Sensationeel© Costniim- Reelam e Zaterdag 6, Maandag 8, Dinsdag 9, Woensdag 10 Augustus alle COLBERT-COSTUMES tegen sensatieprijzen. i II III GEBRs. BISCHOFF Gorinchem. VEERMAN, Electiïsflie Drokkeiij-BiÉrij, HEUSDEN. I Plaatselijk Nieuws f 7.75 IV f 25.75 f 13.75 f 31.75 f 19.75 VI f 36.75 Spoedig© toediening Keurige afwerlcing BillijRe prijzen. AALBURG. Het zoontje van den metselaar L. van Wijk had het ongeluk met de fiets te vallen. Hij bezeerde zich zoodanig, dat geneeskundige behan deling moest worden ingeroepen. ALMKERK. A.s. Zaterdagavond hoopt A. K. C. alhier, te Gorinchem een wedstrijd te spelen tegen de Korfbalver. G. K. V. al daar. Naar wij vernemen zal het ge bouw van Chr. Belangen „Concordia" te Ippelschendyk op 3 Sept. a.s. officieel door den EdelAcht. Heer Blok, burge meester dezer gemeente, worden geopend. Onze vroegere predikant ds. J F. Röth, thans pred. der Herv. Gemeente te Zoetermeer-Zegwaard, heeft voor het beroep naar de Lier bedankt. CAPELLE. Aan het stedelijk Gymnasium te Utrecht werd na gehouden overgangs examen van de naar de ,4e llasse bevorderd Willy Rijken Wd. alhier. Een gezelschap landbouwers uit deze omgeving maakte j.l. Dinsdag en Woensdag een excursie per autobus van den "heer J. de Jong naar de Wie- ringermeerpolder. Onze dorpsgenoot, de heer G. Vos Gz., korporaal bij de Militaire Po litie, is overgeplaatst van 'sGravenha- ge naar 's Hertogenbosch. Naar men ons mededeelt heeft zuster Van den Hoek. wijkverpleeg ster alhier, wegens langdurige onge steldheid, als zoodanig haar ontslag ingediend. De heer A. H. alhier, heeft het bouwterrein der voormalige „Er- gofabriek" aangekocht. teneinde daarop een winkelpand op te rich ten. Naar men ons mededeelt is door den kerkeraad der Ned. Herv. kerk a. d. Loonschendijk besloten een godsdienstonderwijzer aan te zoe ken voor het geven van catechetisch onderwijs. Door het bestuur van het plaatselijk crisiscomité alhier, is be sloten een rondschrijven aan de in gezetenen dezer gemeente te richten met het doel om gelden in te zame len voor den a.s. winter. Bii de j.l. Dinsdag gehouden aanbesteding voor den bouw van een pastorie voor rekening van de Ned. Herv. gem. alhier werd als volgt in geschreven H. M. Kramer. R'donksveer f17417 W. Nieuwenhuizen. Sprang f167 52 C. Michaël. Vrijhoeve-Cap. f 1666 c; 'J. H. Spierings. Capelle f 16549 M. Wijnands. Waalwijk f16200 Gebrs. van Willigenburg, 1 Sprang f15790 Spuijbroek. Raamsdonk fit;659 iMolewijk. Raamsdonk f1547; iM. Willemzs. Sprang f 1 5420 H. Michaël en Zn. Loonschendijk f 1 3210 C. B. Timmermans. Sprang f 15000 'J. Quirijns, Capelle f14966 D. v. Oversteeg. Vrijhoeve- Capelle f14932 A. Rosenbrand. Capelle f14926 G. Paans, Capelle f 1489; De gunning van het werk wordt in beraad gehouden. DUSSEN. 1, 2 en 3 September zal al hier, een bazar gehouden worden ten bate der Ned. Herv. Kerk te Dus- sen-Binnen. Het bestuur is samen gesteld als volgtmevrouw de Boer presidente en vervolgens de dames D. Schorer, secretaresseH. C. van Krimpen, penningmeesteresverder als bestuursleden de dames A. Boen der Mej. Millenaar-de Graaf en B. de Rooij. DONGEN. Tot secretaris der voetbalclub ,,D. V." is in de plaats van den heer J. Koenen die zich niet meer herkies baar stelde, gekozen de heer L. Brenders. GENDEREN. Mej. M. C. Boll onderwijzeres te Eethen slaagde deze week op het te Utrecht gehouden examen voor de akte Engelsch L. O. GAMEREN. Ds. S. Goverts alhier heeft voor het beroep naar de Herv. Gemeente te Kestsren bedankt. van f 11.50-13.75-16.00-18.75 voor van f 32.50-36.00 40.00.42.50 voor van f 17.50-21.00-24.00-27.50 voor van f 41.00-45.00 48.00-52 50 voor van f 24.00-28.00-31.00-35.00 voor van f 51.00-56.00-60.00 65 00 voor Alle Costumes zijn van onze bekende degelijke kwaliteiten, w ZIET ONZE SPECIALE ETALAGES HOOGSTRAAT. HERPT. Nu de postbode G. Muijen den dienst heeft verlaten wordt alhier de bestelling waargenomen door den hulpbode uit Heusden, den heer G. Baaijens. Alhier is definitief opgericht de voetbalclub „Brabantia". Zii is gevestigd in het café van J. Verhoe ven. Het bestuur is samengesteld uit de heerenJac. v. Vrede. Math. Buijs Thz.. Frans de Hart. Aug. de Kort, Mar. Couwenberg, Ant. Baa ijens en M. Verharen, resp. als voor zitter, ondervoorzitter en bestuursle den. Het sportterrein zal komen in de Herptsche straat, waar een per perceel weiland is gehuurd. Ook is hier tot stand gekomen een voetbalclub voor de jeugd ge naamd „Excelsior", die een terrein heeft aan den Bernsche dijk. MEEUWEN. Alhier, is een vrii ernstig on geluk gebeurd, dat bijna aan een longeman het leven kostte. Op den weg van Dussen naar Meeuwen pas seerden elkaar een vrachtauto en 'n bestelwagentje. De jongeman v. Br., op zijn rijwiel gezeten werd door een der auto's aangereden. Hii had ver schillende kwetsuren en een lichte hersenschudding. NEDERIIEMERT. (Eiland) De zang ver een iging „Nut en Genoegen" alhier, maakte Woensdag jl. een reisje naar Apeldoorn en omgeving. De reis geschiedde per autobus van den heer Struik. Ook hier kon men aan schouwen welk prachtig natuurschoon ons eigen land biedt. Heel genoeglijk werd deze dag dan ook doorgebracht en men keerde te middernacht in ons dorp terug. NIEUWKUIJK. Bij de gehouden aanbesteding, voor het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer L. Kee tels alhier, werd ingeschreven als volgt H. de Wit. Drunen f3650 J. v. d. Loo. Elshout f 3550 C. v. d. Wittenboer. Vugt f3540 J. Kooien. Baardwijk f 3370 J. Blankers. Nieuwkuijk f3343 L. Kooien, Nieuwkuijk f3318 P. Groffen. Haarsteeg f 3279 Gebr. Jehoel. Drunen f3170 P. Kramer, Genderen f 3040 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. OUDENDIJK. Bii een publieke verhuring van weitoemaat op de uiterwaarden „Gors en Plaat" was de opbrengst 40 pCt. minder dan het vorig jaar. Tot voorzitter der gemengde zangvereen. „Kunst na Arbeid" is gekozen de heer G. Kant Pzn. en tot secretaressé mej. M. A. Scale. De landbouwer A. V. had de zer dagen bii het korenmaaien het ongeluk in een zijner beenen te hak ken, waardoor hij zich zoodanig ver wondde, dat hij zich dadelijk onder geneeskundige behandeling moest stellen. SPRANG. Terwijl Woensdagmiddag de 64-jarige schoenmaker H. v. d. Ho ven per fiets het Oosteinde kwam af gereden en den nieuwen verkeersweg overstak, werd hii door een juist pas- seerende auto van den lederfabrikant N. van Loon uit Waalwijk gegrepen. In zorgwekkende toestand werd hii opgenomen en in het café van den heer v. Z. binnengedragen. Dr. Win kelman was spoedig aanwezig, na een nood verband te hebben aangelegd werd hij naar het R. K. ziekenhuis te Waalwijk overgebracht. Daar hii met zijn hoofd door de ruit was ge vallen. had hii ernstige hoofdwonden opgeloopen. Een uur later is hii aan de bekomen verwondingen overleden. Wanneer zullen er op deze plaats waarschuwingsborden voor maximum snelheid geplaatst worden Binnen vier weken tijd zijn op deze plaats nu twee ernstige gevallen van aanrijding voorgekomen. J.l. Donderdag maakte een ge zelschap met de gezelschapsbus van de firma A. de Roon alhier een uit stapje naar het zendingsfeest te Drie bergen. VEEN. Dinsdag jl. werd door de Herv. Jongelingvereen. alhier met een autobus van den heer Ruger te Zuilichem een reisje gemaakt naar Nijmegen en omstre ken. Het grootste gedeelte van den dag werd besteed met het bezichtigen van de Heilige Land Stichting, Valkenhof, Groote Kerk en Duivelsberg. Ook werden nog enkele theetuinen bezocht, waarin men zich aardig wist te vermaken. Hoogst voldaan en in opgewekte stemming was men 's avonds half tien weer thuis. WIJK. Gisteravond ontlastte zich boven onze gemeente een kort onweder, welk gepaard ging met een hevige regen val. Verschillende malen sloeg de blik sem op (het electrische net in de Per zikstraat, terwijl "ook nog een boom het moest ontgelden. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet Voor. WOUDRICHEM. De heer J. van Andel Gz. |te Sleeuwijk, eertijds igékozen tot 2de Voorzitter der land- en tuinb.vereen. „Land van Altena", heeft deze functie aanvaard. Veiling 3 Aug. 1932. Janbazen IV251/2 'et. per K.G. Blauwputten fl.20fl.45 per H.L. Eigenheimers fl.45f 1.80 per H.L. Het Veilingsbestuur besloot, op Vrij dag 12 Aug. a.s. des v.m. 10.30 uur een blokveiling te houden van Kruide niersperen. WERKENDAM. Op de Woensdag j.l. gehouden aanbesteding ten gemeentehuize voor rekening van de gemeente voor leve ring van 3 a 4000 bos palen en plm. 275 bos latten, werd als volgt inge schreven: J. Visser Jzn. palen f6.75 latten f 12.45 J. v. Loon id f6.95 id. f 18.20 L. v. Elzelingen id. f8.50 id. f14. J. Visser Azn. id. f8.40 id. f 12. C. W. 'v. d. Heuvel id. f8.25 id. f 15. Mij. „Mooke" id. f7.18 id. f 14. D. v. Elzelingen id. f8.25 id. f 14. Ingeschreven werd per 100 bos. Gunning aangehouden. Zaterdag a.s. nam. 3 uur voetbal wedstrijd door Merwede II van Gorin chem en W.V.V. II alhier; nam. 5 uur wedstrijd tusschen Baraydy van Hank (Dussen) en W.V.V. I. De gehouden collecte in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de evangeli satie te Hoorn (N.-H.), heeft opge bracht ruim f 40. De knecht van den landbouwer K. (Biesbosch) Sverd op zoodanige wij ze door een hond in het linkeroog gebe ten, dat 'geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. De mondharmonicavereen. „Wer kendam Ontwaakt" is weer opgericht. Als directeur "dezer vereen, werd geko zen de heer A. Kapel. 1 De vorige week door omstandig heden uitgestelde meeting der Moder ne Arbeidsbeweging, zal nu worden gehouden a.s. Zaterdag, des nam. 7 uur, op een terrein aan de Nieuwe haven. Als 'sprekers zullen optreden, de heer J. W. Gulden), lid van de Prov. Staten en inplaats van den heer C. J. van Liendën, de heer R. Laan, lid van het Hoofdbest. der Fr. arb. bond. Zooals bekend zal gesproken wor den over de Vredesbeweging op 7,iAug. a.s. te Breda en enkele punten betref fende het rapport-Weiter. ZALTROMMEL. De harmoniekapel „Generaal Karei van der Heijden", directeur de heer J. J. Hermans te 's-Bosch behaalde Zondag j.l. op het groot nationaal concours te Alkmaar den ien prijs in de afd. superieur met 339 punten, zijnde het hoogste aantal punten welke gedurende de drie con- coursdagen in de harmonie-afdeelin- gen werd behaald. In den eerewed strijd tusschen de verschillende ie prijswinnaars werd het hoogste aan tal punten n.l. 152 behaald door Zaanlandsche kapel te Koog a. d„ Zaan, terwijl de harm. gen. Karei v„ d. Heijden 150 punten behaalde. Veiling 3 'Aug. Frambozen 16 et.zwarte kersen 16 ct.; morellen 1417 ct.roode bessen 78 ct.; 'roode kruisbessen 3 ct.el- densche blauwe 13 ct.; perziken A 21/2 ct.; id. B 3 ct. per pond; netmeloenen 2636 ct. per stuk; tomaten A 6 ct.; id. B S ct.; id. G 9 ct.; id. CC 11 ct. per pond; janbazen 35 ct.; kruide^ niers 1021 >ct.; suikerperen 39 ct.; calvillen 917 et.; gamersche zuur 7 12 ct.; yellow transparant 1428 et.? augurken le srt. 1627 ct.; id1. 2e srt. 1115 'ct. per kg.; witte komkom mers 3 'ct. per stuk; staaksnijboonen 5 15 ct.; stamsnijboonen 7 ct.; staak- princessen 79 et.; perfect 7 ct.; wage naars 4 «ct.; spercieboonen 712 ct.; snijboonen 712 et. per kg.; andijvia 1 ct.; 'roode kool 12 ct.; savoye kool 12 ct. 'per stuk; kroten 1 ct.; worte len 2 et. per bos; zilveruitjes 1214 ct. per kg.; eigenheimers 22y2 ct. per Paradijsvogel" A - - V - r- 'T;- - .y-r- v:; 4 *5; ri V" tg- —O- d-orders. Firma L. J.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4