voor Binnenland. Plaatselijk Nieuws BRAND TE AMSTERDAM. Op den Haarlemmerdijk "te Amster dam, waar gevestigd is de sigaren winkel „De Jonge Bokser" van den heer H. van Velzen, is door onbekende oorzaak brand uitgebroken. De brand weer moest de deur forceeren om zich toegang te verschaffen. De vlammen sloegen aan de achterzijde flink uit en nog juist kon worden verhinderd, dat zij de bovenwoning aantastten. Het achterste gedeelte van het bene- ddenhuis, bestaande uit een beneden kamer en een opkamer, brandden uit. Ook {le winkel leed groote brand- en waterschade. O HET MENGQEBOD VOOR MAR GARINE. L E>e prijs voor de vervoervergunning voor boter is nader vastgesteld op f 0.42 per K.G. vervoerde waar, oip welk bedrag tevens is vastgesteld de prijs bedoeld in art. 4 lid 2 der Crisis-zui- velwet voor het merk voor boter per K.G. t O— WIELRIJDSTER DOOR TRAM GE DOOD. Op de Van Boetselaerlaan te 'sGra- venhage, bij de Boreelstraat, is, vermoe delijk tengevolge van eigen onvoorzich tigheid, de 17-jarige wielrijdster F. A. door een konvoo'itrein van lijn 11 over reden en gedood. Het lijk is door den Gen. Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. O— DE TWENTSCHE BANK. De Twentsche Bank heeft besloten en daartoe reeds de noodige maatre gelen genomen, om een belangrijk ge deelte van haar gestorte kapitaal-deel name in de firma B. W. Blijdensteun en Co. te Londen per ultimo Septem ber a.s. terug te nemen, teneinde ver der koersrisico op de Ponden te ont gaan. Jiaat norminale kapitaaldeelname ad 1.000.000 P. St. blijft bestaan. O HET ^AUTO-ONGELUK TE DELFT. In het Gasthuis te Delft is overlie den <de chauffeur W. B. uit Den Haag, die ,j.l. Vrijdagavond c|? de Westvest te JDelft met zijn auto over den kop sloeg ,en daarbij ernstig werd gewond. De man was 38 jaar oud ten gehuwd. o EINDELIJK GEVONDEN. Op het terrein van de Indische ten toonstelling in het Westbroekpark te 's Gravenhage is door de politie aan gehouden de 36-jarige bedrijfsleider van het Hollandsch restaurant op die ten toonstelling, die verschillende malen in het Algemeen Politieblad stond ge signaleerd, o.m. in 1928 als verdacht van verduistering van meubelen, in 1929 eveneens van verduistering en in 1931 als deserteur van de landmacht. In ver band met deze desertie is de aangehou dene voorloopig ter beschikking van de militaire politie gesteld. VOORKOMEN VAN HAGEL EN ONWEER. De heer A. Veraart zal deze week zijn proefnemingen voor het voorko men van onweer en hagelbuien in de omgeving van Scheveningen, Katwijk of Noordwljk herhalen. Bij de proefneming van deze week werd 750 K.G. courantenpapier, in ijs kelder tot lage temperatuur gebracht, benut. Bij een der volgende proefne mingen zal eveneens van couranten papier gebruik worden gemaakt in een hoeveelheid van meerdere duizenden kilo's dat echter niet tevoren gekoeld zal worden. De heer Veraart, wil hier mede aantoonen, dat ook dan, wanneer er geen tijd beschikbaar is om tevoren te koelen, succes verzekerd is, daar hij eventueele resultaten toeschrijft aan het zwaarder worden van de koude bovenlucht, die met het papier omlaag stroomt en warme lucht naar boven dring en vooral aan de luchtwervelingen welke hierbij ontstaan, en zich geleide lijk over verren afstand uitbreiden. Mochten deze proefnemingen slagen, dan zou de mogelijkheid bewezen zijn, om op ieder gewenscht uur van den dag op te stijgen, zonder langdurige voorbereiding en kostbaar materiaal. De heer Veraart vestigt er de aan dacht op, dat na de proefneming van Dinsdagmiddag j.I. in den avond in Zuid-Holland en later in Noord-Holland wel overal neerslag is gevallen, doch dat daarbij geen hoorbare of zichtbare onweersverschijnselen of hagelbuien zijn waargenomen en hij hoopt, dat ver dere proefnemingen binnenkort zullen bevestigen, dat een der grootste natuur rampen kan worden voorkomen door tijdig ingrijpen. In verband hiermede worden de proe ven gesubsidieerd door het Ministerie van Economische Zaken en Arbeid. O DE DIEFSTAL AAN 'sRIJKSMUNT TE UTRECHT. De officier van justitie te Utrecht heeft f 1000 uitgeloofd voor hem of haar, die inlichtingen kan verstrekken, welke leiden tot opsporing van de uit 's Rijksmunt ontvreemde 1646 gouden tientjes. o— OVERREDEN EN GEDOOD. Te Malden bij Nijmegen is het 8- jarig zoontje van den postbeambte Van den B., door een tram gegrepen en onmiddellijk gedood. o DE NOOD IN DE TEXTIELINDU STRIE. De besturen der textielarbeidersbon den, St. LambeTtus, De Eendracht en Unitas, vertegenwoordigende 40.000 le den hebben in verband met de ca astro- phale werkloosheid in de Nederiandsche katoenindustrie bij de Ned.-Indische Re geering telegrafisch aangedrongen op tijdelijke contigenteering van katoenen- manufacturen in Ned. Indië. H. en zijn dochtertje, die zeer ernstig ziek waren, werden naar het ziekenhuis vervoerd; de toestand was 's avonds iets beter en later gunstig te noemen. De oorzaak van de vergiftiging ligt waarschijnlijk in het gebruik van pa ling, daar bij de leden van het gezin, die daar niet van gegeten hadden, geen ziekte verschijn selen voorkwam en VERDRONKEN. Nabij het vrije strand te Schevenin gen, is de 17-jarige J. Drabbe uit de Kritzingerstraat te 's Gravenhage, die zich te ver in zee had gewaagd, af gedreven en verdronken. Dezer dagen gingen drie jongens bij de steenfabriek te Angeren zwemmen. Een der knapen sprong in het water en zonk onmiddellijk. Een schipper kwam eertige oogenblikken later met een dreg en haalde den drenkeling ANDEL'. Zaterdag j.I. speelde Sparta I" alhier, een wedstrijd tegen Dus- sensche Boys uit Dussen op het ter rein aldaar. Het betrof hier een jubileumwedstrijd, waarvoor een zil veren medaille was beschikbaar ge steld. Sparta won met 4o. Gedurende de maand Juni passeerden door de Wilhelminasluis alhier. 3023 vaartuigen met een ge zamenlijke inhoud van 491065 M3. Onder auspiciën van den heer Roza uit Wijk gaf „Andels Fanfa recorps" Zaterdag 11. aan de Wilhel minasluis alhier, een openlucht con cert. Er was veel belangstelling. Een 8-tal nummers werden op verdienste lijke wijze vertolkt. De bloempjesver koop bracht ongeveer f 30 op. AALST. Op de op 7 Juli j.I. te Tiel gehouden provinciale premie-keurin- .^sKÊÊBBB KUIKENS VERBRAND. In een hoenderpark te Vlagtwedde zijn 360 kuikens b-ij 'een brand omge komen. o— BADNYMPH IN EEN TAXI. Het Duitsche kamermeisje van de Italiaansche legatie was dezer dagen met de kokin naar Scheveningen ge gaan om te baden in zee. Toen de baadsters terugkeerden naar het strand, bleek van het kamermeisje alle klee ding te zijn gestolen. Er zat niets an ders op, dan een taxi te nemen en met het druipende badpak aan, terug te keeren naar de legatie. o ONDEUGDELIJKE PALING. Te Assen heeft zich een ernstig ver- giftigingsgeval voorgedaan. In het ge zin van den heer H. kwamen bij en kele gezinsleden verschijnselen voor, die aan vergiftiging deden denken. De heer den 15-jarigen J. E., op het droge. Geruimen tijd werd kunstmatige adem haling toegepast. De dokter uit Ange ren was spoedig ter plaatse, maar het gelukte hem niet de levensgeesten weer op te wekken. Het vier-jarig dochtertje van den vee houder Kooiman te Ottoland is te water geraakt en verdronken. ALMKERK. De verhuring van zitplaatsen in de Geref. kerk alhier, zal plaats hebben a.s. Zaterdagavond 16 dezer. Naar wij vernemen hoopt de Chr. Gem. zangver. „Hallelujha" al hier, deel te nemen, aan 't muziek- en zangconcours te 's-Gravenzande. gen van fokmerriën. werd aan de vier-jarige vos „Pubella" met hengst veulen van „Centauris", toebehooren- de aan den heer A. J. H. Maas al hier, een premie van f25.toege kend. DUSSEN. Wij vernemen dat betreffende den brand bij J. C. van Dijk alhier, welke dezer dagen des nachts heeft gewoed en waardoor de geheele boer derij, benevens een tweetal auto's in de vlammen zijn opgegaan ernstig aan kwaadwilligheid wordt gedacht, temeer daar dit reeds de tweede nachtelijke brand is in korten tijd. De bewoners dezer gemeente zijn er dan odk niets gerust op. Belanghebbenden, wonende in den dienstkring van den Assistent- dienstgeleider der Directe Belastin gen alhier, kunnen formulieren tot het aanvragen van kostelooze rijwiel- belastingmerken verkrijgen ten huize van genoemden ambtenaar. De formulieren moeten, na invul ling en onderteekening, door belang hebbenden in persoon weder bii dien ambtenaar worden ingeleverd. Voor een en ander bestaat gelegenheid op 19, 21, 26 en 28 Juli en op 2 en 4 Augustus 1932, telkens des namid dags van 6 tot 8 uur. SPRANG. Ds. J. Fokkema predikant bii de Ned. Herv. Gemeente alhier, heeft voor het beroep naar Drie- sum (Fr.) bedankt. Door de Ned. Herv. Gemeen te van Amstelveen is thans een roe ping op Z.Eerw. uitgebracht. Onder enorme belangstelling werd j.I. Vrijdagmiddag het stoffelijk overschot van den twintig-jari gen Jac. A. v. d. Schans (die tenge- gevoige van een ernstige operatie in het ziekenhuis te 's-Bosch overleden was) aan den schoot der aarde toe vertrouwd. Door de leden der Jon gelingsver een. op Geref. Grondslag „Timotheus", van welke vereeniging hii 'lid was. werd de kist graf waarts gedragen. Toen deze in de groeve was neergela ten trad de heer Wachtels-van den Berg Voorzitter der J. V. naar voren en verzocht te zingen Psalm 89 19. Hierna begon spreker met te zeggen, dat de J. V. nu binnen 14 dagen geroepen werd twee harer leden naar den schoot der aarde heen te dragen. Bijzonder wees spreker op de talrijke aanwezigen die om deze groeve ge schaard stonden op de broosheid van het leven en de zekerheid van den dood. Daarna sprak Ds. J. Fokkema Ned. Herv. predikant alhier, naar aanleiding van Psalm 32. Z.Eerw. wees hierbij op den rijkdom die voor arme zondaren in den Christus zijn aan te treffen. Door het jongste lid der Jongelingsvereen. O. Hofman werd een palmtak op het graf neer gelegd. Namens de A.R.J.A. van welke vereeniging de verledene een trouw lid was werd een krans ge legd door haar voorzitter de heer D. Drost en namens het personeel der stoomschoenfabriek der firma v. Dam te Kaatsheuvel, werd door den meesterknecht dezer firma een prach- tigen krans en laatsten groet aan de geopende groeve gebracht. Ge troffen door het gehoorde en wat men zag verliet men diep onder den indruk den doodenakker. Zijn nage dachtenis zal bij een deel der Sprang- sche Jongelingschap in aangena me nagedachtenis blijven voortleven. A.s. Vrijdag van 9.3012 en van 13 uur zal in de O. L. school te Vrijhoeve-Capelle gelegenheid zijn voor clen herijk van maten en ge wichten. WERKENDAM. De heer Chr. Paap, candi- daat tot den Heiligen Dienst alhier, heeft het beroep naar de Ned. Her vormde Gemeente te Westerbroek (Drenthe) aangenomen. Donderdag 14 Juli a.s. des voorm. van 912 uur en des nam. van 25 uur zal in de consistorie kamer der Ned. Herv. Kerk. zitting- worden gehouden, tot het in ont vangst nemen der jaarlijksche vrijwil lige bijdragen. Voor rekening van den heer B. W. v. d. Straten werd aanbesteed, het bouwen van een woning op een thans bestaande garage, met daarbij komende werkzaamheden. Uitslag als volgt Timmerwerk, laagste inschrijver C. Ritmeester f 1465, Metselwerk, laagste inschrijver C. H. v. d. Heuvel f 1259, Schilderwerk, laagste inschrijver C. Slagmolen f315, De Zaterdag gehouden voet balwedstrijd door „W.V.V. I" en Zwaluwen van Hardinxveld. eindig de met 7:1. De wedstrijd gespeeld door S.F.C. van Sleeuwijk .en S.V.W. alhier, werd door S.V.W. gewonnen, zoodat zij hiermede in het bezit kwam van de uitgeloofde lauwertak. De Donderdag j.I. gespeelde wedstrijd door S.V.W. en W.V.V. II eindigde met 3—3. Bedankt als lid en bestuurslid der Chr. Gem. zangvereen. „Soli Deo Gloria" de heeren Joh. v. d. Stelt en H. de Vries, respectievelijk als secretaris en penningmeester. Aan de werkverschaffing van de polder „Pauluszand" (Biesbosch) zijn ook 11 werkloozen uit onze ge meente te werk gesteld. Naar wij vernemen is het plan- op deze polder een groote volks keet te bouwen, waardoor men daar dan de geheele week kan blijven. Zondagmiddag is de 16-jarige A. van Oversteeg, wonende Kievits- waard (Biesbosch). gaan baden aan de rivier „De Merwede", tegenover de ouderlijke woning. Daar de jongen de zwemkunst niet geheel verstond, was hij, voordat de hulp kwam welke reeds spoedig aan wezig was. reeds verdronken. Direct werd met visschen aange vangen en wist men hem al heel gauw te bemachtigen, echter met de droeve ontdekking, dat de levensgees ten reeds waren geweken, waarom ook Dr. Bresier slechts den dood kon constateeren. -o— —O— HEDEN: in den Uitverkoop, een geweldige LAPPEN aanbieding ÏOHAN DE MOL HEUSDEN. „1--o- _j ri- ^ï:i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4