Oil nummer êestaat uit 2 bladen JSelssmarf. Uitgave: Firma L. J. VEERMAN, Heusden. No. 5203 Woensdag 24 Februari 1932. liiiiiieiihuiri. FEUILLETON. Ntoo/-5chtfw,'/>9/ &-AND van AUE^ Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs; per 3 maanden t 1.25, en franco per post beschikt f 1.40. Afzonderlijke nnmmers 6 cent. Int. Telefoon no, 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. PACHTVERMINDERING STAATS- LANDBOUWDOMEINEN. Voor de Staatslandbouwdomeinen, res sorteerende onder het departement van binnenlandsche zaken en landbouw, in de rentambten Niervaart, Steenbergen, Zwa luwen en Oosterhout, voor zoover gelegen in de provincie Noord «Brabant, is over het pachtjaar 1930 31 een pachtkwijt- schelding van 30 pet. verleend. O— DE VERDUISTERING BIJ DE BOSSCHE HANZEBANK. Op Donderdag 10 Maart zullen voor de rechtbank te 's Hertogenbosch worden be handeld de zaken contra H. A. T., ge wezen curator van de Hanzebank, als verdacht van verduistering en E. ter H., chauffeur bij de curatoren van genoemde instelling, als verdacht van oplichting en valschheid in geschrifte. Vanwege het O. M. zijn 6 en 4 ge tuigen gedagvaard. Voor T. treedt op mr. Bourlier, voor ter H. mr. Roobol. Op de derde uitdeelingslijst in het fail lissement der Hanzebank komen o.a. de volgende posten onder uitgaven voor Door curator T. verduisterde fondsen en door hem per saldo opgenomen gelden f137.921 50V,. Autokosten en ten onrechte als zoodanig opgenomen bedragen f94.712.24. Verder vermeldt deze lijst als verlies op beleggingen f517.821.86. O— VROUW DOOR AUTOBUS DOOD GEREDEN. Zondagmiddag is op den Schiedamsche- weg bij de Van Duylstraat te Rotterdam, de 48-jarige mej. S MaatenKlijn, toen zij plotseling achter een stilstaande tram den weg overstak, gegrepen door een passeerende autobus van den dienst RotterdamVlaardingen, bestuurd door den 28-jarigen M Z. wonende te Vlaar. dingen. De vrouw werd een 15>tal meters meegesleurd en ernstig verminkt onder de bus vandaan gehaald. De dood moet vrijwel onmiddellijk zijn ingetreden. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Cool- singel vervoerd. O— MEISJE DOOR TRAMWAGEN GEGREPEN. Zondagmiddag is in de Putschelaan te Rotterdam de 7-jarige C. N. Barberie, toen zij spelende de rijstraat overstak, gegrepen door een passeerenden tram wagen van lijn 2. Met een schedel- Naar het Fransch. 2> 42. Collivet kon niets zien, maar toch vermoedde hij, dat de jonge vrouw er zich in bevond, want hij liep 't rijtuig na, totdat hij een rijtuig WRmoette, waarmede hij zijn achtervolging van den namiddag voortzette. Dat duurde niet lang. De coupé hield voor 't Theathre Francais stil. Toen de grijsaard uitstapte, was de jonge vrouw reeds in de gang* ver dwenen, die naar de loges geleidde. Collivet nam een plaats in de stalles. Men gaf „Hamlet". Collivet had 't aanplakbiljet niet na gezien. Hij kwam daar niet voor 't schouwspel, maar voor die vrouw. En gedurende den geheelen avond zag hij haar aan. Terwijl de tooneelspelers op 't tooneel waren, deed hij, om de aandacht niet te trekken, alsof hij luis terde, maar zijn geest vertoefde elders; zoodra het scherm zakte, stond hij op en zijn fonkelende oogen drongen tot in de loge, waar zij gezeten was, die hem zoo had doen ontroeren. Zij ziet mij dus niet? Zou zij niet gemerkt hebben, dat ik er Fen? basisfractuur en verwondingen aan een' voet en inwendige kwetsuren in den buik, is het meisje in ernstigen toestand naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel over gebracht. BESTRIJDING WERKELOOSHEID. In verband met het besluit van den Bond van steenfabrikanten om de vuren in hun steenovens tijdelijk te dooven, waardoor groote werkeloosheid is ontstaan in verscheidene gemeenten langs Waal, Rijn en IJssel, hebben betrokken gemeente besturen overwogen, gezamenlijk maat regelen te nemen ten einde aan de ont stane moeilijkheden het hoofd te bieden. Tot dit doel is te Arnhem, op aanstich ting van de burgemeesters van Renkum en Angerlo en onder voorzittersschap van eerstgenoemde, een vergadering gehouden, waaraan afgevaardigden van 22 gemeente besturen hebben deelgenomen. Overwogen werd te bevorderen, dat de termijn van uitkeering ingevolge het Werkeloosheids besluit zou worden verlengd. Evenwel werd deze maatregel voor alle gemeenten niet voldoende geacht om de gevolgen van de werkeloosheid te bestrijden. Al gemeen was de vergadering van oordeel dat de werkverschaffing met steun van rijk en gemeente verre de voorkeur verdient boven uitkeeringen in geld. Men meende dat alle aandacht erop gespannen moet blijven om werk te vinden, dat niet ge heel van oeconomische waarde ontbloot is. Daar het voor de gemeentebesturen op het platteland niet altijd mogelijk is, ge schikte werkobjecten te vinden voor of ten behoeve van de gemeente, werd in overweging genomen, de gemeentelijke werkverschaffing uit te breiden, in dien zin, dat de gemeentebesturen in overleg treden met particulieren, om met subsidie van overheidswege werk, dat anders achterwege zou blijven, te doen verrichten. Besloten werd, aan den minister van binnenlandsche zaken met aandrang te verzoeken, in dezen zin medewerking te verleenen. O— DE MOORD OP ESCHAUZIER TE DEN HAAG. De Haagsche Rechtbank heeft Zaterdag uitspraak gedaan in de zaak van den moord op den heer Eschauzier. Beklaagde K. werd wegens moord en valschheid in Geen enkelen keer waren de oogen der schoone vrouw naar den kant van de stalles gewend, waar Collivet plaats had genomen. Als men haar goed beschouwde, scheen 't, alsof zij moedwillig juist den anderen kant uitzag; maar toen Collivet zich omkeerde, toen de too neelspelers verschenen, zag zij hem aan met een blik vol ironie. Op 't zelfde oogenblik haalde zij haar blanke schou ders op. C Hij was in de gang, toen zij de trap afkwam, gehuld in haar kanten sluier. Nog zag zij hem niet. Hij stond reeds bij haar rijtuig, toen zij het binnenstapte, terwijl de palfe- nier 't portier geopend had. En ook toen scheen ze hem niet te zien. Op dat oogenblik fluisterde hij; Marinette. Maar zij hoorde 't niet. Wankelend bereikte hij zijn woning. Onderweg stroomden de tranen langs zijn gezicht, maar geen tranen van me delijden, neen tranen van woede. Den volgenden dag bevond hij zich tegen twee uur weer op dezelfde plaats in de avenue de Frieland, bij de wo ning van haar, die hij Marinette ge noemd had. Na eenige oogenblikken geaarzeld te hebben, scheen hij een ernstig besluit genomen te hebben, want hij stond op en schelde aan. Zijn handen beefden en zijn magere knieën knikten. De huisdeur werd ge opend. Hij trad binnen. geschrifte veroordeeld tot 20 jaar gevan genisstraf beklaagde P. wegens mede plichtigheid aan doodslag tot 5 jaar ge vangenisstraf. De eischen voor de be klaagden waren resp. 16 en 4 jaar. O— UIT „DE KRUISBERG" ONTVLUCHT. In het rijksopvoedingsgesticht „De Kruisberg" te Doetinchem heeft een ver pleegde, door kiespijn voor te wenden, den wachthebbenden gestichtsambtenaar in zijn cel gelokt. Toen de ambtenaar binnen was, werd hij door den jongen tegen den grond ge slagen en in de cel opgesloten. De ver pleegde maakte zich van de sleutels meester bevrijdde toen nog een collega en samen zijn ze toen ontvlucht. Het tweetal is nog niet teruggezien. O— INBRAAK TE NIEUW-HELVOET. Een 82-jarige, die nog wat mans is. Zaterdagavond tusschen 9 en 40 uur is ingebroken in de woning van een alleen wonenden 82-jarigen man te Nieuw- Helvoet. Door verbreking van een deur in een schuur, zijn de daders zijn woning binnengedrongen. Door het omvallen van een opgestelde rattenval werd de bewo ner echter wakker. Hij bedacht zich geen oogenblik en laadde een tweeloops jacht geweer, dat hij altijd bij de hand heeft, en bedreigde daarmede de indringers. Deze sloegen daarop ijlings op de vlucht. Zij struikelden daarbij over een steen en hebben in hun groote haast een splinter nieuw breekijzer, dat tevens als hamei- kon worden gebruikt, achtergelaten. Er is niets ontvreemd. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld Uit het onderzoek is reeds komen vast te staan, dat Vrijdag 1.1. twee personen, die voorgaven uit Den Haag te zijn gekomen, bij den man zijn geweest, z g. om 200 eierkisten te koo- pen. De politie vermoedt, dat men hier met de daders te doen heeft gehad, die zich op de hoogte wilden stelden van de situatie van de woning. —O DRIE INBREKERS GEARRESTEERD. Eenigen tijd geleden werd in een per ceel aan de Adelaarstraat te Utrecht in gebroken, met behulp van een valschen sleutel. De insluipers hebben kans gezien een bedrag van 600 a 700 gulden, ten nadeele van den bewoner te ontvreemden. De politie meende reeds dadelijk aanwij zingen in de goede richting te hebben doch ter wille van het onderzoek vond zij het beter, geen ruchtbaarheid aan het geval te geven. Thans is het der politie gelukt de hand te leggen op drie jongelui Ze hebben een volledige bekentenis afgelegd en zijn in verzekerde bewaring gesteld. Van het gestolen bedrag was nog slechts een kleine hoeveelheid geld aanwezig. O— MET f 6000 VERDWENEN. Een te Utrecht wonende 29-jarige ongehuwde kantoorbediende van een in de omgeving gevestigde firma moest Vrijdag, zooals elke week geschiedt, bij een bank instelling te Utrecht een bedrag van f 6000 afhalen ter uitbetaling van het personeel. Hij heeft het geld wel in ontvangst genomen, doch is dien dag niet bij de firma teruggekomen, en ook niet in zijn kosthuis te Utrecht geweest. De politie te Utrecht heeft zijn opsporing verzocht, en daarop is hij reeds Zaterdag te Berlijn gearresteerd. Hij had zich naar Rotterdam begeven en vandaar per vliegtuig naar Parijs Aldaar aangekomen, was hij dermate onzeker en zenuwachtig in zijn optreden, dat de Parijsche politie de zaak niet vertrouwde en derhalve de Amsterdamsche politie om inlichtingen verzocht. De man reisde n.l. onder eigen naam. Weldra was de politie dus vol komen op de hoogte van het duistere verleden van den luchtpassagier. Inmiddels had hij zich echter reeds per vliegtuig naar Berlijn begeven. Aangezien de telefoon sneller gaat dan het vliegtuig, was de Berlijnsche politie van zijn aankomst volkomen op de hoogte en de man werd gearresteerd. O— ROOF IN EEN BOEKHANDEL TE AMSTERDAM. Zaterdagavond hebben twee jongelui getracht hun slag te slaan in den bijbel- tentboekhandel aan het Singel te Amster dam. Nadat zij tweemaal in den winkel waren geweest, voorgevende een kleinig heid te willen koopen, kwamen zij voor de derde maal terug met het verzoek een bijbel te mogen zien. Toen de eigenaar aan dit verzoek voldeed, vloog een der jongemannen naar de kas en ledigde deze. In de kas bevond zich echter slechts ongeveer negen gulden, daar ze toevallig even te voren geledigd was. De politie beschikt over een vrij goed signalement. O— DE BANKOVERVAL TE ROTTERDAM. De Rechtbank te Rotterdam heeft uit spraak gedaan in de zaak van de beide verdachten van den bankoverval te Rot- dam in het bijkantoor van de firma Van 't Hof en Piccar aan de Veerlaan te Rot terdam, waar zij op 10 Dec. j.l. den filiaalhouder met een alarmpistool be dreigden en een klein bedrag aan Itali- aansch geld ontvreemdden. De rechtbank veroordeelde den 34 jari gen J. L., loodgieter, tot 1 jaar gevange nisstraf en den 34-jarigen J. F. H. tot 3 Ik wilde mevrouw Marinette spreken, zeide hij tot den concierge. Kent gij mevrouw? Gij zijt geen enzer leveranciers, want ik kan mij niet herinneren u gezien te hebben. Gij hebt mij nooit gezien dat is zoo maar uw meesteres kent mij, zij zal mij wel ontvangen. Ik geloof 't niet. Ziehier. Geef haar mijn naam kaartje. Wacht ondertusschen in mijn kamer dan zal ik 't mevrouw brengen. De concierge wierp een blik op 't naamkaartje, dat men hem overhandigd had. Collivet? Diea ken ik niet. En hij wierp een onrustigen blik op den man, die voor hem stond. Daarna ging hij de trap op. Vijf minuten verliepen er. 't Naamkaartje was aan Marinette overhandigd. De naam Collivet had haar de wenk brauwen doen fronsen. Wat wil hij van mij? Haar eerste woorden tot de kamenier waren dan ook; Ik ben niet te spreken. De kamenier vertrok, maar op de trap bleef zij staan. Marinette riep haar terug. Ik verveel mij toch mompelde zij hij zal mij den tijd doen korten. En tot de kamenier zeide zij luider: Laat hem binnenkomen. De lange gestalte van Collivet ver scheen weldra aan de deur van 't kleine jaar gevangenisstraf. De eisch luidde tegen beide verdachten vier jaar. O— DE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. De Koningin zal op 15 Maart a.s den eersten dag der 26e Kon. Nederlandsche Jaarbeurs, het derde Jaarbeursgebouw te Utrecht officieel openen. O— BEKNELD GERAAKT. Te Maastricht is de 54-jarige arbeider A. J. de Haas, die op het stationsemplace ment bekneld is geraakt tusschen de buffels van twee spoorwagens, is in het ziekenhuis overleden. O— DOOR AUTO AANGEREDEN. De heer P., uit Monster, werd op den Monsterscheweg door een auto aangereden en viel bewusteloos op den weg neer. De autobestuurder reed door en is onbe kend gebleven. Door omstanders werd P. een naburige woning b'nnengedragen, waar dr. v. Rijn de eerste hulp verleende. O— TWINTIG MILLE VERDUISTERD. Als verdacht van verduistering is van zijn bed gelicht en naar het politiebureau te Apeldoorn overgebracht de 29-jarige R. W. R., kassier bij den gemeente ontvanger aldaar. Naar wij vernemen, zou een tekort geconstateerd zijn van ongeveer f 20,000. Óver een tijdsverloop van 5 a 6 jaar zou hij deze verduisteringen hebben gepleegd. Gezien zijn geldelijk inkomen leefde verdachte zeer boven zijn stand, Reeds heeft de recherche een uitge breid onderzoek ingesteld en de boeken van den kassier in beslag genomen. De arrestatie heeft te Apeldoorn groot opzien gebaard, temeer daar de kassier de algemeen bekende was van het belas tingbetalend publiek. O— OVERVAL TE ROTHEM. Vrouw gebonden. Naar de „Limb. Koer." vernam, zijn in den nacht van Donderdag op Vrijdag in het huis van den caféhouder H. te Rethem, twee Duitsch sprekende personen binnengedrongen. Zij hebben er de vrouw overweldigd en vastgebonden, totdat een der twee bet huis doorsnuffeld had. Zij zijn er toen met een kistje, inhoudende 80 gulden, vandoor gegaan. Toevallig was even later een survellant van den Maastrichtsche Veiligheidsdienst in de nabijheid. Het zoeken, in samen werking met de politie van Meerssen, naar de dader had geen resultaat. O EEN ROOVERSBENDE. Aneta seint uit SoerabajaUit Pare wordt gemeld, dat aldaar een rooversbende ageert, 's Avonds worden wandelaars over- salon, waar Marinette hem wachtte. En op den drempel bleef de oude bediende als versuft staan en zag be wonderend tot haar op. Marinette zag hem stroef aan. Kom binnen, zeide zij tot hem, j daar gij 't gewild hebt. Hij deed eenige stappen vooruit en j zonk toen op een stoel neer. Marie, zeide hij, Marie! En smee- kend hief hij zijn handen tot haar op. Marie, uw vrouw, bestaat niet meerGij weet 't weldestijds hebt gij haar ongelukkig gemaakt nu heeft zij haar vrijheid en onafhan kelijkheid veroverd. Gij spreekt dus slechts met haar, die onder den naam van Majinette bekend is. Wat wenscht ge? Wat wilt ge haar komen vragen? Marie, ik kon niet nalaten, u op te zoeken en hoe ver 't land ook ver wijderd is, waar ik tegenwoordjjjf woon, kom ik toch eenige keeren frf 't jaar te Parijs in de hoop er u aan te tref- efn en u te kunnen bewonderen mij door uw gezicht te versterken en telkens keer ik terug met de wanhoop in mijn hart gekker, dan ik was meer en meer verliefd Marie meer en meer verliefd. En smeekend hield hij zijn handen tot haar opgeheven. Minachtend trok zij haar schouders op. Dacht gij, dat ik 't niet wist? Ha! Gij wist het? Gij hebt mij reeds meer gezien? Gisteren nog gij waart op de boulevard en bespiedde mij gij hebt mij in een rijtuig in 't bosch gevolgd en des avonds waart gij opnieuw in mijne nabijheid in het „Theatre Fran cais". Dat is zoo. Dat is zoo. En zelfs geen blik. Niets! Mijn waarde heer Collivet, ik heb u zooeven reeds gevraagd, wat gij van mij verlangt. Gij hebt vergeten mij te antwoorden. i Op doffen toon zeide hij: Marie, ik heb u zoo lief, dat ik er krankzinnig van word ik kan niet meer zonder u leven. Ik wilde, dat gij zoudt vergeten wat er tusschen ons is voorgevallen dat gij weer dezelfde voor mij waart als vroeger! Zij barstte in een luid gelach uit, zoo lang en zoo zenuwachtig, dat de tranen haar in de oogen kwamen. Kom, nu zie ik, dat gij krank zinnig wordt. Ik zou weer dezelfde voor u wezen als vroeger? Uw vrouw? Neen, mijn waarde, daaraan behoeft ge niet te denken. Ik heb u zoo lief! Gij zijt de eenige niet en als ik allen mijn liefde moest schenken die mij aanbidden! 't Gelaat van Collivet nam een wraak zuchtige uitdrukking aan. Marie, ik ben tot alles in staat, om, u weer de mijne te kunnen noemen! Lang en stilzwijgend zag zij hem aan. mr k fit Lul hi Icislei 60 Alteiije Laiigslraat en ft Boneleriaard Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1