Hooge Steenweg 25 DEN BOSCH Dames- en Kinderkleeding Magazijnen begint onze DAMES, Wilt U voor weinig geld toch goed gekleed gaan, profiteert van onze OPRUIMING. Om U van onze prijzen te overtuigen, verwijzen wij U naar onze etalages. HEUSDEN. De marechaussée Schut is Aan brigade Heusden overgeplaatst naar de brigade Hansweert, terwijl de mare chaussée Keulen van Hansweert naar Heusden komt. BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar aardappelen bestaat nogal vraag. Men besteedt dan ook voor beste eetaardappelen f3.50 of f4.per H.L. of 70 K.Q. CAPELLE. Ter secretarie der gemeente Sprang-Capelle bestaat de gelegenheid tot het bekomen van vischakten. Aan A. C. Boeser, dienstplichtige der lichting 1932 dezer gemeente, is voor een jaar vrijstelling verleend we gens persoonlijke onmisbaarheid. Eenige vijftallen van de plaatse lijke 'afdeeling van den Bijz. Vrijwilligen Landstorm zullen 25 Juli a.s. deelne men aan een schietwedstrijd te Vlij men. DRUNEN. Veiling van 26 'Mei. Asperges 2239 ct. Idem II 14—21 ct. Idem Blauw 818 ct. Postelein ,1417 ct. Rabarber i/«2 ct. Aardappelen .li/a—2 ct. Aardbeien 8094 ct. Idem II 40—60 Ct. Snijboonen 9296 ct. Peulen 8892 ct. Spinazie 510 ct. Alles per k.g. Bloemkool 13—18 ct. Wem II 7—12 ct. Sla 3—5i/8 ct. Idem II 13 ct. Komkommers Wit 1216 ct. Idem II 7—11 ct. Idem Groen 913 ct. Idem II 68 ct. Alles per stuk. Keelen 1J,t1/9 ct. Radijs i/a1 ct. Selderij 12 ct. Peen 310 ct. Alles pef stuk. RAAMSDONKSVEER. De collecte voor 'de Zending „Oegstgeest", bracht ruim 73 gulden ®p- i i VEEN. De verbouwing van den water molen tot electrisch gemaal, is thans ia zoo verre gereed, dat Zaterdag 4 Juni een proefbemaling gehouden zal worden. Verschillende autoriteiten zul len hierbij tegenwoordig zijn. WIJK EN AALBURG. De keuring van trekhonden voor deze gemeente zal plaats hebben Woens dag 8 Juni a.s., des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 4 uur. WERKENDAM. De gehouden voetbalwedstrijd op het D.O.S.B.-terrein te Gorinchsm, W.V.V. 1 tegen het Werkloozenelftal eindigde met 42. De combinatiewed strijd van W.V.V. I en II Woensdag avond gehouden tegen S.V.W., werd door eerstgenoemde met 53 gewon nen. De uitslag van W.V.V. II tegen S.F.C. te Sleeuwijk is 20 ten voordeele van W.V.V. II. A.s. Zaterdag, nam. 3 uur wed strijd door Merwede I van Gorinchem en W.V.V. I en te 4.30 uur G.S.V. van Gorinchem en W.V.V. II, beiden op het terrein aan den Bandijk. Door den commissaris der Ko ningin in de Provincie Noord-Brabant, Jhr. Rijckevorsel, werd Dinsdagmiddag een officieel bezoek gebracht aan on ze gemeente. Begeleid door 't Dagelijksch Bestuur, werd hoofdzakelijk in oogenschouw ge nomen, die punten, welke nauw in ver band staan met het wegenverkeer. Van de officieele gebouwen, en en kele anderen, wapperde de Nederland- sche driekleur. Ojp het in Maart te Utrecht en in Mei te Arnhem gehouden P.B.N.A.- examen, slaagde de heer W. A. Bot tenberg alhier, als adspirant bouwkun dig opzichter. Donderdag j.l. werd het terrein gelegen aan de Keizerstraat (achter de Molen) in gebruik genomen voor de leerlingen der beide Chr. Scholen al hier. Doordat de scholen nog geslo ten zijn, heeft men bovengenoemd ter rein 5n orde gebracht, waar de kin deren kunnen spelen, zooals b.v. voet ballen, gymnastiek, enz. Hierbij 'kunnen wij vermelden, dat nu de scholen gesloten zijn, de ziekte (Dyptheritis) zich haast niet meer uit breidt. Terwijl de vrouw van den heer B. P. alhier familie had bezocht op een schip gelegen in de Nieuwe Haven, gleed zij uit op een loopplank en viel in het water. Direct toegeschoten hulp bracht haar weer spoedig op het droge, zoodat zij er met den schrik en ejen nat pak af kwam. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk voor de zending, heeft op gebracht f 127.06, waaronder één bank biljet van f25.en twee van f10. De directeur \ran het Post-, Te legraaf- en Telefoonkantoor deelt ons mede: Met ingang van 23 Mei j.l. werd te Werkendam de tweede kombestelling van de post opgeheven. Hoewel dit in alle kleine gemeenten geschiedt en als een groot ongerief moet worden be schouwd, komt Werkendam door de opheffing van deze tweede bestelling in een gunstiger conditie voor de snel lere ontvangst van zijn correspondentie te verkeeren. Door een latere uitvoe ring van een half uur van de eerste bestelling, kunnen in deze bestelling worden opgenomen, de stukken die voorheen in de middagbestelling wer den besteld, terwijl deze regeling voor de buitenwijken beteekent een vlugge re bntvangst van ongeveer een dag. Door de Werkliedenvereen. Een dracht" werd in de sociteit van den heer J. B. Zwets een buitengewone vergadering gehouden, welke stond onder leidiDg van den Vice-Voorz. de heer P. Holster. Te ruim 8 uur werd deze vergadering met een kort welkomstwoord geopend, waarna lezing der notulen volgde, welke werden goedgekeurd. Door den Penningm. werd hierna mede gedeeld dat na de laatste verantwoording (stand 1 April uitgebracht op de verga dering van 13 April j.l.) was ontvangen f 152,21 en uitgegeven f272,45, zoodat in deze l1/, maand een tekort is ontstaan van f 120,24. Het kapitaal dat nu nog maar f 100 bedraagt, is in l1/» jaar met f 16001 teruggeloopen. Door den Voorz. werd hiervan toege zegd, dat men zoodoende zeer spoedig voor een ledige kas zou staan, de Penningm. merkte nog op dat men wel een reserve heeft van f 900 bij de Dordtsche Scheeps vaart Mij., waarvan men nu geregeld rente trekt, maar dat men by verkoop dezer stukken, waarschijnlijk ook een ontzaggelijk verlies zou moeten lijden. Na een breedvoerige bespreking werd het voorstel van 't Bestuur de wekelyk- sche contributie te verhoogen van 13 op 15 ct. per lid, met 37 tegen 8 stemmen aangenomen, 't welk per jaar een kleine f 200 meer inkomen beteekent. Dit aan genomen voorstel zal in werking treden, 1 Juni a.s. Het lid H. Visser Czn. kwam met een voorstel, 't welk ook tydelijk moet dienen, 'tis alleen om de kas weer op peil te brengen, degenen die werkeloos zijn de gewone f5 uit te betalen, en die trekken vanwege de Ziekte- of Ongevallen wet, f 2,50 te betalen, 't Voorstel werd door bijna de geheele vergadering onder steund, 't werd schriftelijk nog op deze vergadering ingediend, en door ruim 20 leden onderteekend, (vereischte aantal is 20). Op een eerstvolgende vergadering wordt dit aan de orde gesteld. Bij de sluiting herdacht de Voorzitter nog het plotseling verscheiden van het lid J. Kamsteeg, waarna deze goed bezochte vergadering met een woord van dank werd gesloten. ZUILICIIEM. Op 28, 29 en 30 Juli a s. hoopt de fanfarevereen. „Door Eensgezindheid" alhier, een bazar te houden, teneinde gelden te bekomen om in de meest nood zakelijke reparatién en vernieuwing harer instrumenten te voorzien. Een bazar-comité, bestaande uit de heeren D. W. G. Verkerk, H. C. van Os en J. J. van Wijk, resp. als Voorz. Secr. en Penningm. zullen gaarne ieder gift voor deze bazar in ontvangst nemen. Vergadering van den raad der ge meente WIJK c.a. op Donder dag 26 Mei des n.m. half drie. Voorzitter: EdelAchtb. Heer C. J. Landweer. Secretaris(Waarnemend) de heer W. Bouman. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring, de Secretaris leest het formu liergebed, daarna de notulen der vo rige vergadering die worden goed gekeurd. Ingekomen stukken: Kon. Besluit waarbii goedkeuring wordt gehecht aan het raadsbesluit tot heffing van 3 5 opcenten op de fondsbelasting. Besluit van Ged. Staten waarbii de pensioensgrondslag voor burge meester Landweer wordt vastgesteld op f1700. Schrijven van Ged. Staten waarbii verzocht wordt een deskundige aan te wijzen voor het nazien, boeken en kas van den gemeente-ontvanger. B. en W. stellen voor, hiervoor aan te wijzen, het Verificatiebureau van de vereeniging voor Nederl. gemeen ten. Waarmede de raad accoord gaat. Adres van de R. K. politiebond om voor 1933 een subsidie te ont vangen voor hare politievakschool. Op voorstel van B. en W. wordt dit schrijven voor kennisgeving aan genomen. Verzoek van A. Treffers om het stukje gemeentegrond, waarop de wo ning staat van wijlen Jenneke Poorter in erfpacht te mogen ont vangen. B. en W. stellen voor het gevraag de voor den tijd van 29 jaar en een canon van f 5 te verleenen onder voorwaarde, dat 1 meter grond vrij moet blijven voor een uitweg voor den kaashandelaar J. Vos. De raad gaat coord. Verzoek van met dit voorstel ac- v. Helden D. v. Wijk en J. Bouman om ontheffing van de personeelebelasting voor hun ne biljarts. Waar het verzoek voor 1932 niet meer voor inwilliging vat baar is. stellen B. en W. voor het te behandelen bij de begrooting 1933. Verzoek van de voetbalvereeniging Wilhelmina om een strook grond ter breedte van 5 meter aan haar terrein op de Ebbe té mogen toevoegen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstellen goedgunstig op het ver zoek te beschikken onder de be staande voorwaarden. De heer v. Wijk vindt het jammer, dat het naast gelegen perceel zoo veel smaller er door wordt. De heer Sodderland vraagt welk motief de vereeniging heeft voor haar verzoek. De Voorzitter antwoordt, dat het tegenwoordige terrein te smal is. en daardoor niet voldoet aan de eischen die de Nederl. Voetbalbond stelt. De heer Sodderland vreest, dat de zaken veel te groot worden uitge bouwd. Feestelijkheden zooals nu met Hemelvaartsdag en Pinksteren heb ben plaats gevonden, zullen er het gevolg van zijn. Spreker moet daar om tegen het voorstel stemmen, niet tegenstaande de gemeente-financieel geen nadeel van inwilliging van het verzoek ondervindt. Wethouder v. d. Velden licht het verzoek der vereeniging nader toe. vroeger had de vereeniging bii het perceel, de beschikking over het pad. nu niet meer en nu de vereeniging speelt in den Noordrbabantschen voetbalbond voldoet het terrein niet aan de afmetingen die door dezen bond worden gesteld. Spreker kan de bezwaren van den heer Sodder land begrijpen en billijken. De heer Bouman merkt op, dat de vereeniging als zii de 5 meter er bij krijgt nog iets minder ter rein heeft als vroeger, toen het pad er nog bii was. Hii acht het daarom billijk het verzoek in te willigen. Met op een na elgemeene stem men wordt het verzoek ingewilligd. De heer Sodderland stemde tegen. Verzoek van P. Honings koper slager, om aan den Molendijk een stukje grond in erfpacht te mogen gen ontvangen, voor den bouw eener woning. B. en W. stellen voor dit verzoek in te willigen voor den tijd van 29 jaar en een canon van f 5 per jaar. Wethouder Roza licht toe. dat Ho nings het perceel vraagt wat reeds aan Vos in erfpacht is gegeven, naar hii evenwel bij geruchte heeft ver nomen zal deze geen gebruik van zijn recht maken, mocht dit echter wel het geval zijn dan kan Honings het naast gelegen perceel worden ver strekt. Verzoek om ontheffing van school geld door C. Donkersloot. Wordt ingewilligd aangezien adres sant niet in de inkomstenbelasting is aangeslagen. Schrijven van den kerkeraad van de Geref. kerk te Aalburg om zonde uitingen met de a.s. Christelijke feest dagen (Hemelvaartsdag en Pinkste ren tegen te gaan en maatregelen te nemen, dat deze niet plaats vinden. Bedoeld worden de voetbalwedstrijd op Hemelvaartsdag en het gehouden concours op Pinksteren. In verband hiermede is ook nog een persoonlijk schrijven ingekomen van den heer A. Vos secretaris van de kiesvereeniging van de Geref. ge meente die tevens in het schrijven zijn spijt betuigt, over de verwerping van het verzoek zijner vereeniging, voor cafésluiting op Zondag. De Voorzitter stelt voor beide adressen voor kennisgeving aan te nemen. De heer Sodderland merkt op, dat de adressen te laat komen, wat de inhoud betreft, daarmede kan hii zich grootendeels goed vereenigen. Het was beter geweest, dat maatregelen waren getroffen om gelegenheden als met Pinksteren tegen te gaan die gaan te ver. Het is jamme^ dat de raad daarin niets heeft te zeggen. De heer v. d. Mooren wil nu er toch iets over gezegd wordt er ook wel iets over zeggen en wel dithet adres van den kerkeraad komt niet te laat. maar te vroeg, alvorens deze heeren rechter willen spelen over één ander en verwijten willen richten, moeten zij eerst de hand in eigen boezem steken. De heer Mans is het hiermede eens, want als de blinde den blinde leidt, vallen beiden in den sloot. De Voorzitter acht het beter de discussie hierover te sluiten. De adressen worden hierop voor kennisgeving aangenomen. In het verdere verloop der ver gadering werd met op een na al- gemeene stemmen besloten tot den bouw eener ambtswoning voor den burgemeester. B. en W. werden gemachtigd de voorbereidende maatregelen hiervoor te treffen. Gerekend werd. dat de kosten een bedrag van f9500 niet zullen overschrijden. Verder werd besloten tot wijziging der steunregeling voor werkloozen: Kostgangers zullen voortaan f3,— en kostwinners ten hoogste f7,50 per week kunnen ontvangen. (Slot in 'tvolgend no.) Binnenhuid, OVERREDEN. In het Noordeinde te Zevenhuizen is het zoontje van Van der Linden dat plotseling den weg overstak, door een auto gegrepen. Het kind is naar een ziekenhuis* te Gouda overgebracht, alwaar het aan de bekomen wonden is overleden. —o VERDRONKEN. Te Zevenhuizen is het 21/2"Jarig zoontje van den landbouwer Oskam bij het spelen in een sloot achter het huis geraakt en verdronken. O HEIDEBRAND. Tengevolge van onvoorzichtigheid van een landbouwer te Bergeijk. die een dicht begroeiden greppel wil de uitbranden, ontstond brand in de heidegronden, toebehoorende aan de gemeente Bergeijk. Ongeveer tien hectaren heide met de zich daaroü bevindende vliegdennen verbrandden,. —O— - v 4'r UPRl)l|d| GEBR. VINKE Zaterdagmorgen 9 uur OPRU NG.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4