1 perceel puin Hoops. Kinderwagen. Levering van Drukwerk Firma L. J. Veerman. Notaris RIETRA te Dussen De Burgemeester van Andel het Hooigras BEZOEKT de 10! Nationale 's-HERTOQENBOSCH. ScMUereode demonstraties m 427 paarden. Dankbetuiging. Notaris VAN GENOT Aanbestedingen. Aüverteiitiën. TE KOOP: TE KOOP: Notaris RIETRA in de Veemarktgebouwen te op 29 en 30 JUNI 1932. MR. C. W. VAN OMMEREN, 2e. Het maken en stellen van plm. 64.00 M1. ijzeren afsluithek, INZET. DE CRISIS-PACHTWET 1932 Zaterdagavond werd het tweede gedeelte van de serie wedstrijden ge speeld tusschen de v.v. „Sparta" uit Andel en „De Zwaluwen" uit Bra- kel. Voor de rust wisten beide par tijen een doelpunt te maken. Na de rust wisten de „Zwaluwen", toen zij de wind mee kregen er nog drie bij te maken, zoodat zij de overwin ning met 4i hadden behaald. Het was een aardige wedstrijd, hoewel „De Zwaluwen" zich van het begin af superieur toonden. Zaterdag a.s. zal de eindwedstrijd plaats hebben tusschen „de Storm vogels" uit Vuren en de winnende partij van Zaterdag j.l. Indien „De Zwaluwen" met dezelfde energie spe len als Zaterdag j.l., maken zij een heel goede kans om den zilveren be ker een jaar in hun bezit te krijgen DUSSEN. Na des 's morgens bevestigd te zijn door Ds. Zijlema van Eng- wierum, met een predikatie over Matth. 13:3 laatste gedeelte, deed Cand. Hindriks uit Groningen des nam. alhier in de Geref. Kerk zijn intrede, waarvoor Z.E. tot tekst had gekozen Matth. 2820. Aan 't einde van den dienst werd Z.Eerw. harte lijk toegesproken door ouderling Boender en door den consulent Ds. Hakman van Almkerk. Beide sprekers lieten de gemeente hunnen herder en leeraar toezingen resp. Morgen zang vers 3 en Psalm 134:3. Beide malen was 't kerkgebouw overvol. DONGEN. De heer H. Verheyen, wetli. der dezer-gemeente, lid van de Prov. St. van Noordbrabant en lid van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Langstraat, zal wegens het zich gaan vestigen te Utrecht, voor deze functies bedanken. DRUNEN. Veiling van 20 Juni: Snijboonen 5868 ets. Snijboonen 2 4054 ets. Wagenaars 5664 ets. Dubbele boonen 60—62 ets. Stamsnijboonen 50 56 ets. Princesboonen 7076 ets. Tuinboonen 815 ets. Erwten 1622 ets. Peulen 1726 ets. Spinazie 412 ets Aardappelen 79 ets. Aardbeien 16—26 ets. Aardbeien 2 414 ets. Rabarber 12 ets. Postelein 410 ets. Alles per K.G. Bloemkool p. stuk 913 ets. Bloemkool 2, p. stuk 58 ets. Bloemkool 3, p. stuk 24 ets. Komkommers, wit, p. stuk 79 ets. Komkommers, wit 2, p. stuk 46 ets. Komkommers, gr., i,p. st. 451//2Ct. Komkommers, gr. 2, p. st. 23 et. Sla, per stuk 21/233/4: et. Sla 2, per stuk 12 ets. Rabarber, per bos 13 ets. Peen, per bos 791/2 ets. Peen 2, per bos 36 ets. NIEUWENDIJK. Aan den heer L. Schermers alhier, is opgedragen het maken van een tweetal sluisdeuren voor reke ning van het waterschap „De Kar- nemelksche Polder". RIJSWIJK. Het dochtertje van J. v. S., alhier, had vorige week het ongeluk met haar rijwiel onder een zwaar be laden kar te geraken. Met gebroken been werd zij opgenomen. Dr. Gies- berts uit Woudrichem verleende de eerste geneeskundige hulp, waarbij bleek dat het been op twee plaatsen gebroken was. SPRANG. De landbouwer de B. had het ongeluk van zijn paard te vallen, waardoor hij zijn schouder ontwricht te. Dr. Winkelman verleende hulp. Door het spelen met lucifers van kinderen geraakte een strooschelf achter de woning van W. de R. aan het Oosteinde in brand. Daar het Spoedig bemerkt werd, kon het vuur nog tijdig gebluscht worden en werd alzoo erger voorkomen. J.l. Zaterdag herdachten de echtelieden C. Kruif en A. Koenen onder vele blijken van belangstel ling hunne 25-jarige echtvereeniging. Vele cadeaux en bloemstukken had genoemde familie op dien dag in ontvangst te nemen. Ds. J. Fokkema, pred. bij de Ned. Herv. Gemeente alhier ontving een beroep van de Ned. Herv. ge meente te Poortvliet en een van de gemeente Driesum (Fr.). Onze vroegere dorpsgenoot Dr. Dirk Renvoij thans te Gouda, Oud leerling der Hoogere Handelsschool te Waalwijk, is door het Ned. Eco nomisch Instituut, gevestigd in de Handels Hoogeschool te Rotterdam belast met het schrijven van een rap port over een tolunie tusschen Neder land en België. Voor dezen jeugdigen doctorandus een eervolle onderscheiding. A.s. Zaterdag hoopt de Afd. Sprang-Capelle van den Bijz. Vrijw. Landstorm met de gewone schietoe feningen een aanvang te maken. Deze oefeningen zullen op de schietbaan a.d. Horst te Kaatsheu vel gehouden worden. Ook zal wor den deelgenomen aan de op 25 Juni te Vlijmen te houden schietwedstrij den. De uitslag der aanbesteding van een dubbel woonhuis voor reke ning van den caféhouder G. v. Caem in de Dijkstraat alhier, is als volgt: C. B. Timmermans, Sprang f 4900 J. W. Nieuwenhuizen, Sprang f4750 P. A. Kramer, Genderen f 4548 A. H. Broeders, Raamsdonk f 4538 Arn. de Grauw, Waspik f 4488 KleijnTöog en Oversteeg, Vrijhoeve-Capelle f 4463 A. M. Vermeeren, L.-o.-Zand f 4346 G. Paans, 's-Capelle f 4325 Gebrs. Spiering, 's-Capelle f 4220 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. VEEN. Vergadering van den raad der gemeente op Donderdag 23 Juni te half elf v.m. (Z.T.): Agenda: 1. Ingekomen stukken. 6. Vaststelling verordening rege lende de eischen van benoembaar heid en bezoldiging van gemeente veldwachters. Herbenoemd tot voorzitter en lid van het Dag. Bestuur van den polder van Veen, resp. de heeren H. Schreuders en J. v. d. Pol. Maandag 4 Juli a.s. hoopt het echtpaar N. Wijnen en A. Wijnen- Vos den dag te herdenken, dat zij voor 60 jaar in den echt werden verbonden. De krasse oudjes de man is 84 en de vrouw 81 jaar genieten een nog goede gezondheid. Dat dit zeldzame jubileum niet on opgemerkt voorbij zal gaan is te be grijpen. In de op 17 Juni j.l. gehou den gecombineerde vergadering van de polderbesturen van Veen en Wijk werd een maalcommissie benoemd. Voor den polder van Veen werden benoemd de heeren H. Schreuders en J. Blankers, welke hunne benoeming ook aangenomen hebben. Als secre taris-penningmeester werd benoemd de heer C. Schreuders, welke zijne benoeming echter nog in beraad wenschte te houden. Zaterdagavond j.l. speelde de v.v. Achil'les I alhier, een wedstrijd tegen NOAD I te Wijk. Met 12 verloor eerstgenoemde v. v. dezen wedstrijd. Bij de gehouden hooigrasver- pachting op de „Ravenswaard" brach ten de perceelen iets meer op dan het vorige jaar. Daar er echter gemiddeld meer gras op is, dan het vorige jaar, zal de prijs per 1000 KG. wel ongeveer ge lijk zijn. WIJK. Gevonden een rij-zweep, ge merkt B. V7., een geldstuk, een au to-zwengel en een ring met sleutels, terug te bekomen bij den gemeente veldwachter, alhier. WERKENDAM. De Zaterdag j.l. gehouden eerste nederlaagwedstrijd door W.V.V. I alhier en H.B.S. van Gorinchem, eindigde met 11 1, de wedstrijd gespeeld door W.V.V. II en S.V.W. 1 met 1—o. Bij den heer K. op den Sas- dijk ontstond des 's nachts een be gin van brand. Spoedig wist men het te blusschen, doch de vrouw des huizes was echter zoodanig geschrok ken, dat geneeskundige hulp moest worden ontboden. Eenigen tijd geleden werd door den heer B. I. aan de Visschers- dijk alhier, kalksalpeter gezaaid. Na verloop van enkele dagen was zijn rechterarm zoodanig opgezet en ont stoken, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar de volgende maand te houden buitengewone Gen. Synode der Chr. Geref. Kerk, werd door de Part. Synode van het Zuiden o.m. als primi-afgevaardigde gekozen, de WelEerw. heer Ds. L. Baars alhier. Onze dorpsgenoot de Eerw. heer C. A. Paap, Candidaat der Ned. Herv. Kerk, heeft toezegging van be roep ontvangen naar Blankenham (O.) en Surhuisterveen (Fr.). WOUDRICHEM. De collecte voor het Fonds tot aanmoediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in de Neder landen zal in deze gemqente worden ge houden op Maandag 20 Juni a.s. Naar het Rivierhuis te De Steeg zullen voor het tijdvak 26 Augustus 28 September, vanwege de T.B.C.-ver- eeniging alhier een vijftal kinderen wor den uitgezonden. Gedurende het tijdvak 10 tot en met 16 Juni j.l. werden aan de vischmarkt alhier aangevoerd 1 zalm van 11 pond, waarvoor f 1,10 p. pond werd besteed, en 1 schotzalmpje, dat f 1,80 opbracht. Vender bestond de .aanvoer uit 5951 finten ad. 7 tot 15 cent per stuk en 2128 zegenfin ten ad. 1 tot 6 ct. per stuk. Naar wij vernemen zullen in den Visschersdijk, ter plaatse waar thans het voormalige Ontvangerskan toor staat, een drietal nieuwe wo ningen worden gebouwd. Het kind van den heer A. v. d. Wiel aan den Groenendijk alhier, kwam zoodanig van een trap te val len, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Woudrichem's Fanfarecorps gaf Donderdagavond j.l. op de mu ziektent haar 2e concert van dit sei zoen, hetgeen in alle opzichten goed geslaagd kan worden genoemd. ZUILICHEM. Alhier is roodvonk uitgebro ken in de perceelen Hamsteeg no. 86, bewoond door J. v. d. Linden, en Veerdam no. 62, bewoond door C. van Tongerlo. Vergadering van den Raad der ge meente ZUILICHEM, op Donder dag 16 Juni 1932, des n.m. half drie. Voorzitter: Edelachtb. Heer F. van Hoogstraten. art 15 willen wijzigen. Met algemeene stemmen wordt tot de voorgestelde wijziging besloten. Wijziging algemeene politieverorde ning. B. en W. stellen voor de politieveror dening te wijzigen en wel door'n bepa ling op te nemen, waarbij aan eige naars van grond, die bij hoog water onder loopt en waarco zich gekapte boomen bevinden, de verplichting wordt opgelegd, te zorgen, dat deze boomen niet buiten hun terreinen kunnen ko men en door 't water worden meege voerd. 'tis in de praktijk noodig geble ken, dat 'n dergelijke bepaling wordt op genomen. Ged. St. dringen er op aan, dat spoedig een dergelijke bepaling wordt gemaakt. Met algemeene stemmen wordt hier toe besloten. Verder stellen B. en W. voor, de po litieverordening te wijzigen in verband met de huisnummering. Huisnummer 37 zouden zij willen wijzigen in huis nummer 38. Ook hiertoe wordt be sloten. Met den Secretaris aanwezig alle le- Adres van de muziekvereeniging al- den, als de Voorzitter de vergadering hier, om eenige concerten te mogen met het het formuliergebed opent. geven. De Secretaris leest de notulen der De Voorzitter licht dit adres toe en vorige vergadering, die worden goed- z€gt, dat de vereeniging vraagt om ver- gekeurd Ingekomen stukken: gunning tot het geven van een concert met medewerking van de fanfare „Nooit Goedkeuring door Ged. St. van het Gedacht" uit Nieuwaal, op den ge raadsbesluit tot uitgifte in erfpacht van meentebol en wel den eersten Zater- een stukje grond aan G. J. v. d. Maas. dag na de te houden raadsvergadering, Begrooting 1933 van den Vleeschkeu- waarin dit adres zal worden behandeld ringsdienst Kerkwijk. De Voorzitter merkt op, dat zooals en verder om nog eenige concerten te mogen geven in den loop van den de heeren weten, de gemeente in prin- ZOmer. B. en W. stellen voor de ge- cipe besloten heeft, met 31 December vraagde vergunning te verleenen, on- 1932 uit den dienst te treden. Er is der voorwaarde, dat de vereeniging aanmerking op verschillende cijfers ge-overleg zal plegen met den Burgemees- maakt en er is gevraagd een memorie ter oveir de vaststelling der datums van toelichting over te leggen, daar- en dat de vereeniging zelf voor vergun- aan is weer niet voldaan. Spr. stelt ning zorgt van den pachter van den voor, deze begrooting aan te houden, gemeentebol. waarmede de raad accoord gaat. j De heer v. Dalen zou ook een tijd- Vermind'ering der pachten der bouw- stip van eindigen van het concert wil lenden der gemeente. B. en W. stellen ien bepalen. voor, een pachtvermindering van 10 j De heer Kanselaar zegt, dat als wordt pCt. toe te staan, onder voorwaarde, toegestaan dat de vereeniging de vol- dat voor 1 Augustus '32 wordt betaald, gende concerten zal geven op datums De Voorzitter deelt mede, dat en- in overleg m. d.Burgem. vast te stellen, kele personen reeds hebben voldaan,1 dat dan in dietfs handen de uitvoering van doch dat andere daartoe nog niet in de politieverordening wordt terugge- de gelegenheid zijn geweest, naar spr. bracht. Spr. zou in het vervolg de ge- wil aannemen, door onmacht. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. heele toepassing weer in handen van den Burgemeester leggen. De muziek- vereen. is zeer lankmoedig en vraagt Vaststelling verordening regelende de toestemming voor den eersten Zaterdag eischen van benoembaarheid en de be- na het houden der raadsvergadering, zoldiging van een veldwachter dezer er zouden zich evenwel gevallen kun- gemeente. De Voorzitter zegt, dat in de vori- nen voordoen, dat expres een raads vergadering moest worden belegd, voor ge vergadering deze verordening reeds een dergelijk verzoek. Spr. meent, dat behandeld is. Nadien is van de politie bond een motie van aanmerkingen inge komen. Enkele punten van deze nota zouden B. en W. voor kennisgeving willen aannemen, zooals salaris, vergoe ding politiediploma, kleedinggeld. Er ontbreekt evenwel een bepaling in de vastgestelde verordening over het ple gen van overleg met de vereeniging van politieambtenaren, het is wel goed dat een dergelijke bepaling wordt op- de Voorzitter nu al zwaar genoeg ge^ straft is geweest. (Slot volgt.) HEUSDEN. 22 Juni. Klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) f 0.70 per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren f 0.03 per stuk. Be op Zondag j.l. gehouden wed- strijd tusschen „P. S. V. I" alhier en genomen, daarom zouden B. en W.1 „B.V.V.* uit Waalwijk eindigde met 5—5. Te bevragen bij P. KRAMER te Genderen. Ondergeteekende brengt door deze zijn hartelijken dank aan de N.V. BAX te Woudrichem, voor de prachtige wasch- machine, hem als extra cadeau uitgereikt bij het gebruik van Wonder-Artikelen. H. VAN HELDEN, VEEN. zal op VRIJDAG 24 JUNI a.s. nam. 7 u. precies Z.T., bij mej. M. Colijn te Heesbeen, t.v. Ned. Herv. Kerk en Diaconie aldaar verkoopen eenige perceelen HOOIGRAS onder Heesbeen als van ouds. een zoo goed als nieuwen (Nieuw model). Te bevragen Bureau van dit Blad. spoedig, net en billijk, door De bouwkundige M. Honcoop te Veen, zal op ZATERDAG 2 JULI e.k. nam. 4 uur O. T., in Café D. van Wijk te Aalburg publiek trachten aantebesteden ïe. Het bouwen van een Woonhuis met Boerderij op een vrij terrein te Aalburg, voor rekening van J. Mans aldaar. voor rekening van Ant. Miciiaël te Aalburg. Bestek en teekeningen zijn ver krijgbaar voor sub. 1 vanaf a.s. Zaterdagavond 6 uur, a f 2.50 per stel. Voor sub. 2 vanaf heden, gratis voor belanghebbenden bij den Bouwk. voornoemd, die tevens inlichtingen verstrekt. INZET. te DUSSEN, bericht dat de landerijen van de familie OOMES-VAN DIJK, zijn ingezet op op op op op 4 2 3 4 5 Koop Koop Koop Koop Koop TOESLAG Donderdag 30 Jnni 1932 vm. 11 uur (N.T.) bij Leemans te Dussen. 1200.—. 1000.—. 500.—. 1600.—. 200.—. bericht dat de goederen van de familie Boelaars zijn ingezet Koop 1 op f 1300. Koop 2 op f 600. Koop 3 op f 2350. Koop 4 op f 1400. TOESLAG 25 Jnni 1932 v.m. 11 uur N.T. bij Lau Vermeulen te Dussen. zal Vrijdag 24 Jnni 1932, des namiddags 6 uur (Z.T.) in het Raadhuis aldaar PUBLIEK VERKOOPEN van 27 H.A. in 25 perceelen in den polder Andelerbroek en op de Hoogt onder Andel. DER Bij de Firma L. J. VEERMAN te HEUSDEN is verschenen met beknopte aanteekeniugen op hare artikelen, bewerkt door Kantonrechter te Heusden en te Gorinchem. fftF* De uitgaaf is dusdanig samengesteld, dat zij in het bijzonder geschikt is èn voor verpachters èn voor pachters. Prijs 60 cent, franco per post 65 cent. 2. Aanwijzing plaats voor afval en vuilnis. 3. Voorstel B. en W. inzake be ëindiging steunregeling en stopzet ting werkverschaffing. 4. Eindwijziging begrooting '31. 5. Vaststelling verorden, tot hef fing en invordering van vergunnings recht. r—m~rwii 1 'titi iwwft 'irfrn-nnrrnwir1 i~ 1 at wn Goedkoops uitgaaf Crisis-Pachtwet 1932

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3