(m- BEZOEKT M BEZOEKT 1 n a HEUSDENSCHE MAANDMARKT Donderdag 17 Maart yartdit dagtaak HEUSDENSCHE MAANDMARKT Donderdag 17 Maart 0 n y 0 Plaatselijk Nieuws. 't Is geen geld meer. H HOEK LANGENDIJK komen van de Colorado-kever in de Fransche producten en waarom door Tuinbouw organisaties in ons land eveneens op sluiting van de grens voor de Fransche groenten is ge vraagd aan het besluit van den En- gelschen minister, niet vreemd is. O— WERKLOOZEN. Het aantal werkloozen in de gemeen te Hardinxveld is thans gestegen tot 370. Het wekelijks aan ondersteuning uit te keeren bedrag bedraagt ruim f2000. Hoewel het rijk een gedeelte vergoedt, zullen deze lasten wellicht op den duur niet meer te dragen zijn. B R ABANTSCHE Zü IVELBOND. Aan het jaarverslag van den Bra- bantschen Zuivelbond over 1931 is het volgende ontleendHet aantal leden bedroeg op het eind van het verslagjaar 52 en het aantal buiten gewone leden 19. Tot technisch adviseur werd be noemd de heer ir. W. A. van As en in diens plaats tot bestuurslid de heer C. van Uden te Vught. Aan de eischen voor het verkrijgen van een diploma voldeden de vol gende fabrieken Alphen met 69.4 punt, Rijen 68.8. Lith 68.3. Etten 68.2, Beek 68.1, Boxtel 68 Rijsber- gen 68, Princenhage 67 j. Roosen daal 67.5, Huybergen 67.2., Riel 66.8. Vlijmen 66.6. „Chaam 66.6. Wouw 66.3, Middelburg 66.2. Bavel 66.2 Ulicoten 66.1, Sprundel 66. Dongen 65.2 en Capelle met 65.1 punt. Gedurende het verslagjaar werden op de plaatselijke melkcursussen 423 diploma's uitgereikt, waardoor het aantal uitgereikte diploma's is ge stegen tot 1953. Rundveetuberculosebestrijding had plaats voor de fabrieken te 's-FIerto- genbosch. Mill, Roosendaal. Wouw en Zevenbergschen Hoek. De fabriek te Rijsbergen sloot zich bij het melkcontrölestation aan. Aan kloosters ziekenhuizen en pen sionaten werd een uitvoerige circu laire verzonden betreffende het ge bruik van natuurboter. —O MERRIËN-KEURINGEN. De Provinciale Regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noord- Brabant heeft besloten voor het jaar 1932 te houden: Keuringen van merriën van twee en drie jaar, van vier tot acht jaar en negen jaar en ouder tot het toe kennen van premiën en bijdragen tot een gezamenlijk bedrag van f 5520. Uitgeloofd worden in iedere keu ringsplaats voor het trekpaard voor de merriën, oud 2 jaar. 6 bijdragen groot f40, f30, f25, f20. f 10 en f 10. Voor de merriën oud 3 jaar, 6 bijdragen groot f40, f30. f25. f20. f10 en f10. Voor de merriën oud van vier tot acht jaar 9 bijdragen groot f 50 f40, f40, f30, f25, f20 f ij. 4f 10 en f 10. Voor de merriën oud 9 jaar en ou der, 3 bijdragen groot f 10. Voor het tuigpaard voor de mer riën, oud 2 jaar, 5 bijdragen groot f40, f30, f20, f 10 en f 10. Voor de merriën, oud 3 jaar 5 bijdragen groot f40, f30, f20. f 10 en f10. Voor de merriën oud 4 tot 8 jaar 5 bijdragen, groot f 30. f40. f30. f 20 en f 10. Voor de merriën, oud 9 jaar en ou der 3 bijdragen groot f 10. Deze keuring zal o.m. worden ge houden voor het type trekpaard te Zevenbergen op Woensdag 18 Mei m. 12 uur en te Waalwijk op Don derdag 19 Mei v.m. 9 uur. o ERNSTIG GEWONDE MAN GE VONDEN. Een autobestuurder vond op den Bosscheweg onder Tilburg een man op den grond liggen, die bij nader onderzoek een ernstige wonde aan het hoofd bleek te hebben. De autobestuurder nam den bewuste- looze man op en bracht hem naar het ziekenhuis te Tilburg, waar hij ter verpleging werd' opgenomen. Men weet nog niet hoe de ongelukkige aan zijn wonden is gekomen. De man is de bejaarde A. v. d. K. te Tilburg. o— DOOR TRAM GEGREPEN EN GEDOOD. Dinsdagmiddag reed onder Gestel op zijn rijwiel de 15-jarige gymnasiast Har ry van der! Meeren op weg naar zijn woning te Meer-Veldhoven, toen een uit 15 wagons bestaande goederen tram van de tegenover gestelde richting naderde. Doordat de tram het groot ste deel van den rijweg in beslag nam, bleef de jongenl staan om de tram te laten voorbijrijden. Hij schijnt echter zijn weg tei hebben vervolgd, toen hij dacht dat de laatste wagen gepasseerd was, hetgeen echter niet het geval bleek te zijn. Hij werd toen gegrepen en kwam onder dö tram. Geheel vermor zeld is hij onder de wagons vandaan gehaald. Dr. L. v. d. Put stelde den dood van dert jongen vast. o— DE IERSCHE SWEEPSTAKE. Een verboden loterij. De Minister van| Justitie heeft thans in een circulaire aan den procureur- generaal bij de Gerechtshoven met be trekking tot de Iersche Sweepstake me degedeeld, dat het! dezer dagen zijner zijds ingestelde onderzoek heeft uitge wezen, dat genoemde buitenlandsche loterij valt onder art. 1 der Loterijwet. Krachtens art. 2 van die wet is het verboden om aandeelen in die loterij hier te lande te verkoopen, te koop aan te bieden, af te leveren, uit te dee- len of ten verkoop of ter uitdeeling in voorraad te hebben of op eenige andere wijze de deelneming in die lote rij open te stellen of openlijk te be vorderen. Overtreding van dit verbod is ingevol ge art. 6 dezer wet strafbaar gesteld. KEURINGSRADEN. WESTLANDER GEZONKEN. Tengevolge van den storm is in den Rijn nabij de, Heul onder Alphen a.d. Rijn, een z.g. Westlander, geladen met zand, gezonken. Gelukkig bevond zich de bemanning niet aan boord. Het zeil schip behoort aan den schipper De Vr. —O BENZINEBUS UIT ELKAAR GE SPRONGEN. Drie ernstig gewonden. Dinsdagmorgen is brand ontstaan in de woning van de familie De Vries te Tottevalle, gemeente Surhuisterveen. De vrouw des huizes wilde de kachel aan maken en gebruikte daarbij benzine in plaats van petroleum. Toen zij een lucifer aanstak, sprong de benzinebus uit elkaar en in een ommezien stond het huis in brand. De vrouw, die met brandwonden overdekt was, wist nog haar beide kinderen, een jongen van 14 en een meisje van 7 jaar uit de bedste den te halen en hiermede de straat op te vluchten. Alle drie zijn ze, met zware brandwonden overdekt, naar het Aca demisch Ziekenhuis te Groningen ge bracht. De toestand van de vrouw is redelijk wel, die van beide kinderen zorgwekkend. Men vreest voor hun le ven. O— N V. Middenstands Credietbank voor Gorinchem en Omstreken Gorinchem Gunsitge resultaten. Dividend 7 pCt. Winstsaldo f 50.176.76. Aan het verslag over 1931 (17e boekjaar) ontleenen wij het volgende: In de op 7 Maart gehouden al- gemeene vergadering van Aandeel houders werden balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd en het dividend bepaald op 7 pCt. De re sultaten over het afgeloopen jaar ga ven wederom reden tot tevredenheid, terwijl de positie van de Bank gun stig is. Het aantal der cliënten ging sterk vooruit. Uit de aan het verslag toegevoegde accountantsverklaring blijkt, dat de administratie en de documentatie der credieten goed zijn verzorgd, dat het bedrijf gezond mag worden genoemd en dat bij de verleening van cre dieten steeds de noodige voorzich tigheid wordt betracht. De groote Fransche Staatsman, ARISTIDE BRIAND is Maandagmid dag vrij plotseling over leden. Een interessant moment uit het leven van dezen grooten strij der voor den Vrede. Briand en Macdonald drukken elkander de hand tijdens de Conferen tie der zeven mogend heden, welke te Londen gehouden werd. ONGELUK BIJ ST. GOAR. Rotterdamsche stoker verdrinkt bij poging tot redding. Uit St. Goar am Rhein wordt ge meld, dat twee opvarenden van een daar voor anker liggend Nederlandsch Rijnschip in den nacht van Maandag op Dinsdag in de rivier zijn geraakt en verdronken. In den loop van den avond waren de 42-jarige machinist N. J. van Trotsen- burg uit Vianen en de 49-jarige stoker Arie Rippel van Rotterdam, aan wal gegaan om inkoopen te doen. Bij hun terugkeer naar boord schijnt de machi nist uitgegleden te zijn, waarbij hij te water geraakte. Rippel, die den machi nist te hulp wilde komen en zich daar toe te water begaf, slaagde hierin niet. Beide mannen verdronken jammerlijk. O— f 57,740,—. f f f f 25,814,89. U— 1,000, 64,041,84. Aandeelhouders nog te storten Gebouw en Safe- inrichling Inventaris Kapitaal stichting Spaarbank Kas Effecten (Gemeente obligatiën berekend naar den koers van 30 Dec. 1931) f 31,850, Credietnemers f 1,665,833,29 Te vorderen rente en voorraad zegels f 947,92 Passiva Kapitaal f 1,000,000, waarvan geplaatst f 401,800, Statutaire reserve f 71,202,57 Extra reserve f 33,67 5,63 Dividend reserve f 2,547,55 Slichting Spaarbank f 964,411,96 Deposito's f 219,658, Rekening- couranthouders f 79,532,95 Kassiers f 22,491,46. Onafgehaalde dividenden en opr. bewijzen f 1,732,06. Winst saldo f73,499,— na aftrek van onkosten f23,322,24 f 50,176,76 Te verdeelen als volgt Aandeelhouders 7 pCt. f 24,001,84 Oprichters f1750, Dividendreserve f 142,34. Statutaire reserve f4375- Extra reserve f8,867,69. Afschrijving gebouw f1,814,89. Tantièmes, belasting, selaris Raad van Toezicht f9225, De reserves bedragen na bijschrij ving uit de winst over 1931 totaal f118,120,89. Mijnhardt's Laxeertabletten regelen zonder Kramp of Pijn. ALMKERK. AALST. Vrijdagavond werd in de School met den Bijbel een vergadering gehou den van leden, belangstellenden en ou ders. Na openingl door den voorz. en lezing der notulen, werd door den Se cretaris een korte uiteenzetting gege ven van het doel dezer vergadering. ro, ouderling der Ned. Herv. Kerk en daar naast een vacature als diaken, zal Vrijdagavond a.s. een verkiezing plaats hebben door het kiescollege. De arbeider Cl. had het ongeluk- zijn vingers zoodanig met een machine te verwonden, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest; stellen. LAND VAN ALTENA. vanaf BEHANGSELPAPIER, ALL0VERNET, E T A M I N E, met ruit TAFELMATTEN, Karpetten, Loopers, Balatum, Matten, tegen zeer lage prijzen, bij 8 ct. 19 ct. 12 ct 58 ct. Cocos enz. GORINCMEM. Krachtens een voor enkele jaren geno men besluit, zijn verschillende wijzi gingen aangebracht in de statuten, waardoor het mogelijk geworden is, dat ook leden deri Gereformeerde Kerk en Gereformeerde Gemeente zitting kun nen nemen in het Bestuur. In verband hiermede treedt het geheele oude Be stuur af. Vervolgens worden tot Be stuursleden gekozen G. Vissers, O. Valk, Adr. Haasakker, M. van Ooijen, G. C. Haasakker,, G. Opstelten en G. A. v. d. Werken. De verschillende func ties zullen onderling verdeeld worden. BREDA. Gaarne vestigen wij de aandacht van onze lezers op de paardenmarkt alhier, die gehouden wordt op Woens dag 16 Maart, welke steeds in belang rijkheid toeneemt en waar naar om standigheden steeds goede handel is. CAPELLE. Na een ziekteverlof van eenige maanden is mej. v. d. Swelt, onderwij zeres aan de Bijzondere school in de Nieuwstraat, weder in functie getreden. De j.l. Zondag in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten bate der Zending, heeft, naar we vernemen, f 36.opgebracht. J.l. Maandagmiddag brandde een aan de Vaart staande hooischelf af. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is door het onvoorzichtig omgaan met lucifers door kinderen. 's GRAVENMOER. Door de tuinb.vereen. „Ons Be lang" alhier, is het vervoer der groen ten naar de veiling te Breda opgedra gen aan Ant. van Gooi Antz. alhier; naar die te 's Hertogenbosch aan Hen nen te Waspik. Door het overlijden van H. Fa- NIEUWENDIJK. WERKENDAM. Gedurende de maand Februari j.l. vestigden zicch in onze gemeente 15 personen, terwijl er 12 zijn vertrokken. De afdeeling Werkendam der Schippersvereen. „Schuttevaêr", heeft het Ffoofdbestuur dier vereen, voorge steld de Algemeene Vergadering, welke in deze gemeente zal worden gehouden, te stellen op 20 en 21 April a.s., mede in verband met het gunstig getij voor de rondvaart door den Biesbosch. Een voorloopig plan der indeeling van de vergadering is door het afdeelingsbe- stuur ontworpen, dat op de ledenver gadering, welke 26 Maart a.s. zal wor- —O— Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waar na ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen Deze eenvoudige behandeling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint De zittingen in 1932 voor de inge schrevenen der lichting 1933 en voor de tijdelijk ongeschikten der lichting 1932 zullen worden gehouden o.a. als volgt Te Woudrichem op 30 Maart voor de gemeente Woudrichem Op en Neer Andel, Rijswijk en Almkerk op 31 Maart Alm- kerk en Werkendam op 1 April Wer kendam, de Werken en Sleeuwijk en Giessen. Te Heusden op 2 April voor de ge meenten Heusden, Eethen, Engelen, Crom- voirt en Oudheusdenop 4 April de gemeenten Vlijmen, Veen en Nieuwendijk op 5 April Drunen, Wijk en Aalburg, Hedikhuizen en Herpt. Te Waalwijk op 6 en 7 April de ge meente Waalwijk op 7 en 8 April de gemeente Sprang— Capelleop 8 en 9 April Loon op Zand. Te Raamsdonksveer op 11 April de gemeente Raamsdonk 11 en 12 April Waspik; 12 April Geertruidenberg12 en 13 April Made en Drimmelen; voorts 13 April Dussen. Te Oosterhout op 14, 15 en 16 April de gemeente Oosterhout; 16 en 18 April Dongen en 's Gravemoer. DE OP wordt in den voormiddag verricht. Quaker bevat de natuurlijke voor de voeding onontbeerlijke bestanddeelen, het geeft gezondheid en levenskracht en is als voedsel vrijwel onovertroffen. Doos 60 ct. Bij Apoth en Drogisten. Algemeene vergadering van de Ouderlingen der Ohr. School (a.d. Ver- laatschendijk) D.V. op Zaterdag 1 2 Maart a s., in de Consistoriekamer der Geref. Kerk. DE OP Voor het verkrijgen van garantie bewijzen voor steun op suikerbieten, moeten de landbouwers hun opgaven inzenden voor „5 Maart a.s. n Op 14 Maart a.s. wordt alhier op de veemarkt een premie-markt gehouden voor alle soorten slachtvee en voor fok stieren. Er wordt gelegenhejd gegeven om vet vee en fokstieren te doen beoordeelen, aan de hand van welke beoordeeling premiën en diploma's worden uitgereikt. Aan deze premiemarkt is de gewone open markt verbonden. Er komen 4 rubrieken voor bekroning in aanmerking, n.l vette runderen, vette kalveren, slacht- varkens en fokstieren. Men kan er ook ander vee verhandelen. Er wordt een druk bezoek en een flinke aanvoer verwacht. De prijs zal met Rijkssteun kunnen bedragen f 12.33—f14 00 per 1000 K.G. Rij de aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer A Tritten te Hank (gem. Dussen) was de laagste inschrijfster de firma Gebr. de Later alhier. Bij de aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met café voor rekening van den heer A. Leemans te Dussen, was de laagste inschrijfster de firma De Bok en Monshouwer a hier voor f 4852. Tot onderwijzeres aan de Chr. School te Boscoop (Z.H is benoemd mej. M. J. van Zuilen alhier. Op Woensdag 16 Maart 's avonds half acht, in het Instituut, zal de jaar vergadering worden gehouden van het comité voor Winterlezingen. Ook alle begunstigers hebben tot deze samenkomst toegang en worden vriendelijk uitgenoodigd hiervan gebruik te maken. In de eerste helft van de maand April zal er vanwege de coöp. zuivelfabriek „Altena" weer een keuring van dekstieren worden gehouden te Almkerk. De datum zai nader worden bekend gemaakt. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 2 tot 3 cent per stuk. Handel matig Op Zaterdag 12 Maart a.s. zal de kiesvereeniging „Vreest God, eert den Koning" een vergadering houden in het Instituut. Zaterdag j I. hield de Nederlandsche Christelijke Bouwarbeidersbond afdeeling Nieuwendijk een openbare vergadering in het Instituut. Als spieker trad dien avond op de heer Mobach van Utrecht, met het onderwerp„De Ziektewet." Deze vergadering was echter maar matig bezocht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6