BEZOEKT SpOOr'S geraspte Zwitsersche Kaas Verkrijgbaar bij: HEUSDENSCHE MAANDMARKT Varkens-, Biggen-, Hippen en Konijnentttarkt Donderdag 16 Juni. Rechtzaken. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Gevangen met Weinberg s vischruig! J. VAN LAARHOVEN, Weigert namaak! Doch nu heeft hij het zyne op laten meten, waardoor ik circa 42 M2. heb moeten afgeven. En nu gaat hij nog over mijn land naar twee andere per- ceelen, welke andere uitwegen hebben. Wat kan ik tegen zulks doen? Een abonné. Wij veronderstellen dat het land van uw buurman de erfdienstbaarheid van uitweg over uw land heeft. Nu mag hij daarvan slechts gebruik maken volgens zijn titel of bij gebreke hiervan volgens de verordeningen of plaatselyke gebruiken en wel op de minst bezwaarde wijze. Uw buurman mag dus niet over uw land gaan naar twee andere perceelen, welke andere uitwegen hebben. Wanneer U het perceel hebt gehuurd zooals het lag bij de verhuring, dan hebt U met de opmeting, die uw buurman heeft laten doen, niets te maken en moet hij van uw grond afblijven. U kunt voor beide gevallen een civiele vordering tegen uw buurman instellen, maar daarvoor hebt U een advocaat procureur noodig. Eenige weken geleden was mijn 19- jarige zoon aan het voetballen. Een andere voetballer van denzelfden leeftijd trapte hem tegen een been met als gevolg een gebroken been. Wie moet nu de kosten van dokter enz. betalen Mijn zoon ver dient als kleermaker f 9.per week en is nu echter vijf weken zonder verdien sten. Gorinchem. K. Het komt ons voor dat bij dit ongeval niet van „schuld" kan worden gesproken, zelfs niet van „lichte schuld" indien nor maal gespeeld is. Is zulks het geval dan moet U zelf de kosten betalen. Indien U echter kunt bewijzen dat de jongen, die het ongeluk veroorzaakte, erg woest en tegen de regelen van het spel en zeer ruw gespeeld heeft, dan is er wel „schuld" en is de vader van den jongen verplicht te betalen. Met groote belangstelling las ik Uw stuk i.h. blad van 27 Mei j.l. „Accoord buiten faillissement". Dien aangaande, kwam ik tot de vol gende vraag, die ik gaarne in de corres pondentie van Uw veel gelezen blad zag beantwoord. Ik heb vier schuldeischers waarvan een ook steeds dreigt met fail lissement, de anderen gaan hiermede be slist niet accoord, daar ze zien dat ik steeds betaal wat ik kan en door gezins omstandigheden van vele ziekte mijner vrouw en mij zelf, zoomede door den slechten verkoop in dezen crisistijd, niet meer kan. De vraag is nu deze Er zijn voor dit faillissement vele baten, zoodat wanneer op alles beslag wordt gelegd, de verliezen voor de debiteuren gering zullen zyn. Nu heeft myn zwager mij indertijd geholpen aan geld voor den koop van twee machines, noodig voor mijn werk, van welk bedrag hy een schuldbekentenis heeft, en wat nog geheel onbetaald is Mogen ze nu ook deze machines verkoopen en deeld dan mijn zwager op vertoon van de schuldbeken tenis gewoon mede in de baten. Deze schuldbekentenis dateerd van Augustus 1930, maar is niet geregistreerd. Kunnen zy voor faillissement ook inboedel ver koopen, en is het strafbaar als ik voor het uitgesproken is, zooveel mogelijk goed verkoop. A. B. Uit uwe vraag maak ik op, dat U van uw zwager geld hebt geleend om de machines te kunnen betalen en dat U voor het geleende geld eene schuldbe kentenis hebt afgegeven. De machines zijn dus door U aan den leverancier be taald en derhalve behooren ze U in eigen dom toe. De machines vallen dus in een eventueel faillissement en uw zwager komt daarin op als gewoon concurrent credi teur voor zijne schuldvordering wegens geleend geld op U. Dat de schuldbe kentenis niet geregistreerd is doet weinig ter zake, want eiken dag kan zij nog ter registratie worden aangeboden en registratie dient alleen maar voor het verkrijgen eener dagteekening. Indien U goederen aan uwen boedel onttrekt, wetende dat uw faillissement voor de deur staat, maakt U zich schuldig aan zgn. bedrieglijke bankbreuk en dit is een ernstig strafbaar feit. Myn buurman liet een paar boomen rooien. Hy verkocht ze aan een paar menschen, die ze zouden rooien en weg voeren. Een der boomen viel op mijn priëeltje en beschadigde daar zeker voor f10 ét f12. Wie moet die schade nu lijden A. Een arbeider. U moet uw buurman aanspreken voor schadevergoeding. Met de rooiers hebt u niets te maken. Een erflater overleed begin Maart jl. en liet meerdere erfgenamen achter. Als de executeur-testamentair met de verdee ling der erfenis gewacht heeft tot 20 Mei jl., moet dan door de erfgenamen toch inkomstenbelasting worden betaald over de opbrengst der erfenis Zoo neen, is Ingenieurs van den Franschen Rijkswaterstaat hebben een bezoek gebracht aan de Waterstaatswerken in Gelderland, onder leiding van Ir. L. R. Wentholt. Het gezelschap toonde veel belangstelling voor de werkzaam heden aan het Twenthe-Rijnkanaal. palen op 33 1 /3 pCt. In de Statenvergadering van 7 Juli a.s. zal het advies van het adres worden behandeld. dan de nagelaten boedel belastingplichtig? W. Een erfgenaam. Ingevolge een arrest van den Hoogen Raad van 1920 moet bij de aangifte voor de Inkomstenbelasting met een vóór den aanvang van het belastingjaar verkregen nalatenschap rekening worden gehouden, ook al zijn daarvan nog geen vruchten genoten. U zult dus in ieder geval de opbrengst voor het tijdvak 1 Mei 1932 30 April 1933 van uw aandeel in de na latenschap moeten schatten De overige erfgenamen moeten op dezelfde wijze han- delen. Moet de vordering tot ontruiming van eene dienstwoning voor den Kantonrech ter of voor de Rechtbank worden aan gebracht Sommigen zeggen voor den Kantonrechter, anderen voor de Recht bank. Z. X. Met het einde van de dienstbetrekking is ook het recht van gebruik van de dienst woning afgeloopen. Alle rechtsvorderingen daaruit voortvloeiende, behooren bij de Arrondissements-Rechtbank thuis, tenzij het bedrag er van minder dan f 200. beloopt. Waar hier de vordering onbe paald is, is de Rechtbank bevoegd en niet de Kantonrechter. Markt 91 T e 1. No. 22. Hengelsportliefhebbers JE ADRES IS en BLIJFT te HEUSDEN EN GROS. EN DETAIL. PROVINCIALE STATEN. De Provinciale Staten van Noord-Bra bant kwamen Dinsdagmorgen voor de eerste gewone zitting van dit jaar in openbare vergadering bijeen. De Voorzitter: Mr. dr. A. B. Q. M. van Rijckevorsel, Commissaris der Ko ningin, opende de zitting met de vol gende rede: Mijne Heeren. De moeilijkheden en het leed, door de wereldcrisis veroorzaakt, gaan Noord- Brabant niet voorbij. Somber is de al- gemeene toestand. De landbouw lijdt; de nijverheid, slechts weinige onderne mingen uitgezonderd, ligt aan banden; handel en scheepvaart zijn er slecht j aan toe. Ergst van al zooveel duizenden missen het geluk van geregelden, wè'.- beloonden arbeid. Klachten helpen niet. Laat ons letten op bemoedigende verschijnselen. In de eerste plaats op de krachtige inspanning van allen die de lasten hunner mede- menschen in de beproeving trachten te verlichten. Dan op het saainhoorigheids- gevoel van patroons en ondergeschik ten, die door gemeenschappelijk over leg botsing van belangen en schade voorkomen. Op de onbaatzuchtige ener gie, ook van degenen die de menigte hebben te leiden door de zwarigheden heen. Het verheugt mij, hier te kunnen ver klaren, dat de gemeentebesturen in Noord-Brabant Raden zoowel als colleges van Burgemeester en Wethou ders zich beijveren om ingezetenen, wier bestaan bedreigd wordt, te bevei ligen tegen maatschappelijke en zede- lijke inzinking. Datik zij de zorgen der Rijksregeering j wordt de werkverschaffing zooveel mo gelijk dienstbaar gemaakt aan verbete ring van land- en waterwegen en van den bodem. Het provinciaal bestuur met zijn zeer beperkte middelen kon evenmin als de andere provinciën voortgaan met ver leening van geldelijken steun voor werk verschaffing door openbare besturen. Het Rijk heeft onze vrijwillig aanvaarde taak overgenomen. Een ander offer wordt thans van ons gevraagd, en wel tot leniging van den nood der kleine land- en tuinbouwers. Uwe vergadering zal daarover hebben te beslissen. Gelukkig heeft de ontwrichting van het economisch teven tot dusver de uitvoering onzer eigen groote werken niet belemmerd. Aan de verbetering van het wegennet kon regelmatig worden voortgearbeid; de kosten ervan zullen dit jaar aanmer kelijk beneden de oorspronkelijke ra ming blijven. Ook de verbetering dei- Maasdijken wordt krachtig voortgezet; de arbeid vordert vóór den winter tot Ravenstein. Bij de opening uwer eerste zitting van het vorige jaar wenschte ik uit uwi naam den leider der rijkswerken tot ver betering van de rivier de Maas, dr. Lely, de kracht om zijn arbeid in voorspoed te voltooien. Hoezeer doet het ons leed, dat die wensch niet zal worden ver vuld! Dr. Lely is in de kracht van zijn leven weggerukt uit ons midden. Zijn naam, reeds befaamd in de geschie denis van den Nederlandschen Water staat, zal met eere genoemd worden in de geschiedenis van Noord-Brabant. Uit de voorstellen, die Gedeputeer de Staten u hebben aangeboden, zal u blijken, dat de verbetering van het verkeer en van den waterstaat in onze provincie voortdurend onze werkdadige belangstelling heeft. Wij willen gereed zijn, wanneer na dit tijdperk van economische ontred dering, zooals wij moeten blijven hopen, orde en evenwicht terugkeeren, en Noord-Brabant wederom, met vernieuw de kracht, zijn aandeel zal bijdragen tot 's lands voorspoed. Vandaar ook, dat Gedeputeerde Sta ten binnen de grenzen hunner bevoegd heid, alles bevorderen wat aan de wel vaart onzer provincie ten goede komen kan. Ik noem enkel: uitbreiding dei- drinkwatervoorziening, uitbreiding van de electriciteitsvoorziening, streekplan nen, verbetering der verkeersmiddelen, en niet het minst een hechte samenwer king van de gemeentebesturen, voor wie onderling vertrouwen en eendracht vaak méér waard zijn dan geldmiddelen. Wellicht zoiidt Gij U teleurgesteld gevoelen, indien ik hier zweeg over een zaak, die wel allereerst nationale en internationale belangen raakt, doch tevens groote beteekenis heeft voor ons gewest; de plannen tot verbetering der verbinding tusschen de Schelde cn den Rijn. Voldoende aan het verzoek der Regeering hebben Gedeputeerde Staten, voorgelicht door onzen hoofdingenieur, aan Harer Majesteits Minister van Bui- tenlandsche Zaken een uitvoerige, bere deneerde memorie betreffende een ka- GORINCHEM. 6 Juni. Op de eierveiling van heden waren aangevotrd 57.634 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.20f 3.00 Eendeneieren fl.60f2.10 Ganzeneieren f Kalkoeneieren f 4 50 per 100 stuks. 's HERTOGENBOSCH, 8 Juni. Op de markt van heden waren aange voerd 2445 stuks. 1240 stuks hoornvee, 1030 biggen, 34 zeugen, 76 schapen of lammeren en 65 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f 190 tot f 270 per stuk Kalfvaarzen 150 240 Magere Ossen ,.ft „,0 en Kceien 11U Vette Ossen en) le kw. 2836 p. pond Koeien 2e 26 —33 Pinken van f 80.—tot f185.p. st. Zeugen 25.50. Biggen 7.— 11.— Schapen 10.18. Lammeren 6.14 Aanvoer ongeveer als vorige week, Prijzen begin hooger Kalfkoeien en vaarzen vlugge handel, hoogere prijzen. Magere ossen en koeien voor weide vlug. Pinken goed, Kalveren gewoon. Lammeren en schapen duur. Biggen handel zeer levendig, hoogere prijzen, eveneens vette varkens. Afloop der markt stationeerend. naai van Bath naar Dintelsas aangebo den. Dit is gebeurd op 19 Februari 1932. De Minister heeft op 4 Maart d.a.v. aan ons bericht, dat hij van de aange boden stukken met bijzondere belang stelling kennis nam en dat aan de over gelegde stukken ook bij de onderhan delingen alle aandacht zal worden be steed. Van onze ambtelijke diensten wordt in dezen moeilijken tijd veel arbeids gevergd. Het is mij een genoegen U te kunnen verzekeren, dat die arbeid wordt verricht met lofwaardige toewij ding en welberaden ijver. Met den wensch dat onze beraadsla gingen en besluiten in alle opzichten ten goede mogen komen aan onze provincie en haar bevolking, open ik, in naam der Koningin, deze zitting. Door het voorloopig bestuur van het waterschap het Noorderafwateringska naal, is aan Ged. St. aangevraagd, om de provinciale subsidie in de kosten van de uitvoering van werken, in plaats van op 30 pCt. op een derde dier kosten te brengen. Bij besluit van 30 Juli 1931 werd het waterschap een bijdrage uit de provinciale kas toegekend van 30 pCt. in de op f 120.000 geraamde kos ten. Heeren Ged. St. staan welwillend tegenover het verzoek, om de werken tot verbetering van den warterslaatstoe- stand in het gebied van het waterschap zooveel mogelijk in werkverschaffing te doen uitvoeren, omdat in het Land van Heusden en Altena groote behoefte aan werkgelegenheid bestaat, met het oog op het groote aantal werkeloozen en een belangrijk deel der ontworpen werken geschikt is, om door werkeloo- zen te worden uitgevoerd, zoodat door de werkloozen zeer productief werk kan worden verricht, doch achten ver hooging der subsidie van 30 op 33 1 /3 pCt. ongemotiveerd. Het college advi seert de Staten dan ook, de subsidie op 30 pCt. te handhaven. Dit advies wijkt af van dat van den Hoofdingenieur van den provincialen waterstaat, die in zijn rapport wel ad viseert de provinciale subsidie te be ZALTBOMMEL 7 juni Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 110 biggen, prijs van f 36 83000 eieren, prijs per stuk 2y4 a 3 cent720 K.G. boter, prijs per 1/i K.G. roomboter f 0.70, boerenboter f 0.70. DE MET OP VERDUISTERING. M. de Gr., koopman te Almkerk, staat terecht ter zake, dat hij tusschen 1929 en 1931 te Almkerk als agent van de Maatschappij tot boedelverschaffiing zich heeft toegeëigend f22,76 welk geld hij ter afdraging aan genoemde instelling onder zich had. Tegen den verdachte wordt verstek verleend. Getuige J. v. d. Pas, directeur der maatschappij, kan niet verklaren, dat jaist dit bedrag werd verduisterd. Het gaat om spaarkaarten, waarop zeer kleine bedragen gestort worden. Van de verduistering is moeilyk het juiste bedrag vast te stellen. De Officier van Justitie vaaagt f25 ANDEL'. De Meisjesvereen. „Tabitha" alhier, heeft besloten per autobus op 12 Juli a.s. een reisje te maken naar Arnhem en omstreken. DUSSEN. (Hank) Aan de papierfabriek de „Maasmond" alhier, zijn verschillende arbeiders(sters) ontslagen wegens slapte in het bedrijf. CAPELLE. De Postduivenvereen. „De Lucht vaart", gevestigd in café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Dourdan met den volgenden uitslag J. Spierings, 1, 8, 20; G. Treffers, 2, 23 W. Mandemakers, 3, 22 A. Versteeg, 4, 7, 10, 11, 18, 25; H. Dekkers, 9, 14, 17 C. Verhagen, 12 E. Haverhals, 13 G. Stam, 15, 16, 19J. van Door nik, 21 H. Rosenbrand, 6, 24, en P. Nieuwenhuizen 5. le Overduif, W. Mandemakers. Op het sportterrein aan de Willem van Gentsvaart werden j.l. Zondagmiddag mmmm WMZ - '2. ïro'-w&y.-..- Vraagt de echte Poeders en Tabletten! Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. BOSSCHE RECHTBANK.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6