Sensationeele REGENJASSEN-RECLAME. c.a. 300 REGENJASSEN tegen ,IN DE PARADIJSVOGEL". GEBRs. BISCH0FF GORINCHEM Kiiiteiilaiifl. Marktberichten. Zaterdag 13, Maandag 15, Dinsdag 16 en Woensdag \7 Augustus IV I Serie V Serie VI Plaatselijk Nieuws. BRAND EISCHT 20 GEWONDEN. In een speelgoedfabriek te Castiglione d'Adda (provincie Milaan) ontstond brand •waarbij een ontploffiog volgde. Twintig personen werden gewond. O— TEN EINDE RAAD. Bij de Londensche „Star" werd eene advertentie van den volgenden inhoud ter plaatsing aangeboden: „Te Koop: jonge man, 29 jaar oud, groot, gezond, sterk, verstandig, enz. Bereid alles te doen en overal heen te gaan, ook bereid te huwen. Prijs voor den tijd van tien jaar 520 pond of naar verhouding minder. Antwoord onder letterBetrokkene was werke loos en, volgens zijne verklaring, aan het einde van zijn krachten gekomen. Toen was hij besloten zichzelf te koop aan te bieden. O ARM CHINA. Men kan van het goede, maai ook van het slechte te veel krijgen. Oorlog tegen Japan, wel niet in naam maar wel in feite. Burgeroorlog. Hankau wordt door 40.000 communistische troepen belegerd en de door de regeering tegen het Roode leger uitgezonden troepen zijn voor een deel naar de communisten overgelcopen. Nu komt er een bericht, dat er in ver schillende deelen van China een cholera- epidemie is uitgebroken. In den loop van twee maanden zou de ziekte bijna tien duizend slachtoffers hebben gemaakt. Erger kan het haast niet. O GEEN BUITENLANDSCHE DOCTOREN MEER IN DUITSCHLAND GEDULD. Sedert jaren reeds is een officieele en niet-officieele campagne tegen buitenland- sche arbeidskrachten in Duitschland aan den gang die o.a. tot gevolg heeft gehad, dat vele honderden Nederlandsche gezin nen in Duitschland moesten repatrieeren en van de overgebleven Nederlandsche arbeiders minstens driekwart werkloos is. Thans begint men ook met de verdrijving van buitenlanders uit andere beroepen. Zoo is een verordening van den Pruisi- schen minister van Volkswelvaart ver schenen, waarin wordt gewezen op het feit. dat vreemdelingen in Duitsche zieken huizen en sanatoria als betaalde genees- heeren werkzaam zijn, zoodat hun ver vanging door jonge Duitsche doctoren zon der praktijk of beroep noodig wordt ge acht. Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Ik geniet een kosteloos rij wiel plaatje dat ik dezer dagen vermiste, waarschijn lijk door diefstal. Ik vervoegde mij voor een ander plaatje bij den Ontvanger, die mij evenwel geen nieuw kon verstrekken, alhoewel ik van zelf een bewijs bezit (dat bij zoo'n plaatje behoort) dat ik hiervoor in aanmerking kom. Ben ik nu strafbaar wanneer ik zonder plaatje rijd en waar moet ik mij voor een ander vervoegen H. B. 's HERTOGENBOSCH, 10 Aug. Op de markt van heden waren aange voerd 1870 stuks, 1022 stuks hoornvee, 717 biggen, 35 zeugen, 14 schapen of lammeren en 82 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalf koeien van f180 tot f260 per stuk Kalfvaarzen 140 230 Magere Ossen nf> fif) en Koeien 1UU 1DU Vette Ossen en) le kw. 2834 p. pond Koeien 2e 24—30 Pinken van f 70.-—tot f 150.p. st. Zeugen 35.70. Biggen 6.— 11.— Schapen Lammeren Aanvoer hoornvee goede prijzen als vorige week, handel kalm. Kalfvaarzen en koeien lui prijshoudend. Magere ossen en koeien stille handel, prijzen als vorige week. Biggen lui prijshoudend. Vette varkens handel stil. Afloop der markt stroef. Wij zetten onze spcciille AllgUStllS-KcclrtlïlC voort en verkoopen IE I Heeren-Regenjassen f 7.75 Heeren-Regenjassen f 13.75 I Heeren-Regenjassen f 19.75 III Heeren-Regenjassen f 31*75 I Heeren-Regenjassen f 36.75 Alle deze Regenjassen zijn op zijn minst 20 tot 50 beneden de waarde geprijsd. Ook speciale aanbiedingen Heeren-Costumes gedurende deze 4 dagen. ZIET ONZE ETALAGES HOOGSTRAAT 5 c? -vvjiini - v-i-' -.I -- -s JSk;#* v GORINCHEM, 8 Aug. Op de eierveiling van heden waren aangevoerd 38.272 stuks. De prijzen varieerden Kippeneieren f 3.20f 3.80 Eendeneieren f2.70f2.80 Kalkoeneieren f 3 50 per 100 stuks. ZALTBOMMEL 9 Aug. Op de heden gehouden weekmarkt waren aangevoerd 73 biggen, prijs van f4—9; 54000 eieren, prijs per stuk 3 a 31/2 cent700 K.G. boter, prijs per 1Ji K.G. roomboter f 0.85, boerenboter f 0.90. O— BENEDEN-LANGSTRAAT. Naar vette varkens bestaat gere gelde vraag tegen den prijs van 28 tot 29 cent per K.G. levend gewicht. Jonge biggen worden verhandeld tegen f 5 a f7 per stuk. CAPELLE. Woensdagmiddag jl. zijn twee hooischelven, staande in de Heistraat al hier, in eigendom toebehoorende aan de landbouwers S. geheel afgebrand. Oorzaak onbekend. Door het flink optreden der brandspuitgasten werd erger voorkomen. Naar men ons mededeelt dekt verzekering de schade niet. J.l Woensdag werd ingebroken in de woning van H. aan den Winterdijk alhier. Er wordt een weinig geld ver mist. De zaak is in handen der politie. M. Kouters, arbeider bij de Ned. Spoorwegen te Kaatsheuvel Capelle zal worden overgeplaatst naar Geertruiden berg. De heer van Soest uit Belfeld is benoemd tot haltechef aan het station Kaatsheuvel-Cepelle alhier. DEN BOSCH. Door den rijkswaterstaat in de directie Noord-Brabant werd aanbesteed het aanbrengen van beplantingen op den Rijksweg No. 27, gedeelte Sleeuwijk Breda, onder de gemeenten De Werken en Sleeuwijk, Almkerk, Dussen, Raams- donk, Oosterhout en Teteringen, met bijkomende werken. Raming f2900. J. H. Faassen, Tegelen f2850 Fa. A. Faassen en Zn., Tegelen 2605 D. J. van der Have, Capelle 2495 D. v. d. Boveneind, Woudenberg 2393 M. C. A. Akkermans, Teteringen 2350 C. Jansen, Raamsdonksveer 2265 C. Eerschot, Hilversum 2239 de Jong's Boomkweekerijen Eindhoven 2190 A. P. Verhagen, Hardinksveld 2140 GIESSEN. Aan de Rijkskweekschool te Go- rinchem is toegelaten tot de eerste klasse Mej. Cor 't Hooit alhier. NEDERIIEMERT. Jl. Woensdahmiddag had een voet balwedstrijd plaats tusschen de jeugd spelers van D.O S. III èn de jeugdspelers van Volharding I uit Aalst. De wedstrijd werd gewonnen door de jeugdspelers van D.O.S. III met 1 0. -Alhier is in een gezin de besmet telijke ziekte roodvonk uitgebroken, doch niet van heel ernstigen aard. Een dezer nachten werd bij den heer D. S. aan de zuidzijde der ge meente, een flinke partij staaksnijboo- nen ontvreemd. (Eiland) In deze mooie vacantie- dagen wordt ons dorpje en tevens de bekende theetuin, druk bezocht door ouderen en jongeren, die van het natuur schoon komen genieten. Zelfs de ijsco-man ontbrak deze week niet en maakte goede zaken. OUDENDIJK. Bij publieke veiling van een per ceel haver groot 320 H.A. was de op brengst voort de massa 340 gulden. De landb. A. Vink Lz. had dezer dagen het ongeluk, doordat hij met een wiel van de maaimachine in een greppel reed, voorover te slaan, waarbij hij met een zijner beenen op de olie spuit terecht kwam, zoodat de punt diep in het vleesch drong. Door deze verwonding zal hij wel eenigen tijd rust moeten houden. Tot directeur der gemengde zangvereen. „Kunst na Arbeid" alhier is benoemd, de heer A. W.- Havelaar te Woudrichem. WERKENDAM. Onze dorpsgenoot, de Eerw. Heer C. A. Paap, beroepen predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Westerbork (Dr.) hoopt Zondag 18 September a.s. aldaar zijn intrede te doen. Zaterdag a.s., des nam. 4 uur, nederlaagwedstrijden door W.V.V. 11 en B.S.V. II van Besoijen; nam. 5Va uur W.V.V. II en B.S.V. I van Besoijen. De Woensdag j.l. gehouden voetbal wedstrijd door Sparta van Hardinxveld en S.V.W|. I alh.er, werd door eerstge noemde met 42 gewonnen. De Eerw. Heer B. Huisman, voor ganger bij de Oud-Geref. gemeente al hier, heeft het beroep als vast voor ganger te Alphen a.d. Rijn aangenomen. Zaterdag 13 Aug. a.s., des nam. 2 uur (Z.T.), zal op het fort „Uppel- schendijk" een prijsschietwedslrijd wor den gehouden door de Burgerwacht alhier. Dinsdagmiddag is, door tot op nog toe onbekende oorzaak, brand ont staan in een schelft wit hout en riet, staande op de opslagplaats aan het zgn. Gat v. 't Hooft en toebehoorende aan de firma Gebr. van Oord alhier. Hoewel men door waarschuwing spoedig ter plaatse was, zijn deze twee genoemde schelven bestaande uit plm. 350 bos stoelhout en enkele honderden bossen riet, in vlammen opgegaan. Door het nat houden van de belen dende matrialen kon uitbreiding voor komen worden. Indien dit niet was gebeurd, was het voorzeker een zeer groote .brand geworden, daar de wind stond van den brand op de zich in de nabijheid bevindende materialen, be staande uit, wit hout, riet, palen, latten, enz. en een groote houten loods, waarin duizenden hoepels zijn opgeslagen, al les vertegenwoordigende een waarde van duizenden guldens. Verzekering dekt de schade. In onze gemeente is weer een geval geconstateerd van Diptherie en wel bij een negen-jarige leerlinge der Herv. Chr. school. De toestand van 't patientje, die zich eerst ernstig liet aanzien, schijnt nu weer iets vooruit gaande. Naar men ons mededeelde, zijn er nog 2 dubieuze gevallen. Vermeldde wij voor eenigen tijd, dat er was ingebroken in een houten keet, staande op polder Noorderplaat", thans kunnen wij mededeelen, dat er weer een inspectietocht is geweest en wel in een steenen keet, staande op „De Buisjes" (Biesbosc'h). Na het in drukken van een ruitje werd een raam pje opengemaakt, waarnMa men zich toegang verschafte naar binnen. Van den heer A. van Dinteren, welke in deze keet was gehuisvest, is o.m. ontvreemd, een scheermes en verschil lende patronen. De zaak is in onderzoek, vermoedelijk is men den dader op 't spoor. Maandag-, Dinsdag- en Woens dagavond was op een terrein achter de gemeente-watertoren alhier, een Evangeliesatie-tent opgeslagen, waarin den eersten avond heeft gesproken Ds. Jonker, Geref. Predikant, den tweeden avond de leidetr van deze avonden en den laatsten avond Ds. Lazonder, Herv. predikant. De belangstelling op deze avonden was zoo groot, dat het pu bliek niet geheel in de tent, bestaande uit 300 zitplaatsen, kon plaats nemen en zich met een staanplaats moest ver genoegen. WOUDRICHEM. Op de gehouden verhuring van weitoemaat op de Gantelwaard, was de opbrengst ongeveer 40 pCt. lager dan het voorgaande jaar. Veiling 10 Aug. Kruideniersperen 11 ct. per kg. Idem II 51/2 ct. per kg. Noord-Holl. suikerp. 51/26V2 ct. p. kg. Snijboonen 911 ct. per kg. Bloemkool U/23 ct. per kg. Eigenheimers f 1.00^f 1.50 p. H.L. Blauwputten f0.90f 1.25 per H.L. Tot onderwijzeres aan de bij zondere lagere school alhier is be noemd, de heer J. K. Rees te Utrecht. Gedurende de maand Juli j.l. werden voor den Vleeschkeuringsdienst ter keuring aangegeven 6 koeien, 26 varkens, 5 kalveren en 1 nuchter kalf. De laatste dagen worden er aan de vischmarkt alhier wat meer zalmen aangevoerd. De prijs is echter gering en bedraagt f0.90 tot f 1.10 per pond. De vangst van de overige soorten visch blijft nog steeds zeer middelmatig, ter wijl ook voor witvisch en aal en pa'ing overhet algemeen lage prijzen wor den besteed. Van de lichting 1933 dezer ge meente zijn 9 dienstplichtigen bestemd tot gewoon dienstplichtige en 13 tot buitengewoon dienstplichtige. Donderdagavond hield in café Wilhelm het bestuur van de afd. Wou drichem van het Roode Kruis met af gevaardigden van het gemeentebestuur van Woudrichem, Sleeuwijk, Rijswijk en Giessen een vergadering. Hoewel uitgenoodigd, waren de hee- ren van Andel niet present. De vergadering werd bijgewoond door zuster Schutte van Utrecht. De Voorzitter, de heer A. A. Gies- berts, wees in deze vergadering op het nut van wijkverpleging, voor alle gevallen kan men uit deze streek niet steeds naalM een ziekenhuis gaan, ook voor oude van dagen is deze hulp onontbeerlijk. Het bezwaar zit echter, om de geldmidddelen bijeen te krijgen, de kosten zullen stellig 17- a 1800 gulden per jaar bedragen. Vanwege de T.B.C.-ver. wordt reeds voor huisbezoek gezorgd, doch dit is heel wat anders dan wijkverpleging. De afgevaardigde van W'chem wees er op, dat door den raad het gemis van wijkverpleging Avordt gevoeld. Is T.B.C. bestrijding zonder wijkverple ging wel mogelijk, vroeg hij? De heeren van Rijswijk en Giessen geloofden hiervoor in den raad wel een meerderheid te zullen vinden, mits de kosten niet te hoog liepen. Men vroeg welk verschil er bestond tus schen het Roode en het Groene Kruis. Zuster Schutte zei o.m., dat deze bonden niet tegen elkaar, maar naast elkaar werken. Het Roode Kruis heeft echter meer een militaire beteekenis, subsidieerd geen wijkverpleging, ter wijl het Groene Kruis de wijkverpleging ter hand neemt en financieël steunt. In de oprichting voor een afd. van het Groene Kruis had men na eenige bespreking geen bezwaar, alleen zou men het betreuren, als hierdoor het Roode Kruis ,dat in Woudrichem reeds 63 jaren bestaat, zo uverdwijnen. Terwille van de goede zaak wil het Bestuur het echter wel in die richting sturen. Om tot dit doel te geraken zal het echter noo^dig zijn een algemeene ver gadering uit te schrijven voor inwo ners van de reeds genoemde gemeen ten, om alsdan te trachten eén afd_ van het Groene Kruis op te richten, terwijl dan tevens een lezing zal wor den gehouden over het nut van wijkver pleging. De Voorzitter bracht dank aan Zus ter Schutte voor de verstrekte inlich tingen, alsmede aan de heeren voor hun tegenwoordigheid en sprak de hoop uit, dat deze poging succes zal hebben- WAALWIJK. Bij de Maandag gehouden aanbe steding voor het bouwen van een huis voor rekening van Mej. Wed. Dumou- lin ,werd ingeschreven als volgt: A. Timmermans, Sprang f12164 H. Kramer, Waalwijk f11898 P. Kramer, Genderen f11870 Z. Treffers, Waalwijk f11535 H. v. d. Meijs, Waalwijk f11528 H. Maas, Waalwijk f11340 A. v. Huiten, Waalwijk f11330 Wed. Arts en Zn., Waalwijk f10989 W. v. d. Hammen, Waalwijk f 10894 C. Wijnands, Waalwijk f10800 H. v. Huiten, Waalwijk f10750 J. Kooien, Waalwijk f10698 Het werk is aan den laagsten inschrij ver opgedragen. WAARDHUIZEN. De zangvereen. „Hallelujah" zal in plaats van 10 Aug. deelnemen aan het concours te IJselstein, terwijl het muziekkorps „Juliana" den 18e Aug. aldaar zal meedingen. Beide vereen, zullen uitkomen in de derde afdeeling. ZALTBOMMEL. Maandag is in het ziekenhuis Eudokia te Rotterdam overleden ds. E. L. Smit, Ned. Herv. predikant al hier. De overledene stond, na enkele ja ren te Boxmeer werkzaam te zijn ge weest ,nu ongeveer 10 jaar te Zalt- Bommel, waar hij als mensch en pre dikant de algemeene achting en waar deering genoot. Veiling van 10 Aug. Morellen 18 reine victoria 20 eldensche blauwe 15 blauwe pruimen 1217 per k.g. netmeloenen 2228 tomaten 6 idem B 8 per stuk dirkjesperen 3 fran- sche madame 7 janbazen 26 kruide niers 1019; keizerinnen 5 7; kruid- peren 6 permagne peren 7 rooijkesperen 5 suikerperen 6-10; zwaanhalzen 5 7 calville 514; charle mowski 812; gamersche zuur 817 keulsche pardijs 7 keswik 510; lord Sheffield 9 15; the queen 1214; yellouw transparant 1326 augurken 2833 idem 2e srt. 16 per k.g witte komkommers 35 per stuk staaksnijboonen 812 stam- snijboonen 45 staak princessèn 16 stam- princessen 5- 12 spercieboonen 10—12 snijboonen 7 12 per k g. andijvie 1/2 IY2 i röodekool 2 bloemkool 310 kropsla 1 per stuk wortelen 4 per bos zilveruitjes 715 blauwpitten 2T/2 per k.g.; aanvoer suikerperen 21500 kg. —O— 'Z'.Jrr - - - - 4 DAGEN l. MSmk - m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4