Alle nog overgebleven goederen van Wijlen den Heer LOUIS DE NOL, worden in de zaak van tegen uitverkocht. Profiteert van deze laatste gelegenheid. Er zal met de prijzen gegooid worden Verkoop uitsluitend a contant. Rechtzaken. VOOR DE HTISVROrW geas ziekte vervaDgen door Mr. J. van Dab». De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en ongewijzigd vastgesteld. De Voorzitter leest vervolgens voor een beslait van den Kroon waarbij tot dijk graaf van dit district is benoemd D. W. van Dam van Brakel. De Voorzitter spreekt daarna den be noemde als volgt toe „Wel nu dan Mijnheer Van Dam na mens ons allen wensch ik U geluk met Uw benoeming en rest ons de boven ons gestelde machten dankbaar te zijn. Deze onderscheiding zal U en tevens Uw ge- heele familie ongetwijfeld tot een groot genoegen strekken. Redenen te meer aog wijl terstond na het overlijden van Uw Vader ons College eenparig besloot U als nummer 1 op de voordracht te plaatse*. Wij vertrouwen dat ge de be langen van het district met geheel Uw vermogen zult behartigen, en om nu ver der maar kort te zpn, hoop ik dat er een goede verstandhouding en een aan gename samenwerking zal mogen plaats hebben Ons College is daar heel gaai ne toe bereidt en vooral de beide Heemraden, met wie U in 't bijzonder zult moeten samen werken, zullen Uw taak zooveel mogelgk verlichten. Wij aanvaarden U bij deze als Dijkgraaf en verzoeken U de leiding van deze vergadering thans over te willen nemen". De Heer Van Dam van Brakel brengt dank in de eerste plaats aan Hare Majesteit de Koningin, en in de tweede plaats aan het College voor haar bemoei ingen die tot zijn benoeming hebben ge leid, en beroept zich op het College, doch speciaal op de beide Heemraden om hem zooveel mogelijk bij te staan, aangezien zij die al jaren deze functie bekleeden, met de omstandigheden zeer goed op de hoogte zijn. Vervolgens wordt de rekening van den Dorpspolder Poederoijen goedgekeurd. De polder van Poederoijen dringt er op aan zoo mogelijk de lasten te gaan vermin deren in verband met de slechte toestand voor de landbouwers. Wordt besloten deze aangelegenheid bij het opmaken der begrooting nader onder de oogen te zien. Heemraad Brienen brengt in korte woorden dank aan C. A. Vervoorn wegens de werkzaamheden welke hij in het be lang van het district als plaats vervan gend heemraad heeft verricht. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Dijkgraaf de vergadering. O— KANTONGERECHT ZALT-BOMMEL. Uitspraken 20 Jan. 1932. Straatschenderij: J. v. G. te Delwij nen, teruggave zonder straf; C. v. T. te Brakel, f 15 of 3 W, t. s. Strooperij: R. L. v. d. W. te Gameren, vrijspraak; C. d. J. te Brakel, f4 of 4 d. h. Overtr. betr. de Veldpolitie: M. v. R. te Zuilichem, vrijspraak; D. D. te Aalst, f3 of 3 d. h. A. P.V. Nederhemert: H. J. O. te Nederhemert, f10 of 10 d. h.; C. v. d. W. te idem, f8 of 8 d. h. Aibeidswet: H. v. O. te Kerkwijk, f3 of 3 d. h.; J. v. D. te Ammerzoden, 2x f2 of 2X2 d. h. Wet Openb. Vervoermiddelen: C. T. S. te Brakel, f10 of 10 d. h. Jachtwet: A. v. P. te Zuilichem, f5 of 5 d. h. Motor- en Rijwielreglement: J. v. W. te Brakel, f6 of 2 w. t.s.M. T. te Veen en C. J. te Gameren, beiden f3 of 3d. h.; J. A. v. d. L. te Ammerzoden, f3 of 3 d. h.; L. v. M. te Nieuwaal, G. K. te Ammerzoden, A. v. M. te Nieu waal, G. H. v. L. te Gameren, H. v. S. te Gameren, allen f4 of 4 d. h.; M. T. te Veen, f8 of 8 d. h. Leerplichtwet: J. H. v. H. té Zuili chem, f 1 of 1 d. h. ROET. Het aanladen van roet in de kachels wordt voorkomen als men van tijd tot tijd aardappelschillen in het vuur werpt en de kachel sluit. Het vormen van roet in schoorsteenen kan men voorkomen als men in de metselkalk zout mengt. ZIJDEN LAMPEVKABPEN. Ze kunnen allerlei ouderdomskwaaltjes krijgen, de kleurige zijden kappen en losse doeken, die onze lampen zoo gezellig, onze kamers zoo knus en intiem maken. En het is zoo'n dankbaar werk, ze zelf op te knappen, zoodat ze er na de kuur weer fonkelnieuw uitzien. In sommige gevallen namelijk als kleur en kwaliteit der zijde het toelaten, kan men de lam- pekap gerust een bijna koud zeepsopje geven Echter geen scherpe zeepsoorten gebruiken. Neem voor dat doel b v. goede Venetiaansche gal- of ammoniakzeep en klutst het sopje zoolang, tot de zeep vol komen is opgelost. Nadat men de zijde eerst een kwartiertje in water met zout of met azijn en zout heeft gezet, wascht n en ze vlug in het zeepsop en laat vooral veel of meerkleurige zijde er niet te lang instaan Spoel na in ruim koud water en hang de zijde te drogen. Half vochtig wordt ze aan de verkeerde kant opge streken. Bovenstaande geldt voor lampe- kappen waarvan de zijde gemakkelijk loa gemaakt ksn worden of die los over het geraamte liggen. Heeft men te doen met een stuk strak gespannen kap, waarvan het loshalen ea weer opnaaien geweldig veel geduld em tijd zou vergen, dan kan men in de meeste gevallen de schoonmaakkuur met proppen watten en lauw zeepsop wel volstaan. Als koord en franje kleurecht zijn mogen ze gerust blijven zitten. Veiliger is het echter ze af te nemen en apart te was- schen. Inplaats van zeepsop kan men ook lauw water gebruiken waarin een scheutje ammoniak is opgelost. Aan het wasschea van gekleurde vooral van veelkleurige zijde is altijd risico verbonden. Alsmea aan de echtheid der kleuren twijfelt doet men beter zijn toevlucht te nemen tot Tetra. Men zet de zijde even in de vloei stof en wrijft ze daarna met een schoone zachte doek af. Of men doopt een prop watten in de tetra, en maakt daarmee de gedeelten schoon. Telkens schoone prop pen en niet te nat om de kringen te voorkomen. Hiermede verkrijgt men al tijd resultaat. —O— EINDE NADERT! Noq slechts 8 dagen 1 JOHAN DE MOL Ie Heusden nogmaals verlaagde prijzen Alles moet weg vóór 12 Maart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7