Plaatselijk Nieuws IIEUSDEN. Zondagmiddag bracht de fanfare der H. Familie een aubade bij haar nieuwen president, den heer J. de Mol, verleden week als zoodanig gekozen. Deze attentie werd op hoogen prijs ge steld en het is te verwachten, dat de heer de Mol zich evenzeer voor de ver- eeniging zal interesseeren als wijlen zijn oom het steeds deed, die vanaf de op richting voor circa 28 jaren het voor zitterschap bekleedde. Op de gehouden vergadering en feestelijke bijeenkomst van het Bazar- comité, werd aan de leidster van het Dames-comité, Mej. A. Maas, namens het comité als blijk van waardeering een prachtige bloemenmand aangebo den en werden door den voorzitter allen nogmaals hartelijk bedankt die tot het welslagen hadden meegewerkt. A.s. Zondag, Maandag en Dins dag zal de Nationale Bioscoop uit Rot terdam, in ,/t Wapen van Amsterdam" alhier voorstellingen geven, waarvan de hoofdlims zijn: „Gismonda" en „Rogè de geschandvlekte". (Zie advertentie.) Damcompetitie uitgeschreven door de damclub „V. D". De uitslagen van Woensdag i.l. zijn ie groep 3e ronde: Pellekaande Graag afgebroken, de JoodeBax 2o. Ger. JonkerA. Deurloo o2. De stand in de 2e groep, is thans gesp. gew. rem. verl. pnt. Deurloo 32105 Swagem. 31204 'Jonker 31113 Schijf 30030 ALMKERK. Naar wij vernemen, bestaan aan de Ippelschendijk plannen tot oprichting eener Herv. Knapenvereeniging. Op 13 Febr. a.s. hoopt de heer J. de Witt, Voorzitter van de Chr. Nat. Werkmansbond alhier, te Andel in de voormalige Openbare school, een verga dering te houden tot oprichting van een atdeeling van bovengenoemden Bond. Door Dr. De Vries alhier, werd *>y de vrouw van den heer J. S. bloed vergiftiging aan haar arm geconstateerd. BENEDEN LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat ge regelde vraag, doch de prijs is te rugloopend. Zii worden verhandeld aan 32 a 33 cent per K.G. levend fewicht. Jonge biggen gelden van 6 tot f 8 per stuk. SPRANG. Bij het lossen van cokes aan de stoomschoenenfabriek „Tim-Tur" te Waal wijk, had onzen dorpsgenoot Alb. Bras penning Sr. het ongeluk, doordat het paard achteruit liep, van de wagen te vallen, waardoor hij tusschen den muur en wagen bekneld raakte. Met gebroken sleutelbeen en inwendige kneuzingen werd hij opgenomen. Na geneeskundig onder zoek werd hij per auto huiswaarts ge bracht. In de j.l. Maandagavond gehouden vergadering der Meisjesvereen. op G.G. werd tot Presidente benoemd mej. Van Bekkum, tot Secretaresse Jo Dalmaijer, tot Penningm, M. Zwart en tot Algem. Adj. mej. Joh. Genuït. Zaterdag 13 Febr. e.k. des nam. 2.30 uur zal vanwege de afd. Sprang van den Chr. Fobrieks- en Transport arbeidersbond, een groote propaganda- vergadering gehouden worden. Als sprekers zullen optredenhaar Bondsvoorzitter, de heer W. Strijbis Pzn. en de heer J. Kunst, Onderwerp„Onzer Tijden nood". Dinsdagavond 6 uur spoedde velen zich naar den Winterdijk alhier, gedachtig dat een der huizen in brand stond. Toen men op de plaats aankwam, waar de vlammen hoog oplaaide, bemerkte men dat een berg riet en afbraak door kwaad willigen was aangestoken, WERKENDAM. De Chr. Jongelingsver. „An dreas" alhier, hoopt Zondag 7 Febr. a.s. des nam. te 2 uur in haar ge bouw een propagandavergadering te houden. Tot deze vergadering zullen wor den toegelaten, alle begunstigers der vereeniging, alsmede zii die belang stellen in haar werk. De vergadering zal uitsluitend be legd worden, om te trachten leden te winnen. Voor dien middag zal door het lid W. M. Mouthaan een inleiding worden gegeven, terwijl door de le den C. Pruissen en A. d. Keijzer res pectievelijk een voordracht en op stel ten gehoore wordt gebracht. Bovengenoemde ver. hoopt een bui tengewone vergadering te houden op Woensdag 23 Maart a.s. Die vergadering zal mede ten doel hebben, de Insignes* uit te reiken aan de leden, die daarvoor in aanmer king komen. Zaterdagmiddag voetbalwedstrijd op het terrein a.d. Bandijk door Mer- wede I van Hardinxveld en W.V.V. II alhier. Nam. 2.30 uur uitwedstrijd van W. V.V. I tegen 't Werkeloozenelftal te Go- rinchem op het terrein van D.O.S.B. al daar. Gedurende de maand Januari passeerden de Rijksschutsluis alhier van en naar de Nieuwe Merwede en Bak- kerskil, 684 vaartuigen. De heer C. Ippel alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma Ned. Taal, afgenomen door de vereen. „As- so" te Arnhem. Uitslag onderhandsche aanbeste ding timmerwerk voor het bouwen van een woonhuis, voor den heer C. H. v. d. Heuvel: Gebr. Verdoorn en C. Rit meester te De Werken, respectieve lijk f494.en f525.Joh. Baggerman en C. Kieboom, beiden alhier, respect. f545.— en f625.— Openbare vergadering van den raad dezer gemeente op Maandag 8 Febr. a.s. nam. 7 uur. Agenda 1. Mededeelingen. 6. Wijziging gemeente-begrooting dienst 1931 8. Verleening van voorschotten overeenkomstig art. 101 der Lager onderwijswet 1920 aan de bijzondere scholen. 11Voorstel van B. en W. tot het verleenen eener gedeeltelijke kwijt schelding van pacht aan den pachter van het Veerbedrijf. Vrijdag 26 Febr. a.s. zal voor de afdeeling Werkendam van Volks onderwijs als spreker optreden de heer KI. de Vries, lid van het Hoofd bestuur. Vergadering van den raad der ge meente EETHEN op Dinsdag 2 Februari des n.m. 3 uur. VoorzitterEdelachtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: Weled. Heer D. A. v. d. Schans. Afwezig wethouder v. d. Beek we gens ongesteldheid. De Voorzitter opent de vergadering de Secretaris leest het formulierge bed, daarna de notulen der vorige vergadering. Op de vraag van den Voorzitter of een der heeren op- of aanmer kingen op deze notulen heeft zegt de heer v. Buuren, dat hii tegen de notulen zal stemmen zoolang hii de ze niet zwart op wit thuis kan krij gen. De heer Donken zegt, dat ze voor heen thuis gestuurd werden. Spreker vraagt of het niet beter was, dat dit in het vervolg ook weer gebeurde. De Voorzitter antwoordt, dat daar niets van kan komen er is op de se cretarie geen tijd voor. De notulen worden hierop vast gesteld alleen de heer v. Buuren stemde tegen. Ingekomen stukken Verslag van de commissie tot We ring van schoolverzuim. In dit verslag zegt de commissie, dat de wensch geuit in het verslag van 1930 in vervulling is gegaan. Er mag gecon stateerd worden, dat ook in 1931 geen ongeoorloofde verzuimen heis ben plaats gehad. Wordt voor kennisgeving aange nomen. Schrijven van de Bouwvakarbei dersbond afdeeling Eethen, waarin verzocht wordt een steunregeling in het leven te roepen voor uitgetrok ken werkeloozen. Gevraagd wordt een uitkeering te verleenen aan uitgetrokken wer- 2e groep 2e ronde afgebroken partij. 3e groep 4e ronde: TimmermansDam 2o. J. DeurlooFitters uitgesteld. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling heffingspercentage opcenten gem.-fondsbelasting 1932 Ï933- 4. aststelling vergoeding inge volge art. 13 der L. O. Wet 1920, over het jaar 1931. 5. Vaststelling rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Ne- derlandsche gemeenten. 7. Vaststelling kostprijs O. L. On derwijs over 1930. 9. Ontwerp parkeerverordening. 10. Vaststelling steunregeling voor werkloozen boven 60-jarigen leeftijd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2