tferMmen van Hen UI 6, Rivierberichteii. Marktberichten. Plaatselijk Hieuws. BIJ HET SPELEN VERDRONKEN. In de VuJcaanhaven te Vlaardingen is een droevig ongeluk gebeurd. De achtjarige Elly D. was daar op het Rijn schip Kawie 43 aan het spelen, toen zij plotseling het evenwicht verloor en overboord sloeg. De machinist vaneen in de nabijheid werkende kraan, die het kind tusschen twee schepen in het water zag vallen, waarschuwde terstond de schippers, die ijlings met haken en dreggen redingspogingen in het werk stelden. Na eenigen tijd gelukte het hun het kindje bewusteloos op te halen. Ge durende meer dan een uur heeft men nog vergeefs pogingen in het werk gesteld om de levensgeesten op te wek ken. Toen moest een te hulp geroepen geneesheer den dood constateeren. i o— EEN KAT PLEEGMOEDER VAN WILDE KONIJNTJES. De veehouder C. in het Overeind te Jutphaas vond in zijn land een nest met vier jonge konijnen. Zijn kinderen vonden deze konijntjes erg aardig en ïiamen hen mede naar de boerderij sen legden ze bij de poes die al jongen had. Thans kan men zien, dat de poes de jonge konijntjes als eigen jongen behandelt. Ze likt ze schoon, laat he;n drinken, dat het een lust is om te zien. Het eigenaardige is, dat een kat in het algemeen een jong wild konijntje als een lekker boutje niet versmaadt. O— NU GEEN RADIUM MAAR EEN BANKBILJET. Mej. G. te Edam deed bij de politie aangifte, dat zij een bankbiljet van f 200 vermiste. Zij vermoedde dat het biljet bij haar huisafval in den vuilnisbak was geraakt. De vuilnis, die door de ge meentereiniging was opgehaald, was inmiddels reeds in een boot gelost. On der toezicht van de politie is men da delijk begonnen met het lossen van die boot en het gelukte tenslotte het vermiste bankbiljet uit de vuilnis te voorschijn te halen.' o— DE MALVERSATIES TE BREDA. De krijgsraad te 's Hertogenbosch beeft den luitenant der militaire ad ministratie te Breda, die terecht had gestaan wegens malversaties bij het garnizoen aldaar, veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en ontslag uit den dienst zonder ontzetting uit de bevoegheid om bij de gewapende macht te dienen. De wachtmeester werd veroordeeld tot vijf maanden voorwaardelijk met oen jaar proeftijd. I o— COMPLICATIES IN EEN BURGE MEESTERSFAMILIE. Men schrijft aan de „N. R. Ct.": In een gemeente in West-Friesland deed zich Zaterdag het zeldzame geval voor, dat de echtgenoote van den bur gemeester zich met twee getuigen ter gemeente-secretarie vervoegde, tenein de den burgemeester een bewijs van onvermogen te vragen, om pro deo te procedeeren. Het proces moest tegen den burgemeester worden gevoerd. De ze weigerde het bewijs af te geven, daar de getuigen niet pertinent konden ver klaren, dat aanvraagster onvermogend was. Den betrokken minister is om zijn tusschenkomst gevraagd. 1 O— AUTO IN EEN SLOOT GEREDEN. Op den weg tusschen Borculo en Eibergen heeft een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een particuliere auto, bestuurd door den heer Lenkert uit Den Haag en waarin twee personen gezeten waren, de heer en mevrouw Lammers, reed bij een bocht van den weg tusschejn Borculo en Eibergen in een sloot. De auto, die van een drie ureter hoogen dijk in de sloot was terecht gekomen, was ernstig beschadigd. De heer en mevrouw Lammers, de beide inzitten den, werden 'eirnstig gewond en zijn naar h,et ziekenhuis te Eibergen ver voerd. De bestuurder, de heer Lenkert, was licht gewond, zoodat overbrenging naar een ziekenhuis niet noodzakelijk bleek te zijn. i i o— DOOR EEN ADDER GEBETEN. Tijdens het verblijf in de legerplaats bij Harskamp der onderofficiersoplei ding zware mitrailleurs en mortieren van het 2e en 17e Reg. Inf. uit Venlo en het 13e Reg. uit Maastricht tot het houden van schietoefeningen, werd door enkele korporaals op een der schiet- terreinen een adder gevangen. Het dier trok zeer de belangstelling der militairen en had een lengte van ongeveer een halven meter. Besloten werd de adder mede te ne men naar het kamp, alwaar het beestje door de kamerbewoners en verdere be langstellenden van alle kanten werd bezichtigd. Toen een der omstanders, de kor poraal Sliedracht van het 13e Reg. Inf. uit Maastricht, het dier wilde aanpak ken, draaide het zich nijdig naar hem toe en beet den korporaal in de hand. Onmidellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en werd de korporaal naar het militair hospitaal te Utrecht over gebracht. Ten dienste van het onderzoek werd ook de adder mede naar Utrecht ge zonden. 9e Les. HOU ALS FIETSER ZOOVEEL MOGELIJK RECHTS! De grondregel van het verkeer is „Hou rechts!" Dat werd al in de eerste les ge leerd en de menschen hebben dat van de mieren afgekeken, die in een mierennest, ook rechts houden. Blijf dus zooveel mogelijk aan den rech terkant van den weg. Wie een an der wil inhalen, moet hem links voor bij gaan. De langzaamste rijder wordt op een weg natuurlijk het meest door anderen ingehaald en een auto, die snel rijdt, zal dus meer menschen moeten inhalen dan een fietser. Daar om moet een fietser, die op den rijweg fietst, zooveel mogelijk rechts houden. Op het plaatje geeft een stippel lijn het midden van den weg aan en nu blijkt het duidelijk, dat de fiet sers op cle rechtsche teekening ver keerd rijden. Ze mogen niet zoo op het midden van den weg komen, want nu versperren zij den weg voor de auto die hen achterop rijdt. De man met de handkar doet het goeddie blijft zoo dicht mogelijk bij het trottoir aan zijn rechterhand. Op het plaatje links rijden de fiet sers veilig, rechts van den weg, dicht langs het voetpad, zoodat de auto hen goed voorbij kan rijden. En bo vendien rijden ze behoorlijk achter elkaar, hetgeen op een drukken weg veiliger is dan naast elkaar. Maar al te vaak ziet men op een rijweg een rijtje fietsers naast elkaar over de volle breedte van den weg. Dat is natuurlijk verkeerd, want de auto's kunnen dan niet ongehinderd voorbij rijden. Op een breed fietspad mogen fiet sers wel twee aan twee naast elkaar rijden, als ze maar zorgen, dat er vol doende ruimte overblijft voor een an deren fietser om te passeeren. Als het fietspad smal is, blijf dan steeds ach ter elkaar rijden. Op 31 Mei. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.00 val 1 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 96 was 30 Crévecoeur (Maas) 0.92 was 29 St. Andries (Maas) 4.60 was 26 Venlo 10.93 val 15 Maastricht 44.00 val 1 Keulen 2 86 val 3 ROTTERDAM, 30 Mei Aanvoer 1222 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 20—23 17—19 13-17 Export 2023 GORINCHEM, 30 Mei. Op de veemarkt was heden aange voerd 188 runderen, 28 nuchtere kalveren, 5 schapen, 508 lammeren, 543 biggen, 59 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f175240. Melk koeien f150f225. Kalf vaarzen f 120 180. Guiste vaarzen f70110. Pinken f 5075. Nuchtere kalveren f 810. Schapen f 1420. Lammeren f 410. Overloopers f 1015. Biggen f612. ROTTERDAM, 31 Mei. Op de veemarkt waren heden aange voerd 160 paarden, 4 veulens, 900 ma gere en 740 vette runderen, 405 vette kalveren, graskalv., 1031 nuchtere kalveren,- 444 schapen of lammeren, 4 overloopers of varkens, 33 biggen, 40 bokken of geiten. Per K.G. Koeien van f0.44 tot f 0.64f0.75 Ossen 0.42 0.600.70 Stieren 0.35 0.440 52 Kalveren 0.55 0.751. Melkkoeien f 140 a f 240 Kalfkoeien f135 a f230 Stieren f 50 a f 300 Pinken f 45 a f 90 Graskalveren f af Vaarzen f 100 a f150 "Werkpaarden f130 èt f275 Slachtpaarden f 95 a f 140 Veulens f 20 a f 45 Hitten f 60 a f 110 Biggen f 2.00 a f 4.00 Nuchtere fokkalv. f 10 a f 18 id. slachtkalv. f 3.00 a f 7.00 Biggen per week f 0.30 k f 0.40 BABYLONIëNBROEK. leen vriendschappelijke wedstrijd tegen - Alhier is de roo zeer gevreesde .N.O.A.D II". Met 2-0 wist z.j deze» ziekte „Mond- en Klauwzeer" bij het vee in de weide vastgesteld. Het is te hopen dat deze ziekte zich niet zal uitbreiden. DUSSEN. Maandag 6 Juni a.s. zal, naar wij vernemen, een begin worden gemaakt met de verzwaring en inpoldering van de Polders „Pauluszand" welk werk circa 5 maanden voor 50 menschen werk biedt. Dankbaarheid de boventoon. Het Zendingsbureau te Oegstgeest ver zoekt ons plaats voor het volgende Ook aan het einde van deze tweede week na Pinksteren is dankbaarkeid wel hetgeen bij ons een boventoon voert. Het toevloeien der ontvangen collecten is blijven aanhouden, iedere dag is er deze week nog iets meer ingekomen dan de f 3000.die het Zendingswerk der Samenw. Corporaties dagelijks noodig heeft, zullen de kosten ervan gedekt zijn. En er is menige gemeente, waar de op brengst gestegen is. wat wij vooral in dezen tijd dankbaar waardeeren. Het laat zich aanzien, dat de maand Mei niet bij die van verleden jaar zal achterblijven, ja misschien zelfs ook den achterstand niet zal vergrooten. Maar men zal het ons wel niet euvel duiden, dat er onder dezen boventoon toch ook een andere zich mengt. Wij weten uit ervaring, dat er na verhoogde krachtsinspanning dikwijls een zekere terugslag volgt. En de maand Juni, welke verleden jaar f 86.000 inbracht, staat voor de deur. Ook in die maand moeten wij het noodige ontvangen. Wij bereiden er ons op voor daartoe weer een krachtige poging te doen, gesterkt door de ervaring van deze weken. HEUSDEN. Onze stadgenoote, mej. M. Schouten, is ingaande 1 Juni geplaatst als leerling verpleegster in het Diakonessenhuis te Utrecht. Bij de Herptsche Poort had een botsing plaats van twee fietsers, welke zoo aankwam, dat mej. V. naast enkele verwondingen bovendien een lichte her senschudding bekwam. De Zaterdag te Wijk gespeelde voetbalwedstrijd tusschen L.O.N.G.A. al hier en N.O.A.D. werd door L.O.N.G.A. met 40 gewonnen. J. v. Wijk alhier, werkzaam op een schoenfabriek te Waalwijk, had Zaterdag morgen het ongeluk met zijn pink tus schen een der machines te geraken, waar door dit lichaamsdeel te rs Bosch moest worden geamputeerd. Zondag j.l. speelde de voetbalver. „P.S.V. I" een vriendschappelijken wed strijd tegen „Hollandia II" uit Haarsteeg, welke wedstrijd door „P.S.V." werd ge wonnen met 2— 1. ANDEL'. De voetbalvereen. „Sparta II" speelde een wedstrijd tegen „Voorwaarts" uit Aalst en won dezen wedstrijd met 2—0. „Andels Fanfarecorps" gaf Zater dagavond j.l. op de tent in de Achterstraat een openluchtconcert. Van al de omlig gende gemeenten waren belangstellenden toegestroomd en het was er dan ook bijzonder druk. Een 8-tal muzieknummers werden onder leiding van den directeur Roza uit Wijk zeer verdienstelijk vertolkt, 't Concert mag in alle opzichten goed geslaagd heeten. We hopen dat „Andels Fanfarecorps" ons dezen zomer nog meermalen op een concert zal onthalen. De groote drukte bewijst dat dit zeer op prijs wordt gesteld. Een dochtertje van G. Naaijen, aan het Boveneind alhier, kwam met een fleschje in de hand te vallen. Het kind bekwam tengevolge daarvan een zoodanige verwonding aan de hand, dat de hulp van Dr. Van Oostrum moest worden ingeroepen. ALMKERK. Op Maandag 6 Juni a.s. zal alhier de voorjaars paardenmarkt gehouden worden. J.l. Zaterdag speelde „A. K. C." alhier, tegen de Korfbalvereen. „D.O S." uit Geertruidenberg, welke wedstrijd eindigde met 46 ten voordeele van „D.O.S." DRUNEN. Veiling van 30 Mei. Asperges 33—45 2 18—30 Blauw 10—20 Spinazie 9—12 Postelein 6—12 Rabarber 1— 2 Aardbeien 70-88 2 50—66 Peulen 80—96 Snijboonen 88—90 Alles Bloemkool 12—20 2 8—12 Andijvie 5- 5Yi Witte komkom. 11-15 Idem 2 7-10 Groene komkom. 8-10 Idem 2 5— 7 Sla 4- 4Y 2 1- »Yi Alles Seldery 1— 2 Zeelen Vs— 1 Rabarber 1— 3 Peen 54 0 Yj Alles per bos. DONGEN. Mej. v. T. alhier fietste bij den Heuvel, toen ze plotseling van haar rijwiel kwam te vallen en bewusteloos op straat bleef liggen. Hulpvaardige handen droegen haar binnen bij de familie V., waar ze na twee uren weer eindelijk tot bewust zijn kwam. De heer G. v. d. A. heeft haar later per auto naar haar woning vervoerd. 's GRAVENMOER. Zaterdagavond trad onder groote belangstelling op de muziekkiosk in het openbaar op, namens het Comité tegen Eenzijdige Ontwapening, de heer E. Kloosterman van Rotterdam met het onderwerp „Het Russisch bolsjewisme ook een gevaar voor Nederland". De dekstier ran den landbouwer P. Melsen kwam te struikelen, waardoor hij een zijner pooten brak, waarna hij moest worden afgemaakt. IIERPT. In tegenwoordigheid van den Raad van Toezicht der Stoomzuivelfabriek „St. Isidorus" te Luttelherpt heeft te Haarsteeg de uitreiking plaats gehad der diploma's aan de deelnemers aan den melkcursus. De uitreiking geschiedde door den Edel- Achtb. heer J. v. Heereveld, burgemeester van Hedikhuizen. Het diploma werd ver kregen door de dames: M. v. d. Brandt C. v. Bijnen, A. Kok en M. v. Engelen en de heeren P. v. d. Brandt, J. v. Op- ze#land, H. van Esch, N. v. Engelen G. v. Ooyen, J. v. Mierlo, N. v. Bijnen en Eg. v. Beurden. NEDERHEMERT. Het onderzoek van verlofgangers zal voor deze gemeente plaats hebban te Hedel, in de voormalige Openb. School, ingang Hooiweg op 22 Juni 10,45 uur (Z.T) RIJSWIJK. Met ingang van heden 1 Juni is de O. L. School binnen deze ge meente opgeheven. SPRANG. De gehouden collecte voor het fonds van den gewapenden dienst heeft f 7.71 opgebracht. De 17-jarige J. K. had bij het voetbalspel het ongeluk te vallen, waardoor hij zijn knie ontwrichte. Door Dr. W. moest de knie gezet worden. J.l. Zaterdag speelde de voetbal club „N.E.O. III" tegen „Sparta III" op het terrein van „N.E.O." alhier. Eind stand 33. A.s. Vrijdagmiddag 5 uur zullen de zitplaatsen in het Ned. Herv. Kerkge bouw bij opbod verhuurd worden. Bij de ingebruikneming van de nieuwe consistoriekamer bij de Geref. Kerk werd door cursisten aan Ds. J. C. Hagen een prachtigen voorzittersstoel en bloemen aangeboden. Zeer getroffen door dit blijk van waardeering, werd dit geschenk dank baar aanvaard. VEEN. Hedenavond om zeven uur (O.T.) hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden Ds. Kok, van Veenendaal. Zaterdagmiddag j.l. speelde de voetbalvereen. „Achil'les 1" alhier te Wijk wedstrijd te winnen. Men verzoekt mede te deelen, dat de te houden proefbemaling van het electrisch gemaal, van de „Polder van Veen" een dag eerder zal plaats hebben, dus Vrijdag 3 Juni a.s. WAALWIJK. In de Vrijdagavond gehouden raads vergadering is na langdurige bespreking besloten te trachten, van de Kroon de verklaring te krijgen, dat het gemiddelde peil der wedden en loonen niet voor ver laging in aanmerking komt en indien deze verklaring niet door de Kroon ge geven wordt, van 1 Mei 1932 af tot en en met 30 April 1933 op de salarissen van al het personeel (zoowel vast als tijdelijk) een uniforme tijdelijke korting van 3 pet. toe te passen, doch den kin derbijslag der ambtenaren te blijven be rekenen van het onverkorte salaris en dien van de werklieden en politie-agenten te handhaven op het bestaande bedrag, zijnde f 1 per kind per week boven het getal van 2 kinderen. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 20 tot en 26 Mei j 1. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd: 3 zalmen a f 1.20 tot f150 per pond; 1 schotzalmpje a fl.05 per stuk 6157 finten a 15 tot 27 cent per stuk en 1500 zegen finten a 1 tot 8 cent per stuk. De tweede kombestelling van den postdienst in deze gemeente is met ingang van 30 Mei j.l. opgeheven. Tot Bestuursleden van de alhier opgerichte afdeeling van den Chr, Werk mansbond zijn benoemd de heeren C. Vink Wzn.J. II. Verhoeven Jac. van der Nat en J. Spiering. Van de bij gelegenheid der gehouden keuring van trekhonden aangeboden 43 trekhonden werd er één afgekeurd. Tot Opzichter van Fortificatiën is in deze gemeente aangesteld de heer Zuur van Hellevoetsluis. Zaterdagavond vierde de Afdeeling Woudrichem van de Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeiders haar 12Y2-jarig bestaan. De firma Wijnbelt en Co,, visch- handel alhier, heeft haar geheele personeel bestaande uit ongeveer 20 personen, met ingang van 26 Juni a.s. ontslag aangezegd. Aan den Directeur van het post kantoor alhier, is een verlof van eenige maanden verleend, wegens ziekte. Het kantoor zal worden waargenomen door den heer Winsemius, Commies ter posterijen te 's-Bosch. WERKENDAM. De Zaterdagmiddag gehouden voet balwedstrijd door „W.V.V. I"en „Merwede I" van Gorinchem eindigde met 20 voor „W.V.V. I". Door den Burgemeester alhier werd bekend gemaakt le dat ieder der „steuntrekkenden" die een Café of herberg bezoekt, onver schillig of een ander dan hij zelf het gelag betaald, van eiken steun wordt uitgesloten. 2e dat de houders dezer dranklokalen verzocht worden niemand der steuntrekken den in hun lokalen toe te laten. 3e dat de politie lysten der steuntrek kenden zijn verstrekt, voor het houden van controle. Van bevoegde zijde wordt ons medegedeeld In enkele bladen is vermeld dat aan den heer Jac. de Haas, brievenbesteller bij de posterijen alhier, eervol ontslag is verleend met toekenning van pensioen. Tot nog toe is er niets officieels bekend, zoodat een en ander wat voorbarig is, 't Voorstel van het Bestuur der Werklieden vereen. „Eendracht" hetwelk onlangs werd aangenomen, gaat in met 1 Juni 1932, terwijl 't practisch zal aanvangen Zaterdag 4 Juni a.s. De Directeur van het Postkantoor alhier bericht, dat met ingang van 6 Juni a.s. het kantoor wordt opengesteld op werkdagen van 9—12 u.1415,30 u. e* van 1819,30 u. voor postzaken, aanbieding van telegrammen en telefoon gesprekken. Voor postwissel!, Girozaken en Rijks verzekeringsbank, is het kantoor geopend van 912 en van 1415 u. Voor de aangeslotenen aan het telefoon net bestaat den geheelen dag gelegenheid tot telefoneeren. Des Zaterdags is het kantoor voor alle postzaken gesloten na 15,30 u. WIJK. De fanfare „Onderling Genoegen" alhier, zalin verband met het behaalde succes op het Groot Internationaal Con cours te Antwerpenop Zaterdag 5 Juni a.s. op het Perzikplein een concert uit voeren. In het programma zullen o.a. ook uit gevoerd worden de nummers, waarmede zij het succes op voornoemd concours behaald heeft en waarmede deze vereen, den eersten prijs met lof der Jury wist te behalen. ANWB TOERISTENBOND VOOR NEDERLAND —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2