Het is Uw eigen belang Net uitgevoerd drukwerk geeft cachet aan Uw zaak. mm\m. van Den AM 3, Laat daarom onze Firma voor de uitvoering van Uwe drukwerken zorgen. Marktberichten. Rivierberlchteu. HEDEL'. Bij beschikking van den Minister van Ficanciën is met ingang van 1 Sept. a.s. opgeheven o.a. het kantoor der directe belastingen en accijnzen alhier. De gemeenten Hedel, Ammerzoden, Ne- derhemert en Driel worden gevoegd bij het kantoor der directe belastingen en accijnzen te Zaltbommel. RIJSWIJK. SLEEUWIJK. SPRANG. VEEN. Maandag j.l. kreeg P. d. D. al hier nabij het fort te Poederoijen een defect aan de stuurinrichting van zijn vrachtauto, met gevolg, dat hij tegen de helling Van het fort opreed, waarbij de wagen geheel kantelde. De schok was zoo hevig, dat de wagen voor een groot gedeelte Vernield werd. Wonder boven wonder kreeg de chauffeur geen letsel. Maandag 4 juli vierde het echt paar N. Wijnen en A. Wijnen-Vos on der groote belangstelling zijn 60-ja- rige echtvereeniging. 's Avonds werd 'hun door de fanfare „Wilhelmina" een serenade gebracht. Op plechtige wijze werd hun Ps. 134 toegespeeld. De heer J. V. sprak een woord van dank namens de jubilee- rende echtelieden en de familie voor de aangename verrassing hen bereid. De Voorzitter der muziekvereen. de heer J. van Andel, sprak hierna nog een woord van dank voor de hartelijke ont vangst en de waardeerende woorden welke de heer Verbeek tot de muziek vereen. gericht had. WIJK. Zaterdagavond had in 'bet re ER ZORG VOOR TE DRAGEN, DAT UW HANDELSDRUKWER KEN ER SMAAKVOL UITZIEN. WIJ BESCHIKKEN OVER EEN RUIME VERSCHEIDENHEID LETTERTYPE'S. Bij het opmaken van Uwe copieën staan wij U gaarne met vakkundige voorlichting ten dienste. Keurige afwerking. - Billijke calculatie- - Vlugge bediening. DRUKKERIJ VOOR DEN HANDEL. petitielokaal van de fanfare „Oefening en Uitspanning" de prijsuitreiking plaiats voor het door deze vereeniging op Pinksteren gehouden concours. Ver schillende vereenigingen waren bij de ze prijsuitreiking vertegenwoordigd. De Voorzitter der vereeniging heette allen welkom, dankte de vereenigingen voor hunne deelname aan het concours, wenschte 'hen geluk met de behaalde successen en hoopte, dat deze successen aanleiding mochten zijn, om, als O. en U. later weder eens een beroep op h!en deed, zij dan weder op hen mocht bekenen. Hij deelde mede, dat het cri- tisch verslag van het concours in boek vorm zou verschijnen, doch dat dit door een bijzondere omstandigheid, niet zooals men gehoopt had, bij deze ge legenheid aan de vereenigingen kon worden uitgereikt, doch later zou wor den toegezonden. De vereenigingen ontvangen een exemplaar gratis, meer dere -exemplaren zijn verkrijgbaar a 15 cent, bij 10 stuks a 10 cent. Hierop volgde de prijsuitreiking der fraaie prijzen, die tevoren eenige da gen geëtaleerd zijn geweest in de uit stalkast van den manufacturier B. Ro- za. De vertegenwoordigers der ver eenigingen waren vol lof over de prach tige prijzen. Aan het slot brachten de vereenigingen uit den Dungen, Nunen en Made, woorden van dank voor de gulle e,n hartelijke ontvangst, ook van de zijde der ingezetenen ondervonden en gaven de verzekering, dat het con cours 1932 te Wijk bi j hen steeds in aangename herinnering zou blijven, zij wenschten den heer J. H. Roza alsnog geluk met zijn zilveren jubileum als Voorzitte rvan Oefening en Uitspan ning. Om 8 uur ving het concert aan, on der leiding van den heer J. J. Hermans, dat in alle deelen schitterend slaagde en waarover slechts één roep, n.l. „een mooi concert". Een talrijk publiek was opgekomen, om de vereeniging te be luisteren, dat telkens na ieder nummer met handgeklap voor de uitvoering dankte. WERKENDAM. Bij K. B. zijn benoemd: Met 1 Juli, tot heemraad van het waterschap Vervoornepolder, B. M. Ip- pel, B.Mzn. alhier. Met 1 Juli tot heemraad van het waterschap 'tOudland van Altena, C. H. Bogers alhier, G. de Jong en P. van de Wal, beiden te Almkerk. De Zaterdag j.l. gehouden voet balwedstrijd door A.D.O. en W.V.V., eindigde met 62. Dit was een nederlaagwedstrijd. De Eerw. Heer Chr. A. Paap alhier, candidaat tot den Heiligen Dienst heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. gemeente te Surhuisterveen be dankt. Door den Inspecteur is de slui ting dér scholen alhier wederom ver lengd, en wel tot voorloopig 1 Augus tus a.s. Gelukkig is de heerschende ziekte niet meer zoo ernstig dan in den be ginne, zoodat men wel van een af nemen der ziekte kan spreken. Zaterdagmiddag is de hit van J. Verbeek, gespannen voor een wagen met groenten, aardappelen enz. op de uitbreiding op hol geslagen. Nabij den heer A. B. wist G. Wes terhout de 'hit staande te houden, waar door ergere ongelukken werden voor komen en dit ongeval met betrekkelijk geringe materieële schade afliep. Naar wij lezen, bedroeg de opbrengst der collecte voor het plaatselijk crisis fonds f 59,73. WOUDRICIIEM. Gedurende het tijdvak 24 tot en met 30 Juni j.l. werden aan de visch- markt alhier aangevoerd 5 zalmen ad fl.tot f 1.20 per pond en 1 schotje ad f2.95 per stuk. Besteed werd voor dikke aal 55 tot 60 cent; dunne aal 20 tot 25 cent; snoek 33 tot 50 cent ein bot 14 tot 25 cent, alles per pond!. Gedurende de maand Juli j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 6 koeien, 28 varkens, 5 kalveren en 1 nuchter kalf. Ingevolge de bepalingen van de Crisiszuivelwet is aan de melkveehou ders in deze gemeente in totaal een bedrag van f650.25 als steun betaald. De in de Ned. Herv. Kerk alhier gehouden collecte ten behoeve van de Stichting ter verpleging van lijders aan vallende ziekten te Heemstede, heeft f25.86 opgebracht. Vergadering van den Raad der gemeente HERPT, op Donderdag 30 Juni, des nam. 7,30 uur. VoorzitterBurgemeester H. J. van Eggelen. Secetaris F. A. J. van Liempt. Aanwezig alle leden. De verordening regelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters en de verordening voor het agentschap der arbeidsbemidde ling worden onveranderd goedgekeurd. De jaarwedde van den agent der arbeids bemiddeling wordt vastgesteld op f 50 per jaar. Met algemeene stemmen wordt benoemd tot agent de heer v. Liempt, Secretaris der gemeente. Eenige begrotingswijzigingen worden aangebracht. Wijziging der gemeentebegroting voor 4931 en 1932, deze betreffend voor 1931 bij de Bank van Neder). Gemeenten ad f585.98, zijnde 4 pCt. van het gedeelte der kwade posten over 1931 bij de be lastingen, te veel ontvangen bij de per- soneele belasting f19 en te laag geraamd voor de gemeente Vlijmen ingevolge art. 86 der L. O. f 1 35 alzoo totaal f 606.33, welke gevonden kunnen worden, 558.93 wat meer ontvangen is dan betaald van de gemeente Hedikhuizen, van den vleesch keuringsdienst f36.28 en uit onvoorzien fll.10. Voor 1932 de rekening van den ad vocaat ad f175.40, welke kan worden betaald uit den post onvoorzien en f 542,25 inzake de crisis-zuivelwet welke door dezelfde ontvangst van het Rijk gedekt zal worden. Ingekomen stukken Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waarbij alles in orde is bevonden een verzoek van de R. K. Militairen vereeniging om een subsidie van f 5 voor 1933, welke wordt toegestaan. Goedkeuringsbesluit van Ged. Staten der in de vorige vergadering gedane wijziging der gem begrootingen 1931 en '32van idem goedkeuring inzake de aangegane deposito-overeenkomst bij de bank van Nederl. Gemeenten idem inzake dading gemeente Hedikhuizen over het aanhangend verschil van den A. N. W. B. inzake handwijzersvan Ged. Staten bericht van verdaging van de beslissing over de wijziging in het amb tenarenreglement, en van de in de vorige vergadering aangegaane geldleening van f 725 welke alsnog verhoogd dient te worden met f100 met de daaraan ver bonden wijziging der begrooting. Hierna sluiting. (Hgz.) Vervolg Raadsverslag DUSSEN. Toeslag werkeloozen. De Voorzitter licht toe dat een gedeelte der werke loozen te werk is gesteld in polder Paulus- zand. De eerste week dat zij daar hebben gewerkt kregen ze slechts een loon uitbe taald varieerende van f 4,88 tot f 7.26. Spr. beeft toen overleg gepleegd met de commissie voor sociale aangelegenheden en heeft deze voorgesteld de werkeloozen een toeslag te verleenen, n.l. de helft van het bedrag dat zij hadden verdiend. De commissie kon zich met dit voorstel vereenigen, daarop hebben B. en W. de bedragen tot een totaal van f 38,36 uitgekeerd, in het vertrouwen dat de raad hieraan zijn goedkeuring wel zou hechten. De heer v. Daal vraagt of de Heide Maatschappij dit werk heeft aangenomen, is dit zoo dan komt het bedrag in den zak dezer Maatschappij. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet zoo is de Heide-Maatschappij maakt alleen een begrooting en houdt toezicht. De heer v. d. Zouwen vindt het niet reëel van den opzichter, dat deze eerst van de menschen verlangde dat zij de werkzaamheden met de hand moesten ver richten en later toen bleek, dat bet niet ging het met een paard liet doen en de menschen toen toch het geringe loon uit betaalde. De Voorzitter wil hierover niet oor- deelen, hij heeft zijn bezwaren en die van de werkeloozen ter kennis van de Heide-Maatschappij gebracht. Doch dit wil spr. wel verklaren dat hij den indruk heeft gekregen dat ook de werkeloozen niet hebben gehandeld, zooals het be hoorde. Spr. had hen aangeraden vooral het werk niet neer te leggen, zij hebben dit toch gedaan. Gelukkig is er geen klacht over weggegaan naar den Haag, anders zouden ze voor geruimen tijd geschorst zijn geworden. Er zijn van verschillende zijden abuizen gemaakt. Hij hoopt, dat de werkeloozen in het vervolg geen verkeerde dingen meer zullen doen, anders zullen er onaangename dingen gebeuren. De heer v. Daal meent dat de men schen de toelage wel mogen hebben. De Voorzitter stemt dit toe. Er zal op het werk een keet komen waar de werkeloozen kunnen slapen, zij verlangden daarvoor een toeslag van f 5,voor dubbel huishouden, dat gaat toch te ver. Met algemeene stemmen wordt hierop de toeslag-uitkeering goedgekeurd. Daar geen der heeren iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de raad over in geheime zitting ter behandeling reclames Hondenbelasting en Schoolgeld. ROTTERDAM, 4 Juli. Aanvoer 4413 varkens. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. 29—32 25 27 20—24 Export 2829 ROTTERDAM, 5 Juli. Op de veemarkt waren heden aange voerd 206 paarden, 15 veulens, 275 ma gere en 740 vette runderen, 368 vette kalveren, graskalv., 720 nuchtere kalveren, 67 schapen of lammeren, 12 overloopers of varkens, 27 biggen, G bokken of geiten. Per Vs K.G. Koeien 15—19 29—31 34—36 Ossen 17|-20 27—29 32J—36 Stieren 17J—19 21—22J 24-26 Vette kalveren 22Vs—271/, 3272—35 44—46 Per stuk Melkkoeien f120 k f230 Kalfkoeien f120 a f 230 Stieren f 60 k f290 Pinken f 30 a f 90 Graskalveren f af Vaarzen f 90 k f150 Werkpaarden f 130 k f 280 Slachtpaarden f 95 k f150 Veulens f 25 k f 50 Hitten f 60 a f110 Biggen f 4 a f 9 Nuchtere fokkalv. f 8 a f 15 id. slachtkalv. f 3 a f 6 Biggen per week f 0.50 4 fl. GORINCHEM, 4 Juli. Op de veemarkt was heden aange voerd 58 runderen, 4 nuchtere kalveren,. 0 schapen, 12 lammeren, 753 biggen, 276 overloopers. Men besteedde voor: Zware kalfkoeien f 100175. Melk koeien f 140f 225. Kalfvaarzen f 150 200. Guiste vaarzen f70 120. Pinken f5070. Nuchtere kalveren f814. Schapen f Lammeren f 59. Overloopers f815. Biggen f38. 13e Les. ;W-B Tocbistenbonp voop Nederland O— HOUD RECHTS IN DE BOCHT! Wat is de grondregel van het ver keer? „Hou rechts". Aan welken kant van den weg: mag men niet rijden? „Aan den linker kant". Wanneer het bii het inhalen noodig is, mag men wel op den linker kant van den weg rijden, maar niet lan ger d an noodzakelijk is. Vooral in een bocht, die soms moeilijk te overzien is, moet het voor geschreven rechts houden terdege in acht genomen worden en in een bocht is inhalen verboden. De wet schrijft dit uitdrukkelijk voor„Niet inhalen in een bocht". En zeker moet men rechts houden en een ander niet inhalen in bochten, zooals op de tee- kening zijn afgebeeld en waar een dikke boom en struikgewas het uit zicht benemen. De motorrijder rechts kan den jon gen, die heel onvoorzichtig aan de linkerzijde van den weg rijdt, niet tijdig achter het boschje zien aan komen en een botsing is onvermijde lijk. Zoo'n onoverzichtelijke bocht wordt ook wel een „blinde" bocht genoemd en daar moet je dus dubbel opletten en voorzichtig zijn. Maar ook in andere, gemakkelijker bochten en trouwens overal op den weg, is het bepaald noodzakelijk steeds recEts te houden. Denk maar aan den grondregel van het verkeer. Het is wel eens verleidelijk, bii een groote bocht naar links op de lin kerhelft van den weg te gaan rijden, om de bocht „af te snijden", maar het is gevaarlijk en mag absoluut niet. De fietser op het linker plaatje rijdt goed rechts, kijk maar naar zijn spoor in de bocht en de auto die hem tegemoet komt, doet het ook. zoodat ze elkaar in de bocht veilig: passeeren. Op 5 Juli. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 1.98 was 3 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.99 val 2 Crévecoeur (Maas) 0.87 val 16 St. Andries (Maas) 1.06 val 6 Venlo 10.91 was 21 Maastricht 43.96 val 11 Keulen 2 68 was 15 De heer A. van Vugt alhier, heeft zijn benoeming tot Voorzitter van de land en tuinbouwver. „Land van Altena" te Woudrichem niet aangenomen. De heer P. Roeland alhier, is ge slaagd voor het examen boekhouden van wege de vereeniging van leeraren in het boekhouden. Terwijl de heeren G. Vos, A. de Valk en P. v. d. Ploeg rustig voor de woning van den landbouwer G. Vos al hier zaten, kwam den, motorrijder v. En gelenStaal uit Waalwijk in dolle vaart den bocht uit de Biersteeg omgereden. Daar hij den draai te groot nam reed hij tegen den. boom en werd den motor in elkaar gedrukt, v. d. P. werd aange reden en in bewusteloozen toestand in het café van Van Z. binnen gedragen, ook den motorrijder werd bewustjeloos opgenomen. Onmiddelijk was de politie ter plaatse die van het gebeurde proces verbaal opmaakte. Men beweerde, dat den motorrijder onder den invloed van ster ken drank verkeerde. J.l. Vrijdagmorgen zat het vier jarig zoontje van. H. v. d. K. met nog enkele kinderen op de treeplank van de stilstaande vrachtauto van de Gebrs. v. D. De auto van Van. Gend en Loos kwam den bocht bij de Oude straat omgereden.. Plotseling liep het kind van de treeplank weg, juist voor de auto van Van Gend en Loos. Door tegenwoordigheid van geest van den. chauffeur J. K. die uit alle 'macht remde en het stuur omwierp werd het kind in plaats van overreden, aange reden en. tegen den straatweg gesmakt. Boven wonder kwam het kind met een gescheurd blousje en een schramwond aan zijn hoofd vrij. Onzen, dorpsgenoot J. M. werd in het café van zekeren de B. te Kaatsheuvel, waar hij als kelner fungeerde door een twistmaker, die hij uit het café verwij derde met een bierglas op het hoofd 'geslagen waardoor hij een, gapende wond opliep. Door de politie werd proces-ver baal opgemaakt. Heden, Woensdagavond zal op het N.E.O.-terrein alhier, een. voetbalwedstrijd gespeeld worden door „N.E.O. III" te gen „Sparta III". Den schoenmaker M. R. had het -ongeluk met zijn, duim onder de stanz- machine te komen, waardoor deze ernstig verwond werd en. geneeskundige behan deling noodzakelijk was. Op 2 October a.s. zal het 40- jaren zijn. geleden dat Dr. G. Tjalma, Ned. Herv. Predikant alhier, zijn intre de deed. Gedurende die 40-jaren heeft Dr. Tjalma zich de achting en. toegene genheid van velen weten te verwerven, zoodat de gemeente den gedenkdag zeker niet onopgemerkt zal laten voorbijgaan en de gelegenheid zal aangrijpen om den zoo geachten herder en leeraar te toonen hoezeer zij wenscht, dat het hem gege ven moge zijn. nog menig jaar zijn her derlijken arbeid in, haar midden te mo gen verrichten. Ook bij andersdenkenden is Dr. Tjalma eene geziene figuur, daar hij steeds blijk geeft het goede te kun nen en te willen waardeeren ook bij hen, die op godsdienstig en politiek terrein met hem van meening verschillen. Zaterdagavond 9 Juli zal door de muziekvereen. „Wilhelmina" alhier, op het schoolplein een. concert gegeven worden. Een welverzorgd programma beloofd de muziekliefhebbers een genot volle avond. De door de v.v. „Archilles" Vrij dagavond j.l. gespeelden. wedstrijd tegen „Sparta" te Andel werd gewonnen met 2—1. Hedenavond speelt „Archilles II" een wedstrijd tegen „N.O.A.D. III" te Wijk. TEVENS INGERICHT VOOR GROOTERE OPLAGEN. F™1 L. J. VEERNIAH -T* tallen -v

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4