5°|0 Nederlandsctie Staatsleening 1932 FOTO - ATELIER - COERTSE 5% N.ir. Beldersctie Crtdietraigiiis. A. J. van den Dungen BEZOEKT Jan Geertzen, 's-BOSCH, IDEAAL J. ELEKAN, 2e Nederlandsche Staatsleening 1932. J^AALT JfOOIT VRAAGT UW ADRES Jan Heinstraat 's-Hertogenbosch. ST0QIEH VÏBVII STOPPASS Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. Chemische Wasscherij ea Ververij Schuttersgracht, Tel. 125 Q0BINCH3M. 64 bladzijden 122 CENT Firma L. J. Veerman 's-HERTOGENBOSCH, Plaatselijk Nieuws reeds vroeger over deze zaak ge- Sproken. Het zijn ook al weer mooie woorden, doch de regeering wil zoo iets niet goedkeuren. De heer v. Houwelingen meent te weten, dat in Woudrichem wel een dergelijke regeling bestaat. De Voorzitter wil niet tegenspre ken, dat in Woudrichem een der gelijke regeling bestaat, doch een week geleden heeft hij met den In specteur ook nog in deze zin ge sproken, doch die beweerde toen, dat het niet kon. De heer Schouten vraagt of de steun die in Woudrichem op die manier wordt verleend, particuliere steun of wel steun met rijkstoelage is. De heer v. Houwelingen kan dit niet zeggen. De Voorzitter wil weieens infor- meeren, B. en W. zijn met deze steun regeling gekomen in de hoop, dat ze niet toegepast behoeft te worden. De hooitijd is in het zicht, waar door wat meer werk komt. maar mochten er toch nog werkeloozen blijven, dan is het gewenscht, dat er een steunregeling is. De heer Hoesen merkt op, dat de steunregeling nog niet is goed gekeurd, daar gaat tijd overheen, waarin de menschen toch geholpen moeten worden hii zou daarom wil len voorstellen de werkeloozen bii de kleine boeren te doen werken. De Voorzitter zegt, dat aan de or de is, de vaststelling eener steunre geling. Hij zal als tot heden, steeds blij ven zoeken om de menschen op een andere manier te helpen dan door steun, trots het verwijt van den heer Hoesen, zal hii in deze richting steeds werkzaam blijven. De heer Hoesen vraagt of in de steunregeling ook van kindertoeslag wordt gesproken. De Voorzitter antwoordt van na tuurlijk, deze zal volgens het voor stel van B. en W. 70 cent per kind bedragen. Tegenover andere gemeen ten, in den omtrek waar slechts 5° cent.wordt gegeven is dit zeer veel. De heer v. Houwelingen vraagt of de gemeente gehouden is de steun regeling vast te stellen zooals ze hier wordt aangeboden, waarop de Voor zitter toestemmend antwoordt. De heer Schouten merkt op, dat, zooals de werkeloozen tot lieden door de gemeente werden gesteund dit voordeeliger voor hen was, als nu met de steunregeling het geval zal zijn. De Voorzitter verklaart nog steeds hoop te koesteren, dat een object voor werkverschaffing gevonden zal worden, pien wordt evenwel van den eenen dag op den anderen ge paaid met beloften en zoolang men geen zwart op wit heeft, schiet men met deze beloften niets op. Spreker !weet niet, wat hii meer zou kun nen doen, en wil men ondanks dit den indruk wekken, dat iemand die jdag en nacht zijn best Moet, stil zit en niets doet, dan moet men dit zelf weten, het laat spreker koud, hij wil alleen opkomen tegen de be wering van een verkeerden geest, die wordt gewekt. De heer Hoesen vraagt waarom niet op zijn voorstel in de voor laatste vergadering is ingegaan. De Voorzitter antwoordt, omdat B. en W. getracht hebben de menschen werk te verschaffen, nu loopt het per slot over 14 dagen, dat de men schen door de diaconie of de gemeen te zijn gesteund. De heer Schouten merkt op. dat diaconie steun minder eervol wordt beschouwd, als die van het Burger lijk Armbestuur, terwijl bij de eer ste zelfs de leden niet weten aan wie steun is uitgekeerd, terwijl bii het Burgerlijk Armbestuur de lijst van ondersteuning ter inzage ligt. JYlen hoort tegenwoordig van den morgen tot den avond spreken over recht, doch men vergeet zijn plich ten. Men vergeet, dat ieder huis vader in de eerste plaats zelf ver plicht is voor zijn gezin te zorgeif. Kan liij er niet van komen, dan eerst komt hij in aanmerking om te wor den geholpen. Men beweert, dat men uit eergevoel niet naar het Armbe stuur wil, doch wanneer men met een geheele troep komt, om geld uit de gemeentekas dan noemt spre ker dat weg werpen van het eer gevoel, dan stelt men zijn armoede voor iedereen ten toon. De Voorzitter zegt, dat hii tegen een paar afgevaardigden die hii op de secretarie bij zich liet komen heeft gezegd, dat het niet in hun eigen belang was, dat zii in zoo'n groot getal kwamen. Veel verstandi ger ware het geweest als alleen zii kwamen, die het werkelijk noodig hadden. Zij moesten zelf erkennen dat er verschillende bii waren, die niet voor steun in aanmerking kwa men, die het daardoor voor een an der bederven. De heer v. Houwelingen vindt het overdreven, dat de menschen 's a- vonds om 10 of 11 uur bii den burgemeester komen, als hii burge meester was zou hij ze op dat uur niet te woord staan en zeggen kom morgenochtend maar terug. Als raadslid mag men zooiets niet in de hand werken, dit behoort de menschen van zooiets terug te hou den. De Voorzitter merkt op, dat Za terdags de werkverschaffing was af- geloopen en 's Maandagsmorgens Ten onze kantore is de gelegenheid opengesteld in te schrijven op de groot nominaal f 250.000.000. koers van nitglfte 100 Schuldbewijzen aan toonder groot f 1000.f 500. en f 100. De inschrijving is opengesteld tot Donderdag 2 Juni 1932. Houders van 6°/0 Staatsleening 1922 B hebben recht van voorkeur. Bij toewijzing der stukken wordt geen provisie in rekening gebracht. Inschrijvingsbiljetten en prospectussen zijn bij ons kantoor kosteloos verkrijgbaar. N.V. MIDDENSTANDSBANK Gorinchem Arkelstraat 20. l-M voor het vergrooten van oude verbleekte portretten IS Eind 30 G0RKUM. TELEFOON 266. LIJSTEN IN ALIiE MATEN Schuldbewijzen groot f 1000,f 500, en f 100, Koers van uitgifte 100°!oi betaling 1 Juli a.s. Inschrijvingen op bovenstaande leening worden tot en met Donderdag 2 Juni a.s. aan genomen door Gevestigd te Arnhem, Kantoor Waalwijk. Prospectussen aan onze kas verkrijgbaar. 350 c c. zijklep M. 70 D Standaard f399. 350 c.c. zijklep M. 70 D Super Sahara Electrisch f 495. 350 c.c. zijklep M. 70 E Standaard Sahara f 450. 350 c.c. zijklep M. 70 E Sahara Luxe Electrisch f550.— 500 c.c. zijklep M. 90 A Standaard f 525. 500 c.c. zijklep M. 90 A Luxe f 640.— 500 c.c. kopklep M. 67 Sport f625.— 500 c.c. kopklep M. 67 Sport Electrisch f710.— i 350 c c. Stand. 6 Volt 22 Watt f 70,— Boschverlichting 350 c.c. Stand. 6 Volt 30 Watt f 85. 500 cc. Stand. 6 Volt 30 Watt f 85.— AGENT; B. S. A. MOTOREN. van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. U 5J (het kleine Magazin) OVERAL AGENTEN. het Geïllustreerd Tijdschrift dat elke week verschijnt, groot en door den lagen prijs van per nummer, binnen een ieders bereik ligt. Verkrijgbaar in den Boekhandel van de H E U S D E N. Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabij het Station) belast zich met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende- en onroerende goederen (zooals inboedels, huizen, enz.). Billijke Conditiën. stonden de werkeloozen voor de se cretarie, dit doen ze niet uit zich zelf, alleen omdat ze daartoe op gezet worden. De heer Hoesen zegt, dat hii daar voor de schuld niet draagt, hii zet de menschen daartoe niet aan. De Voorzitter wil hier verder niet op ingaan, hij zou dan nog meer moeten zeggen. De steunregeling wordt hierop met algemeene stemmen vastgesteld, zoo als ze door B. en W. is aangebo den. De begrooting 1932 wordt gewij zigd conform het voorstel van B. en W. Bij de rondvraag zegt de heer Hoe sen, dat nu de posterijen van 1 Mei af ook belast zijn met de belastingen, hij tot de ontdekking is gekomen, dat van de luxe paarden geen be lasting meer wordt geheven. Spre ker acht dit verkeerd. De Voorzitter licht toe, dat in heel de gemeente slechts 3 paarden meer zijn, die in deze belasting vallen. Een kleine boer. die Zondag met zijn rijtuigje en paard van misschien te zamen f150 naar de kerk gaat. of eens een keer zijn familie gaat be zoeken zou dit niet meer mogen doen. daarom en omdat de belasting toch weinig in het laadje bracht is toen besloten, de belasting af te schaf fen. tevens ook om de paardenfok kerij te bevorderen. De heer Hoesen vindt het niet cor rect, de gemeente is voor de per- soneele belasting ingedeeld in de 9de klasse, krotwoningen moeten daarom belasting betalen, terwijl luxe paar den zijn vrijgesteld. De Voorzitter zal hier niet op. in gaan en er geen antwoord op geven, het is weer dezelfde geest, die uit de woorden van den heer Hoe sen spreekt. Daar geen der heeren verder het woord verlangt, sluit de Voorzitter de vergadering. CAPELLE. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden extra collecte heeft ruim f70 opgebracht. Door enkele bewoners van de Zand- schel werd einde der vorige week aldaar een jong hert waargenomen. Voor deze omgeving een bijzondere zeldzame ver schijning. J.l. Zondag hield de postduivereen. „De Luchtvaart"gevestigd in het café van Mej. wed. A. v. d. Haart alhier een wedvlucht vanuit Corbeil met den vol genden uitslag: J. v. Doornik 1, L. de Haan 2, A. Versteeg 3, 5, 7,15, P. Nieu- wenhuizen 5, E. Haverhals 6, G. Stam 8, 10, 13, II. Rozenbrand 9, 14 en G. Vos 11, 12. Vanuit Mons werd eveneens een wed vlucht gehouden, waarvan de uitslag als volgt was: W. Mandemakers 1, G. Vos 2, 3, 4, 6, J. Spierings 5, 7, 16, A. Zwart 8, A. Versteeg 9,17, P. Nieuwen- huizen 10, E. Haverhals 11, W. Versteeg 12, J. v. Doornik 13,15 en H. Dekkers 14. Na in de morgengodsdienstoefening door Dr. G. Keizer in zijn ambt bevestigd te zijn, verbond Ds. Keizer, overgekomen van Heeren veen, zich in den avonddienst j.l. Zondag aan de Ger, Gemeente te dezer plaatse. Na de predikatie volgden de gebruikelijke toespraken. Beide diensten was het kerkgebouw aan het Bruggetje overvol. DONGEN. Op het concours te Capellen bij Antwerpen behaalde onze harmonie „Au rora" in den marschwedstrijd en in den corpswedstrijd, afd. Uitmuntendheid, de le prijs. Bij aankomst werd „Aurora" toegesproken door den heer Leijten, ter wijl de Kon. harmonie „Musis Sacrum" een serenade bracht. De heer J. Akkermans ontving ter gelegenheid van zijn 50 jarig lidmaatschap der Scherpschuttersvereen. op de Donge- Vaart, de gouden legpenning. 's GRAVENMOER. De Geref. Kerk alhier ontving van een milde gever of geefster een belangrijke gift van f500. Aan den 11 Juni a.s. te 's Grevel- duin-Capelle te houden landdag van den Bond van Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G. G. zal de zangvereeniging „Excel sior" alhier haar medewerking verleenen. KAATSHEUVEL'. Op de boerderij Bouwlust is door een schoonmaakster een bedrag van eenige duizenden guldens gevonden, ver stopt in het bed van een onlangs over ledene huisgenoote. NIEUWENDIJK. De eieren werden deze week verhandeld tegen 2 tot 272 ct. per stuk. Het schip van den schipper Joh. v. B. is alhier in de z.g. Pad gezonken. Het schip was geladen met hout. Voor waar een schadepost voor bovengenoemde schipper. Een drietal kinderen waren deze week zooals zoo dikwijls het geval is met een wagentje aan het spelen. Op eens brak de burrie van het wagentje, waardoor dit iil een sloot terecht kwam. Het zoontje van den heer J. L. kwam ongelukkigerwijze in den sloot terecht. Gelukkig konden zijn kame raadjes hem uit zijn benarde positie redden. In de Ger. Kerk is voor den Arme een gift gecollecteerd van f 100. De Pinkstercollecte gehouden in de Ger. Kerk heeft opgebracht de som van ruim f 419. De schipper C. de P. geraakte met zijn schip, beladen met hooi, te Zon in brand. De 70000 pond hooi werd een prooi der vlammen. Naar we ver nemen dekt verzekering de schade. OUDENDIJK. De heer A. Spiering, alhier, werd Maandag in de bocht te Sleeuwijk aan gereden door een vrachtwagen, waardoor hij kwetsuren aan zijn beenen opliep, zoodat hij per auto moest worden thuis gebracht en geneeskundige hulp moest worden ingerepen. De fiets werd voor een groot deel vernield. Het fanfarecorps „Kunst na Strijd" gaf Zaterdagavond een goed geslaagd concert, dat door velen uit den omtrek werd bijgewoond. RIJSWIJK. In zijn laatst gehouden vergade ring van de Plaatselijke Commissie van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afd. Giessen- Rijswijk, is tot Voorzitter gekozen de heer P. v. d. Kaaden, en Secretaris de heer T. van Gammeren. Als instructeur zal optreden de heer G. J. G. Bron. De oefeningen zullen weder aanvangen op Zaterdag 28 Mei 's avonds 6 30 uur. De eerste vier oefeningen zullen de klasse-, terwijl de vijfde oefening de plaatselijke wedstrijd zal zijn. Nieuwe leden kunnen zich bij den heer P. Smits, plaatselijk leider, opgeven. Naar wij vernemen, zal deze zomer de Maas bij de losplaats „Nol" worden uitgediept. Dit zal ongetwijfeld een groote verbetering brengen, aangezien thans bij laag water de meeste schepen met groote moeite den wal kunnen bereiken. VLIJMEN. De te Haarsteeg, Nieuwkuijk en Vlijmen gevestigde mandenfabrikanten hebben met ingang van 28 Mei het personeel ontslagen. De fabrikanten hebben laten weten, dat ze genegen zijn om door te laten werken, indien de arbeiders genoegen nemen met een korting op de salarissen van 10 pCt. Met den R. K. Bond van Houtbewer kers zijn reeds onderhandelingen gevoerd, doch tot een besluit is men nog niet gekomen. WIJK. In deze gemeente komt in een gezin de besmettelijke ziekte roodvonk voor. Zondagmiddag j.l. had alhier op den Hoogen Maasdijk, in den bocht by de Wed. Kolfi een motorongeluk plaats dat goed afliep. Een motorrijder met een duorijder achterop, reed in genoemden bocht van den hoogen dijk. Dadelijk schoot hulp toe. De bestuurder bekwam hoegenaamd geen wonden, doch de duo rijder liep eenige min of meer ernstige wonden aan zijn handen op. Nadat de motor op den dijk was gebracht, bleek dat deze geen enkel beletsel had. Na een en ander te hebben opgeknapt, kon de reis per motor worden vervolgd. WOUDRICHEM. By de gehouden verpachting van het grasgewas langs de grintwegen was de totale opbrengst f66,50. Het vorig jaar bedroeg de opbrengst nog f 85, Aan den heer A. van Oostrum, tijdelijk onderwijzer aan de le Openb. School alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag als zoodanig verleend. De heer T. A. Vos, oud-leerling der H. B. S., behaalde thans te Soerabaya (Ned.-Indië) zijn einddiploma. Door Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk alhier is wederom besloten dit jaar geen Hoofdelijken Omslag van de leden te heffen, doch de benoodigde middelen door vrijwillige bijdragen trachten te ver krijgen. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor de zending heeft f 26,62x/3 opgebracht, voor de Ger. Zendingsbond werd een biljet van 10 gulden gecollecteerd. ZUILICHEM. De verkoop van het Emmabloempje voor de T.B.C.-bestrijding, heeft in deze gemeente ruim f36 opgebracht. —O— ,4 1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7