Nieuwe Malta Aardappelen. c. bouman Levering jé Drukwerk Firma L. J. Veerman. I' formulieren verkrijgbaar, 5.00 versche Druiven Asperges Tomatei Aardbeien. EUSDEN Koop nu een Rund- en Varkensvleesch f ij n e Yleeschwaren. Marktberichten. ROTTER DE CRISIS-PA0HTWET 1932 Vsf OMMEREN, A. J. AAN DEN DUNGEN HERMAN CAARLS Rund- en Varkensslagerij C. KUIJSTEN-VAN" ALPHEN tegenover Stadhuis HeUSden. GORINCHEM, 20 Juni. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 50.224 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.60f 3.60 Eendeneieren fl.90f2.10 Kalkoeneieren f 4.00 per 100 stuks. 's HERTOGENBOSOH, 22 Juni. Op de markt van heden waren aange voerd 1929 stuks, 719 stuks hoornvee, 1006 biggen, 48 zeugen, 78 schapen of lammeren en 78 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f180 tot f260 per stuk Kalfvaarzen 160 230 Magere Ossen ,00 .go en Koeien 1UU iyU Vette Ossen en) le kw. 2734 p. pond Koeien 2e 26 —31 Pinken van f 80.—tot f160.p. st. Zeugen 35.65. Biggen 6.— 12.— B Schapen 10.18. Lammeren 8.— 12 Aanvoer was niet groot, prijzen niet hooger van vet vee. Handel kalfkoeien en vaarzen flauw, prijzen niet hooger. Vette varkens en biggen flauwe handel prijzen niet hooger. Pinken gewoon Kalveren fliuw. Afloop der markt flauw prijshoudend. De eerstvolgende Veemarkt te 's-Her- togenbosch wordt wegens den feestdag van Petrus en Paul us gehouden op Dins dag 28 Juni a.s. ROTTERDAM, 21 Juni. Op de veemarkt waren heden aange voerd paarden, 15 veulens, 440 ma gere en 690 vette runderen, vette kalveren, graskalv., 865 nuchtere kalveren, 42 schapen of lammeren, 8 overloopers of varkens, 56 biggen, 6 bokken of geiten. Per 7s K.G. Koeien 17—20 29—31 34—35 Ossen 18—20 27—30 32—34 Stieren 17—18 21—22| 25-27 Vette kalveren 25—29 3539YÏ 47 72—50 Per stuk Melkkoeien f 120 k f 225 Kalfkoeien f120 a f225 Stieren f 60 a f315 Pinken f 45 k f 90 Graskalveren f af Vaarzen f 90 a f 150 Werkpaarden f 130 f 275 Slachtpaarden f 95 k f140 Veulens f 25 k f 48 Hitten f 60 a f 110 Biggen f 4 a f8 Nuchtere fokkalv. f 6 k f10 id. slachtkalv. f af Biggen per week f 0.40 f 0.60 MUZIEKFEESTEN TE WASPIK. Zaterdagavond had de opening plaats van de muziekfeesten, georga niseerd door de Harmonie „Volks vlijt en Volksvermaak" onder de zin spreuk „Virtus nobilitat Artem", bii gelegenheid van haar 50-jarig be staan. De feesten werden gehouden in den tuin van het hotel van Iersel, dat vanwege de regelingscommissie keurig in orde was gebracht. Boven de muziekkiosk prijkte het geschil derde portret van den mede oprich ter en len Voorzitter der Harmonie, den WelEd. Zeergel. Heer Dr. H. N. Freericks. Ongeveer 6 uur arriveerden de aan het festival deelnemende vereenigin- gen n.l. de fanfare „Euterpe" uit 's-Gravenmoer, de fanfare „Kunst na Arbeid" uit Capelle en de gemeng de zangvereeniging „Het Rozeknop- je" uit Capelle. Na een woord van welkom tot de vereenigingen door den Heer A. P. Brokx, vice-president der jubileeren- de vereeniging, werd onder leiding van den heer P. Kuijten, gezamenlijk den feestmarsch, door hem gecompo neerd uitgevoerd, waarna de deelne mende vereenigingen de verschillen de muzieknummers ten gehoore brachten. Bii loting werden de volgende prijzen toegekend ie prijs f io,— fanfare „Euterpe". 2e prijs fio,fanfare „Kunst na Arbeid". 3e prijs f 5,zangver. „Het Ro- zeknopje". Om 8 uur werd het groot avond concert gegeven door de Koninklijke muziekvereeniging „Harmonie" uit Posterhout. Wegens het minder gun stige weder was dit concert slechts zeer matig bezocht, hetgeen zeer jammer was, want de muzieknum mers, die werden opgevoerd, waren schitterend. Zondagmorgen liet het weder zich minder gunstig aanzien en omstreeks half elf dreigde een fiksche regen bui de feeststemming te verstoren. Maar gelukkig kwam hierin verande ring en klaarde het weder op. Om half twaalf arriveerde een ex tra trein uit 's Gravenhage met eeni- ge vereenigingen en om twaalf uur neerschte er in ons overig zoo rus tig dorpje een geweldige drukte. Van vele woningen wapperde de vader- landsche driekleur. BERGSCHELAAN 455, Behandeling van sfile Chro nische in- en vfitwendige ziekten, ook die/welke door andere H.H. Doctoren zijn opgegeven. (K»i tok per p^t zeiooien worden.) ur te ÖRINCHEM MAANDAG M uur 101 Hötël „MODERN", Eind, Langendijk. Aaty onze Inrichting is ver bonden een ervaren Medisch Consulent. DER Bij de Firma L. J. VEERMAN te HEUSDEN is verschenen met beknopte aanteekejnngen op hare artikelen, Érkt door jsden en te Gorinchem. sdanig samengesteld, dat zij der geschikt is èn voor voor pachters, co per post 65 cent. Minzaam aanbevelend metrompetterstraat, cpoedfg, net en billijk, door Voor pachters, die ingevolge de Crisis-Pachtwet 1932 tot den Kantonrechter een verzoek om kwijtschelding of vermindering van pacht willen richten, zijn bij de Uit geefster, de Firma L. J. VEERMAN te Heusden, P r ii/4 per exemplaar met envelop voor toezending afgehaald 15 centfranco per post 1772 cent, na toezending van met bedrag. PRIJS THAtfS MET „BOSCH"-VERLIQHTING en HOORN De feestelijkheden werden bego r nen met een marschwedstrijd, die te 1 uur aanving en waaraan deenamen de vereenigingen „Tilburgsch Poli- tiemuziekkorps" uit Tilburg„De Eendracht" uit Deest en „Klein maar Dapper" uit 's-Gravenhage. De jury bestond uit de heeren de Moirée uit Breda, Ogier uit Maastricht en Vol- mar uit 's-Gravenhage. De uitslag van den marschwedstrijd was ie prijs „Politiemuziekkorps" Til burg 32 punten. ie prijs „Klein maar Dapper" 's-Gravenhage, 33 punten. 2e prijs „De Eendracht" Deest 34 punten. De officieele opening van den con- ertwedstrijd had plaats des namid dags 2 uur in de Harmoniezaal, al waar aanwezig waren het voltallig bestuur der jubileerende vereeniging, met haar beschermheer, den Edel- achtbaren heer P. N. Dekkers, bur gemeester der gemeente, het eere en regelingscomité, de commissarissen, de juryleden, de voorzitter en direc teuren der deelnemende vereenigin gen enz. Op het podium was het portret van den Voorzitter der ju bileerende vereeniging, den heer B. van Schijndel, keurig met groen en bloemen versierd. Klokslag 2 uur sprak de heer B. van Schijndel het welkom toe tot de aanwezigen en gaf hij vervolgens het woord aan den Edelachtbaren heer Burgemeester Dekkers die ongeveer sprak als volgt Mijnheer de President, heeren be stuurleden der harmonie, heeren werkende leden, dames en heeren Uw geacht bestuur heeft mii ge vraagd om de feesten bii gelegenheid van het 50-jarig bestaan uwer veree niging te openen. Met zeer veel genoegen heb ik dit aanbod aanvaard, omdat de har monie steeds mijn volle sympathie heeft gehad. Het devies „Virtus no bilitat artem" hebt gij steeds hoogge houden en zoodoende de sympathie verdiend van de gansche gemeente Waspik. Een woord van hulde breng ik op de allereerste plaats aan hen, die vóór 50 jaren de vereenigiqg hebben opgericht. In de afgeloopen jaren hebt gii met vele moeilijkheden te kampen gehad doch met taaie volharding hebt gii volgehouden en kunt gii thans uw gouden iubileum vieren. Een woord van hulde breng ik ook aan de heeren S traver en Tabbers, die hunne vereeniging 50 HEINSTRAAT 2 s-HERTOGENBOSCH v./h. Firma P. 0DENKIRCHEN Vuchterstraat 25 's-HERTOGENlX>SCH. OPTIEK, ORTHOPEDIE, BANDAGES, ST^LWAREN TELEFOON 176 POST GIRf/ll4677 Z. 5. Hiermede heb ik de eer te beriptften, dat a.s DINSDAG van 1012 en 25 uur in HóteK,Concordia" te Heusden, de Heer HERMAN CAARL» der Fa. P. Odenbirchen, zitting zal houden en zich jjlsdan belast met het vakkundig aanmeten van Breukbanden, Buikbanden, Elastieken Kousen, Kunstledematen, Steunzolen enz- Tevens is gelegenheid voor het aanschaffen van BR^LEN EN LEESGLAZEN, welker glazen ook volgens voorschrift van H.H. Doktoren en Oog^jrcsen geslepen worden. Hoogachtend, HERMAN CAARLS OPTICIEN - BANDAGIST. P Het goedkoopste Adres voor Prima Kwaliteit Minzaam aanbevel jaren lang getrouw zijn gebleven en thans hun 50-jarig lidmaatschap der vereeniging vieren. Het is mijnheer de Voorzitter een goede gedachte geweest het gouden jubileum met een federatief concours te vieren. Ik hoop dat het feest moge slagen tot veredeling van de muziek. Ik feliciteer dan ook de vereeni ging met haar gouden iubileum en ben er van overtuigd, dat ik de tolk ben niet alleen van de leden, doch van de gansche gemeente als ik hier dank breng aan Uwen Voorzitter voor het vele goede dat hij aan uwe ver eeniging heeft gedaan en den wensch uitspreek, dat bii nog vele jaren met dezelfde opgewektheid uwe vereeni ging mag leiden. Heeren juryleden en deelnemende vereenigingen, ik heet U welkom in mijne gemeente. Moge het verblijf U aangenaam zijn en moge U straks huiswaarts keeren met de gedachte In Waspik is het goed geweest. Ik eindig mijne rede met den wensch: Leve de „Harmonie"! Een daverend applaus beloonde den spreker voor zijne mooie rede. De heer B. van Schijndel, voorzit- ter der jubileerende vereeniging sprak daarna ongeveer als volgt Dames en Heeren! Het is hier zeker op zijn plaats een woord van dank te mogen brengen aan den Edelachtb. heer P. N. Dek kers, burgemeester dezer gemeente en beschermheer onzer vereeniging, voor de moeite die hii zich heeft ge troost deze muziekfeesten te openen, doch speciaal voor de hulp en steun, die wii steeds van hem mochten on dervinden. Het is mij verder als Voorzitter opgedragen de gasten te ontvangen, doch er ligt b-ij. rnii nog meer op het hart. Om niet in herhalingen te vervallen, zal ik slechts een kort woord aan de vereeniging wijden. In het jaar 1881 moest in deze gemeente een burgemeester worden geïnstalleerd, er zou groot feest zijn, een optocht zou worden samenge steld, doch er was geen muziek en toen nam de Weledele Zeergeleerde Heer Dr. Freericks het initiatief om ook in deze gemeente een harmonie op te richten. De nagedachtenis van Dr. Freericks wordt bij onze har monie steeds in hooge eere gehouden, en daarom ook is zijne beeltenis op de muziekkiosk geplaatst. Ik wil U verder uitweiden, waarom onze harmonie tot de federatie is toegetreden. Toen wij in 1928 bii een z.g. concours te Zevenbergen den ien prijs behaalden in de afdeeling uitmuntendheid, waren wii zeer te vreden, doch niet voldaan, en daar om zijn wij in 1931 tot de federatie toegetreden en behaalden in datzelf de jaar te Beek en Donk den 2en prijs in deze afdeeling. Een woord van hulde en dank breng ik aan de heeren S traver en Tabbers die vanaf de oprichting lid der vereeniging bleven en thans we gens hun ouderdom als commissaris bii het bestuur zijn toegevoegd. Als blijvende herinnering bied ik namens onze vereeniging beide jubilarissen een eerepenning aan. Een woord van welkom spreek ik aan het bestuur der federatie, aan heeren juryleden en heeren directeu ren en voorzitters der deelnemende vereenigingen. Ik vraag de besturen dier vereenigingen mijn liartelijken dank over te brengen voor hunne bereidwilligheid om aan dit concours deel te nemen. Ik wensch de ver eenigingen een goed succes toe. Door den heer J. van den Heuvel uit Loon op Zand, Voorzitter der fe deratie der afd. Noordbrabant werd hulde gebracht aan de jubileerende vereeniging en dank aan het hoofdbe stuur der federatie voor het houden van dit federatief concours. Spreker wees vervolgens op de mooie ruime muziekzaal, den prachtigen tuin en de prachtige muziekkiosk. Spreker hoopt dat de Waspiksche harmonie met vertrouwen de toe komst tegemoet ga en de jubileeren de vereeniging thans nog uitkomen de in de 2e afdeeling spoedig in een hoogere afdeeling zal worden ge plaatst. Als voorzitter der federatie der af deeling Noordbrabant roept spreker het welkom toe aan de deelnemende vereenigingen, van wie er zelfs uit de residentie aanwezig zijn. De heer Volmar lid der jury brengt den dank uit voor de hartelijke woor den die reeds zijn gesproken en voor het vertrouwen dat in de jury- werd gesteld. Spreker zet vervolgens het puntenstelsel der federatie na der uiteen en hoopt dat de jubileeren de vereeniging tot in lengte van da gen lid moge blijven van de federa tie. De heer Aarts uit Bergeijk wensch namens het provinciaal bestuur der federatie de jubileerende vereeniging geluk met haar gouden jubileum en hoopt, dat vele muziekverenigingen tot de federatie mogen toetreden. De heer J. P. van Belthoven, se cretaris der vereeniging feliciteert de harmonie, speciaal den voorzitter met het jubileum. Spreker acht zich tot tolk niet alleen van de harmonie, doch van alle gemeentenaren, dat de voorzitter nog vele jaren zijn bes te krachten aan de vereeniging zal wijden. Hierna werd de eerewijn rondge diend en een heildronk gebracht aan de jubileerende vereeniging. Onmiddellijk daarna, het was in middels drie uur geworden, nam de concertwedstrijd een aanvang, bijge- oond door een zeer talrijk publiek. Allereerst trad op de fanfare „Union" uit Blade!uitkomende in de 4e afdeeling. Uitslag 51 punten, ie prijs. Vervolgens 4e afdeeling Harmo nie „St. Bavo" Raamsdonk, 50 pun ten, ie prijs; „Tilburgsch Politiemu ziekkorps", 45 punten, 2e prijs. 3 e Afdeeling fanfare„Kunst voor: het Volk" 's-Gravenhage, 43 punten, 2e prijs. 3e Afdeeling harmonie: „Concen- to" Rotterdam, 37 punten 3e prijs. 2 e Afdeeling fanfare„Klein maar Dapper" 's-Gravenhage, 34 punten 2e prijs. ie Afdeeling: „De Eendracht" Af- ferden, 107 punten ie prijs. 2e Afdeeling harmonie: „De Een dracht" Deest, 50 punten ie prijs. Afdeeling uitmuntendheid„Ko ninklijke Harmonie Musis sacrum" Dongen, 106 punten, ie prijs. De avond werd besloten met een groot avondconcert gegeven door de koninklijke erkende harmonie „Apol lo" uit Kaatsheuvel. De verschillende nummers werden op onberispelijke wijze uitgevoerd, met het nummer „Episode militaire" (herinnering aan den slag van Waterloo) werd een groot succes geoogst. Tot laat in den avond heerschte er een zeer gezellige stemming, die door geen enkele wanklank werd verstoord. A.s. Zondag worden de festivitei ten voortgezet met een groot natio naal festival, waaraan verschillende vereenigingen hunne medewerking zullen verleenen. SCHERPE PATRONEN GEVOND§5j Vermoedelijk naar aanleidmg'. ongeluk met den 40 jarjjp Vooys uit Ter Heijde, zij/ te Monster eenige nen gedeponeerd, die gevonden. Zeer wt patronen van strooi Goedkoope uiti Crisis-Pachtwi 5 P.K. F. N. K

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7