Bazar Heusden. a\<» ALMKERK. Het fanfarecorps „Nooit Ge dacht'7 alhier, hoopt vermoedelijk 2 Febr. a.s., met medewerking van het duo Vos uit Nieuwendijk, alhier een uit voering te geven. In verband met de benoeming van den heer W. A. de Klerk, tot 2de ambtenaar der gem. secretarie 'te Wer kendam, bestaat gelegenheid tot aan melding vooir volontair der gemeente secretarie alhier. A.s. Donderdagazond hoopt in de zaal van de wed. Dekker alhier op te treden de heer Blootshoofd van Drimme- len. Deze vergadering wordt thans 28 Jan. gehouden, daar de vergadering van 21 Jan. wegens geringe opkomst niet doorging. As. Zaterdagavond hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond alhier eene leden vergadering te houden Tot bestuursleden der Chr. Herv. Schoolvereen. alhier zijn herkozen de heeren A. Penning Sr. en J. v. d. Kop pel, welke beiden hunne benoeming aan vaarden. AALBURG. Bij den heer E. de Graaff alhier is komen aanvliegen een postduif niet het merk 13423 Holland 1931. CAPELLE. Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G.G. „Gideon", trad in de Ned. Herv. Kerk a.d. Loonschendijk jl. Donderdagavond 7 uur als spreker op, Ds. v. d. Kooy uit Maarssen. De boeiende rede van Z.E., die tot tekst zijner overdenking 1 Kon. 11 vs. 36 gekozen had, werd door de aanwezigen met belangstelling beluis terd. Het kerkgebouw was slechts matig bezet. Ds. H. Bout te Leerbroek, beroe pen predikant bij de Ned. Herv. ge meente te dezer plaatse, ontving nog een tweetal beroepen en wel naar de Ned. Herv. gemeenten te Genemuiden en te Papendrecht. Aan de Rijks Universiteit te Utrecht slaagde voor het cand. examen rechten onze dorpsgenoot, de heer C. Verhoeven Bz. Geslaagde en familie hartelijk gefeliciteerd. Het le elftal onzer voetbalvereen. „Excelsior" speelde j.l. Zondagmiddag een liefdadigheidswedstrijd tegen D.E. fS|. I te Kaatsheuvel en verloor met 72 Deze wedstrijd werd gespeeld ten bate van den D.E.S.-speler H. G., die vorige week Zondag bij het spelen van een competitiewedstrijd op het sportterrein alhier het ongeluk had zijn been te bre ken. -- In de .Ned. Herv. Kerk alhier, hield de Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G.G. „Immanuël", onder leiding van haar voorzitter,den heer P. Hommel, j.l. Maandagavond 7 uur haar 7e jaar vergadering, die door vele belangstel lenden werd bijgewoond. Na afhande ling der huishoudelijke aangelegenhe den, werd de avond gevuld1 met inlei dingen, afgewisseld met voordrachten door de leden. DUSSEN. Dezer dagen promoveerde aan de Rijks-universiteit te Leiden Mejuffrouw Eveline Rietra tot doctor in de Wis- en Natuurkunde. De Ned. Herv. Jongelingsvereen. „Immanuël", hoopt op Vrijdag 29 Jan. a.s., des avonds half zeven, in de Ned. Herv. Kerk haar jaarvergadering te hou den, onder leiding van den WelEd. Heer Rronkhorst, Voorzitter van den Ring „Altena" van Ned. Herv. Jongelings- vereenigingen. Het jaarlijksch onderzoek van de dienstplichtigen der lichtingen 1920 en 1923 zal plaats hebben in de maand Juni. Zekere v. B. uit deze gemeente kwam met zijn rijwiel te vallen en wel zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, die constateerde dat v. B. zijn schouder ontwricht had. DRUNEN. Veiling 21 Januari. Bellefleurs 1017 ct.; Id. II 4—8 ct.; Goudreinetten II 712 ct.; Id. Ill 25 ct.; Ossekoppen 515 ct.; Koningsrood 49 ct.; Gravesteiner 68 ct.; Geelzuur 36 ct.; Bismarck II 46 ct.; Bredero- den 14—19 ct.; Id. II 8—12 ct.; Kleipe- ren 915 ct.Id. II 48 ct.; Ceule- mans 68 ct.; Handperen 2025 ct.; Spruiten 6—111 ct.; Id. II 1—4 ct.; Schor seneren 813 ct.; Kroten 13 ct.; Wor telen 2—3 ct.; Witlof 611 ct.; Juin 2 8 ct.; Sjalotten 18 ct.; Veldsla 3—5 ct.; Knolraap i/21 ct.; Spinazie 1720 ct.i Alles per kg. Roodekool 16 ct.; Savoye kool 13 ct.; Boerenkool 1/23/4 ct.; Andijvie 1 21/2 ct.; Ramenas 1/2—l1/» ct.; Selderij 1/25 ct. Alles per stuk. Selderij 1013 ct.; I. pluk 1/22 ct.; Peen 2—4 ct.; Preij 1—14 ct. Alles per bos. 's GRAVENMOER. De Oranjevereen. hield in het café van den heer G. Snels aan de Vaart, een ledenvergadering, ter verkie zing van twee bestuursleden, de heeren F. M. Volk en H. van der Dussen, welke met algemeene stemmen werden gekozen. Op de onderlinge tentoonstelling te Oosterhout van pluimvee, konijnen en eenden, behaalden de gebrs. C. en A. van Eersel C.Jzn. 21 eerste prijzen, 12 tweede, 4 derde en 16 eereprijzen, met den wisselbeker mooiste konijn der ten toonstelling. Zondagavond omstreeks 9 uur brak brand uit in de landbouwerswo ning en schuur van A. Rutters op het naburige Klein Dongen. In een oog wenk brandde huis en schuur tot den grond toe af. GIESSEN. Door de brandspuitenfabriek Gebr. Kronenburg te Culemborg is ver leden week aan deze gemeente gele verd een motorspuit met een capaciteit van 10001300 L. per minuut bij 5.5 Atmosfeer. De motor draagt het merk de la Hay en heeft een sterkte van 20 24 P.K. en automatische magneetre geling en automatische uitschakeling der aanzuigpomp. De spuit voldeed bij op levering uitstekend en heeft Zaterdag j.l. reeds dienst gedaan bij den brand te Waardhuizen. OUDENDIJK. De penningmeester van het fanfare corps „Kunst na Strijd", de heer W., verloor Zaterdagavond een gedeelte der kss, groot ongeveer 60 gulden. Voor het terugbezorgen door den eerlijken vinder, wordt tien gulden uitgeloofd. RAAMSDONKSVEER. Woensdag, 27 Januari, treedt in liet Evangelisatiegebouw „Eben-Haj- zer" des avonds om kwart over zeven op, de keer Snaijer uit Dordrecht. SPRANG. Op het punt, waar den nieuwen verkeersweg TilburgWaalwijk den straatweg kruist, had Vrijdagmiddag weer een aanrijding plaats. Een luxe auto, komende uit de richting Waalwijk, reed tegen een met bier beladen vracht auto, die juist den verkeersweg over stak. De luxe auto- was van voren ge heel in elkaar gedrukt, zoodat zij la ter door een kraanwagen is opgehaald. De vrachtauto' beliep lichte averij en kon haar reis voortzetten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. J.l. Zaterdag speelde onze voet balclub N.E.O. een thuiswedstrijd tegen „Neerlandia uit Kaatsheuvel! (Zand- schel) op het N.E.O.-terrein alhier. De uitslag was 30 in het voordeel van N.E.O. Vrijdagavond kwam onder leiding van haar Voorzitter, de heer H. Bogers, de afd Sprang van den Chr. Bouwvak arbeidersbond in haar 3de jaarverga dering bijeen. Na opening en een wel komstwoord, werd door den secretaris, den heer J. Pruissers, een goed ver zorgd verslag uitgebracht. Daar hier niet veel nieuwe leden zijn te winnen (want allen zijn in de afd. georgani seerd) konden nog 2 nieuwe leden wor den ingeschreven. Ook het finantieel verslag gaf rede tot tevredenheid. De aftredende bestuurders werden herko zen. In de pauze werden de leden ge- tracteerd. Het was een gezelligen avond. Op gebruikelijke wijze sloot de voor zitter deze goedgeslaagde jaarvergade ring. A.s. Zaterdag zal Patrimoniums Hulpkas in het 24ste jaarvergadering bijeen komen. De agenda vermeld benevens gewone werkzaamheden bestuursverkiezing, in de vacature C. Schiedon en A. Chabot en bestuursvoorstellen. Blijkens het door de commissie tot Wering van Schoolverzuim, bij den raad dezer gemeente ingediend jaarver slag over 1931, kwam men 14 maal in vergadering bijeen. Behandeld wer den 23 gevallen, betreffende jongens met 48 verzuimen en 16 meisjes met 40 verzuimen. Totaal 39 kinderen met 88 verzuimen, verdeeld over 5 scholen. Terwijl de graanhandelaar G. D. met zijn vrachtauto het Oosteinde kwam afrijden, werd hij op het kruispunt door een auto, komende uit de richting Til burg, van ter zijde aangereden. Door dat beide auto's geen groote vaart had den, bekwamen beide voertuigen slechts lichte averij. De beide bestuurders kwa men met den schrik vrij. VEEN. De tewerk gestelde werkeloozen, welke aanvankelijk een uurloon genoten van 22 ct., kunnen thans iets meer ver dienen, doordat zij in het aangenomen kunnen werken. Bij gunstig weder kan nu een weekgeld verdient worden van 12 a 13 gld. Tevens wordt er een kin dertoeslag gegeven van 50 ct. per kind en per week, te beginnen bij het 3e kind. Met het afbreken van den „Veen- schen watermolen", is een aanvang ge maakt. Hiermede verdwijnt weder een mooi stukje natuurschoon. WELL. J.l. Donderdagavond had alhier een ongeval plaats. C. v. Hees Ezn. kwam met de fiets de schoolstraat uitrijden en voorbij de Kerk zijnde slipte de fiets en kwam te vallen, waardoor hij een schou derfractuur bekwam en geneeskundige hulp moest worden ontboden. Met dr. Plas naar het ziekenhuis in den Bosch vervoerd kon hij weder hersteld naar huis komen. WOUDRICHEM. B. en W. stellen den raad voor, in het belang van den geregelden auto busdienst een verordening in het leven te roepen tegen de z.g. snorders. De herstemming voor Notabel der Ned. Herv. Kerk zal plaats hebben op Donderdag 28 Jan. a.s., 's avonds 6y2 tot 8V2 uur. Tot tijdelijk machinist van het waterschap „Honsewijk" werd tewerk ge steld, de heer G. Westerlaken alhier. Voor de mannenvereen. „Calvijn" trad Vrijdagavond in de Ned. Herv. Kerk op, Ds. M. van Grieken uit Rotterdam met het onderwerp „Het duizendjarig vrederijk", welk onderwerp was ontleend aan Openbaring 20 vers 140. Door alle tijden heen en wel 't meest in tijden van benauwdheid en zorgen, zooals wij ook thans beleven, hebben verschillende sectes en geloovigen uit meer dan eene richting, verlangend uitgezien naar den tijd, waarop de Christelijke regeering op aarde volmaakt zal zijn. Steeds heeft deze leer haar aanhangers en voorstanders gevonden, doch wij mogen ons niet afhouden, deze leer aan de H. Schrift te toetsen. Alle menschen zijn uit hun aard leugenachtig, Gods woord echter alleen is waarachtig. Daarom moet Gods waarheid gesteld worden boven alle booze dwaalleeren. De wederkomst van Christus wordt tweeërlei voorgesteld de wederkomst van Christus op de wolken en de komst van Christus op aarde ge durende het duizendjarig vrederijk. Satan zal dan aan banden worden gelegd, de vromen die gestorven zijn, zullen worden opgewekt en tot de aarde wederkeeren. Gansch Israël zal zalig worden, zegt men. Waar vindt deze leer zijn oorsprong In de oudste tijden leefde in de menschheid de Paradijs-belofte van een Verlosser die komen zou. Door voorstanders van het duizendjarig vrederijk wordt steeds beweerd dat Johannes in de Openbaring meer dan de andere Apostelen door Christus was ge ïnspireerd, doch wij moeten de H. Schrift in zijn geheel beschouwen en ons niet vastklampen aan wat ons in Openbaring 20 vers 140 wordt voorgehouden. Wij komen dan tot geheel andere ge dachten, waarin de in Johannes genoemde duizend jaren ons symbolisch worden voorgesteld, doelende op een ruim tijdperk, zooals op meer plaatsen in den Bijbel het getal „duizend" voorkomt. De komst van Christus in het menschelijk vleesch mogen wij wel aannemen, maar gelooven aan de wederkomst van Christus op de wolken, in alle heerlijkheid en majesteit. Er was niet yeel publiek, doch de aan wezigen hebben de rede van dezen be gaafden spreker, met groote aandacht ge- volgt. Gedurende het tijdvak 15 tot en met 21 Januari j.l. werden aan de visch- markt alhier geen zalmen aangevoerd, doch slechts 1 schotje, waarvoor f 1.75 werd betaald. Besteed werd voor snoek 35 tot 40 ct.; brasem 16 tot 18 ct.; baars 15 tot 17 ct.; voorn 6 tot 8 ct.; alver 6 ct., alles per pond. Aan den dienstplichtige der lich ting 1932 A. C. Vink alhier, is door den Minister van Defensie voor 1 jaar vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. De heer H. A. v. Giezen, vroe ger onderwijzer aan de lie openbare school alhier, is benoemd tot Hoofd eener openbare school te Gorinchem. WIJK. Hedenavond wordt via Huizen vanuit het concertgebouw te Amster dam per radio uitgezonden een feest avond voor de plaatselijke afdeelingen van alle korpsen van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm. Als sprekers zullen hierbij optreden, Z.Exc. Minister van Staat, Th. Heemskerk, Mr. J. Schok king, Mr. G. A. Boori, Jhr. J. Th. Alting von Geusau, L. F. Duijmaer van Twist, terwijl de Kon. Marinekapel hare medewerking zal verleenen. Deze uitzending is voor de afdeeling alhier en voor alle belangstellenden te beluisteren in het „Oude schoolge bouw". De „Wijksche Radiocentrale"' verleent hierbij hare medewerking. Naar ons wordt medegedeeld is voor het door „Oefening en Uitspan ning" te houden concours, reeds door eenige mooie vereenigingen in de hoog ste afdeelingen ingeschreven. Het verf werk van de Herv. Kerk alhier is beëindigd en goedgekeurd. De predikant maakte Zondag bekend, dat vanaf Zondag a.s. de kerkdiensten we der in het kerkgebouw zullen plaats heb ben. Alsdan zal een bijzondere collecte worden gehouden voor de gemaakte onkosten en beveelde die in iedrs gunst aan, wijl de reparatie's grooter zijn gebleken dan aanvankelijk werd ge dacht. WIJK EN AALBURG. Zooals uit advertentie voorkomende in ons nummer blijkt, zal het Fanfare corps „OnderliDg Genoegen" alhier op Zaterdag 30 Januari a.s. in het Gymnas tieklokaal te Aalburg een uitvoering geven. Na de muzieknummers zal opgevoerd worden het Blijspel in 3 bedrijven „Gebr. Kalkoen". WERKENDAM. De Gewestelijke Commissie in de Provincie Noordbrabant, inzake de re- geeringssteun aan den vlasteelt is sa mengesteld uit de heeren C. Moors te Nieuw-Vosmeer, voorzitter; P. M. Sneep te Dinteloord; A. D. v. d. Schans te Andel; P. J. v. Haaren te Tilburg en C. G. de Jong te Almkerk, secretaris. Deze commissie, heeft 4 plaatselijke Kringcommissie's ingesteld, n.l. de eer ste voor de gemeente Ossendrecht en Woensdrecht; de tweee voor de ge meenten Steenbergen, Nieuw-Vosmeer, Halsteren, Dinteloord en Oud-Gastel, de derde voor de gemeenten Willem stad, Fijnaart, Standdaarbuiten, Zeven bergen, Klundert en Zwaluwe en de vierde Land van Altena en den Bies- bosch. Voor de vierde kring werden de hee ren J. Verschoor te Almkerk en W. G. de Waard alhier, verzocht in die kring commissie zitting te nemen. De instal latie der kringcommissie heeft Vrijdag middag om( 2 uur plaats, in hotel „de Schuur" te Breda. Donderdag a s. des nam. 7 uur zal een ouderavond worden gehouden van de Rehoboth-School alhier. In de j 1. gehouden ledenver gadering der voetbalvereen. „W.V.V." werd als leider van „W.V.V." gekozen, de heer C. Roza, benoemd als 2e Com missaris de heer A. Bras, terwijl tevens werd besloten met Paschen seriewed strijden te houden, waaraan 4 vereeni gingen zullen deelnemen, en een tusschen- wedstrijd van „W.V.V. I" en „W.V.V. II". De Zaterdag gehouden voetbal wedstrijd door „G.S V." van Gorinchem en „W.V.V. II", werd door laatstgenoem de met 5 0 gewonnen. Vorige week Woensdag werd door den heer Arie Post in 't Gebouw voor Chr. Belangen, voor een stampvolle zaal een declamatie-avond gegeven, afgewisseld met zang. Als bas-solist trad op de heer J. v. d. Werfl, begeleiding orgel, mej. Adr. Kornet en sopraan en alt de dames Cor en An van Oord, laatste begeleid op 't orgel door den heer Chr. v d. Straaten Na het zingen van een psalmvers hield de heer Jac G. v. Oord een korte inleiding, waarna de heer Post het woord werd gegeven. Ten eerste werd voorgedragen een frag ment uit „Het Wassende Water" van Herman de Man. Ontroerend sterk werd hierin geschetst de houding van den baron dijkgraaf, hetwelk zich aan den Lekdijk heeft afgespeeld Dan een humoristische voordracht, genaamd „De Tuinbank" van O. v. Graven, waarbij hartelijk werd ge lachen. Na de pauze nog een humo ristische voordracht van P. Schravesande namelijk „De Hooikist" en tenslotte een fragment uit de Russche wantoestanden, getiteld „De Kinderkruistocht in het jaar onzes Heeren 4929". Vooraf een kleine inleiding van den heer Post, welke een waarschuwing inhield voor het tegen woordige Rusland. Door den heer Post werd deze avond met dankgebed gesloten. ZUILICHEM. De verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. Kerk heeft f509 opge bracht, tegen f641 in 1931. Op de halfjaarlijksche ledenverga dering van de vereeniging „Helpt El kander," werd gekozen als voorzitter de heer J. J. van Wijk, terwijl de heeren Joh. Verhoeks en C. v. d. Water werden herkozen. Uit het verslag van den pen ningmeester blijkt, dat over het 2de half jaar 1931 is ontvangen aan contributie f279.10, de uitgaven waren f 260.66), voordeelig saldo alzoo f 18.44. Totaal in kas ziekenfonds 31 Dec. 1931 f758.30, waarvan f634.52 op het spaarboekje is geplaatst. Het reservefonds bedraagt f853.13, uitgekeerd werd aan ziekengeld f210.94, aan buitengewone ondersteu ning f 12.64, het aantal leden bedraagt 107. Tot bode werd aangewezen D. Verhoeks, als zijnde de laagste inschrij ver. Voorts werd besloten de vergade ring in Juli niet meer te houden. De secretaris werd aangewezen voor het plaatselijk crisiscomité. Voor het sana toriumfonds zullen lijsten uitgezet wor den. ANDEL. Donderdag j.l. trad voor het co mité van Winterlezingen alhier op, de heer H. Redert, hoofd eener Bijz. school te Zuid-Beierland, met het onderwerp „Rembrandt en de Bijbelsche Kunst." Spreker gaf een levendige en mooie be schrijving van het werk van Rembrandt en meerdere etsen en schilderijen wer den door lichtbeelden vertoond, 't Was een mooie avond. Volgende spreker ds. v. d. Bosch uit Den Haag in Febr. a.s. Aan de Wilhelminasluis alhier zal als sluisknecht worden aangesteld de heer Zeeman uit Wieringen. SLEEUWIJK. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. A. v. d. Giesen, thans hoofd eener O. L school te Lexmond is benoemd in gelijke betrekking te Gorinchem. Zaterdag had onder overgroote belang stelling de sluiting plaats der gehouden Bazar, ten bate der Heusdensche Muziek verenigingen. De groote zaal was tot in de uiterste hoeken bezet met een talrijk publiek en de verschillende attractie's maakten goede zaken. Nadat de enkele overgebleven goederen, welke niet verkocht waren, door verloting met het Rad van Avontuur aan denman gebracht waren, werd in waardeerende woorden hulde en dank gebracht aan de heeren F. v. Bladel 4ste Voorzitter, Joh. v. Laarhoven 4ste Secretaris en J. de Graag 4 ste Penningmeester voor hun bemoeiingen, waaraan het welslagen van deze Bazar is te danken, zoomede aan de overige leden van het comité, inzonderheid Mejuffrouw Maas en haar 32 medewerksters die op zoo buitenge wone schitterende wijze geijverd hadden voor den verkoop en voor de bediening der attractie's. Een bijzonder woord van dank en hulde werd gebracht aan den EdelAchtb. heer Burgemeester v. Eggelen voor de waar deerende woorden, gesproken bij de offici- eele opening, aan den HoogEerw. heer Deken Wouters voor de samenwerking en tegenwoordigheid bij de officieele ope ning der Bazar. Ook het trio van Helvoirt en Gebrs Schreuder voor hunne muzikale medewerking, werd niet vergeten, even min als allen die medegewerkt hadden tot het zoo schitterend welslagen dezer Bazar. Namens het Comité werd dank gebracht aan de inzenders der cadeaux en de koopers en koopsters en aan de heer van Hoften, die belangloos de Tele- funken radiotoestellen had algestaan voor de zaal en theeschenkerij. Hulde en waar deering werd gebracht aan de Firma Gebrs. de Bruijn, koekfabrikanten uit Gorinchem voor de humane medewerking door het belangeloos afstaan der verschil lende attracties. De verschillende prijzen welke geraden moesten worden, vielen ten deel aan mej. C. v. Strien, horloge (raden hoe laat deze stil heeft gestaan), Adr. Bax, de groote koek (klontjes raden). De naam der pop werd niet geraden. De flesch met aantal erwten wordt nader bekend gemaakt. Het geheel heeft een buitengewoon schitterend verloop gehad en het Comité en de Besturen der beide Muziekvereni gingen kunnen met voldoening op de dagen der Bazar terugzien. De heer v. Strien en de dames v. Strien van 't hotel „Het Wapen van Amster dam" komt zeer zeker ook een woord van lof toe voor de medewerking en het afstaan der zaal en sociëteit. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Het zij mij vergund, betreffende het verslag van den raad der gemeente Neder- hemert, opgenomen in Uw nummer van 22 Jan. jl., enkele opmerkingen te maken. Wat betreft de kwestie van het ver voer der schoolkinderen naar de Zuidzijde, wordt door den Voorzitter gezegd, dat het de bedoeling van den raad was ge weest, slechts het gevoelen van Ged. Sta ten in te winnen. Doch wanneer men het raadsverslag leest van de gehouden raads vergadering in October, ziet men, dat op voorstel van den heer Wolfers beslo ten wordt om Ged. Staten ontheffing te vragen van de op zich genomen ver plichting om de kinderen per autobus naar de openbare school aan de Zuidzijde te vervoeren. Ook Ged. Staten hebben hierin waarschijnlijk een gemeenteraadsbesluit gezien, vandaar dat zij den raad in over weging geven het besluit in te trekken. Bij de behandeling van de toetreding tot het Werkloozenbesluit,, zegt de heer van Ooijen, hetgeen door een der wet houders terstond wordt toegestemd, „e r maar niet te lang over te pra ten", een uitspraak die in de raadsver gaderingen dezer gemeente nog al eens herhaald wordt. Dit is nu wel een heel gemakkelijke manier om zich van een te behandelen onderwerp af te maken, maar of dit nu leidt tot een goed bestuur der gemeente, mag wel in twijfel worden getrokken. Wanneer men zich, dikwijls na inspan- nenden verkiezingsstrijd, tot lid van den

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2