KINDERMOORD? Toen Nieuwjaarsdag eenige jongens te Beerta zich op het ijs begaven, von den zij gedeeltelijk in het ijs vastge- ■vroren een blikken bus. Toen zij de bus openden, bleek deze het lijkje van een pasgeboren kindje te bevatten. De politie, die een en ander in beslag heeft genomen, onderzoekt de zaak. I O- AANGEREDEN EN OVERLEDEN. Te Valom bij Murmerwoude (Fr.) is de 50-jarige voerman H. G. Dijk stra uit Wouterswoude, toen hij ach ter een veewagen liep, welke zijn zoon bestuurde, door een auto uit Menal- dum aangereden en tusschen den wa gen en de auto bekneld geraakt. Eeni ge ribben drongen hem in de longen. In een ziekenhuis te Leeuwarden is de snan overleden. —o AUTO-ONGEVAL OP DEN ONBE- WAAKTEN OVERWEG. Op den onbewaakten overweg op het baanvak NeedeEibergen is een vrachtauto van de Wasch- en Str.ijk- ïnrlchting firma SÜjhuis, te Groenlo, aïoor een trein uit Neede gegrepen. De auto kantelde en de bestuurder, de heer F. Kiskamp, die naar men ver moedt uit zijn wagen trachtte te sprin gen, kwam onder de vrachtauto te recht. Hij was op slag dood. Hij was gehuwd, 35 jaar en vader van vier kinderen. i O— JONGEN VERBRAND. Te Leiden is Zaterdagmiddag de 17- |arige monteur G. v. d. Mark, toen hêj bezig was de auto van zijn patroon den autohandelaar Van Eek, aan de de Pietrskerkgracht, schoon te maken, in brand gevlogen, doordat hij zeer waarschijnlijk met een ijzeren voorwerp contact veroorzaakte. De jongen, die een bus benzine in de handen had, wierp door den schrik de benzine over- zich heei\, waardoor hij deerlijk met brandwonden werd overdekt. Zondag morgen is hij in het Diaconessenhuis aan de bekomen verwondingen over leden. i O FAMILIEDRAMA. Te Middelburg heeft een ernstig fa miliedrama plaats gehad. In het ge zin V., dat woont in een kleine boe renhofstede aan den Schoerweg en be staat uit een zevental personen, man, vrouw en vijf kinderen, is het nog jeugdige echtpaar plotseling krankzin nig geworden. De man heeft de vrouw enkele verwondingen toegebracht, ter wijl de vrouw haar kinderen met bloed heeft besmeurd. De politie heeft het echtpaar naar het ziekenhuis overge bracht. Men heeft hier met een zeer •geheimzinnig geval te doen, daar in het huis nog een familielid werd aange troffen, die ook verschijnselen van krankzinnigheid vertoonde. Deze is naar zijn woning te Souberg overgebracht. o— DE VLIEGRAMP TE BANGKOK. Zooals men weet was door de Sia- meesche regeering een commissie inge steld' om een onderzoek in te stelien naar de oorzaak van het ongeluk met ?Jde Ooievaar" te Bangkok. Naar Reuter seint is de commissie volgens het uitgebrachte rapport van oordeel, dat het vliegtuig niet overbe last was. Het gedeelte van den staart was ech ter te zwaar, terwijl daarbij het nood- luik openstond. In een Aneta-telegram wordt daaren boven o.m. nog het volgende medege deeld De Siameesche commissie is van oor deel, dat de machine niet op de juiste wijze in goeden staat was gebracht. De machine was uitgerust met een sta bilisator en deze werd na het ongeluk ia neutralen stand gevonden. Het ter- reinpersoneel heeft voor den start de aandacht der piloten gevestigd op het feit, dat het noodluik openstond. —O CIRCUS SARRASANI TE KOOP. De eigenaar van het circus Sarrasani, üat nog onlangs in Nederland is ge weest, onderhandelt met een Ameri- kaansch consortium over den verkoop van zijn onderneming. Gedurende het gastspel te Antwerpen, van 120 Jan. is het circus ook voor andere reflec tanten ter bezichtiging opengesteld. De waarde dezer reuzenonderneming loopt natuurlijk in de milüoenen. o DOODELIJKE AANRIJDING. Te Eindhoven is een wielrijder in aanrijding gekomen met een van tegen overgestelde richting naderende auto. Men vermoedt dat de fietser te veel tiaar buiten is uitgeweken en daardoor werd gegrepen. Hij bekwam ernstige verwondingen aan de beenen en het faoofd en is kort daarna overleden. Den autobestuurder treft zeer waar schijnlijk geen schuld. o— HET JAAR SLECHT INGEZET. Een kantoorbediende van een firma top den Singel te Amsterdam, kreeg Zaterdag opdracht om aan het post kantoor een chèque te innen van f450. Aan deze opdracht heeft hij prompt voldaan, maar is vergeten, het geld af te dragen. Door de firma is aangifte gedaan bij de politie. o MACHINIST BEKNELD GERAAKT. Zaterdagmiddag geraakte te Zwolle de 32-jarige onder-machinist M. bij het opvijzelen van zijn locomotief zoodanig bekneld, dat hij in uiterst zorgwekken- den toestand naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. O EEN WRAAKNEMING? Dezer dagen werd in de Borgerstraat de Amsterdam een jongen aangespro ken door een persoon, die hem tegen vergoeding van een kleine fooi verzocht een pakje af te willen geven aan een bepaald adres in genoemde straat. De jongen voldeed aan dit verzoek; het pakje, dat vier gebakjes bevatte, werd door de bewoners aangenomen. Alleen de vrouw des huizes at een der ge bakjes op, waarna zij vrijwel onmid- delijk onpasselijk werd. Een paar da gen later heeft de echtgenoot de ove rige gebakjes ter onderzoek naar den Keuringsdienst van Waren gebracht, die deze snoeperij voor de consumptie heeft afgekeurd. De politie onderzoekt thans of hier van een wraakneming of van een an der strafbaar feit sprake is. De jongen, die de taartjes bezorgd had, is onder vraagd, doch hij wist niet te vertel len wie degene geweest is, die hem het pakje ter hand heeft gesteld. De vrouw is weer hersteld. O— WAARSCHUWINGEN. De Burgemeester van St. Michiels-Gestel waarschuwt eerst inlichtingen in te winnen alvorens men handelsrelaties aanknoopt met M. v. d. Heuvel, A. W. v. Venrooij en A. v. d. Ven Huismans, wonende te Schijndel en kantoor houdende te St. Michiels-Gestel. De Burgemeester van Zuilen beveelt aan om niet in handelsrelatie te treden met Jacobus Hendrikus van der Linden, 30 jaar, sigarenkoopman, wonende te Zuilen, alvorens bij hem inlichtingen te hebben ingewonnen. Van der Linden handelt ook wel onder andere namen. GEVANGENE UITGEBROKEN. Een pas aangekomen vrouwelijke ge vangene in de rijks-tuchtscbool voor meisjes te Montfoort wist uit de wachtkamer te ontsnappen en ontvluchtte. Zij waadde door een achter den tuin van de tucht school gelegen sloot en kwam zoodoende op den pas aangelegen nieuwen weg terecht om vervolgens over een prikkeldraadver sperring op den provincialen weg uit te komen. Daar zij doornat was vervoegde zij zich bij den veehouder Kuif om droge kleeren, doch inmiddels kwamen de tuinman en portier van de tuchtschool opdagen die haar na een achtervolging naar het ge vangenhuis terugbrachten. O— IN EEN WATERPUT VERDRONKEN. Te Barnflair (Vlagtwedde is vrouw J. G. in een waterput, waaruit ze water moest halen, verdronken. —O MOORDAANSLAG OP DIENSTBODE. Maandagmorgen vervoegde zich een jonge man, uit den Haag, aan de Eiklaan 71 te Rijswijk, die de dienstbode M. H. wenschte te spreken. Nadat deze zich naar beneden aan de voordeur had be geven, hoorden de bewoners een vreeselijk gegil en zagen zij het meisje bloedend de keuken invluchten. Nadat door een drogist een noodverband was gelegd, werd het meisje naar het ziekenhuis vervoerd. Het bleek dat zij ernstige snij wonden had bekomen. De dader, welke op de vlucht was gegaan, werd door de politie gearresteerd. O— BELANGRIJKE ORDER VOOR AM STERDAM. Het havenbestuur te Limerick (Ierland) heeft de inschrijving van de Nederlandsche Maatschappij voor Havenwerken te Am sterdam voor de uitbreiding van het drijvende dokkenmateriaal geaccepteerd. De inschrijving beloopt een bedrag van 139,947 pond sterling. 1 Maart a.s. zal met het werk worden begonnen. O HEVIGE BRAND. Te Blerik is het café met de boven woning van den heer W. J. Wagemans totaal uitgebrand. Niets kon worden ge red. De bewoners moesten zich in der haast in veiligheid stellen. De brand is waarschijnlijk in den kelder ontstaan. O— DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Toen iemand te Glanerbrug Zondag avond bij het voeren zijner kippen, voor het bijlichten gebruik maakte van een electrische looplamp, welke in verbinding was gebracht met het stopcontact in de keuken, ging hierbij de stroom door het lichaam van den man, ten gevolge waar van hij werd gedood. O— GESTIKT. Te Hengelo is een kindje, dat in den slaap met 't hoofd in de dekens verward raakte, ten gevolge daarvan gestikt. Plaatselijk XieHws HEUSDEN. J.l. Zaterdag zijn wederom een 4-tal werklieden van de scheepswerf alhier ontslagen, zoodat er nu buiten het kantoorpersoneel, nog ctngcvaflF 20 werklieden werkzaam zijn. Een groot verschil met een paar ja ren terug, toen nog ongeveer 250 per sonen Ttun brood op de werf verdien den. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren, werd gedurende de maand December 1931 ingelegd f25763.51, te rugbetaald f21431.45. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 10876. Op het te Gilze (N.-Br.) gehouden Internationale Solistenconcours behaalde een kwartet-saxophones van de Heusden- sche Fanfare, bestaande uit de leden P. de Graag, Sopraan-saxophoon, J. van He- mert, Barriton-saxophoon, M. Wijnstekers, Alt saxophoon en A de Graag, Tenor- saxophoon in de 2e Afdeeling een le prijs met 164 punten (vereischt was 150) met het nummer getiteld Avondvertelling" van Zaagmans. Tevens behaalde het lid P. de Graag, Sopraan-saxophone in de Eere-afd. een 2en prijs met het nummer 4e Fantaisie par H. Escudie Op. 55 met 139 punten en het lid A. Borsje, Bugle, in de 3e Afd. met 134 punten met het nummer „Lie- bertraum" van Th. Hoch. Vrijdag had alhier op 't terrein nabij de brug de 5e nederlaagwedstrijd uitgeschreven door de voetbal vereeniging „L.O.N.G.A." plaats, en wel tegen de plaatselijke vereeniging „JULIANA". 't Resultaat was een 73 overwinning voor L.O.N.G.A. Voor de rust werd door Juliana heel goed partij gegeven; een aan vankelijke 30 voorsprong voor L.O.N.G.A. wist zij nog vóór de rust tot 32 te reduceeren, terwijl oogenblikkelijk na de rust ze de stand op 33 wist te brengen. Maar van nu af was L.O.N.G.A. aan bet woord. Snel spelend en fraai combinee rend wist zij telkens door de verdediging van Juliana heen te komen. Spoedig was de stand 53 voor L.O.N.G.A. Juliana ging nu verdedigen, om de ne derlaag zoo klein mogelijk te houden, maar L.O.N.G.A gaf nog niet op en wist er nog 2 doelpunten bij te voegen. L.O.N.G.A. dat de laatste maanden niet bijzonder goed was, heeft nu weer eens getoond, dat ze beter kan. De stand in 't tournooi is momenteel L.O.N.G.A. Sparta 13 W.V.V. 2—1 Wilhelmina 30 Juliana 7 3 Voorwaarts 7—2 Slechts een wedstrijd heeft L O.N.G.A. verloren en wel tegen Sparta uit Andel, welke yereeniging L.O.N.G.A. een 3 —1 nederlaag toebracht. AALBURG. De Koopman D. Bouman Cz., had op oudejaarsdag het ongeluk, dat een tweetal zijner varkens een 5 A 10 min. na elkaar een poot braken. Beiden wer den, nadat ze voor de consumptie waren goedgekeurd, geslacht en uitgepond, zoo dat dit ongeluk hem niet al te zwaar trof. De verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk alhier zal plaats hebben Zaterdag 9 Januari des namiddags om één uur. ALMKERK. A.s. Donderdagavond 7 u. hoopt ds. Muller van Hillegom in de Herv. Kerk voor de jongel.ver. alhier op te treden. A.s. Zaterdagmiddag zal alhier de jaar lij ksche verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk n.m. 2 uur plaats hebben. ANDEL'. De timmerman A. J. Smits alhier kreeg dezer dagen bloedvergiftiging aan de hand, tengevolge waarvan hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. De uitslag van den voetbalwedstrijd tusschen „Sparta" alhier en „Voorwaarts" te Aalst was 00. De zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk hebben ongeveer f 30 meer opge bracht dan in 1931. CAPELLE. De heer J. Dekkers heeft voor zijn benoeming tot ouderling der Ned. Herv. Gemeente a.d. Loonschendijk bedankt. Op uitnoodiging der N. H. Jongel.- vereen. „ïmmanuël", hoopt a.s. Vrijdag avond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier als spreker op te treden ds. Kool haas uit Charlois, met het onderwerp „Het Gebed" Niettegenstaande de malaise, ook op tuinbouwgebied, neemt de platglas- cultuur te dezer plaatse ieder jaar toe. We vernemen dat het aantal ramen we der met ongeveer 3000 uitgebreid wordt. Tot secretaris te Graft (N.-H.) is benoemd de heer G. Bax, eertijds ambte naar ter secretarie alhier. Door tusschenkomst van den heer J. Kraak, werd namens een onbekende geefster aan de tewerkgestelden bij de plaatselijke werkverschaffing een kerstgave uitgereikt. Aan de in de laatste week dezer maand te houden uitvoering van het muziekgezelshap „Kunst na Arbeid" zul len de bekende bariton zanger, Tom Bur- manje, uit Waalwjjk en Waalwijksch Klein Tooneel hun medewerking verleenen. De Coöp. aankoopver. „Capelle, Vrijhoeve Capelle en Sprang," houdt Don derdag 7 dezer, des avonds G uur een algemeene ledenvergadering in de zaal van den heer J. Treffers. Aan de orde komt: 1. Mededeelingen. 2. Benoeming van een commissie voor het nazien der boeken over het jaar 1931. 3. Aan schaffen veevoeder, hulpmeststoffen, kolen, kalk, enz. De paardenhoudersvereen. „Ons Belang* houdt Vrijdag 8 Jan. a.s. des avonds 6 uur in de zaal van den heer J. Treffers, aan het Bruggetje een alge meene ledenvergadering. De agende ver meldt1. Opening. 2. Rekening en verantwoording over 1931. 3. Bespre king heffing omslag. 4. Opgave afschrij ving paarden. 5. Verkiezing van be stuursleden wegens periodieke aftreding. 6. Voorstel alle paarden 80 pCt. uit te keeren. 7. Rondvraag en sluiting. Ter gem.-secretarie werden gedu rende December 1931 voor den Vleesch- keuringsdienst aangegeven 23 runderen, 97 varkens en 4 geiten. DUSSEN. Vergadering van Bondsring „Al- tena-Zuid" van J.V. op G.Q., D.V. op Donderdag 7 Jan., n.m. 7 uur in de Geref. Kerk alhier. Agenda 1. Het lied van Lamech. 2. Behandeling van de Gesch.-vak ken. 's GRAVENMOER. De Tooneel vereeniging „Oefent U Zelve" hield in „het Wapen van 's Gra venmoer" eene winteruitvoering, die in alle opzichten uitstekend slaagde. De opkomst was groot en tot laat in den avond was men gezellig bijeen. Maandagavond trad onder groote belangstelling in de Ger. Kerk alhier op Ds. T. J. Hagen, Ger. Pred. te Delft, met het onderwerp „Mijn reis naar het Heilige Land". Deze lezing werd door middel van lichtbeelden aanschouwelijk voorgesteld. De heer O. Mouthaan, Diaken der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft als zoo danig bedankt. GIESSEN. De zangvereen. „Excelsior" hoopt morgen 7 Januari, een uitvoering te geven voor de kinderen en op 9 Jan. voor het publiek, onder leiding van den heer Havelaar uit Woudrichem. GORINCIIEM. De raad dezer gemeente heeft met 9 tegen 5 stemmen besloten tot afschaffing der kermis. IIERPT. Woensdagavond 30 Dec. is alhier een R.K. Crisiscomité opgericht, be staande uit den Zeereerw. Heer Pas toor Timmermans, den Edelachtb. Heer Burgemeester v. Eggelen en de heeren Chr. A. J. van Herpt, A. J. J. van Bok hoven, C. J. van Grevenbroek, Ant. de Wilt en J. M. Buys. Het comité hoopt spoedig met de actie te begin nen om gelden in te zamelen. Door de milddadigheid van en kele parochianen is Pastoor Timmer mans in staat gesteld een nieuw orgel aan te schaffen voor de kerk. Dit or gel zal van het nieuwste systeem zijn en 'electrisch gedreven worden. De Harmonie „De Eendracht" hoopt hedenmiddag1 en Zondag 10 Jan. uitvoering te geven in de zaal van den heer J. A. Verhoeven alhier. Zondagnacht overleed alhier den oudsten inwoner onzer gemeente, de heer J. P. de Wilt, in den ouderdom van bijna 91 jaren. De overledene bekleedde voorheen verschillende functies. Meer dan 20 jaar was hij lid van de gemeente raad, ongeveer 40 jaar bestuurslid van het Waterschap „de Polder van Herpt en het Herptsche Veld" en een groot aantal jaren lid van het Waterschap „het Oude Maasje". Met den overledene is een vooraanstaand man onzer gemeente heengegaan, iemand die in stilte veel goed deed, zoowel aan Kerk als andere liefdadige doeleinden. Ook alle plaatse lijke vereenigingen hebben meermalen zijn steun ondervonden. Hij rustte in vrede. MEEUWEN. Naar wij vernemen zal op Don derdag 7 Januari a.s., des avonds 6y2 uur in de Ned. Herv. Kerk alhier op treden, Ds. Fokkema, Ned. Herv, pre dikant te Sprang. RIJSWIJK, We vernemen dat door het Rjjk thans steun is toegezegd voor de werk verschaffingen door de waterschappen. Ten laste van de waterschappen zal 20 pCt. der te maken kosten blijven, terwijl de overige 80 pCt. door de gemeente, rijk en provincie zal moeten worden ge dragen. SLEEUWIJK. J.l. Donderdagmorgen had alhier een ongeval plaats, hetwelk wonder baarlijk goed is afgeloopen. Een heer en dame uit West-Wezel komende, reden met hun auto in de gracht van het fort Altena, hetgeen te wijten was !atan de gladheid van den weg. De reeds op leeftijd zijnde heer wist zich door het voorportier uit de auto, die bijna geheel onder water lag, te werken en had toen nog de tegen woordigheid van geest, om een ruit van een achterportier stuk te slaan, waardoor zijne echtgenoote uit hare hachelijke positie kon worden gered. Een voorbijkomende auto nam de heer en dame, die Amsterdam als eindpunt hunner reis hadden, mede naar de familie Sprenger te Sleeuwijk, waar zij van droge kleeren werden voorzien. De auto, waarin nog een bedrag van f4000 was geborgen, werd door een takelwagen der firma van Mill te Go- rinchem op het droge gebracht. SPRANG. Met Nieuwjaarsdag werd in het Geref. Kerkgebouw door het Chr. Ge mengd Zangkoor „Looft den Heere" een goed geslaagde uitvoering gegeven. Om c.a 6 uur opend haar Eere-Voorzitter, Ds. J. C. Hagen, op gebruikelijke wijze, waarna hij de leiding, voor de afwerking van een keurig verzorgd programma aan den directeur, de heer J. Nelis uit Waal wijk overdroeg. Voor muziekliefhebbers was het een genotvollen avond. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. Naar wij vernemen zal als batig saldo, een bedrag van c.a. f60.aan het plaatselijk Crisis-Comité kunnen kun nen worden afgedragen. Door de gladheid had mejuffrouw v. Z aan den Eikendijk het ongeluk van haar fiets te vallen, waardoor zij op twee plaatsen haar enkel brak. Dr. W. achte opname in het ziekenhuis nookzakelijk. WAALWIJK. Tot Secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Lang straat is met ingang van 1 Januari 1932 benoemd, de heer Mr. R. J. Th. v. d. Heijden. By de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een heerenhuis voor rekening van den heer G. Veltman, werd ingeschreven als volgt Van Campen en v. d. Hammen, Waalwijk, f 8055 J. v. d. Aa, f 7638 W v. Heesch, f 7484 J Kooien, f 7452 H. Maas, f 7399 Van Luxemburg, Kaatsheuvel, f 7373 H. Kramer, Waalwijk, f 7350 Van Nieuwenhuijzen, Sprang, f 7250 C. Timmermans, f 7193 P. Kramer, Genderen, f 7180 H. Aarts, Waalwijk, f 7140 A. van Huiten, Waalwijk, f 7129 F. Fressen, Drunen, f 6995 Van Zuilichem, Raamsdonk, t 6885 A. Vermeer, Waalwijk, f 6394 Het werk is den laagsten inschrijver opgedragen. Door de gladheid van den weg kwam mej. v. Z. zoo ongelukkig te vallen, dat zij haar been brak. Langen tijd heeft zij gelegen eer hulp kwam opdagen. Door het Neutrale Crisiscomité zijn in deze gemeente drie afdeelingen gevormd. Algemeen Voorzitter is de Eerw. Heer Ds. L. Kooimans. Voor Waalwijk is het comité samen gesteld uit: A. van Gent, Voorzitter; L Hartog. J. Wildeman, J. Scholt, Mevr. C. v. d. Hoeven en Zuster Roos. Voor de afd. BesoyenJ. Wouters, Voorzitter. M. Wijnands, J. Giessen, Mevr. Doedenhuis en H. v. d. Hammen. Voor BiardwijkA. Greve, Voorzitter, Mevr. L. Kooimans, H Nieuwenhuizen, C. Schoep en A. van Herwijnen. Naar wij met zeer veel genoegen vernemen, zal binnen enkele dagen de schoenfabriek „Hollandia" binnen zeer korten tijd weer in bedrijf worden ge steld. i De fabriek zal onder leiding komen te staan van de heeren A. v. Schijndel- v. Thiel en Jos. Klijberg-v. Thiel. WOUDRICHEM. Gedurende de maand December j 1. werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 7 koeien, 33 varkens en 3 kalveren. De alhier vanwege de Zangvereen. van „Volksonderwijs" gehouden bazar op 28, 29 en 30 December j.l. is zeer druk bezocht geweest. Vooral den laatsten avond was de zaal propvol. Van de ver- verschillende aanwezige attracties werd een zeer druk gebruik gemaakt. Er was echter ook hier merkbaar dat er weinig koopkracht is. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2