Marktberichten. Rechtzaken. Kantongerecht tleiisden Burgerlijken Stand. Plaatselijk üieuws ROTTERDAM, 27 Juni. Aanvoer 4491 varkens. Prijzen per K.G. 4e kw. 2e kw. 3e kw. 29—31 25—27 20—24 Export 2829 GORINCHEM, 27 Juni. Op de veemarkt was heden aange voerd 58 runderen, 4 nuchtere kalveren, ff schapen, 20 lammeren, 430 biggen, 156 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f175275. Melk koeien f120f220. Kalf vaar zen f 70 110. Guiste vaarzen f5070 Pinken f Nuchtere kalveren f 1014. Schapen f Lammeren f810. Overloopers f1215. Biggen f48. BREDA, 27 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd B94 stuks vee, t. w. 51 stuks hoornvee, 0 kalveren, 0 varkens en 143 biggen. Prijzen Biggen f 4.tot f 8. Per pond geslacht le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Vette vaarzen 3133 2730 Vette koeien 27 31 2225 Stieren 2730 2022 In vet vee was redelijke handel. De stierenhandel was vlot. Biggenhandel goed. BOSSCHE RECHTBANK. GERECHTSHOF 'S-BOSCH. DE WERKEN EN SLEEUWIJK. Geboren: Hendrika Cornelia, d. v. D. H. van 't Verlaat en L. Ritmeester Pieternella, d. v. M. C. Visser en K. de Keijzer. Overleden: Nicolaas Koppelaar 70 j. ALMKERK. ANDEL. AALST. BRAKEL. BABYLONIëNBROEK. CAPELLE. dussen. drunen. genderen. sleeuwijk, sprang. vlijmen. wijk. woudriciiem. werkendam. DE DOODSLAG BIJ DE VEE MARKT IN DECEMBER. Het gerechtshof wees in hooger beroep arrest in de strafzaak tegen W. V., smid te Engelen, 23 iaar, die 10 Maart door de rechtbank vrij gesproken werd ter zakedat hii den 27sten December 1931 te 's-Bosch opzettelijk J. Venroy van het leven heeft beroofd, door dezen daartoe op zettelijk met een mes te steken. De advocaat-generaal had wegens mishandeling den dood tengevolge hebbend twee jaren gevangenisstraf gevorderd. Het Hof de mishandeling bewezen achtend, maar ook de rechtmatige zelfverdediging, ontsloeg den ver dachte van rechtsvervolging. DOORLOOPENDE VOORSTELLING. De kantonrechter heeft van M. te Oud-heusden vier maal beboet eens f15, eens f 10 en twee f 5, omdat vier processen-verbaal tegen hem waren opgemaakt wegens uitstalling van suikerwerken in een kraam langs den openbaren weg zonder vergunning van B. en W. De verdachte had her haaldelijk waarschuwingen ontvan gen, maar hij meende in zijn recht te staan omdat hij zich op particu lier terrein bevond. Er komt een veldwachter, die zijn procesverbaal handhaaft en zegt dat de verdachte tegenwoordig vergun ning heeft. Er komt nog een veldwachter, die zijn proces-verbaal handhaaft. Voor het eerste geval vraagt de officier van justitie f 5 boete, subs. 5 dagen hechtenis. Tweede zaak. De eerste veldwach ter komt binnen, handhaaft zijn ver baal, de tweede komt binnen doet het ook. De officier van justitie vraagt f 5 boete. Derde zaak. Veldwachter de deur uit. Eerste komt binnen, tweede komt binnen, 5 gulden. De vierde zaak, hetzelfde. Zitting van 17 Juni 1932. J. G. Zwijndrecht, overtreding vis- scherijwet f 3 of 2 d.D. W. Dussen, overtreding tarwewet f 3 of 2 d. B. A. W. v. D. Dussen, idem f 2 of 1 d.A. v. d. S. Almkerk, idem f 3 of 2 d.E. v. d. K. Almkerk, idem f 3 of 2 d.A. v. D. Almkerk, idem vrij spraakD. H. Almkerk, idem f 3 of 2 d.L. C. B. Genderen, idem f2 of 1 d.W. S. Veen, idem f 3 of 2 d.P. J. B. Wijk c.a., idem f3 of 2 d.A. V. Wijk c.a., idem f3 of 2 d.T. C. H. v. ld. B. Elshout. idem f 2 of 1 d.J. Festen Elshout, idem f 2 of 1 d.J. V. Veen, pro vinciaal reglement f3 of 2 d.P. A. d. E. Hardenberg, motor- en rij- wielwet f 1 of 1 d.A. C. B. Gin- neken, idem f 2 of 1 d.W. J. R. Wijk, idem geen straf toegepastS. v. V. Wijk artikel 424b f 3 of 3 d. en H. K. Genderen, artikel 453h fis of 10 d. Donderdag 30 Juni a.s., des n.m. 5 uur (Z.T.) hoopt de raad dezer ge meente in een openbare zitting bijeen te komen. J.l. Zaterdag speelde A.K.C. al hier een wedstrijd tegen de korfbalclub „G.K.V." van Gorinchem, welke ein digde met een gelijk spel 22. Voor het propaedeutisch examen scheikundig ingenieur is geslaagd de heer A. Mans alhier. De alhier gespeelde vriendschap pelijke voetbalwedstrijd tusschen Spar ta en Zwaluwen van Brakel, werd door Sparta met 32 gewonnen. De wed strijd Sparta tegen de voetbalvereen. Meeuwen werd door Sparta eveneens met 32 gewonnen. Uit deze gemeente zijn ook werk- loozen tewerk gesteld bij de werkver schaffing in den polder Pauluszand in den Biesbosch. Het is een groote af stand des morgens en 's avonds om te fietsen, doch om in de polder te blijven, daar wordt niet veel voor ge voeld, hetgeen te begrijpen is. De opbrengst van de gehouden verpachting van hooiland vanwege de gemeente bedroeg f936. Dit is wat meer dan vorig jaar. Donderdag 23 Juni j.l. maakten de leerlingen der hoogste klassen der openbare school alhier, per autobus via Wageningen een reis naar Arnhem. Begunstigd door prachtig weer is het een mooie reis geweest. Eerst werd het museum en aquarium met visch- vijver der Heidemaatschappij bezocht en een wandeling gemaakt door het schitterende park „Sonsbeek". Daarop werd gereden naar een speeltuin buiten Arnhem. Wat is daar genoten. Verder werd een bezoek gebracht aan het schit terend gelegen „Burgers Dierenpark" en aan het park van het kasteel Ro- zendaal. Via Nijmegen werd teruggereden. On derweg werden bij Grave de stuwen in de Maas nog bekeken. Een woord van dank aan het onder wijzend personeel is hier zeker op zijn plaats. Zaterdagavond werd de laatste wedstrijd, van de door „De Zwaluwen" alhier uitgeschreven seriewedstrijden, gespeeld tusschen „De Stormvogels" uit Vuren en „De Zwaluwen". De Stormvogels hadden van het be gin af de leiding en wisten met een 102 overwinning voor een jaar beslag te leggen op den fraaien wisselbeker. Vrijdagmiddag reed de heer A. A. v. d. W. uit Herwijnen met zijn auto achteruit het erf van B. Vervoorn af, alwaar het uitzicht ten zeerste wordt belemmerd door een hooimijt. De wiel rijder D., welke van het postkantoor kwam en geheel rechts van den weg reed, zag de auto op het laatste mo ment, zoodat hij niet kon voorkomen, dat zij op elkaar reden,. De wielrijder liep eenige ontvellin gen op en kreeg schade aan kleeren en rijwiel. Verder liep het ongeluk goed af. De schade werd op minnelijke wijze ge regeld. J.l. Donderdagavond ontlastte zich boven een gedeelte van dit dorp een geweldige hagelbui. Stukken hagel ter grootte van knikkers vielen uit. d elucht en brachten aan het te veld staande gewas groote schade toe. Op sommige plaatsen werden de bieten bijna totaal vernield. Een schadepost, vooral in dezen crisistijd. L.I. Vrijdag werd door de kin deren van de hoogste klassen onder leiding van het onderwijzend personeel een schoolreisje gemaakt naar den Haag en Scheveningen. Aan de te Vlijmen door de plaat selijke afdeeling van den Bijzonderen Vrijwilligen Landstorm aldaar georga- niseerden schietwedstrijd werd j.l. Za terdagmiddag door de afdeeling Sprang- Capelle, onder leiding van haar com mandant den heer P. v. d. Schans, met 2 vijftallen deelgenomen. Het le vijftal behaalde in totaal 249 punten In den personeelen wedstrijd, waarbij het hoogste aantal te behalen punten 60 bedraagt, behaalde de commandant P. v. d. Schans, in 5 schieten 57 p. Een Excelsior combinatie nam j.l. Zaterdag deel aan den seriewedstrijd aan de Zandschel, georganiseerd door de voetbalvereen. „Neerlandia" aldaar, en speelde tegen L.O.N.G.A. uit Heus- den. De wedstrijd eindigde met ge lijken stand, zoodat het nemen van pinalti's de beslissing moest brengen. Hierbij verloor „Excelsior". Het tegen j.l. Zëaterdag aange kondigd onderling hengelconcours van de hengelaarsvereen. „De Maasmond" alhier, kon door onvoorziene omstan digheden niet doorgaan en is tot na der te bepalen datum uitgesteld. Door den heer W. Reuser aan den Winterdijk is een postduif gevan gen gemerkt 1.3.31, ringnummer A 7384. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Donderdag 30 Juni 1932, des namiddags ten zes ure zomertijd. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Goedkeuring rekening en verant woording van het Burgerlijk Armbe stuur te Dussen over 1931 en begroo- ting voor 1932. 3. Wijziging gemeentebegsrootingen 1931 en 1932. 4. Bouwcrediet. 5. Toeslag werkloozen. 6. Reclame» hondenbelasting en schoolgeld. Veiling 27 Juni. Asperges 2738 ct. Idem II 15—25 ct. Idem III 8—16 ct. Snijboonen 4252 ct. Wagenaars 4656 ct. Dubbele boonen 5060 ct. Princesseboonen 5064 ct. Stamsnijboonen 4044 ct. Tuinboonen 710 ct. Erwten 1419 ct. Peulen 23—32 ct. Rabarber 12 ct. Aardappelen 78 ct. Postelein 812 ct. Spinazie 610 ct. Tomaten A 3336 ct. Idem B 3335 ct. Idem C 32—34 ct. Idem C.C. 2325 ct. Peen 1113 ct. Alles per K.G. Aardbeien 714 ct. Kersen 60—62 ct. Alles per pond. Bloemkool 915 ,ct. Idem II 69 ct. Idem III 25 ct. Spitskool 3—6 ,ct. Savoijekool 25 ct. Andijvie 2i/23Va ,ct. Sla 121/2 ct. Komkommers Wit 67y2 ct. Idem II 3y25 ct. Idem groen 3l/2—4i/2 ct. Idem II 23i/2 ct. i Alles per stuk. Rabarber 13 ct. Selderij 23 pt. Peen 710 ct. Idem II 47 ct. Alles per bos. Bij de vanwege het Ned. Rund veestamboek alhier gehouden inspectie zijn in de afdeeling Zwartbont Holl. Veeslag ingeschreven 3 koeien van den heer E. v. d. Beek en 1 koe van den heer G. v. d. Beek Lzn. Op Zaterdag 2 Juli a.s. zal het Chr. Dameskoor „Looft den Heere" alhier een concert te geven, waarbij medewerking zal worden verleend door het fanfarecorps „Kunst na Strijd" te Oudendijk, het kinderkoor „Het Nach tegaaltje" te Sleeuwijk, de gem. zang- vereen. „Juliana" alhier, de Chr. gem. zangvereen. „De Lofstem" te Rijswijk en het mannenkoor te Poederoijen. Het concert wordt gegeven op het terrein van den heer T. C. v. d. Waal, langs de Rijksstraatweg alhier. Gezien het programma belooft het voor liefhebbers van zang en muziek een genotvollen avond te worden, ter wijl ook de toegangsprijs van 10 cent. voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. De heer G. Koppers alhier, slaag de Utrecht voor het examen rijksklerk directe belastingen. Mr. C. W. van Ommeren, kan tonrechter te Heusden en Gorinchem, zal Donderdagavond a.s. te 8 uur (z.t.) in café Sprengers alhier een lezing hou den over de Crisis-Pachtwet en hulp voor melkveehouders. Het door den schoenfabrikant C. v. d. H. alhier te bouwen dubbel woonhuis is bij gunning aan de ge broeders v. Willigenburg alhier op gedragen. Zaterdagmiddag ontstond in de keuken bij den heer D. begin van brand. Gelukkig wist men het vuur te dooven en werd erger voorkomen. J.l. Zaterdagmiddag werd on der leiding van den heer Blomberg uit 's Bosch in het Ger. Kerkgebouw een openbare vergadering gehouden, uitgaande van den Ring „Tilburg en Omstreken"' van Jongel. vereen, op G. G. Na gebruikelijke opening werd door de vereen. Breda behandeld: „De handeling der Vad. Gesch. op de J.V., terwijl de vereen. Raams- donksveer sprak over: De behande ling der Kerkgeschiedenis op de J.V. Op beide onderwerpen volgde een geanimeerde bespreking. Na afloop om circa 7 uur werd een excursie (waaraan ook de meis- jesvereen. deelnam) gehouden, ter bezichtiging van het nieuwe gemeen tehuis te Waalwijk. Dit bezoek stond onder leiding van den hoofdopzich ter den heer de Hoop uit Waalwijk. Om c.a. 9 uur kwam men hoogst voldaan van deze excursie terug. Zaterdagnacht is het alhier zeer onrustig geweest. Er werden van ver schillende perceelen een kleine hon derdtal ruiten vernield en ook werden er schoten in den omtrek gehoord. Hoofdzakelijk gold het de fabriek en kantoren der fa. v. Wagensberg en Festen. Naar men mededeelt, heerscht er onder de steuntrekkenden ontevre denheid over de uitkeering. Detache ment rijkspolitie en marechaussée's zijn ter versterking gezonden om de orde te handhaven. Zondagavond reed het doch tertje van A. Bouman alhier, met haar rijwiel van de stoep bij de Wed. A. v. Bergeijk. Zij had het ongeluk te vallen en bezeerde zich zoodanig aan arm en beenen dat geneeskundi ge hulp moest worden ingeroepen. Naar wij vernemen zal de uit reiking der behaalde prijzen op het j.l. gehouden concours van de fan fare „Oefening en Uitspanning" al hier Zaterdagavond om 7 uur plaats hebben. Genoemde fanfare zal dan na afloop dezer prijsuitreiking een concert geven. De onder deze gemeente gele gen weg, genaamd Schapendam, in eigendom toebehoorende aan het De partement van Defensie, zal wordeh verbreed en gedeeltelijk worden be straat, met welke werkzaamheden in het begin der volgende maand een aanvang zal worden gemaakt. In ver band daarmede zal deze weg dan voor het verkeer met voertuigen af gesloten worden en zal de Postweg voor het verkeer worden opengesteld. De Minister v. Binnenl. Zaken heeft in de kosten van steunverlee- ning aan werkloozen in deze gemeen te een subsidie toegezegd van 7opCt. De aandacht van belangheb benden wordt er op gevestigd, dat bij K. B. van 9 Juni 1932 is bepaald dat als rivieren worden beschouwd, waarin kan worden gevischt met een vischakte van f2,50, de volgende wateren a. de Rijn, de Maas en alle an dere stroomende wateren, welke met de twee eerstgenoemde in open ge meenschap staan en water daarvan afvoeren; b. de Hollandsche IJssel beneden de afdamming bij Gouda; c. de Overijsselsche Vecht, het Zwarte Water en het Zwolsche Diep; d. de Donge beneden de lijn, gaande van de punt van samenvloei ing met de 's-Gravenmoersche vaart, haaks over den stroom; e. het Oude Maasje en het Zui derkanaal tot de Putsteeg, de afge sloten Maas en het Heusdensche Ka naal; f. de aan de wateren, genoemd onder ae gelegen open havens; g. alle inhammen, kreken, spran ken, killen en gaten, welke met de onder ae genoemde wateren in open gemeenschap staan. Als binnenwateren worden be schouwd alle overige wateren, waarin binnenvisscherij wordt uitgeoefend, met uitzondering van binnen een erf gelegen afgesloten vischwateren en erkende vischkweekerijen. Gedurende het tijdvak 17 t/m 23 Juni j.l. werden aan de visch- markt alhier aangevoerd 5 zomerzal- men ad f0,85 tot f L3° per pond en 810 finten ad 1017 cent per stuk. Besteed werd voor dikke aal 55 tot 60 cent;; dunne aal 2024 cent; snoek 3740 cent; baars 12 tot 14 cent; bot 14 tot 20 cent en' voorn 6 tot 7 cent; alles per pond. De heer C. v. d. Water Jr. alhier, slaagde bij het te Utrecht ge houden examen voor rijksklerk bij de Directe Bel. enz. Woensdagavond had in de Nuts- zaal een ledenvergadering van het Nuts- departement plaats, welke -zeer matig was bezocht. De waarnemend voor zitter, de heer Rijnsaardt, ving na zijn openingswoord met de afwerking van de agenda aan. Medegedeeld werd, dat de Bestuurs kamer geheel was vernieuwd, de zaal van een nieuw 2 phasige kabelaan sluiting was voorzien en de bibliotheek over 1931, eenige maanden was ge- openden 1984 boeken waren uitgekeerde De commissie tot nazien der rekening van de Nutsspaarbank over 1939'31, kan geen verslag uitbrengen, daar zij die controle nog niet had verricht. De be grooting van het Dept. over 1932'33 werd vastgesteld met een ontvangst en uitgaaf van f1360. Het verslag over 1931 van badhuis vermeldde, dat er verstrekt werden aan dames 1490 kuipbaden en 2572 dou ches, aan heeren 1198 kuipbaden en 5119 douches, in totaal 11955 baden, go- middeld per week 232 baden. Op Vrij dagen werden genomen 4668 baden op Zaterdagen 7287 baden. Uit de rekening en verantwoording van het badhuis bleek, dat ook de crisis zich op dit bedrijf doet gevoelen. Het exploitatie tekort bedroeg f562,67, waarin de ge meente Werkendam een subsidie ver leende van f200.terwijl nog een subsidie van de gemeente de Werken en van het Hoofdbestuur in uizfcht is gesteld. Men hoopt door de verhoo ging der tarieven, de verliespost te verminderen. Het verslag der Turn vereen, was gun stig en blijkt er nog steeds veel anim,o voor deze vereen, te bestaan. De aftredende commissarissen vari de Nutsspaarbank, de heeren Joh. v» Loon CDzn. en J. A. Timmermans, wer den met algemeene stemmen herkozen^ De aftredende bestuursleden van het Dept., de heeren J. A. Dugnie en W. G. 'de Waard, werden met groote meer derheid herkozen, eveneens de aftre dende Commissieleden van Floraüa en Huisvlijt, respectievelijk de heeren J. Rijnsaardt, W. G. de Waard en A. H. Dubbeldam. Bij de rondvraag weren eenige vra gen gesteld, die door den Voorzitter werden beantwoord, daarna werd de vergadering gesloten. Zaterdagmiddag 2 Juli zal door de Turnvereen. O.K.K. alhier, een sport- feest worden gehouden. Ongeveer 200 turnsters en turners uit de gemeenten Hardinxveld, Giessendam en Gorin chem zullen hieraan deelnemen, terwijl ook de Werkendamsche turnsters en turners hunne prestaties zullen toonen. De leiding berust bij den heer van Ar- kel uit Gorinchem, terwijl gewerkt zal worden op het voetbalterrein van W. V.V. gelegen aan den Bandijk over de brug. 1 Alle deelnemers maken een rondgang door de gemeente, terwijl zoo mogelijk een muziekcorps voor het muzikale ge deelte zal zorgen, 'tls te hopen, dat goed weer dit feest zal opluisteren* Uitslag der Werkendamsche postduivenvereen. „Stormvogels" ge houden vanuit Chatroux (Frankrijk) Afstand 603 KM. ie, 3e, 4e en 7e prijs PI. Groene veld, 2e pr. W. van Koog en 5e en 6e pr. de Jong Verdonk. Loslating der duiven v.m. 6 u.; aankomst ie duif nam. 6.20. De Zaterdag j.l. gehouden 2e nederlaagwedstrijd alhier, door dew. Merwede I van Gorinchem en W.V.V. I alhier, eindigde met 62 voor eerstgenoemde vereeniging. Op Vrijdagavond 24 Juni '32 werd de jaarvergadering gehouden der Rehobotschool in het gebouw v. Chr. Belangen. De Voorzitter, de heer D. Koman opende de vergadering met gebed, nadat gezongen was Ps. 25:1. Daar na las hij uit het boek Job, hoofdst. 3, zich verder bepalende bij den ernst der tijden en in hoofdzaak hoe ernstig die bij de school is. De no tulen werden door den Secretaris voorgelezen, welke ongewijzigd wor den vastgesteld. De Secretaris-Pen ningmeester bracht zijn jaarver slag uit, waarin hij schetste dat de toestand voor de school, veroorzaakt door de diphtherie, nog nooit zoo moeilijk is geweest en memoreerde het overlijden van het groot aantal kinderen. Als bestuursleden werden herkozen de heeren D. Koman, H. Groeneveld en Fr. Hakkers, welke hun benoeming aannamen. Het Hoofd der school de heer J. v. Herpt, besprak den toestand der school, veroorzaakt door de langdu rige sluiting en wat er gedaan kan en moet worden na heropening om den achterstand weder in te halen. In het bijzonder wekte hij de ou ders op, toch vooral te willen be vorderen dat hun kinderen geen en kele schooltijd noodeloos verzuimen. Alleen met de grootste inspanning, zoowel van de zijde van het perso neel als van de kinderen, kan de achterstand ingehaald worden. Een geanimeerde bespreking volgde hier op. Te ruim half elf sloot de Voorz. de vergadering en ging Ds. Jonker voor in dankgebed. -o-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4