ïeitalesseii m den A N W B Ingezonden. Plaatselijk Nieuws. en lag op een hoop vodden in de toch tige schuur, waarin bovendien ratten en muizen vrij spel hadden. Het ongedierte liet den zieken man niet ongemoeid en op zijn lichaam werden door rattenbeten ontstane verwondingen aangetroffen. Hoewel zyn toestand in hooge mate zorg baarde, weigerde hij zich in een ziekenhuis te doen opnemen, ondanks het herhaald aandringen van een genees heer. Hij wilde de schuur niet verlaten en aangezien de man volkomen toereke ningsvatbaar was, stond men machteloos. Verleden week werd hij dood op zijn bed van lompen aangetroffen. Toen de politie een onderzoek in 's mans verblijf plaats instelde vond zij onder de vodden een geldbedrag van f900. Getracht zal worden eventueele rechtmatige erfgena men op te sporen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. HERPT, April 1932. Geachte Redactie. Gaarne zag ik eenige plaatsruimte be schikbaar in uw blad, naar aanleiding van de j.l. gehouden jaarvergadering van het Schuttersgilde „St. Catharina" te Herpt. By voorbaat mijn beleefden dank. De vergadering was druk bezocht en veel was er gepraat en gebabbeld tot het oogenblik van sluiting was aangebroken. Toen deelde de Voorzitter mede, dat door een lid gevraagd was, of er niet een bekerkast zou kunnen worden aangeschaft, al was het dan ook een minder goeden tijd. Twee jaar geleden was er ook al over gesproken, zeide hy. De leden waren allen voor de aanschaffing en het Bestuur kreeg volmacht om er op uit te zien. Drie weken na deze vergadering werd er een Bestuursvergadering gehouden. Er werd druk over gesproken, waar men de kast zou laten maken. Een lid zei, dat hij van zekere G. werk had gezien dat schitterend was. Daar werd toen op ingegaan en ze zouden om een teekening vragen, hetgeen ook gebeurde. In dien tusschentijd kwam echter een ander per soon zich aanmelden bij een gewoon lid, die ook graag zou willen inschrijven. Doch deze zei, daar heb ik niets over te zeggen, ik zal het wel aan den Voorzitter meedeelen, maar verder kan ik er ook niets aan doen. Er werd met den Voorzitter over ge praat. Het bleek, dat het een verschil was van 6 gulden met den anderen in schrijver. De Voorzitter liet door den knecht aanzeggen, om aanstaanden Zondag bij elkaar te komen. Doch toen de tijd was aangebroken, was er slechts één be stuurslid (aanwezig, die kon natuurlijk niets besluiten. Een der bestuursleden had er voor gezorgd, dat de anderen terugbleven, want „U moet je door een lid niet laten ompraten" had deze gezegd. Daarna ben ik naar den Voorzitter gegaan en die zei, dat hij zoo verkouden was dus dat was een uitmaakje! Hij zei ook, we zullen nog verder uitzien, want er zijn nog meer liefhebbers. Dat was vreemd, want op de bestuurs vergadering wisten ze er maar één. Toen de tijd van de inlevering der in schrijvingsbiljetten verschenen was en de biljetten waren ingeleverd, werd weder een bestuursvergadering belegd en toen kwam de zaak aan den kant. Er werd weer druk over gepraat. De Voorzitter zei, het is wel jammer, maar één lid heeft zijn biljet één dag te lang in huis gehouden. Het is wel een verschil van 6 gulden, doch ze konden het hem toch niet gunnen, omdat het dan niet eerlijk ging. Na lang gepraat en gezeur, werd tot stemmen overgegaan en werd de le vering aan G. gegund. Het was wel een groot verschil, doch de Vice-Voorzitter zei, dan zal ik er wel twee gulden bijleggen. Daar kwam de Voorzitter op tegen, omdat het dan een persoonlijke zaak werd. Nu is het sieraad aan den wand be vestigd. De leden zullen thans wel veel pleizier hebben, maar de mode is niet anders dan geraas en getier X. Vergadering van den raad der ge meente RIJSWIJK, op Vrijdag 26 Maart des nam. 3 uur. Voorzitter Ed.Achtb. Heer A. D. v. d. Schans. Afwezig de heer v. Heukelom met kennisgeving. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed, leest daarna de notulen der vorige vergadering die worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Bericht van den Raad van State, dat de kwestie opheffing openbare school en het^daartegen ingesteld beroep, 23 Maart voor dit college behandeld zal worden. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van het gemeentebestuur Oostellingwerf om adhaesie te willen betuigen aan zijn adres gericht tot de regeering en in welk adres wordt aan gedrongen met spoed maatregelen te willen treffen tot leeniging van den nood in het Land-, Tuinbouw en Veebedrijf. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten adhaesie te betuigen. Verordening heffing opcenten. De Voorzitter zegt dat B. en W. den uitersten termijn hebben afgewacht om te beslissen of opeenten geheven moeten worden ja dan neen. Het cellege had gehoopt van de regeering de toezegging te krijgen, hoeveel het rijk zal bijdragen in de kosten der werkverschaffing. Nu is van Ged. St. evenwel bericht inge komen dat de provincie hierin geen bij drage kan verleenen, met de toezegging dat de minister meer zal geven. Nu moet de verordening voor de heffing en in- vordening voor opcenten op de fondsbe lasting voor 1 April in den Haag zijn zoodat het hoog tijd is om een beslissing te nemen. In verband hiermede heeft spr. zich met een telegram tot den mi nister gewend om te weten hoeveel het rijk in de kosten van werkverschaffing bij zal dragen, in welk telegram een en ander nog nader is toegelicht hoe weinig draagkracht de ingezetenen bezitten en hoe hoog de belastingen zijn opgevoerd Op dit telegram is bericht ontvangen dat het percentage van de rijksbijdrage eerst wordt vastgesteld nadat de belastingen in de gemeente zijn vastgesteld. Nu moet vandaag dus worden beslist of opcenten zullen worden geheven. Het maximum waartoe kan worden gegaan is 80, nu meenen B en W. dat het bezwaarlijk is tot dat maximum te gaan. Hier is steeds een hooge belasting geheven, gaat men men tot de uiterste gren3 en er gebeurd iets bijzonders dan staat men in den top. Afgezien van den zwaren last die op de ingezetenen wordt gelegd, meenen B en W. dat het bezwaarlijk is geen opcenten te heffen, omdat de regeering bij de vaststelling van zijn bijdrage met deze opcenten zal rekening houden. Krijgt de gemeente geen groote bijdrage uit rijkskas, dan loopen de zaken heele- maal mis en hopeloos in de war. Voor werkverschaffing is uitgegeven f4000. waarbij nog f 1000.zullen komen, zoo dat het een bedrag van f5000.zal worden. Nu is er wel de post onvoor ziene uitgave waaruit geput zou kunnen worden, deze evenwel tot het uiterste uit te putten, gaat ook niet. Nu zullen er 2 verordeningen moeten worden vast gesteld, een algemeene, waarin wordt bepaald, dat tot een maximum van 80 opcenten geheven kan worden en een voor het dienstjaar 1932/33 en daarnaast de invorderingsverordening. Als 50 op centen worden geheven, wordt een op brengst geraamd van f 537.Dit bedrag is evenwel te hoog geraamd, omdat de belasting opbrengst 1931/32 aanmerkelijk minder zal zijn als het vorig jaar, waarop de raming is gebasseerd, veilig mag worden aangenomen, dat geen hooger bedrag dan f400.zal worden verkregen terwijl ook de pachten lager zijn. Als het rijk 50 pCt. subsidie geeft, zou er nog 14 dagen gewerkt kunnen worden. B. en W. hebben den minister gevraagd de werkverschaffing voorloopig te doen voortduren. De heer Smits dacht, dat de werk verschaffing met 26 Maart afliep. Het is op 't oogenblik zoo, dat in de gemeente bij particulieren, iemand uit Woudri- chemen Giessen werken. De Voorzitter meent, dat al zou de werkverschaffing vandaag ophouden, de gemeente toch nog niet zonder opcenten zou kunnendaarbij, er blijven altijd nog werkeloozen over. Spr. kan niet anders zeggeD, dan dat er zeer econo misch werk is verricht. Om dit evenwel geheel tot zijn recht te doen komen, zou de Molenvliet ook nog een beurt moeten hebben, eerst dan wordt het een werk waar de geheele gemeente van profiteert, dat zal men het best ervaren bij een vochtige periode. B. en W. hebben aan den Minisrer gevraagd, het werk te mogen voltooien en het tot 16 April te doen voortduren. Het is voor de gemeente een heele onderneming. De heer Nieuwenhuizen vraagt, of 't niet goed was dat den Minister de lijst nr.et de aanslagen werd toegestuurd, hij kan dan zien, hoe weinig draagkrachtig de menschen hier zijn. De Voorzitter antwoordt, dat dit reeds 2 maanden geleden gebeurd is. Er zijn hier 66 aanslagen met geen hooger ge schat inkomen dan f 750, tot f 1000 31, van f10011500 acht en twintig, van f15001—f2000 tien, van f2001—f2500 twee, van f 2501f 3000 zes en twee met een inkomen boven de f3000, er komt echter geen enkel aan een inkomen van f6000 De heer v. d. Wetering merkt op, dat de meesten nog veel te hoog aangesla gen zijn. De heer v. Herpen zegt, dat de win keliers klagen, dat de arbeiders met de aan de werkverschaffing verdiende centen naar andere plaatsen en de Gruyter gaan. De heer Smits meent, dat daar weinig aan te doen is, de menschen zijn baas over hun eigen centen. Ue heer v. Herpen vindt het beter als de menschen betaald werden met bonnen. De Voorzitter merkt op, dat dit niet mag. Naast arbeiders die graag en altijd werk hebben, zijn er die geen werk kunnen vinden en is er ook een categorie die denken, de overheid moet maar voor ons zorgen, dit is een verkeerd idee Zeker heeft de overheid tot plicht te zorgen, dat de menschen niet verhon geren, doch deze behooren eerst zooveel mogelijk voor zich zelf te zorgen. De heer v. Herpen zegt, dat in de belastingverhooging ook nog dit bezwaar schuilt, dat een zeker gedeelte belasting betalen van een inkomen dat zij niet hebben genoten. De Voorzitter erkent dit, er zijn be slist menschen, die in plaats van ver diend, toegegeven hebben. De heer Nieuwenhuizen vraagt, of het nie* gewenscht is, dat B. en W. eens naar 1)611 Haag gaan. De Voorzitter verklaart, daar reeds meermalen geweest te zijn. Een half jaar geleden heeft men van het depar tement inlichtingen gevraagd. Men be loofde toen spoedig te zullen berichten. Spr. heeft er toen bij gevraagd, of hij een en ander nog eens mocht komen bepraten, doch kreeg toen ten antwoord, die kosten maar te sparen, met de bij voeging, U krijgt wel een brief waar alles instaat. Spr. heeft toen nog eens opgebeld, maar men weigerde zelfs hem te ontvangen. Nu is het zooveel later en nu weet men nog niets. Men wordt gewoon van het kastje naar den muur gestuurd, het is een gekke toestand. Spr. heeft in Den Bosch nog gevraagd, of men een en ander mee wilde helpen bevorderen, de Commissaris der Konin gin zei hem, vraag Den Haag nog maar eens, ik kan er ook niets aan doen. De heer v. Mersbergen voegt er aan toe, dat als B en W. naar Den Haag gingen, zij hetzelfde kregen te hooren, wat er in het telegram staat. De Voorzitter heeft in Den Haag wel eens een bespreking gehad, dat hij met een blij gezicht naar huis ging en per slot was het nog niets. Spr. acht het 't beste het besluit tot heffing van opcenten te nemen, mocht het dan voor 1 Mei blijken dat het niet noodig is, zou het altijd nog ingetrokken kunnen worden. De heer Nieuwenhuizen vraagt wat 50 opcenten beteekenen. voor iemand met een inkomen van f 1000 De Voorzitter antwoordt van f 5 40. Voor iemand met een inkomen van niet hooger dan f 750.en die gehuwd is en geen kinderen heeft, geeft dit een verschil van f 1.50. Een ongehuwde met een inkomen van f 800.zou f 3.50 meer moeten betalen. De heer v. d. Wetering vraagt hoe hoog de opbrengst der belasting het vorig jaar was,'waarop de Voorzitter antwoordt van f 1793.Het is geen prettige boodschap, doch er is niets aan te doen. De heer v. Herpen vraagt of dit voor stel verband houdt met het feit dat de provincie geen subsidie verleend. De Voorzitter antwoordt ontkennend, het is daarom dat B en W. gehoopt hebben, dat het rijk rekening zou houden met de geringe draagkracht der inge zetenen, Men kan alleen hoopen dat de crisis spoedig zal eindigen, als dat niet gebeurd, weet spr. niet wat het moet worden. Met op een na algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. om 50 opcenten op de fondsbelastiDg te heffen aangenomen. De heer Lievaart stemde blanco. De begrooting 1932 wordt in verband met de werkverschaffing gewijzigd. De Voorzitter deelt in verband hier mede aan den raad mede, dat B en W. verlenging hebben aangevraagd tot 16 April. De heer v. d. Wetering vraagt hoeveel arbeiders nog aan de werkverschaffing werken, waarop de heer v. Gammeren antwoordt van deze week nog 23. De heer v d. Wetering vreest als de menschen nu geen werk kunnen vinden, men ze in het geheel niet kwijt raakt en zeker niet als het loon daar f 2. blijft. De Voorzitter is van meening dat de werkverschaffing thans nog niet kan worden stopgezet. Spr. vraagt de goed keuring van den raad om de werkver schaffing tot 16 April voort te zetten. Deze wordt met op een na algemeene stemmen verleend. De heer Liievaart stemde blanco. Nadat men den Voorzitter nog een paar vragen van ondergeschikt belang heeft gedaan, sluit deze de vergadering. LET OP! GEVAAR! 3e Les. Er zijn voorzichtige en onvoorzich tige kinderen. De onvoorzichtige zijn nu eens niet op het linkerplaatje afgebeeld, zoo als op de beide vorige zegels, maar op de teekening rechts. Dat is ex pres gedaan, om de goede oplos sing niet altijd rechts te laten zoe ken. Heel onvoorzichtig komen Piet en zijn zusje Annemie achter de tram om, zonder eerst goed uit te kijken, of de weg, dien ze willen overste ken, el vrij 'is. Zie maar eens hoe gevaarlijk dat is. De chauffeur, die juist de tram passeert, kan natuur lijk niet zien, dat daar een paar dom me, onoplettende kinderen aankomen en hij moet ineens verschrikkelijk haastig uitwijken, om ze niet te over rijden. En door dat plotseling uit wijken loopt hij nog de kans ook. om een botsing met een andere auto te veroorzaken. Annemie laat van schrik haar schooltasch vallen en als Piet niet héél vlug achteruit gaat. raakt hij onder de wielen en dat is heuscli zoo prettig niet en heel on gezond Op het linker plaatje doen Jan en zijn zusje Eulalia het beter. Die let ten goed op het gevaar en wach- ten, als ze achter de stilstaande tram langs komen, veilig op den vlucht heuvel, tot de auto op den drukken rijweg voorbij en de weg vrij is. Dan gaan ze veilig paar den overkant en Eulalia behoeft haar schooltasch niet van schrik te verliezen. Wat houdt ze die stevig onder haar arm vast! Ieder begrijpt natuurlijk wel, dat het niet alleen gevaarlijk is achter een tram over te steken zonder uit te kijken, maar dat je even goed moet opletten, als je achter een auto. of vrachtkar passeert. Kijk dus vóór het oversteken altijd goed uit, of de weg vrij is. Dan breng je jezelf en je school tasch netjes en veilig thuis. HEUSDEN. Deze week is alhier de klein- handelprijs van Boter (Rijksmerk) f 0.60 per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren f 0.03 per stuk. Vanwege de R.K. Werklieden- vereeniging werd Donderdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw de eerste openingsavond gehouden van den cur sus Quadragesimo Anno van Paus Pius XI. Deze cursus zal gehouden worden door den weleerw. heer kapelaan Maas en werd bijgewoond door burgemeester Van Eggelen, dr. R. Verhoeven en vele leden en belangstellenden. Kapelaan Maas zette op zeer duide lijke wijze uiteen het doel van dezen cursus, waarin hij in een 5 a 6-tal les- avonden hoopte uiteen te zetten de be ginselen van Quadragesimo Anno en Rerum Novarum. De burgemeester bracht hulde aan den vader van den tegenwoordigen mi nister-president Ruys de Beerenbrouck voor de totstandkoming der eerste ar beidswet. Vervolgens bracht hij dank aan den kapelaan voor zijn eerste wel doordachte rede. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkan toren werd gedurende de maand Maart 1932 ingelegd f27983.53, terugbetaald f 23772.83. Het laatste door dat kantoor uitgege ven boekje draagt het nummer 10910. Openbare vergadering van den raad "dezer gemeente, op Woensdag 6 April 1932, des avonds 8 uur. Aan de orde: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 3. Rekeningen over 1930 en begroo tingen voor 1932 der Godshuizen. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geldleening van f6000. tot bestrijding der kosten van werkloo- zensteun. 5. Voorstel van B. en W. tot ver haal van 81/2 pCt. der voor de gemeente ambtenaren verschuldigde pensioensbij dragen. 6. Verzoek om ontheffing van riool belasting. Zondag speelde „Juliana I" een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Hol- landia l" (Haarsteeg). Voor de rust maakte ,,'uliana" 3 doelpunten, doch ook „Hol- landia" wist 3 maal het doel te vinden, zoodat de rust reeds inging met 33. Na de rust wist geen van twee de par tijen het doel meer te vinden, zoodat ook de eindstand was 33. Daarna speelde „Juliana II" een vriend schappelijke wedstrijd tegen „Hollandia II" (Haarsteeg), doch speelde evenals haar le elftal gelijk, 0 0. Mocht het de heer A. de Graag verleden week niet gelukken te winnen, in den wedstrijd om het Pers. Damkamp. van Nederland, ditmaal is hij er in ge slaagd zijn derde partij, tegen R. Ris remise te spelen en zijn partij tegen J. H. de Hoogh te winnen. In de partij tegen Ris werd door laatst genoemde een fraaie damzet uitgevoerd, welke echter door goed spel van de Gr. op gegeven moest worden. Hierna moest Ris nog terdege op zijn hoede zijn om remise te bewerkstelligen. In de partij tegen de Hoogh werd laatstgenoemde terdege in het nauw ge drongen, waaruit hij zich nog had kunnen redden ten koste van een goede positie stand, hetgeen hij echter verzuimde, waarna de Gr. aan de partij, door een slagzet, een einde maakte. De Chr. Jongensclub en Knapen- vereen. „De Jonge Garde" hoopt op Zaterdag 9 April 's avonds 7 uur, in de Chr. Bewaarschool wederom haar jaar feest te vieren. Het programma is door voordrachten, samenspraken en dit jaar ook door een pantomime, goed verzorgd. Niemand verzuime dan ook dezen avond bij te wonen. Zondagavond gaf de „Fanfare der H. Familie" in het vereenigingslokaal haar laatste winteruitvoering. De ver schillende muzieknummers werden zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. Ook de komische nummers ter afwisseling en het keurige spel van het trio Van Heivoort ea de Gebrs. Schreuder (piano, cello en viool) droegen er het hunne toe bij om den bezoekers een genoeglijken avond te verschaffen. De jaarvergadering van de Dam club „V. D." werd gehouden op Donderdag j 1. De agenda vermeldde verschillende punten w.o. de jaarverslagen van den Secr. en Penningm. welke verslagen keurig in orde waren. Een bestuursverkiezing had plaats waarin herkozen werden G. Jonker (Penningm.) en A. Fitters (Comm.) terwijl J. Deurloo gekozen werd als Alg, Adj. door bedanken van A. Vos. Tevens werden verschillende mooie prijzen onder de leden verloot. Na de rondvraag waarin verschillende huishoudelijke zaken werden afgehandeld, sloot de voorz. deze gezellige vergadering. De Heusdensche hengelsportvereen. die Zondag deelnam aan het groot natio naal vischconcouts te Oosterhout, behaalde den len korpsprijs en van de personeele prijzen den 2en, 4en, lOen llen. AALBURG. Onze dorpsgenooten Adam Bouman Pzn. en Willem Lakerveld Gzn. slaagden met goed gevolg van de eerste naar de tweede klas der Chr. Lagere Landbouw school te Andel, terwijl Bertus v. d. Boogaard en Frans Nieuwkoop Ezn. werden toegelaten tot de eerste klas. ALMKERK. Door den Kerkeraad der Herv. Gem. alhier, is bericht ontvangen dat Cand. Dingstee van Leiden het beroep naar deze Gemeente heeft aangenomen. J.l. Zaterdagavond werden tot be stuursleden van den Nat. Werkmansbond herkozen, de heeren A. Strik en G. Pel- likaan. Op de a.s. alhier te houden landdag van den Ring „Altena" van Herv. Jongel. vereenzullen als sprekers op treden Ds. I. Voorsteeg van 's-Hage, Ds. J. H. Mulder van Hillegom en Ds. A. A'. Dönszelman van Amsterdam. A.s. Donderdagavond zal in de zaal van de Wed. Dekker, voor de Chr. Hist, kiesyereen. alhier, optreden den WelEdelen heer Weitkamp lid der 2de Kamer. A.s. Zaterdagavond zal den Edel- achtb. Heer C. van Liempt, lid der Prov. Staten van N.-Br., in 't Café van den Heer van Dinderen alhier, spreken voor de S.D.A.P. CAPELLE. Het 2e elftal der voetbalvereen. „Excelsior" speelde j 1. Zondagmiddag voor de 2e klasse B.V.B. een thuiswed strijd tegen „D.E.S. II" uit Kaatsheuvel. Deze wedstrijd eindigde in een 2i overwinning voor de gasten. Met het uitbaggeren der Capelsche haven is Maandagmorgen door de tewerk- gestelden bij de werkverschaffing een aanvang gemaakt. LAND VAN ALTENA. Voor de Coöp. melkfabriek te Nieu- wendijk werd in het tijdvak van 719 Maart 1.1. voor de melk 1,35 ct. per */9 vet betaald per K.G hetwelk gelijk staat aan 1,39 ct. per °/o vet Per Liter. De hoogste prijs bedroeg 6,35 ct. de laagste 3,11 ct., middelprijs 4,13 ct. per K.G. Voor leveranciers is Karnemelk verkrijgbaar k 2 ct. per Liter, en spoeling a 0,4 ct. per Liter. NIEUWENDIJK. Door het waterschap „de Karne melkspolder" is benoemd tot vast ban- werker de heer J. Pruisen Johz., daar de heer A. Lagrouw wegens ziekte heeft bedankt. Dezer dagen had de aanbesteding plaats van 6 perceelen sloot, in „de Kar nemelkspolder". De aannemers deden het voor zoo weinig, dat het Bestuur schoor voetend gunning gaf. Er zal door het Bestuur streng na gekeken worden dat het werk beslist volgens opgaaf gemaakt zal worden. Arme aannemers. Zondagmiddag brandde het schuurtje van den landbouwer D. v. D. tot den grond toe af. Eenige landbouwgereed schappen, alsmede een ploeg en een eg, gingen verloren. Naar we vernemen hebben we hier te doen met baldadigheid van eenige jongens. De politie stelt naar een en ander een onderzoek in. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer A. Dolislager alhier, is opgedragen aan de aannemers F. Pellikaan en A. van Pelt. tWOUDRICHEM. Voor de betrekking van Veiling meester der Land- en Tuinbouwvereen. „Land van Altena" hebben zich een 3-tal sollicitanten aangemeld. Gedurende het tijdvak 25 Maart tot en met 4 April j.l. werden aan de vischmarkt alhier 2 zalmen aangevoerd ad. f 4.10 tot f 1.80 per stuk. Besteed werd voor Brasem 12 tot 45 cent en voor voorn 6 tot 8 cent per pond. Bij de gehouden keuring van de ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1933 was de uitslag als volgt GeschiktO. C. H. OttevangerCorn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2