WIJNEN HET BRILLENHU1S KERKSTRAAT 30. EililE S ÜAIUO m ERRES K.Y.108 A. J. BOELEN, Neusden. H. VAN DBR VEN - Den Bosch Keunen-Malingré Burgerlijken Stand. f 175.- JQ» AGENT: van den nieuwen rijksveldwachter heb ben B. en W. een verbouwing doen aanbrengen die f125.heeft gekost. De rijksveldwachter heeft zich bereid verklaard een hoogere huur te be'alen, vandaar het voorstel van B. en W., om de huur te brengen op 13.50, waar mede de rijksveldwachter genoegen neemt. Met algemeene stemmen wordt di voorstel aangenomen. De Voorzitter heeft thans nog de kwestie van het vleeschkeuringsbedrijf.1 De heer v. Dalen deelt mede, dat het gemeentebestuur in actie is, omdat de vleeschkeuringsdienst Kerkwijk geen goede verslagen heeft gegeven. Nocit beeft men b.v. kunnen zien of verla ging van keurloonen mogelijk was of liiet. Nu is het tijdstip aangebroken, j dat opzegging moegelijk is, dit moet geschieden 1 jaar voor de 5 ja ren zijn verstreken, zegt men voor 1 Januari niet op, dan loopt de dienst weer voor 5 jaar door. Bij een verga dering die gisteren is gehouden, is gebleken, dat de dienst over een batig saldo van f4000 beschikt. Nu zou men willen aandringen, om de keurloonen te verminderen. Spr. heeft er zich ook al tijd aan geërgerd, dat hier altijd tlSOO betaald moet worden aan den w aarne- mend keurmeester, terwijl dit in den kring Hedel Slechts f 600.bedraagt. Doordat deze keurmeester een 2den kring aannam, moest hij een motor fiets hebben. f3). en. W. vragen thans machtiging om als niet aan het verlangen wordt vol daan om de keurloonen te veriagen, het lidmaatschap op te zeggen. De Voorzitter wil hier nog iets aan toevoegen. Voor eenige jaren is het denkbeeld om eventueele batige Flo ten te bestemmen voor de oprichting van een destructor gewijzigd en wordt bet batig saldo bestemd voor het kweeken van een reserve voor slech te jaren of tegenvallers, nu bliikt er reeds een reserve gekweekt te zijn van f4000. Van de ontvangen keurloonen, tot een bedrag van f5700, bleef het vorig jaar fiioo over. De begrooting der keurloonen was f 4700, er is dus een dikke 20 pCt. meer ontvangen dan noodig was. Nu wordt wel beweerd, dat al wor den de keurloonen verlaagd, dit niet van invloed zal zijn op de prijs van spek en vleesch doch waarom moet de slagers hooge keurloonen betaald doen worden als dit niet noodig is. Nu is er een voorstel gedaan tot reorganisatie van den dienst, zou men daartoe overgaan, dan zou men niet willen uittreden iets wat nu ook vol gens den betrokken Inspecteur niet zoo gemakkelijk zal gaan. In het an dere geval zouden Brakel, Aalst Poe- deroijen en Zuilichem dan een klei nen dienst willen vormen, die veel voordeeliger kan werken. De Ge meente Haaften heeft het vorig jaar reeds besloten uit den dienst te tre den en is spreker goed ingelicht, heeft ook Brakel dit besluit geno men. De heer Hooijkaas merkt op, dat de Gemeente toch een begrooting van den dienst krijgt. De Voorzitter antwoordt, dat gis teren in den haast zoo'n begrooting voor 1932 is toegezonden, volgens de voorschriften had dit voor 1 ju li moeten geschieden. Algemeen heeft men het gevoel, dat men door Kerkwijk wordt geregeerd, de aan gesloten Gemeenten worden heele- maal uitgeschakeld. De heer Kanselaar vraagt hoeveel het keurloon voor den dienst Hedel iager is, als voor den dienst Kerk wijk. De Voorzitter antwoordt van 50 cent voor een varken, deze verlaging zou f 800 beteekenen. Spreker merkt op, dat de Gemeente Brakel bijna f 2000 van de totale keurloonen be taalt en deze Gemeente heeft niets te zeggen. Besloten wordt B. én W. te mach tigen om op verlaging aan te drin gen, mocht men daar niet op willen ingaan, dan zal de Gemeente uittre den. Aangezien geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de vergadering, met dank gebed. Ppenbare vergadering van den Raad der Gemeente BRAKEL. ge houden op Vrijdag 11 Decem ber 1931 des voormiddags te 10 uur. Tegenwoordig zijn de Burgemees ter en de heeren L. van Dalen, F. van Dalen, H. C. van Daalen. H. J. Duijzer, F. A. van Veenendaal en J. H. Vermeulen. De Voorzitter opent de vergade ring, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen. De heer F. van Dalen merkt naar aanleiding hiervan op, dat hii gaar ne zou zien, dat hierin alsnog wer den opgenomen de redenen, waar om spreker en eenige andere leden zijn weggebleven van de vergadering uitgeschreven tegen 5 December j.l. De redenen zijn te beschouwen als een daad van pieteit voor wijlen den heer D. W. van Dam van Brakel. Hierna worden de notulen vast gesteld. Aan de orde van behandeling is het onderzoek van den geloofsbrief DE RESTAURATIE der Ned. Hervoimde Kerk te Geldeprfialsen is thans voltooid en het bouwwerk, dat histfrische waarde heeft, is in zijn oorden toestand teruggebracht. Het interieur der Kerk. Een suggestief spel van licht fn donker. heugden. Opgericht 1816. Brillen y' Barometers - Leesglazen enz. van het nieuw benoemde raadslid B. van der V eer, welke is benoemd ver klaard in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer D. W. van Dam van Brakel, wethouder de zer gemeente. Na het onderzoek ann den geloofsbrief legt de heer van der Veer in de handen van den Voorzitter af, de eeden voorgeschreven in ar tikel 45 der Gemeentewet. De Voorzitter wenscht den heer van der Veer geluk en spreekt den wensch uit, dat hij de belangen der gemeente zal mogen behartigen. De heer van der Veer zegt, dat het hem spijt, dat hij op deze ma nier raadslid is geworden. Spreker zal trachten een waardig opvolger van den heer van Dam van Brakel te worden, welke op uitstekende wii- ze jarenlang reeds, de belangen der gemeente heeft behartigd. Alsdan wordt overgegaan tot ver verkiezing van een wethouder in de vacature ontstaan door het overlij den van den heer van Dam van Bra kel voornoemd. Bij deze stemming worden uitge bracht op den heer Fred, van Da len vijf stemmen en op den heer van der Veer twee stemmen. De heer van Dalen verklaart zijn benoeming aan te nemen, waarna de Voorzitter hem gelukwenscht. Ingekomen stukken Een schrijven d.d. 10 December 1931 van G. R. de Vries alhier, waarin deze verzoekt een hoek grond met subsidie van de gemeente voor beteeling in orde te brengen en zoo doende mede te werken tot verlich ting der werkloosheid. De Voorzitter is van meening. dat het niet wenschelijk is over te gaan tot subsidieering aan particulieren. De heer Duijzer zegt, dat het wel mogelijk is, mits werkloozen in 't werk gesteld worden, .welke bij de Arbeidsbemiddeling zijn ingeschre ven. Besloten wordt de zaak aan te houden, teneinde in de gelegenheid te zijn inlichtingen in te winnen. Een verzoek van J. H. Ruger landbouwonderwijzer te Aalst. d.d. 9 December 1931houdende verzoek om een subsidie groot f35 voor aan schaffing van een projectielantaarn ten dienste van den landbouwcursus. Wethouder van Dalen stelt voor het gevraagde subsidie te verleenen. doch te bepalen dat de projectie lantaarn eigendom van de gemeente blijft. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Een schrijven d.d. 4 December 1931 van het gemeentebestuur van Kerkwijk, waarbij de begrooting voor voor het dienstjaar 1932 van het/ Keuringsbedriif wordt aangeboden. Wethouder van Dalen deelt mede. dat in de bijeenkomst van de leden van den Keuringsdienst Kerkwijk, ge zegd is, dat de keurloonen van var kens eventueel van f 3 op f2,50 ge bracht zouden kunnen worden. Spre ker zegt dat de Inspecteur der Vleeschkeuringsdienst heeft verklaard afwijzend te zullen adviseeren op eventueele verlaging van keurloonen. Met algemeene stemmen wordt be sloten met ingang van 1 Januari 1933 uit den keuringskring Kerkwijk te treden. Een verzoek van P. van der Horst, te Brakel om in aanmerking te mo gen komen voor eventueel smidswerk voor de gemeente. De Voorzitter stelt voor het smidswerk der gemeente om beurten aan de smeden in deze gemeente op te dragen. Aldus wordt besloten. Vervolgens gaat de Raad in ge heime zitting over. Een radiotoestel dat een krachtig, helder geluid geeft, buitengewoon selectief is, en op een console aan den wand kan hangen. Langdurige garantie, lage prijs: ALMKERK. Over de maand November. Geboren: Marijtje, d. v. A. P. Dank en M. P. van Leeuwen; Adriaan, 1. v. W. H. Verduijn en H. van Ros malen; Cornelis, z. v. G. van Noorloos en C. v. d. Stelt; Dirkje Sijke, d. v. C. Poorters en C. Schermers; Teuntje, d. v. A. Ouwerkerk en G. Lievaart. Ondertrouwd: B. Naaktgeboren, 25 j. en N. van Wijk, 19 j.; C. B. Ver hoeven, 30 j. en G. van Wijk, 24 j. A. Ippel, 25 j. en E. van Herwijnen, 28 j.; H. Ippel, 21 j. en Adr. v. d. Stelt, 18 j. Getrouwd: Joh. H. Koekkoek, 31 j. en H. C. Verschoor 24 j.; G. Pullen, 40 j. en E. Heijstek, 33 j.; W. Dolie- slager, 24 j. en M. v. d. Stelt, 28 j.; S. v. Helden, 45 j. en G. H. Sprangers, 31 j. Overleden: Corn. v. Oudheus- den, 78 j., echtgen. v. A. Groenen- bergh; H. v. d. Heijden, 30 j.; A. Jungeris, 27 j., echtgen. v. Adr. MeLen. WERKENDAM. Over de maand November 1931. Geboren: Annigje Maria, d. v. L. Maasdam en M. J. Schaddelee; Gerrit Jan, z. v. Corn. Ippel en A. Heijstek; Louwerenska d. v. IB. Konings en J. C. v. d. Mooren; Adriana, d. v. A. Zwets en C. Visser; Eva Johanna, d, v. Fr. Hakkers en J. Pruisen; Gerard Marinus, z. v. D. F. Damen en E. de Koter; Aletta, d. v. M. L. v. Oord en E. v. d. Schuit. Getrouwd: C. A. de Keijzer, 25 p. en J. M. Vorthoren, 23 j.; W. J. v. d. Assem, 32 j. en H. A. v. Hasselt, 25 j.D. v. Andei, 35 j. en M. K. Es- meijer 30 j.; Jan Zwets, 31 j. en W. Kramer, 24 j. O v e r 1 e de n L. Versluis, 23 j., echt gen. v. K. v. Beek; H. A. v. d. Werken 87 j., wedn. v. G. Damen; A. Kotiings 9 j.; Louwrina Kooijman, jii j., wed. v. G. Kioots; levenloos aar geen catarrh! 'nne u .r neemt. 25. 45 en 65 ets, VEEN. Over de maand October 1931. Geboren: Labina A., d. van J. S. Sonneveld en G. Vos: Pieter H., z. van P. FI. Dammers en J. C. Schreuders Cornelia W., d. van H. v. Wijgerden en J. v. Andel. Getrouwd: P. J. Bouman, j., met P. den Dekker, 33 j. 29 A- Vos, 30 jj., met J. Timmermans. 21 j. H. Verbeek, 38 j., met J. Vos. 46 j. Overleden: M. G. van Gies- sen, ker. 55 j. echtgen. van P. den Dek- slT Over de maand November 1931. Geboren: Arida, d. van T. D. A. Schouten en J. v. d. Velden. WASPIK. Over de maand November 1931. Geboren: Adrianus G. M. z. van A. G. van Gorp en J. F. M. TeurlingsMaria W. Th. d. van W. E. de Wit en M. C. Poppelier Maria A. J., d. van B. J. A. de Bont en A. M. de BontPetrus W., z. van J. van Eersel en J. H. Koopmans. Getrouwd: T. Versteeg, 31 j.. met G. C. Pruijsers, 32 j. Overleden: P. van den Bergh, echtgenoot van P. van der Ven, 77 j.H. van Kuijk, weduwnaar van P. Smits, 89 jj. ZUILICHEM. Geboren: Wouter L., z. van E. D. Benckhuijsen en J. M. v. Wijger den Maria D., d. van H. C. v. Os en A. v. EethenAdriana M., d. van P. Ruijmschoot en A. J. Slegh Jo hannes C., z. van J. Lobregt en J. C. v. Acquoij. Getrouwd: L. Exalto, 21 j.. met E. C. v. Veen, 18 j. D. J. v, Herp, 25 i., met C. M. v. d. Linden. 23 j. —O Vragen op rechtskundig: gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Een minderjarige slagersjongen stond zijn rijwiel, waaraan een mand was bevestigd, af aan een vriend. Deze laatste reed er op en de sla gersjongen zat op den bagagedrager. Lr werd een kind aangereden, waar voor de vriend proces-verbaal kreeg en veroordeeld werd. Het kind had een arm gebroken en moest on der behandeling van een dokter. Wie moet nu de kosten van verpleging en van den dokter betalen A. v. Z. Ik heb een kruidenierswinkel. Te genover mij staat een huis van mii dat ik kan verkoopen. Mag ik nu als voorwaarde bij den verkoop ma ken dat in het huis nimmer een 1 ruideniersaffaire mag worden ge vestigd V. Een kruidenier. Wegens bezuiniging heeft men mii tegen 1 Januari a.s. ontslag gegeven als gemeentewerkman. Wat kan ik hier tegen doen, daar het ambtena renreglement in deze gemeente nog niet bestaat G. Een werkman. Ik heb, zooals iedere boer doet. een meid gehuurd (mondeling! voor een jaar. Iedere week betaal ik haar haar loon uit. Nu heeft de meid mij haar dienst opgezegd tegen 1 Jan. a.s. terwijl het jaar pas met 1 Mei a.s. is verstreken. Hoe moet ik nu handelen, daar ik de meid gaarne tot Mei zou willen houden H. J. v. D. Iemand beweert overvallen te zijn in zijn woning door een indringer. Hij doet hiervan aangifte bij de politie onder me- dedeeling van meerdere bijzonderheden betreffende den overval. Spoedig blijkt dat alles verzonnen is. Is de aangever nu strafbaar en zoo ja op grond waarvan? Het aangifte of klachte doen, dat een strafbaar feit is gepleegd, met de wetenschap dat het niet gepleegd is, is strafbaar ingevolge art. 188 van het Wetboek van Strafrecht. Burgemeester en Wethouders treuzelen reeds eenige maanden met het nemen eener beslissing op eene bouwaanvraag. De aanvrager heeft hierdoor belangrijke schade geleden. Moet de aanvrager die schade nu zelf dragen of kan h| haar verhalen en zoo ja, op wie S. Een aannemer. Indien Burgemeester en Wethou ders nalaten binnen behoorlijken tijd te beslissen op een verzoek om bouw vergunning, schenden zij een rechts plicht en maken zii zich derhal ve schuldig aan eene onrechtmatige daad, welke daad, gepleegd door een orgaan der gemeente binnen den for- meelen kring van zijne bevoegheid. eene daad der gemeente is. die haar verplicht tot vergoeding van de-daar door ontstane schade. Een jongmensch, niet militair zijnde, beging een overtreding. Op het oogen- blik der berechting was hij militair. Tot wiens bevoegdheid behoort nu de zaak n 1. tot die van den burgerlijken rechter of tot die van den militairen rechter B. Een militair. Tijdens het plegen was het jong mensch niet militair dus moet hii voor den burgerlijken rechter te recht staan. Het tijdstip van het plegen van het strafbaar feit is dus beslissend of iemand terecht moet staan voor den burgerlijken dan wel voor den militairen rechter en niet het tijdstip der terechtzitting. Geeft de verkeersregel „rechts gaat voor" steeds een vrijbrief of is het ook mogelijk dat rekening moet worden ge houden met een links komend verkeer, dat niet steeds in staat is den van rechts komende te laten voorgaan Werkendam. S. B. C. De verplichting krachtens art. 5 Motor- en Rijwielreglement om bij kruising of vereeniging van wegen aan den van rechts komende den doorgang vrii te laten, onthelft dezen niet van de verplichting zijnerzijds rekening te houden met mogelijk van links komend verkeer dat niet in staat is den van rechts komende te laten voorgaan. De van rechts komende kan dus ook de vrijheid en veilig heid van het verkeer in gevaar bren gen. Een onroerend goed is verkocht, maar nog niet geleverd op het tijdstip dat de eigenaar, die minderjarige erfgenamen na laat, overlijdt. Is nu voor onderhandschen verkoop rechterlijk verlof noodig A. B. Wanneer een onroerend goed (mondeling) verkocht maar nog niet geleverd is op het tijdstip waarop de eigenaar, die minderjarige erfge namen nalaat, overlijdt, is voor on derhandschen verkoop verlof van de Rechtbank niet noodig. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 6