Derde Blad h 5212 Vrijdag 25 Maarl a D_ U) (O ju a E tö E O O O ai Q i dat prettig zit, goed afkleedt en waarin U er tip-top uitziet U wilt bovendien een redelijken prijs uittrekken zoo.n Costuum hangt bij MOL voor U klaar. Neemt gerust de proef op de som komt passen en uitzoeken en U heeft de zekerheid de beste kleeding voor een goedkoopen prijs te krijgen. Bij Mol riskeert U geen halven gulden! Magazijnen van "Q ro rD O ro ro 3 ro E u ro E voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. N QJ to QJ 'uo QJ QJ QJ QJ QJ N E QJ QJ QJ QJ Zware brand te Drunen. I/O I/O t/O BEHOORENDE BIJ HET Woensdagmiddag zijn te Drunen vijf huizen en twee schuren afgebrand. In de schuur van het café van den heer Van der Geld brak tegen half drie de brand uit. Aangewakkerd door den Noordoostenwind en doordat hei rieten dak kurkdroog was, stond het groote gebouw aanstonds in lichte laaie. Van den inboedel kon weinig of niets worden gered. Een paard, dat brandwonden had op- geloopen, wist men nog uit het bran dende gebouw te halen. Het zal waar schijnlijk afgemaakt moeten worden. De brandweer van Drunen was wel dra met twee spuiten en die van het gehucht Wolfshoek met een spuit ter plaatse, doch vermochten tegen de ge weldige vlammenzee niets te doen. Het belendende pand, waarin een slachterij van den heer Willems is ge vestigd, was spoedig aan het branden, doch met uiterste krachtsinspanning en mede door het feit, dat hier geen rieten dak op het huis was, wist men het vuur hier in zijn voortgang te stuiten. Hoog dwarrelde het brandende riet door de lucht, telkens hier, dan daar brand veroorzakend. Voor men er erg in had waren twee huizen, op dertig meter afstand gelegen, waarin zich de machinale wagenmakerij van den heer Van Delft bevindt en de boerenhofstede van den landbouwer J. Klomp aan het branden. De burgemeester jnr. R. v. d. Heij den, die aanstonds ter plaatse was, ,vond het toen noodig de Waahvijksche brandweer om assistentie te verzoeken. Toen evenwel de woning van den land bouwer Vissers vlam had gevat, bene vens de schuren van de landbouwers Van Wezel, Pullens en Beerens, werd ook de hulp van de 's Hertogenbos- sche brandweer ingeroepen. De motorbrandspuit van Waalwijk was spoedig tor plaatse, weldra ge volgd door die uit Den Bosch. Toen stonden echter reeds de woningen van Van der Geld, Van Delft, Klomp, Vis sers en v. d. Veere in lichte laaie be nevens eenige landbouwschuren. De inwoners hebben de rietendaken in den omtrek van den brand nat ge houden. Daaraan is het te danken, dat de brand zooveel mogelijk beperkt bleef. De kolenloods van den heer van der Geld kon niet behouden blijven. Alle huizen zijn tegen brandschade verzekerd en ook de inboedels op die van den caféhouder v. d. Veere na. Tegen vijf uur kon de brandweer van Waalwijk inrukken, die van Den Bosch bleef tot zeven uur assistentie verlee- nen. Er is een brandwacht georganiseerd om te voorkomen dat het smeulende vuur weer vlam kon vatten. De brand spuiten van de gemeente Drunen bleven in de omgeving om zoo noodig onmid- delijk te kunnen ingrijpen. De oorzaak van den brand is onbe kend. Gebrek aan water bemoeilijkt het blusschen. Men meldt nog uit Den Bosch: Wegens gebrek aan water stond de brandweer van Drunen en Waalwi k aanvankelijk machteloos. Daarop wtri de brandweer uit Den Bosch ge e ,ui- reerd, die zich met een motorsp »t naar Drunen begaf. Om water te krj- gen werd meer dan 1000 meter slang uitgelegdd wat uiteraard groot opont houd gaf. De schade bedraagt f35.000. Men vermoedt, dat spelende kinderen den brand hebben veroorzaakt. DE ZOMERTIJD. Bjj Kon. besluit van 11 Maart is he- paald. dat in 1932 de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd, berWM in artikel 1 der wet van 23 Juli 190 (St.bl. no. 236), zal aanvangen den twee en twintigsten Mei en zal eindigen den tweeden October. MI i mmmm Nieuwsblad —CD- I E I mmm wenscht een costuum Heeren- en Kinderkleeding de Mol Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 9