Uitslag gratis verloting Heusdensche Winkeliers Vereeniging. gehouden door de LOT No. PRIJS. Beschikbaar gesteld door 5442 4e f 50.1 Heusdensehe 42084 2e f 25.Winkeliersver- 9830 3e f 15.J eeniging. 7543 4e A. Baaijens. 40023 5e A. v. Berkel. 3527 6e L. F. v. Bladei-v. Diem. 2733 7e Mej. M. v. Bokhoven. 44767 8e Joh. Boom-Pijnenburg. 4824 9e C. Bouman. 9849 10e A. J. Boelen. 2445 41e Gez. Boeren. 5253 12e A. A, Burghout. 40882 43e J. Th. Couwenbergh. 44272 14e H. Crijns 3989 45e G. v. Diessen. 6686 16e H. v. Eeuwijk en Zn. 2064 47e S. A. den Engelse. 8384 18e J, Franco. 8661 19e M. Gijswijt. 42715 20e D. v. Herwaarden. 8912 21e H. v. Herwaarden. 4799 22e Gez. Hexspoor. 850 23e J. v. Hooft. 710 24e C. de Jong. 5721 25e J. Kamminga. 4161 26e G. Kieboom. 4436 27e J. de Kok. 6310 28e A. J. v. d. Kolk 7608 29e C. Kuijsten. 40230 30e J. v. Laarhoven. 9081 31e M. v. d. Linden. 468 32e Ant. Metselaar. 9270 33e Joh. de Mol. 9005 34e Gez. de Mol. 2921 35e J Poddewijn. 5762 36e Ch. Schreuder. 5922 37e F. Schreuder. 4740 38e B, Stap. 9210 39e Wed. J. Smits. 248 40e C. Snijders 62 41e L Sluijmers. 5589 42e W. Sluijmers. 7828 43e A. Swagemakers. 2473 44e Firma L. J. Veerman. 6789 45e P. Vergouw-Verschure. 40658 46e A. Verschure Baert. 7790 47e Joh. Vos-Kipping. 10220 48e J. Waaijers. 4581 49e v. Berge-Henegouwen. De prijzen zijn tegen afgifte van het betrokken lot af te halen bij de winkeliers, die ze beschikbaar stelden. HEUSDEN. Wegens het overlijden van den Heer L. de Mol is een vacature ont staan in den Gemeenteraad. Op de officieele Katholieke lijst komt als No. 1 hiervoor in aanmerking de heer P. ,Verschure-v. d. Ven. Naar we verne men heeft den heer P. Verschure de ze benoeming aangenomen. Alle werklieden zijn door den Hoogeerw. heer Deken uitgenoodigd tot bijwoning eener vergadering in het R.K. Patronaatsgebouw op Vrijdag 18 Dec. 6i/2 uur n.m. alwaar als spreker zal optreden een vertegenwoordiger van den R.K. Diocesanen-werkliedenbond. Volgens den wil van den WelEd. heer L. de Mol, vorige week overle den, is, naar we vernamen, aan de arm besturen der verschillende kerken (R.K Ned. Herv. en Geref.) een flink be drag ter haaid gesteld, om een uitdee- ling te houden in natura onder dege nen, die daarvoor in aanmerking komen. De uitslag van de 9e ronde om het pers. Damkamp. van Heusden zijn: le klas. De Graag wint van C. Bax. Pellekaan wint van A. Deurloo. de Joodie rust. 2e klas. J. Deurloo wint van A. Vos. J. Swagemakers wint van J. Timmer mans. Ger. Jonker wint van A. Fitters. Heden heeft de 10e en laatste ronde plaats waarin elkander ontmoeten: le klas. de GraagA. Deurloo. C. Baxde Joode. Pellekaan rust. 2e klas. j SwagemakersFitters. Vos"Ger. Jonker. J. DeurlooTimmermans. Zaterdagavond gat de „Heusden sche Fanfare" in Hotel „Het Wapen van Amsterdam", hare aangekondigde uitvoering, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan der vereeniging. De zaal was, toen de Voorzitter Bax om half acht de aanwezigen welkom heette, geheel gevuld. Op bijzondere wijze werd door den Voorzitter ver welkomd de Edelachtbare Heer Burge meester, alsmede de Beschermheer Mr. v. Ommeren en het bestuur der zuster- vereen., de Fanfare der H. Familie. Het programma ving aan met de bekende Fiorentiner-March van Musi- que de J. Tucik, terwijl vervolgens twee concoursnummers ten gehoore werden gebracht. Hierna verkreeg de Beschermheer, Mr. C. W. v. Ommeren, het woord, voor het uitspreken van een feestrede in verband met het 25-jarig jubileum der vereeniging. De rede ving aan met een kernachti ge zeer i nterressante inleiding, waarin spreker in vogelvlucht de revue der mu ziek en haar bestaan als zoodanig in Nederland passeerde, terwijl deze ein digde bij de muziek in Heusden, die ook voor 25 jaar Hn het leven werd geroepen en gevormd werd door de „Heusdensche Harmonie", later H jus- densche Fanfare". Vooral het laatste gedeelte van deze gloedvolle rede, die de geschiedenis van de „Heusdensche Fanfare" in het bijzonder behandelde, werd met adem- looze stilte gevolgd en het behoef: dan ook geen betoog, dat dezen bekenden, begaafden spreker een langdurig har telijk applaus ten deel viel. Vervolgens werd door 'tkoor bege leid de 4e Fantasie van H. Escude voor Solo Saxophoon-Sopraan, solist het lid P. de Graag. Voortreffelijk werd door den solist dit niet gemakkelijke nummer uitgevoerd, waarbij veel van diens uit houdingsvermogen werd gevergd en waardoor de solist niet kon voorkomen, dat een kleine reprise wegbleef, wat echter aan diens prestatie niets af deed, welk het applaus voldoende bewees. Hierna werden weer concoursnummers ten gehoore gebracht, waaruit het ju bileum-programma hoofdzakelijk be stond en die weer bewezen, dat er in den loop der jaren onder leiding van v. Balrkel ijverig gestudeerd is Ook de zen avond werd weer getoond, dat de ze nummers er nog best in zitten en dat de directeur, Joh. v. Berkel, voor zijn taak berekend is. No. 8 van het programma bracht ons „Avondvertellingen", kwartet voor 4 Saxophoons, bestaande uit de leden A. de Graag, P. de Graag, J. v. Hemert en M. Wijnstekers. Ook dit nummer onder leiding van den directeur, oogstte een dankbaar applaus, bekoorde zelfs den niet-muzi- kalen toehoorder door de verschi lende stemmen die elkander afwisse'den om bij herhaling in een gevoelig accoord over te gaan, waarin de stemming (ver telling) als van een sprookje eindigde in een behaaglijk slot. Voor de pauze verkreeg de Edel- Achtbare Heer Burgemeester het woord, die de vereeniging van harte geluk wenschte met het feit van haar 25- jarig bestaan; de moeilijkheden der ver eeniging, in deze periode ondervonden, ook naar voren bracht, doch de biding van den Voorzitter, Directeur en Be stuur prees en niet twijfelde of de vereen, zou zich in de toekomst met deze leiders ook wel door eventueele moeilijkheden weten te redden. Spr. achtte een vereeniging als zoodanig, een onmisbaar belang voor een gemeen te en was zeer gevoelig voor de kunst volle muziek van heden avond, die ook tot zijn niet muzikaal gemoed, gespro ken had. Ook de Vice-Voorzitter der H. Fa- mi.lie, v. Bladel, sprak waardeerende woorden voor de uitnooding van het bestuur en feliciteerde ook de vereen, met het feestelijk feit. Hij hoopte, dat de vriendschap, die er thans bestaat tus- schen deze beide gezelschappen, mag biijveq bestaan, ook in het belang van de samenleving in de gemeente en dat de gemeentenaren en personen daar buiten, deze vriendschap zullen staven door het inzenden van geld ot goederen voor de bazar die door de beide vereen, in Jan a.s. gehouden wordt. De woorden van deze beide sprekers werden luide begroet, terwijl bij monde van den Voorzitter een woord van dank werd gebracht. Na de pauze werd door leden der fanfare opgevoerd het kluchtspel 'in 2 bedrijven, „Janus de Wonderdokter." een anti-alcoholies stukje. Dit stukje werd buitengewoon goed weergegeven. De rollen waren in goede handen en bij voorkeur speelde de wonderdokter „Janus" die de hoofdrol had en die nu juist niet erg meeviel, doch die op onverbeterlijke wijze deze rol vervuilde. Ook de rollen van dokter en vriend van Janus, alsook de jonge dokter werden goed "gespeeld, terwijl "de beide pa tiënten, boer Pummel en Hedikhuizen (rentenier) én door de domme antwoor den van boer Pummel en de verschij ning van Hedikhuizen geheel mede werkten om het stukje tot zijn recht te doen komen. Onophoudelijk werden de spelers dan ook door de daverende lachsalvo's der aanwezigen overtroffen en mochten zij bij het einde een on afgebroken applaus in ontvangst ne men. Jammer dat de spelers vooral in het 2de bedrijf door wat rumoer werden bemoeilijkt in het spelen. Er werd zoo goed gewerkt. De Voorzitter Bax bracht hierop een woord van hartelijken dank in het bij zonder aan den Beschermheer Mr. v. Ommeren en vervolgens aan allen die hadden medegewerkt om dezen avond zoo schitterend te doen slagen. Een strijkje, bestaande uit mej. v. Strien, piano, F. Schreuder viooi en v. Helvoirt uit Nieuwkuijk, Cello, zorg den bij de pauzen voor een aardig 'nurrynertje muziek, terwijl leden der vereeniging tot slot het bal opluister den, waarvan druk gebruik gemaakt werd en dan ook dezen genoeghjken feestavond "besloot. Bij het uitgaan werd eene vechtpartij tusschen eenige Heusdenaren en eenige Waalwijkers, waarvan de eerste klap reeds gevallen, door den Bescherm heer, die voor de sluiting Was terug gekeerd, voorkomen. ANDEL. De kinderen der Bijz. School alhier zullen op Dinsdag 22 December a.s. het Kerstfeest vieren in de Ned. Herv. Kerk. Voor het Comité van Winterleziogen trad alhier op Ds. Wolff uit Den Haag met het onderwerp „De natuurdichter Guido Gezelle". 't Was een mooie avond. Volgende spreker is op 22 Jan. a.s. de heer H. Redert, vroeger onderwijzer alhier, met het onderwerp „Rembrandt" (met lichtbeelden). AALST. Vrijdagavond brak er brand uit bij den landbouwer Vernooy, wonende nabij de Rietschoof. Tengevolge van den hooivoorraad was het te begrijpen, dat het vuur hoog opsloeg en binnen een half uur lag het beele perceel tegen den grond. Bij den brand zijn nog twee stuks vee omgekomen. Over de oorzaak wordt in het duister getast. Toen de motorspuit in functie werd gesteld, was het vuur spoedig ge- bluscht. BABYLONIëNBROEK. J.l. Donderdag trad voor de Chr. Jongel.-vereen. „Cbadja" alhier op Ds. Fokkema uit Sprang, met als onderwerp „De reis naar het Heilige Land". Op een prachtige wijze zette spreker zijn reis uiteen, welke met alle aandacht werd gevolgd van het begin tot einde. Het kerkgebouw wis goed bezet. Te ruim half negen eindigde spreker, waarna allen hoogst voldaan huiswaarts keerden. Op de j.l. gihouden stemming voor een Ouderiing en een Diaken in de Ned. Herv. Kerk alher werd gekozen G. N. v. d. Beek in de plaats van L. Lankhaar en herkozm A. Lankhaar, resp, als Ouderling en Diaken. CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ter bate der Zending heeft ruim t 22 opgebracht. Bij de j.l. Zaterdagmiddag gehouden stemming ter verkie ing van 4 Notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier, werden de aftredende heerrn A. L Sneep en J. van Pelt herkozen,terwijl in herstemming komen de heeren A. Konings; H. Mes, G. v. d. Hoeven er J. Pruijssers. -Het le elfal onzer voetbalvereen, „Excelsior" speelè j.l. Zondagmiddag te Waalwijk voor de ie klasse B.V.B, tegen „H.E.C. II" en won met 4 0. Het 2e elftal speelde voor de 2e klasse te Besoyen tegen ,R.W.B. IV" en won dezen wedstrijd net 70. Tot predkant bjj de Ger. Kerk alhier is beroeper de Eerw. Heer Meyer, Candidaat t. d. 1. Dienst te Rotterdam. De postdiivenvereen. „De Lucht vaart" zal met de Kerstdagen in haar vereenigingslokaa' een clubtentoonstelling houden. In de Ne. Herv. Kerk alhier zal op 26 Dec. a.s. (2e Kerstdag) des nam. met de kinderei der Ned. Tlerv. Zon dagsschool het krstfeest gevierd worden. GESSEN. Candidaat tot den Heiligen Dienst A P. Heiner t Gorinchem, heeft het beroep naar de (er. Gemeente te Giessen- Rijswijk aangenmen. 's GRA ENMOER. Maandagvond werd in de Geref. Kerk een ledenvrgadering gehouden, bij welke gelegenhid de WelEerw. Heer Ds. Snoeij ean inleiding hield met het onderwerp „Belüenis". Eerste ferstdag zal des avonds de Zangvereen. Halleluja" in de Geref. Kerk een uitvoe;ng geven. LOON£HEN DIJK. De heerA, van Dommelen heeft bedankt voor zij benoeming tot Notabel der Ned Herv.Gemeente alhier, terwijl de heeren N. d Rooy en J. C. van Os hun benoeming als zoodanig hebben aangenomen. Tot Diaken i benoemd de heer M. Bogers. Het Keitfeest zal met de leer lingen der Chr School gevierd worden op Woensdag 3 dezer, in het Ned. Herv. Kerkgebow. MiEUWEN. Alhier tstaat het plan om te komen tot de )prichting van een coöp. broodbakkerij om voorloopig te komen tot een lagere prijs van het tarwebrood. Meer en meer blijkt de noodzakelijk heid, dat, met het oog op de algemeen verminderde inkomsten, het tarwebrood verkrijgbaar is tegen normale prijzen. Indien deze plannen vasten vorm aan nemen, zullen middels een advertentie in dit blad deelnemeis worden opgeroepen. NIEUWENDIJK. J.l. Woensdag 9 Dec. is alhier een vergadering gehouden tot oprichting van een Ziekenkas. Deze vergadering was vrij druk bezocht18 personen gaven zich op als lid. Ia het voorloopig bestuur werden gekozen de heerenA. C. de Later, Joh. Heijstek en G. Romeijn. Zaterdag speelde de Korfbalclub „Quick" alhier tegen „D.O.S." uit Geer- truidenberg. De wedstrijd eindigde met gelijk spel 1 1. Dit was de laatste wedstrijd die „Quick" gespeeld heeft in dit seizoen. Gevonden op de Zandsteeg een bril met haken. Inlichtingen bij Frans van Breugel Jaczn. Bij de j.l. Zondag gehouden ver kiezing in de Ger. Kerk van 2 Ouder lingen en 1 Diaken, werden respectievelijk gekozen de heeren P. Wigboldus, Joh. Heijstek en Z. Wijnands Wz. Het Kinderkoor "A.D.V.E.N.D.O." hoopt Eerste Kerstdag onder leiding van haren directeur, de heer Z. Wijnands, een uitvoering te geven in het Instituut. De Afdeeling Nieuweudijk van den Algem. Ned. Bond in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf zal op Zater dag 26 December (2e Kerstdag), 's avonds 7 uur, een groote openbare Filmavond organiseeren, getiteld „En gij Kameraad". Deze fi'mvertooning heeft plaats in het Instituutlokaal. SPRANG. Op bijna 64-jarigen leeftijd is in deze gemeente overleden, de heer W. van Drongelen. Yele jaren heeft hij de Ger. Kerk al hier in het ambt van Ouderling gediend. Het was voor deze gemeente j 1. Zondag morgen even een indrukwekkend oogen- blik, toen na het votum Ds. Hagen zijn gemeente mededeeling deed van het over lijden van Ouderling Van Drongelen en Zijn Eerw. namens den overledene de gemeente dankte voor de ontvangen liefde en toewijding, zijn laatste groeten over bracht en het de gemeente moest aanzeg gen, dat de overledene was afgereisd naar het vaderhuis hierboven. Dat door den Christus hem ook aldaar plaats was bereid. In het café van den heer Z. alhier ontstond schoorsteenbrand. Door het flink optreden van den heer Z. werd het vuur gedoofd en wist men erger te voorkomen. Zaterdag speelde „N.E.O." tegen „S.D.O." De strijd eindigde met 22, onder protest van de zijde van „S.D.O." WIJK. J.l. Maandag zouden de jonge lieden der vriendenclub „Anna Polow- na" een gezellig troefavondje houden. Toen het zoowat half negen gewor den was en men het troeven moede begon te worden besloot men naar huis te gaan. Doch bij de fietsen geko men bleek, dat een rijwiel, n.l. dat van zekeren Jacob Mans Pz. geheel uit elkaar was genomen, zoodat ze onbe rijdbaar was geworden. Om nu Jaap geheel naar de Polsstraat te la'en loo- pen konden de vrienden niet over hun hart krijgen, zoodat men met man en macht begon te werken om Jaape iiets weer in elkaar te zetten, hetgeen in twintig minuten tijds gebeurd was. Jaap hierdoor in zijn schik, peddelde lustig naar de Polsstraat. Van de daders die zulk een laffe streek uithaalden ontbreekt nog elk spoor en men betwijfelt of ze wel ooit gevonden zullen worden. WASPIK. Woensdag 23 December a.s. hoopt de Chr. zangvereen. „Oelening Kweekt Kunst", in de Ned. Here, haar 2de uitvoering te geven, onder leiding van hun Directeur J. L. van Kempen te Waalwijk. WERKENDAM. Woensdag 23 Dec. a.s., hoopt de Chr. zangvereen. „Hallelujah" een Kerstuitvoering te geven in de Gerei. Kerk. Maandagmiddag had op den Bandijk een autoongeval plaats, 't welk ernstige gevolgen had kunnen hebben. Terwijl de heer A. Mijnlieff met een auto, waarin was gezeten mevr. Mijnlieff zich ter hoogte van den poider Geleiwaard, kwam van tegen overgestelde richting een fietsrijder, welke de verkeerde zijde van den weg hield. Op 't laatste moment wilde de fietsrijder oversteken, wat echter te laat was, met het gevolg dat liii te gen de auto opbotste. De heer M. een aanrijding nog willende voorkomen, week zoo ver uit, dat hii de wagen niet meer omhoog kon houden en aan den buitenkant van den dijk te recht kwam. Bij onderzoek bleek, dat er geen persoonlijke ongelukken warende auto had wel materieele schade be komen, vooral aan de spatborden, terwijl de fiets bijna geheel was ver nield. Met behulp van een tweetal paar den werd de auto weer op den dijk gebracht en kon hii zijn weg vervol gen. WOLDRICIIEM. Vrijdagavond hield de Ouder-Com- missie der 1e Openbare School met de Ouders en verzorgers van schoolgaande- kinderen een ouderavond, die wederom druk bezocht was. De Voorz. de heer W. Viveen heette allen welkom hij wees op doel en strek king van zulk een avond, n.l. versterking van den band tusschen Ouders en Onder wijzers, wat kan bijdragen tot behoud der Openb. School. Tegenwoordig waren verschillende be stuursleden van de Afd. Woudrichem van Volksonderwijs. Van den Burgemeester was wegens ziekte bericht van verhindering ingekomen. De secr. de heer H. van Stokkum las dit jaar voor eerst een jaarverslag, waarnaar met aandacht werd geluisterd. Vervol gens zongen de kinderen Welkomstlied en Een Middagslaapje, waarop daverend applaus volgde. Veel belangstelling toonden de aanwezigen voor een voordracht der kinderen, waarin de twaalf maanden van het jaar symbolisch werden voorgesteld, hetwelk later op talrijk verzoek nog eens herhaald werd. Het hoofd der School, de heer H. P. Vos hield een inleiding over de barometer, waarbij hij met behulp van de buis van Torricelli de luchtdruk op een beperkte oppervlakte kon berekenen. Een en ander werd zeer duidelijk uiteengezet, en was voor velen leerzaam. Door de Ouder Commissie, die niets onbeproefd laat om deze avonden aantrek kelijk te maken, was ook thans weder iets aardigs bedacht. Ze had n 1. een drietal keurige boekwerken aangekocht, die bij een opsl el wedstrijd door de leer lingen der hoogste klasse als prijs zouden worden uitgereikt. In de pauze kregen nu de leerlingen gelegenheid over een opgegeven onderwerp hun krachten te beproeven met spanning werd het einde van dezen wedstrijd te gemoet gezien, en het was geen gemak kelijke taak voor de heeren Kuipers en de Lorm, aan wien de beoordeeling was opgedragen om een juist overzicht te krijgen. Toen de behaalde cijfers bekend werden bleek dat alle kinderen 't verhaal voldoende hadden weergegeven, doch dat Cor de Joode Lzn Tine van Stokkum en Corrie van Krieken de hoogste cijfers hadden behaald, en daarom met een boek werden verrijkt. Daarna werd het verdere programma vlot afgewerkt, terwijl tusschen zang en tooneel, door de heeren A. Vos en Baart het muzikale gedeelte werd verzorgd. 't Was al Iaat in den avond toen de Voorz. met een kernachtige toespraak ging sluiten. Hij deelde mede dat voor bestrijding der onkosten ruim 43 gld. was gecollec teerd, waarvoor hij dank zegde, voorts bracht hij dank aan de fam. Vos die zooveel medewerken tot het welslagen van deze avonden, ook zij die het muzikale gedeelte verzorgden, en de dames die zoo welwillend waren thee te schenken, werden niet vergeten. 't Was een avond van genot en kunst. Als volontair ter secretarie is alhier werkzaam gesteld de heer A. Slui- mers nit Wijk. Gedurende het tijdvak 4 tot en met 10 December j.l. werden aan de vischmarkt alhier geen zalmen aange voerd. Besteed werd voor brasem 18 tot 20 cent; voorn 4 tot 5 cent en alver 4 tot 4i/2 ct., alles per pond. Woensdagavond j.l. werd door de Chr. Jongelingsvereen. alhier een Buiten verantwoordelijkheid der Red. Capelle' 14 Dec. 1931. Zeergeachte Redactie. Verzoeke beleefd het onderstaande in Uw veel gelezen blad te willen opnemen. Bil voorbaat vriendelijk dank. L. S. Bii de voorstellen tot bezuiniging door de Regeering staan in onze da gen groote belangen op het spel. Vraagt aan de eene zijde een nood zakelijke bezuiniging alle aandacht, aan den anderen kant moet met alle zorg gewaakt worden voor het niet aanranden van cultureele belangen. En hiertoe bestaat groote vrees! Wii hebben hierbii het oog op het bii de Volksvertegenwoordiging ingediende Wetsontwerp Terpstra tot wijziging van de Lageronderwijswet 1920. Van een soberder toepassing van de financieele gelijkstelling is daar- Plaat .sell|k Nleuws i jaarvergadering gehouden in het gym nastieklokaal der le Openbare school. De zaal was goed bezet en de avond kan als zeer goed geslaagd worden be schouwd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2