01 ®»e? nu uit Oioden Rustig en kalm, huiduitslag. 't e BonnnBlerwaard 5. P. taikktyzn (o's Bank ff V. Uitgave: Firma L. J. VEEKMAN, Heusden. No. 5185 Vrijdag 18 December 1931. Nieuvvjaarwenschen A. VIlSffiïïïïË-MEBT, fTfTTTTTTTTTTTTTTTTTTT^ ^ND VAN ALTERA Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.25, en franco per post beschikt f 4.40. Afzonderlijke onmmers 6 cent. Int. Telefoon no- itt. Postrekening no. 61525 AdverteDtiën van 46 regels 90 cent. Elke regel meer 45 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag t aar en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Wegens het vallen der Kerstdagen op Vrijdag en Zaterdag, zal in de Kerstweek ons blad maar éénmaal verschijnen, en Woensdagmiddag worden afgedrukt, zoodat al onze abonné's de courant Donderdag morgen of -middag ontvangen. Het Woensdag- en Zaterdagnummer zullen dus die week samenvloeien en worden H.H. adverteerders en berichtgevers er op attent gemaakt, dat de laatste copie uiterlijk Woens dagmorgen ter drukkerij moet zijn. Evenals vorige jaren stelt ook thans weder ons blad zijn kolom men open voor het plaatsen van aan Familie, Vrienden en Begunstigers De prijs bedraagt 40 cent voor enkele kolom, f 1,voor dubbele kolom. Tijdige opgaaf aan ons Bureau of bij onze Agenten, wordt ver zocht, terwijl het met het oog op de hooge incasso-kosten aanbe veling verdient, het bedrag op onze postrekening 61525 over te schrijven of betaling met onze Agenten te regelen. Mijn hardt s Zenuwtabletten HuiieüiitiMi, meisje verklaarde pas zijn revolver trok toen de chauffeur hem aanviel. O— KOTTER MET TIEN MAN VER GAAN. Ter hoogte van Kaap Hatteras in Noord-Carolina is een vischkotter met 10 opvarenden aan boord gezonkén. Geen spoor van schip en bemadning is ontdekt. SLM*TE IP X TRIE SCHEEPSRAMP. HeEÓuitsche s.s. „Venus", dat on der de vlag van Panama vaart, is Vrij dagavond bij de Noordsche kust in open zee in een vreeselijken Zuid-Wes ten orkaan geraakt. Het schip strandde bj Maaloey fus- 1N DE MANDENINDUS- RIE IN BRABANT. Alle fabrieken thans stilgelegd. Te Vlijmen is thans ook de laat ste mandenfabriek, waar nog ge werkt werd, gesloten. Door deze stil legging zijn niet alleen de op de fa briek werkzame arbeiders broodeloos geworden, doch ook de z.g. thuis werkers uit de omliggende gemeen ten zooals Ammerzoden en Kerkdriel. De mandenindustrie in Brabant ligt thans geheel stil. De opslagplaatsen liggen weliswaar vol, doch er komt geen enkele order binnen. o— FRAUDEPLEGING TEN BEDRAGE VAN f 50.000. Naar vernomen wordt is door een kassier van de Bankfirma Heldring en Pierson te 's-Gravenhage voor een aanzienlijk bedrag aan gelden ver duisterd. Hoewel de verzekering de schade dekt, is het feit des te bedroevender daar de bedoelde kassier reeds meer dan 25 jaren in dienst der bank instelling was en het volle vertrou wen zijner patroons genoot. L. benadeelde zijn principaals door een reeks van sluwe malversaties en ontvreemdde met zijn verduisterin gen een bedrag, dat op ruim f 50.000 gulden geschat moet worden. Nog niet lang geleden herdacht L. het bijzondere feit, dat hii als kas sier 25 jaar in dienst van de firma Heldring en Pierson was. In tegenwoordigheid van het ge grond geslagen. Hii werd per zie kenauto naar het Stedelijk Zieken huis overgebracht. Tot laat in den avond bleef het onrustig in de stad. O— VERDUISTERD. SPAARPENNINGEN Door de politie te Enschedé is aangehouden de makelaar H. G. Hii wordt verdacht van verduistering van spaargelden welke bii hem als agent eener spaarinrichting waren ingelegd. De bedragen werden door G. wel in de spaarbankboekjes vermeld, doch niet aan het hoofdkantoor af gedragen. De verduisteringen, welke ongeveer gedurende tien iaren zijn gepleegd, bedragen ten minste 50,000 gulden. G. is verdacht van verduistering en van valschheid in geschrifte ter beschikking van de justitie gesteld. IIIIIIX xxxxxx Pastilles Valda. Wybert-TablettenZ Mijnhardt's Salmiakpastiiles. Bedina's Liqudrice- and Menthol Pellets. Potters „Linia"-Menthol Pellets DROG4STER IJ BotermajHtt 72 HEUSDEN. Koop voor de a. s. Feestdagen uw: 1# heele personeel is de kassier toen gehuldigd, bii welke gelegenheid de firmanten hem o.m. een gouden leg penning met inscriptie vereerden. schen Bergen en Alesund. Hoewel het Aanvankelijk had de firma van de u verduisteringen geen aangifte bn de nog eenmaal loskwam, was het met mie wü]Jn doen, ma£. tenslotte meer te behouden, daar het volkomen fs zulks toch Reschied. lek geslagen was. I Reeds bii zijn eerste verhoor leg- Ondanks den sterken zeegang, ging de L. een volledige bekentenis af. de bemanning, die uit 13 koppen be- Hii heeft gespeculeerd, stond, in de reddingbooten. De groot ste reddingsboot, waarin zich zeven man bevonden, werd in de draaikolken van het zinkend 'schip naar de diepte ge zogen. De andere boot kon het land bereiken, doch van de zes man waren reeds drie bevroren. Een der overle venden stierf onmiddelijk na de landing. O DE EERSTE TURKSCHE OPGE HANGEN. - Voor den eerste keer in de geschie denis is in Turkije een vrouw terecht gesteld. Op 14 December is Fatma Hanoen, wonende te Sparta bij Smyrna, geëxcecuteerd. Zij had een andere vrouw gedood, om met den echtge noot van deze te kunnen huwen. De veroordeelde was zeer koelblcdig; even voor de uitvoering van het vonnis zei- de zij een gebed, besteeg met vasten tred het schavot en deed zich eigen handig den strop om. O— RECHERCHEUR TREFT CHAUF FEUR DOODELIJK. Maandagmorgen ontstond in Ausses, BU BAAIJENS, >termarkt 88 - HEUSDEN.^ RELLETJES TE ARNHEM. Eenige honderden werkloozen de monstreerden te Arnhem. In optocht trok men van het Velperplein naar de Kippenmarkt, waar het commu nistische raadslid Brugman de de monstranten toesprak. Na afloop hier van werd opnieuw door de stad ge trokken met een groote roode vlag 0„ 0 j voorop. Toen dit door de politie ver een buitenwijk van Essen, een twist g0den werd tusschen een rechercheur en een taxi chauffeur. De rechercheur, die in ge zelschap was van een meisje, wilde met een taxi naar het hoofdstation van Essen gebracht worden. De taxi reed echter den verkeerden kant uit en de rechercheur riep den chauffeur toe te stoppen. Toen eindelijk de chauffeur stopte, ontstond er een twist tusschen hem en den passagier die zich als recher cheur legitimeerde en die, zooals het aannam, werd door dezen tegen den en niet spoedig genoeg aan de bevelen om uiteen te gaan gehoor werd gegeven, werden ver schillende charges uitgevoerd, waar- bii rake klappen vielen. Na afloop van een vergadering der werklcozen, kwam het opnieuw tot onregelmatigheden, waarbij door de politie eenige malen in de lucht werd geschoten. Het communistisch raadslid Brug man, die met zijn wandelstok tegen een agent een dreigende houding JXXXXX X xxxxxx Opjmbare vergadering van den Raad der Gemeente OUDHEUSDEN op Dinsdag, 15 December 1951 des voormiddags ten half elf. VoorzitterEdelAchtb. Heer Mr. R. v. d. Heijden. SecretarisYVelEd. Heer F. v. Liempt. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christelijken groet. De Secretaris léést de notulen der vorige vergadering, die worden goed gekeurd. Ingekomen stukken Procesverbaal van kasopneming. gehouden op 11 December, waarbii alles in behoorlijke orde werd be vonden en bleek in kas te ziin f 1039,26. Besluit van Ged. Staten, waarbii goedkeuring wordt verleend aan het Raadsbesluit tot wijziging der be- grooting 1931. Brief van Ged. Staten, betreffen de de Gemeente-begrooting voor '32. Ged. Staten merken op. dat het aantal inwoners op 1 Januari 1087 bedroeg en niet 1082. waarmede bii het opmaken der begrooting rekening is gehouden. De Voorzitter merkt op. clat B. en W. rekening hebben gehouden met den uitslag van de volkstelling, die het getal van 1082 aangaf. Het College heeft er evenwél geen be zwaar tegen het getal van 1087 als basis te nemen. Ged. Staten achten verder het bedrag f 200 voor steun te laag. De Voorzitter merkt op. dat B. en W. het bedrag voldoende achten mocht evenwel blijken, dat het be drag niet voldoende is. dan kan la ter altijd nog uit den post onvoor zien of uit posten waarbii over is. worden overgeschreven. Het door B. en W. opgemaakte concept antwoord wordt door den raad goedgekeurd. Erief v. de Provinciale Noordbra- bantsche Electriciteits Maatschappij aangaande de straatverlichting in Oudheusden. De Voorzitter zegt. dat oorspron kelijk werd gemeend, dat de kos ten niet zoo hoog zouden ziin voor de uitbreiding in de Laagstraat. Ach teraf blijkt, dat dit niet meevalt en dat werkelijk een draad bijgespannen moet worden het zou voordeeliger zijn geweest, als men deze straatver lichting tegelijk met den aanleg had laten aanleggen, toen zou het slechts f35 hebben gekost. Wethouder Kleijn heeft hierop toen nog aan gedrongen, doch men is er niet toe overgegaan. Nu zullen de kosten f101 bedragen. B. en W. zouden nu toch maar tot aanleg willen besluiten. De P.N.E.M. heeft de kosten voor de straatverlichting gehalveerd, zoodat men daardoor wel tot aanleg kan overgaan zonder dat het de Gemeente veel kost. De heer de Baaii acht het bedrag Verstrekt Handelscredieten tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent rekening-courant met rentevergoeding. Incasseert Binden- en Buitenlandsche Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlotingen. Koopt en verkoopt vreemd Bankpapier. Verzilvert Coupons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt gelden A Deposito, rentevergoeding volgens overeenkomst. Verhuurt Safe-Loketten. (Prijzen naar grootte der kastjes). SPAARBANKX Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen verstrekt gaarne de Directie T. BOONSTRA jxfg al hoog. De Voorzitter geeft toe. dat als het bij den aanleg was gebeurd het veel goedkooper zou zijn geweest, nu is het behalve den draad extra kosten, doch waar het kan geschie den zonder dat er voor de Gemeen te bijzondere kosten uit voortvloeien, meenen B. en W. er nu toch maar toe over te moeten gaan. De heer Baaii zegt, als dit nu het einde maar is, ik hoor ook al weer spreken over den Westakker. De Voorzitter meent, dat het niet aangaat, om uit vrees dat nog meer dere aanvragen zullen komen, deze nu af te wijzen. Iedere aanvraag moet op zich zelf beoordeeld worden. Met algemeene stemmen wordt be sloten in de Laagstraat twee licht punten aan te doen brengen. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rekening courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De Voorzitter deelt mede. dat de Gemeente in 1930 een crediet heeft gehad van f 10.000, het vorig jaar is dit terug gebracht op f 6000. Nu zouden B. en W. mede in verband met het verzoek van de bank, om het crediet zooveel mo- felijk te beperken, het bedrag op De raad gaat hiermede accoord. Voorstel van B. en W. tot het aan- faan van eene geldleening groot De Voorz. licht toe, dat 't dak f 800 heeft gekost en dat voor de aanschaf fing van de brandbluschmiddelen f 200 benoodigd is geweest. Hier voor moet een geldleening van f 1000 worden aangegaan, die bii een parti culier a g.1/? pCt. kan worden ge plaatst. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Regeling der bergstelling van den secretaris-penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van oordeel zijn, dat met een per soonlijke borgstelling kan worden volstaan. De heeren P. v. Loon en J. Kleijn willen als borg optreden voor een bedrag van f 2000. De heer de Baaii vindt het bedrag nogal hoog. De Voorzitter zegt. dat het bedrag in overleg met de penningmeester is vastgesteld, deze ging er mede ac coord. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der begrooting 1931. Wordt conform het voorstel van B. en W. gewijzigd. Voorstel van B. en W. tot het opnieuw vaststellen der verordening tot heffing van schoolgeld. De Voorzitter deelt mede. dat de thans geldende verordening slechts geldig is tot 1 Januari a.s., zoodat ze opnieuw vastgesteld moet worden. Aldus wordt besloten. Rondvraag De heer v. Lieshout vestigt de aandacht op den gevaarlijken toe stand aan het uitgangspunt van de Laagstraat naar den Provincialen weg, die juist in den bocht van de zen weg valt. De auto's nemen den bocht zooveel mogelijk binnen langs. Nu is de overrit over de tramlijn erg smal, naast deze overrit ziin die pe kuilen ontstaan. Het vorig jaar is op dit punt nog een ongeluk ge beurd met 2 auto's en een jongen. Spreker heeft reeds bij de provincie op verbreeding van den wegrit aan gedrongen, doch men verklaarde van die zijde dat dit op den weg van de tramdirectie lag. De Voorzitter belooft, dat B. en W. eens zullen gaan kijken en daar na zullen trachten de tramdirectie te overtuigen van het noodzakelijke van de verbetering. De heer v. Lieshout vraagt hoe of het met de brandspuit in Oudheus den staat, is deze in orde zoodat ze bii brand ook dienst kan doen Spre ker heeft de laatste jaren er nooit iets van gehoord of gezien. De Voorzitter noemt dit een heel teerpunt, zoodra spreker als Burge meester hier kwam is hii direct eens gaan kiiken, hii heeft de spruit naar, hier laten komen en doen oprepa- reeren. Nu werkt ze wel, of men er echter veel aan zal hebben, betwijfelt spreker. In verband hiermede zijn de brandbluschapparaten beschikbaar gesteld en is de aanschaffing daar- ,van bevorderd. Spreker lijkt echter de beste oplossing dat een regeling met de Gemeente Heusden wordt ge troffen, dat deze bij brand in Oud heusden haar diensten verleent, zon der, dat daarvoor eerst een verzoek door den Burgemeester behoeft tq worden gedaan. De heer de Baaii meent, dat een dergelijke regeling reeds bestaat hii meent dat deze onder Burgemeester Loeff reeds tot stand is gekomen. De Secretaris zegt, dat deze over eenkomst werkelijk bestaat ze is even wel slechts mondeling aangegaan. De Voorzitter belooft eens met den Burgemeester van Heusden te zullen spreken en de overeenkomst dan schriftelijk zien vast te leggen. De vergadering wordt hierop jnet den Christelijken groet gesloten. Het Kerstfeest met de kinderen der Herv. Zondagschool, hoopt gehou den te worden 26 Dec. (2e Kerstdag) n.m. 5 uur, in de Herv. Kerk alhier. In de Gereformeerde Kerk alhier, zal op Dinsdag 22 Dec. des nam half zeven, met de kinderen der Zondags school het Kerstfeest gevierd worden. Na een zeer spannenden strijd is het de Graag wederom gelukt het dam kampioenschap van Noordbrabaut te veroveren en wenschen wij hem van harte geluk met dit groote succes. Te gelijk hiermede valt de bekroning van zijne inzending problemen in den In ternationalen Problemisten wedstrijd sa men, waaraan het puikje der geheele intern, damwereld zijn beste krachten gaf. Hem werd de eervolle vermeldingsprijs, een groot zilveren medaille toegekend en is dit voor den jongen Brabanter een groote eer. Ook hiermede dus onze beste gelukwenschen. Thans over het verloop van den her kamp die doordat Kortlever en de Graag een gelijk aantal punten hadden be haald, noodig geworden was. De eerste partij werd te Eindhoven gespeeld met als slot een verdeeling der punten, zoodat een tweede partij moest worden gespeeld. Zulks is dan ook in het clublokaal „Hotel Central" te 's-Hertogenbosch geschied met bovenvermeld resultaat. Kortlever opende 3228 met 1823 door den titelhouder beantwoord, waar na zich een vinnig spel ontwikkelt om het centrum te bemachtigen. Geen van beiden gelukt het echter NIEUWSBLAD vgar tiet Land un Hsasflgn ss Aiionajg Laaostraa beheerscht in Uw denken, handelen en spreken zult ook gij zijn en blijven na het gebruik van Buisje 75 cent. Bij Apothekers en Drogisten. Wasch de aangedare plaatsen met warm water en Purolzeep,/droog daarna voor zichtig af, doe er dan <vat Purol op en strooi daar overheen no^ wat Purolpoeder. Her haal dit eiken /dag, zoolang het noodig is. WIINEN vanaf 65 cent per flesch Blikgroenten BAKMEEL BAKPOEDER BLOEM BOTEROLIE AMANDELEN SUCA ROZI fEN KREJ ?EN BLIKJES voor Hors a'oeuvre telep. No. 15 Raamsdonksveer. Agentschap vaa 4a ftaukrdaawtu Baak fl.V Amsterdam. 5000 willen stellen. 1000 voor de vernieuwing van het dak van het Gemeentehuis en voor bijdragen in de aanschaffingskosten van branclblusch-apparaten. HEUSDEN.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 1