DU nummer ttaat uil De juichende zomer und van altena Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN 1932. Kuiteiiland. FEUILLETON. ^islssmarf. iliuiieniaiifi. No. 5241 Woensdag 6 Juli Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.10 en franco per post beschikt f 1 25. Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiên van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiên worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. AFSCHUWELIJK DRAMA. In Ostende heeft zich een ver schrikkelijk drama afgespeeld. De vrouw van den expert van Mael, die het koffiehuis Oude Dok houdt in de Vindictivelaan, wier man op zee is, ging tegen middernacht naar boven. Men hoorde een schot en ging kijken. Men vond den 9-jarigen zoon met een schotwond in 't hoofd in het bed en in een aangrenzende kamer lag de vrouw met een schotwond dood. De knaap leefde nog en werd naar een ziekenhuis gebracht. Kort daarop werd ontdekt, dat in zijn kosthuis de 35-jarige hotelbediende Wilaert, die ongehuwd is, doodgeschoten was. Het bleek, dat deze man de minnaar van de vrouw was geweest. De vrouw moet eerst naar het kosthuis van W. zijn gegaan, waar ze den man heeft doodgeschoten, toen is ze naar haar eigen huis gegaan waar het bo venvermelde drama zich afspeelde. o CYCLOON TEISTERT CAESAREA In de streek van Caesarea aan de Palestijnsche kust is door een cy cloon die op een hevig onweer volg de, groote schade aangericht. o— NIEUWE VULKANISCHE UITBARSTINGEN IN CHILI. De vulkaan Peuno, in het zuidelijk deel van de Chileensche provincie Ohiggins gelegen, is tot uitbarsting gekomen en beeft de omliggende steden met asch be strooid. De sterke wind dreef den ascbregen naar het Noorden, naar de Valparaiso en Santiago en dompelde beide steden in volkomen duisternis. Tevens is een hevige aardschok gevoeld. O EX-KONING MANUEL, f Zaterdag is ex-koning Manuel If van Portugal, die Vrijdag nog de tenniswed strijden te Wimbledon had bijgewoond plotseling overleden in zijn villa Fulwell Park te Twickenham (Middlesex). —o BERTRAM EN KLAUSSNER GEVONDEN. Volgens telegrammen uit Wyndham zijn de beide vermiste Duitsche vliegers, Bertram en Klaussner, levend en gezond in een kamp van inlanders bij Kaap Bernier ge vonden. Dit kamp licht ongeveer 30 K.M. ten Westen van de plaats, waar de vliegers des tijds zijn geland. Een reddings expositie onder leiding van onderofficier Marshall, die het binnenland was inge- Naar het Fransch. ZSS 3> 80.) Hij liep langs de bar en trachtte' naar binnen te zien. Maar die zalen waren gevuld met matrozen, lastdragers, havenknechts en werklieden en 'tviel hem dus moeilijk den man te vinden, dien hij zocht. Hij trad binnen bestelde een glas whiskey, wierp den inhoud onder tafel en bestelde een tweede, waarmede hij eveneens deed. Niemand lette op hem. Hij liep de eene zaal in en de andere uit en reeds begon hij te wanhopen, toen hij aan een tafeltje een man met den rug naar hem toe zag zitten, wiens gestalte hem aan Haudecoeur herinner de. De man keerde zich om en bestelde iets. Collivet kon zijn gelaat nu zien. 'tWas de vluchteling. Collivet bleef van ontzetting als aan den grond genageld. Hoe was hij ontvlucht? Door welk toeval? Door hoeveel list en beleidj was het hem gelukt te ontsnappen aan alle gevaren, die hem bedreigden. Collivet was doodelijk ontsteld. 't Behoud van dien man was zijn on- dergang. k —O SPOORWEGONGELUK IN TSJECHO SLOWAKIJE. Te Beneschau in Zuid-Bohemen zijn Zaterdagavond twee treinen met elkaar in botsing gekomen, waarbij 9 personen werden gedood en 30 gewond, van wie 12 zwaar. Het ongeluk geschiedde tijdens een hevig onweder. Door den geweldigen regenval konden de machinisten de seinen niet goed zien. Alle slachtoffers zijn Tsjechen. heeft zijn intrede gedaan al wat adem heeft verzadigt zich aan licht en lucht. Stelt U zelf in staat zonder gevaar van deze feestgaven der natuur te g nieten door, ter voorkoming van zonnebrand, Uw huid met „Zij"-Crême in te wrijven. In prijzen van 203045 en 75 cent. KANONNIER VERDRONKEN. Aneta seint uit Batavia: De kanonnier Hoogstraten van de eerste afdeeling hou witsers-artillerie is bij een oefening door verdrinking om het leven gekomen. O— TWAALF ZOONS. Het echtpaar J. D. v. E. te Boekei, waar onlangs de 12e zoon geboren werd, allen zijn nog in leven) ontving van H.M. de Koningin een geschenk. O HOFSTEDE AFGEBRAND. Zondagmiddag is te Eist de hofstede van den tuinder H. afgebiand. Het per ceel ligt geheel tegen den grond. Ook van den inboedel werd niets gered. Oor zaak onbekend. Alles was verzekerd. O— DOOR LORRIE OVERREDEN. De 5 jarige P. v. D. uit Ter Heyde, die aan het strand aldaar door een lorrie werd overreden en in zorgwekkenden toestand naar het Ziekenhuis aan het Westeinde te 's Gravenhage werd vervoerd, is aan de gevolgen van dit ongeval overleden. DE TOESTAND DES LANDS. De Minister van Staat, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van den Raad van ministers, zal op Dinsdag 19 Juli a s., te 19.30 uur, gedurende 20 minuten over de zenders te Hilversum en te Huizen spreken over den huidigen toestand des lands. Maar de vroegere bediende was be gaafd met een buitengewone tegen woordigheid van geest. Nog was alles niet verloren, want Haudecoeur ver moedde niet, dat men hem ontdekt had. Hij moest dus alleen trachten, de plannen van den vluchteling te weten te komen. Daartoe moest hij hem op den voet volgen, mocht hij hem niet uit het oog verliezen en trachten uit zijn woor den en daden zijn plannen op te ma ken. 1 Achter Haudecoeur stond een tafel tje open. Collivet nam efr plaats. Rakelings zaten d'e beide mannen naast elkander. Gedurende een kwartier bleef Haude coeur alleen zitten. Eindelijk kwam er een matroos bij hem zitten en vroeg om gin. Weldra knoopte hij met Haudecoeur een gesprek aan. De matroos sprak flink Fransch, hoe wel met een Engelsch accent. Mijnheer, vroeg hij, zijt gij Haude coeur? Jazooals ik zie zijt gij matroos aan boord van de Brittania? Juist. Gij hebt twee dag^n gele den onzen kapitein een aanbevelings brief overhandigd, onderteekend door een zijner vrienden, naar 't schijnt een verre neef van hem Mijnheer de Kerunion. Ja, die is 't. In dien brief verzoekt mijheer de Kerunion, zonder mijn ka pitein te verbergen wie gij zijten ECHTELIJK DRAMA TE HAARLEM. Eén doode, één zwaargewonde. Op de GarenkokersfDgelkade te Haarlem heeft zich Vrijdagnacht omstreeks 1 uur, een echtelijk drama ofgespeeld. De 56- jarige R. S. was uit Hamburg aangekomen om zijn 35-jarige vrouw, die te Haarlem met een ander samenwoont, te bezoeken. Met zijn vrouw en een 8 jarig zoontje is hij naar Amsterdam geweest. Na den terugkeer te Haarlem schijnt hjj de vrouw te hebben gevraagd met hem naar Ham burg te gaan De vrouw weigerde, waarop de man een revolverschot op haar lostte, dat haar in de borst trof. Bij een volgend schot was hij op slag dood. Hoewel ernstig gewond, wist de vrouw nog haar woning in de Previnaire straat te bereiken, waar zij voor de deur in elkaar zakte. Zij werd naar het St. Elizabeth gasthuis vervoerd. O— INBRAKEN TE HAARLEM. Zaterdagnacht om kwart over drie hoorde de heer Holt, die een manufac turenwinkel heeft in de Anegang te Haarlem, dat personen spraken in een kamer, die naast zijn slaapkamer is ge legen. Toen hij daar aankwam, zag hij drie personen met een wit masker voor het gelaat. Zij vroegen hem om geld. Bij het zien van deze mannen, begon mevr. H. luid te gillen, waarop de in dringers de vlucht namen. Twee hebben het perceel door de voordeur verlaten, terwijl de ander aan de achterzijde ont kwam. De politie werd van het geval in kennis gesteld. De heer H. meende dat hij in een der daders zijn vroegeren loopjongen, den 20-jarigen O. herkend had. Deze werd daarop door de politie van huis gehaald. Hij bekende in ge zelschap van S. en N. gepoogd te hebben in te breken. Zondagavond bemerkte de filiaalhouder van het schoenenmagazijn der firma M.E.S.A. Anegang no. 28, dat tijdens zijn afwezigheid ingebroken was. Op een zijner kamers waren de kasten leeg gehaald en was een doosje met geld, inhoudende ongeveer twee duizend gulden, verdwenen. Van de daders ontbrak ieder spoor. O— BRAND TE VIERPOLDERS. Door onbekende oorzaak is brand ont staan in de schuur en het daarnaast ge legen huis van den heer W. Poldermans Azn. te Vierpolders. Schuur en het aan grenzend gedeelte gingen in de vlammen op. De schade bedraagt ongeveer 15.000 gulden. De eigenaar is verzekerd. O— wat gij zijtvoegde de matroos er bij.u aan boord te nemen, u daar eenigen arbeid te geven en u naar En geland te vervoeren.Dat stond er in dien briefMijn kapitein, difc» zeer aan mijnheer de Kerunion ge hecht is, zendt mij hierheen om te ver nemen, of gij nog bij uw plan geble ven zijt? Zeker, zeker, antwoordde Haude coeur ontroerd. De matroos behield zijn flegma. Welnu, dan wachten wij u binnen drie dagen aan boord; gij zult er den arbeid moeten verrichten, dien wij u aanbieden; ik weet nog niet wat men u zal geven. Zijt gij sterk en gezond? Dat meen ik bewezen te hebben. Dan zult gij naar alle waarschijn lijkheid als stoker in de machinekamer geplaatst worden.Gij weet, dat is een hard werk. Dat kan mij niet schelen! Ik kom van de galeien en heb wel harderen arbeid bijgewoond.Alles neem ik aan Dat blijft dus afgesproken. Over drie dagen om 4 uur 's avonds, vooral niet later, wachten wij u. De matroos bestelde nog een glas g i n, daarna stond hij op, en na be daard gegroet te hebben, verliet hij de bar. In gepeins verzonken, bleef Haude coeur geruimen tijd aan zijn tafeltje zitten. Maar daar hij niets dronk, en een plaats innam, die beter gebruikt kon worden, tikte de kastelein hem op den ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Op den spoorweg aan de Vink te Leiden is een met een paard bespannen wagen op den onbewaakten overweg door een electrischen trein gegrepen. De wagen werd geheel versplinterd, het paard ernstig gewond. De bestuurder, zekere W. B., sprotg tijdig van den wagen. O— VERKEERSONGELUK. Zondagmiddag is te Amsterdam een fietser, die uit de Rustenburgerstraat kwam in volle vaart tegen een auto gereden, die uit de richting van de Ceintuurbaan kwam. De fietser, een man van 45 jaar, bleef bewusteloos liggen. In het Binnengast huis, waarheen hij per ziekenauto werd vervoerd, is hij overleden. O— VERMOEDELIJKE KINDERMOORD. Te Zandvoort heeft een moeder haar kind van zes maanden onder verdachte omstandigheden dood gevonden. Op het hoofd werden verwondingen aangetroffen, die, volgens den dokter, de doodsoorzaak zouden zijn, doch niet door een val werden veroorzaakt. De justitie heeft zich met het geval bemoeid en aanleiding gevonden den vader te arresteeren onder verdenking zijn kind te hebben vermoord. —O MOTORONGELUK ONDER IJSELMONDE Een doode. In den afgeloopen nacht is onder de gemeente IJselmonde een ernstig motor ongeluk gebeurd dat aan den 26 jarigen B. Visser uit IJselmonde het leven heeft gekost De heer Visser was met zijn motor een familielid naar Maarssen wezen bren gen en keerde 's avonds nog naar huis terug Omstreeks een uur passeerde hij IJsel monde, waar hij-met vrij groote snelheid tegen een vermoedelijk zonder licht staande melkauto reed. V. werd van zijn motor geslingerd. Zijn hoofd werd ge deeltelijk van den romp gescheiden. Hij was op slag dood. De man laat een vrouw met twee kinderen achter. n KANO OMGESLAGEN. Vader en zoontje verdronken. Zaterdagmiddag is te Franeker een ernstig ongeluk gebeurd. In het Nieuwe Kanaal is n.l. een kano, waarin drie personen zaten, omgeslagen. Alle inzit tenden geraakten te water. De 35 jarige J. S. en zijn 7 jarig zoontje verdronken. De derde persoon de 18 jarige K. J. is door een visscher uit het water ge haald. Hij was nog niet bewusteloos. De heer S. laat een vrouw en vier kinderen achter. De kano waarmede schouder en zeide iets tot hem. Haudecoeur verstond er niets van. Maar hij stond op, betaalde en ver trok. Terwijl hij opstond, trapte Haude coeur Collivet op den voet, zóó dicht zat deze naast hem, om alles te kun nen hooren. De vluchteling liep geruimen tijd de haven op en neer. 't Geluk maakte hem bijna waanzin nig. Collivet volgde hem niet lang; waar om zou hij Haudecoeur nog langer bespieden, om te weten, wat hij in die dagen uitvoerde. Hij had hem nu toch in zijn macht. Wat moest hij doen? De Fransche politie in kennis stel len van de ontsnapping van den ver oordeelde en van zijn aankomst in Au stralië. Eveneens kon hij haar mededeelen, dat de vluchteling zich op de Brittania naar Europa inscheepte en over zes weken in Engeland zou aankomen. Dat was een voorzorgsmaatregel. Hij begaf zich naar de Telegraaf. Tusschen Frankrijk en 't zuiden van Nieuw-Engeland kosten de telegrammen veel geld, maar Gerard de Beaupreault had er Collivet goed van voorzien. Hij verzond een telegram, waarin hij de ontsnappping en de aankomst te Sydney mededeelde en het aanstaan de vertrek van den vluchteling naar Engeland. Zij hebben den tijd om hun plan nen te maken. Zij zullen bericht in het ongeluk is gesehied, was een twee persoonskano. O— ONGELUK BIJ HET ZWEEFVLIEGEN. Bestuurder komt met den schrik vrij. Nadat Zaterdagmiddag te Egmond aan Zee het zweefvliegkamp van de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart officieel was geopend, zou de instructeur van het kamp, de heer Wending, leeraar in het zweef vliegen te Stuttgart, een demonstratie geven. Rondom de startplaats op twee duintoppen had zich veel publiek verza meld, toen de heer Wendling vlot startte. Het vliegtuig werd getrokken door Delft- sche studenten, cursisten voor het zweef- kamp. Nadat de heer W. zeewaarts was gestart en in een sierlijke bocht Noord waarts zweefde, wilde hij keeren. Dit lukte goed, doch toen hij weer landwaarts wilde zweven, botste zijn toestel met kracht tegeu een duintop. De neus drong in het zand, de linkervleugel brak, terwy 1 de rechtervleugel zwaar werd beschadigd De heer Wendling bleef ongedeerd Het ongeval is toe schrijven aan de onbekend heid van den instructeur met het terrein.' In Duitschland is W. een geoefend zweef vlieger, die reeds menig succes boekte. Het tweede toestel kon niet zoo spoedig worden gemonteerd, zoodat van verder demonstreeren werd afgezien. O— ERNSTIG MOTORONGELUK TE DUIVENDRECHT. Een doode ca een Z waar ge wondeV Te Duivendrecht is een ernstig motor-" ongeluk gebeurd, dat aan een persoon het leven beeft gekost, terwijl een tweede zwaar gewond werd. Ter hoogte van de boerderij Out te Duivendrecht reed een motorrijwiel, ko mende uit de richting Amsterdam en bestuurd door zekeren Bosman uit Am sterdam. Een broeder van den bestu .rder zat op de duo. Ter plaatse wilde B. een groep A.J.C.ers passeeren, waarbij hij hoogstwaarschijnlijk een der jongens met het stuur heeft geraakt. Tengevolge hiervan ging het motorrijwiel naar de linkerkant van den weg, juist op het moment, dat een ander motorrijwiel, komende uit de richting Utrecht, pas seerde. Een botsing was niet te ver mijden. De bestuurder werd van het motorrijwiel geslingerd en zeer ernstig gewond. Direct was geneeskundige hulp aanwezig en dr. Derkinderen uit Diemen achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Per auto van den G.G. en G D. zyn beide slachtoffers naar het Burgerziekenhuis te Amsterdam overge bracht. De bestuurder Bosman had o m. een ernstige schedelfractuur opgeloopen en is overleden. winnen. En wanneer Haudecoeur zijn; voet op Fransch grondgebied zet, zul len ze hem eenvoudig oppakken. i Nog dien avond nam Collivet plaatst op de Brittania en liet er zijn baf- gage heenbrengen. Daar ben ik veiliger om hem te bespieden! 1 Er verliepen drie dagen. j Haudecoeur vertoonde zich op het afgesproken tijdstip. Zooals de matroos gedacht had, werd hij in de machinekamer als staker aan gesteld. 1 Vierentwintig uren daarna verliet de Brittannia de haven van Sydney. En zwart van de kolendamp en ve£- hit van het vuur, barstte Haudecoeuil in snikken uit toen hij voeldie, dat( het schip zich in beweging zette. .4' VI. i Collivet wist, dat Haudecoeur aam boord was. Hij had hem gadegeslagenl toen hij naar de machinekamer ging. De beide mannen konden geruimen! tijd aan boord vertoeven, zonder el kander te ontmoeten. 1 Toch was Collivet voorzichtig ent verliet slechts zelden zijn kajuit. Hi| bracht den geheelen dag in het sakm door en waagde zich slechts op ddc,. waneer er meer passagiers waren. j (Wordt vervolgd.), NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard f trokked, heeft het kamp bereikt. Een barkas uit Wyndham zal de Duitsche vliegers halen. Men verwacht dat zij Woensdag aldaar zullen aankomen. O--—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 1