DEN BOSCH. ZIE ONZE ÉTALAGES Vraag van den dag maar alléén bij HOOGEN STEENWEG Plaatselijk ftieiiws. OP GEBRUIK VAN NEDERLAND- SCHE KOLEN AANGEDRONGEN. Den Minister van Binnenlandsche Zü- ken hebben klachten bereikt, dat ver schillende publiekrechtelijke lichamen nog niet voldoende doordrongen zijn van de wenschelijkheid, dat zooveel mogelijk gebruik wordt gemaakt van de producten der Nederlandsche mij nen, hoewel daarop herhaaldelijk door de Regeering is gewdfcen. Teneinde een zoo groot mogelijken afzet te be vorderen, heeft de Minister thans aan den heer ir. G. F. H. Houben opge dragen, zich, in overleg met de Rijks commissie voor de Werkverruiming, ter zake in verbinding te stellen met die lichamen, waarvan het bekend is, dat zij nog niet voldoende aan den wensch der Regeering hebben gevolg gegeven. o— NOODLOTTIG GEVOLG VAN MOTOR GEJAKKER. Eén doode en twee gewonden. De Westkanaalweg te Alphen a.cl. Rijn schijnt voor motorrijders een aantrekkelijke baan te zijn voor het houden van onderlinge wedstrijden. Dit was ook weer het geval Een der motorrijders, zekere B.. uit Den Haag werd door de politie wegens het in gevaar brengen van de veilig heid van het verkeer, verbaliseerd. De motorrijders vertrokken toen en de politie kreeg den indruk, dat de wedstrijden waren geëindigd. Later kwamen zij echter weer terug en werd er opnieuw gereden, ditmaal met noodlottig gevolg. De motorrijder Sch.. uit Bodegra ven, reed met zeer groote snelheid achter twee motorrijders. De 21- jarige Maria Hoogeduin stond vlak bij hét ouderlijk huis langs den weg de :twce motorrijders na te kijken en werd toen door de motorfiets van Sch. gegrepen. Het meisje werd over den weg het Kanaal ingeslingerd. Door de in de omgeving wonende Ar ie Koster en Ph. Stapper werd het meisje, dat aanvankelijk nog tee- kénën van leven gaf. op het droge en naar haar woning gebracht. Hier overleed zij spoedig. De motorrijder maakte na de aan rijding een geweldigen schuiver en kwam te vallen voor een dam. gele gen voor de woning van den tuinder R. De motorfiets werd door het lucht ruim geslingerd, vloog over den op fenoemden dam staanden tuinder een. en kwam geheel vernield aan den slootkant neer. Het voorwiel dat van de fiets werd gerukt, trof een twaalf-jarig zoontje van den tuinder aan het hoofd. De jongen werd licht gewond. De motorrijder had een wonde aan het achterhoofd bekomen en werd binnengebracht bij den genoemden tuinder, waar hij spoedig tot bewust zijn kwam. Na heelkundige behande ling kon hii per ziekenauto naar zijn woning te Bodegraven worden ver voerd. Reeds spoedig na het ongeval ar riveerden de inspecteur van politie met twee agenten en de dokters Van .Wermeskerken. Groen en Schreuder. O— AUTO TEGEN EEN BOOM GERE DEN. Een doode. Tusschen Vaals en Maastricht bij Weert een ernstig auto-ongeluk ge beurd. De 56-jarige heer J. van der .Velden-Keunen, directeur van het bij kantoor der Rotterdamsche bankver- •eeniging te Eindhoven, keerde per auto van een vacantiereis uit het Rijnland terug. Hij was vergezeld van zijn echt- genoote, twee zoons en een dochter. Doordat die auto op den natten hob- beligen weg slipte, reed het voertuig tegen een boom en sloeg om. De heer v. d. «V. K., die achter in den wagen zat, kreeg een zwaren schedelbreuk en overleed spoedig aan de gevolgen. De 24-jarige zoon van den heer Van der V. sprong, toen de auto tegen /den boom botste, uit den wagen en liep een hoofdwonde op. De overige inzit tenden kregen lichte wonden. De auto werd door de politie 'in beslag genomen. Den chauffeur treft geen schuld aan het ongeval. Het stof felijk overschot van het slachtoffer werd voorloopig overgebracht naar het zie kenhuis Calvariënberg te Maastricht en zal naar Eindhoven worden vervoerd. De overledene was vroeger directeur van de Eindhovensche bank en sinds 1914 directeur van het bijkantoor der Rotterdamsche Bankvereen. te Eindho ven, tevens lid van de firma Duynstee en Van der Velden te Leiden. MOTORFIETS OMGESLAGEN. Op den nieuwen verkeersweg bij de Vechtbrug te Muiden reed de 60-jarige heer D., wonenende te Amsterdam, op zijn motorfiets, die met verscheidene tas- schen beladen was. De heer D. raakte het stuur kwijt en sloeg na eenige slinge ringen, met zijn motor om. Het zware motorrijwiel kwam gedeeltelijk op den berijder te liggen, die een ernstige hoofd wonde bekwam, daar hij bij den val juist was neergekomen op de smalle steenen afscheiding, welke ter plaatse tusschen rijweg en den grasberm is aangebracht. Op dat zeer drukke oogenblik kwamen tal van automobilisten den gevallen motor rijder, die onmiddellijk bewusteloos was geraakt, hulp bieden. Een Amsterdamsche geneesheer verbond den heer D. voorloopig en bracht hem in zijn auto naar Amster dam. Het voorloopig geneeskundig onder zoek had uitgewezen, dat de motorrijder een hersenschudding had bekomen. Hij kon zich van het gebeurde niets herinneren. IIEUSDEN. Op de Zaterdagen 6 en 20 Aug. worden door de voetbalvereen. L.O.N. G.A. alhier, seriewedstrijden gegeven. Morgen (Zaterdag) vinden de volgende wedstrijden plaats: 31/2 uur, D.V.O. Haarsteeg tegen Stormvogels, Vuren. 43/j uur, P.S.V. Heusden tegen N. O.A.D. Wijk. 6 uur, Juliiana Heusden tegen De Roodbroeken Wijk. 7 uur, Wilhelmina Wijk tegen B.S.V. Besoijen. Dinsdagavond gaf de „Heusden- sche Fanfare" onder leiding van haren Directeur, de heer Joh. v. Berkel, me de in verband met den verjaardag van H.M. Koningin-Moeder, haar aangekon digd concert op de tent. De nummers werden, ofschoon niet geheel onberispelijk, zeer verdienstelijk uitgevoerd. Uit het geheel viel op te maken, dat deze vereeniging nog in goede conditie verkeert. Het publiek, dat ditmaal in groote getale was opgekomen beloonde, na den slot-marsch „Lang zal Zij leven", met een daverend applaus. Op het j.l. Zondag gehouden Bondsconcours van den Bond van Scherp- schuttersvereenigingen „De Langstraat" te Eishout gehouden behaalde de schutter B. Heijkants, Koning van „St. Blasius" alhier, voor hoogst aantal punten een prachtigen beker, terwijl nog een zestal personeele prijzen behaald werden. Na nog een concours te Besoijen wordt alhier in September het 10-jarig bestaan van den Bond herdacht. Voor het vischconcours te geven door de" „Heusdensche Hengelsportvereen." op 14 Aug. a.s., ter gelegenheid van haar 5 jarig bestaan, blijkt veel belangstelling te bestaan. Naar wij vernemen, zijn er veel inschrijvingen binnengekomen en prijzen geschonken door begunstigers van deze vereen., zoodat het geheel een succes belooft te worden. De volgende prijzen werden reeds geschonken Een zilveren medaille, door den Wel EdelGestr. Heer C. W. van Ommeren. Een prachtige hengellat, door de Firma J. van Laarhoven. Een beker, door den heer P. Verheij, Café «de Gouden Leeuw". Een placet, door de Firma "Wijnbelt, in vischartikelen, Amsterdam. Een zilveren medaille, door de Z. H. Bierbrouwerijen. Een electrische fietslantaarn door de F,rma K. Struik en Zonen, Autobusver- huurinrichting, Well-Ammerzoden. Een zilveren medaille, door den heer L. Hesselman, slager te Heusden. Een personeele prijs, door den heer M. van Beersum, agent Z. H B Een zilveren medaille, door de Heus densche Winkeliersvereen. ANDEL. Aan den heer Jac. den Besten, sluismeester aan de Wilhelminasluis al hier, is op zijn verzoek met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag als zoodanig verleend. De seriewedstrijden uitgeschreven door de voetbal vereeniging Sparta I" zullen Zaterdag a.s aanvangen. Om 5 30 (o.t zal gespeeld worden tusschen „Sparta I" alhier en „Zwaluwen I" van Brakel en om 6.30 uur (o.t.) tusschen „N.O.A.D 1" van Wijk en „Voorwaarts I" van Aalst. De voetbalvereen. „Archilles,, lootte vrij en speelt volgende week Zaterdag, terwijl dan ook de eindwedstrijden plaats hebben. De Ger. Knapenvereeniging alhier maakte verleden week een uitstapje naar den IJzeren Man onder Vught. Er werd door de jeugd volop genoten, toch tegen het naar huis gaan begon het te regenen, zoodat men nog een nat pak opliep. Aan de aanlepglaats „De Zwaan zonk dezer dagen des nachts een z g. „bak" geladen met steenen. De bak ligt geheel ondersteboven en de steenen zijn verloren. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. BRAKEL. Zaterdagavond j.l. had de eind- wedstrijd plaats tusschen „De Storm vogels" uit Herwijnen en „De Zwalu wen" uit Brakel, van de door de voet balclub te Herwijnen uitgeschreven se riewedstrijden. De Zwaluwen wisten dezen strijd welverdiend met 52 te winnen en "kwam daardoor in het be zit van een grooten zilveren lauwer krans. DUSSEN. Woensdagmorgen omstreeks half twaalf had op den weg nabij den mo len alhier een verkeersongeval plaats, dat gelukkig alleen maar met materiale schade afliep. Een bestelwagen van de A.T.O. wil de een aldaar stilstaande melkwagen passeeren. Bij het passeeren schrok het paard en sloeg op hol. Door het in beweging komen van {den melkwagen kon de chauffeur van de A.T.O. een aanrijding niet meer voor komen. Zoowel de bestelwagen als de melkwagen bekwamen nogal aanzien lijke schade. Naar wij nog vernemen heeft de chauffeur van de A.T.O. geen schuld; de melkwageh stond op het linksche gedeelte van den weg. GIESSEN. Tot de le klasse der Chr. Kweek school voor onderwijzeres te Gorinchem is toegelaten Mej. Klazina de Lorm alhier. MEUWENDIJK. De eieren werden deze week ver handeld van 2y2 tot 3y2 cent per stuk. Door de coöp. Aan- en Verkoop- vereen. „Almkerk,, gevestigd te dezer plaatse, werd een ledenvergadering ge houden die flink was bezocht. Als voor naamste punt der agenda werd behandeld een voorstel tot het doen bouwen van een graanpakhuis. Na bespreking werd dit voorstel aangenomen. Het gebouw zal drie verdiepingen bevatten en modern worden ingericht. Ook de weegbrug zal worden verplaatst en worden ingebouwd aan de Noordzijde van het pakhuis. De heer C. van Breugel Pzn. alhier is bevorderd van de 5de naar de 6de klasse v. h. Gymnasium te Gorinchem. Deze week had alhier de verpach ting plaats van weiland voor de „Polder den Boerenverdriet". Het weiland werd verpacht voor f 40 per HA. Het rietge was dat voor dezelfde polder is verpacht werd opgehouden voor f15. De collecte gehouden in de Geref. Kerk ten bate van de Kerktelefoon, heeft opgebracht de somma van ruim f 72. SLEEUWIJK Op Woensdag 10 Augustus a.s. zal door den rijkswaterstaat worden aanbe steed het aanbrengen van beplantingen op den Rijksweg SleeuwijkBreda in de gemeenten De Werken en Sleeuvyijk, Almkerk, Dussen, Raamsdonk, Oosterhout, Teteringen, met bijkomende werken. Ra ming f 2900. Voor het examen nuttige hand werken is geslaagd mej. D. de Pender alhier. WIJK EN AALBURG. Begunstigd door heerlijk weer, gaf de muziekvereeniging „Onderling Genoegen" alhier, Zaterdagavond haar tweede zomer concert. Onder leiding van den WelEd. Heer Baselaar werd het pro gramma, hetwelk twee nieuwe nummers bevatte, schitterend uitgevoerd. Er was dan ook veel publiek opgekomen, om te genieten van de verschillende nummers, die ten gehoore werden gebracht. Met stille aandacht luisterde deze groote menigte naar de afwerking van 't pro gramma, zoodat niemand gehinderd werd. Hiervoor een woord van dank aan 't publiek, in de hoop, dat bij ieder vol gend concert dezelfde orde zal heerschen. Het is dan ook voorzeker veler wensch, als we „Onderling Genoegen" een spoe dig weerzien toeroepen. Gedurende het concert hielden twee jongedames zich bezig met het verkoopen van bloempjes ten bate van „Onderling Genoegen". De opbrengst hiervan be droeg circa 40 gulden. Verschillende werklooze arbeiders uit deze gemeente zijn momenteel tewerk gesteld aan de uit te voeren werkzaam heden, in verband met den te maken afwateringsweg door het Land van Heus den en Altena. Deze werkloozen zijn thans onder de gemeente Eethen werkzaam. Naar wordt vernomen, zal binnen af- zienbaren tijd met deze werkzaamheden ook in deze gemeente een aanvang wor den gemaakt. Ook zijn eenige werkloozen uit deze gemeente tewerk gesteld aan het ver- zwaren van den Marschdijk, aan de rivier de Rijn, onder Ingen. WAALWIJK. De heer E F. van de Geer, alhier, slaagde te Utrecht, voor Licha melijke oefening M. O. WOUDRICHEM. Over het 2de kwartaal 1932 zijn in deze gemeente door den Warenkeurings- dienst te Breda de volgende monsters genomen: 2 van broodsoorten, 12 van melk, 2 van oliën en vetten. Geïnspec teerd werden: 13 melkverkoopplaatsen 2 straatmelkverkoopers, 7 kruideniers winkels, 3 andere winkels, 3 grossiers en 3 broodwinkels. Gewogen werden 29 brooden. De muziekvereen. „Woudrichem's Fanfarecorps" gaf bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin-Moeder een openlucht-concert. Verschillende mu zieknummers werden ten gehoore gebracht en het concert mag alleszins geslaagd heeten. Aan de vischmarkt alhier werden deze week reeds een 13-tal zalmen aan gevoerd tegen den prijs van f 0.90 tot fl.20 per pond. WAARDHUIZEN. De zangvereen. „Halleluja* is voornemens, om deel te nemen aan het op 10 Aug. te houden concours te IJsel- stein. Voor de diaconie der Ger. Kerk werd Zondagmorgen een extra gift van 25 gulden gecollecteerd. Door den kerkeraad der Ger. Kerk is een drietal opgemaakt, bestaande uit Cand. K. Bokma, BolswardCand. W. Dragt, Harmeien en Cand. J. M. J. C. de Kluis, Utrecht. A.s. Zondag na den morgendienst zal door de leden hierover beslist worden, welke hiervan tot predikant zal worden beroepen. WASPIK. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, op Donderdag 4 Augustus 1932, des nam. zeven uur. Aan de orde is: 1. Mededeelingen. 2. Aanbieding gemeenterekening 1930 en benoeming commissie van on derzoek. 3. Aankoop grond C. J. Savelkouls en overdracht van het transformatie huisje aan de P.N.E.M. 4. Bepaling van de dagen, waarop ingevolge de winkelsluitingswet de win kels mogen open blijven. 5. Vaststelling verordening op het correspondentschap der arbeidsbemid deling. Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 34 varkens, 9 run deren en 2 kalveren. Zaterdagmiddag had de opening plaats van het sportterrein van de voet- balvereeniging „Brabantia" te Waspik- Boven. De eerste wedstrijd werd ge speeld tusschen de vereenigingen „Bra bantia" alhier en „Het Wapen v.an Raamsdonk" uit Raamsdonk. Uitslag 3—6. De officieele opening had plaats des Zondagmiddags door den EdelAchtb. Heer P. Dekkers, Burgemeester dezer gemeente, waarna de volgende wed strijden werden gespeeld: Good Luck, Geertruidenberg tegen Excelsior, Capelle 33. Brabantia, alhier tegen Excelsior, 's Gravemoer 3—3. Aan de vereenigingen werd een prachtige herinneringsmedaille uitge reikt. Verschillende bloemenmanden werden aangeboden. A.s. Zondag zullen de wedstrijden worden voortgezet. WERKENDAM. Per 29 Juli j 1. is den Raad der gemeente aangeboden de gem.-bedrijfs- rekeningen dienst 4931. Als leden der Commissie tot het na zien dezer rekeningen zijn aangesteld, de heeren C. de Boon, C. H. Hakker en A. den Dunnen. Donderdag 11 Augustus nam. 7.30 uur zal in het Nutsgebouw alhier een openbare vergadering plaats hebben, belegd door den Alg. Ned. Fascistenbond, alwaar als sprekers zullen optreden de heeren Baars en Knotsenburg, terwijl er gelegenheid tot debat gegeven zal worden. ZUILICHEM. Over de afgeloopen maand zijn ter vleeschkeuring aangegeven 7 varkens en 5 schapen. Alhier is roodvonk uitgebroken in het gezin van J. Mijdam. Dit is reeds het vierde gezin waar deze besmettelijke ziekte heerscht. In de bazar alhier is gevonden een vulpen. Inlichtingen ter secretarie. Van de ingeschrevenen, lichting 1933, zijn bestemd tot buitengewoon dienst plichtigen, de heeren G. van den Bogerd, N. W. Bok, W. J. M. Fuijkschot, A. Hobo, D. Hobo, G. G. van der Linden, M J. van Loopik, J. J. M. Maas, B. van Veentot gewoon dienstplichtigen, de heeren A. van Heusden, G. van Veen M. W. Verbrugge. —O— GEBR. VI —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2