Tweede Blad No. 5190 Vrijdag 8 Jan ^islssmarf. voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. DE CHEVROLET 1932. Kinderrubriek FEUILLETON. BEHOORENDE BIJ HET Onnoodi; Lijden! Als iedere beweging U pijn doet', als pijn in de lendenen, urinestoorpissen, hoofdpijn, duizeligheid, en rheui^atische pijnen uw leven tot een last maken en gij uw werk moet laten liggen, wordt gij gewaarschuwd, dat de organen van uw rug niet behoorlijk werkeD. Waarom wilt gij noodeltfos lijden aan rheumatiek, spit, waterzucht of blaas- zwakte j Gebruik Foster's Rugpfijn Pillen bij het eerste waarschuwende toeken der organen, welke de urine afscheden en zoodoende de onzuiverheden uithet bloed filtreeren. Foster's Pillen heeled en versterken deze verzwakte organen/ zoodat de onzuiver heden, welke zicW anders ophoopen en afzetten, en zoodoende eindelooze pijn en ongemak veroorzaken, afgevoerd worden. In alle dealen van Holland hebben dankbare persfonen hun levenslust her wonnen, dank* zij Foster's Pillen. Bij alle jfrogisten enz. af 1.75 per flacon. DE WONDERBAARLIJKE GESCHIEDENIS VAN BI MBA M. II. (Slot). Wat gebeurde er dan wel daar beneden aan den voet van Bimbam, terwijl de oude kerktoren zien zoo bedroefd maakte, omdat er nooit ie mand op hem lette Dat zal ik je vertellen! Het begon al dadelijk bij den koning. Er werd om kwart over negen op de slaapkamer van den koning geklopt en toen de koning riep: „Binnen"! (van onder de de kens vandaan), stapte de hofmaar schalk verschrikt de kamer in en stamelde: „Majesteit, Majesteit, U zoudt van morgen precies om 9 uur op den troon gaan zitten om te re- geeren, en nu is het al ver over negen en iedereen staat te wachten en het heele land is in de war en U bent nog niet eens aangekleed!" „Hoe laat is het dan?" vroeg de koning en deed één oog open. „Kwart over negen, Majesteit 1", riep de wan hopige hofmaarschalk uit. „Dat be staat niet!", riep de koning veront waardigd uit, „Je zal je vergist heb ben, het is vast nog niet later dan half acht. Want ik heb Bimbam nog niet eens om 8 uur hooren slaan! Ik ga dus nog een half uurtje sla pen en wensch niet meer gestoord te worden door jullie domkoppen!" Erl meteen trok de koning de de kens over zijn hoofd om niets meer te hooren. Ten einde raad verliet de hofmaarschalk de kamer van den ko ning. Hij begreep er niets van. Hij keek naar buiten op de klok van Bim bam... en jawel... die stond al bijna anderhalf uur stil en wees nog maar steeds half acht aan. Het heele hof kwam naar buiten .gesneld op de vreeselijke tijding, dat Bimbam stil stond. En iedereen keek met ge- rekten hals omhoog naar den ou den toren. Ondertusschen was de heele stad in rep en roer geraakt. De bakker, die anders om klokslag acht uur kwam, en die ook op de klok van de oude Bimbam afging, liet zich niet zien, omdat hij nog steeds dacht, dat het half acht was. De geheele stad liep met een hongerige maag en voor alle vensters zag men on rustige gezichten. De kinderen, die om negen uur op school moesten zijn, kwamen allemaal te laat. De kantoren, die om negen uur moes ten beginnen, waren allemaal geslo ten, omdat de heeren en dames, die er om negen uur moesten zijn, nog in bed lagen te slapen, omdat zij Bimbam nog steeds geen kwart voor acht hadden hooren slaan. Doch toen het al later en later werd, werden ze langzamerhand allemaal wakker en keken uit het venster om op de klok van Bimbam te zien, hoe laat het was. Daar stond het nog steeds op half acht. Maar de klokken in huis en de horloges wezen allemaal veel later. Half tien, tien uur en het werd nog voortdurend later en later. Toen begrepen de menschen, dat er iets met de oude Bimbam niet in orde was. En iedereen begon zich gehaast aan te kleeden en rende de straat op om zoo spoedig mogelijk zijn school, zijn werk of zijn kantoor te bereiken. Ondertusschen stond het aan den voet van den ouden toren zwart van de menschen, die allemaal omhoog keken naar de oude Bimbam. Wat zou die toch hebben Aldus hoorde men vragen. Zou de klok- kemaker vergeten hebben hem op te winden? De veer is zeker stuk! Welnee, de wijzers zijn hem te zwaar geworden, omdat hij zoo oud is! Daar kwam, vergezeld van twee politieagenten een klein mannetje aan met een groote sleutelbos. Dat was de klokkemaker, die door de agen ten gehaald was, omdat men hem beschuldigde, dat hij de schuld was van alles', omdat hij vergeten zou hebben de klok op te winden. Ver gezeld van de 2 agenten, den bur gemeester van de stad, den hofmaar schalk en nog eén "heele stoet van de voornaamste burgers van de stad, beklom de klokkemaker den ouden toren, langs veel smalle wenteltrap jes en stoffige laddertjes en kwam zoo eindelijk heelemaal boven in den toren, waar het uurwerk van de oude Bimbam stond. En wat zag men daar! Dat het uurwerk niet heelemaal stuk was, dat de veer heelemaal was op gewonden, zoodat ook den klokken maker heelemaal geen schuld trof. Iedereen was stom verbaasd. Het uurwerk was heelemaal in orde en toch liep de oude Bimbam niet Door het gestommel echter in den toren, had de oude Bimbam even zijn droevig geween gestaakt. Sap perloot, riep hij uit, wat gebeurt er nu? Het lijkt wel of ik visite krijg! Hij veegde de dikke tranen van zijn verweerde, steenen wangen en keek eens omlaag. Zijn hart begon te kloppen van vreugde, toen hij zag, dat daar beneden wel duizend men schen stonden, die allen vol ver wachting naar hem opkeken. Toen keek hij binnen in den toren en daar zag hij nota bene den klokke maker, dien hij natuurlijk goed ken de, en den hofmaarschalk, den bur gemeester van de stad en een heel gezelschap deftige heeren en dames. Hij luisterde goed toe en ving toen de woorden op„De heele stad is in de war, omdat de klok niet loopt!" Verschrikt keek de oude Bimbam op zijn wijzerplaat en jawel, daar ontdekte hij, dat hij door zijn ge mopper en gepruttel heelemaal ver geten had verder den tijd aan te wijzen. Zijn wijzers stonden nog steeds op half 8 en terwijl de zon hem ver telde, dat het al minstens elf uur moest zijn. Bimbam kreeg natuurlijk een vreeselijk berouw. Hij zag nu duidelijk in, dat de menschen hem heelemaal niet verwaarloosd hadden dat juist iedereen altijd op hem let te, dat hij dus feitelijk de voornaam ste van de heele stad was. Toen hoorden de menschen, die bij het MAHATMA GANDHI, de leider der Britsch Indische Nationa listen is te Bombay in arrest gesteld. uurwerk van Bimbam verslagen ston den toe te kijken, dat er plotseling iets begon te ratelen en te tikken. Het uurwerk begon heel snel te loo- pen. De wijzers van de kerktoren bewogen zich sneller dan ooit in het rond, totdat de groote gouden wij zers precies op elf uur stonden en de oude klok een galmend „Bim- Bam" over de stad liet klinken, zóó luid, als hij nog nooit had gedaan. Iedereen keek verheugd. De oude klok liep weer precies op tijd, zoo als vroeger en iedereen was weer op Naar het Fransch. <1 DE PIJLERBOUW VOOR DE NIEUWE BRUG TE ZALTBOMMEL vormt een belangrijk onderdeel van dit machtig constructiewerk. Tengevolge van de weerstoe- standen ondervond het werk geruimen tijd stagnatie. 29.) De concierge hervatte: Gij kent zijn vrouw zeker? Ja en neen stamelde hij. Ik heb haar eens ontmoet. Zoo! En of zij de een of andere intrigue vermoedde, vroeg zij plotseling: Maar wat wilt ge dan Hij had het haar bijna gezegd. Maar hij bedwong zich. Geloof maar, dat ik slechts hun welzijn wil, zeide hij een keerde terug. De concierge riep hem in de gang nog na: Zeg mij uw naam dan tenminste, dan kan ik uw bezoek aan de vrouw van Haudecoeur aankondigen. Dat behoeft niet, zij kent mij toch niet. En de trap afgaande, hoorde Gerard, dat zij zeide: Dat is vreemd. Die vrouw en die heer komen beiden naar de familie Haudecoeur informeeren en beweren bbeiden, niet bekend bij hen te wezen! Dus zijn moeder had hetzelfde ge antwoord als hij. Maar weldra vergat hij zijn zorgen. die door het bezoek zijner moeder ont staan waren, door de vreugde, die hij ondervond, nu hij Louise terug had gevonden. Nu zou hij haar wel ontmoeten. En haar ontmoeten en haar zien, dat was alles, wat hij wilde. Thuiskomende begaf hij zich naar het salon. Margaretha was juist thuis gekomen. Hij omhelsde haar. En op onverschilligen toon vroeg hij: Zijt ge nog uitgeweest, moeder? Neen, antwoordde zij. Hij vroeg niet verder. Waarom had zij gelogen? Dit griefde hem, alsof zijn moeder, door voor hem te liegen, een misdaad had begaan. Een oogen- blik was hij van plan haar heur leu gen te verwijten. Maar hij durfde het niet. Hij koes terde oneindigen eerbied voor zijn moe der, een teederheid zonder grenzen. En als om dien slechten indruk uit te wisschen, sloeg hij de armen om haar hals en omarmde haar teeder. Den volgenden ochtend en de daarop volgende dagen trachtte hij Louise te ontmoeten. Hij wilde niet opnieuw naar den concierge gaan en toch betreurde hij het, dat hij hem toen niet dadelijk gevraagd had, waarvan zij leefden, wan neer het jonge meisje uitging en thuis kwam, hetgeen zijn ontmoetingen met haar, die hij zocht, vergemakkelijkt zou hebben. Eens zag hij haar met haar moeder loopen. Zij liep vlak langs hem, ter het hart van den jongeling hevig klopte, maar hief haar oogen niet op; de moeder van Louise alleen zag hem aan, maar werk tuigelijk, zooals men een voorbijgan ger aanziet, fe n scheen hem jaiet te herkennjen. Toch gevoelde hij zich gelukkig. Wat kon het hem schelen, of men hem herkend had of niet. Den een of anderen dag zouden ze hem wel zien en herkennen. De ontmoetingen hadden nu meer plaats. Gerard vernam, waar Louise werkte, op een atelier in de rue du Helder, niet ver van de Taitbout. Hij wist eveneens, hoe laat zij er des morgens heenging en hoe laat zij terugkeerde, wanneer zij niet meer te werken had. Haar moeder bracht haar des mor gens en haalde haar des Avonds steeds geregeld. Des middags ging Louise alleen naar huis om koffie te drinken. Dat alles had hem heel wat rijd ge kost. De winter naderde. Er was niets veranderd in de toestand van Mevrouw de Beaupreault. Nog steeds bewoonde zij het huis in de rue Daunou, waarvan zij de huur echter met Juli had op gezegd. Toen Louise Gerard telkens ont moette, had zij hem eindelijk herkend. In den beginne verbaasde haar dit volstrekt niet. 'tWas voor haar iets gewoons. Maar hunne ontmoetingen werden zóó, dat zij tenslotte wel moest denken, dat zij een doel hadden en dat zij er de hoofdzaak van was. Waarom? Zij was zoo lief en schoon, niettegenstaande haar eenvoudige klee ding, dat zij in de straten van Parijs niet onopgemerkt voorbij kon gaan. De weg is niet lang van de rue du Helder naar de Marché St. Honoré, maar het is een der mooiste wijken van Parijs, het middelpunt der wande lingen en dus steeds gevuld met wande laars; zoodat er bijna geen dag voor bij ging of Louise hoorde zich zonder zich er ooit aan te storen, liefdesver klaringen van jong en oud in de ooren fluisteren. Zij was een te zeer geboren Parijsche, dan dat haar dit verontrust te of stoorde; zij bekommerde er zich in het minst niet om. Hij ook al, mompelde zij met een glimlach, zoodat haar gelaat zulk een spottende uitdrukking verkreeg, dat Ge rard er zeker wanhopig van gewor den zou zijn, wanneer hij het opge merkt had. Zij verwachtte reeds, dat Gerard haar den een of anderen dag, wanneer zij alleen zouden wezen, zou toespreken. Dan zou zij handelen als tegenover de anderen, geen antwoord geven. Op zekeren avond keerde zij met haar moeder terug en stak het opera-plein over. Niettegenstaande de vluchtheuvels voor de voorbijgangers, is er toch steeds gevaar voor rijtuigen. Moeder Haude coeur was zwak en niet zeer vlug. Hoewel Louise haar vasthield, werd zij tijd op zijn werk of kantoor en ie dereen was dus tevreden en blij en keek elk oogenblik van den dag dankbaar naar de oude Bimbam. En sedert dien heeft de oude torenklok nooit meer stilgestaan. Bij de intrede van een nieuw jaar zien de meeste menschen die automobielen berijden met belangstelling uit naar wat voor nieuws door de verschillende auto mobielfabrieken zal worden gebracht. Temeer daar in 1931 de Chevrolet het kampioenschap van den verkoop op haar naam heeft, geniet deze wagen thans in bijzondere mate de belang;- stelling. De modellen voor 1932 werden in de afgeloopen week door General Mo tors Continental S.A. te Antwerpen voor Holland afgeleverd en om volledige de tails verwijzen naar de Dealer de firma C. F. van Mill, waar de verschillende modellen in de Showroom te zien zijn. Toch willen wij niet nalaten de be langrijkste bijzonderheden te vermel den. De motor is van type niet veranderd, maar de krachtsontwiykkeling is opge voerd door veranderde nokkenas, zwaar der uitgebalanceerde krukas enz., ter wijl tevens een valstroomcarburateuij is aangebracht. Deze belooft een flinke benzine bezuiniging te worden. De ophanging van den motor op 6' punten, is thans in rubber geworden/ waardoor nog meer dan voorheen de trillingen zullen worden vermeden. De Synchro-mesh-versnellingsbak en het Freewheel zijn wel de meest de aandacht trekkende veranderingen. Niet alleen worden hierdoor de versnellings bak en de andere drijvende deelen sterk gespaard, maar oop heeft dit een be langrijke benzine bezuiniging. Het Freewheel wat overschakelen zonder de koppeling te gebruiken veroorlooft, maakt ook, dat velen die tegen de be zwaren van het leeren autorijden op zagen, dit nu niet meer behoeven te doen. i Het uiterlijk aanzicht is met behoud van de Chevrolet idee toch belangrijk verandert, maa.r wij zouden hierovo# zeggen: U kunt niet beter doen, dan dit zelf gaan zien en wanneer het U gaat als ons, zult U de Chevrolet 1932 zeer goede kansen geven en er niet aan twijfelen of ook voor 1932 zal den verkoop weer belangrijk stijgen. Verslag, Vergadering der Afdeeling Werkendam van de Schippers vereniging „Schuttevaêr" in de Sociëteit Wed. D. L v. d. Wiel Woensdag 30 Dec., nam. 7 uur. Slot. De Voorzitter zegt, het te betreuren, dat de heer de Waal heeft gemeend, ontslag als bestuurslid te moe.ten ne men, hij zegt de heer de Waal dank voor hetgeen hij heeft gedaan in het belang der schippers. Bij stemming wordt de heer Ruiten berg herkozen en in de vacature de Waal wordt gekozen, de heer A. W. Versluis, beiden nemen hunne benoe ming aan. i Alvorens tot de bespreking der voor stellen voor de 69e Algemeene verga dering van „Schuttevaêr" over te gaan, zegt de Voorzitter, dat er vele stem men zijn opgegaan, om te trachten deze vergadering Werkendam te liou- angstig en ontsnapte haar om het plein over te steken, om daar veilig te we zen. Diezelfde angst beving haar dien avond ook op het oogenblik, dat zij de boulevard overstak, om het Opera plein te bereiken. Niettegenstaande Louise bij haar was, zette zij het op een loopen en werd; aangereden door een rijtuigpaard, dat haar voor dood op de straat wierp. Reeds was Louise bij haar en wilde haar opheffen, maar zij was hiertoe te zwak en wilde zich juist tot de om standers wenden, toen Gerard, bleek en bevend, naderbij trad en zonder een woord te zeggen de arme vrouw met zulk een teederheid van bewegingen ophief, dat men zich verbazen moest zulk een buitengewone kracht bij dien jongeling aan te treffen. Hij zette haar op een bank neer. Een paar agenten wilden haar naar een apotheker bren gen, daar zij niet wisten of zij gewond was of niet, maar moeder Haudecoeur kwam toen bij, richtte zich op en zeide: 'tls niets, 'tis niets kom Louise. Wankelend deed zij eenige passen. 'tWas duidelijk, dat, al was zij niet ge kwetst, zij toch niet de kracht zou hebben, naar haar woning terug te keeren e.n Louise was te zwak om haar te steunen. Een agent wilde op nieuw te hulp snellen, maar reeds was Gerard naderbij getreden en zeide: Ik ken de dames Wees maar onbezorgd. (Wordt vervolgd). Nictiwsb

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 5