BIJVOEGSEL behoorende bij het NIEUWSBLAD VAN HEUSDEN van 31 Deo. 1931. Vergadering van den raad der ge meente HEUSDEN op Woensdag 30 December des avonds 8 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden, één vacature tengevolge van het overlijden van den heer L. de Mol. De Voorz. opent de vergadering. Alvorens met de werkzaamheden aan te vangen, voelt de Voorzitter zich gedrongen, op deze plaats eenige woorden te wijden aan de nagedach tenis van den heer L. de Mol, het medelid dat door den dood is ont vallen. (Alle raadsleden verheffen zich van hun zetel). Toen ons, aldus spr., de tijding gewerd van zijn plotseling overlij den, heeft ons die tijding ten zeer ste getroffen. Toen evenwel de bij zonderheden van zijn overlijden ons bekend werden, ging een schok door onze leden. Op een eenzame plaats in onze omgeving vond men hem overleden, terwijl hij 's morgens op gewekt van huis was gegaan, waarin hij 's avonds niet meer mocht terug- keeren. Tragisch was zijn einde, voor al met het oog op de onzekerheid waarvoor we staan, omdat we niet weten, of hij geweldig en heftig te gen den dood heeft moeten strij den. Wij willen hopen, dat het niet zoo is geweest. Spr. wenscht hulde te brengen aan wijlen den heer de Moll, voor alles wat deze in het belang van de gemeente heeft ge daan gedurende een reeks van nage noeg 25 jaren. Steeds heeft hij met toewijding de belangen dezer gemeen te behartigd. Spr. wil hem daarvoor dank brengen en is overtuigd, dat hij spreekt namens den geheelen raad als hij zegt dat de werkzaamheden van mijnheer de Moll bij allen in dankbare herinnering zullen blijven. De Ambtenaar ter Secretarie leest de notulen der vorige vergadering, die worden goedgekeurd. Ingekomen stukkenGoedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot wijziging der gemeentebegrooting I93I." Bericht van Ged. St., dat zij hun ne beslissing inzake der door den raad vastgestelde verordening, be treffende het instellen van beroep in verband met de Woningwet, ver dagen. Procesverbaal van kasopneming bij den Gem.-Ontvanger ^3 den Adm. v. h. Vleeschkeuringsbc rijf op 21 December j.l., waaruit blijkt, dat al les in behoorlijke orde is bevonden. Schrijven van het gemeentebestuur van Wehl, met verzoek om adhaesie te willen betuigen aan zijn adres tot de regeering, om voor den Land bouw een zelfstandig Ministerie in het leven te roepen. Op voorstel van B. en W. wordt dit schrijven voor kennisgeving aan genomen. Bericht van Ged. St., waarin wordt kennis gegeven, dat het zijn beslis sing in zake het door den raad vast gestelde ambtenarenreglement, ver daagt. Schrijven van den Bestuurdersbond voor het Land van Heusden en Al- tena, waarin verschillende verlangens ten opzichte van de werkeloozen wor den kenbaar gemaakt. (Men zie hier voor het raadsverslag van de gemeen te De Werken en Sleeuwijk opgeno men in ons vorig nummer) Op voorstel van B. en W. wordt dit schrijven voor kennisgeving aan genomen. Benoeming van een lid van het Bestuur der Godshuizen, wegens ge wone aftreding van den heer M. J. v. Riet. Naast den aftredende wordt door het college van Regenten ter benoeming aanbevolen de heer P. Engelen. Met op één na algemeene stemmen wordt de heer Van Riet herkozen, één stem was in blanco uitgebracht. De heer v. Riet ver klaart zijn benoeming te willen aan nemen. Onderzoek geloofsbrieven van den heer P. J. Verschure, gekozen verklaart tot lid van den gemeenteraad. Voor het onderzoek dezer geloofs brieven wijst de Voorzitter aan, de heeren de Haan, Metselaar en Van Riet en schorst tijdens dit onderzoek de vergadering. Na heropening ver klaart de heer de Haan, namens de commissie, dat alle stukken in orde zijn bevonden. De geloofsbrieven worden goedge keurd en alzoo tot toelating van den heer Verschure besloten. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs, wegen gewone aftreding van den heer Chr. Merkx. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Merkx niet voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. B. en W. bevelen daarom ter benoeming aan, de heeren P. J. Verschure en P- Engelen. De heer Verschure wordt met alge meene stemmen benoemd. Benoeming van leden der Commissie tot wering van Schoolverzuim, wegens gewone aftreding van de heeren J. H. Verhoeven, C. G. Carpay, W. F. Hilwig, A. Verschuur en j. H. Roza. De Voorzitter deelt mede, dat de heer A. Verschuur niet meer voor be noeming in aanmerking kan komen, omdat hij geen kinderen meer op de bijzondere school heeft. B. en W. be velen daarom naast de aftredenden teij benoeming ,ajan, de heer J. H. Meijer en S. Schreuder. Met algemeene stemmen worden de aftredenden herkozen en gekozen in de plaats van den heer A. Verschuur, de heer J. H. Meijer. Verzoek van B. van Kuijk, om ver mindering van pacht van aanleggeld. Adressant zet uiteen, dat de pacht der aanlegplaats tot 1 Januari 1925 f380. per jaar bedroeg, nadien is ze gebracht op f545.tengevolge van de invoe ring der bepaling, dat hij van de zand- schepen in de tramhaven 1 ct. -• ton mocht heffen en het kadegeld Wc ver dubbeld. Met 1 Januari '29 is hem een vermindering van pacht toegestaan van f50.omdat het verschepen van zand minder was geworden. Nu is dit zandverschepen tot niets teruggeloopen en heeft de pachter het tarief voor de vrachtbooten op de helft terug moeten brengen, bovendien is de vracht zeer terug geloopen, omdat zeer veel goe deren tegenwoordig per auto thuis wor den gebracht. Adressant verzoekt daar om de pacht op f380.te willen te rug brengen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. dit verzoek hebben overwogen en den raad voorstellen een vermindering van f 50,toe te staan, op grond, dat de zandzuigers werkelijk geen gebruik meer van de tramhaven maken. De kwestie der vrachtbooten hebben B. en W. buiten beschouwing gelaten, omdat dit niet te controleeren is. De heer Stap gelooft, dat het veer weinig meer opbrengt en zou daar om het verzoek willen toe staan. De heer Metselaar wenscht dit voorstel te steunen. Met algemeene stemmen wordt hierop besloten de pacht terug te brengen op f380. Brief van Ged. Staten houdende bedenkingen tegen het in de vorige vergadering genomen besluit tot wii- ziging der algemeene politieverorde ning (bewaarplaatsen benzine e.d.). B. en W. worden gemachtigd om aan de door Ged. Staten gemaakte 'U9UI05J 9} }90UI9£0} U9Sui5f.I9indo Verzoekschrift van koffiehuishou ders om afschaffing van den grond slag biljarten voor de personeele be lasting. B. en W. stellen voor dit verzoek aan te houden tot een volgende ver gadering, omdat het verzoek voor 1932 toch geen effect meer heeft. De betreffende verord. moet j maan den voor den aanvang van het dienst jaar gewijzigd worden, om van kracht te zijn. De raad gaat met het voorstel accoord. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener rekening courant over eenkomst met de Bank voor Nederl. gemeenten. De Voorzitter licht dit voorstel toe en zegt, dat de gemeente tot he den met genoemde bank slechts een deposito overeenkomst heeft, omdat

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1931 | | pagina 11