WIJNEN Stillen de hoest Maken los Plaatselijk Nieuws, Keunen-Malingré it echtzaken. llekesu! making Marktberichten. iliimeeilamk j 1mmmmi landerijen, om advies. Ofschoon de heer Kanselaar het di rect wil afhandelen, wordt met 5 te gen 2 stemmen besloten, het te stel len in handen der Commissie van Bij stand. Tegen stemden de heeren Hooij- kaas en Kanselaar. Niets meer aan de orde zijnde en geen der heeren meer het woord ver langende, sluit de Voorzitter met dank gebed de vergadering. RIJBEWIJZEN. Bij de conti ole op de wegen blijkt telkens dat bestuurders van motorrijtuigen niet in het bezit zijn van een geldig rij bewijs. Waarschuwingen worden niet gegeven. Proces-ver baal wordt terstond opgemaakt. Elk rijbewijs dat ouder is dan twee jaar, is vervallen. ONONDERBROKEN VOORTGANG. Het Zendingsbureau vraagt ons plaats voor het volgends De overgang van het eene jaar in het andere moge in allerlei arbeid een korte onderbreking brengen als een oogenblik van verademing, het zendingswerk gaat voort en de behoeften daarvan dus even zeer. Terwijl wij over het oude jaar de rekening natuurlijk nog niet precies kun nen Opmaken, kloppen de vragen yan het nieuwe jaar reeds weer aan onze deur. Ook dit jaar zal er bij een niet verhoogde raming toch f 90.000 a f 95.000 iedere maand noodig zijn. De ervaring leert ons reeds gedurende vele jaren, dat de eerste maanden van het nieuwe jaar een zekere reactie te zien geven op de inspanning gedurende de laatste van het oude. Het is dan ook wel reeds zeker, dat deze Januarimaand ons niet het noodige zal geven. Niette min gaan wij verder met even ononder broken gang de nooden van het werk bekend te maken. De verrassingen zullen ook nu evenmin uitblijven als de moei lijkheden. te kampen heeft gehad, werd het stuk toch tot ieders tevredenheid opge voerd. De* teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den Franschen Minister MAGINOT, heeft te Parijs met militaire eer plaats gehad. De leden der regeering waren bij deze plechtigheid tegenwoordig. NESTKASTJES VOOR NUTTIGE VOGELS. De Plantenziektenkundige Dienst vestigt wederom de aandacht op het belang van een goeden vogelstand voor de bestrijding van schadelijkeinsecten. Een van de werkzaamste middelen ter bevordering van den vogelstand is het aanbrengen van nestkasten in bosch, park en tuin. Niet alle vogelsoorten maken van deze broed- gelegenheden gebruik, maar juist ver scheidene van onze nuttigste soorten als meezen, spechten en uilen, doen dit wel. Boschbezitters en eigenaars van tuinen en parken worden meer en meer over tuigd van het nut dezer vogels en het aantal nestkasten, dat geplaatst wordt neemt dan ook jaar op jaar toe. Om hetzelfde jaar nog voor het broeden gebruikt te kunnen worden, moeten nest kastjes vóór het midden van Maart opge hangen worden, het beste is daartoe thans zoo spoedig mogelijk over te gaan. De Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen geeft gaarne advies over de soorten van nestkasten en het aantal, dat onder verschillende omstandigheden aan gebracht moet worden om de grootste kans op succes te geven, terwijl tevens adressen verstrekt kunnen worden van leveranciers, die goede nestkasten ver vaardigen. Een volledige handleiding voor het zelf vervaardigen van nestkasten en de be handeling ervan vindt men in Mededeeling No. \1' van den Plantenziektenkundige Dienst „Vogelcultuur door middel van nestkasten". Verder zijn bij genoemden Dienst model len van nestkastjes tegen vergoeding van de verzendingskosten ter leen te verkrijgen of tegen kostprijs te koop, hetgeen spe ciaal voor gemeenten, die het vervaardigen van nestkastjes als model voor werkver schaffing willen gebruiken, aan te bevelen. X raMK&aam Heusden. Opgericht 4816. Dekgeld eveneens onveranderd gehand haafd. Besproken werd het geven van weidegang in den zomer aan de bokken en aanschaffing van kleine hokken om in de weide te plaatsen. ANDEL. Voor het Comité van Winterlezingen zal op Vrijdag 22 Januari a.s. optreden, de heer H Redert uit Zuid-Beierland, met een lezing over „Rembrandt en de Bijbel", toegelicht met lichtbeelden. De opbrengst van de Mentawei- zendingsfilm bedroeg alhier de som van f46.22. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar hooi bestaat heel weinig vraag. Men besteedt voor goed handels- hooi f 8 9, voor roggestroo f 12 af 13, alles per 500 K G. DONGEN. De heer P. C. van Kampen is overgeplaatst naar het dienstvak der be lastingen standplaats Amsterdam. Wij zien deze dienstige ambtenaar noode uit onze gemeente vertrekken. 's GRAVENMOER. De heer C. Mouthaan, kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier, heeft als zoodanig bedankt. De heer A. Borstlap, besteller bij de posterijen alhier, hoopt morgen, Zaterdag, den dag te herdenken dat hij 25 jaar bij de posterijen in dienst is. AALST. De Geitenfokvereeniging alhier, hield haar jaarvergadering in de O. L. School. De opkomst der leden was matig. De Voorzitter wees op de onderschei ding, in Arnhem behaald, als bewijs dat de vereeniging vooruitgang gebracht heeft. De Penningmeester had in 1931 ont vangen f 115.50, terwijl de uitgaven waren f 125.31, alzoo over 1931 een nadeelig saldo, groot f9 81. Saldo 1930 was f44.75, zoodat eind 1931 in kas was f34.90. Als bestuurslid werd met algemeene stemmen herkozen J. v. d. Laar Dzn. Besloten werd een tatoueertang aan te schaffen voor het merken der Register- geiten en -lammeren. G. v. d. Laar Dzn. werd belast met het knippen en moeten de eigenaars voor elk dier fO.10 betalen. Aan W. Kersten werd de ver zorging der bokken weer opgedragen tegen denzelfden prijs als vorig jaar. MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten GAMEREN. Het blijft er voor vele donker uitzien, vooral wat de kleine boerenstand betreft. De voorraad hooi is in geen jaren zoo groot geweest als nu. Geen vraag naar eerste noch minder kwaliteiten. Aardappelen blijven nogal op hetzelfde peil f3.25 a f3.50. Vette varkens wei nig omzet, prijs 15 A 46 cent per pond. De WelEerw. Heer Ds. Goverts heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Amstelveen bedankt. HERPT. Zondagavond gaf de Harmonie „De Eendracht" hare jaarlijksche groote wintemitvoering, in het café van den heer J. Verhoeven alhier. De muziek nummers, onder leiding van den beer v. d. Broek, werden alle zeer goed uit gevoerd, alsook de pistonsolo door den heer Buijs (basblazer onzer harmonie). Ook de klucht in 3 bedrijven „Het legaat van mijnheer Valderak", welke onder leiding van den heer Kuijs was ingestu deerd, werd goed vertolkt, alsmede de komische scènes en duo. De heer P de Man accompagneerde de voordrachten. In de vergadering van de harmonie „de Eendracht" werden als bestuursleden herkozen de heeren Van Oudheusden en Kuijs en van de commissie van toezicht de heeren C. van Grevenbroek en Andr. Piron. De rekening over 4931 sloot met een batig saldo Er werd besloten een nieuwe vloer voor het tooneel aan te koopen. Op Woensdag 20 Januari a.s zal bij gelegenheid der jaarvergadering van den N.C.B., afd. Herpt. de heer v. d. Broek, directeur der R.K. Landbouwschool te Boxtel, spreken over de ontwatering der gronden. LAND VAN ALTENA. In verband met den zeer slechten toestand in het hak-, griend- en hoepel- bedrijf, werd dezer dagen onder leiding van den heer C H. Bogers te Werkendam een vergadering gehouden, waarop tal van belangstellenden aanwezig waren. Besloten werd aan de griendeigenaars en administrateurs van Rijks- en Kroon- domeingronden een verzoekschrift te zen den, waarin op vprlaging van de huur- en pachtprijzen zal worden aangedrongen. Ook voor de arbeiders, vooral voor de houthakkers, is de toestand zorgelijk Niet alleen dat het loon ongeveer met 20 pCt. is verlaagd, maar er moet ook zwaar hout worden gehakt, zoodat slechts weinig bossen per dag gemaakt kunnen worden. Daar de houthakkers in stukloon werken, komt dit nogmaals neer op een flinke loonsverlaging, zoodat in de grienden geen brood meer te verdienen is. „Huisgezin" hoofdoprichters zijn de heer J Rosenboom en mej. Hendr. Remmerde alhier. Wy wenschen allen hierbij betrokkenen, veel succes met hun ons inziens nuttig streven. NEDERHEMERT. Een der gebrs. Remmerde. mole naars alhier, reed j 1 Vrijdag met een met meel beladen kar als gewoonlijk naar zijn klanten. Een paar honderdtal meters van huis zijnde, kwam hen een wagentje, hetgeen lange richters vervoerde, tege j moet, waarvoor het paard zich nogal angstig maakte en pardoes met genoemde kar in achterwaartsche richting van den Hoogen Maasdijk ging. Wonderlijk liep alles zonder ongelukken, ook zelfs zonder materieele schade af en zoodoende kwam ook Lies met den schrik vrij. In de Bommelerwaard gaat men zoo langzamerhand inzien, dat men met den modernen tijd moet gaan samenwer ken, daar men anders gevaar loopt op den achtergrond te geraken. Zoo heeft men ook nu weer en wel op initiatief van den weled. heer De Jongh, Rijks veearts te Zalt-Bommel, eens landbouw- huishoudcursus in 't leven geroepen, waarvoor zich reeds bereids een zestiental damesleden uit Nederhemert en omliggen de gemeenten hebben opgegeven. De Hier werkt het geeft meer weerstand teqeh kouvatten f* 25, 4§ en 65 ciS. BOSSCHE RECHTBANK. A. K. en C. M. v. C. te Sprang-Capelle, mishandeling, ieder f 15 subs. 45 dagen hechtenis. NIEUWENDIJK. De busjes van de Ziekentelefoon der Gercf. Kerk, hebben in het afge- loopen halfjaar de som van ruim f415 opgebracht. Dit kolossaal bedrag doet zien dat de Kerktelefoon wel door de luisteraars wordt gewaardeerd. Op Vrijdag 15 Januari a.s. hoopt voor het comité van Winterlezingen op te treden, Ds. Knoop van Rotter dam. We twijfelen niet, of velen zul len dezen begaafden spreker, welke reeds eerder voor het comité optrad, gaan beluisteren. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 31/2 tot 5x/2 cent per stuk. Handel tamelijk. De heer Schut alhier bracht een ei ter markt wegende 3 ons. Voorwaar een zeldzaamheid. Op Woensdag 20 Januari a.s. zal de Geref. Knapenvereen. „Benja min" haar jaarvergadering houden in het Instituut. Op Donderdag 21 Januari a.s. zullen de goederen welke de naaikrans „Martha"' in het afgeloopen jaar ver vaardigd heeft, te bezichtigen zijn. SLEEUWIJK. Tot le ambtenaar ter secrefarie der gemeente de Werken c.a. is be noemd, de heer P. C. Beukenkamp, thans 2e ambtenaar ter secretarie te Werkendam. WOUDRICHEM. Door den Minister van Finan ciën is afwijzend beschikt op een ver zoek van het gemeentebestuur, om ver mindering van pacht voor het z.g.n. Heusdensche vischwater. WERKENDAM. Zaterdag j.l. werd door den heer J. Botterlberg (gem. architect)) namens den heer C. Ippel Tzn. a.d. Visschers- dijk, aanbesteed het bouwen van een woonhuis. Aanbesteed werd als volgt: Metselwerk: D. de Koter f1356. (gegund); C. H. v. d. Heuvel f1487. J. J. v. Loon f1585.Baggerman Visser f1610. Timmerwerk: Gebr. Verdoorn f798. (gegund); Joh. Baggerman f848.50; I. P. v. Herp f874.C. Ritmeester f897.Wendel de Joode, Sleeuwijk f1022.C. Kieboom f1095. Loodgieterswerk: G. A. Peters f82.50 (gegund); A. Bras, Sleeuwijk f98.65; J. Kool, Woudrichem f 101. Smidswerk: Kallewaard en v. d. Schuit f39.75 (gegund); C. J. de Kleijn f48. Schilderwerk: C. Slagmolen f298.75 (niet gegund). WASPIK. Zondag en Maandag werd in de concertzaal van den heer van Iersel een uitvoering gegeven door de too- neelvereeniging „Entre-Nous"' alhier, waarbij werd opgevoerd het blijspel in 4 bedrijven „D>e Gouden Spin." Hoe wel de vereeniging vooral wegens ziek te der leden met vele moeilijkheden Door het GEMEENTEBESTUUR van HEUSDEN is eene STEUNREGELING vastgesteld over werklooze arbeiders, die aan de goedkeuring van Z.Ex. den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw is onderworpen. De steun bedraagt ten hoogste a. voor gehuwde en ongehuwde kost winners f 9.per week, benevens f 0.50 per week per gezinslid boven de 2 personen b. voor kostgangers f 6.per week. Deze laatste steun kan slechts worden verleend na goedkeuring van elk geval door voornoemden Minister. Slechts één lid van het gezin kan voor steun in aanmerking komen. Van de inkomsten, zoowel van den steuntrekkende zelf, als van de leden van diens gezin, wordt 2/s °P z9n steun mindering gebracht. De steun aan gehuwde en ongehuwde kostwinners mag nimmer meer bedragen dan 60 percent, aan kostgangers niet meer dan 50 pet. van het loon, dat zij bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe zij behooren, zouden kunnen verdienen. 's HERTOGENBOSCH, 43 Jan. Op de markt van heden waren aange voerd 2484 stuks. 4152 stuks hoornvee, 924 biggen, 26 zeugen, 48 schapen of lammeren en 67 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 200 tot f 290 per stuk Kalfvaarzen 470 260 Magere Ossen ft 90~ en Kceien 11 u Vette Ossen en) 4 e kw. 3440 p. pond Koeien 2e 28—34 Pinken van f 110.—tot f 160.p. stuk Zeugen 35.— 65.— Schapen 10.20. Lammeren Biggen 6.00 42.00,, Grooten aanvoer in alle soorten vee, waardoor de prijzen niet hooger waren. Varkens, zeugen, biggen lui. Kalveren en schapen gewoon. Afloop der markt flauw. GORINCHEM, 44 Jan. Op de veemarkt was heden aange voerd 430 runderen, benevens 5 var kens, 463 biggen, 5 nuchtere kalveren lammeren, 158 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 180240. Melk koeien f 225300. Kalfvaarzen f 300 325. Pinken f Nuchtere fok- kalveren f 1044. Drachtige varkens f 4560. Natte zeugen f 3035. Over loopers f 1018. Biggen f48. Lam meren f ZALTBOMMEL 12 Jan. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 36 biggen, prijs van f5 10; 46000 eieren, prijs per stuk 3Yj a 4y2 cent720 K.G. boter, prijs per x/2 K.G. roomboter f0.772,boerenboter f0.75. ONDER VALLEND GESTEENTE GEDOOD. In staatsmijn Wilhelmina te Terwin- selen is de 63-jarige mijnwerker B. Ebersdorfer onder afvallend gesteente geraakt en gedood. De getroffene was van Oostenrijksche nationaliteit, onge huwd en woonde te Spekholsterheide. O DE ONTROUWE BODE VAN DEN VOOGDIJRAAD TE DEN HAAG. De bode-incasseerder bij den Voog dijraad 's-Gravenhage I, de ongeveer 50-jarige R., die verleden week was verdwenen met ongeveer f600 en een partij kwitanties tot een som van f1500, is Zondag door de politie in zijn wo ning daar ter stede aangehouden. Van dé kwitanties had hij vóór de publicatie van zijn verdwijning een som van f200 geïnd; de overige kwitanties had hij uit Amsterdam per post aan den Voogdijraad toegezonden, alwaar deze in een door R. geadresserde en veloppe Zaterdag j.l. zijn aangekomen. S. had bij zijn aanhouding een be drag van flOOO bij zich, dat hij be weert te Amsterdam te hebben ge leend om de vermiste som van f800 te kunnen aanzuiveren. Deze mededee ling wordt thans nader onderzocht en wanneef deze juist blijkt, dan is de Voogdijraad schadeloos gesteld. Vol gens verklaring van R. heeft hij het ill...

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6