Or. L. VAN DER SPEK GEVESTIGD Or. K. L. E. LAMERS, Nieuwe Malta Aardappelen. C. BOUMAN Jan Geertzen, 's-BOSCH, DE RECLiHE Monsterkamer versche Druiven Asperges Tomaten Aardbeien. HEUSDEN Tel. 131, Grootestraat 183, WAALWIJK. formulieren verkrijgbaar, I Z E T. MR. C. W. VAN OMMEREN, Ailverteiitlën. Notaris KIETRA Hötel Café Billard Restaurant Uitspanning Ruime Autogarages. WINSTGEVEND In dit ons jubileumjaar is ONZE zaak uitgebreid met eene van 40 Meter lengte. DE CRISIS-PACHTWET 1932 GROOTE KEUZE: Speciaal Corsettenmagazijn Arnold Hoyer, Vergadering van den raad der ge meente SPRANG-CAPELLE, ge houden op Vrijdag 24 Juni, n.m. 3 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Meijer. Secretaris: Weledelen Heer v. d. Berg. Afwezig de heeren Middelkoop en Timmermans. Nadat de vergadering is geopend worden de notulen der vorige ver gadering vastgesteld. Ingekomen stukken: Bericht van Ged. St., dat dit Col lege zijn beslissing inzake wijziging bouwverordening verdaagd. Van hetzelfde College een paar goedkeuringsbesluiten van raadsbe sluiten tot wijziging gem.-begrooting. Idem, goedkeuring rekening 1930 en begrooting 1932. Van het Burg. Armbest. een voor stel tot wijziging der begrooting van deze instelling. B. en W. stellen voor aan het verzoek te voldoen en deze begrooting te wijzigen met een be drag van f 745, met welk voorstel de raad accoord gaat. Van de vergunninghouders is nog maals een adres ingekomen, waarin wordt verzocht hun café's tot des avonds 11 uur geopend te mogen houden gedurende den zomertijd. B. en W. stellen voor afwijzend op het verzoek te beschikken, omdat de raad in de vorige vergadering hier over pas een besluit heeft genomen. De heer Kraak heeft gehoord, dat de vergunninghouders opnieuw met hun verzoek zijn gekomen, omdat een paar raadsleden het adres nader hebben bekeken en van gedachten veranderd zijn. v De heer de Boer heeft bij geruchte vernomen, dat hij een dier raadsle den zou zijn, hij wil evenwel verkla ren, dat dit niet zoo is, er bestaat ook geen enkele reden om van ge dachten te veranderen. De heer Verheijden zegt, dat hij den vorigen keer zijn standpunt reeds heeft uiteengezet, toen was het adres niet door allen geteekend, nu is dit wel het geval. Spr. wil thans alleen opmerken, dat het vergunningsrecht wel van f25 op f40 gebracht kan worden, doch nu moeten de vergun ninghouders ten pleziere van een zekere groep om 10 uur sluiten. Toen het over de accijnsverhooging ging waren er alle rechtsche partij en voor. De heer v. Willigenburg meent, dat de heer Verheijden er ten on rechte de politiek bijhaalt, deze heeft er niet mede te maken. In dezen tijd nu ieder klaagt over den hoogen nood, nu men steeds meer groepen moet gaan steunen, acht spr. het niet gepast, de ingezetenen alle gelegen heid te geven om laat in de café's te blijven. Nu zegt men wel, dan gaan ze toch naar buiten, doch dat is iets waaraan het gemeentebestuur niets kan doen. Dit heeft naar spr. meening er wel mede te maken, wat men de menschen in de eigen ge meente voorschrijft. De heer Michaël was niet van plan veel over dit adres te zeggen, waar men wel hooge belasting wil van de vergunninghouders, zou hij deze, die toch ook onder de tijdsomstandighe den hebben te lijden, de gelegenheid willen laten, om wat te verdienen. De politiek wil spr. er buiten laten, die heeft er niets mede te maken, maar hij zou hen, die een café wil len bezoeken, daartoe ook de gele genheid laten. De heer Kerst kan zich goed ver eenigen met het voorstel van B. én W., waar moet het heen, als men over een verzoek waarover in een vorige vergadering pas een besluit is genomen met meerderheid van stem men, in een volgende vergadering weer gaat discussieeren, een raads besluit wordt dan een paskwil. De heer Verheijden zegt, dat op ander gebied in dezen crisistijd nog met geld gesmeten wordt, men kan dit geregeld in de plaatselijke bladen lezen. Het voorstel van B. en W. om het adres niet in behandeling te ne men, wordt hierop in stemming ge bracht en aangenomen met 5 tegen 4 stemmen. Tegen het voorstel stem den de heeren Michaël, Verheijden, Kraak en de Rooij. De Voorzitter deelt mede, dat van Ged. St. alsnog een schrijven is in gekomen, waarin wordt aangedron gen alsnog een bepaling op te ne men in het reglement van het Burg. Armbestuur, waarin de verplichting wordt opgenomen van het sluiten eener verzekering en het opnemen der kas op gezette tijden door B. en W. Reeds eerder was door den raad beslist, dat hij hier een derge lijke bepaling niet noodig achtte, waar Ged. St. evenwel thans bij her haling hierop aandringen, stellen B. en W. voor, thans aan het verlangen te voldoen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Verzoek van de Directie der Holl. Buurtspoorwegen om een subsidie van f 30 te mogen ontvangen. Het voor stel van B. en W. om op dit ver zoek afwijzend te beschikken, wordt met algem. stemmen aangenomen. Verslag 1931 voor de Volkshuisves ting wordt ter inzage gelegd. Voorstel B. >en W. inzake verbetering Hooge Vaartsche weg (Noordelijk ge deelte.) De Voorzitter licht dit voorstel toe en deelt mede dat in de vorige vergade ring besloten was, om de verbetering door Mij. Wegenbouw te doen ver richten op eigen kosten, waartoe de maatschappij wegens de aannemings- epu.!3ou30 ;qoi{dj3A uapjee.wjooA maat.pij heeft thans echter een werk aangenomen bij het Wilhelminakanaal te Oosterhout en is daardoor in staat hier thans een asphalt-betondeklaag aan te brengen voor den prijs van f 1.45 per M-. De totaal kosten zullen zoodoende komen op f6700.B. en W. stellen voor op het aanbod in te gaan en voor j dekking der kosten een geldleening te sluiten. De heer Verheijden vraagt, of het materiaal op voldoende temperatuur is, als het heelemaal van het Wilhelmina- kanaal aangevoerd moet worden. De Voorzitter antwoordt, dat het ma teriaal op een temperatuur van 300 graden wordt aangevoerd, de Mij. geeft de verzekering, dat het hier goed aan komt. Met algemeene stemmen wordt hier op het voorstel van B. en W. aange nomen. Voorstel van B. en W. inzake werk verschaffing. De Voorzitter zegt, dat zooals de heeren waarschijnlijk bekend is, het uitbaggeren der Capelsche haven zijn beslag heeft gekregen en dat daar na aan de Labbegatsche haven is be gonnen, welk werk ook reeds op een einde loopt. Het is te voorzien, dat na dit werk nog werkverschaffing zal noodig zijn, daarom zijn B. en W. in overleg getreden met de waterschaps besturen der polders gelegen tusschen de beide havens, om een kade aan te brengen. De polderbesturen 'zijn be reid een subsidie van 75 pCt. in de- kosten bij te dragen, de uitvoering zal geschieden door de gemeente, bij wij ze van werkverschaffing. De grond uit de havens zal voor dit doel worden gebruikt, de lengte der kade bedraagt 4500 meter. Zeer waarschijnlijk zal ook het rijk een subsidie verleenen. De ^eer de Rooij vraagt, of op ds gehouden gecombineerde vergadering niet gebleken is, dat de polderbesturen een hooger subsidie hadden willen ver leenen. De heer v. Willigenburg kan er niet anders in zien, dan een belangrijk voor deel voor de gem. en daarbij er wordt productief werk verricht. Wat de bij drage van de polders betreft, spr. ge looft, dat deze meer hebben bijgedragen dan zij oorspronkelijk van plan waren. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. hierop aange nomen. Bespreking schoolbouw Vrijhoeve-Ca- pelle. De Voorzitter zegt ,dat in een vori ge vergadering deze kwestie met het oog op de tijdsomstandigheden is blij ven hangen en toen besloten was, om tegen de zomervacantie hierop terug 1 te komen. B. en W. meenen, dat de bouw nogmaals moet worden uitge steld, vooral omdat op het oogenblik niet te zeggen is, welke veranderingen op onderwijsgebied het bezuinigings rapport zal brengen. De heer Dalmayer is als lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs uitstekend op de hoog te met den toestand van de school te 1 Vrijhoeve-Capelle. Spr. heeft zelf meer malen op verbetering aangedrongen, 1 met het oog ofp de tijdsomstandigheden zal hij thans voor het voorstel van B. en W. stemmen, in de hoop, dat de> bouw niet voor te langen tijd uitgesteld zal behoeven te worden. I De Voorzitter antwoordt, dat het punt op de agenda blijft, zoodra de tijds omstandigheden het toelaten zullen B. en W. met een voorstel komen. De heer Michaël zegt, dat de heer Dalmaijer, lid van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, over tuigd is, dat het gebouw in de verste verte niet voldoet aan de eischen, die aan een behoorlijk gebouw gesteld mo gen worden. De kinderen behooren er gewoonweg niet in thuis en nu roept raien allemaal wel over malaise en ze- j ker bezuiniging is goed, doch niet zoo danig, dat noodige zaken achterwege mexeten blijven. De gemeente Spriang- Captelle moest zich schamen er zoo'n openbare school op na te houden. Spr. is Je eerder voor het besluiten vian den bouw eener nieuwe school, wijl het op Wet oogenblik daarvoor de gunstigste tijd is. Hét hout is de helft in waarde gedaald, ijzer is niets waard en ook die steenprijzen zijn de helft v,an voor eenigen rijd terug, .arbeidsloonen tel- ten .niet meer. Afgezien van de bezuini gingen waarmede mijnheer Weiter ook mag korflen, noodig is het, dat onze jeugd behoorlijk en goed wordt opge voed, daarvoor moet ze worden ge huisvest jn nette lokalen, met behoor lijke en nette leermiddelen. Heusch, dat beetje kan er wel bij de schuld die Sprang-Capelle heeft, nog wel bij. Voor de Jiooge Vaart wordt zonder dat zich er e.en stem tegen laat hooren, een bedrag van f6700.toegestaan, waar om niet voor den bouw van een school die in zoo'n desolaten toestand ver keert. Spr. zo-u willen voorstellen, de school grondig te verbeteren. De heer Verheijden hoort den heer Michaël zeggen, dat het hout kolos saal in prijs gedaald is en dat dit ook met de steenen het geval is, maar de steenfabrieken hebben toch een truste gevormd, om de steenen op prijs te houden. De heer Michaël antwoordt, dat de truste uit elkaar ligt, de fabrieken verkoopen thans de steenen voor een prijs, waarvoor ze maar verkoopen kunnen. Men krijgt ze nu voor f 1 5, de 1000 op het werk geleverd. De heer Verheijden meent, dat de loonen van de bouwvakarbeiders op het oude hooge niveau gehandhaafd blijven. De heer Michaël zegt, dat de aan nemers bij het maken van hun be grootingen met de loonen op 't oo genblik geen rekening houden. Spr. gelooft, dat men op 't oogenblik vol gens de bestaande begrooting, waar bij gerekend is op 2 lokalen, met het bedrag van f 5000 klaar komt. terwijl de oorspronkelijke begrooting een bedrag van f 12000 aangeeft. De heer de Rooij lijken de cijfers van den heer Michaël volkomen juist, spr. kan daarom het voorstel van de zen steunen, als men bouwen wil, is het daarvoor nu de tijd. De toe stand der school is reeds lange jaren ellendig, van de goede jaren is het bouwen naar de slechte jaren ver schoven. De heer v. Willigenburg neemt gaarne aan, dat de cijfers van den heer Michaël als deskundige juist zijn. Maar B. en W. kunnen daarop niet direct afgaan, zij zijn gebonden aan de begrooting, die hier thans aanwefig is. Spr. zou daarom willen voorstellen dit punt nog even aan te houden en den deskundige van de gemeente even opnieuw een be rekening laten maken, zou dan blij ken dat de cijfers van den heer Mi chaël juist zijn, dan zou spr. er ook voor zijn om thans te bouwen. Wat cle opmerking van den heer Michaël betreft voor de verbetering van de Hooge Vaart, deze is niet geheel juist, door deze uitgaaf wordt de gem. in de toekomst bevoordeeld. De heer Michaël voelt niets voor het voorstel van den heer v. Willi genburg, de zaak wordt er weer mede op de lange baan geschoven. De heer v. Willigenburg wil de gedachte dat zijn voorstel beoogd de bouw op de lange baan te schuiven, afsnijden. Spr. wil de verzekering geven, dat B. en W. terstond werk van de berekening zullen doen maken en dan ten spoedigste den raad zul len bijeenroepen. De heer Michaël kan na deze toe zegging met het voorstel van den heer v. Willigenburg accoord gaan. Dit punt der agenda wordt hierop aangehouden. Wijziging begrooting dienst 1931. De heer Verheijden vraagt, of in verband met de crises ook groote overschrijvingen zijn noodig geweest. De Secretaris antwoordt, dat voor uitkeering aan de werkeloozen voor het armbestuur een overschrijving noodig is van f921. Voor subsidie aan de werkeloozenkassen, die was begroot op f 4000,is een over schrijving noodig van f 3300,de ze subsidie heeft ruim f 7300 bedra gen. De heer Verheijden noemt dit be langrijke bedragen. Met algem. stemmen wordt hierop besloten tot de door B. en W. voor gestelde begrootingswijzigingen. Het kohier van de straatbelasting wordt voor de leden ter inzage ge legd. Mededeelingen heeft de Voor zitter niet. Bij de rondvraag wijst de heer Kraak op de noodzakelijkheid van betere oefening door de brandweer, vooral waar men tegenwoordig maar raak stookt. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. hierover ook reeds gesproken hebben, het ligt in hun voornemen om in den toestand van het brand- wezen verbetering te brengen. De heer de Boer vestigt er de aandacht van B. en W. op, dat in verband met de kadeverhooging, het noodig is rekening te houden met het gedeelte van de brug naar de Sluis. De heer Michaël antwoordt, dat hierover ook reeds in de polderver gadering is gesproken. Zeer waar schijnlijk zullen het gemeentebestuur hierover wel voorstellen bereiken. De Voorzitter sluit hierop de open bare vergadering, waarop de raad overgaat in geheime zitting. legt 1 Juli de praktijk te 's-Hertogenbosch neer. Aanteekeningen en ziektegeschiede nissen zijner patiënten gaan, zonder tegenbericht van belanghebbenden, over aan Dr. K. L. E. LAMERS. vanaf 1 Juli Geneesheer-Directeur van het Groot Ziekengasthuis, Arts voor inwendige ziekten. Stationsweg 18, s-HERTOGENBOSCH. SPREEKUUR 1—27* op alle werkdagen, behalve Zaterdag. Minzaam aanbevelend Drietrompetterstraat, Op 4 JULI a s. hopen onze geliefde Ouders, P. H. ROMBOUT - B, ROMBOUT K0UW, den dag te herdenken, dat zij voor 4 0 jaren door den band des huwelijks wer den verbonden. Hunne dankbare kinderen Nunspeet. L. Rombout. H. RomboutSikkes en Kinderen. Ermelo. H. v. d. VeldenRombout. H. J. v. d. Velden en Kinderen. Nieuwendijk. P. Rombout. A. Romboutv Breugel en Kinderen. Harderwijk. P. SchoutenRombout. Y. Schouten en Kinderen. Almkerk. A. Rombout en Verloofde. Dussen. O. M. Wijnands Rombout. D. Wijnands. Almkerk, Juni 1932. Ontvangdag: Maandag 4 Juli 1932. te DUSSEN, bericht dat de landerijen van de familie OOMES-VAN DIJK, zijn ingezet Koop 1 op f 1200. Koop 2 op f 1000. Koop 3 op f 500. Koop 4 op f 1600. Koop 5 op f 200. TOESLAG Donderdag 30 Jnni 1932 vm. 11 uur (N.T.) bij Leemans te Dussen. DER van ouds bekend ST. JANSSTRAAT 10—12 TELEF. INTERC. 436. Reclamewagens speciaal tarief. ?m 't IN DIT BLAD IS Meubelfabriek en Stoffeerderij, Bij de Firma is verschenen L. J. VEERMAN te HEUSDEN met beknopte aanteekeningen op hare artikelen, bewerkt door Kantonrechter te Heusden en te Gorinchem. De uitgaaf is dusdanig samengesteld, dat zij in het bijzonder geschikt is èn voor verpachters èn voor pachters. Prijs 60 cent, franco per post 65 cent. Voor pachters, die ingevolge de Crisis-Pachtwet 1932 tot den Kantonrechter een verzoek om kwijtschelding of vermindering van pacht willen richten, zijn bij de Uit geefster, de Firma L. J. VEERMAN te Heusden, P r ij s per exemplaar met envelop voor toezending afgehaald 15 cent; franco per post 171/s cent, na toezending van het bedrag. ELAST. CORSETS, vanaf f 5.95 CORSETTEN met binnenband f 3.95 CORSETTEN met haaksluiting vanaf f 1.85 HEUPCORSETS, broché stof, vanaf f 1.95 JARRETELLES-GORDELS, vanaf 1 f 0.45 BUSTEHOUDERS, vanaf f 0.45 Idem in zijde, vanaf f 0.60 Nieuwe collectie BUIEBANDEN, uitsluitend prima kwaliteiten en goede coupe, vanaf f 3.95 Kerkstraat 49, t.o. de Nederl. Bank 's-BOSCH. PRIMA KWALITEITEN I HET LAAGST IN PRIJS I EN Goedkoops uitgaaf Crisis-Pachtwet 1932 BEZOEKT -■>' - - -• V: - -■ - ar.v. ..ii.i:.n.i."

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3