Tweede Blad No. 5245 Woensdag 20 Juli BEZOEKT voor het Land van Neusden sn Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. HEUSDENSCHE MAANDMARKT Varkens-, Bissen-, Hippen en Konijnentnarkt Donderdag 21 Juli. Parijsclie Jlodebrieveii Communique J- J- J. BEHOORENDE BIJ HET DE MET OP Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Kunt U ook zeggen, hoe ik mijn aan giftebiljet naar inkomen moet invullen, speciaal wat betreft de ontvangsten Ik heb geen ander inkomen dan hetgeen ik verdien aan pensiongasten. Moet ik nu het geheele bedrag invullen, dat ik verdien of een gedeelte na aftrek der uitgaven of alleen maar dat ik een gedeelte van mijn huis verhuurd heb Z. Z. Wanneer ik op het gemeentehuis alhier het kadaster ga inzien, moet ik daarvoor steeds f 0.25 betalen. Mag dat bedrag gevorderd worden en zoo ja, waarvoor is dat dan W. Een timmerman. In eene door mij gehuurde woning had ik laatst een stuk muur laten uitbreken zonder toestemming van den eigenaar, hetgeen ik niet doen mocht, daar ik daarvoor volgens het huurcontract toe stemming van den eigenaar noodig had. De eigenaar maakte daarover nog al la waai en daarom besloot ik den muur weer te laten aanbrengen op precies dezelfde wijze als hij geweest was. Kan de eigenaar mij nu nog op eenigerlei wijze in rechten aanspreken D. v. A. Van i Augustus 1931 tot 1 Janu ari d.a.v. ontving ik als salaris f2354 Na dien ontving ik tot 1 Mei d.a.v. f 150 per maand, zulks tot wederop zeggens. Sedert Februari ben ik niet meer in functie. Hoe moet ik nu dat bedrag voor de belasting opge ven? Daar U op 1 Mei 1932 blijkbaar geen bron van inkomen in den zin der wet hebt, behoeft U bedoelde f150 niet aan te geven. Kan een minderjarige voor door hem gemaakte schulden worden ver volgd? En zoo niet, zijn dan zijn ouders verplicht die schulden te be talen N. Een vader. Wanneer een minderjarige voor eene door hem gemaakte schuld wordt vervolgd, kan hij zich beroepen op zijne minder jarigheid. De ouders zijn niet verplicht de schulden, gemaakt door hunne minder jarige kinderen, te betalen. Wanneer men met een rijwiel aan de hand dus niet berijdt zich op den provincialen weg in Noord- Brabant bevindt en men is niet voor zien van een weggeldkaart, is dat dan strafbaar D. G. Voor een rijwiel is dan weggeld in de provincie Noordbrabant verschuldigd, wanneer er mede als vervoermiddel in den loop van het dienstjaar van den weg gebruik wordt gemaakt. Gebruikt men het rijwiel dus nimmer als vervoermid del op een provincialen weg, dan behoeft men geen weggeldkaart te hebben, maar gebruikt men het wel op een provincialen weg, maar loopt men er toevallig eens naast, dan moét men toch voorzien zijn van een weggeldkaart, ook op het oogen- blik dat men er naast loopt. DE VEELKLEURIGE MODE VAN THANS. Frisch en fleurig, voor jonge dames. Nadat we jarenlang met groote zorgvuldigheid ons toilet tot in z'n kleinste onderdeelen in een en de zelfde kleur hebben gehouden, leek het een beetje vreemd, twee en zelfs drie kleuren te mogen dragen. Men waarschuwde ons voorzichtig te zijn. Een kleurige kleeding werd zoo spoe dig opzichtig, smakeloos en wat in veler oogen wel het ergste is een weinig belachelijk. Maar hoe valt het alles mee in de practiik. Frisch en fleurig doen al die kleuren-com- binaties. Zeker staan ze opzichtiger dan de stemmige toiletten in één kleur, maar toch valt dat niet zoo op, daar iederéén ze draagt. Boven dien laat deze mode een groot ter rein vrii voor eigen smaak en fan tasie. En wie zich niet zoo heel ze ker voelt in haar keuze, kan altijd zoren, dat een van de twee kleu ren zwart is. Een schattig iaponnetje in dit genre is b.v. een zwarte rok met keursje, waarboven een licht blauw corsagetje met korte pofmou wen. Hierbii een zwarte pelerine, met lichtblauw gevoerd, zwarte hand schoenen en een groote. zwart stroo ien hoed. waarvan de rand met blauw is gevoerd. Een effen japon met een zwarte pelerine is ook keurig. Ei genlijk staat een zwarte schouder kraag of pelerine bii elke kleur, mits men zorgt, dat ook andere toi- let-onderdeelen deze kleur vertoonen. hetzij taschje, handschoenen, hoed, ceintuur of schoenen. Want. al mag de pelerine nog zoo afsteken, zii moet toch den indruk wekken bii het toi let te behooren. Bii gebloemde, geruite en gemoes- de japonnen neemt men bii voorkeur een kraag van dezelfde stof. daar men hier gewoonlijk reeds kleur en- contrasten te over heeft. Maar dan is hier. door de pelerine zelf, afwis seling genoeg aan te brengen. Of men de sluiting van voren neemt of op gij, met een strik of losse eindenof men de pelerine rond laat vallen of naar de sluiting toe af schuint of men den rand recht laat. of uitschulpt het zijn tallooze klei ne verschillen die er toe bijdragen aan het toilet iets eigens, aparts, te geven. Een pelerine maakt een japon al tijd iets gekleeder. waardoor ze ook voor stadsdracht bijzonder geëigend j is. Er zijn eenmaal vele dames die niet graag, zelfs bij mooi zomerweer, in een enkele japon uit gaan. En dan moeten we. tenslotte, niet vergeten hoe we. door middel van i een pelerine, verschillende wijzigin- j gen in ons toilet kunnen aanbrengen. die in de tegenwoordige tijdsomstan digheden niet te versmaden zijn. We zagen een matblauwe georgette japon met een pelerine van dezelfde stof. Deed men deze af, zoo bestond het toilet uit een blauwen, hoog opge- knipten rok en een gele blouse met blauwe bloemen. Hierbii behoorde dan een tweede pelerine van geel met blauw gebloemde stof. Een an dere japon bestond uit een witten rok en een wit met groen gebloemde blouse. Hierbii paste een witte en een groene schouderkraag. "Het lijkt misschien alles zoo een voudig als men dit leest. En toch valt het in de practijk niel: altiid mee een toilet, tot in al z'n onder deelen. af te maken. Daartoe behoort zeer veel goede smaak en het is maar gelukkig dat men tegenwoordig in de modezaken zoo'n groote collec tie van kleine onderdeelen vindt, die de voltooiing van onze garderobe ver gemakkelijken. Voor dames van hoogeren leeftijd is deze veelkleurige mode natuur lijk minder geschikt. Ze zullen naar stemmiger combinaties moeten zoe ken. Verschillende nuancen grijs of mauve met zwart doen heel mooi. Aan de mouwen en langs den hals wat kant niet in wit maar in crème of okerkleur, alles zachte, mat te tinten, die goed doen bii een ge zicht dat de eerste frischheid der jeugd verloren heeft. WILHELMINE. Onze lezeressen, die uitvoerig wen- schen ingelicht te worden over de laatste mode, zoowel voor dames als kinderen, raden wii dringend aan een abonnement te nemen op „Het Nieu we Modeblad". Dit uiterst practische Nederland- sche modetijdschrift, hetwelk ook een schat van gegevens biedt voor hand werken in alle genres,-is bii de uitge vers dezer courant tegen sterk gere- duceerden prijs verkrijgbaar. De abonnementsprijs, van het Nieu we Modeblad 2 maal per maand ver schijnende in 20 bladzijden met tel kenmale 2 gratis knippatronenbladen, bedraagt slechts f1,20 per kwartaal, franco per post f1,50. w ■w-T-wwyKa De Tarwe-Centrale te Rotterdam brengt het volgende ter kennis van be langhebbenden Het is bekend, dat van de te velde staande tarwe een zoo groote opbrengst is te verwachten, dat het bij het thans in de Tarwe wet bepaalde maximum- mengpercentage van 25 niet mogelijk is het geheele kwantum in het brood te laten verwerken. Er zal vermoedelijk meer dan 100.000 ton tarwe op de vrije markt moeten worden verkocht. Teneinde toch een behoorlijken prijs aan de verbouwers te kunnen uitkeeren is door de Minister van Economische Zaken en Landbouw bepaald, dat voor de Vita tarwe f15,— (excl. kosten) mag worden berekend. Hierbij is uitgegaan van de gedachte, dat het dan mogelijk zal zijn voor tarwe, die aan de gestelde eischen voldoet, ge middeld f 12,per 100 Kg. te kunnen betalen. De tegenwoordige marktpositie is echter dermate ongunstig, dat genoemde f12,zeer zeker niet bereikt zal wor den, in tegendeel misschien nauwelijks f 11,aan de boeren kan worden uit gekeerd. Ten aanzien van den verkoop van vrije tarwe (T. C. tarwe) zijn door het bestuur der Tarwe-Centrale voorloopig de navol gende voorschriften gegeven. De te leveren kwaliteiten en de ver koopcondities worden door de Tarwe- Centrale in overleg met de Gewestelijke Tarwe-Organisaties vastgesteld. De T. C. tarwe wordt door tusschen- komst van de Tarwe-Centrale verkocht, waarbij ze zich kan bedienen van de bemiddeling van de Gewesten of andere door haar erkende personeu. Er zullen twee soorten T. C. tarwe worden onderscheiden, n.l. b. gedenatureerde tarwe. Van de onder a genoemde soort moet de Tarwe Centrale kunnen controleeren of deze inderdaad wordt verwerkt of zoo danig gemengd dat teruglevering aau landbouwers of erkende handelaren is uitgesloten. Voor de controle bij de eventueel denatureeren dezer partijen groot of klein, wordt door de Tarwe-Centrale f25, per partij aan het gewest in rekening gebracht, welk bedrag aan koopers wordt door berekend. De onder b genoemde soort wordt door, vanwege, of onder controle van de Tarwe- Centrale gedenatureerd door kleuren of mengen, waarna deze tarwe verder in den handel geheel vrij is. Voor de controle op deze denaturatie worden geen kosten in rekening gebracht. Het kleuren zal geschieden door toe voeging van een absoluut onschuldige kleurstof, welk procédé reeds veelvuldig in de praktijk met succes voor een derge lijk doeleinde is toegepast. Het mengen kan met gebroken mais, gerst of dergelijke geschieden, geheel in overleg met den kooper, mits de bedoeling der tarwe te denatureeren wordt bereikt De Tarwe-Centrale kan onder bepaalde voorwaarden een landbouwer zijn eigen tarwe laten behouden, door deze tarwe aan hem zelf te laten verkoopen, waar door de landbouwer toch in het bezit van de „kop" kan komen. De kosten voor monsterneming en controle op de in dit geval verplichte denaturatie door vermen ging komen voor rekening van den land bouwer. Er zal zoo veel mogelijk worden ver kocht, zoowel voor directe levering als in voorverkoop, een en ander uit de hand of door middel van veiling. De provisie voor tusschenpersonen is bepaald op f 0,05 psr 100 Kg. Behalve voor de prima-krop partijen zal als regel in eenheden van 10,000 Kg. worden verkocht. Bij het koopen van meer eenheden, welke in eens worden ontvangen, zal voor iedere meerdere eene korting op den prijs van x/2 °/0 tot een maximum van 4x/2 °/0 over de geheele partij worden toegestaan. Voor partijen grooter dan 500 ton kan een afzonderlijke reductie-regeling worden overeengekomen. Verkoop-condities, veilingvoorwaarden en arbitrage-bepalingen zullen na be kendmaking voor belanghebbenden bij da Tarwe-Centrale verkrijgbaar zijn. Er zal geen tarwe worden verkocht aan hen, die geen voldoende zekerheid bieden, dat de tarwe zijn juiste bestem ming zal verkrijgen. Vanaf 1 Augustus 1932 zal met het verhandelen der T. C. tarwe een aanvang worden gemaakt. O— 121. Rob verweerde zich zoo goed hij kon, maar moest zwichten voor de over macht. De wilden, die gewapend waren met lange speren, bonden z'n handen op z'n rug en leidden hem weg door de wil dernis. 122. Plotseling daalde de grond steil en stond Rob aan den oever van de rivier. Dichtbij lag een ruw gemaakte cano. Een van 'de wilden stapte erin, terwijl een ander Rob bewoog, plaats te nemen in de voorsteven. 123. Toen de wilden allen gezeten wa ren, gaf de leider een teeken en de cano schoot naar het midden van den stroom. Rob deed z'n voordeel met het feit, dat z'n bewakers met den rug naar hem toe- zaten, schuifelde naar den kant van de cano, sneed met het touw langs de scher pe kant van een speer en wist zoo z'n handen los te maken. Een vlugge blik naar de wilden overtuigde hem, dat de zen niets gemerkt hadden. tfenwsblad a. ongedenatureerde tarwe

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 5