Predikbeurten. Ill* uit Wijk, welke met 1O werd gewonnen door „S.D.O. I*. Heden morgen is een vrachtauto komende uit 's Gravendeel, nabij de z.g. Lange Stoep te Aalburg, aan den binnen kant van den dijk gereden. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Met vereende krachten werd de wagen op den dijk gebracht. WIJK. In een der nachten van deze week heeft een hond zich toegang weten te verschaffen tot het hoenderpark van den heer N. v. d. Maaden, en heeft 23 konijnen dood gebeten. WELL. De voetbalvereeniging „W.V.V." alhier, speelde j.l. Maandag een vriend schappelijke wedstrijd tegen „D.V.O." uit Kerkwijk op het terrein van laatstge noemde vereeniging, welke eindigde ten voordeele van D.V.O." met 1 0. WASPIK. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van het Nederlandsche Roode Kruis bracht f 7.op. Alhier werd ten huize van den heer K. een geval van besmettelijke ziekte roodvonk geconstateerd. De heer H. had het ongeluk op de werkverschaffing zoo ernstig te vallen dat een zijner ribben werd gebroken. Dr. Wijffels verleende geneeskundige hulp. De heer A. van Gorp alhier is benoemd tot bestuurslid der R.K. Mole naarsvereen. „St. Victor". In de St.Theresiakerk te Waspik- Boven zijn de verpachte zitplaatsen met 20 pCt. verlaagd. 14 AUGUSTUS (Zomertijd) Heusden, 10 en 5 u. da Kloota Ger. Kerk, 10 u. en 6 u. leesdienst Aalburg, 3 u. da Kuyper Ger. Gem., 10,30 en 7 u. leeadienat Andel, geen opgaaf Ger. Kerk, 10,30 en 7,30 da Bakker Almkerk, 10 30 u. da van Dingstee, 7 u. da Elzering van Leiden Geref Kerk, 10,30 leesdienst en 3 u. da Heiner Aalst, geen opgaaf Vrije Geref. Gem. geen opgaaf Ammerzoden, geen dienst B'broek, 10.30 da Kruija Voorberge Capelle, 2,30 u. da v. d. Vlugt Ger. Kerk, 9,30 u. leesdienst 2.30 u. ds Keizer Doeveren, 10,30 u da van Bruggen Dassen, 3 u. ds Tasseron Ger. Kerk, 10 u. ds Hindriks en 3 u. leesdienst Drongelen, 10,30 u. da Tasseron Eethen, geen dienst Genderen, 10,30 u. ds Kuyper Geref. Kerk, 10,30 en 7 u. ds Menken Qiewen. 10,30 u. ds Benders Voorber. H. A. Geref. Kerk, 10,30 en 7,30 ds Heiner a-Gravenmoer9,30 leesdienst en 2,30 u. ds Guittart Ger. Kerk, 9.30 ds Tielen, Maasland en 6,30 ds Keizer Ghr. Ger, Kerk, 9.30 en 2,30 u. leesdienst Herpt, geen dienst Heesbeen, 10,30 u. leesdienst Loonschendijk, 3 u ds Pokkema Meeuwen, 3 u. ds Van Bruggen Ger. Kerk, 10,30 u. leesdienst en 3 u. ds Hindriks Ger. Gem., 10,30 en 7 u. leesdienst Nederhemert, N z. 3 u ds Limpers Nieuwendijk, Geref Kerk, 10,30 en 7 u ds Goedbloed van Maarse Poederoijengeen opgaaf Geref. Kerk, Vrije Geref. Gem., geen °PSaftf Raamsdonk, geen opgaaf Evangel, gebouw „Eben Haëzer" 9,30 en 2 u dhr Snaijer Ger. Kerk, 9,30 leesdienst en 5 u. ds de Vries van Mijdrecht Sprang, 9.30 en 6 u. ds Fokkema Ger. Kerk, 9,30 en 5 u. ds Hagen Sleeuwijk, 10 u. ds de Leeuw Ger. Kerk, 10 en 7 u. da v. Reenen Uitwijk. 10,30 en 7 u. ds Hooijkaaa Veen, 10.30 en 7 u. dr Tjalma Ger. Gem. vm. en nm. leesdienst Wijk, 10,30 u. ds Gobius du Sart Woudrichem, 10 u. ds de Bruin en 6,30 u. ds de Bruin van R'dam Waardhuizen, Ger. Kerk, 10.30 leesdienst en 3 u. ds Jonker Waspik, geen opgaaf Werkendam, 10 u. dr de Groot Enzerink en 6 u. ds Lazonder Biesbosch, 10,30 of 2,30 ds Lazonder Ger. Kerk, 10 en 6 u. ds Jonker Chr. Ger. Kerk, 10 en 6 u. ds Baas Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst Oud Ger. Gem. 10 en 6 u. leesdienst Well, 3 u ds Eijkman Ger. Kerk, 10,30 en 3,30 leesdienst Zuilichem, geen opgaaf Ger. Kerk, geen opgaaf DAT HIELE UIT DENBOSCH VUOHTERSTRAAT 21 van het bekende Brillenmagazijn IEDEREN DONDERDAG van 9 tot 5 uur te HEUSDENl zitting houdt in HöTEL „CENTRA L" (aparte ingang) tot het vakkundig aanpassen van BRILLEN, BREUKBANDEN, BUIKGORDELS, ELASTIEKEN KOUSEN, STEUNZOLEN, GEHOORAPPARATEN, enz GOEDE BRILLEN, volgens voorschrift, vanaf f 1 50. Prima ELASTIEKEN KOUSEN vanaf f 3 001 GEVONDEN VOORWERPEN. Een Heerenichoen. Terug te be komen bij Ant. Bouman, B 23 Genderen, I —O Vergadering van den raad der ge meente ALMKERK op Woens dag io Aug. n.m. half acht. Voorz.Ed. Achtb. Heer Blok. Secretaris: WelEd. Heer C. J. v. d. Wiel. Afwezig de heer v. Leeuwen. De Voorzitter opent de vergade ring als naar gewoonte met gebed en verzoekt den secretaris de notu len der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Schrijven van den betrokken Mi nister, waarin wordt meegedeeld, dat de door den raad vastgestelde ver ordening in verband met de Winkel sluitingswet, behoudens eene kleine verandering is goedgekeurd. Hierna wordt door den raad vastgesteld dat de kappers hun bedrijf des Zater dagsavonds tot 12 uur (Z.T.) mo gen geopend houden en Woensdag avond tot io uur (Z.T.). De overige winkels mogen in de week tot 9 uur (Z.T.) en des Zaterdags tot 11 uur (Z.T.) geopend zijn. Schrijven van den R.K. Blinden- bond ,,St. Antonius van Padua" te 's Bosch, waarin den raad wordt verzocht eene subsidie te willen ver- leenen van 1 cent per inwoner. Op voorstel van B. en W. wordt op dit adres afwijzend beschikt. Schrijven van den Minister, dat in verband met de Landarbeiderswet, aan de aanvrage van H. Groeneveld niet kan worden voldaan. De heer v. d. Stelt verwonderd er zich over, dat dit nu zoo loopt, daar de raad hierop toch goedgunstig had geadviseerd. De Voorzitter zegt, dat het bedrag te hoog is, het mag niet meer be dragen dan f 4000. Ook is er, aldus spr., geen voldoende onderpand. De heer v. d. Stelt vraag, als eerst de verbetering door den betrokken persoon, zijnde f 500 wordt aange bracht, er dan nog kans is op een gunstige beschikking. De Voorzitter meent, dat het nu wel wat laat is, om hiermee te ko men; spr. zegt, de wet spreekt niet over kosten. Dhr. Burghout zegt, die menschen wisten dat toch niet vooruit. Dhr. de Jong meent, dat er mis schien nog een kans is als b.v. de koopsom met f 500 wordt vermin derd. Hierna legt de raad zich bij de reeds gemelde beslissing neer. Tot lid v. h. Burgerl. Armbestuur wordt gekozen de heer C. de Bok, (vac. Groeneveld). De gemeenterekening 1931wordt voorloopig vastgesteld. Dhr. Burghout bracht namens de commissie hierover verslag uit, waar uit bleek, dat voor bepaalde werk zaamheden, voor rekening der ge meente publieke inschrijving zou kun nen plaats hebben, ook was het de commissie opgevallen, dat het rij- wiel voor den Gem.-Veldw. steeds door denzelfden rijwielhandelaar wordt geleverd. Tevens wordt den Secretaris dank gebracht voor zijn werkzaamheden in deze. De Gemeentebegr. dienstjaar 1933 wordt den raad aangeboden. Rondvraag. De heer Verschoor zegt iemand gesproken te hebben, die klaagde j over het drijfvuil dat thans in den Buitenwiel ligt, het is, volgens spr., verschrikkelijk, zooals hiermede het drinkwater wordt verontreinigd. De Voorz. zegt, dat dit werkelijk een onaangename zaak is en zegt toe, dit te zullen laten opruimen. De heer Koekoek zegt,er is zoo veel naar toe gedreven, dat de kin deren er over loopen en zou dit door een paar menschen willen la ten verwijderen, spr. zegt, het drink water is toch al slecht genoeg en nu kan men bijna heelemaal geen water scheppen. De Voorzitter zegt dat die boel daar weg moet. De heer Koekkoek zegt, dan geen woorden, maar daden. Spr. zegt, wij hebben toch wel eenig recht, tegen over de Gezondheidscommissie, want die krijgt f 187 van de gemeente. De Voorzitter vraagt dhr. Koek koek, of er wel eens iets niet is uit gevoerd tijdens zijne zitting, waarop dhr. Koekkoek antwoordt: neen. De heer Verschoor vindt het ver schrikkelijk, dat die commissie f 187 ontvangt. Spr. vraagt, wat doen ze er voor. De heer Koekkoek heeft van een lid van genoemde commissie verno men, dat He commissie zoonoodig adviezen geeft. De heer de Jong zegt men kan zich wel wenden tot die commissie of tot het betrokken polderbestuur, doch die hebben niet te zorgen voor goed drinkwater, spr. zegt wij moe ten dit vuil door de sluis zien te krijgen. De heer Verschoor zou B. en W. machtigen, om in 't vervolg maar in te grijpen indien dit noodig is. De heer Burghout informeert over een aanvrage v. d. Voorz. v. d. Chr. Nat. Werkmansbond bij B. en W. De Voorzitter zegt dat dit opnieuw zal moeten worden aangevraagd en zoo mogelijk zal worden toegestaan. De heer v. d. Wal zegt in de vo rige vergadering gevraagd te heb ben, om den bliksemafleider van het electrisch licht te laten nazien, nabij zijn woning, doch tot op heden is dat niet gebeurd. De Voorz. zegt het den Directeur van het G.E.B. te hebben opgedra gen. De heer de Jong zegt, dit niet in orde te vinden, in verband met hetgeen v. d. Wal daar zegt, spr. vindt dit een ernstige nalatigheid van den Directeur, te meer daar men toch al besproken had, al le punten te laten nazien, want ver ondersteld, aldus spr., dat hier na- deelige gevolgen uit voortvloeien, dan zou het zijn schuld zijn,, spr. zou 'hem hier nogmaals op willen wijzen. De voorzitter zegt zulks toe. De heer Koekoek zegt wel gedacht te hebben, dat de heer v. d. Wal ge komen zou zijn over het stuk gooien van de isolatoren van het electrisch licht te Uitwijk en Waardhuizen. Spreker heeft vernomen, dat er daar veel vernield worden. Dhr. Burghout zegt den heer v. de Stelt te hebben hooren zeggen, van in 5 weken tijds ongeveer voor 20 gulden. De Voorzitter zegt hiervan niets te weten, en had het beter gevonden dat v. d. Stelt dit aan spr. had ge zegd, dan had ik (aldus spr.), maat regelen kunnen treffen. De heer Verschoor vraagt hierop den heer Nieuwenhuizen of hij daar nog wel eens politie ziet, waarop de heer Nieuwenhuizen antwoordt: Ja de maréchaussee dikwijls genoeg. Daar niemand meer 't woord ver langt, sluit de Voorz. de openbare vergadering. Vergadering van den raad der ge meente EETHEN, op Donder dag 11 Augustus des v.m. 10 uur. Voorzitter: EdelAchtb. Heer D. F. Brune. Secretaris: WelEd. Heer D. A. v. d. Schans. Afwezig de heer Vos. De Voorzitter opent de vergade ring. De Secretaris leest het formulier gebed, daarna de notulen der vorige vergadering die worden goedge keurd. Ingekomen stukken Verzoek van de blindenvereeni- ging „St. Antonius van Padua" om subsidie en wel één cent per inwo ner. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend op dit verzoek beschikt. Verzoek van de provinciale ver eeniging het Groene Kruis", om een subsidie van f 10,voor hare werk zaamheden ten behoeve van de hy giëne van het kind. welk verzoek in de vorige vergadering reeds door den Voorzitter ter kennis van de raadsleden is gebracht. B. en W. adviseeren thans het verzoek in te willigen. De heer G. v. d. Beek zegt. den vorigen keer reeds inlichtingen ge vraagd te hebben. Geeft deze sub sidie de ingezetenen, die van het consultatiebureau te Almkerk ge bruik willen maken, ook het recht om dat tegen verlaagd tarief te doen. In sommige gemeenten schijnt dit het geval te zijn. iemand uit Alm kerk haalt met een auto de kinde ren in die plaatsen op. De Voorzitter antwoordt, dat deze subsidie daartoe niet het recht ver leent deze subsidie is alleen om het consultatiebureau in stand te hou den. De heer Donken meent, dat voor heen weieens f 60,is verleend aan dit bureau. De secretaris licht toe. dat wei eens een besluit in dien zin is ge nomen, later is men daar echter op teruggekomen. De Voorzitter heeft nog nooit een verzoek om vervoer naar het con sultatiebureau gekregen. Waar het hier een nuttige instelling betreft, achten B. en W. een subsidie van f 10,niet te veel. Met algemeene stemmen wordt be sloten de gevraagde subsidie toe te staan. Verzoek van het Bestuur der Chr. Lagere Landbouwschool te Andel. om een subsidie. In het adres wordt meegedeeld, dat de school in een behoefte voorziet, dit getuigt het groot aantal leerlingen, waardoor ze wordt bezocht, ook uit de gemeen te Eethen, waaruit 10 leerlingen de lessen volgen. In verband met de tijdsomstandigheden verminderen ook de inkomsten der school en wordt de rijkssubsidie verminderd, weshalve bii de gemeenten, die be lang bii de instandhouding der school hebben, wordt aangedrongen op het verleenen van subsidie, gevraagd wordt een bedrag van f 5,per leerling. B. en W. stellen voor een subsidie van f2,50 per leerling toe te kennen, wat dus neerkomt op f25, Met algemeene stemmen wordt dit voorstel aangenomen. Rekening 1931 der Gezondheids commissie te Heusden. aanwiizende een ontvangst van f2190,26 en een uitgaaf van f2133,68 batig saldo f 56,58 wordt goedgekeurd. Begrooting 1933 van dezelfde com missie, als bijdrage van de gemeen te Eethen is een bedrag van f 114,65 uitgetrokken, met welk bedrag bii de behandeling dér gemeentebegroo- ting zal worden rekening gehouden. Schrijven van den heer A. M. de Roon, hoofd der school te Heesbeen. waarin deze verzoekt hem ontslag te willen verleenen als onderwijzer voor het herhalingsonderwijs. De Voorzitter zegt. dat bii onder zoek gebleken is, dat de heer de Roon in 1919. 1920 en 1921 herha lingsonderwijs heeft gegeven, waar voor hii respectievelijk heeft ontvan gen f196, f260 en f260. Later is dit onderwijs niet meer gegeven en is verzuimd den heer de Roon als zoodanig ontslag te verleenen. Er is niets tegen het verzoek in te wil ligen evenwel met dien verstande, dat het ontslag gerekend wordt in te gaan, direct na het eindigen van het herhalingsonderwijs. Met algemeene stemmen wordt al dus besloten en het ontslag eervol verleend. De heer de Roon vraagt ook ont slag als schoonhouder der school, dat hij Van 1893 af heeft verricht. De Voorzitter merkt op. dat dit verzoek B. en W. wat vreemd heeft aangedaan. Het Dag. Bestuur heeft den heer de Roon nooit als zoodanig aangesteld, wel is hem vrijheid ver leend een vrouw aan te stellen, die de werkzaamheden verrichtte, omdat het hoofd der school dan eerder toe zicht zal houden, dat het goed ge beurt. De heer de Roon vraagt dit. al dus spreker in verband met zijn pen sioen. Er is hier echter een amb tenaar geweest die alles heeft on derzocht en opgeteekend. Alles is op gezonden naar den Haag, doch er is nog geen bericht op ontvangen. De heer Donken vraagt of het op andere scholen ook zoo gebeurt, dat de hoofden iemand kunnen aanstellen en waarop de Voorzitter toestemmend antwoordt. Aanbieding gemeenterekening '31. De Voorzitter merkt op, dat deze rekening er niet zoo treurig uitziet, als men zau verwachten. De reke ning vangt n.l. aan met een nadee- lig slot van f4803.96, ondanks dit belangrijk nadeelig slot sluit de reke ning met een batig saldo voor de wonen dienst van f626,28. De ont vangsten hebben bedragen f 91217.74. de uitgaven f90591,06. Voor den kapitaaldienst zijn de be dragen als volgt Ontvangsten f18660,45. Uitgaven f 10832,90. Batig slot f7827,53. De rekening wordt gedurende 14 dagen ter inzage gelegd en in handen gesteld van een commissie voor on derzoek, waarvoor door den Voorzit ter worden aangewezen de heeren G. v. d. Beek, Donken en Lankhaar. Benoeming leden der commissie tot Wering van schoolverzuim. De commissie bestaat thans uit de heerenW. Blom, J. K. Haaze. P. W. de Raad. A. L. de Graaff en M. v. Wijk. De eerste drie worden met alge meene stemmen herkozen, de beide laatsten met 5 van de 6 stemmen. Vaststelling kohier der straatbelas- ting wordt vastgesteld op een bedrag van f 1647, De heer G. v. d. Beek heeft wei eens bemerkt, dat in de aanslagen onbillijkheden schuilen, kan hierin geen verbetering worden gebracht, vraagt spreker. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. het er mede eens zijn, -dat er onbillijkheden in de aanslagen schui len. De aanslagen zijn evenwel geba seerd op de schatting voor de grond belasting en om daar verandering in te brengen ligt niet op den weg van het gemeentebestuur. Belangheb benden moeten zelf aandringen op herschatting. De heer v. d. Beek zegt. dat hii zijn vraag heeft gesteld, om belang hebbenden dit ter kennis te bren gen. De Voorzitter deelt mede. dat hii eenige winkeliers bii zich heeft ge had, die hebben aangedrongen, om in verband met de winkelsluitings wet een verordening in het leven te roepen, waardoor het mogelijk is, hun winkels een uur langer open te houden. Niet omdat zii behoefte heb ben hun winkels langer open te hou den, doch omdat de menschen zich hier niet aan den zomertijd houden en het. als het volgens de wet 8 uur. hier nog slechts 7 uur is. B. en W. stellen voor aan het ver zoek te voldoen en een desbetreffende verordening aan den Kroon ter goedkeuring te zenden. De heer G. v. d. Beek merkt op. dat een dergelijke verordening te vens is te beschouwen als een actie tegen den zomertijd. De heer Donken vraagt of de mi nister een dergelijke verordening zal goedkeuren. De Voorzitter kan dit niet zeggen, wel heeft hii goede verwachting, dat dit zal gebeuren. Met algemeene stemmen wordt hierop de door B. en W. voorgestelde verordening vastgesteld. Rondvraag De heer Donken zegt, dat hii meent, dat het geruimen tijd is ge leden, dat rekeningen voor het Bur gerlijk Armbestuur den raad ter goedkering zijn aangeboden. De Voorzitter antwoordt dat deze rekeningen meestal eerst in Septem ber of October worden ingezonden. De heer Donken kan het niet met zekerheid zeggen, doch hij gelooft, dat ze het vorig jaar niet zijn in gezonden. De Voorzitter kan dit niet zeggen, hij zal het evenwel nazien, gelooft echter wel dat ze zijn ingezonden. De heer Donken had verwacht, dat de raad in deze vergadering reeds had kunnen overgaan tot benoeming van Hoofden der scholen. De Voorzitter begrijpt niet, hoe de heer Donken zooiets had kunnen ver wachten. B. en W. hebben alle moei te gedaan sollicitanten te krijgen, toen de tijd hiervoor verstreken was is de heele boel aan den Inspecteur gezonden voor advies. Veertien da gen geleden zijn de stukken terug ontvangen. Spr, gelooft, dat de raad het zal waardeeren als B. en W. de geschikste sollicitanten uitnoodigen proefles te komen geven of nog be ter hen in hunne klas gaan bezoeken. Aangezien het nu overal vacantie is, ondervindt dit eenige vertraging. Is dit echter gebeurd, dan wordt in overleg met den Inspecteur de voor dracht samengesteld. Dit is spoedig gebeurt, want er blijven slechts 2 of 3 geschikte sollicitanten over. B. en W. betrachten zooveel mogelijk spoed. De heer Donken zegt met dit ant woord tevreden te zijn, als spoed wordt gemaakt is het goed. De heer v. Buuren zegt, dat de toren te Meeuwen noodig herstelling behoeft. De Voorzitter belooft, dat B. en W. eens zullen komen kijken. De heer Donken wijst op de nood zakelijkheid, dat er bekendheid aan ge geven wordt wie in de gemeente belast is met het correspondentschap voor de arbeidsbemiddeling, opdat de in gezeten weten, tot wie zij zich moe ten wenden als zij iemand noodig hebben. De Voorzitter gelooft, dat de men schen wel weten, wie er mede belast is, weten zij het niet, dan is het voor hen een kleine moeite te we ten te komen, wie of dit is. Er zal evenwel bekendheid aan gegeven wor den. Waar geen der heeren iets meer voor de rondvraag heeft, sluit de Voorzitter de vergadering. 1 WEET U REEDS -O- J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2