den draai nabij de conservenfabriek van den dijk. De bestuurder bracht het er wonder boven wonder goed af. De auto bekwam nogal eenige materieele schade. Toen Gerrit Millenaar Dinsdag morgen het schoolplein van de O.L. School kwam afgeloopen om zich naar de cate chisatie te begeven, liep hij pardoes voor een naderende auto. De bestuurder, de heer Damen uit Tilburg, deed alle moeite om een aanrij ding te vermijden, doch kon niet voor komen dat de knaap verwondingen aan een arm en been opliep. Hij werd naar het naastbijzijnd R. K. Ziekenhuis ver voerd waar de eerste hulp verleend werd, waarna hy naar zijn ouders werd over gebracht. Maandagavond voer een schip ge laden met steenkolen, bij het passeeren der draaibrug over het Heusdensch Kanaal, met zulk een kracht tegen een der palen van het remmingswerk op dat het een flinke lek bekwam. Met pompen trachtte men het schip boven water te houden, onderwijl de lading werd overgebracht in een ander schip. De op Zondag j.l. alhier gehouden voetbalwedstrijd tusschen „P S.V." en „V.O.V." uit Hedikhuizen werd door „P.S.V." gewonnen met 4—1. Bij de gistermorgen gehouden hooigrasverpachtingen van de gronden in den Maasmond werden niettegenstaande er minder hooigras op staat belangrijk hoogere pryzen besteed dan vorig jaar. Voor sommige perceelen bedroeg deze verhooging van 50 tot 75 pCt. De tuinier Fr. van Bladel rooide de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond. Ze waren reeds mooi van stuk. ALMKERK. Maandagmorgen ontstond bij den landbouwer J. v. D. te Nieuwendijk in de schuur een begin van brand. Gelukkig werd door spoedig ingrijpen erger voor komen. ANDEL. De voetbalvereen. „Sparta 11" speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen „Voorwaarts" uit Aalst en won dezen wedstrijd welverdiend met 40. Tot bestuurslid van de Herv. Jongel vereen. „Obadja" alhier is gekozen de heer Jac. de Cloe. i - DUSSEN. Uit deze gemeente zijn een 15-tal werkloozen te werk gesteld bij de werk verschaffing in den Pauluspolder onder deze gemeente. Ze zullen aldaar weder enkele maanden werk kannen vinden. Candidaat tot den H. Dienst J. Hendriks is door den Classis Almkerk der Ger. Kerken toegelaten tot de Be diening des Woords en zal Zondag 19 Jnni a.s. zijn intrede doen bij de Ger. Gem. Dussen-Meeuwen, na bevestigd te zijn door Ds. Zijlema van Engwierum (Fr.). DRUNEN. Prijsnoteering van 13 Juni. Snijboonen7882, Wagenaars 79 81, Peulen 2448, Erwten 3044, Poste lein 610, Spinazie 8—17, Aardbeien 3474, Rabarber 12, Asperges 30 45, id. II 15—29, id. Ill 10-15 ct. per K.G. Bloemkool 8—12, id. II 57, Savoije kool 46, Andijvie II 23, Komkom mers Wit 811, id. II 4 7, Komkom mers Groen II 48 ct. per stuk. Bosjuin 111/2, Rabarber 1—2, Sel- dery 12, Peen 612% ct. per bos LAND VAN ALTENA. In enkele dagen tijd zijn de var- kensprijzen sterk gestegen. Voor directe levering werd 13 ct. besteed, terwijl in voorkoop reeds 15 ct. per pond werd geboden, levend met 1 K.G. korting. NEDERHEMERT. (Eiland) Zondagavond j.l. had op ons dorp, dat tengevolge van het prachtige weer, zeer druk werd bezocht, een kleine vechtpartij plaats tusschen eenige personen uit Wijk en Aalburg, waarbij ook nog het mes werd getrokken. Laten we hopen, dat we in 't vervolg yan zulk een schouwspel verschoond moge blijven en dat men het eiland niet uitkieze om wellicht oude veten uit te vechten. NIEUWAAL. Enkele boeren alhier zijn mo menteel met den hooioogst bezig. Het grasgewas valt, gezien het koude weer, niet tegen, zoodat de opbrengst redelijk len enkele perceelen zelfs vrij dik zijn zullen. Het maailoon is door de tijdsom standigheden nogal gezakt, thans wordt <er van, 6 tot 9 gulden per morgen be steed en' vorig jaar nog van 9 tot 12 NIEUWENDIJK. Het zoontje van den heer M. de P. kwam op het schoolplein met het spelen zoodanig te vallen, dat hij zijn knie ernstig bezeerde, zoodat de hulp van Dr. de Vries ingeroepen moest worden. In den nacht van Zondag op Maandag zijn ongeveer 40 pond lauw of zeelt van den heer M. v. d. Heuvel ont vreemd. De visschen bevonden zich in de „beun", liggende achter de schuur bij de wed. Van Helden. De politie stelt een onderzoek in. Geslaagd te Nijmegen voor het examen Melkcontroleur (Alg. Ned. Zui- velbond) de heer C. F. van Poederooyen, werkzaam aan de Coöp. Zuivelfabriek „Altena" alhier. De heer Van Poederooyen heeft zijn opleiding genoten van den heer J. Lankhaar alhier. OUDENDIJK. Maandagmorgen omstreeks zes uur brak op tot nog toe onbekende oorzaak brand uit in de boerderij van den land bouwer C. Vink Azn. Door de droogte van het rietendak, stond in minder dan geen tijd het geheele gebouw in vlammen, zoodat toen de spuit ter plaatse kwam van het huis en de schuur niets meer was te redden. Het huis van A. Kant dat onder een regen van vuurbonken kwam, werd door krachtdadig optreden van de buren be houden, doch kreeg veel waterschade. De schade wordt door verzekering gedekt. De motorspuit uit Woudrichem behoefde bij aankomst niet meer in dienst gesteld te worden. Naar wij vernamen, brandde ongeveer 30 jaren geleden het huis van V. eveneens af, waardoor het huis van K. toen mede werd vernield. Toen Vrijdagavond mej V. per fiets zich naar huis wilde begeven, sprong onder aan de stoep een hond voor het wiel. Mej. V. maakte daardoor een buiteling, waarbij zij verschillende kwets uren opliep, terwijl haar fiets voor een deel werd vernield. Zij moest zich onder geneeskundige behandeling van dokter Giesberts stellen. Op de Donderdag gehouden ver pachting van Gors en Plaat, was de opbrengst 40 pCt. meer dan het voor gaande jaar. Het oploopen der prijzen vindt zijn oorzaak, in 't vooruitzicht dat de opbrengst minder zal zijn dan gewoon. SPRANG. Op het „N.E O."-terrein alhier werd j.l. Zaterdag een korfbalwedstrijd gespeeld tusschen „A.D.O." uit Arkel en „N.E O." alhier. Uitslag 73 in het voordeel van „N.E.O." Bij het achteruitrijden op den nieuwen verkeersweg nabij den Meerdijk, geraakte de auto van den heer H. in den sloot. Met vereende krachten werd de auto weer op den weg gebracht. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor VLIJMEN. In den weg 's Hertogenbosch Vlijmen was in een bocht te Groot-Deu- teren een haag, welke het uitzicht voor het verkeer geheel belemmerde. Met medewerking van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. is deze haag thans opgeruimd en vervangen door een doorzichtige afrastering. In de kosten dezer verbe tering hebben genoemde vereenigingen een gezamenlijke bijdrage van f lOOver- WIJK. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Woensdag 15 Juni 1932, des namiddags 5 uur. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Gunning der gehouden verpachting van Hooigras. 3. Wijziging der Gemeentebegrootingen 1931 en 1932, alsmede die van het G. E. B., dienst 1931. Alhier doen zich weer twee ge vallen van mond- en klauwzeer voor. Het is te hopen dat het bij deze twee zal blijven en de ziekte zich niet verder uitbreidt. Onze vroegere dorpsgenoot de heer H. Wolters, thans onderwijzer te 's-Gra venhage, is met ingang van 1 Sept. a.s. benoemd tot leeraar in de Fransche taal, aan de Nutsschool in het Bezuidenhout aldaar. WOUDRICIIEM. Gedurende het tijdvak van 27 Mei tot en met 9 Juni j.l. werden aan de "Vischmarkt alhier aangevoerd 12 zalmen ad fl.05 tot fl.35 per pond; 2 schotzalmpjes adfl.en f 1.04 per stuk; 1 elft ad fl.20 per stuk; 16233 finten ad f 9 tot 25 cent per stuk 909 zegenfinten ad 1/a tot 8 cent per stuk. Besteed werd voor snoek 45 tot 46 cent en voor dunne aal 15 tot 25 cent per pond. In de plaats van wijlen den heer P. van Straten Sr. is tot President- Kerkvoogd benoemd de heer Jac. van der Lely alhier. Zondag j.l. werd aan het standje bij het slot Loevestein uit de kleeding- stukken van eenige zwemmers geld ont vreemd, in totaal tot een bedrag van ruim f20,De politie heeft de zaak in onderzoek. De vrouw van J. Elshout, die te Dordrecht voor onderzoek van haar oogen een dokter had bezocht, viel bij het ver laten van het gebouw van den trap en bekwam daarbij verschillende ernstige hoofdwonden, zoodat zij het bewustzijn verloor. Haar toestand, hoewel zorgwek kend, is toch vooruitgaande. Maandagmorgen zijn van hier een 15-tal werkelooze arbeiders uit deze ge meente naar de werkverschaffing in den Biesbosch vertrokken. WERKENDAM. Aan den heer J. de Haas, bestel ler bij de posterijen alhier, is met in gang van 2 Juli a.s., wegens ziekte eervol ontslag verleend, met toekenning van pensioen. De Zaterdagmiddag gehouden ee- re-voetbalwedstrijd gespeeld door A.D. O. combinatie I en II en W.V.V. I, ter gelegenheid van het 8-jarig bestaan der voetbalvereen. W.V.V., werd door eerst genoemde met 63 gewonnen. Van het begin tot het einde was het een mooie wedstrijd, van weerszijden werd goed gespeeld. Er was nogal veel belangstelling. Zaterdagavond j.l. werd door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" (Bies bosch) het eerste zomerconcert gege ven, op de tent aan de Uitbreiding, hetwelk ongeveer duurde van 810 uur. Verschillende mooie nummers werden gespeeld. Van de zijde van het publiek was ef weer veel belangstelling. Tevoren werd er een rondgang ge maakt door het dorp. Terwijl de ruim 12-jarige C. d. K. een hit naaf de weide bracht en hierop zat, had hij het ongeluk er af te vallen en kwam hierbij ieelijk terecht op zijn voorhoofd. Van de hit ontving hij tevensi ook nog een trap, zoodat voor een en an4er direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het 13-jarig zoontje van den heer Z. trapte zoodanig met zijn voet in een broeiraam, dat hij hierdoor een gapende wonde opliep, welke door den geneesheer moest worden gehecht. j Door de Burgerwacht „afd. Wer kendam en De Werken", wordt een grootsche-propaganda gemaakt om aan te sluiten als lid. In verband hiernrejde zijn er verschillende jonge mannen aan geschreven en verzocht zich als lid op te geven, terwijl oude leden opnieuw worden opgewekt tot actieve deelname, leend. WAALWIJK. De herdenking van het 25-jarig bestaan van Waalwijks Belang is Zon dag op schitterende wijze gevierd. Om half een werd door de Lieder tafel „Oefening en Vermaak" op de kiosk een groot matinée gegeven. Tegen 3 uur verzamelden zich op de Markt de leden van de R.K. Waalwijk- sche Gymnastiekvereen., welke daarop, voorafgegaan door de harmonie St. Jan naar het W. S. C.-terrein marcheerden. Van half vier tot half zes werd1 op dit terrein een behendigheidswedstrijd ge houden met motoren door de motor clubclub „Waalwijk en omgeving". Voor Waalwijk was een dergelijke wedstrijd nog nieuw, vandaar de geweldige groo- te belangstelling. Men schatte het aan tal toeschouwers zeker op 3000. Het programma bestond uit: afbel len; glas water verplaatsen; plankrijden; bal door goal slaan; flesschenrijden; schenkblad met flesch en glazen ver plaatsen; kinderwagen rijden; ringste ken en tonsteken. De uitslag was als volgt: 1. De Leeuw; 2 Danckaert; 3 Don kers; 4 J. Trimbach; 5 Bourgonje; 6 Poulides; 7 Smelt; 8 Schoep; 9 De Rooij; 10 F. Trimbach; 11 Princen. Tusschen deze wedstrijden door gaf de R.K. W.G.V. enkele mooie standen. Des avonds werd op de Markt een groot concert gegeven, welwillend aan geboden door de Kon. Harmonie Eu- phonia van Kaatsheuvel. Circa 11 uur had er een schitterenfd vuurwerk plaats op den Winterdijk, waarvan het slot een prachtige de* coratie was, betrekking hebbende op het zilveren jubileum. W. B. heeft met dit feest weer voor de zooveelste maal de Waalwijkers aan zich verplicht.- i ZUILICHEM. De bakaardbeienoogst loopt op een einde alhier. De opbrengst is ten zeerste meegevallen en, gezien de tijds omstandigheden, waren de prijzen zeer hoog te noemen. Naar schatting werd er van f 1.50 tot f 2,00 per ruit gemaakt. De kweekers zijn dan ook dubbel en dwars tevreden en het is niet uitgeslo ten, dat de glascultuur het volgende1 jaar weer sterk uitgebreid zal worden. De Burgemeester dezer gemeente heeft den Raad tegen Donderdagmid dag 2i/2 uur in openbare vergadering bijeengeroepen. DUSSEN. Door de Politie dezer Gemeente is een zekere D. C. naar 't huis van bewaring te 's-Bosch overgebracht, wegens onzedelijke handelingen met een omstreeks 9-jarig meisje. O- De overname en ingebruikstelling van het electrisch gemaal, tot bemaling van de Polders Veen en Wijk. Vrijdagmorgen 10 Juni had in tegen woordigheid van de Dag. Besturen der Polders van Wijk en Veen, als Ir. Prof. Visser, leeraar der Landbouw-Hooge- school te Wageningen, benevens zijn werkkundig Ingenieur Wouters en een viertal leerlingen der voornoemde school, Ir. Uitenbogaard, van het Bu reau van Drijfwerken te Zeist, den Ir. Bogaarts, directeur der Dordtsche Elec tro Motorenfabriek, den Installa'eur G. v. d. Maaden en den bouwkundig op zichter M. Honcoop, benevens de bei de uitvoerders van het werk, de proef- name en in gebruikstelling plaats van het Electrische gemaal, tot bema'ing van de Polder Veen en Wijk. Nadat door Prof. Visser de noodige opmetingen waren gedaan of het op te leveren werk aan alle voorgeschre ven eischen voldeed, voor dat tot over name in in gebruikstelling kan worden overgegaan, werd omstreeks 1 uur het gemaal officieel in gebruik genomen, daar het opgeleverde werk aan alle gestelde eischen voldeed. gediend en de zeer prettige manier waarop U ons hebft ontvangen en al les uitgelegd. Ook de heeren aannemers die ons aan een misschien wel wat dure, maar naar wij vertrouwen zeer goede be- malingsinstaliatie hebben geholpen, m'n dank voor de flinke uitvoering van het werk; en eveneens den bouwkundige, die ons heeft terzijde gestaan. Verder dank ik de besturen van beide Water schappen voor de vaak aangename wij ze van samenspreken. Hoewel het stich ten van een goede bemaling niet zoo eenvoudig bleek als wij in het begin wel meenden, is het toch gelukt om tot een resultaat te komen. Inzonderheid voor den Polder van Wijk is deze dag een geheel bijzondere. Ons waterschap heeft tot nu toe nooit een bemalingsinrichting bezeten. De ei schen welke den laatsten tijd worden gesteld op het gebied van betere ontwatering, zijn zeer terecht heel wat grooter geworden. Waar ons water schap, mede door verslechterde Alm- toestanden, meermalen en nogal sterk overlast van water heeft gehad, is een bemalingsinrichting als een dringende noodzakelijkheid gevoeld. Bij het be sluit tot oprichting daarvan waren de tijden niet rooskleurig, ze zijn tijdens I I De proefbemaling had in alle op zichten voldaan en het gemaal bleek aan de hoogste eischen te voldoen. De e'ec- tromotor van, 50 P.K. van de Electro Motorenfabriek Dordrecht werkte uit stekend. De motor maakt 950 omwen telingen per minuut en is van het sleep- ring type. Het scheprad maakte elke minuut 9 omwentelingen, welk aanial kan worden opgevoerd. De waterver plaatsing bedraagt 90 M\ of wel 90.000 L. per minuut. De bediening van dit gemaal is uiters(t eenvoudig en zal geschieden door den vroegeren watermolenaar. De electri sche energie wordt betrokken van het net te Andel van de N.V. P.N.E.M. tq Den Bosch. Bij de ingebruikneming werd door den heer H. Schreuders, Voorzitter van den „Polder van Veen" het volgende gesproken: Mijne Heeren! In de 1ste plaats mijnen hartelijken dank aan Prof. Visser voor de mede werking, om tot stichting van dit ge maal te kunnen geraken, voor de vele adviezen, enz. aan ons medegedeeld, misschien wel op vragen en wensehen die haar oorsprong vonden in onwe tendheid van het Bestuur, maar waar bij wij steeds moesten constateeren, dat Prof. Visser in deze steeds weer ons de behulpzame hand bood. In de 2de plaats mijnen hartelijken dank aan den Directeur v. h. Bureau van drijfwerken te Zeist, den Direc teur der Dortsche Electro Motoren fa briek E.M.F. te Dordrecht, de P.N.E.M. te 's Bosch, de aannemers van het werk, den Bouwkundig Opzichter en den Installateur, die allen tot volle tevre denheid hebben medegewerkt op dit werk naar behooren op te leveren. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat het gemaal nog tal van jaren, onder Gods zegen en hulp, moge diene voor betere ontwatering van de beide water schappen en tot heil der gemeente. Hierop nam de Voorzitter van het Waterschap „de Polder van Wijk", de heer J. C. Wink het woord en sprak als volgt: de uitvoering evenwel zoo verslechterd, dat het wel jammer is dat de lasten, als gevolg van de betere ontwatering zullen moeten worden verhoogd. We hopen evenwel op betere tijden. Tenslotte ook nog een woord van dank aan de Ingelanden van beide wa- i terschappen, die door hun besluiten er voor hebben gezorgd, dat deze bema lingsinstallatie er thans staat. Heeren, ik hoop, dat wij allen later nog met genoegen aan de oprichting van dit werk zullen kunnen terug den ken. Thans nam Prof. Visser het woord, waarbij hij in de eerste plaats dank bracht aan de Voorzitters voor de sym pathieke woorden tot hem gericht; herinnert er aan, dat er nogal veie ja ren moesten verloopen, eer dat het zoover kwarn vooraleer tot stichting werd overgegaan. Als ik mij wel herinner, dateert de aanvang al van 1925, toen er combina tieplannen waren met den „Polder van Andel" eenerzijds en daarna anderzijds met den „Polder van Wijk" welke een gunstig resultaat hebben gehad. Zoo een resultaat geeft nieuwe stof en kracht voor het verdere leven, voor al met zulke resultaten als waarvoor wij hier aanwezig zijn. En thans, Voorzitter van den Polder van Veen, tevens Voorzitter van het Almbestuur, ook voor U is nog een belangrijke taak weggelegd, om den Alm in orde te krijgen, vooral de ma chine aan den Nieuwendijk heeft nog U volle aandacht noodig, om er van te maken, wat 't moet zijn. Spr. zegt verder zijn volle medewerking toe, opdat deze ontwatering moge worden, zooals men die heden wenscht. Met een kort woord dankte de heer Schreuders Prof. Visser voor de sympathieke woorden door hem gespro ken. Tenslotte werd de eerewijn rondge diend en behoorde deze gebeurtenis weer tot het verleden. Mijne Heeren! Als Voorzitter van het Waterschap „De Polder van Wijk" wil ik gaarne bij deze gelegenheid ook een enkel woord zeggen. In de 1ste plaats wil ik me geheel aansluiten bij de woorden van dank die de Voorzitter van het Waterschap „De Polder Veen" heeft gericht tot U Prof. Visser voor de zoo uitnemende wijze waarop U ons van advies hebt Iir gezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Zaterdagmiddag 4 Juni ontmoetten de 2 boezemvrienden Wim en Kees elkaar bij de oefening van de motorbrandspuit. Na de gewone begroeting ontspon zich al heel spoedig een druk gesprek. Kees: Ik dacht het wel „Wim", dat ik je hier zou ontmoeten, het is alweer een heele tijd geleden, dat wij elkaar gezien hebben. a Fofo Vaesen. C. Schreuders H. Schreuders Het Bestuur van .de Polder van*Veen" Prof. C. Wink M. de Graajj Visser Het Bestuur van de „de Polder van Wijk"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2