodzakelijk achten. De vraag rijst nu of de vereischte kruinbreedte van den de Werkschen dijk verkregen kan worden door af graving ter diepte van b.v. 75 cen temeter. Het bestuur van den Ver- voornepolder is de meening toege daan dat afgraving niet wel mogelijk is daar de dijk nog als waterkeering moet dienen wanneer de kade van den Wilhelminapolder bezwijkt of overloopt. Wij voor ons kunnen die meening niet deelen, daar die kade sedert menschenheugenis noch is be zweken noch is overgeloopen en de de Werkschedijk dus geheel als een z.g.n. slaperdijk is aan te merken. Een nieuwe weg als bedoeld met eene verlaging van den de Werk schendijk vanaf de Keetjes tot nabii den Schenkeldiik zou het snelverkeer door het Land van Heusden en Al tena in hooge mate ten goede ko men. Nu zijn Burgemeester en Wethou ders van Dordrecht van oordeel dat waar de de Werkenschedijk een pro vinciale weg is, de gewenschte nieu we weg door de provincie Noordbra bant behoort te worden aangelegd en het is dan ook zeer begrijpelijk dat zij zich gewend hebben tot het Co mité van Actie in zake het totstand komen van wegen voor snelverkeer in het Land van Heusden en Altena met verzoek de totstandkoming van dien weg bii het provinciaal bestuur wel te willen bepleiten. 't Komt ons voor dat het Comité ten deze goed en nuttig werk kan verrichten en 't was ons dan ook een groot genoegen te vernemen dat het comité gaarne zijne volle belangstel ling wil geven aan eene wegverbete- ring vanaf Werkendam tot het fort Altena. Immers begrijpen wii zeer goed dat de aanleg van eenen over de geheele AUTOBOTSING BIJ MUIDEN. Op den Straatweg bij Muiden is een personenauto aangereden door een vrachtauto, waarbij een ruim 50- jarige dame om het leven is geko men. Deze dame, mevr. v. Os, zou haar dochter naar Amsterdam bren gen. Op den Rijksweg LarenMui den maakten zij gebruik van de auto van den heer P. L. B. uit Bussum, om tot Amsterdam mede te rijden. Weinig konden de dames toen ver moeden, welk tragisch lot haar te wachten stond. Volgens verklaringen, door de dochter van mevr. v. O. afgelegd, voelden zij plotseling een schok, wel ke veroorzaakt werd, doodrat de zwa re vrachtauto van J. D. T. uit Lien- den de auto van den heer B. van achteren aanreed. De auto, waarin de beide dames zaten, werd toen opzijde geworpen. Op dat oogenblik schijnt mevr. v. O. uit de auto te zijn gevallen. Juist vóór een der wie len van den zwaar geladen vracht wagen. Laatstbedoeld voertuig was geladen met 3000 kilo vracht, ter wijl het voertuig zelf ruim 2000 kilo woog. Mevr. v. Os moet op slag ge dood zijn. In de cabine van de vrachtauto zaten de 24-jarige J. T., zoon van den eigenaar van de auto en zijn jongere broeder. Volgens de verkla ring van eerstgenoemde, afgelegd te- genovér de politie van Muiden, zou het ongeluk daaraan zijn te wijten, dat de heer P. L. B. eensklaps zijn auto tot staan bracht. De verklarin gen, afgelegd door den heer P. L. B., zoowel als die, afgelegd door de dochter van mevr. v. O., alsook het geen verklaard is door een brood bezorger, die juist passeerde, luiden anders. Van laatstgenoemde zijden is positief verzekerd, dat de auto, waar in mevr. v. O. gezeten was, noch ge stopt heeft, noch vaart heeft ver minderd. De politie heeft aanleiding gevonden, de beide auto's in beslag te nemen ten behoeve van het on derzoek. O— AUTO-ONGELUK BIJ ESSCHEN. Rotterdammer ernstig gewond. Onder Esschen bij de Nederlandsche grens is een ernstig auto-ongeluk ge beurd, waarbij een Belg is gedood en een Rotterdammer ernstig is gewond. De 23-jarige heer Maas, wonende te Rotterdam, had Maandag den trein van 7 uur 57 uit Antwerpen-Oost gemist en wilde trachten met een taxi den trein vóór Esschen in te halen. Vlak bij Esschen is de auto in volle vaart tegen een boom gereden en geheel vernield. De chauffeur, de 23-jarige Kocquart uit Antwerpen, werd uit de auto geslingerd ën op slag gedood. De heer Maas werd zeer ernstig ge wond. Hij bekwam een schedelbreuk en is in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis te Antwerpen opgenomen. Het lijk van den chauffeur is naar het ziekenhuis te Esschen overge bracht. O INBRAAK TE AMSTERDAM. Toen de concierge van de vennoot schap De Financier, uitgeefster van de Dagelijksche Beurscourant, dezer dagen het kantoor opende in het ge bouw N.-Z. Voorburgwal te Amster dam, ontdekte hij, dat er een inbraak was gepleegd. De brandkast was opengebroken. In deze kast waren boeken en documenten opgeborgen, alsmede de kleine kas, welker in houd, een bedrag van f800, en f 100 aan postzegels, door den dader of daders is medegenomen. Het nadere onderzoek heeft uitgewezen, dat men aan den achterkant van het gebouw langs de daar loopende brandladder door een raam, dat geopend is, naar binnen is gedrongen. Ofschoon de onderste sport van de brandladder moeilijk te bereiken is, is daarvoor vermoedelijk gebruik gemaakt van een dik touw, dat in de buurt is gevonden. Merkwaardig is, dat de groote brandkast, staande in het vertrek, grenzende aan dat waar de onge- wenschte bezoekers bezig zijn geweest onaangeroerd is gelaten. Vermoede lijk hebben de daders onraad be speurd, aangezien zij verdwenen zijn met achterlating van eenige inbre kerswerktuigen. Witte peper Rommelkru'd Foelie Gemalen nagelen Kruidnagelen Gemalen noot Nootmuskaat. Gemalen kaneel Pijpkaneel 48 ct. per ons 20 ct. 48 ct. 22 ct. 20 ct. 20 ct. 20 ct. 20 ct. 48 ct. Uitsluitend de beste kwaliteit. A. BAAIJENS, fr; Botermarkt 88 - HEUSDEN.»^ DOOR KOLENDAMP BEDWELMD. Te Oosterwijtwerd was het buren opgevallen, dat de woning van de wed. B. gesloten bleef des morgens, terwijl het eleetrische licht brandde. De politie, die gewaarschuwd werd, vond de we duwe en haar dochter, die door ko lendamp bewusteloos waren geworden, nog te bed. Medische hulp werd ge requireerd en na eenigen tijd wist men beide vrouwen weer tot bewustzijn te brengen. O— EEN VROUW VERBRAND. In haar woning aan den Oostveen- weg te Enschedé is een 54-jarige hulp behoevende vrouw, die bij de kachel zat, voorover gevallen, ten gevolge waarvan haar kleeren in brand geraakten. Teen de buren het ongeluk ontdekten, stond de ongelukkige in lichtelaaie. In een ziekenhuis is zij spoedig aan de ge volgen overleden. —O VROUW VERMOORD. Te Antwerpen is de 6I-jarige weduwe Maria van Ulft, geboortig uit Venlo, in het Hotel Liégois door worging vermoord. De kasten op de kamer wa ren overhoop gehaald. Een Zuid-Afri- kaansche bediende is aangehouden, ver dacht den moord te hebben gepleegd. Voorts wordt nog een spoor nage gaan, dat leidt naar een tweetal Italia nen, die den vorigen nacht in het ho tel hebben gelogeerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de bedoeling van den of de daders moet zijn geweest geld of sieraden te stellen. AUTO TEÖEN EEN BOOM. De heer J. Vogelzang, uit Grijps- kerk, is met zijn auto tegen een boom gereden, onder de gemeente Leek. Hij was vergezeld van zijn schoonzuster, en zijn moeder en een kindje van twee jaar. Het kind wilde bij den bestuurder zitten. Men verwisselde onder het rij den van plaats. De heer Vogelzang, verloor toen de macht over het stuur. Hij en het kind sloegen door de voor ruit. Zij werden zwaar gewond. Dr, Van Keyzer, uit Leek, verleende de eerste hulp. De gewonden werden naar huis vervoerd. De auto is ernstig be* schadigd. —O— HOUD U NIET AAN AUTO'S VAST. Op den Amstelveenschen weg te Bui- tenveldert had een man per rijwiel de onvoorzichtigheid zich aan een auto vast te houden. Toen laatstgenoemd voertuig voor een van den tegenover gestelden kant naderende autobus moest uitwijken kwam de man met zijn rij wiel in den berm van den weg terecht, waarna hij met een smak tegen een boom werd geslingerd. Hij bleef bei- wusteloos liggen. Na in een woning te zijn binnengedragen, waar hij weer tot bewustzijn kwam, werd hij nadat een dokter hersenschudding had gecon stateerd, per auto naar zijne woning te Amsterdam overgebracht. O— PROVINCIALE RECLAMEVEROR- DENING NOORD-BRABANT. Men verzoekt ons onder de aandacht van belanghebbenden te brengen, dat op 22 December a.s. zal eindigen de termijn van 3 maanden, bedoeld in ar tikel 7 der Provinciale Reclameverorde ning. Eigenaars en gebruikers van onroe rend goed, gelegen buiten de kom eener gemeente, die, vóór of op 22 Septem ber 1931, daarop of daaraan getimmer ten, borden of andere voorwerpen had den, bestemd of gebezigd tot reclame or die dat onroerend goed op eenige andere wijze bezigden tot reclame of toelieten, dat dit tot reclame gebezigd werd, worden er aan herinnerd, dat volgens genoemd artikel 'het verbod van artikel 1 der Provincial Reclame verordening (het, buiten de kom eener gemeente, aanwezig hebben van een reclame, die niet het eigen bedrijf be treft) tot 1 Januari 1934 niet van toe passing is op die reclames, mits van het bestaan daarvan vóór ot op 22 December a.s. aan Gedeputeerde Staten mededeeling wordt gegeven onder op gaat van een nauwkeurige plaatsaan duiding, de afmetingen en den inhoud der reclames in woord en beeld. NIEUWSBLAD ïoor het Land nn llBusden en AltenejB Langstraat en de Bommelerwaard LET OP DROGISTERIJ FIRMA COOPS, -O- —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1