Plaatselijk Nieuws. EEN STIERENGEVECHT. J. v. d. P. en L. v. d. Sch. te Oir- schot (N.-Br.) liepen door een weide, waarin zich een stier bevond. Op een gegeven oogenblik kreeg v. d. P. onverwacht een stoot van het dier in den rug. De beide mannen namen een stuk hout en stelden zich tegen het woedende dier te weer. Er ontstond een formeel stierengevecht, waarbij de woede van het dier steeds grooter werd. Van der Sch. werd door het dier op de horens genomen en hoog de lucht ingeworpen. Gelukkig kwam de man nogal goed neer. Ook Van der P. werd opnieuw door den stier aangevallen en wel zoodanig, dat één zijner beenen werd gekneusd, terwijl hij ook aan het hoofd schram men opliep. Tenslotte slaagden zij er na veel moeite in uit de weide en buiten het bereik van den stier te komen. O— DOOR EEN TOURINGCAR GE DOOD. Op den Vogelenzangschen weg te Aerdenhout reden de gebr. v. d. End uit IJmuiden per fiets met hun ver loofden. Zij hielden rechts van den weg, toen uit de tegenovergestelde richting een geheel bezette touringcar naderde, die door tot nu toe nog onbekende oorzaak den 26-jarigen J. v. d. E. aanreed. De jongeman werd van zijn fiets geslin gerd en kreeg een zware hoofdwonde. Doktershulp was spoedig aanwezig, doch mocht niet meer baten. Kort na het ongeval overleed het slachtoffer ter plaatse. Het lijk is naar het St. Elisa- bethsgasthuis te Haarlem overgebracht. De auto is in beslag genomen. —O ERNSTIG MOTORONGEVAL. Te Montfoort is een ernstig motor ongeval gebeurd. Een motor, ko mende uit de richting Rotterdam, waar op gezeten waren de bestuurder, de 32-jarige J. ter B. uit Rotterdam en een duopassagier, die 19-jarige Lieven- eens uit Rotterdam, reed bij het maken van een bocht in een sloot. Voorbijgan gers brachten de drenkelingen op het droge. Per auto van den geneeskun digen dienst zijn (B. en L. naar de rijks klinieken te Utrecht vervoerd. Bij on derzoek bleek, dat de bestuurder een zware hersenschudding had bekomen. Zijn toestand is zeer zorgwekkend. De duopassagier heeft een armfractuur. De beide verongelukten waren op weg naar Utrecht. O— KIND UIT HET RAAM GEVAL LEN. Zaterdagavond is in de Louis Botha- straat te Amsterdam een zesjarig kind uit een raam gevallen van de derde verdieping. Het kind was op slag dood. o VERKORTING VAN ARBEIDSTIJD. Dezer dagen heeft een delegatie van het N.V.V. een bespreking gehad met den Minister van Economische Zaken en Arbeid over het vraagstuk der ar beidstijdverkorting. Ten aanzien van de groepen, welke ■nog niet onder de Arbeidswet vallen of waarop de 48-urige werkweek nog niet van toepassing is verklaard, zei de Minister, dat hij onder de tegen woordige economische omstandigheden bezwaar had te voldoen aan het ver zoek van het N.V.V. om den arbeidstijd voor deze groepen in elk geval tot 48 uur terug te brengen. Wat den wensch tot verkorting van den arbeidstijd beneden 48 uur, even tueel tot veertig uur per week betreft, deelde de Minister mede, dat hij tegen over het denkbeeld, om door een betere verdeeling van den arbeid tot vermin dering der werkloosheid te komen, niet afwijzend stond. Hij achtte het vraagstuk uit een mo reel oogpunt in verband met de groote en langdurige werkloosheid van bij zonder belang. Men was het er over eens, dat ver schillende punten, met deze zaak ver band hofldende, o.a. ook het loonvraag- stuk, nog nader moesten worden be sproken en onderzocht. De Minister heeft toegezegd, zich in verbinding te zullen stellen met ver tegenwoordigers der werkgever», om na te gaan, hoe over het vraagstuk in die kringen wordt gedacht. Vad. O AUTOBUS VAN DEN WEG GE STORT. Te Beek bij Nijmegen heeft een on geluk plaats gehad, dat als door een wonder geen slachtoffers heeft geëischt. Een autobus uit Utrecht kwam dei steile helling bij Mooi-Nederland af rijden. De chauffeur trachtte, toen de bus een groote snelheid kreeg, met de handrem te remmen, doch tot zijn groo te ontsteltenis brak de rem af. Toen hij daarop de voetrem wilde gebruiken, bleek deze te weigeren. Dë bus had intusschen een zeer groote snelheid gekregen en, beducht voor een ernstig ongeluk, wierp de bestuurder het stuur om, ten einde aan den kant van den weg zijn wagen tegen een heg tot stilstand te brengen. De autobus reed echter met een snelheid van ongeveer 70 kilometer door de heg heen en stort te van ongeveer vier meter omlaag. Onder de inzittenden ontstond een geweldige paniek en allen haastten zich om den wagen, die bijna rechtstandig tegen den berm stond te verlaten. Geen der inzittenden kreeg ernstig letsel, of schoon vooral het vrouwelijk deel der passagiers ten zeerste ontdaan was. De bus was zwaar gehavend, het voorste deel was vrijwel geheel inge drukt. Het gezelschap, dat voornemens was een tochtje naar Kleef te maken en via Emmerik weer naar Utrecht te keeren, is per andere gelegenheid naar Utrecht teruggekeerd. De autobus is later ojp den beganen weg getakeld en weggesleept. O— BIJ VEROORZAAKT AUTOBOT SING. Men schrijft uit Muiden aan de „Crt.": Op den rijksweg tusschen Naar- den en Muiden is Zaterdagavond door een niet-alledaagsche oorzaak een twee tal auto's met elkaar in botsing geko men. Van de richting Bussum nader de een auto, waarin 3 dames gezeten waren, die op de heide bloeiende erica geplukt hadden. Op de terugreis be merkten de dames, dat plotseling uit de erica een groote bij te voorschjn kwam, die gonzend door de kleine auto ruimte vloog, hetgeen een groote con sternatie onder het drietal dames te weeg bracht. Een harer draaide kordaat een der raampjes van den wagen om laag:, doch deze poging, om het gon zende insect uit den auto te verwijde ren, had zoozeer de belangstelling van de beide andere inzittenden, dat nie mand meer om het stuur dacht, hetgeen tengevolge had, dat weinige seconden later een al te nauw contact ontstond tusschen dien auto deir dames en een van de tegenovergestelde richting ko menden auto. Deze botsing had weer tengevolge, dat de auto met de bij in de sloot terecht kwam. Gelukkig konden de dames er goed en wel uit komen en ook de inzittenden van den anderen wagen bekwamen geen let sel. Echter werd vrij belangrijke scha de veroorzaakt. De bestuurder van den aangereden auto gaf van het gebeurde kennis aan de politie te Muiden. o WAARSCHUWING. In verband1 met bij de Politie inge komen klachten geeft de Comm. v. Politie te Tilburg een ieder in over weging, alvorens relaties aan te knoo- pen met Cornelis Josephus Maria Jans- sens, wonende Mincklerstraat 160 te Tilburg, vroeger gewoond hebbende in de Achterstraat aldaar, eerst inlich tingen in te winnen bij genoemden commissaris. Bedoelde J. maakt er na melijk zijn werk van, diverse goederen te koopen en deze niet te betalen. Vergadering van den raad der gemeente NEDERHEMERT op Vrijdag 5 Au gustus, des nam. half vier. Voorzitter Edelachtb. Heer C. W. v. Ommeren. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed, leest daarna de notulen der vorige vergadering die onver anderd worden goedgekeurd Ingekomen stukken Schrijven van Mej. Rook er, verloskun dige, waarin deze kennis geeft, dat zij met verwondering heeft vernomen, dat de raad voornemens is haar salaris van f 275,op f 200,terug te brengen, wat zij zeer jammer zou vinden, met het oog op haar pensioen. Adressante ver klaart er zich niet mede te kunnen ver eenigen, dat zij voor die f 200,ook de buurtschap Rietschoof moet blijven bedienen. Wil de raad het salaris toch op f 200 brengen, dan kan zij daar mede alleen genoegen nemen, als de buurtschap Rietschoof door haar ook niet meer bediend behoeft te worden. De heer v. d. Werken heeft gehoord, dat de juffrouw na de raadsvergadering, weer een geval aan de Rietschoof heeft behandeld. Hii zou het salaris willen laten zooals het nu is, de bewoners van de Rietschoof behooren evenveel recht te hebben als in het ander gedeelte. De heer de Gaaij zegt dat het geval door den heer v. d. Werken bedoeld, alleen door de juflrouw is behandeld op aanraden van een ander. Dokter Schmitz, die daar de praktijk waarneemt en daar voor van de gemeente een bedrag ont vangt en wel als spr. zich niet vergist een bedrag van f 100,en van de diaconie f 50.stuurt de menschen nu naar de juffrouw, hoewel ze liever als vroeger den dokter hebben. Spr. zou het salaris op f 200,brengen en de ver plichting van de Rietschoof laten vervallen. De heer v. d. Werken kan als de zaken zoo staan, ^er zich ook wel mede ver eenigen, dat de toestand wordt gebracht als voorheen, het salaris van juffrouw Rooker op f 200,wordt gesteld, en zij van de verplichting ontheven wordt om ook de Rietschoof te bedienen. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Schrijven van de Nederl. Termochemische Fabrieken te Amsterdam, waarin wordt bericht dat het noodig is gebleken dat te Woerden een tweeden destructor wordt gebouwd. Daarvoor dient een nieuw contract te worden aangegaan, waarin slechts een wijziging ten opzichte van het huidige contract voorkomt en wel deze, dat de gemeente tijdelijk in de exploitatie kosten een bijdrage zal verleenen van 2 ets. per inwoner en per H. A. per jaar, wat neerkomt op f 34,38. Volgens de vroegere regeling was alles gratis. De Voorzitter lijkt het 't best, dat op het nieuwe contract wordt ingegaan, de gemeente zal toch ergens bij aan moeten sluiten. De heer de Gaaij vraagt of het niet mogelijk is, een besluit aan te houden, de dienst treedt eerst 1 Juli 1933 in werking en dan zou nog even afgewacht kunnen worden, wat de kring Gelder- malsen wordt, waarbij plannen bestaan om zelf een destructor te bouwen. De Voorzitter heeft daar niet veel ver wachting van, hij vreest, dat de kosten dan hooger zullen zijn Met algemeene stemmen wordt hierop besloten om een contract met de Ter mochemische fabrieken aan te gaan. Aanbieding gemeente rekening 1931. Wordt gesteld in handen eener commissie bestaande uit de heeren Wolfers en de Gaaij voor onderzoek. De begrooting 1932 moet worden ge wijzigd in verband met een ontvangst van f 1150,voor te weinig ontvangen over 1929 en 1930 van het Rijk voor ver goeding van de kosten van het Lager Onderwijs. Zeven honderd gulden, hiervan zullen worden gebracht op denpost onder steuning aan behoeftigen. f 100,op den post voor brandweer en brandweerlieden in verband met den jongsten brand en het restant op den post onvoorzien. De Voorzitter zegt dat hij naar aan leiding van het besprokene in de laatst gehouden openbare vergadering, bezoek heeft gehad van iemand uit Waalwijk, die vroeg of hij mocht mede inschrijven voor het maken van brandputten. Spr. heeft hem toen gezegd, dat hij daartegen geen bezwaren had. De persoon vroeg hem toen om een bestek en teekening, hij deelde mede, dat hij in Elshout ook brandputten heeft aangelegd, daar had men ook bestek en teekening. Hij be loofde deze voor de raadsvergadering te zullen toezenden. Spr. heeft echter niets ontvangen. Besloten wordt dat eerst ge tracht zal worden een dergelijk bestek te krijgen. Rondvraag. De heer v. Ooijen informeert hoe het is afgeloopen met de motorspuit, die bij den jongsten brand defect was geworden. De Voorzitter antwoordt dat deze naar Kuilenburg is gezonden en nu weer in orde is. De heer v. d. Werken vraagt wat er aan mankeerde, waarop de heer de Gaaij antwoordt, dat de motor was warm ge- loopen, door verkeerde bediening. De heer v. Ooijen vindt het niet goed dat iedereen er mede werkt, dit moeten alleen zij doen, die er mede op de hoogte zijn. De heer de Gaaij antwoordt, dat de persoon die met de bediening belast is, niet aanwezig was. Het betreft hier een bijzonder geval bij een noodweer. De heer v, Ooijen acht het wel goed, dat meerdere personen de bediening van de spuit leeren. De heer Peereboom zou het niet aan te velen leeren, dit is ook niet goed. Spr. zou het voorloopig maar laten. De heer Wolfers vraagt of zij, die de spuit bedienen ook redelijk betaald worden. De Voorzitter antwoordt dat deze een vergoeding van 50 ets. per uur krijgen, alleen Keinemans ontvangt een vast bedrag. De heer Wolfers vraagt zich af of 50 ets. voor den nacht wel voldoende betaald is. De heer de Gaaij vindt 50 cent meer dan voldoende. Ook de andere heeren zijn het daarmede eens. Daar geen der heeren verder iets voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de vergadering. HEUSDEN. RAPPORT WELTER. Naar wij vernemen, zal in begin September a.s. te Utrecht eene vergadering worden ge houden van Kantonrechters in Nederland, zulks ter bespreking van het voorstel der commissie Weiter tot opheffing van 50 kantongerechten. De oproep gaat uit van de Heeren Mr. G. Kolff en Mr. C. W. van Ommeren, respectievelijk Kantonrech ter te Geldermalsen en te Heusden en Voorzitter en Secretaris der Vereeniging van Kantonrechters. Aangenomen mag worden dat Maandag 15 Augustas a.s. de Crisis- Varkenswet in werking treedt. Vanaf dien datum zal voor ieder geslacht varken vóór de keuring, in handen van de keurings-ambtenaren moeten worden betaald een bedrag, dat nog nader zal worden vastgesteld, per K.G. geslacht gewicht. In de finale van de door de v.v. „Hollandia" te Haarsteeg uitgeschreven serie-wedstrijden behaalde de v.v. „P.S.V alhier de derde prijs ('zilveren beker). Allereerst kwam „P.S.V." uit tegen „Ju liana" alhier, welke wedstrijd eindigde met den stand 1—1. Door het geven van penalty's werd door ,P.S V." ver loren. De wedstrijd om derde en vierde prijs werd gespeeld tegen „Exelsior" uit Wijk, welke eveneens eindigde met den stand 1—1, en werd door „P.S.V." met het geven van penalty's gewonnen Zaterdag j 1. speelde „Juliana I" een serie-wedstrijd, uitgeschreven door hare zustervereeniging „L.O.N.G, A.", te gen „Roodbroeken I" uit Wijk en speelde deze wedstrijd gelijk 11, doch verloor echter met penalty's. Zondag speelde „Juliana I" serie wedstrijden te Haarsteeg, uitgeschreven door de v.v. „Hollandia". Na eerst een zeer slappe wedstrijd gelijk te hebben gespeeld tegen „P.S V." (11), kwam zij tenslotte door het winnen van 5 pe nalty's in de finale Sterkenburg te De Werken, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als kadegraaf van de Goilberdinger en Everdinger Waarden provincie (Z.H.) DRUNEN. Veiling 8 Augustus. Snijboonen 40-41, idem II 18, Fattek 2 7, Dubbele Prefect 46, idem enkele 811, Wagenaars 12, Boterboon 1 3, Stokprinces 1115, idem zonder draad 1013, Rentegevers 7—11, Yellow 16-25, idem 1110—46, Keswick 1217, idem II 711, Perzik appelen 1418, idem II 913. Grena diers 12-15, idem II 7—11, Oomskin deren 10—13, idem II 6—40, Janbazen 35 idem II 1—2, Noord-Hollandsche Suikerperen 59, id. II 3 - 5, Lankhalzen 48, Roode bessen 5—16 Frambozen 20 44, Witte Bessen 5—12, Spinazie 48, Aardappelen 12y2, Juintjes 10 15, Sjalotten 35, Pruimen 2035, Tomaten 1216, idem B. 1014, id. C. 812, idem C C. 610, Augurken 3 35, Krombekken 1218, Peulen 1014 ets per K G. Andijvie 13, Bloemkool 46, id. II In de finale kwam „Juliana" te staan 2_ 4, Savoijekool 2—7, Roode kool tegen „D.V.F. I" (Nieuwkuijk) en wist2_6> Spitskool 1—4, Komkommers wit na een schitterende wedstrijd te winnen 2_3j idem li i_li/2, Meloenen 20—35, met 5—0. Hiermede kwamen zij in het idem n 10 20, Perziken 3—472, Augurken ~/io Vio ct. per stuk. Peen 2 3, Rabarber 12, Kroten 2 3 ct. per bos. GENDEREN. Vrijdag maakte de Herv. J. V. alhier onder leiding van Ds. Kuyper met een autobus van den heer Struijk uit Well een reisje naar Nijmegen en Om streken. Het grootste gedeelte van den dag werd besteed met het bezichtigen van Museum, Valkenhof, Berg en Dal, Stadhuis R. K. Kerk en Duivelsberg. Ook werden de theetuinen niet vergeten. Hoogst voldaan en in opgewekte stemming arriveerde men 's avonds half tien weer te Genderen. Ook zijn wij den heer Struijk dankbaar, die met zijn vertrouwbare bus den ge- heelen dag klaar stond om met de ver eeniging overal heen te gaan Op de gehouden verpachting van bouwland van den Algemeenen Armen van Eethen, gelegen aan de Nieuwe Steeg tusschen Genderen en Eethen werd ruim 50 procent minder besteed dan de vorige verpachting. De opbrengst was thans 11 a 42 cent per Rijnlandsche Roede. HAARSTEEG. Toen mej. M. van Falier zich in de weide begaf is zij door een aldaar loopenden stier aangevallen. Het dier sloeg haar tegen den grond en heeft haar vervolgens over den grond voortgestooten, totdat de ketting haar buiten zijn bereik bracht. Haar hulpgeschrei werd niet op gemerkt, zoodat zij een half uur in het natte gras is blijven liggen. Later is zij in bewusteloozen toestand gevonden en naar huis gebracht. De aan gevallene klaagt nu over hevige pijnen in heup, beenen en onderlijf. Haar toestand is ernstig. MEEUWEN. Donderdag 11 Aug., 's avonds half zeven, hoopt voor de Ger. Gemeente alhier op te treden, Ds Heicoop van Utrecht Zaterdag speelde het versterkte „N.O.A.D." uit Capelle en „D. V. O." alhier een vriendschappelijken wedstrijd, welke eindigde met gelijk spel 11. RIJSWIJK. Naar we vernemen heeft de Raad besloten over te gaan tot sluiting der café's op Zondag. SPRANG. J.l Zaterdag speelde onze korfbal club „N.E.O.", alhier, een wedstryd tegen „A.DO." te Arkel. Uitslag 6 3 in het voordeel van „N.E O." Onder groote belangstelling werd j.l. Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van wijlen den heer H. v.v d. Hoven, die op zoo droeve wijze j.l. Woensdag door aanrijding met een auto om het leven kwam, ter aarde besteld. Daar hij mede-oprichter en steeds een vooraanstaand lid der afd. „Patrimonium" was, werd hij door het bestuur grafwaarts gedragen. Aan de geopende groeve sprak Ds. J. C. Hagen, Ger. Predikant alhier. ZijnEerw. wees op den ernst en kort stondigheid van het leven. Getroffen door dit ernstig woord verliet de menigte diep onder den indruk het kerkhof. WOUDRICIIEM. Mej. G. H. Sterrenberg, onderwij zeres aan de le Openb. School alhier, is geslaagd voor het examen Handenarbeid. Gedurende de maand Juli zijn aan de Vischmarkt alhier aangevoerd 1 groote zalm, 31 kleine zomerzalmen, 4 St. Jacobs- zalmen en 1 schotzalm. bezit van den 1ste prijs, zijnde een prach tige beker. Deze is te bezichtigen in de étalage van den heer J. Klerkx, Nieuw- straat alhier. Donderdag maakten de leden van het R. K. Zangkoor „St. Cecilia" een uitstapje naar Valkenburg. Na des mor gens half vijf eene H. Mis te hebben bijgewoond, vertrok men om half zes per autobus. De heer H. Schmiehausen ver gezelde als gids en leider het gezelschap dien dag. Den heer Schmiehausen te Valkenburg komt wel een woord van waardeering en dank toe voor de leiding. ALMKERK. A.s, Woensdagavond 7.30 (Z.T.) hoopt de Raad dezer gemeente in een openbare zitting bij een te komen Naar wij vernemen zijn thans uit deze gemeente weder 15 weikloozen te werk gesteld, aan het afwateringskanaal te Drongelen. A.s Zaterdagavond 8 uur (Z.T.) hoopt de Chr. Nat. Werkmansbond alhier in de zaal van de Wed. Dekker een ledenvergadering te houden. J.l. Zaterdag speelde de korfbal- vereen. A. K. C. een wedstrijd tegen G. K. V. te Gorinchem, welke eindigde met 5 0 ten voordeele van G. K. V. ANDEL. De heer H. P. van Ieperen, onder wijzer alhier, is geslaagd voor het examen Esperanto Aan dé Rijkskweekschool te Gorin chem is bevorderd van de 2de naar de 3de klasse A. Verdoorn alhier en toege laten tot de le klas der Chr. Kweekschool Mej. E. Benkhuyzen alhier. De uitslag van de seriewedstrijden op Zaterdag j.l. was als volgt „Sparta I" Andel„Zwaluwen I" te Brakel, werd gewonnen door „Sparta" met 32 „Voorwaarts I" uit Aalst en „N.O.A.D. I" uit Wijk gewonnen door „Voorwaarts" met 21. Zaterdag worden de wedstrij den voortgezet. De uitslag van den wed strijd „Sparta II" - „Voorwaarts II" is 1—1. BRAKEL. Om acht uur gaf de muziekvereen. „O.B.K op Zaterdagavond j.l. een mu ziekuitvoering in de muziektent, waaraan medewerking werd verleend door de zang- vereeniging uit Veen. De verschillende nummers werden keurig uitgevoerd. Voor de muziek- en zangliefhebbers zou het aangenamer zijn wanneer de jeugd een beetje minder rumoerig was. CAPELLE. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer M. Verhoeven, thans onderwijzer aan de Chr. M.U.L O.school te 's Gra venhage, heeft met goed gevolg zijn examen Engelsch L. O. afgelegd. De landbouwer v. P. werd, terwijl hjj met zijn paard bezig was, door het dier zoodanig benadeeld, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk was. Dezer dagen hield de postduiven- vereen. „De Luchtvaart" alhier, een wedvlucht vanuit Halle met den volgenden uitslag: L. de Haan, 1,20;M de Jong, 2, 22, 23 en 29 E. Haverhals, 3, 16, 17, 30; A. Klootwijk, 4, 6, 10, 27; W. Mandemakers, 5, 12, 21, 31 A. Versteeg, 7, 13 J. van Doornik, 8, 9, 18, 19; W. Dekkers, 11, 28; W. Ver steeg, 14 M. Spierings, 15 H. Rozen brand, 24 P. Nieuwenhuizen, 25, 26 J. Versteeg, 32, 33 G. Treffers, 34, 35, 36. Door hec bestuur van „het Groene Kruis" alhier, is aan mej. A. van den Hoek, wijkverpleegster, met ingang van 4 Aug. j.l. op de meest eervolle wijze ontslag als zoodanig verleend, onder Mej. A. Baks, onderwijzeres alhier dankzegging voor de vele bewezen diensten, is dezer dagen te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch Lager Onderwijs. DE WERKEN EN SLEEUW IJK. I Aan de Rijkskweekschool voor on- Bij Kon. Besluit is aan P. G. vander wijzers te Gorinchem is van de le naar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2