MIJNHARDT'S KINDERZALF Sf Und van alten a Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN, Dl! DIKT imer Maai m 12 Dladei Binnenland. FEUILLETON. Ziöïesmerrf. No. 5235 Woensdag 15 Juni 1932. Zij, die zich op dit Blad tcenschen te ahonneeren ontvangen de tot 1 Juli verschijnende nummers GRATIS Plaatselijk Nieuws Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10 en franco per post beschikt f 1 25. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. VERDRONKEN. De Zuiderzee by Muiderberg, welke sinds een week den naam draagt van IJselmeer, heeft Zondag een slachtoffer geëischt. Een inwoner van Amsterdam, de 25 jarige H. Huisman was met twee jongelui gaan roeien. Op een paar hon derd meter afstand van het strand ging H. een bad nemen. Hij sprong te water, terwijl de beide metgezellen in het roei bootje bleven. H. maakte allerlei grapjes en duikelde ook over het hootd. Daar door is het begrijpelijk, dat toen hij even onder water bleef, de beide jongelui in de roeiboot niet dadelijk aan een ongeluk dachten. Toen hun kameraad echter niet boven water kwam, werden zij ongerust en een hunner begaf zich eveneens te water, waar hij al spoedig tot de ontstel lende ontdekking kwam, dat H. was over leden. In de badinrichting „Betlem" te Muiden is de 31 jarige Holshuizen uit Amsterdam in de diepte verdwenen en verdronken. Zijn vrouw en zijn beide kinderen waren getuige van het ongeluk. Zaterdagmiddag zijn de twee 17 jarige jongens A. v. d. W. en J. B. bij het baden in de Dommel onder Boxtel ver dronken. Het 4 jarig zoontje van den heer St. te Waddingsveen is in een sloot bij de ouderlijke woning geraakt en verdronken. 3 Jongemannen verdronken. Zondagavond waren een zestal jongens onder Zwaag aan het roeien. Plotseling kantelde het bootje en verdwenen allen in de diepte. De 49-jarige hulpbesteller Feitse Zuidema werd gered. De 18-jarige Ronke Wybenga. die zwemmen kon, werd zoodanig door den 18 jarigen D Bosgraaf omklemd, dat beiden verdronken. De 18- jarige Freerk van Mekeren en de 18-jarige Fije Kaspersma wisten zich met veel moeite te redden. De laatste had veel water binnen gekregen en was heden-morgen nog onder dokters behandeling. Bij den 18-jarigen veehouder Douwe Wiegersma, bij wien men aanvankelijk nog teekenen van leven meende te bespeuren, is tot 1 uur 's-nachts kunstmatige ademhaling toe- Naar het Fransch. 74. Arme kerel, gij weet dus niet, dat gij negen-en-negentig kansen hebt om te sterven, tegen één, dat uw vlucht gelukken zal. Dat heeft men mij reeds gezegd. En toch?. Toch was ik besloten, te ont vluchten. Waart ge dan zóó ongelukkig? Zeer onge.lukkig!Ik ben on schuldigBij vergissing ben ik ver oordeeld geworden.In Frankrijk ble ven mijn vrouw en kinderen arm e(n verlaten achterIk wil hen telgen iederen prijs terugzien Dan gaat ge ook niet verstandig te werk, mompelde de landbouwer Maar dat is uw zaakDat gaat mij niet aan.volg mij.binnen een kwar tier zijn wij aan mijn paddock.Ik zal u levensmiddelen voor drie of vier dagen geven O! Mijnheer! God zegene er u voor! zeide Haudecoeur weenend. De ruwe landbouwer scheen onge voelig voor zulke teedere woorden te wezen, want toen hij die tranen be merkte, haalde hij zijn schouders op. gepast, echter zonder resultaat. De 3 lijken werden naar de ouderlijke woningen ver voerd. O— Oud minister Heemskerk overleden. In het Diaconessenhuis te Utrecht is Zondagmiddag om half twee, bijna 80 jaar oud, overleden air. Th. Heemskeik, iid van de Tweede Kamer, minister van Staat, oud-minister van Justitie. O— KINDJE IN DE WIEG VERBRAND. In de woning aan de Ysselstraat te Velp, bewoond, door den expediteur H., heeft een droevig ongeval plaats gehad, meldt de „N.Arnh.Crt.". Op de bovenverdieping lag een vier weken oud jongetje in de wieg, dat in verband met een borstaandoening gestoomd moest wolden. De moeder lag ziek beneden en de tijdelijke verzorgster van het kindje had een stoomtoestel in de nabijheid van de wieg gezet en liep nu en dan naar boven om te controleeren of het normaal werkte. Op zeker moment echter bemerkten buren, dat rook uit het raam van de bovenkamer sloeg. Men snelde naar boven en zag daar de wieg in lichte laaie staan. Het spi- ritustoestel onder den stoomketel had een stoel in brand gezet en het vuur was overgeslagen naar de wieg Het gelukte spoedig den kleinen binnen brand te blusschen. Het kindje was echter reeds overleden men haalde een verkoold lijkje uit de wieg. —O OVERVAL TE VRIEZENVEEN. Bejaard echtpaar neergeslagen. Vrijdagnacht, zijn drie mannen de woning binnengedrongen van het echt- Hij bond zijn paard vast en vertrok met Haudecoeur, terwijl de beide hon den hen volgden. Een kwartier liepen zij zoo voort. Haudecoeur volgde pijnlijk den land bouwer, daar zijn voeten geheel open waren. De landbouwer trad zijn hut binnen en keerde met een zak terug, gevuld met gedroogd vleesch, vruchten, brood, zelfs wijn en brandewijn. Hier hebt gij voedsel voor eenige dagen zeide hij, en zijn stem bleef even hard en ruw wees er zuinig mede, want vooreerst zult ge wel niets meer krijgen. Daar Haudecoeur hem wilde bedan ken, viel h'ij hem in de rede: Bedank mij niet. Ik ben een ge deporteerde als gij. Ik heb mijn twin tig jaar achte:r den rug. Nu blijf ik hier en werk. 't Leven, dat ik hier leidj, is hard, maar het bevalt mij. Ik ben gelukkig. Toen Haudecoeur vertrok, riep de landbouwer hem na: Gij kunt u van mij bij alle landbou wers aanbevelen, die gij ontmoeten mochtIk heet Leon Mortier.Maar ik raad u aan niet over mij bij de Canaques te spreken. Zij kennen mijn buks te goed. Vergeet 'tniet! Zonder zich verder om Haudecoeur te bekommeren, keerde hij hem den rug toe. Daarna hervatte de ongelukkige man zijn vermoeiden tocht. Dank zij Leon Mortier was hij ten minste voor eenige dagen tegen den paar G. te Vriezenveen. Zij hebben eerst den hond een stuk leverworst gevoerd, teneinde hem stil te krijgen. Zij hebben de deur ingetrapt en beide oudjes neergeslagen. Toen de onverlaten met medeneming van een geldkistje met f 500 vertrokken waren, heeft de vrouw met moeite de politie gewaarschuwd. Deze was tegen vier uur in den nacht ter plaatse. Dr. Borggreve verleende de eerste hulp. De politie stelde onmiddelijk de Justitie van de zaak in kennis en Zatermorgen werd een uitgebreid onder zoek ingesteld. Ook de politiedeskundige Koot uit Almelo was ter plaatse. Waar schijnlijk zijn de bandieten per rijwiel bij de woning gekomen, daar de voetsporen bij den weg ophielden. Het huisje van het echtpaar G. ligt op korten afstand van het dorp, dicht aan den weg. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de daders. O DE PLECHTIGE VAANDELUITREIKING AAN LANDSTORMCORPSEN. Zaterdag had te Ede de plechtige vaandeluitreiking plaats aan 14 Land stormcorpsen. De uitreiking geschiedde door mr. dr L. N. Deckers, minister van Defensie. Mede dank zij het prachtige zomerweer was de belangstelling zeer groot. Naar schatting waren ongeveer 8000 personen op het terrein aanwezig. Na de vaandeluitreiking heeft de mi nister van Defensie vier koninklijke on derscheidingen uitgereikt aan vrijwilligers van den B. V. L. O— AUTO OP HET PARKEERTERREIN IN BRAND. Zondagnacht omstreeks 3 uur geraakte door onbebende oorzaak op het Parkeer terrein aan de Meent een luxe auto H 89039 in brand. Deze auto stond in een inham vlak naast een reisauto van de Eerste Nederlandsche Rijdende Wa felbakkerij. De eigenaar der reisauto, de heer D. J. Schmidt, die met zijn gezin in de auto verblyf hield, werd wakker door den rook welke binnendrong Hij spoedde zich naar buiten en het gelukte hem de brandende auto een eind weg te duwen, zoodat het gevaar van het in brand vliegen van zijn auto bezworen was. O— RIJWTELDIEVEN AANGEHOUDEN. De politie te Apeldoorn heeft aange houden zekeren C. A. M. uit Amsterdam en J. J. R. uit Breda, wegens diefstal van rijwielen te Deventer en Gorssel Zij zijn naar Deventer overgebracht. O— PRINSES JULIANA. H. K. H. Prinses Juliana zal zich deze week voor eenige dagen naar Duitschland begeven tot het brengen van een familie bezoek. —O DE BURGEMEESTER ZOEK. Naar de Msb. verneemt, is de burge meester der Drentsche gemeente Vries plotseling verdwenen. De heer A. J. is in de eerste dagen van Juni voor het laatst ten gemeentehuize geweest, doch is toen vertrokken, zonder opgaaf van verblijfplaats. Men vermoedt, dat hij in het buitenland vertoeft. De Commissaris der Koningin te Drente is met het vertrek van den burgemeester in kenniss gesteld door de wethouders. De heer J. was, voor hij het ambt van burgemeester van Vries aanvaardde, in gelijke functie werkzaam te Sleen, terwijl hij toen tevens rijksinspecteur voor de werkverschaffing was. O— DE ONGEREGELDHEDEN TE BOSKOOP. De maréchaussée te Boskoop heeft Vrijdag avond gearresteerd een tuinbouwer, een der communisten, die bij de j 1. Woensdag plaats gehad hebbende onlusten de leiding heeft gehad. Zaterdag werd de voorzitter der plaatselijke afdeeling der communis tische partij W. S gearresteerd. Zij zijn naar het Huis van Bewaiing te 's Gra- venhage overgebracht. O— BRUGHOOFD BIJ SASSENHEIM VERZAKT. Het tramverkeer geheel gestremd. Aan de Engelenbrug tusschen Oegsf- geest en Sassenheim, die vernieuwd wordt, is Vrijdagmorgen een der landhoofden weggezakt. Het tramverkeer Leiden Heemstede en omgekeerd is dientengevolge geheel gestremd. De passagiers moeten overstappen. Het overige verkeer kan slechts stapvoets geschieden. O— GEDUPEERDE SPAARDERS. Te 's Gravenhage is Zaterdag een veri ficatievergadering gehouden van crediteuren in het faillissement van de stichting „De Spaarbank" gevestigd te Gorinchem. Het totaal der aan inleggers varschul- digde gelden bedraagt f 2.303.676.58. Er wordt een uitkeering verwacht van ruim 30 °/0 en voor de Handels-en Land- bouwbank van 20 °/0 geneest het huidje van Uw kindje. Doos 25, Tnbe 40 ct. Bij Uw Drogist honger beschermd. Den weg had hij niet willen vragen. Hij liep op goed) geluk steeds rechtuit en beval God zijn leven aan. Maar de weg was moeilijk. Geen weg, geen voetpad ontwaarde hij meer. Niets dan het geheimzinnige bosch, dat zich midden op het eiland bevindt. Niets dan de reusachtige boo- men van wier toppen papegaaien en andere prachtige vogels hun doordrin gend geluid lieten hooren. Niets dan het ondoordringbare riet, de woonplaats der wilde Canaques, de vijanden der blanken, die hen overal trachtten te benadeelen. 't Eenigste wat hij voor het oogen- blik duchtte, nu hij zich naar het bijna onbekende gedeelte van het eiland be gaf, was de dorst. i Als hiij langs de kust was gegaan, zou hij bergen ontmoet hebben. In de binnenlanden werden zij schaarsch. De morgen en de daarop volgende morgen na de ontmoeting met Leon Mortier verliep zonder bijzonderheden. Hij ontwaarde alleen eenige negers, die hem nieuwsgierig nastaarden. Hij bemerkte zelfs, dat hij een geheelen dag vervolgd werd en hij verwachtte dien avond reeds een overval, toen hij doodelijk vermoeid in slaap viel. Hij had zich vergist. De nacht ver streek kalm. De negers hadden zich verwijderd, zonder ook een woord tot hem gericht te hebben. Hoe weinig hij ook at, toch vermin den de levensmiddelen van den landbou wer spoedig. j Hij bewaarde ze, door boschvruch ten te eten, maar dit hield hij niet lang vol. Weldra was hij aan zijn laatste stuk gedroogd vleesch. Nu hing zijn leven van 't toeval af. Aldus verliepen er drie dagen. Den laatsten dag had hij zich bij een beek ter ruste gelegd, waarin hij zijn docrgeloopen voeten baadde. Het was hem volstrekt onmogelijk verder te gaan. De eenzaamheid, dije hem omringde drukte als een zware last op zijn hoofd. Hij wenschte reeds te midden van een negerstam gevallen te zijn en het gevaar geloopen te hebben, te midden der vreeselijkste folteringen zijn leven te eindigen. Tot eiken prijs wenschte h,ij' 'e'en menschelijk gelaat te zien, al was 't ook dat van een vijand. En gedurende dien gedwongen rust dag begon de koorts bij hem op te ko men en deed zij alle ontvluchtingen voor zijn geest zweven, die men hem van zijn strafplaats verhaald had. Nog nooit was het een ontsnapte gelukt. Allen waren door ontbering om gekomen. Allen die naa,r de strafplaats terug gekeerd waren, verhaalden verschrikke lijke gebeurtenissen van kannibalisme, die zij bij de wilden beleefd hadden. Dat alles had hij geweten. En toch had hij het besluit opgeno men, te vluchten. Maar die herinneringen verdwenen EEN ROOVERSBENDE. Aneta seint uit Medan Zeven ge wapende Chineesche roovers drongen een Chineesche kedeh te Tebringtinggi binnen. Zij dreigden den eigenaar met doodslag indien hij niet de sleutel van zijn brand kast aan hen overgaf. De bedreigde eigenaar wist echter door een list te ontsnappen en snelde naar de politie om die te waarschuwen. De roovers ver dwenen echter met medeneming van een aantal voorwerpen van waarde. HEUSDEN. Voor het afnemen van het monde linge gedeelte van het examen ter ver krijging eener akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie is o.m. aangewezen de Edelachtb. Heer H. J. v. Eggelen alhier. Bij de te Nieuwkuijk in café van der Geld gehouden aanbesteding voor den bouw van een winkelhuis voor den heer P. Burghout alhier, werd als volgt ingeschreven: J. Blanken, Nieuwkuijk f6348. G. de Bont-v. Donnae f6265. J. de Bont-v. Huiten f6195.i Gebrs. Kramer, Genderen f6000. C. v. d. Wittenboer, Vugt f4796. De leden van een kaartclub alhier kregen de gelukkige tijding, dat zij op hun lot in de Staatsloterij getrokken hadden f 1000 met de premie van f 30.0CKL Zaterdag nam de voetbajvereem". „L.O.N.G.A." deel aan de si^jewedstrijden, uitgeschreven door de w. „B S. V." te Besoyen. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen „S.D.O. uit Sprang en door „L.O N.G.A,*^ met 31 gewonnen. Hierna kreeg „L.O.N.G.A als tegenstander de „Rood- broeken" uit Waalwijk, die dezen dag nog geen wedstrijd hadden gespeeld. Niettegenstaande „L.O.N.G.A." reeds een zwaren wedslrijd achter den rug had, werd tegen de „Roodbroeken" zeer goed spel geleverd en slechts met de grootste moeite slaagden de „Roodbroeken" er in met 3-4 te winnen. Hierdoor kwam „L.O.N.G.A." in het bezit van een mooie sportfiguur. Vrijdag verliet H. van Balkom met eervol ontslag en pensioen den stads dienst, na nagenoeg 35 jaren werkzaam te zijn geweest als gemeente-arbeider. Vrijdag maken de leerlingen der hoogste klassen van de O. L. School alhier hun jaarlijksch schoolreisje. Dit jaar is Den Haag en Scheveningen weer het doel der reis. Maandagavond geraakte de boter- handelaar A. N. met zijn vrachtauto in spoedig en maakten plaats voor allerlei bekoorlijke visioenen. Langzamerhand verloor hij het be wustzijn van hetgeen hij wilde, van de plaats waar hij zich bevond. En de laatste naam, die van zijn koortsachtige prevelende lippen ont snapte was die zijner dochter, van zijn lief kind: j Louise! mijn beste Louise! IX. In dat bosch, onder de prachtige boomen, te midden van al die struiken met veelkleurige bloemen zou Haude coeur zeker den dood gevonden hebben. De dood bedreigde hem van alle kan ten; de dood was in de nabijzijndö beek; de dood was in die boomen; de dood bedreigde hem in het riet. In zulk een verlaten woud zou hij zeker verloren zijn geweest, maar het riet werd eensklaps terzijde geschoven en een krachtig man, met breede schout ders, donkerbruine gelaatskleur trad te voorschijn. Om zijn jachthemd was een gordel bevestigd, waaraan links een weitaschl hing en rechts een revolver stak. Over zijn schouder hing een jachtg> weer met dubbelen loop. Een speurhond ging hem vooruit. Hij zou misschien Haudecoeur voor pij geloopen zijn, wanneer hij niet plot seling de onrust van zijn hond bespeurd had. j (Wordt vervolgd).- j voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard -J —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1