Rechtzaken. jtlarktberichteu. Plaatselijk Nieuws. (siiineiilaiKl. te- en bedrijfsbegrootingen worden aangebracht en goedgekeurd. Daarna komt het laatste punt van de agenda aan de orde n.l. bespre king uitbreidingsplan. De Voorzitter zegt, dat hii de be zwaren zoo juist heeft weergegeven die waren verbonden aan het maken van bouwterrein in den Burchtpol der. De vloed vrij making van dien polder, en de onteigening kon niet tegelijk geschieden, zoodat B. en W. een andere richting zijn ingeslagen. Zii willen de uitbreiding thans zoe ken in het Laantje en willen daar gronden onteigenen voor bouwter rein. De heer Hakkers blijft voelen voor bouwterrein in den Burchtpolder er is dan tevens een object voor werk verschaffing waaraan in deze ge meente behoefte is. De heer de Waard juicht het toe dat de terreinen in het Laantje als bouwterrein zullen worden onteigend, ook hii wenscht objecten voor werk verschaffing beveelt spreker aan het steeds toe, en het is nuttiger pro ductieven arbeid te doen verrichten dan steun uit te keeren zonder werk de presteeren. Als object voor werk verschaffing beveeld spreker aan het maken van een vluchthaven voor de schippers. De regeering heeft aan gaande deze kwestie een jaar ge leden ongunstig geadviseerd, doordat er te weinig handenarbeid bii de pas kwam, het was hoofdzakelijk machi- newerk, doch de toestand is zooda nig gewijzigd, dat machine werk zoo veel mogelijk achterwege wordt ge laten en handenarbeid wordt gepre fereerd, ten einde de werkeloosheid te verminderen. tOok de heer de Waal wil deze vluchthaven in werkverschaffing doen uitvoeren. De heer Bogers vreest, dat de kos ten zeer hoog zullen worden. Na breedvoerige besprekingen wordt be sloten te trachten de haven te doen maken in rijkswerkverschaffing, „Schuttevaêr" en het gemeentebe stuur zullen samen werken, om dit te bereiken, de inpoldering van den Burchtpolder in werkverschaffing is dan voorloopig van de baan. Tevens wordt besloten het Laan tje als uitbreidingsplan te handha ven. Bij de rondvraag verlangt niemand meer het woord en 'tis ongeveer middernacht als de openbare verga dering wordt gesloten, teneinde over te gaan tot een besloten vergadering om eenige aangelegenheden de steun regeling betreffend te bespreken. OPROEP. Voorjaar 1933 zal een Noord-Brabants sagenboek verschijnen, omvattende alle tot nu toe gepubliceerde sagen, legenden, sprookjes en volksvertelsels van Noord Brabant. Hierbij doe ik een beroep op alle lezers om mede te helpen aan deze, voor ons Brabant zoo belangrijke uitgave. "Wellicht kent U nog overleveringen, die U in Uw jeugd hoorde vertellen. Niet slechts de groote sage en legende, ook korte meaedeelingen, bijv. „dat het in een bepaald huis spookt", zijn zeer welkom, evenals meerdere lezingen van een vertelsel. Bij voorbaat mijn dank aan allen, die mede willen werken, om de resten van ons Brabants volksgeloof bijeen te sprok- kelen. J. R. W. SINNINGHE, Baronielaan 177, BREDA. (Ingezonden.) KINDERRECHTER 's BOSCH. J. P., Dussen, heling, f 8 subs. 1 mnd. tuchtschoolC. M. P., Dussen, heling, 1 mnd. tuchtschool voorw. Ch. P., Dussen, art. 310, 4 mnd. tuchtschool voorw. f42 subs. 1 mnd. tuchtschool. ROTTERDAM, 10 Mei. Op de veemarkt waren heden aange voerd 467 paarden, 4 veulens, 4 650 ma gere en 780 vette runderen, 407 vette kalveren, graskalv., 4165 nuchtere kalveren, 103 schapen of lammeren, 6 overloopers of varkens, 143 biggen, 8 bokken of geiten. Per K.G. Koeien van f0.44 tot f0.62f0.72 Ossen 0.44 0.60— 0.70 Stieren 0.38 0.480.56 Kalveren 0.60 0.901.45 Melkkoeien f 440 f 250 Kalfkoeien f135 a f240 Stieren f 40 k f 300 Pinken f 45 a f 90 Graskalveren Vaarzen Werkpaarden Slachtpaarden Veulens Hitten Biggen Nuchtere fokkalv. id. slachtkalv. Biggen per week f f100 f135 90 20 60 a 2.00a 9 f 3.00 k f 0.30 k f f150 f275 f150 f 40 f110 f4.50 f 15 f5.00 f 0.50 's HERTOGENBOSCH, 11 Mei. Op de markt van heden waren aange voerd 2861 stuks, 1482 stuks hoornvee, 940 biggen, 46 zeugen, 296 schapen of lammeren en 97 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f190 tot 1260 per stuk Kalfvaarzen 170 240 Magere Ossen q() Qnft en Koeien ^UU Vette Ossen en) le kw. 2836 p. pond Koeien 2e 2532 Pinken van f 80.-—tot f 175.p. st. Zeugen 20.— 45.— Biggen 3.— 6.— Schapen 6.14. Lammeren 5.— 8 Handel in vet vee zeer vlug met hoogere prijzenkalfvaarzen en koeien vlugge handel, goed prijshoudend magere ossen en koeien voor weide vlugge handel met hoogere prijzenpinken prijshoudend varkens vlugge handel met hoogere prijzen; schapen en lammeren prijshoudend. Afloop der markt goed te noemen. BOMMELERWAARD. Ged. Staten van Gelderland hebben benoemd om zitting te hebben tot 1 Mei 1936 tot leden der Commissie van Aan slag voor de gemeenten Brakel en Poederoijen de heeren L. v Dalen Tzn. en H. J. Duijzer te Brakel G. W. Brienen en J. G. N. Hasselman te Poederoijen, 's GRAVENMOER. De echtelieden Jacobus Blom en Pieternella Mouthaan hopen 16 Mei a.s. den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar door den echt werden verbonden. De landbouwer M. van Loon vond Maandagmorgen een zijner beste melk koeien dood in de weide. OUDENDIJK. Het fanfarecorps „Kunst na Strijd", directeur de heer C. G. van Dijl, behaalde Donderdag op het concours te Sliedrecht in de Eere-afdeeling een 2de prijs, met 293 punten. Vrijdagmorgen is door een bewoner bij de politie aangifte gedaan, van on- gewenscht nachtelijk bezoek aan zijn woning. De zaak is thans in onderzoek. WAALWIJK. Bij de gehouden aanbesteding voor het verbouwen van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer H. de Peffer, werd ingeschreven als volgt P. Kramer, Genderen f 3025 H. Maas, Waalwijk - 2995 J. v. d. Meijs, Waalwijk - 2928 J. Kooien, Waalwijk - 2910 H. v. Huiten, Waalwijk -2895 P. de Gauw, Waspik - 2728 M. v. Campen, Capelle -2718 A. den Teuling, Waalwijk - 2655 C. Michael, Vrijh-Capelle - 2572 Het werk is den laagsten inschrijver opgedragen. WASPIK. In de Vrijdag gehouden jaarver gadering van de Coop. Stoomzuivelfabriek „Nooit Gedacht" heeft de directeur een uitgebreid jaarverslag uitgebracht. In het afgeloopen jaar verwerkte de vereeniging 4.573.982, L. melk met een gemiddeld vetgehalte van 3.15 pCt Geproduceerd werden 55 570. K.G. boter. Voor 100 L. melk werd gemid deld uitbetaald f 6.15. Afgeleverd wer den aan Boter-kleinverkoop 96.692ys K.G. voor een bedrag van f 143.048.16ys Van de opbrengst vermelden wevolle melk f 144.980.53Vj room f50.718.78. ondermelk f 29.284.19. karnemelk f 7.910.98. Het onkostencijfer bedroeg f 32.535.60VS of f 0.71. per 100 L. melk. Het aantal leden bedraagt 234. WOUDRICHEM. Op 28 Mei a.s. zal de afd. Wou- drichem van den Ned. Fabrieksarbeiders- bond zijn 12Vs jai"ig bestaan herdenken. De heer J. Viveen Jz. zal dan tevens 12Vs jaar penningmeester dier afdeeling zyn. Vanaf maandag wordt door den melkboer Vink, de melk aan huis bezorgd voor 7 ct. per Liter. Door het bedanken van den heer Joh. Daim als lid van den raad, is als zoodaning benoemd verklaard de heer C. M. Schaap. Vrijdagmorgen overleed alhier, in den ouderdom van ruim 74 jaar, de heer T. Biesheuvel, in leven Voorzitter der land- en tuinbouwvereen. „Land van Altena". Hoewel zijn toestand reeds enkele dagen zorg baarde, kwam zijn verscheiden nog onverwachts. Biesheuvel had zoowel in bestuur als onder de leden tijdens zijn voorzitterschap zeer vele vrienden weten te verwerven. Op 4 Maart 1908 nam hij zitting in het Bestuur, waarvan hij op 15 Jan. 1920 voorzitter werd, in welke functie hij bleef tot aan zijn dood en waaraan hij steeds zijn beste krachten schonk. Onder zijn leiding was het voor de vereeniging niet altijd voorspoed, omstan digheden die niet zijn sympathie konden wegdragen, brachten vooral het veiling wezen in gedrang en er kwam zelfs een rustpoos van een vol jaar. Nieuw leven ontpopte zich thans uit die rustperiode, doch helaas heeft hij de uitkomsten hier van niet meer mogen aanschouwen. Hij ruste en vrede 1 Aan het verslag van de Boeren leenbank over 1931 ontleenen we het volgende Ingelegd werd in 1931 een bedrag van f 46.250.34. en terugbetaald f 59.352 03, zoodat op 31 Dec. 1931 nog was belegd bij de Bank f 106.619.43. Aan voorschotten is in 1931 uitgegeven f 8220, terugbetaald werd aan voorschot ten f9082. Op 31 Dec. 1931 nog aan voorschotten uitgegeven f 31.763. De winst over 1931 bedraagt f 782 89. De Bank heeft thans een reservefonds van f 4267.28. De rente voor inlagen bij de Bank bedraagt thans 4°/0. De Opper-wachtmeester, brigade commandant der Kon. Marechausseé J. Houtman alhier, is van zijn detacheering te Wassenaar bij de brigade alhier weder teruggekeerd. Bij gehouden aanbesteding is het vervoeren van het op de verzamelplaats aanwezige straatvuil, opgedragen aan Jac. Baks en eenige andere werkeloozen alhier. In de zaal van den heer Spronk werd onder voorzitterschap van den heer A. A. Giesberts, de algemeene vergadering der T.B.C, vereeniging gehouden. Na opening las de Secretaris, de heer J. Spoor Rz. de notulen en het jaarver slag, welke onder dank werden goedge keurd. In 1931 bedroeg het ledental 291, voor uitzending kwamen een drietal kinderen in aanmerking. Het Districts- Consultatiebureau werd hier opgeheven en naar Almkerk verplaatst. Ook mej. van Gooi bracht verslag uit over haar werkzaamheden, in 27 gezinnen werd door haar advies gegeven, terwijl 16 patiënten onder haar toezicht stonden, in totaal werden 468 bezoeken afgelegd. De penningmeester de heer Calame legde de door de heeren Zegwaard en van Eeten gecontroleerde en goedgekeurde rekening over, de inkomsten hadden be dragen f 1636,68, de uitgaven f1231.90Va» batig slot f404,771/#- Tot bestuursleden werden met bijna algemeene stemmen herkozen mevr. Giesberts-Fuckermann, dhr. J. W. Gulden, dhr. J. Spoor Rz. en gekozen dhr. R. v. d. Kaaden. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van het Gem. Bestuur van Wou- drichem uitlokkende een bespreking om te komen tot het aanstellen van een wijk verpleegster, werd door verschillende dames en heeren 't woord gevoerd. Persoonlijk was ook de voorzitter en zelfs het geheele bestuur voorstander van wijkverpleging, in deze vergadering was dit punt echter niet op zijn plaats. Deze stelde daarom voor dit schrijven aan te houden en nog maals te bespreken in een vergadering van het Roode Kruis. Burg. en Wethou ders zoowel als de andere leden konden zich hiermede vereenigen, zoodat voor standers van wijkverpleging dan ook present moeten zijn. Na bespreking van enkele huishoudelijke zaken, volgde sluiting door den Voorzitter. Blijkens het verslag van den Wa- renkeuriDgdienst voor het gebied Breda werden gedurende het le kwartaal 1932 in deze gemeente 28 monsters van waren genomen, waarvan er 1 werd afgekeurd. Naar wij vernemen wordt de heer C. J. B. Steenaart, Opzichter van For tificatiën alhier overgeplaatst naar Helle- voetsluis. Op 14 Mei a.s. hopen de echtelieden F. Bakker en A. Maas alhier, den dag te herdenken dat zij 40 jaren geleden in het huwelijk traden. SPEK VOOR 3 CENT PER POND. Men meldt uit Doetinchem aan het Hbl Als bewijs van de waardeloosheid van het varkensvleesch moge dienen, dat kopspek hier ter stede thans is aangeboden voor drie cent per pond, doch hiervoor nog geen koo- pers kan vinden. O— MET ZIJN EIGEN DAS GE WURGD. Te Langweer is het 14-jarig zoon tje van den heer Zwaga, dat met zijn vader in een boot meevoer, tij dens het smeren van den motor, door dat zijn stropdas bii het voorover bukken in den motor bekneld raakte, dóór den motor gegrepen en voor de oogen van zijn vader gewurgd. De jongen was onmiddellijk dood. -O— VROUW IN BRAND GERAAKT. In perceel Sirtemastraat 12 te 'sGra- venhage is de ongeveer 60-jarige vrouw H. P., vermoedelijk door eigen onvoor zichtigheid, in brand geraakt. De Ge- neesk. Dienst vervoerde haar naar het ziekenhuis aan den Zuidwal, waar de vrouw kort na aankomst overleed. In een woning aan de Koningstraat 423 te 's Gravenhage, kwam een vrouw, vermoedelijk tengevolge van een toe val, in aanraking met een kachel, waar bij zij in brand geraakte. Met brandwon den aan een arm is de vrouw door den Gen. Dienst naar de Ramaerkliniek gebracht. o— DOOR EEN HEIPAAL GETROFFEN. Op een bouwwerk op den hoek van de Waal en de Lekstraat te Am sterdam is een ongeluk gebeurd. Een man werd door een heipaal getrof fen en op slag gedood. o— DOOR AUTO'S GEGREPEN EN GEDOOD. Op den Schaesbergerweg te Heer len heeft een ernstig ongeluk plaats gevonden. De 17-jarige zoon van den molenaar D. dit Heerlen, werd bij het uitwijken met 'zijn rijwiel door een auto gei-; grepen. Hij werd tegen den grond geslingerd en doodelijk verwond naar het St. Jo- sephziekenhuis overgebracht. Bij aan komst aldaar was hij overleden. Op den Rijksweg Roosendaal—Breda, nabij de steenfabriek „De Toekomst", is het zesjarig zoontje van den heer Van Peet bij het oversteken van den weg door een vrachtauto overreden. Het knaapje overleed kort na het on geval. o— EEN HOND HAD EEN GAS SLANG LOSGETROKKEN. Doordat een hond in een perceel aan het Wolf en Deken plein te U- trecht een gasslang had losgetrokken hebben twee kinderen van vier en zes jaar, die alleen thuis waren, ern stig gevaar geloopen door gasver- stikking om het leven te komen. Ge lukkig bemerkte een juffrouw het ge vaar. De kinderen waren reeds be wusteloos en zijn naar de Rijkskli nieken overgebracht. O— SMOKKELAARS AANGEHOUDEN. Te Vlachtwedde is door ambtena ren der belastingen een groep smok kelaars op heeterdaad betrapt. Men zag kans den beruchten smokkelaar H. B. aan te houden evenals een partij manufacturen ter waarde van f 500 en een paard en wagen, waar op deze smokkelwaren naar Duitsch- land zouden worden gebracht. o FAMILIEDRAMA TE ROTTERDAM. Zondagavond tusschen half elf en elf uur heeft zich in een woning aan de Wolphaartsbocht te Rotter dam, waar het gezin van de familie Bons woont een familiedrama afge speeld. Een dochter uit dit gezin, gehuwd met den 23-jarigen J. L. P., had Zaterdagavond haar man na een twist verlaten en onderdak gezocht bii haar ouders. Zondagavond te ongeveer half elf kwam P. de woning van zijn schoonouders binnen om zijn vrouw op. te eischen. Er ontstond toen een woordenwisseling tusschen P. en zijn 53-jarigen schoonvader. P. J. B., waarbij de schoonzoon een revolver te voorschijn haalde en een schot loste. Dit trof den schoonva der in den buik, doch deze bemerkte daar aanvankelijk niets van. P. werd toen overmand door zijn schoonva der en zijn zwager waarop, hii nog maals een schot wist te lossen, dat hem evenwel zelf aan de linkerhand trof. Op het lawaai was politie toege sneld die P. naar het politiebureau op Charlois overbracht. Een kwartier na het gebeurde voel de de schoonvader zich onwel wor den, zoodat hij zich naar een in de nabijheid wonenden dokter begaf. De ze constateerde dat de man een ern stige schotwonde in den buik had bekomen zoodat onmiddellijke over brenging naar het ziekenhuis aan den Coolsingel noodzakelijk was. Door operatief ingrijpen heeft men daar den kogel moeten verwijderen. De dader is na verhoord te zijn eveneens naar het ziekenhuis overge bracht waar de wonde aan zijn lin kerhand werd behandeld. Nadat dit geschied was werd hij weder inge sloten. De toestand van den getroffen schoonvader was vrij ernstig. VERDRONKEN. D(e 51 jarige A. v. d. Sluijs is toen hij op 'Wieg naar zijn woning aan den Koe dijk t(e Hellevoetsluis, door de duisternis misleid, in het kanaal geraakt en ver dronken. Zijn lijk is gevonden. Woensdagochtend werd het lijk van den ongeveer 50-jarigen C. Peters uit Helmond gevonden in de bermsloot na bij de Houtwerf van de firma Clerx. Dinsdagavond was hij weggegaan om fuiken te zetten. De man is, waarschijn lijk door de duisternis misleid, met zijn fiets in de sloot gereden. O— BRAND TE TETERINGEN. H,et 'café met huis en autogarage van d,en heer Wirken te Teteringen (dorp) is tot aan den grond afgebrand. Door het ontbreken eener waterlei ding 'was men slechts op waterputten aangewezen, waardoor de brandweer niet veel tegen het snel om zich heen grijp(ende vuur kon fiitrichten. Om- stneeks een uur na het uitbreken van dien brand lag het geheele gebouw in puin. D(e geheele café-inventaris en de huisinboedel, zoomede eenige garage- goederen werden een prooi der vlam men. Met groote moeite slaagde men erin een biljart en een auto in vei ligheid te brengen. Op het terrein van den brand was groote belangstelling. Daar er zich geen belendende per- oeelen 'bevonden, bleef de brand tot hiet gebouw beperkt. Alles was verze kerd. O— EEN BEREIKBAAR DOEL. Het Zendingsbureau vraagt ons plaats voor het volgende: Alle voorbereidselen voor Pinksteren, voor zoover die door ons getroffen meet worden, zijn gereed. Alle gemeen ten, die er om vroegen, zijn van boek jes en zakjes voorzien. Het is begrij pelijk, dat wij met spanning afwachten, wat van al dezen voorbereidenden ar beid de vrucht zal zijn. Daarbij is een zéér gunstige omstan digheid, n.l. dat de achterstand der in komsten dit jaar betrekkelijk gering is, en doordat de begrooting lager is en de inkomsten beduidend hooger waren, is id>e acnrerstand, 'die 1 Mei 1931 f 186.000.— toedroeg, nu niet ver bo ven de f 100.000. Daarmee is aan de Pinkstercollec te een bereikbaar doel gesteld. Als de Zendingsweek meer dan tweemaal honderdduizend gulden kan opbren gen, kan de Pinkstercollecte in het voorjaar het toch wel brengen tot de helft daarvan. Wat zou het een ongekende blijdschap geven als wii 1 Juni eens konden zeggener is geen achterstand, wii beginnen met een schoone lei. Ongekend zou het zeker zijn maar onbereikbaar is het zeker niet als de Pinkstergeest aan de gemeente weer de beteekenis van haar zen- dingstaak doet zien. o— TEGEN EEN TOLBOOM GEREDEN. De 23-jarige monteur D. Ouds hoorn uit Overschie was per mo torfiets op weg naar Rotterdam. Op den Rotterdamsche Rijweg is hii op onverklaarbare wijze in volle vaart op den neergelaten tolboom gereden, waardoor hij tegen den grond werd geslingerd. Dr. Donkersloot uit Overschie ver leende eerste hulp, waarna hii per Roode Kruisauto naar het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam is vervoerd. De toestand van O. die inwendige wonden heeft bekomen, was ernstig. De motorfiets is zonder bestuurder nog 21 meter doorgereden en toen gestrand. Het handvat van de duo zitting is geheel door den val van het lichaam verbogen. —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 10