KEURIG gekleed gaan. Koopt nu Pinkstermaandag tot 1 uur geopend. GORINCHEM. INGEZONDEN Plaatselijk flieuws kunt U met Pinksteren een fijn blauw kamgaren of gekleurd costume van onderstaande lage prijzen f 6,75 9,50 12,50 14,75 17,50 19,- 22,50 27,- 29,- 32,- 34,- 36,- 39,- 44,- 49,-. Costumes naar maal, ook lage prijzen f 19,- 24,- 29,- 32,- 36,- 39,- 44,- 49,- 56,- 59,- 64,- 69,-. jong loofhout, dat weer geflankeerd wordt door dennenbosschen. Urenlang heeft men deze terreinen afge zocht, waarbij van politiehonden gebruik werd gemaakt. Ook het dreggen in het kanaal evenals het gemelde onderzoek leverde geen resultaat op. De politie zet haar onderzoek voort. Het zal gewenscht zijn, dat zij, die Dinsdag avond op dezen weg geschreeuw mochten gehoord hebben, dit aan de politie bekend te maken. Men acht het niet uitgesloten dat De B. voortvluchtig is. O— GEVAARLIJK VUURWERK. Nabij den Nieuwen Wandelweg op den Amsteldijk te Amsterdam, waren drie jongens met vuurwerk aan het spelen. Op een gegeven moment ge raakten bij het afsteken van een luci fer Bengaalsch vuur de kleeren van den 7-jarigen K. B. uit Amsterdam in brand. Luid gillend liep het ventje den weg op, waar een passeerende werkman de tegenwoordigheid van geest had zijn jas over den jongen te werpen en hem daarna in het natte gras rond te wen telen. Hierdoor is het vuur gedoofd. De jongen kreeg echter ernstige brandwon- oen aan het onderlichaam en moest naar een ziekenhuis worden overgebracht. o— KIND DOOR EEN MOTORFIETS AANGEREDEN. Te Hoofdwoud is de 3-iarige R. van A., die onverwacht den weg overstak, door een motor aangere den en ernstig gewond. Het kind werd naar het St. Elizabeth's zieken huis te Alkmaar overgebracht, waar het is overleden. o— MOORDAANSLAG TE AMSTERDAM. Woensdagnacht omstreeks halfdrie heeft in de De Wittenstraat te Am sterdam bewoond door de familie Pe perstraten een moordaanslag plaats gehad, waarbij de 35-jarige dochter zwaar gewond werd. De 77-jarige va der, die te hulp schoot, werd licht gekwetst. O— RECTIFICATIE. In het verslag van de algemeene ver gadering van de Coöp Boerenleenbank te Wijk en Aalburg, opgenomen in ons 2e blad van Vrijdag 6 Mei, zijn eenige zinstorende fouten geslopen. 2de kolom 20ste regel van onderen, moet gelezen worden als volgtvorderen, om haar blindelings vertrouwen te schenken". 3de regel van onderen, „is" moet „eens" zijn. 3de kolom regel 29 staat, en alle op de spaargelden, moet zijn „en alles „om„ de spaargalden". De Redactie. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen.) Heeft de ontvanger der Directe Belas tingen het recht om aanmaningsgeld te eischen, wanneer het bedrag is betaald circa een uur voor de aanmaning besteld is. Een abonné. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. EEN SCHOOL-PUZZLE. Het gebeurde in Sprang-Capelle. De eerste Mei naderde en daarmede de eerste schooldag voor de kleine burgers en burgeressen in onze gemeente. Voor vele ouders een gewichtig moment om uit te maken naar welke van de onder scheidene scholen zij hunne kinderen zullen zenden. Hoe moeilijk echter wordt de keuze, wanneer naast principe- ook zakelijke overwegingen in het spel komen. 't Was op den voorlaatsten dag van de sombere Aprilmaand, dat drie Hoofden vswa Scholen den tijd gekomen achtten om hun meer of minder weelderigen haardos te laten fatsoeneeren bij den nieuwen kapper, die reeds weken lang werd achtervolgd om zijn dochtertje, dat leerplichtig werd. Het toeval wilde zelfs, dat de drie vol ijverige bovenmeesters elkaar op hetzelfde tijdstip in den salon ontmoetten. Zouden zij zich niet gevoeld hebben als drie hengelaars, die eenzelfde vischje willen verschalken Een ware puzzle voor de arme ouders. Een gratis scheerapparaat ware ver diend voor de beste oplossing 1 Kiest de vader volgens zijn overtuiging de openbare school, dan zal zijn zaak de klandizie missen van de Hoofden der bij zondere scholen. Valt de keuze op een der bijzondere tempels van Minerva, dan zal de kapper zijn salon benadeeld zien door het weg blijven van de twee andere Hoofden. Is het wonder, dat de arme vader radeloos zuchtte: ,,'k Wou dat het nóóit I Mei werd". By zou het lot laten beslissen. Ja, een zakenman raakt wel uitgeslapen in „crisis-tijden." Maar als het nu eens verkeerd uitviel. Het belang van de zaak moet toch het zwaarste wegen. Intusschen nadert 1 Mei met rassche schreden. De kapper krabt in eer en deugd de plek, die hij by zijn cliënten knipt. Even rekenen. Aan welke school de meeste klanten Page-kopjes aan den eenen kant, lange vlechten aan de andere zijde. Welke school heeft het meeste perso neel en welk Hoofd heeft de meeste familie Wien behooren de nummers der scheerabonnementen Aha, de oplossing is gevonden. Immers de belangen eener kapperszaak zijn recht evenredig aan de haar- en baardopper- vlakte, en de leerling is verkocht en geleverd. Een opluchting voor de ouders en de man scheert met vaster hand. Een belangstellend toeschouwer. O— Mijnheer de Redacteur, Wat zal het zijn dit jaar? De kermis beloofd hier niet veel te worden. Men spreekt van uitstel, ja zelf van afstel. De van ouds be kende schutterij „S. Catharina" schijnt aan dit afstel mede te wer ken. In de algemeene iaarlijksche vastenavond vergadering werd beslo ten dit jaar, het ouder gewoonte en gezellig vogelschieten achterwege te laten., en dit naar men zegt. uit fi nancieel oogpunt. Dit argument doet belachelijk aan, als men daarbii in aanmerking neemt, dat de schutterij twee perceelen bouwland en 1 per ceel weiland in eigendom heeft. Met weemoed, moet men. als inwoner de zustervereenigingen beschouwen, die zelfs geen steen eigendom kunnen noemen, maar die toch jaarlijks bij gelegenheid der kermis, het mooie gebruik handhaven, en bii gevolg, ieder lid zijn aandeel in de kosten moet dragen. Maar om nog eens op onze schutterij terug te komen Deze heeft nog meer eigendom, n.l. een eigen huis. Doch dat eigen huis Is pas haar zwaarste kruis, Want de kosten daarvan zijn voor waar niet pluis. Men kan zoo niet rekenen. Dat dit zaakje kan rendeeren. Daarom deden ze het huis van de hand. Dan kon ook de obligatie aan den kant. Herpt, Mei 1932. o— Mijnheer de Redacteur, Vergun ons ook een klein plaatsje in uw veel gelezen bladbii voor baat hiervoor onzen oprechten dank. En wel naar aanleiding van een ingezonden stukje, voorkomende in het nummer van Woensdag 11 dezer, het welk door een inwoner dezer Ge meente was geteekend. In verband met dit schrijven (van dezen onbekenden??! worden onder teekenaars door verschillende per sonen onzer Gemeente, in de schoe nen geschoven, al zouden zii de schrij vers van de ingezonden stukken van Kees Komkommer en Willem Por zijn. Omreden de letters van onze namen overeen stemmen, met die van Wim en Kees. Naar aanleiding hiervan willen wii de inwoners der Gemeente Almkerk er op attent ma ken, dat wii in geen geval deze eer wenschen te ontvangen en verzoeken wii langs dezen weg in het vervolg hiervan verschoond te blijven. Mo gelijk wil de redactie dit wel even bevestigen, dat wij Willem Por en Kees Komkommer niet zijn. Almkerk, Mei 1932. W. Paans. C. Kraaieveld. O— Hoewel het geen gewoonte is dat de redactie, zich over ingezonden stukken uitlaat, willen wij in dit ge val een uitzondering maken aange zien het onzen correspondent en een politieman betreft, en willen wii de verklaring geven, dat de onderteeke naars van dit stuk Wim en Kees niet zijn. DE REDACTIE. HEUSDEN. Tweede Pinksterdag speelt de voetbalvereen. L.O.N.G.A. een neder laag wedstrijd te Haarsteeg tegen D. V.O. Een van de in dezen tijd nood zakelijke geachte bezuinigingsmaatre gelen welke door den postdienst wor den ten uitvoer gebracht, is het op heffen van de tweföde bestelling in buitenwijken waar het gemiddeld aantal uit te reiken stukken beneden een be paalden norm blijft en dus in ongun stige verhouding staat tot den voor de bestelling benoodigden tijd. In verband hiermede zal met ingang van 17 Mei a.s. de 2e bestelling te Heesbeen (met Doeveren) en te Veen (buiten de kom) niet meer worden uit- gevberd. ALMKERK. Vrijdagavond vergaderde de Tuinbouwvereeniging Almkerk. Na opening door den Voorzitter, den Edelachtb. Heer H. Blok, bracht de secretaris, de heer de Witt, het jaar verslag uit. In plaats van P. Nieuwenhuizen, die niet herkiesbaar was, werd tot bestuurs lid gekozen de heer P. Sterkenburg. Besloten werd te trachten de veilings- kosten voor aardbeien verlaagd te krij gen. Ter vervanging van fusthuur zal een garantiebedrag worden gestort, het geen een groot gemak en aanmerkelijk voordeel geeft. Het vervoer naar de veiling zal worden aanbesteed. In ver band met den noodtoestand, waarin ook de tuinbouw verkeert, werd be sloten zoo mogelijk Sept. een lid van het Hoofdbestuur van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond te doen optreden. Onze Burgemeester de Edelachtb. Heer H. Blok, is aangezocht zitting te nemen in het Eere-Comité, dat zal wor den gevormd ter gelegenheid van den Provincialen schietwedstrijd der Vrijw. Burgerwachten, welke te Veldhoven zal worden gehouden. Op 2de, Pinksterdag hoopt de korfbalvereen. A.K.C. alhier te Arkel een wedstrijd te spelen tegen de ver een. aldaar. Het bericht over het intrede van Ds. Dingstee, opgenomen in ons num mer van Woensdag, was niet volledig. Er staat de toespraken werden beant woord door Ds. Hooijkaas, ouderling Pruijssen, Ds. Lazonder en Ds. Döns- zelman, doch behalve door deze, werd ook nog gesproken door Burgemeester Blok en Ds. A. de Bruin, als studie vriend. 1 AALBURG. Woensdag 18 Mei, hoopt Ds. Hofman uit Krabbendijke des middags om half drie en des avonds om zeven uur voor de Geref. gem. op te treden. CAPELLE. De Ned. Herv. Meisjesvereen. op G.G. „Bidt en Werkt" alhier, maakte j.l. Woensdag per auto een uitstapje naar Utrecht, waar o.m. de Bondsver gadering werd bijgewoond. In opge wekte stemming arriveerde het gezel schap 's avonds weder te dezer plaatse. Het muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" heeft besloten deel te nemen aan het Zaterdag 18 Juni a.s. te Waspik j te houden festival. Het 2e elftal der voetbalvereen. „Excelsior" neemt a.s. Maandag (2en Pinksterdag) deel aan de seriewedstrij den te Sprang, georganiseerd door N. E.O. Het le elftal speelt met Pinksteren voor den B.N.B. beker op het sport terrein alhier een wedstrijd tegen Longa III uit Tilburg. Ds. W. Wesseldijk te Den Ham, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente alhier, was ook beroepen bij de Ned. Herv. gemeente te Ridderkerk, doch heeft voor dit laatste beroep be dankt. DRUNEN. Veiling 12 Mei 1932. Asperges 90—125 ct. Id. II 60—80 ct. Id. III 2550 ct. Asperges blauw 35—60 ct. Posteleijn 2227 ct. Spinazie 110 ct. Juin 10—12 ct. Sjalotten 10—12 ct. Breekpeen 1215 ct. Winterwortelen 12 ct. Aardappelen 4%5 ct. Slavellen 7—13 ct. Alles per K.G. Bloemkool 20—28 ct. Idem II 14—18 ct. Idem III 5—12 ct. Roode kool 6—11 ct. Witte kool 47 ct. Sla 4—7 ct. Idem II 11/231/2 ct. Idem 1/211/2 ct. Komkommers 1214 ct. Idem Wit 11—14 ct. Selderij 4—IO1/2 ct. Tulpen 111/2 ct. Bloemen 1/23 ct. Idem pot 10—16 ct. Alles per stuk. Rabarber 25 ct. Keel en iy22 ct. Radijs 23 ct. Selderij pluk 12 ct. Peen 713 ct. Preij 319 ct. Alles per bos. Volgende week des Dinsdags, Don derdags en Vrijdags veiling. OOSTERHOUT. (Oosteind). De gehouden bloempjesdag heeft ruim f22 opge bracht. De heer A. Timmermans com missaris van de Coöp.-boterfabriek te Oosteind heeft als zoodanig bedankt. RIJSWIJK. Het bestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond te dezer plaatse is als volgt samengesteld: Voorzitter de heer J. van Someren. Secretaris de heer C. C. van Herpen en Penning meester de heer T. Zwakhals. RAAMSDONKSVEER. i Tot lid en voorzitter van het bestuur der Chr. scholen werd geko zen Ds. H. Guittart. Het echtpaar J. de Rooii-van Stokkum hoopt 27 Mei zijn 50-ja- rig huwelijksfeest te vieren. Zeer ze ker zal het de oudjes niet aan be langstelling ontbreken. 1 rij Costume Ons Model „BERGA" 1932 2 rij Costume Ons Model .STUFKA" 1932 REUZEN SORTEERING KIN D E RP A K ES. BEZOEKT ONZE MAGAZIJNEN WIJ VERGOEDEN UWE REISKOSTEN. Opgericht 1873. LANGENDIJK. Voor slechts WEINIG GELD BERGEIJK STUFEENS

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2