afwezig. drie Cccrlinjtcn Een solide boerenwonino Meikersen C. B0UMAN HEUSDEN HFSLJ4G KERSEN j P. J. SGHETSELAAR Spreekuren 10-12 eol-3 DE RECLAME formulieren verkrijgbaar, Groote Prijsdaling. Ant. Michaël, c 32 Aalburg. Oogarts DUURING Proeftuin Gorinchem versche Druiven Asperges Tomaten Aardbeien. o- Notaris Van Gendt i Plaatselijk üieuws Notaris van Gendt INBOEDEL, Dagelijks verkrijgbaar p Tandheelkundige, GORINCHEM WINSTGEVEND DE CRISIS-PACHTWET 1932 MR. C. W. VAN OMMEREN, Advertentiën. Kaifsvleesch. 13 A. en J. REAS, Notaris PAAP GROOTE VOORRAAD aan al dat geschrijf. Maar dat hij het' dan niet doet langs een urenlange omweg, want dan zal er nog meer stof opwaaien en we hebben waarlijk, in dezen zomer tijd al genoeg geslikt. Hoogachtend teeken ik EEN C.-H. RAADSLID. Waar de discussie over deze kwestie op verkeerd terrein gaat komen, kunnen wij verdere ingezonden stukkeq hierover in 't vervolg slechts opnemen, als men ze met zijn naam wil onderteekenen. DE REDACTIE. O— M. de R. Vergun mij een klein plaatsje in Uw veel gelezen blad, waarvoor bij voorbaat mijn hartelijken dank. In Uw blad van Vrijdag 1 Juli j.l. las ik onder het plaatselijk nieuws van Heus den, dat aan de seriewedstrijden, uitge schreven door de voetbalvereen. „Juliana" aldaar ook o.m. de voetbalver. „N.O.A.D." te Wijk en Aalburg zal deelnemen. Dit is absoluut onjuist, daar deze vereen, niet op Zondag gaat spelen. Artikel 2 van ons reglement geeft dienaangaande aan Deze vereen, is opgericht om de voet balsport te beoefenen, maar 't spelen op Zondag tegen te gaan. Het verwonderde mij dan ook dat de naam „N.O.A.D." hierin voorkwam. Nu zullen de lezers wel zeggener zal toch wel wat van aan zijn. De toestand is als volgt Enkele onzer leden, met niet-leden onzer vereen, hebben gezamelijk een zomer- elftal opgericht, onder den naam van de „Grashoppers". Daaraan kunnen wij niets doen, aangezien ze in hun viijen tijd kunnen doen en laten wat ze willen, vooral als dit op Zondag het geval is, (immers dan staat de v.v. op non-actief) moeten zij voor zichzelf uit maken wat zy doen. Hiermede M. d. R. hoop ik ten duide lijkste bewezen te hebben, dat onze ver- eeniging niet den blaam past die er op geworpen is. U, M. d. r., dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik met Hoogachting L. VAN KUIJK Wzn., Secr.-Penn. der voetblalver. „N.O.A.D." Wijk en Aalburg. Wijk en Aalburg 2 Juli 1932. Naar aanleiding van bovenstaand heeft de Red. bij den Secretaris der voetbalvereen. „Juliana" te Heusden geinformeerd en haar werd medege deeld, dat oorspronkelijk door de voet balvereen. N.O.A.D. te Wijk werd in geschreven deel te nemen aan de serie wedstrijden. Late'r werd deze naam gewijzigd door opgave van voetbalver- eeniging met naam „Grashoppers". Red. heusden. Zaterdag slaagde van de Rijks kweekschool te 's-Bosch, voor de acte L. O., onze stadgenoot A. A. Sluijmers. Door onze Kon. Erkende Heus- densche Hengelsportvereeniging zijn de reglementen met uitnoodigingen tot deel name aan de aangesloten vereenigingen by den A. H. B. verzonden. Mededeeling van inschrijving voor het a.s. concours op 14 Aug zijn reeds binnengekomen. Verwacht wordt een buitengewone deel name. Prachtige prijzen worden hiervoor beschikbaar gesteld. Zaterdag nam de v.v. „L.O.N.G.A." deel aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door de v v. „Neerlandia" te Kaatsheuvel. De eerste wedstrijd tegen „Sparta" uit Vrijhoeve-Capelle verloor „L.O.N.G.A." met 1 0. Hierna speelde „L.O.N.G.A." tegen „H. S. C." uit Waspik. Dezen wedstrijd won „L.O.N.G.A." met 32, waardoor zij in het bezit van den 3den prijs kwamen. Door fraai zomerweer begunstigd en onder meer dan 1300 toeschouwers, heeft Zondag j.l. de Demi-finale der uit geschreven serie wedstrijden plaats gehad. De resultaten van deze ontmoetingen luid den als volgt: „Wilhelmina"„Be Quick" 3—0. „Juliana I"„Hardinxveldsche Boys" 42 (afmattingswedstrijd). „D. V. O." „T. O. P." 31. „P. S. V/'„Grashoppers" 3—2 (na verlenging). „V. F. C."—„Hollandia" 3—0. Nu komen a.s. Zondag de volgende winnaars, door het lot beslist, tegen elkaar. (Finale). 1 uur: „HardinxveldscheBoys"„D.V.O." 2 uur: „P. S. V."„Wilhelmina". 3 uur: „Julianall"„V.F.C."(afmattings wedstrijd). Daarna de verliezers- en de winnaars ronde. Moge het weer wederom medewerken, dan zal het ook deze keer aan belang stelling niet ontbreken en wordt het voor de sportliefhebbers een gezelligen middag. 6 J uli. Klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) f 0.70 per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren f 0.03 per stuk. ammerzodex. Ged. Staten hebben vastgesteld de rekening dezer gemeente dienst 1930, aan wijzende: wat den gewonen dienst betraft, in ontvang een bedrag van f 65735,36, in uitgaaf f 55554,88 en een batig slot van f 10180,48 en wat den kapitaaldienst betreft, in ontvang een bedrag van f 1609,10, in uitgaaf f 8919,551/,, en een nadeelig slot van f7310,451/,,. aalburg. Uitslag van de door den bouwk. M. Honcoop te Veen gehouden aanbe stedingen. Een woonhuis met boerderij voor J. Mans te Aalburg. Th. C. Hanegraaf, Dussen f 6776,00. P. v. Straten, Woudrichem f 5850,00. A. A. v. Bergeijk, Aalburg f 5800,00. Kleinloog en v. Oversteeg, Capelle f 5449,00. W. Duijzer, Sleeuwijk f 5036,00. D. G. Mans, Andel f 5025,00. J. Zonneveld, Veen f 4948,00. C. v. Wijk, Aalburg f4835,00. P. A. Kramer, Genderen f 4800,00. C. Garstman, Wijk f 4680,00. H. Blom en Zn., Aalst f 4435,00. Gegund aan H. Blom en Zn. Begrooting f 5000,00. Een ijzeren afsluithek voor Ant. Michaël te Aalburg. H. de Bakker en Zn., Oisterwijk f 869,00. M. Klein, Elshout f 800,00. T. v. d. Water, Hank f680,00. v.h. J. W. v. Seters en Zn., Breda f 657,00. J. van Zee, Meerkerk f 590,00. A. van Zee, Poederooijen f 500,90. N. Garstman en Zn., Giessen f 298,80. Gegund aan N. Garstman en Zn. Begrooting f 300,00. andel. De meisjesvereeniging „Tabitha" alhier zal op Dinsdag, 12 Juli a.s. een bezoek brengen aan Apeldoorn en Om streken. Aan de bijzondere school alhier, is in functie getreden, als onderwijzeres Mej. Beukenkamp van Sleeuwijk. almkerk. Den heer W. de Graaf alhier, slaagde dezer dagen te Gorinchem voor het examen onderwijzer. J.l. Zaterdagavond speelde „A.K. C." alhier, een wedstrijd tegen de korf balver. „A.D.O." van Arkel, welke ein digde met 31 in het voordeel van A.K C bommelerwaard. De aardbeiencampagne loopt zacht jesaan ten einde Van begin tot op heden liep alles mee, niet alleen het weer, doch de prijzen zijn zeer bevredigend te noe men. Kwaliteit en kwantiteit lieten niets te wenschen over. Over 't algemeen, ge nomen is er van dit product dit jaar een enorme som geld in de Bomrneler- waard gekomen. Nu staat de hooibouw voor de deur, zoodat de werkzaamheden voor den boer op 't oogenblik nog vele zijn. De uiterwaarden zijn goed bezet, doch in de binnenpolders zit er niet zoo veel op tengevolge van het koude vroege weer. capelij:. Op het voetbalterrein aan de Zand- schel werden j.l. Zaterdag de eindwed- strijden gespeeld van den door de voet- balvereeniging „Neerlandia" georganiseer- den serie wedstrijd. De eerste prijs werd behaald door „N.E.O." Sprang, de twee de prijs, „Sparta" Vrijhoeve-Capelle, der de prijs „L.O.N.G.A." Heusden en vier de prijs „W.S.C.", Waspik. De postduivenvereen. „De lucht vaart" alhier, hield j.l. Zondag een wed vlucht vanuit Toury met den volgenden uitslag A. Versteeg, le, 3e, 4e, 11e prijs. J. Spierings, 2e, 8e, 9e prijs. J. v. Doornik, 5e prijs. G. Stam, 6e prijs. H. Dekkers, 7e, 14e, 15e prijs. H. Rozenbrand, 10e prijs. E. Haverhals, 12e prijs. W. Mandemakers, 13e prijs. Naar we vernemen heeft de heer W. B. Rijken bedankt als lid van het College van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier. Tot ons genoegen kunnen we me- dedeelen, dat onze gemeente met eén inrichting, waar reeds jaren, met ver langen naar werd uitgezien, rijker is ge worden. Bij het oude Maasje is een zwem bassin geopend, waar reeds een vrij druk gebruik van wordt gemaakt. Zeer ten gerieve van de aldaar wonenden zal het gedeelte van de Hoo- ge vaart ten noorden van de spoorlijn van een asphalt-beton wegdek voorzien worden. De werkzaamheden zijn opge dragen aan de Maatschappij Wegenbouw te Utrecht. Gedurende de maand Juni 1932 werden ter gemeentesecretarie voor den vleeschkeuringsdienst aangegeven 10 run deren, 64 varkens e<i, 4 geiten. De herijk van maten en gewichten zal alhier plaats hebben in het gymna stieklokaal der O. L. school in de Kom op Maandag 18 Juli e.k. des voormid dags Q1/?—12 en des nam. 13 uur. Bij den veldwachter J. L. van der Linde werd als gevonden gedeponeerd een pak overgordijnenstof (vilt) benevens een ring waaraan drie sleutels. dussen. Candidaat tot den Heiligen, dienst J. J. Poldervaart te Driebergen heeft het beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier aangenomen. Zondagnacht omstreeks 2,30 uur is de groote met riet gedekte boerderij van den heer J. C. van Dijk Czn., tot den grond afgebrand. De brandspuit is wel ter plaatse geweest, doch kon niets uitrichten tegen, de vuurzee, waarom ze gereed werd gehouden voor eventueele andere gevallen. Bij den heer G. Ver hoeven vielen groote vonken op het dak, eveneens met riet gedekt, doch met lad ders tegen het dak werden zij met stok ken eraf geslagen. Ook bij den 'heer A. van Honsewijk vielen vele vonken op het dak, doch dit was met pannen ge dekt. De brand woedde in een buurt van verschillende groote huizen en vele met rieten daken, terwijl de wind ,inl deze richting waaide. Twee auto's zijn met de boerderij verbrand. Huis en in boedel zijn verzekerd naar we vernemen, de auto's echter niet. Oorzaak onbekend. Als een bijzonderheid melden wij, dat dit het ouderlijk huis van wijlen Pro fessor v. Dijk is. Op Donderdag 14 Juli a.s. des namiddags te half negen, zal de Heer Mr. C. W. van Ommeren, Kantonrechter te Heusden, op uitnoodiging van den N. C.B. in café „De Koppel Paarden" van den Heer Jac. Leemans spreken over de „Crisis-Pachtwet 1932". drunen. Prijsnoteering van 4 Juli 1932. Asperges 23—35 cent. Asperges II 820 cent. Tuinboonen 46 cent. Snijboonen 3238 cent. Wagenaars 2432 cent. Dubbele boonen 3240 cejit. Stamsnijboonen 2430 cent. Postelein 36 cent. Aardappelen 3—61/9 cent. Aardappelen (blauwpit) 7—8 cent. Aardbeien II 410 cent. Aardbeien 1422 cent. Aardbeien (voor het vat) 19 cent. Roode bessen 20—32 cent. Peulen 914 cent. Erwten 10V?13 cent. Erwten II 710 cent. Alles per K.G. Bloemkool 510 cent. Bloemkool II 14 cent. Savoiekool 13 cent. Spitskool 35 cent. Andijvie 23 cent. Komkommers Wit 68 cent. Komkommers II 45 cent. Komkommers III 2—31/n cent. Komkommers groene II 341/.» cent. Komkommers III 121/, cent. Sla 2 cent. Alles per stuk. Selderij 13 cent. Rabarber 12 cent. Peen 35 cent. Peen II 12 cent. Alles per bos. Te beginnen met Dinsdag, 12 Juli a.s. zullen de veilingen van zwarte bessen een aanvang nemen, om daarna des Don derdags en des Zaterdags, van elke week te worden gehouden. eethen. De ingeschrevenen voor den dienst plicht, die hun wenschen met betrekking tot inlijving niet reeds bij de keuring hebben opgegeven, of die iets anders wenschen, dan zij hebben medegedeeld, hebben tot 15 Juli gelegenheid, schrif telijk hun voorkeur op te geven bij de Indeelings-Districts-commandant te 's Her togenbosch. giessen. De gewone jaarlijksche paarden markt werd alhier Zaterdag j.l. gehou den. De aanvoer bedroeg1 (zegge 1) paard. Minder kan het al niet. Ook hier malaise dus! Enkele kramen waren er evenwel nog aanwezig, doch ook dit was veel minder dan anders. Van een gezellige drukte, welke er vroeger kon heerschen was geen sprake en thans bejjerkt de „kermis" zich hoofdzakelijk tot café-bezoek. Des avonds had nog een vechtpartijtje plaats, waar bij' een persoon uit Rijswijk een hoofd wond opliep en de politie moest ingrij pen. herpt. Op Donderdag 14 Juli a.s. hoopt de Boerenleenbank alhier, haar 25-jarig bestaan te vieren. Door de huidige tijds omstandigheden zal men deze dag met een kleine festiviteit gedenken. Ook zal de WelEd. heer Verbeeten, hoofdinspec teur der Centrale Boerenleenbank te Eind hoven, een feestrede houden. Door het aanhoudend droge weer staan in het hooger gelegen gedeelte van den polder alhier, de sloten zoo goed als droog. Het vee moet door middeL van kuipen op vele plaatsen reeds van drinkwater worden voorzien. Hadden wij de hoop, dat door het te werk stellen van de polderpompinstallatie het drink water-tekort zich niet meer voor zou doen, door het uitblijven van de toestemming van den Rijkswaterstaat om de pompin- stallatie te plaatsen op den duiker in den Zuider Banddijk, moeten onze boeren weer zelf maar voor drinkwater zorgen en ook de kosten der pomp medebetalen. nederiiemert. Alhier is opgericht een voetbal club, genaamd D.O.S. Zij telt aanvankelijk 25 leden en enkele donateurs. Een ter rein is reeds gehuurd, dat naar de ei- schen der voetbalsport zal worden in gericht. nieuwendijk. De dochter van O. W. werd zoo danig door een hond gebeten, zoodaü geneeskundige hulp ingeroepen moest wor den. Dr. Mijnlieff verleende de eerste hulp. De hooibouw nadert het einde. De prijzen vallen niet mee aangezien te pacht prijzen te hoog waren, zoodoende is de verkoop f 7f 8 per 1000 pond te weinig. 's BOSCH, is van 4 Juli tot 25 Juli Op den proeftuin te Gorin chem kunnen geplaat worden om gratis in het tuinbouwvak te worden opgeleid. Inlichtingen verstrekt de be drijfsleider de heer KEMPERMAN, Eendrachtstraat - GORINCHEM. zal op DINSDAGEN 12 en 26 Juli 4932 n.m. 7 u. precies (Z.T ten herberge van Kinderen Brok te Oudheusden bij inzet en toeslag veilen met erf tuin en boomgaard, a/d Prov. weg te Oudheusden, groot 57 A. 20 cA., eigendom van Gebrs. van der Pol. Zie biljetten. Minzaam aanbevelend Drietrompetterstraat, van fï> 13 O 3 Frecundan 0 80 Nierstuk0.75 Kalfsborst z. b. 0.75 Kalfs Oesters 4.00 Blinde Vinken 4.00 Karbonade 0.70 Gehakt 0 70 Polet0.65 Schenk 0.60 Lappen 0.70 Rund- en Varkensvleesch aan concurreerende prijzen Beleefd aanbevelend HEUSDEN. zal op DONDERDAG 4 4 JULI e.k., nam. 4 u. Z. T. precies, ten ver zoeke en ten woonhuize van Mej. E. van der Heyden, aan het Wilhelminaplein te Heusden, publiek, om contant geld, VBRKOOPBN Ben gedeeltelijke, goed onderhonden waarbijmah. secretaire, dito bonheur du jour, canapé, 12 bekleede stoelen, uittrektafel met veel inlegbladen, mah. ronde en andere tafels, crapeaud, diverse stoelen, penantkastje, eikenhouten schrijfcassettes, diverse ledikanten met matrassen, beddegoed, dekens, waschtafels, nachtkastjes, groote antieken spiegel, diverse stoven, vloerkleeden, vloerzeil, koperen gastafeltje met keteltje, over- glas- en vitrage gordijnen, trap- loopers, fornuis, gasstel, fontein tje, diverse kachels, gasornamen- ten, lampen, koperen waterketels trekmangel, mangelbakken, vlagge- en droogstokken, keukengerief, glas- blik- en aardewerk, enz ,enz. Te bezichtigen op den ver koopdag van 912 nar Z. T. in den Kersenboomgaard te Meeuwen van de Familie Verhagen. Bestellingen worden ook aangenomen bij C. G. TIMMERMANS Witboomstraat VEEN. Telef. No. 8. te Werkendam, zal aldaar in café v. d. Steen hoven op DINSDAGEN 42 en 49 JULI 1932, nam. 7 uur (z.t.) publiek verkoopen Voor den Heer H, Boqers, 4.27.66 H A. BOOMGAARD EN TUIN, in den de Werken- schen polder onder de Werken, in 3 perc. 1.62 40 HA. WEILAND bij de Hoef aldaar, in 2 perc., het HUIS so. 8 met Erf aan den Sleeuw.-dijk, groot 1.95 are. Voor den Heer Ir. R. Baggerman, de Hoepelmakersschanr met Erf, aan de Binnenhaven te Wer kendam, groot 4.20 aren. Breeder bij biljet (pcratni3gfigi5iar3SïrgiJiiniMPiEi73''iniini»iuiiuuiiMGinllia TELEFOON 349. 's Maandags 9-3 Minvermogenden 9.30—10 v.m. [g] AlniggggaGP3iSïgR<fiBKïgg?i3KraCr»gSïKlBïnlBT8 IN DIT BLAD IS DER Bij de Firma is verschenen L. J. VEERMAN te HEUSDEN met beknopte aanteekeningen op hare artikelen, bewerkt door Kantonrechter te Heusden en te Gorinchem. P* De uitgaaf is dusdanig samengesteld, dat zij in het bijzonder geschikt is èn voor verpachters èn voor pachters. Prijs 60 cent, franco per post 65 cent. Voor pachters, die ingevolge de Crisis-Pachtwet 1932 tot den Kantonrechter een verzoek om kwijtschelding of vermindering van pacht willen richten, zijn bij de Uit geefster, de Firma L. J. VEERMAN te Heusden, P r ij s per exemplaar met envelop voor toezending afgehaald 15 cent; franco per post 17V2 cent, na toezending van het bedrag. De prijzen van HARMONICAGAAS, KIPPENGAAS, alle DRAADARTIKELEN en IJZERWAREN, zijn onnoeme lijk gedaald, vele artikelen ver beneden de prijzen van 4914. van alle klearen aangemaakte verfwaren van de Stoomverfïabriek „de Batouwe" te Culemborg. Verder alle soorten Oliën Vetten Teer producten enz. enz. enz. Aanbevelend, TBLBF. No. 14 WIJK EN AALBURG. Goedkoope uitgaaf Crisis-Pachtwet 1932

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 3