Kloven WEI beschikbaar heeft Denk er aan Eet nu spek WIJ VESTIGEN S Heeren-, Jongeheeren- en Hinderkleeding, Hoeden, Petten, Overhemden, Mode-Artikelen. JOHAN DE MOL-HEUSDEN 1 ARNOLD HOYER SANGUINOSE N.V. Vereenigde Zuivelbereiders (V.Z.) Afd. Hei J. VAN DER LINGEN Oude Lombardstraat 2 Firma L. COOPS, J0Hs. VERBEEK - A 59B - GENDEREN. Ruime keuze COLBERT-COSTUUMS in voorraad, 1 daar zijn de prijzen GEK tegen 25 ets. per 100 L. franco thuis. verwacht kan worden dat het bedrijf ook dit jaar wellicht aan den wed strijd op dat gebied deel zal kunnen nemen. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN." De wedstrijd om het Pers. Damkampioenschap van Nederland behoort weer tot het verleden. Onze stadgenoot dhr. A. de Graag speelde zijn laatste partij tegen Raman die door zijn partii te winnen nog kam pioenskansen maakte, maar daar ook J. H. Vos zijn laatste partii won. werd deze met i punt verschil kampioen van Nederland. De laatste partii van de Graag tegen Raman duurde ongeveer uur en werd na een hardnekkige strijd door laatstgenoemde gewonnen. In deze wedstrijd heeft de Graag weder om bewezen dat er met hem wel degelijk rekening te houden is. Dat hij per slot van rekening .zoo onder aan de ranglijst staat, ligt niet direct in het puntenverschil zooals een ie der dat zal opmerken, immers in zijn punten aantal scheelt hii maar één punt van nummer 3. Zoo hii zijn laatste partij remise had ge speeld, hij zou door dat ééne punt 4 plaatsen gestegen zijn. Het ligt dus aan de gelijke aankomst van enke le spelers, die slechts maar één punt meer hebben dan de Graag. In deze wedstrijd werd door de Graag dan ook zeer goed partii gegeven hoe wel hij zich niet van beteekenis heeft kunnen oefenen, door het spelen van serieuse partijen. De stand der deelnemers is als volgt: gesp. gevv. rem. verl. pnt. J. H. Vos 7 4 3 0 11 Raman 7 4 2 1 10 Ris 7 15 17 v. Dartelen 7 2 3 2 7 Dukel 7 0 7 0 7 de Graag 7 2 2 3 6 Rustenburg 7 14 2 6 de Hoogh 7 0 2 5 2 Zooals men ziet heeft de Graag zijn benoodigd 40 pCt. behaald. Vanwege den Bond van scherp- sehuttersvereenigingen „de Langstraat", zal alhier op het terrein der Kon. Erk. Scherpschuttersvereen. „St. Blasius" op 5 Juni a.s. haar Bondscconcours alhier worden gehouden. ANI) EIJ. Tot onderwijzeres aan de Bij zondere school alhier is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd Mej. Beukenkamp van Sleeuwijk. Tot Voorzitter van de brandstof- fenvereen. „Ons Belang" werd bij ac clamatie herkozen, de heer C. Kalis. Tot boekhouder der vereen, werd ge kozen de heer M. van Rijswijk. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar aardappelen bestaat nogal vraag. Men besteedt thans voor Bravo's f3 tot f 3.50 per H.L. CAPELLE. De uitspraak van den Keurings- raad ten aanzien aan dienstplichtigen der lichting 1932 is als volgt geschikt: J. A. de Bie, K. J. Chabot, C. van Corstanje, J. Mandemakers, M. "Versteeg. ongeschiktJ. C. Roubos. Ten aanzien van dienstplichtigen der lichting 1933 als volgt: geschiktC. H. van Caem, E. M. van Campen, H. P. Dekkers, J. van den Hoven, C. H. Klaasse, J. Kluijtenaar, J. D. van Oversteeg, G. C. Paans, A. C. Paapen, C. A. Quiryns, D. de Rooij, F. Tactor, M. Tactor, C. D. Verhagen, A. Waarts. ongeschiktC. J. van Beek, A. de Bie, M. H. Mandemakers, T. van der Mast, H. Maijers, D. Michael, H. P. Dalmaijer, C. van der Schans, P. J. Sprangers, G. J. Ch. van der Hoeven. tijdelijk ongeschiktJ. Maijers, P. de Rooij. DRUNEN. In café Vissers heeft de publieke aanbesteding plaats gehad voor het bou wen van een woonhuis met café voor rekening van den heer A. van der Geld alhier. Ingeschreven werd als volgt G. de Bont te Nieuwkuik f 6990 Gebr. Jehoel te Drunen 6788 H. de Wit te Drunen 6509 J. v. Iersel en Merkx te Drunen 6489 P. Kramer te Genderen 6190 J. v. d. Aa te v.m. Baardwijk 5800 J. Kooien te v.m. Baardwijk 5792 M. Schapendonk te Drunen 5657 Fr. Freissen te Drunen 5305 DONGEN. De heer H. van R. uit Tilburg, werd door een wielrijder aangereden. De heer R. kwam te vallen en be zeerde zijn rechterbeen dermate, dat hij zijn reis niet kon voort zetten, terwijl zijn rijwiel en kleeren ernstig werden beschadigd. DRUNEN. Door onbekende oorzaak is de boerderij van den landbouwer W. de Gouw op de Drunensche heide, af gebrand. Twee kalveren kwamen in het vuur om. Ook de geheele inboe del ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. GIESSEN. Alhier is overleden de heer M. van Eethen, lid van de Raad dezer gemeente. KAATSHEUVEL. In de raadsvergadering is besloten, bij de ministers van financiën en van binnenlandsche zaken en landbouw in beroep te gaan tegen de beslissing van Ged. Staten, waarbij voor het jaar 1930 de uitgaafcijfers zijn vastgesteld, die voor de latere berekening van de fi- nancieele betrekking tusschen het rijk en de gemeente zullen gelden. Na langdurige discussie is beslo ten, geen zakelijke bedrijfsbelasting in te voeren, als door een groep arbeiders voorgesteld, doch de gemeente voor de heffing van de gemeentefondsbelasting in de 3e klasse in te deelen en daarop 80 opcenten te heffen, en voorts op de personeele belasting 80 opcenten te hef fen. Alhier werd onder architectuur van den heer J. A. Prins aanbesteed het bouwen van een woonhuis, voor rekening van den heer F. G. Elshout, alhier. Uitslag M. van Campen, 's Gr.-Capelle, f 3370 P. de Grauw, Waspik, 3349 A. Kleingeld Kaatsheuvel, 3325 C. Michael, Vrijh.-Capelle, 3325 C. den Teuling, Kaatsheuvel, 3250 H. Molenschot, Kaatsheuvel, 3225 Gebr. v. d. Ven, Kaatsheuvel, 3149 A. M. Vermeeren, Loon op Zand, 3058 Firma Willemz, Sprang, 2645 LAND VAN ALTENA. De steun aan land- en tuinbouwers. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan de gemeentebe sturen bericht, dat hij na nogmaals ern stige overweging en na rijp beraad heeft besloten zijn ingenomen standpunt betref fende bet verleenen van gemeentewege van steun aan land- en tuinbouwers, in dien personeel in dienst wordt genomen, of gehouden, te handhaven. De nood in den land- en tuinbouw is zijne excellentie ten volle bekend, doch hij overwoog, dat weliswaar het stelsel van steun in verschillende gevallen zal bijdragen tot (tijdelijke) vermindering van het aantal werkloozen, doch daar staat tegenover, dat de bezwaren, welke zijne excellentie reeds eerder in een schrijven uiteenzette, thans nog zwaarder wegen. De regeering zou, indien zij toeliet, dat het toeslagstelsel in den land- en tuin bouw werd ingevoerd, moeten toestaan, dat ook andere bedrijfstakken soortgelij ken steun ontvingen. Dat alsdan de eerste stappen werden gezet op een weg waar van het einde niet te zien is, behoeft geen betoog. Ook financieel zou een al- gemeene toepassing een ramp worden. „Huisgezin". NIEUWENDIJK. Naar we vernemen bestaan er plannen onder de leden van de Ned. Chr. Radiovereeniging alhier, om een afdeeling „Nieuwendijk" te stichten. We hopen, dat het niet bij plannen zal blij ven, maar spoedig een afdeeling tot stand zal komen. Het aantal luisteraars is hier ruim voldoende, om met suc ces dit doel te bereiken. Bezitters van ontvangtoestellen die nog geen lid der N.C.R.V. zijn, kunnen dan door zulk een plaatselijke organisatie intensiever worden bewerkt, teneinde zich aan te sluiten als lid. Voor het examen van assistent directeur eener boterfabriek, slaagden voor het praktisch gedeelte te Zwolle j de heer M. C. van Helden Wz. en te Breda voor hetzelfde examen, de heer C. F. van Poederooyen. Deze examens werden afgenomen door den Alg. Ned. Zuivelbond. Beide personen ontvingen hun oplei ding aan de coöp. zuivelfabriek „Altena" alhier. Op de keuring van dekstieren, j.l. Donderdag door de zuivelfabriek „Al tena" te Almkerk gehouden, werden 11 exemplaren aangeboden. Een 7-tal kwam voor dekpremie in aanmerking, t.w. de stieren van: P. A. Vermeulen, M. Verschoor, H. Pruisen, T. Cornet, M. Schaap, J. C. Scherf en L A. van Eeten. Geen der exemplaren kwam in de eer ste klas. De keuring geschiedde door de Rijksveeteelt- en Rijkszuivelconsulent, beiden te Breda. Naar we vernemen zal er op 29 April a.s. een spreker optreden voor de Chr. Landarbeidersbond. De vergade ring van dezen bond wordt vermoedelijk gehouden in de consistorie der Geref. Kerk. De eieren werden deze week ver handeld tegen prijzen van 1 tot 2 ct. per stuk. Door de coöp. zuivelfabriek „Al tena" werd bij de laatste afrekening welke liep van 21 Maart tot 2 April* uitbetaald 1.20 per pCt. vet, is 3.66 per K.G. melk. Dit bedrag in literprijs uitge drukt wordt 3.78 per liter. Bovendien ontvingen de leveranciers over het eer ste kwartaal van 1932 plm. 0.25 per K.G. aan kwaliteitspremie. De leden ontvingen tevens over het tijdvak van 15 Nov. tot 15 Febr. een halve cent per K.G. wintertoeslag. OUDENDIJK. Vrijdagavond hield onder Voor zitterschap van den heer A. van Vugt Jzn., de ijsclub „Nooit Gedacht", haar jaarvergadering in café v. d. Wiel al hier. Na opening der vergadering, las de Secretaris, de heer A. van Vugt Az., de notulen en het jaarverslag. De heer J. Verhoeven deed als penningm. reke ning en verantwoording, totaal der in komsten f337.58, uitgaven f283.22, ba tig saldo f54.36. Tot bestuursleden werden herkozen, de heeren J. Verhoeven, G. Wester- laken en L. v. d. Giessen. De knecht van den landb. D. viel dezer dagen van een ter tilboomen en kwam daarbij onder een koe terecht. Het dier trapte hem daarbij zoodanig op de borst, dat hij zich onder genees kundige behandeling moest stellen. RIJSWIJK. Naar wij vernemen zal met in gang van 15 Mei a.s. de melkverkoop ten huize van diegenen die hiervoor niet volgens de eischen der wet zijn in gericht worden verboden. Tevens verne men wij, dat de heer van Zon alhier, voornemens is met ingang van a.s. Maandag reeds een melkverkoop langs de huizen te beginnen, zoodat belang hebbenden zich ook in de toekomst van melk kunnen blijven voorzien. VEEN. Men verzoekt ons mede te dee len, dat de door de Herv. Jongel. ver- eeniging alhier uitgeschreven reciteer- wedstrijd niet zal worden gehouden 29 maar 28 'April. De jury zal gevormd worden door de volgende personen: W. Bronkhorst, hoofd der Chr. landbouwschool te An- del; Van Donk, hoofd der openbare school te Veen en J. v. Bruggen, hoofd der openbare school te Babiloniënbroek. barsten van de huid, steen puisten, bloedvinnen, winter handen en -voeten, neemt men hiervoor de Oprechte Winsumer Zalf, welke deze met succes bestrijdt. Prijs per bus f 0.75 en f 1.35 bij Apoth. en Drogisten. De bloedarmoede is de meest verspreide kwaal van onzen tijd. Het bloed bevat dan te weinig bloedlichaampjes, is niet gezond genoeg om aan spieren, zenuwen en her senen de vereisch te krach t te geven. Het beste middel om het verzwakte bloed te herstellen is de Sangui- nose te gebruiken, die met groote zekerheid de bloedarmoede overwint. Per flacon f2.6 11, f 11.12 fl 21.—. VAN DAM Co., De Riemerstraat 2c/4* Den Haag. maakt bekend, dat zij voor haar melkleveranciers Dit staat gelijk met 20 ets. per ÏOO L, ge leverde melk als men 80 pCt. terugneemt. De is afkomstig van een naburige kaasfabriek. het eenigste adres voor MEUBELEN en aan verwante artikelen is Uitsluitend eigen werk. Daardoor betere kwaliteit. In de Rund- en Varkensslagerij van J. VERBEEK, Varkensvleesch per pond Het Gift-en Typhusvrye UNIVER5RL Verkrijgbaar bij Drogisterij G0RINCHEM. Rund vleesch per pond Biefstuk75 Ribstuk65 Mager Rundvleesch60 Lappen55 Rollade. 2y2 pond voor 100 Doorregen vleesch 45 Polet45 Gehakt. 21/i pond voor 100 Prima eigen gesm. Rundvet 30 Ongesmolten vet. 20 Rookvleesch per ons 25 Boterhamworst per ons 12 Leverworst per ons 10 Zult. 2 pond voor 25 Beleefd aanbevelend: Lappen40 Mooi mager stukje Karbonade Nek Karbonade Gehakt Doorregen spek Vet spek Koppen met Kinnebak per K.G. Reuzel Prima gesmolten Reuzel 3 pond voor Pooten met Hiel 45 35 30 25 20 10 15 15 50 10 de aandacht op onze enorme en smaakvolle sorteeringen in modern gemaakt van de nieuwste fantasie-stoffen, alsook blauw en zwart. am Billijke prijzen Steeds het nieuwste Reclamecorset, mooie gebloemde stof f 1.95 Idem, uni satijn12.25 f 2.75 Reclamecorset, prima pasvorm f 2.95 Het koopen van een BUIEBAND is een zaak van vertrouwen. Koopt daarom dit artikel in een vertrouwde Speciaalzaak Prijzen vanaf f 3,95 tot f 13.50. Onze modellen munten uit in pasvorm en kwaliteit. Corset ten met elastieken binnenband, vanaf i 3.75 /S Bustehouders, goede pasvorm, vanaff 0.35 jgj SPECIAAL CORSETMAGAZIJN Kfi Alléén gevestigd KERKSTRAAT 49 tegenover de Nederl Bank ög= 'S-HERTOGENBOSCHT ONSCHADELIJK voor menschen en huisdieren GARANTIE ieder stukje lokaas doodt een rat. pakje f o.so - tube f 0.75 IMP.NVYhf.c a proot z zoon leiden v. •*V:vï-V -• la&V-:-.; v* i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7