iferMessen van den U.W.B. Plaatselijk Nieuws .Vergadering van den raad der ge meente NEDERHEMERT op Maandag 20 Juni, des n.m. half vier. Voorzitter: Edelachtb Heer C. W. v. Ommeren. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergade ring met het formuliergebed, leest daarna de notulen der vorige verga ring, die worden goedgekeurd. Ingekomen stukken De Voorzitter deelt mede, dat naar aanleiding van het verzoek van den beer de Gaaii een staat is ingeko men van de verloskundige, waaruit blijkt, dat zii in 1931 veertien ver lossingen heeft verricht, waarvan 1 buiten de gemeente en slechts 1 aan de Rietschoof de andere ziin allen van de Noordzijde. De heer de Gaaii vraagt of het «iet op den weg van B. en W. ligt •verleg te plegen met de verloskun dige om afstand te doen van het gedeelte Rietschoof. De Voorzitter zegt, dat de verlos kundige aanvankelijk is aangesteld op een salaris van f 60, toen is het op f 200,gebracht en later is er «og f75,bijgekomen voor de Riet schoot. De heer de Gaaii acht f75,veel te veel voor een verlossing, dit is te gek. In Kerkwijk heeft de verlos kundige trouwens ook veel minder salaris. De heer v. d. Werken vindt het onbillijk, dat de Rietschoof nu wordt uitgeschakeld, hier aan de Zuidzijde, komt de verloskundige ook niet. De heer de Gaaii acht f 200, voor de geheele gemeente behoorlijk betaald, de juffrouw rekent ook nog voor de verlossingen bii de belang hebbenden. De heer v. Ooijen vindt f75, voor een geval ook veel te veel, de vraag is echter of men het salaris zal kunnen verminderen. B. en W. wordt opgedragen met de verloskundige hierover in over leg te treden. Aanschrijving van Ged. Staten waarin wordt aangedrongen om een bepaling in het leven te roepen, waarbii eigenaars van gekapte hoo rnen, die bii hoog water schade kun nen opleveren, de verplichting wordt opgelegd te zorgen, dat deze hoo rnen, aan iemands anders eigendom geen schade of overlast veroorzaken. De Vooriztter acht het voor deze gemeente van niet zooveel belang, dat het noodig is daarvoor een be paling in het leven te roepen. De heer Peereboom zou het schrii- ven maar voor kennisgeving aanne men. De Voorzitter stelt voor Ged. Sta ten te berichten, dat een dergelijke verordening voor deze gemeente niet wordt noodig geacht, waarmede de raad accoord gaat. Schrijven van M. Bracht, barbier waarin deze vraagt met het oog op de Winkelsluitingswet een bepaling in het leven te willen roepen, waar bii het hem vergund is, zijn barbiers winkel later open te houden. De Voorzitter deelt mede. dat hii in verband met deze wet ook een paar winkeliers bii zich heeft gehad met eenzelfde verzoek. De barbier Bracht vraagt een verlenging van 2 uren. Spreker gelooft echter niet, dat dit zal worden verkregen, wel is het misschien mogelijk gedurende den zomertijd een uur verlenging te krii- gen, omdat de ingezetenen zich niet aan den zomertijd houden. Besloten wordt één uur verlenging aan te vragen. In verband met de nieuwe drank wet, wordt een nieuwe verordening van het vergunningsrecht en verlofs- recht vastgesteld. Volgens de nieuwe wet moet het vergunningsrecht mi nimum f 40,en het verlofsrecht f25,bedragen. In de oude ver ordening was bepaald, dat dit ver gunningsrecht f 12,per 30 gulden huurwaarde zou bedragen. Aangezien de geschatte huurwaar de der dranklokaliteiten hier niet bo ven f 80,komt, wordt besloten, het bedrag nu op f 20,per f 50, huurwaarde te brengen. Verder wordt tot enkele af- en overschrijvingen der begrooting '31 sloten. De Voorzitter deelt verder nog me de, dat hij in Ammerzoden heeft ge ïnformeerd naar de kosten van brand putten. Een gemaakt in 1928 kostte f 430, twee een jaar later aangelegd ieder f 330. Het zijn putten die 60.000 liter water per uur leveren dus even veel als de spuit noodig heeft. In Ammerzoden voldoen deze putten heel goed. Van één gezamenlijk leg gen met Ammerzoden, zal niets ko men. Om voor zes woningen een brandput te gaan maken, terwijl, er nog plaatsen in de gemeente zijn waar 40 woningen staan en ook geen brandput is, daar voelt men niets voor. Spreker vraagt wat de heeren willen, het is voor de gemeente een kostbaar iets. De heer de Gaaii zegt, dat het wel een kostbaar iets is, doch het is daartegenover wel noodig. De heer v. d. Werken merkt op, dat er plaatsen in de gemeente zijn waar heelemaal geen water is te vin den. Als er brand komt wie krijgt dan de schuld De heer v. Vliet acht het niet on mogelijk, dat de aanlegkosten nu iets minder zijn. Als men er nu 3 aan laat leggen, kosten ze misschien niet meer dan f 800. De heer Wolfers vraagt of door het laten graven der slooten, bii wij ze van werkverschaffing geen verbe tering zou zijn te krijgen. De andere heeren verwachten daar niet veel heil van. De heer v. d. Werken zou bii een paar personen prijs aanvragen. Hiertoe wordt met algemeene stemmen besloten. Daar geen der heeren iets meer voor de rondvraag heeft sluit de Voorzitter de vergadering. 12e Les. GEEF EEN TEEKEN ALS GE VAN RICHTING WILT VERAN- REN! ANWB TQERISTeN' 1 CVv GC^r TELKEN, TÜDIG'EN DUIDCLUtt Wie in het verkeer van richting wil veranderen, bijvoorbeeld bii het ingaan van een zijstraat, moet duide lijk en tijdig een teeken geven. Dat is noodig, want een ander kan aan je neus of je rug niet zien wat je van plan bent. Dat kan hij wèl zien aan je uitgestoken arm. Vrijheidsdressuren Lino J. Q. Jordens. Circus Amanda Roberti te Heusden Aan de Prins Hendrikkade te Heusden heeft Circus Amanda Roberti zijn tenten opgeslagen. Reeds sedert verscheidene dagen hangen de affiches, die van zooveel heerlijks vertellen, voor de ramen der bekende Heusdensche winkelzaken. Donderdag in den loop van den middag kwam het circus aan met zijn karavaan van wagens, auto's en paarden en Zater dag vindt om 8.30 uur na afloop van 't concert op de Vischmarkt de groote gala-openingsvoorstelling plaats van een circusprogramma dat volgens het oordeel van autoriteiten, pers en publiek, tot het allerbeste behoort wat er op het gebied der circuskunst wordt gebracht. Zondag vinden er vervolgens twee voorstellingen plaats, om 4 uur een kinder- en familie* matinée met een speciaal programma en 's avonds gala-voorstelling. Wij zjjn het circusmens gaan bezoeken toen het dezer dagen elders zijn tenten had opgeslagen. Het programma van echte circuskunst heeft zeker beantwoord aan de hooggespannen verwachtingen. Circus Amanda Roberti immers heeft in onze streek een goede reputatie. Niet voor niets noemt men dit „het gunstig bekende circus". Hans Siegfrieds krachtprestaties ontlok ten menige kreet van verbazing. Toen Miss Athleta zich door een auto liet over rijden, kon men een speld hooren vallen, voor zoover de motor van de auto dit althans niet verhinderde. De ruiter Par- soni zorgde mede voor de sensatie door tot slot van zijn nummer aan de staart van zijn galoppeerend paard hangend zich door de manege te laten sleuren, doch het enthousiasme steeg ten top bij het prach tige Jockey-nummer der gezusters Itrebor en Erich Hubert. Zooiets ziet men zelfs niet in de groote buitenlandsche onder nemingen. De rekwerkers, de Allis Kohier Bros verbluften het publiek met hun hals brekende toeren en de gezusters Linz vertoonden staaltjes van wielrijkunst, waarvan men niet geloofd zou hebben dat die op een twee- en éénwieler mo gelijk zouden zijn. De dames Weitzman „De Sterren der Lucht" gaven een nummer te zien vol elegance en Madame Roberti in haar Parforce-arbeid gaf verbluffende staaltjes van oude circuskunst op het paneauzadel, zooals sprongen door brandende hoepels en andere fijne circuskunst, welke men elders nimmer meer te zien krijgt. De Hollandsche Clowns en Augusten aan het Circus Amanda Roberti zijn on geëvenaard in hun vrooljjken humor. Een bezoek aan Circus Amanda Roberti is een welbestede avond. Wij kunnen dit eenieder warm aanbevelen. De jongen links doet het goed die heeft bijtijds door het uitsteken van zijn arm een teeken gegeven en de fietser achter hem heeft dat gezien en mindert zijn vaart. De fietser op het rechter plaatje heeft geen teeken gegeven, of heeft het te laat gedaan en wordt nu aan gereden door den motorrijder, die met een vaartje de bocht naderde en niet binnen een paar meter kon stop pen. Ook van den anderen kant dreigt hem een botsing met de auto, die daar net komt aanrijden. „Het is jouw schuld!" zegt de mo torrijder en hij wijst dreigend naar den fietser, die onder zijn gebukkeld rijwiel is gevallen. Het is ook wer kelijk de schuld van dien ondoor- dachten fietser, want als hii bijtijds een teeken had gegeven, was er niets gebeurd. Een wielrijder, die een zwaar of lastig te hanteeren pak in zijn hand draagt, kan geen teeken van richting- veranderen geven en doet dus ver- Circus Amanda Roberti te Heusden. Een Nederlandsche Onderneming in Ne derland reizend, werkend met Nederland sche Artisten en Nederlandsch Personeel en waarvan een Nederlandsche vrouw met ondernemingsgeest en energie aan het hoofd staat, Mevrouw Amanda Roberti, zal binnenkort in onze omgeving zijn tenten opslaan. In 1850 werd circus Roberti gegrond vest onder den naam Circus Braun en Roberti. Omstreeks 1870 trad de Firmant Braun uit en zette de zoon van den oor- spronkelijken oprichter het Circus Roberti voort. Zijn dochter, de tegenwoordige Directrice, Mevrouw Amanda Roberti, nam in 1925 de leiding. Zooals vrijwel ieder circus heeft ook Circus Roberti zijn goede en zijn minder gelukkige perioden gekend. Tot de glorie rijkste tijden rekent men wel dat jaar, aan het eind der voorgaande eeuw, toen men te Apeldoorn speelde en het voor recht had dat de hoogste autoriteiten het programma met veel genoegen bijwoonden. Ook thans is men weer in de goede jaren. Voor goede circuskunst is er momenteel in Nederland belangstelling. En waar zal men die beter aantreffen dan in een circus waar allen hart heb ben voor de zaak, waar allen tot één gezin behooren. Circus Amanda Roberti behoort tot die echt ouderwetsche „Fa milie-Circussen", waar allen liefde hebben voor hun werk en waar de klassieke „Paardenspel"-nummers nog in eere zijn. Het programma van Circus Amanda Roberti staat dan ook op hoog artistiek pijl I Wat ruiternummerr en paarden- dressuur betreft, alsook wegens de andere circusnummers, kan Circus Amanda Roberti gerekend wo-den tot het beste wat er op het gebied van circuskunst wordt gebracht. Naar wij vernemen is de Redacteur van Nederland's Luxe Maandblad „De Kroniek", W. H. ten Hoet Parson, die reeds ver schillende reportages maakte om het lezen der saltimbanques, het sympathieke zwervende kunste naarsvolk der circusmenschen en kermisreizigers, uit eigen ervaring nader te leeren kennen, momen teel bij Circus Amanda Roberti werkzaam. Waarom hij hier voor juist Circus Amanda Roberti uitkoos Wanneer het circus weldra in onze buurt komt spelen, zal men de gelegenheid bebhen dit te ervaren. 0 ^Zaterdag en Zondag vinden voorstellingen plaats te Heusden om S1/2 uur, na afloop van de concerten. Bovendien Zondag 4 uur Kindervoorstelling. standig af te stappen, vóórdat hii de zijstraat ingaat en dan loopende over te steken. Wie stoppen wil, moet ook een teeken geven, om den geen, die achter hem rijdt,te waarschuwen. Een chauffeur doet dat door zijn arm uit te steken en op en neer te bewegen en een koetsier door zijn zweep op te steken. AALBURG. Donderdag, 30 Juni, des avonds zeven uur O.T., hoopt Ds. Heikoop uit Utrecht voor de Ger. Gem. alhier op te treden. ALMKERK. A.s. Zaterdagavond 7,30 uur (Z T.) hoopt de Chr. Nat Werkmansbond in de Consistoriekamer der Herv. Gemeente een ledenvergadering te houden. A.s Zaterdagmiddag hoopt de Korf bal vereen. „A. K. C." alhier een wedstrjjd te spelen tegen „G. K. V." van Gorinchem. IIERPT. De heer P. J. v. d. Broek, die ruim 40 jaar de functie van directeur bij de harmonie „De Eendracht" met veel toewijding en ijver heeft vervuld, heeft als zoodanig ontslag genomen. In de vacature is voorzien door de benoeming van den heer Van Helvoirt uit Nieuwkuijk, die reeds de repetities leidt. NEDERHEMERT. Tot Poldermeester van den Dorps polder „Benoorden de Maas" is herbe noemd de heer G. de Gaaij alhier. RAAMSDONKSVEER. Vanwege den A. N.f W. Bond werd op de Kruispad een wegwijzer ge plaatst, voor de richtingen 's Bosch, Breda en Zevenbergen. De uren, waarop het postkantoor alhier is opengengesteld zijn van 8—12, 14—15.30 en 18—20 uur. SPRANG. Onder leiding van haar voorzitter den heer J. C. C. de Roon, kwam den Chr. Besturenbond „Sprang-Capelle in haar 10e jaarvergadering bijeen. Na gebruike lijke opening werd door den secretaris, den heer J. W. Genuit, een goed ver zorgd verslag gegeven. Spreker bracht nog een woord van dank aan het adres van den oud-secretaris, den heer J. Vos Pznz., welke sinds de oprichting met nauwgezetheid deze functie ruim 9 jaren vervuld had. Ook was door deze vak centrale op velerlei terrein arbeid ver richt. Den penningm., den heer J. Haver- hals, gaf een overzicht van den financiëelen toestand der kas. Beide bestuursleden ontvingen bij monde van den voorzitter den dank der vergadering. Van de heeren predikanten Ds. Hagen en Ds. Keizer waren berichten van ver hindering ingekomen. De P. van Heijst het woord verkrijgend sprak over: Revolutie en leiding in het industrieële leven". Op deze leerzame inleiding volgde een geannimeerde be spreking. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken dankt den voorzitter allen voor het welslagen van dezen avond en eindigde den 2e voorzitter met dankzegging. Bij A. v. Z. aan het Oosteinde ontstond brand in den schoorsteen. Den zolder was door het vuur reeds aange tast. Met behulp van buren kon geluk kig erger voorkomen worden. Mej. J. O. had het ongeluk van haar fiets te vallen, waardoor zij zulke kwetsuren opliep dat men de genees kundige hulp van dr. W. moest inroepen. Dinsdagavond ontstond brand in een z.g. bakhuisje en stalling van de Ge broeders De Graaf a d. Sprangsche Vaart alhier. Door het flink optreden der buren en gnnstigen wind wist men de met riet- gedekte boerderij te behouden. Spoedig was de brandweer van Kaatsheuvel ter plaatse. Ook de Sprangsche brandweer was nog uitgerukt. Twee varkens kwa men in de vlammen om, De korfbalclub „N. E. O." alhier speelde te Almkerk een wedstrijd tegen „A. K. C." Den uitslag was 6—4 in het voordeel van „N. E. O." Morgen, (Zaterdag) zal „N E O. III" op eigen terrein een wedstrijd spelen tegen „Sparta III" uit Vrijhoeve-Capelle. VEEN. De langs de huizen gehouden collecte voor den gewapenden dienst heeft opgebracht tl8,72y2* WASPIK. De collecte, gehouden voor het fonds ter aanmoediging en ondersteuning van den gewapenden dienst, bracht in deze gemeente f 7.19 op. De WelEerw. Zuster E. Gijsman uit deze gemeente, die een reeks van jaren in de missie in Britsch Indië werkzaam was, hoopt binnen eenigen tijd met ver lof in het vaderland terug te keeren. f —O— -J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4