zullen zich kenmerken BEZOEKT DUS ONZE MAGAZIJNEN Zaterdag 2b Kerstdag zijn onze magazijnen la! 6 uur geopend. Kantongerecht flensden Plaatselijk Nieuws. zijn de laatste dagen onzer W1NTER-OPRUIMING, deze door EXTRA LAGE PRIJZEN. Alle nog voorradige Blauwe Ratiné Jassen, Ulsters, Jekkers, Wintercostumes, Broeken en Kinderjasjes worden tegen de allerlaagste prijzen uitverkocht. hierop gesloten, waarop de raad over gaat in geheime zitting, omdat de V'oorzitter nog iets heeft voor ge heim comité. HEUSDEN. De kleinhandelsprijs van boter in deze gemeente is deze week fl.50 per K.G. Wij wenschen deze leden veei succes. ALMKERK. Op Dinsdag 29 Dec., des nam. 6 uur, hopen de kinderen van de Zon dagsschool „Samuël" alhier, in de Herv. Kerk onder leiding van Ds. Hooikaas van Uitwijk, Kerstfeest te vieren. AALBURG. Op 2e Kerstdag zal op het sport terrein alhier door het le elftal van de voethalvereeniging „Wilhelmina" een tour noor-wedstrijd worden gespeeld tegen „Ju liana I" uit Heusden. Het tweede elftal van „Wilhelmina" tegen „D.V.O. I" uit Haarsteeg. De wedstrijd vangt om 1 uur aan. BABYLONIëNRROEK. De uitvoering welke door de Zang- vereen. „Volharding" jl. Zarerdag is ge geven, is in alle opzichten schitterend geslaagd. Zoowel zang als voordrachten getuigden van flinke stuaie. Ongeveer half elf ging dan ook ieder hoogst voldaan huiswaarts. De zondagsschool hoopt op 26 Dec, (2e Kerstdag) onder leiding van het be stuur Kerstfeest te vieren in de Herv. kerk alhier, 's avonds half zes. Op 13 Jan. a.s zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Dekker werd aangesteld tot leider van de Zondagsschool alhier. Het zal voornoemde persoon dien dag niet aan belangstelling ontbreken. CAPELLE. Bij de j.l. Zaterdag gehouden herstemming ter verkiezing van 2 notabelen der Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse werden gekozen de heeren J. P. Konings en H Mes. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen ds. Voort huizen te Lage Vuursche. Naar we vernemen blijft mej. E. D. Vleesblok, die in verband met daling van het leerlingenaantal in de O.L School in de Kom, met ingang van 1 Jan. a s op wachtgeld komt, voorloopig aan deze school als volontaire verbonden. Het le elftal der voethalvereeni ging „Exelsior" speelde j.l. Zondagmiddag voor de le klasse B.V.B. tegen R.W.B. II uit Besoyen en won met 2-1. Het 2e elftal speelde tegen R.W.B. III voor de 2de klasse gelijk. Stand 4-4, Tot bestuursleden der Coöp. Aan- koopvereen „Sprang-Capelleen Omstreken" werden in de j.l. Donderdag gehouden ledenvergadering herkozen de heeren H. Boer, A. Snijders en D. v. Pelt. Tot notabel der Ned. Herv. Gem. a.d. Loonschendijk werd bij de j.l. Vrijdag gehouden verkiezing gekozen de heer P. J. Geenen. Aan het a.s. Zaterdagmiddag te Gilze te houden muziekconcours zullen van ons muziekgezelschap „Kunst na Arbeid een tweetal solisten en een duo deelnemen in de 2e afdeeling. We wen schen onze muzikanten dien dag zeer veel succes toe. 's GRAVENMOER. Eerste Kerstavond zal de Zangver- eeniging „Excelsior" alhier in de Ned. Herv. Kerk des avonds om 7 uur een uitvoering geven, directeur den heer Alb. Christ. De zangnummers zijn saamge- steld uit vooraanstaande componisten. Bij de Chr. Geref. Kerk alhier, werd tot ouderling herkozen M. Mouthaan en tot diaken werd gekozen H. van Loon Mzn. GENDEREN. Vorigeweek werd de brug over het Noorderafwaterings kanaal voor het ver keer open gesteld. Zij mag met recht een mooie verbinding worden genoemd, die aan het snelverkeer zal ten goede komen. De heer Ruyzenaar alhier, was de eerste die met zijn auto de brug pas seerde. GIESSEN. Oudejaarsdag des 's n.m. een uur zal alhier in de Ned. Herv. Kerk de ver huring van de zitplaatsen plaats hebben. LAND VAN ALTENA. Naar wij vernemen zal de rijkssteun aan de suikerbieten in 1932, dubbel zoo hoog zijn dan thans Gerekend zal wor- over 80 pCt. van het gemiddelde quantum bieten, verbouwd in de jaren 1928-29-30. MEEUWEN. De voethalvereeniging „D.V.O." zal op de 2de Kerstdag 's morgens half tien, een vriendschappelijke wedstrijd spe len tegen „Klein Excelsior" uit Capelle. Dinsdag 29 December hoopt voor de Gereformeerde Gemeente alhier op te treden, Ds. Lemain van Leiden, namiddags 2 en 'savonds 5 uur. NEDERIIEMERT. Dinsdag jl. had alhier in de naai school met de kinderen der Zondagsschool de Kerstfeestviering plaats onder leiding Langendijk GORCUM. behoorde dus niet aan den P.N.E.M.- agent te worden opgedragen, doch aan de P.N.E.M. zelf. Spr. heeft er zijn verwondering over uitgedrukt, dat men dit niet terstond had meege deeld, men gaf toe, dat men dit had behooren te doen, doch men zei het vergeten te hebben. Spr. heeft na mens het gemeentebestuur toen prijs gevraagd aan de P.N.E.M. en deze gaf als kosten op f 290, terwijl Uijt- hoven slechts f255 berekende. Spr. heeft toen gevraagd of het nu wel noodig was, dat aan die buitenwegen zulke kostbare armenturen werden ge bracht en of men niet met goedkoo- pere kon volstaan. De heeren Roels en Klutz zeiden toen, dat het gerust goedkoopere ar menturen mochten zijn. Uijthoven heeft toen opgegeven, dat hij de goed koopere armenturen voor f 5 p. stuk minder wilde leveren dan de oor spronkelijk gerekende. De kosten zou den dus dan niet f255 doch slechts f185 hebben bedragen. Spr. heeft toen direct een brief doen schrijven aan de P.N.E.M. met de vraag of het goed was, dat Uijthoven de werk zaamheden uitvoerde, want de P.NE.M. had gezegd U moet ons opdracht geven, maar wij laten het toch door Uijthoven uitvoeren. Hier op is bericht ontvangen, dat men daar geen genoegen mede nam. Uijthoven mocht de werkzaamheden wel uitvoe ren, doch de P.N.E.M. rekende f35 voor toezicht. Goedkooper armentu ren mochten niet aan het net wor den aangebracht. Dit schrijven loopt aldus spr. van het begin tot het ein de over van beleefdheid en vriende- lijkheid. Spr. heeft er in een onder houd bij de P.N.E.M. op gewezen, dat de gemeente indertijd op de ver zekeringen van de P.N.E.M., dat een net zich in den loop van 5 ja ren zou bedruipen is ingegaan en toen vol vertrouwen op deze verze kering besloot, ten behoeve van de totstandkoming van 'tnet f 100.000 te leenen. Per slot beken deze f 100.000 niet voldoende en moest, omdat Ged. St. er hunne goedkeuring niet aan wilden hechten dat nog meer ge leend werd, de verdere uitbreidin gen uit de gewone middelen worden betaald. Toen alles klaar was, was de PNEM bereid en zoo goedgunstig dit net over te nemen, zonder dat er een cent voor werd gevraagd en nu wordt voor een eenvoudig werkje voor toezicht f35 van de gemeente gevergd en daar is niets aan te doen. De laatste brief van de P.N.E.M. luidt alleen betalen", meer niet. Voor nu met uitvoering wordt be gonnen, wil spr. eerst het gevoelen van den raad hooren, of deze bereid is het werkje voor f 290 te doen uit voeren. De heer Donken acht de uitvoe ring wel nuttig, doch nu de P.N. E.M. f35 voor toezicht in rekening brengt zou spreker het uit-protest niet willen uitvoeren. Dit noemt spre ker de Gemeente afleggen. De Voorzitter antwoordt dat de heer Donken naar zijn hart spreekt. Als men het oog alleen richt op de vriendelijkheid van de P.N.E.M. dan zou spreker ook zeggen niet doen. Doch hii heeft in de vorige verg. f 150 op tafel gelegd, die voor dit doel zijn geschonken, voor de Ge meente blijft dus slechts f 140 te betalen over. Het is een belangrijke verbetering, moet die nu achterwege worden gelaten, dan zijn de ingezete nen daar de dupe van, verschillende hebben lang genoeg geklaagd en sommigen, dit moet spreker erken nen, terecht. Men mag hierbij even wel niet verhelen, dat er nog meer aanvragen zullen komen, die de Ge meente weer geld zullen kosten, b.v. dé heer Bos, heeft reeds op straatver lichting aangedrongen, ook is het gewenscht te Hoog Meeuwen bii de niéuwe Geref. kerk verlichting aan te brengen, ook daarvoor is uitbrei ding aangevraagd, doch dit is iets van later zorg, het gaat nu over deze uitbreiding. Donken. Ik acht het lastig. Voorzitter. Dan zal ik in om vraag brengen om het werkje te doen uitvoeren. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Rondvraag De heer v. Buuren dringt er op aan de vergaderingen op half tien te stellen, nu is men er een geheelen dag mee kwijt. De Voorzitter zegt, dat hii de ver gadering ook altijd op dit uur uit schrijft, door bijzondere omstandig heden kon dit nu evenwel niet. De heer Donken vestigt er de aan dacht op, dat de straatverlichting in Drongelen reeds te ruim 9 uur uit gaat, terwijl ze in Meeuwen tot 10 uur brandt. Voorzitter. Dat komt omdat Meeu wen een stad is. Wethouder v. d. Beek heeft dezelf de klacht als de heer Donken, ten opzichte van Genderen. De Voorzitter zal Uijthoven er op wijzen, de klokken nauwkeurig te regelen. De openbare vergadering wordt STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN van Vrijdag 18 December 1931. Kantonrechter: Mr. C. W. van Om meren. Ambten, v. h. Openb. Ministerie: (waarnemend)Mr. J. Dony. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Er zijn ongeveer 50 zaken te be handelen. De zaal is gevuld met toe hoorders. Met gesloten deuren worden voor af 6 kinderzaken behandeld. J. d. W., te Bern gemeente Herpt had in zijn schuur een rund geslacht en dat uitgehald of uitgepond. Ver dachte bekent. De Ambtenaar vraagt f 6,00 of 3 dagen. Kantonrechter: We hebben hier een zeer twijfelachtig geval. Ver dachte heeft geslacht in een schuur, maar ik vraag, waar verbiedt de Vleeschkeuringswet om zulks te mo gen doen. Wel zegt deze wet dat eene slagerij aan bepaalde vereisch- ten moet voldoen, maar de wet zegt niet, dat buiten eene slagerij niet geslacht mag worden. En bovendien wat is eene slagerij Is eene slagerij eene inrichting waar ook maar één keer geslacht wordt of is eene sla gerij eene inrichting waarin pleegt geslacht te worden? 'tZijn duistere punten, die ons hoogste rechtscollege d. i. de Hooge Raad maar uit moet maken. Ik spreek verdachte vrij in de hoop dat de Heer Ambtenaar te gen mijn uitspraak hooger beroep zal aanteekenen. P. v. D., arbeider te Dussen, had in een herberg een geopend mes bij zich gehad. Verdachte is niet ver schenen. Kantonrechter: Weer zoo'n dap pere, die hier niet durft te komen. Heel erg is dat echter niet. Iemand die in een herberg een geopend mes bij zich heeft met het kennelijk doel dat bij een vechtpartij te gebruiken, is, ik zeg het hier gerust, een ploert. Ik geef verdachte die voor mij geen onbekende is, f20,00 of 10 dagen en het mes verklaar ik verbeurd met last tot vernietiging. J. W. v. D., landbouwer te Alm- kerk had in staat van dronkenschap met zijn vuist geslagen in de rich ting van den rijksveldwachter Ho- geboom. Verdachte is niet versche nen. Kantonrechter: Weer zoo'n kerel die hier niet durft te komen. Maar ook al niet heel erg. Ik maak hem gelukkig met f15,00 of 10 dagen. W. K. mandenmaker te Haarsteeg was dronken geweest en had toen den veldw. Obbens nageschreeuwd. 'tKost hem f15,00 of 10 dagen. W. W., vrachtrijder te Maasdam zou op den de Werkenschen dijk on der de gemeente de Werken met zijn auto bij het achteroprijden niet ver genoeg naar links zijn uitgeweken, zoodat hij een met paard bespannen kar van Arie Verhoeven had aange-1 reden, waardoor deze Verhoeven is komen te vallen en zijn linkerschou der had verwond. Verdachte beweert ver genoeg naar links te zijn uitgeweken en had zelfs door den graskant gereden. Getuige A. Verhoeven, landbouwer te de Werken: Ik reed rechts van den weg en was gelijk met verdachte bij een telefoonpaal. Verdachte had daarom moeten wachten. Getuige W. van Burgel, arbeider te de Werken: Ik liep achter den wagen bij Verhoeven toen twee auto's achter elkander passeerden. Bij het passeeren der eerste auto haalde Ver hoeven goed uit naar rechts, maar of hij dit bij de tweede auto n.1. die van verdachte ook zoo deed, kan ik niet zeggen. Even voorbij de te lefoonpaal had de aanrijding plaats. Getuige J. L. Briene, slager te Wer kendam: Eén minuut na de aanrij ding was ik er bij. De rolslee van Verhoeven is niet in den graskant geweest, maar wel de auto. De auto, rolslee en telefoonpaal waren gelij kertijd naast elkaar. Getuige M. Verdoorn, arbeider te de Werken: Ik heb de aanrijding ge zien en was er ongeveer 50 Meter vanaf. Verhoeven had met zijn wa gen verder uit kunnen wijken. Kantonrechter tegen Verhoeven: Feitelijk draag jij de schuld, want twee getuigen verklaren dat je ver der had kunnen uitwijken en een derde verklaart, dat hij niet weet of je voldoende uitgeweken bent. Door die verklaringen staat dus de schuld van verdachte allerminst vast. Getuige Verhoeven: En ik zeg dat ik ver genoeg ben uitgeweken. Kantonrechter: Dat is nu heel mooi en ik kan me begrijpen dat je gaar ne schadevergoeding zoudt willen hebben. Maar 't kan toch niet, want daar het wettig en overtuigend be wijs niet is geleverd, spreek ik ver- dachte vrij. P. L. v. W., chauffeur te Genderen, had op den Rijksweg onder Almkerk gereden met een auto met verblin dende verlichting. Bij de bekeuring had hij voor de zooveelste maal de politie gebrutaliseerd door te zeg gen tegen den wachtmeester der ma- rechaussée te Woudrichem: „Ik heb over dezen weg steeds met gedemp te lichten gereden, zoodat het abso-1 luut onwaar is dat die lichten ver blindend zijn. Als gevolg daarvan be hoef ik nooit te temperen en dat jij niet zien kan dat ik met de kleine lichten rijd, is buiten mij en dat zullen we wel eens uitzoeken. Maak jij maar proces-verbaal op, want daar heb ik aan". Kantonrechter: Deze verdachte heeft het met de politie altijd te kwaad. Hij denkt zeker beven de po litie te staan. Maar hij moet nu maar eens een toontje lager zingen en zijn brutale mond thuishouden. Ik heb nu waarlijk vaak genoeg klachten van de politie over hem gehad. Hij krijgt f20,00 of 10 dagen. Aan het solistenconcours te Gil- ze zullen op 2e Kerstdag enkele leden der Heusdensche Fanfare, respectieve lijk als solisten en kwartet, deelnemen. laatste dagen van het jaar 1931 STUFKENS, BERGEIJK

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 2