Derde Blad Ro. 5209 f rij dag 18 Maar! ^iclssmarf. 100 72 39 25 voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Reclamebon 2. Reclamebon 1. Reclamebon 3. Reclamebon 4. A A FEUILLETON. een Schoorsteen garnituur A een prima emaille FLUITKETEL een Temperatuur- flesch VIJF KEUKENTASSEN fiOöQE STEENWEQ SJ. I Eindelijk word ik krankzinnig! Ik zal niet meer denken, ik zal mij niets meer herinneren. BEHOORENDE BIJ HET ■■nMMnHoaaHnooHBBHManBflHnBHra De eerste waarschuwing. Wordt niet van kwaad tot erger! Die pijn in de lendenen dierheu- matische pijnen, duizeligheid, hoofd pijn en die nare urinestoornissen waarschuwen u, dat de organen, welke het bloed dienen te filtreeren, verzwakt zijn. Zij toonen aan, dat urinezuur en andere onzuiverheden in den bloedsomloop blijven in plaats van met de urine uit het lichaam te worden verwijderd. Uitstel is gevaarlijk. Verwaarloo- zing leidt dikwijls lot rheumatiek, ischias, spit, blaaszwakte, waterzucht en andere ernstige kwalen. De ondervinding van duizenden dankbare menschen bewijst, dat de veiligste wijze tot versterking en op wekking der verzwakte organen be staat in het gebruik van Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel zal spoedig uw gezondheid en kracht herstellen. Bij alle drogisten enz. a f 1,75 per flacon. HET ZUIVELBEDRIJF IN NOOD. Een adres van de centrale landbouworganisaties. Aan den minister van binnenland- sche zaken en landbouw is Zaterdag het volgende adres gezonden De Christelijke Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland, het Konink lijk Nederlandsch Landbouw-Comité en de Katholieke Nederlandsche Boe ren- en Tuindersbond vestigen de aandacht van Uwe Excellentie op de catastrophale ontwikkeling van den boterprijs, welke thans reeds is ge daald tot 95 cent per K.G. (commis sie-noteering Leeuwarden). Wii behoeven Uwe Excellentie niet te zeggen, dat hiermede de toestand voor onzen veehoudenden boeren stand onhoudbaar is geworden. Daar enboven nadert onheilspellend het oogenblik, dat export van onze kaas •aar Duitschland zoo goed als geheel aal zün lamgelegd, vooral tengevolge van de deviezenregeling, welke in dat land wordt toegepast. De centrale landbouworganisaties voornoemd dringen er 'daarom bii Uwe Excellentie met de meeste klem •p aan, wel te willen bevorderen, dat het door de landbouwcrisiscom missie bii Uwe Excellentie ingedien de voorstel inzake het heffen van •en accijns op spijsvetten met de bedoeling, den melkprijs te steunen zoo spoedig mogelijk tot stand kome' •«n „Vaarwel, vaarwel, gedenk aan mij". Gerard durft zijn moeder niet aan zien. Toch heeft hij bemerkt, dat zij met haar gehandschoende vingers over haar oogen en voorhoofd streek. En de toppen dier vingers waren vochtig, toen zij ze terugtrok. Toen 't gordijn viel, waagde hij 't haar aan te zien. Zij was doodsbleek en hield onop houdelijk haar oogen gesloten. Hij durf de niet tot haar te spreken. Jean De- marr, die achter haar zat, boog over de fauteuil zijner vrouw en deed haar eenige vragen. Jean kon haar niet aanzien en ver moedde niets. Zij antwoordde door met haar hoofd te knikken. Zij zou geen woord hebben kunnen zeggen. Jean vroeg h aar of zij haar loge wilde verlaten en in den foyer rondwandelen. Maar zij sloeg 't af. "Zij gevoelde de kracht niet op haar beenen te staan. Gerard verliet echter de loge. Hij meende te zullen stikken. Maar in dat gewoel en gedrang werd Bouillonzeeft, sterke uitvoering Kurkentrekkers, met houten greep Busopeners, gesmeed lemmet Drooglijnen, groote rolleD, vertind Vaatkwasten, goed gevuld Wafeldoekjes, 2 stuks Wit Kastpapier, gr. vellen, 6 stuks Gummi Spons, prima kwaliteit Kastrandjes, groote rollen Punaises wit, 2 doosjes Likeurlepeltjes, per dozijn Lepels en Vorken, 3 stuks Lepels en Vorken, roestvrij Duimstokken, i M met veer Hangsloten, zeer solide voor Wit Kastpapier, 10 M rollen, 2 st Stoelmatten, rond en vierkant Kleerhangers, met broekpers Broodmessen, Solinger staal Peper- en Zoutstrooier, nieuw 1 Vloerwas, grooie bus Schoencream merk „Bataaf", 2 st. Stofkam. extra fijn en sterk Haarkam, prima hardgummi Scheerkwast, speciale reclame Gummispons, prima fabrikaat Kapstokken, dichtklapbaar Koffiefilters, allum met stamper Zeeften, met 3 losse zeelten Gootsteenschepjes, alluminium Zakschaartjes, opvouwbaar, in étui Goud- en Zilverbrons, gr. doos Stofkammen, fijn, ^hardgummi Closetpapier, 2 groote rollen Scheerkwasten, zuiver haar Zaktoilets, met kammetje Knikkers, 250 stuks Potboenders, hard - sterk Cactus potjes, groen glas Bloemvasen, gekleurd Bloemvasen, steen Doosje Griffels, in houten doos Friseertangen, extra koopje Bloempotjes, met schotel, wit Kaatsballen, groote maat voor Duimstokken, 2 Meter, met veer Luiwagens, cocos, zware vulling Luiwagens „Union", harde soort Molen rek je, met 6 schepjes Fotostanders, iets nieuws Taartscheppen, prima nikkel Zaktoilettes, moderne uitvoering Tapijtschuiers, „Union"vulling Zakmessen sterk - solide Kamervegers, groote maat Knijptangen en Hamers, reclame! Lepels en Vorken, vlekvry Compote schalen, groote maat Eierdeelers, practisch 1 Bouwdoozen, reclameprijs Scheerapparaten, met mesje Taartscheppen, Luxe Uitvoering 2 Vleeschvorkjes in étui Broodmessen, prima Solinger staal Padvinder Zakmessen, thans Bloembekers, prima nikkel Bouwdoozen, groote doos Woldieren, extra koopje Melkkannen, tonmodel, gedecoreerd Theepotten, Engelsch fabrikaat Wandborden, 28 cM Delftsch Hangkruisen, geheel nikkel Driestelletjes, Japansch Melkkannen, vuurvast Dekschalen. wit graniet Theepotten, porcelein met décor Filterkan, vuurvast Melkkannen, 2 Liter, wit graniet Vloerwas, heele bussen Handvegers, zuiver haar Ragebollen, fiber, goedgevuld Straatbezems, prima kwaliteit Eierlepels, been, per dozijn Sponsknijpers, zwaar vertind School-étuis, dubb. vulling Boodschaptasschen koopje Provisiebussen, 3 stuks Bedkruiken, alluminium Kaatsballen, extra groote Afwaschteiltjes, groote maat voor voor Alluminium Fluitketel, Toilet emmer, Likeurstellen, diverse modellen Theebladen, mooie décors Borstelgarnituur, met 3 borstels Plumeaux, zuiver haar Schilderijen, antiek goudlijst Schilderijen, Aschbakken, Caricatuur Adamson Relegieuse Beelden, 32 cM., thans Zand Zeep-Soda-Steilen, Kookpannen, extra kwaliteit Bouwdoozen, reuze doos Bedkruiken, koper Portemonnaies, prima Saffian Bloempotten, koper, op pootjes Etsen, met Baseliek St. Jan Poppen, extra koopje Kinderschommel, geheel compleet Presenteerbladen, hij niet beter; hij ging haastig de trap pen af en bleef esenigen tijd buiten in de frissche nachtlucht staan. Toen hij zijn loge binnentrad, was zijn moeder alleen. Hij nam opnieuw zijn plaats in. Zij scheen niets te hooren. Steeds bleven haar oogen gesloten. Haar bleekheid was opvallend; zij lag achterover in haar fauteuil en tusschen haar gevouwen handen hield zij haar waaier geklemd, die een gedeelte van haar gezicht bedekte. Zij leed zoo zicht baar onder de een of andere folte rende gedachte, dat 't hart van Gerard verteederde. Nu waren al zijn schan delijke vermoedens weggevaagd. Moeder! Moeder! zeide hij en boog zich voorover naar de ongelukkige vrouw. Zij antwoordde niet en ook haar oogen bleven gesloten. Zij scheen niet meer tot deze wereld te behooren. Jean Demarr trad binnen. De deur der loge werd gesloten. Voor in de zaal weerklonken drie slagen en langzaam, langzaam werd 't gordijn opgetrokken. Gedurende dat bedrijf zag Gerard onophoudelijk zijn moeder aan. Eindelijk heropende zij haar oogen. Hij zag ze wel, maar daar hij tefi rechter zijde van haar zat, en zij haar hoofd niet omwendde, kon hij die vreemde uitdrukking, dien verschrikke- lijken blik in haar oogen niet opmer ken. Hij zou de oogen en dien liefdevollen blik zijner moeder niet herkend heb ben. Hij zou onmiddellijk opgestaan en om hulp gevraagd hebben, want die oogen, wier glans zoo dof, en wier blik zoo wanhopig starend was, zei- den duidelijk, dat de lijderes krankzin nig was. En op 't tooneel ontknoopte zich het drama. Hamlet trachtte den moordenaar van zijn stuk te brengen, om zijn wraak te kunnen koelen. Alom tracht hij 't bewijs van de mis daad machtig te worden. Een troep komedianten vertoont zich en hij laat hen aan 't hof vóór zijn moeder en zijn oom, een drama opvoe ren, waarin hij 't verhaal van den moord op zijn vader werkt. „Deze spelers nu zal ik voor mijn oom iets laten spelen, dat den moord gelijkt aan mijn vader bedreven. Ik zal zijn blikken waarnemen; ik zal hem tot op het leven peilen. Zoo hij maar even verblikt, weet ik den weg, dien ik te gaan heb. De geest toch, dien ik gezien heb, kon wel eens de duivel wezen, daar de duivel macht heeft een houding aan te nemen die bekoort; ja, het kon wel zijn, dat hij mijn zwak heid en droefgeestigheid misbruikte". Margaretha gevoelde, dat haar ver stand haar ontsnapte. Sinds den aan vang van dit vervloekte stuk, sinds zij er 't onderwerp van had begrepen, begreep zij waarom Gerard er lang zamerhand toe gekomen was, zijn moe der te beschuldigen. Zij voelde hoe de oogen van Gerard telkens op haar gericht waren en hoe zij trachtten tot in het diepst van haar ziel door te, dringen. Bovendien trachtte zij zich niet te verdedigen. i Zij dacht onophoudelijk aan dat ver-' schrikkelijke drama, aan die ontzetten de misdaad, die de ongelukkige vrouw meende begaan te hebben!! En op dat oogenblik gevoelde zij zich plotseling onuitsprekelijk gelukkig; zij gevoelde dat haar verstand ver- dween; zij zag de krankzinnigheid na deren en zij had wel lust gehad op te staan, luidkeels te lachen en uit te 1 roepen: Van hoofd tot voeten werd zij ijs koud. Als een loodzvvaren last drukte de blik van Gerard op haar. In 't tweede tooneel, terwijl Ham let, zijn moeder, de koning en 't geheele hof de komedianten aanhooren even als Jean, Gerard en Margaretha in den smartelijken toestand van Hamlet zelf het verschrikkelijke drama aanhoorden en dezelfde verschrikkelijke emotiën deelen, verschijnt Lucianus de moor denaar. „Gelegen tijd, mijn ziel de wandaad waardig, Geen schepsel hier, 't gif sterk, mijn handen vaardig; Gij, heete geest, uit nachtkruid opgegaard, Driemaal door Hekate met dood bezwaard! Uw toov'ren, niet bezweerlijk of verbidlijk, Verniele 't frissche leven hier, onmkWvjk". Lucianus schudt 't vergif in 't oor van Gonzago. Hamlet nadert den ko ning ter zijde, treedt plotseling voor, hem en roept uit: „Hij vergiftigt hem in de gaarde, om zijn rijk te hebben. Zijn naam is Gonzago. De geschiedenis is waarheid, en in uitgelezen Italiaansch geschre ven. Nu zult ge straks zien, hoé de moordenaar de liefde van Gonzago's gade weet te winnen". De ontstelde koning roept de hulp van zijn wacht in en ontvlucht. Hamlet triomfeert en vervolgt zijn oom met den kreet: Ha! ha! kom, wat muziek! kom, de fluiten! Want zoo den koning het schouw- spel niet behaagt, het is wellicht, om dat het hem mishaagt. Langzaam, bijna gevoelloos zakt Mar garetha van haar stoel; eerst rollen haaï handen op haar knieën, de waaier ont glipt aan haar vingers; vervolgens zakt haar hoofd op haar hand, haar oogen sluiten en roerloos zijgt ze neer. Gerard wenkt den advokaat. Mijnheer, mijn moeder wordt niet goed. Tengevolge van de plaats, die Jean Demarr had, had hij niets bespeurd. (Wordt vervolgd.). Jfienwsblad Naar het Fransch. 49. Bij inlevering dezer Bon, en zoolang de voorraad strekt driedeelig, moderne décors Bij inlevering dezer Bon, en zoolang de voorraad strekt eerste keus, verpakt in doos| Bij inlevering dezer Bon, en zoolang de voorraad strekt van onze bekende kwaliteit Bij inlevering dezer Bon, en zoolang de voorraad strekt ongeschonden wit graniet met losse deksel Markttasch, lakleder prima emaille wit 6 Dessertmessen, in étui diverse] voorstellingen Portretlijsten, 19 X 28 cM., iets aparts staalblauw nikkel en gelakt Bazarbakken, rood, extra groot JAN JANSSEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 5