Pol, Herpt en Dirkje Bouman Wijk. Voor het diploma maatknippen E.N.S.A.I.D. slaagde de dames Renza Kolf, Tonnie v. Strien, Marie Brouwers, Corrie Verschure, Truus Boelen, Wilhel- mina Binnendijk en Nelly Vos. Zij genoten hare opleiding van Mej. Rer.es uit Gorinchem. Den iOen October a.s. hoopt de „Fanfare der H. Familie", directeur de heer W. v. Helvoirt te Nieuwkuik, het feit te herdenken, dat zij voor 30 jaar werd opgericht. In verband hiermede is door de vereeniging een internationaal Solisten- en Kwartetten-Concours voor Zang en Muziek uitgeschreven op 15 en 16 October a.s. Vele aanvragen voor deelname zijn reeds ingekomen. De termijn voor inlevering is opengesteld tot 10 Sept. Zij, die wen- schen deel te nemen kunnen inschrijvings formulieren met reglement aanvragen bij den Concours-Secretaris, Markt 91, alhier. Zondag speelde Juliana I een vriend schappelijke wedstrijd tegen Feijenoordsche Boys I (Rotterdam) en won deze wedstrijd met 32. De beschikbaar gestelde lau wertak werd aldus gewonnen door Juliana. Als herinnering aan dezen wedstrijd werd na afloop door den aanvoerder van Juliana een medaille overhandigd aan Feijenoord sche Boys I, welke beschikbaar was ge steld door de „Amstel Brouwerij". Scheidsrechter Verheij leidde correct. Juliana II nam Zondag deel aan de Serie-wedstrijden te Hedikhuizen, uit geschreven door de „v.v. V. O. V." Zij moesten spelen tegen D. V. O. I (Haar steeg), doch verloor met 4—0. De Zaterdag te Vuren gespeel de wedstrijd tusschen de voetbalver. L.O.N.G.A. en Stormvogels te Vuren, werd door L.O.N.G.A. met 53 ge wonnen. Woensdagavond speelt L.O.N.G.A. .een vriendschappelijken wedstrijd te gen een combinatie van de v.v. D.V.O. en Hollandia uit Haarsteeg. !Met toestemming van Burge meester en Wethouders mag in de- x gemeente eene collecte worden gehouden, voor de Nationale Stich ting, „Tehuis voor alleenstaande blinden van alle gezindten in Neder land", gevestigd te Wolfheze. Deze collecte zal plaats hebben op a.s. Vrijdag 22 Juli. ALMKERK. Morgen, Donderdag, hoopt de Herv. Jong.vereen, alhier een plezierreisje te maken naar Nijmegen en omstreken. J.l. Zaterdagavond speelde de Korfbalver. „A.K.C." alhier een wedstrijd tegen de vereen. „D.O.S." van Geertrui- denberg, welke eindigde met 4 1 ten voordeele van „D.O S." In deze gemeente doet zich thans weer een geval van Mond- en Klauwzeer onder het vee voor. Belanghebbenden dezer gemeente worden er op attent gemaakt, dat vanaf heden de „Crisis-Pachtwet 1932" en de formulieren tot ontheffing van pacht, verkrijgbaar zijn bij onzen Correspondent W. Paans, voor resp. 60 en 15 cent. In verband met de toenemende werkeloosheid is de steunverleening, welke door den Raad op 30 Juni j.l. voorloopig was geschorst, j.l. Zaterdag weer in werking getreden. ANDEL'. De heer A. van Ilouwelingen, alhier, slaagde aan de Chr. Hoogere Bur gerschool te Dordrecht voor het diploma 5 jarigen cursus. De voetbalv. „Sparta I" speelde Zaterdag j.l. een vriendschappelijke wed strijd tegen „Wilhelmina" uit Wijk. „Sparta" won met 20. De graanhandelaar O. Bouman kreeg dezer dagen een stukje staal in een der oogen. Aangezien het hem niet mogelijk was dit te verwijderen, moest hij zich onder behandeling stellen van Dr. Van Oosterom alhier. BRAKED. Vrijdag j.l. zouden de kinderen uit de hoogste klassen der O. L. School met het onderwijzend personeel een reisje naar Scheveningen maken met drie auto bussen van den heer W. van Leeuwen. Men zou 's morgens om 6 uur vertrekken. Iedereen was op dit tijdstip present, met uitzondering van het Hoofd der School, welke om ruim half zeven verscheen. Dat hij door onderwijzend personeel en leerlingen niet zeer vriendelijk werd ont vangen, laat zich verstaan. In Den Haag werd het warenhuis „De Bijenkorf" bezocht, waarna men zich naar Scheveningen begaf, waar de jeugd aan het strand zeer heeft genoten. Na een bezoek aan den speeltuin „De Bataaf" werd de terugtucht aangevangen. Omstreeks kwart voor elf was men weer in Brakel. Op het stedelijk gymnasium te Gorinchem werd onder meer bevorderd van de tweede naar de derde klasse onze dorpsgenoote mej. St. van Dalen. Op Zondagavond j.l. is er op het terrein van „De Zwaluwen" alhier een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen een combinatie van „Unitas" en „S.V.W." uit Gorinchem en een combinatie van „De Zwaluwen" en „Z.B.VV." De eerstgenoemde combinatie wist met 30 te winnen. CAPELLE. Bij het aan het Gymnasium te 's Hertogenbosch gehouden ovei gangs examen werden o.m. bevorderd van de 3e naar de 4e klasse W. Heymans en van de 2e naar de 3e klasse S. Kuypers, beiden te Vrijhoeve Capelle. De postduiven vereen. „De Lucht vaart" hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Lier, met den volgenden uitslag G. Treffers 1, 18; M. de Jong 2, 6, 9, 21, 22, 40P. Verhagen 3, 36 A. Klootwijk 4, 5, 8, 23 E. Haverhals 7, 10, 24; W. Mandemakers 11,14,15 J. van Doornik 12, 13, 16, 28. 29, 42 H. Dekkers 17, 31, 32, 38 H. Rozen- brand 19, 33, 34, 35, 39 C. Verhagen 20, 41 W. Versteeg 25, 26, 27 P. Nieuwenhuizen 30 en L. de Haan 37. De leerlingen der hoogste klasse der O. L. School te Vrijhoeve-Capelle zullen a.s. Donderdag onder leiding van het personeel een uitstapje maken naar Nymegen. Nu Ds Fokkema te Sprang het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Amstelveen heeft aangenomen, zullen eerlang in den Ring 's Grevelduin-Capelle weder 5 Nederl. Herv. Gemeenten zonder predikant zijn. DRUNEN. Veiling van 14 Juli 1932. Snijboonen 2227, Idem 2 1014, Stamboonen 1016, Wagenaars 5—10, Dubbele boonen 616, Tuinboonen 2y2 3, Aardbeien 312, Frambozen 17 18, Zwarte bessen 31 y2—32, Roode bessen 1013, Witte bessen 3 10, Erwten 47, Krombekken 5—11, Veld- erwten 25, Peulen 210, Aardappelen 3 6y2, Kersen 2444, Appelen val 911, Aardbeien 6 22, Postelein 3 8, Tomaten A 2426, Idem C 2024, Idem C C 10—18, Kruisbessen 513, Sjalotten 69. Alles per K.G. Bloemkool 1 4, Roode kool 4—7, Savoje kool 13, Spitskool 25, Kom kommers wit 4y2-6, Idem 2 3 4, Idem groene 3—4, Idem 2 12, An dijvie 1 2y2, Meloenen 25 40, Idem 2 10—20, Sla 1 3. Alles per stuk. Rabarber 12, Seldery 13, Peen 24. Alles per bos. 18 Juli. Snyboonen 1928, idem II 1018, Wagenaars 610, Dubb. boonen 1317, Boterboonen 69, Princesboonen 2530, Tuinboonen 2y24, Stamsnijboonen 12 16, Aardappelen 24, Roode bessen 916, Witte bessen 47, Postelein 25, Aardbeien 6 —18, Asperges 2831, Kersen 2832, Erwten 28, Krom bekken 2832, Peulen 1 8, Zilveruien 1216, Sjalotten 5 6 ct. per K.G. Bloemkool 510, idem II 1 3, Savoyekool 13, Spitskool y23, Sla Va 3, Andijvie V2~2 ct. per stuk. Rabarber 12, Peen 24, Selderij 1iy2 cent per bos. DUSSEN. De afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond zal op Vrijdag a.s., in de consistoriekamer der Geref. Kerk een vergadering houden. Er zal dezen avond een onderwerp geleverd worden over 1 Samuël 17, door M. van Wijk. GENDEREN. Op het j.l. te Breda gehouden examen, slaagde onze dorpsgenoote mej. Ewoutina van Wijk, voor het diplo ma M.U.L.O. GORINCHEM. Binnen enkele dagen zal de grond water-installatie bij het waterleidingbedrijf in werking gesteld worden. Vanaf 15 Juli j.l. tot en met 15 September a.s. is er weder een belang rijke wijziging gekomen in den veerdienst SleeuwijkGorinchem en wel eene wij ziging ten goede. Er zal n.l. steeds met 2 booten worden gevaren vanaf 's morgens 8 uur, zoodat in het algemeen ieder kwartier van elk der eindpunten (Sleeuwijk en Gorinchem) kan worden vertrokken. HERPT. Den brievenbesteller G. Muijen is als zoodanig tegen 1 Augustus op zijn verzoek eervol ontslag verleend. J.l. Donderdag vierde de Boeren leenbank alhier haar 25 jarig bestaan. De ZeerEerw. Heer Pastoor Timmermans, adviseur der Boerenleenbank, celebreerde om 10 uur eene plechtige H. Mis, geassisteerd door den ZeerEer waarden Heer Pastoor Meijs te Hedikhuizen, advi seur der Boterfabriek en den WelEerw. Heer Wilms, kapelaan te Drunen. Het zangkoor voerde zeer verdienstelijk de kerkelijke gezangen uit en de heer de Man ontlokte blij de klanken aan het nieuwe orgel. Na de H. Mis had er een bijeenkomst plaats in café van L. v. d. Griendt. Des avonds werd in de feestelijk versierde en verlichte tuin van J. Verhoeven een feestvergadering gehouden. De directeur der Bank, de heer C. van Grevenbroek richtte een hartelijk welkomstwoord tot de talrijke aanwezigen, vooral tot de Eerw. Heeren Geestelijken, den Edelachtb. Heer Burgemeester v. Eggelen en den spreker van dezen avond den Weled. Heer Verbeelen uit Eindhoven. Hij gaf een kort overzicht van de werking der Bank in de verloopen 25 jaar en herdacht de oprichters. Gedurende haar bestaan heeft de Bank ruim f 7500.000 omgezet. Na dit openingswoord werkte de harmonie „de Eendracht" het eerste deel van haar programma af onderleiding van den heer v. Heivoort. De heer Kuijs gaf eenige voordrachten ten beste, welke veel bijval oogsten. De Zeereerw. Heer Adviseur huldigde daarna de drie zilveren jubilarissen van het Bestuur, de heeren v. Grevenbroek, Piron en de Wilt en bood ieder een prachtige leuningstoel aan. De adviseur roemde tevens het werk door deze bestuurs leden gedurende 25 jaren met zooveel takt en ijver en rechtvaardigheid ver richt. Het zangkoor onder leiding van den heer de Hart zong het „Zij leven lang" van v. Paeschen. De heer v. Grevenbroek dankte namens de mede-jubilarissen voor de gebrachte hulde. Het koor deed zich vervolgens nog eens hooren, de heer de Man begeleidde hierbij op de piano. Vervolgens hield de WelEd. Heer Verbeelen, hoofdinspec teur der C. C. B. te Eindhoven zijn feestrede. Meer dan een uur wist de redenaar de aanwezigen te boeien met zyne prachtige en duidelijke rede. Een daverend applaus beloonde den spreker en de directeur der Bank bracht hem namens allen hartelijk dank. Nadat de Harmonie en de heer Kuijs zich nog eens hadden doen hooren, brach ten ook een paar leden van de R. K. Jonge Boerenstand een duet ten gehoore en bij monde van den Voorzitter van de Jonge Boerenstand, de heer P. Buijs werd de jubileerende vereeniging gelukgewenscht en tevens dank bracht voor den steun in den vorm van subsidie die zijn vereeniging steeds van de Bank heeft ontvangen. Nadat het zangkoor nog een drietal nummers had gezongen sprak de Directeur der Boerenleenbank het sluitingswoord. Hij bracht aan de Harmonie, het R. K. Zangkoor, den heer Kuijs en den Jonge Boerenstand dank voor de verleende medewerking. Ook dankte hij de leden van den Jonge Boerenstand voor de mooie versiering welke zij hadden aangebracht en de verdere hulp van hen ondervonden. De feestverlichting was aangebracht door de firma v. Berge-Henegouwen uit Heusden, die zeer mooi voldeed. Nadat een woord van dank was gericht aan den heer de Man voor zijn prachtig pianospel werd met bet lied „Roomsche Blijdschap" de feestelijke bijeenkomst gesloten, KAATSHEUVEL'. Onder architectuur van den heer J. A. Prins werd aanbesteed het bou wen van een woonhuis, voor rekening van den weled. heer J. Leenaarts al-i hier. A. H. Willems, Sprang f7665 J. v. d. Broek, Waspik f7543 G. Paans, Capelle f7184. L. Luxenburg, alhier f7167. A. H. Broeders, R'donksveer f7100. P. d. Grauw, Waspik f 7090. A. d. Grauw, Waspik f 7078. Kleingeld, alhier f6894. C. B. Timmermans, Sprang f6847. A. v. Spaandonk, Enschot f 6800. Kleinloog en Oversteeg, Capelle f6714. Jos. Leijten, Raamsdonk f6685. C. Michaels, Vrijhoeve-Capelle f6680. C. v. Hest, Loon op Zand f6593. Gebr. Brekelmans, alhier f6300. Gebr. v. d. Hoven, alhier f 6200. Firma Kramer G., Genderen f 6500. Gegund aan Gebr. v. d. Hoven, al hier. j NEDERHEMERT. Voor het op 12 en 13 Juli tei Zallbommel gehouden toelatingsexamen der R.H.B.S., slaagden de heeren D. Smits Hzn., leerling der Openbare shool aan de Z.-zijde en M. Kant,* leerling der Chr. school aan de N.-Z. SLEEUWIJK. Bij het te Amsterdam gehouden examen voor Esperanto is geslaagd Mej. L. Hoogendijk voor het diploma A. SPRANG. Onzen dorpsgenoot de heer E. Fokkema, slaagde voor het overgangs examen van de 3e naar de 4e klasse aan het gymnasium te 's Bosch. J.l. Vrijdagavond speelde N.E.O. III een voetbalmatch tegen Wilhelmina op het N.E.O.-terrein alhier. De wed strijd eindigde 6—3 in het voordeel van N.E.O. III. Ds. J. Fokkema, pred. bij del Ned. Herv. gemeente alhier, deelde j.l. Zondag zijn gemeente mede, dat hij voor de roeping naar Leerbroek bedankt en de roeping naar Amstelveen aange nomen had. Onder leiding van haar presiden te Mevrouw Fokkema, maakte de Ned. Herv. Meisjesvereen. op G.G. alhier j.l. Vrijdag met 2 autobussen een plei- zierreisje naar Nijmegen en omstre ken. Hoogst voldaan keerde men om c.a. 10 uur huiswaarts. VEEN. In aansluiting met ons bericht van Vrijdag j.l., inzake het door dö gemengde zangvereen. „Zanglust" op 23 Juli te geven concert, deelen wij nog mede, dat behalve bovengenoemde vereen., nog 4 vereenigingen hunne medewerking zullen verleenen. Aller eerst zal optreden „Zanglust". welke o.m. uit zal voeren de beide nummers, welke zij 18 Augustus a.s. op het con cours te 's Gravenzande moet zingen. Hierna zingt het kinderkoor „Het Sijs je" alhier. Verder zullen nog optreden, de gemengde zangvereen. „Con Amore" te Brakel, de Chr. gem. zangvereen. „De Lofstem" te Rijswijk en het man nenkoor „Onderling Genoegen" te Pou- deroijen. Al deze vereenigingen staan onder de bekwame leiding van den heer A. v. d. Nat te Sleeuwijk. Een met zorg gëkozen programma, belooft een avond van hoogstaande kunst. Laat ieder medewerken, om alle on- noodig rumoer te voorkomen, opdat deze zangavond in alle deelen slagen mag. Zaterdagavond speelde de voet balvereen. Achilles I een wedstrijd te gen N.O.A.D. I te Wijk. Gelijk spel 22 was het einde van dezen wedstrijd. Donderdag zal er door de hoog ste klassen der openbare school, onder leiding van het personeel een reisje gemaakt worden naar Den Haag en Scheveningen. Een plezierige dag zij hun toegewenscht. WIJK EN AALBURG. Zondag j 1. nam de voetbalver- eeniging „Wilhelmina" deel aan de serie wedstrijden, gehouden te Dussen (Hank). De eerste wedstrijd speelde de v.v. „Wil helmina" tegen „Be ready" uit Hank, welke door „Wilhelmina" met 41 werd gewonnen. Daarna kwamen ze uit tegen de „Veersche Boys" uit Raamsdonksveer om de eerste of tweede prijs, welke eveneens door „Wilhelmina" werd gewonnen en wel met 30. Zoodoende kwam „Wil helmina" in het bezit van den Eersten P r ij s I De elftallen, welke a.s Zaterdag op het „Wilhelmina"-terrein te Aalburg tegen elkaar komen, zijn als volgt samen gesteld "UNITAS I" Verduin Roza Boegheim v. d. Heyden Bronkhorst Rochat Wels De Vries Mol Sterk Duijnhouwer Reserves MiddenlinksSnoek, De Jong. Reserves v. d. Wal en v. Beek, v. Dalzen De Brouwer v. Lent Pennings Fleuren v. Liempt De Rooy Glaudemans Broeren Verkaar t Venroy „B. V.V. I" WERKENDAM. De Zaterdag jl. gehouden voetbal wedstrijden door „Zwaluwen" van Har- dinxveld en „W.V.V. 1" alhier, werd door eerstgenoemde met 4 1 gewonnen. De wedstryd gehouden door „W.V.V. II" en „SV.W." eindigde met 42 in 't voordeel van „W.V.V. II". Door de weersomstandigheden kon Zaterdag jl. de openluchtturnuitvoering, waaraan zouden deelnemen „O K.K." al hier en Gorinchem en Hardinxveld, niet doorgaan, maar werd iets anders gehou den in de Nutszaal, wat ook veel belang stelling trok. Jammer dat het buiten niet is doorgegaan, daar dan weer zeker een talrijk publiek aanwezig zou zijn ge weest om de uitvoering van de goed be kend staande vereenigingen bij te wonen. Onze dorpsgenoot de heer M. v. d. Steenhoven Azn., slaagde dezer dagen aan het einde der 26 dagen concours gehouden door de Eerste Ned. Slagers vakschool te Utrecht en verkreeg hier door het diploma met lof. Verplicht aan tal punten was 40, terwijl door geslaagde 57 punten werden behaald. Onze dorpsgenoot de heer Fl, B. Jonker, slaagde dezer dagen voor het overgangsexamen van de 4e naar de 5e klasse van het Gem. Gymnasium te Go rinchem. 't Zesjarig zoontje van den heer B. v. d. W. kwam op 't Plein zoodanig onder een fiets terecht, dat hij een ga pende hoofdwonde opliep, waarvoor directe geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Tijdens de uitzending van de Radio- preek uit de Ned. Herv. Kerk alhier, gehouden door Ds. Lazonder, werd de plaatselijke Radio-Centrale verschillende malen gestoord, eens zoo zelfs, dat ver schillende versterkingsstoppen der Centrale zijn gesprongen, waardoor de doorzending vertraging ondervond. Naar wij vernemen is de zaak in onder zoek, aangezien men hiermede voor een raadsel staat. WOUDRICHEM. Gedurende het tijdvak 8 tot en met 14. Juli j.l. werden aan de vischmarkt alhier, aangevoerd 2 zal men ad. f 1tot f 1,20 per pond en 1 schotzalmpje ad. f 0,80 per stuk. Besteed werd voor dikke aal 5; tot 60 cent; dunne aal 18 tot 24 cent; snoek 40 tot 4 5 centbaars 9 tot 12 cent en bot 9 tot 17 cent. Al les per pond. Op den handelscursus te Go rinchem slaagde voor diploma Fransch de heer T. Wijnbelt Jr. al hier. De kinderen der hoogste klas sen van de 2e Openbare school al hier zullen onder geleide van het onderwijzend personeel een plezier reis maken naar 's-Gravenhage. ZALTBOMMEL. Veiling 16 Juli. Madame Matot 612 ct.; frambozen 46 ct.; meikersen le srt. 1317 ct.; volgers le srt. 1016 ct.; zwarte ker sen 915 ct.; roode bessen 36 ct.; witte bessen 3 ct.; roode kruisbessen 46 ct.; tomaten 5 ct.; id. B 4 ct; id. C 2 cent per pond; stamsnijboonen 9 ct.; wagenaars 5—6 ct.; snijboonen 57 ct.; eerstelingen 2y23 ct. p. kg. RECTIFICATIE In het ingezonden bericht over den bloempjesdag, geteekend door den heer J. de Witt, Secretaris Gezinsverpleging te Almkerk, is een fout geslopen. De vereeniging ontving in het laatste half jaar niet f 100,doch 1 600,uit ge noemd fonds voor tegemoetkoming in de verpleegkosten van 1 patiënt uit Almkerk en 2 patiënten uit Sleeuwijk. DE REDACTIE. GEVONDEN VOORWERPEN. Regenjas. Terug te bekomen Marechaussee-kazerne. Rlvierberichten. Op 19 Juli. in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 4.99 val 2 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 1.40 val 19 Crévecoeur (Maas) 1.43 val 17 St. Andries (Maas) 1.60 val 6 Venlo 10.98 was 23 Maastricht 43.96 val 8 Keulen 3 95 val 3 Ir gezonden. (Buiten verantwoording der Red.) Nederhemert, 16 Juli '32. Mijnheer de Redacteur Gaarne zou ik een weinig plaats ruimte in uw blad, in verband met een ingezonden stuk onderteekend door den Correspondent der Predik beurten, bij voorbaat mijn dank. Bedoelde correspondent heeft aan getoond, dat de vacature-beurten wel aan de tijdsopgaven beantwoorden, tot bevestiging hiervan, voegt hij er aan toe, dat hij deze beurten van officieele zijde ontvangt, daar volgt dus uit dat de extra-beurten niet van officiëele zijde worden ontvangen, als gevolg dat deze beurten niet aan die nauwgezetheid zijn onderworpen. Het schijnt dus, dat Czich om een goede orde van deze beurten, al heel weinig bekommert, temeer daar C... weet, althans kan weten, dat in de huidige omstandigheden in onze gemeente, de lezers van uw blad veel meer belang stellen, bij de extra beurten, dan de vermelde vacature beurten. Tot aansluiting dezer beur ten wil ik C... herinneren, dat wij een groote vrijheid iri deze gemeente genieten, van welke beurten wij ge bruik wenschen te maken, doch dat bedoelde vrijheid, in de nauwkeurig heid der opgaven een correspondent niet versiert. Verder is 't jammer dat G... zoo slecht leest, immers, hoe is toch in mijn eerste schrijven te lezen, dat ik de leer der extra-beurten heb aangedikt, als zijnde „de wrare leer" en ,,de leer der zaligheid". Tot ver duidelijking haal ik een zinsnede uit mijn vorig schrijven aan, naar mijn afkeuring te hebben gezegd, dat de extra-beurten aldoor in de Noorder- kerk worden gehouden, dat dit is tot „aanfluiting door dengenen die de leer der zaligheid verwerpen", maar laat het op deze plaats gaarne aan den moed van C.over wie in onze gemeente die leer verwerpt. Tot mijn spijt ben ik in 't antwoord van C... niet tot de overtuiging ge komen, dat kerkeraad of correspon dent nu zoo geheel onschuldig aan de foutieve opgaven zijn, gelijk C... dat voorgeeft, een voorbeeld hiervan is de dienst van 3 Juli; de kerkeraad heeft twee weken tevoren van den kansel bekend laten maken van half elf aanvangsuur, intusschen is het

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2