Plaatselijk Nieuws. den toeslag over deze weken niet ont vangen. Aangezien het loon toch al zeer laag is, stelt hij voor den toe slag alsnog uit te keeren. Het lid Viveen zegt. dat het in verband met de circulaire van den iMinister voor de gemeente een moei lijk geval is en dat in het College van B. en W. niet definitief is be sloten voor te stellen het verzoek niet in te willigen. Hii zou het voor dezen keer nog willen toestaan. Het lid Holster zegt. dat in het College van B. en W. wel overeen stemming was bereikt om in verband met de voorschriften voor te stel len het verzoek niet in te willigen. Indien het verzoek wordt ingewil ligd komen al de kosten ten laste der gemeente en de vraag zal zijn of de gemeente dan geen last zal krij gen. Indien echter de Minister de vergoeding alsnog wil beschikbaar stellen en dan een evenredig aandeel ten laste der gemeente wil brengen, is hij er niet op tegen, dat de toe slag alsnog wordt uitbetaald. Hij zou dienaangaande eerst een verzoek tot den Minister willen richten. Het lid Kuijpers verwacht van de inwilliging van den Minister van het verzoek niet veel heil en hij is van meening, dat indien de arbeiders aan spraak hebben op den toeslag, de ze ook moet worden gegeven, on verschillig of de gemeente dan wel verschillig of de gemeente dan wel het Rijk de kosten betaald. Hij kan er zich echter mede vereenigen, dat eerst aan den betrokken Mini ster wordt gevraagd de kosten alsnog voor rekening der werkverschaffing te nemen, onder voorwaarde, dat hij zich het recht voorbehoudt bii niet- inwilliging van het verzoek alsnog met een voorstel te komen om de kosten voor rekening der gemeente te nemen. Het lid Schaap is ook van meening üat het in dit geval voorzichtiger is eerst het oordeel van den iMinister te vragen. Na nog eenige bespreking wordt m.a.s. overeenkomstig het voorstel van het lid Holster besloten. De Voorzitter deelt vervolgens me de, dat indertijd besloten is aan de arbeiders bii werkverschaffing, van wie de eerste 2 dagen der werkweek wordt ingehouden als pendagen. het loon die 2 dagen van gemeentewege bij wijze van voorschot uit te betalen, ■onder bepaling dat het ontvangen be drag later moet worden terugbetaald. Tot op heden is echter van terugbe taling nog niets gekomen en hii ver zoekt den raad een uitspraak of met het uitbetalen van de pendagen moet worden doorgegaan. 1 Na eenige bespreking wordt m.a.s. besloten hiermede door te gaan en de arbeiders, die dit wenschen. het bedrag der pendagen bii voorschot uit te betalen, onder voorwaarde, dat dit door hen moet worden terugbe taald. De Voorzitter deelt tevens mede. Idat in Januari jl. aan eenige fabrieks arbeiders overeenkomstig de regelen van de steunregeling de wachtdagen. die de werklooze arbeiders moeten doormaken, alvorens zii gerechtigd zijn uit hun werkloozenkas steun te idfiTvangen, zijn uitbetaald geworden. 'Aangezien zich thans weder een werk looze heeft aangemeld, met verzoek om uitbetaling voor de wachtdagen. verzoekt hij den raad zich uit te spre ken of hiermede moet worden door gegaan, Hij merkt nog op, dat enkel eenige fabrieksarbeiders zich indertijd hiervoor hebben aangemeld. Na eenige bespreking wordt met algémeene stemmen besloten in het vervolg de wachtdagen volgens de bepalingen van de steunregeling door het Burgerlijk Armbestuur te doen uitbetalen, dat elk geval op zich zelf zal beoordeelen. Vervolgens is aan de orde de voor- loopige vaststelling van de gemeente rekening over het jaar 1931. De in de vorige vergadering benoemde commissie van onderzoek brengt bii monde van het lid van Wendel de Joode verslag uit, hierop neerko mende, dat de commissie de rekening met alle daarbij behoorende beschei den heeft onderzocht en in orde heeft bevonden, weshalve zii den raad tot voorloopige vaststelling kan advisee- ren. Daarna wordt met 4 stemmen be sloten de rekening over het jaar 1931 voorloopig vast te stellen, wat den gewonen dienst betreft in ontvang sten op f69527.47, in uitgaven op f59552.09, alzoo sluitende met een batig slot van f9975,38 en in den ka- pitaaldienst in ontvangsten op een bedrag van f65566,09, in uitgaven op f 69849.84, alzoo sluitende met een nadeelig slot van f4283,75. De beide wethouders hebben zich ingevolge het bepaalde in artikel 257. 2e lid der gemeentewet van mede- Stemmen onthouden. Daarna komt aan de orde de vast stelling van de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over het jaar '31. Als lid der commissie van onderzoek bréngt de heer van Wendel de Joode verslag uiteen deelt mede. dat een en ander in orde is bevonden. De aandacht der commissie is er echter opgevallen dat blijkens de bii lagen er eenige kleine bedragen zijn besteed voor ingeleverde bonnen door niet- inwoners, hetwelk de commissie min der juist acht. DE ONLUSTEN IN SPANJE. Soldaten en politie probeeren de betoogende menigte uiteen te drijven. Na eenige bespreking wordt de re kening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1931 goedgekeurd in ont vangsten op. f4574,881/2, in uitgaven op f4539.59, alzoo sluitende met een batig slot van f 35-291/s,. Op voorstel van B. en W. wordt vervolgens met algemeene stemmen opnieuw vastgesteld een verordening tot heffing van rechten voor het ge bruik der aanlegplaats buiten de Wa terpoort, welke opnieuw ter goedkeu ring moet worden ingezonden, aan gezien de Koninklijke goedkeu ring slechts tot 1 Januari a.s. is Ver leend. Door den Voorzitter worden daar na benoemd tot leden der commissie van onderzoek der gemeente-begroo ting voor het jaar 1933 de heeren Kuijpers, Spiering en Schaap. Vervolgens komt ter tafel het ver zoek van het bestuur der Chr. Land bouwschool te Andel, waarover in de vorige vergadering de stemmen heb ben gestaakt, om een subsidie te willen beschikbaar stellen ten behoe ve van de school ten bedrage van f 5,voor eiken leerling uit de ge meente, die de school bezoekt. Aangezien het lid Schaap bii de vorige behandeling nog geen deel van den raad uitmaakte, zegt hii thans, dat hii het in het belang van den landbouw in deze streek acht zijn stem te geven voor inwilliging van het verzoek, te meer daar het slechts een kleine subsidie betreft, als ge zien wordt op de groote sommen welke de gemeente moet betalen voor leerlingen die een hoogere Bur gerschool of Gymnasium bezoeken. Hii is echter van meening, dat in dien door de school een beroep wordt gedaan op de openbare kas. hii dan ook verwacht dat ten aanzien der benoeming van leden van het be stuur der school en van de commissie van toezicht een ruimer standpunt zal worden ingenomen. Thans is als eisch gesteld voor het bekleeden van een dezer functies, dat betrokkene lid is van den Chr. Boeren- en Tuin der sbond. Na nog eenige bespreking wordt met 4 tegen 2 stemmen, die der leden Vi veen en Kuijpers, besloten voor het jaar 1932 de gevraagde subsidie van f5. per leerling te verleenen. Maandag vertrok van het station Drunen —Beusden de extra trein der processie HeusdenKevelaer en onder- hoorige plaatsen naar het genade-oord Kevelaer. Deze bedevaart, onder leiding van den Directeur, den HoogEerw. Heer Deken Wouters, mocht zich in 'n 400-tal pelgrims verheugen. De processie werd begunstigd door prachtig weer. Dinsdag avond arriveerden allen in goeden wel stand en de pelgrims voor Heusden werden per extra bus thuis gebracht vanaf het station DrunenHeusden. Bii Kon. Besluit van 10 Au gustus zijn tot leden en plaatsver vangende leden der commissie voor crisispachtzaken in het kanton Heus den benoemd de heeren 1. A. D. v. d. Schans te Andel. en tot zijne plaatsvervangers W. G. Onze dorpsgenoot G. Vos, korporaal bij de Militaire Politie te 's Bosch, be haalde aldaar het diploma van de Bossche Reddingsbrigade. DUSSEN. Op 1, 2 en 3 September a. s. zal in de Pastorie der Ned. Herv. Kerk alhier een Bazar worden gehouden ten bate van het Vereenigingslokaal (Consistorie). Reeds geruimen tijd zijn verschillende dames druk bezig met het vervaardigen van handwerken, terwijl ook reeds vele firma's en particulieren van hun belang stelling in dit goede werk blijk gaven door het schenken van een bijdrage. Het bestuur bestaande uit de dames A. de Boer Kielman, Presidente; W. J. Schorer, SecretaresseH. van Krimpen, de WaardTe Werkendam"en C. G. Üe Penningmeesteresse; H. Lansdaal-de Wind, Jong te Almkerk. H. Millenaarde Graaft, A. Boender en Onze stadgenoot, de heer J. Ver schuur, slaagde voor de acte L. O. tee kenen. De geslaagde genoot zijn oplek ding van onzen oud-stadgenoot, de heer M. v. d. Pol. ALMKERK. Op het Donderdag 48 dezer ge houden Nationaal Muziek en Zangconcours te 's-Gravenzande, behaalde de Chr. Gem. Zangvereen. „Hallelujha" alhier de le prijs in de 2e afdeeling. CAPELLE. Door den bouwkundige, den heer H. J. Versteeg, werd j 1. Woensdagavond 7 uur in de Consistoriekamer der Ned. "Herv. Kerk namens het College van Kerk voogden en Notabelen der Ned. Herv. Gemeente alhier het bouwen van een Pastorie in de Kom te dezer plaatse aanbesteed. De begrooting voor dit werk bedroeg f 11900.-. Ingeschreven werd als volgt Het is te hopen, dat velen zich begin September zullen opmaken naar de Bazar om mede te werken aan het welslagen van dit mooie plan. WIJK EN AALBURG. 't Is eenvoudig geweldig, hoe zich de watersport ontwikkelt. De stoot daar toe gaven de heeren van Alphen verle den zomer reeds, toen zij eerst een roei-, toen een zeil-, later een mo< torboot bouwden. Zóó aanstekelijk heeft dit gewerkt, dat ook anderen bootjes en cano's bouwden. Een 5-tal jonge lui zelfs, waaronder een handige tim merman bouwden zich een mooie 4- riems Wherry, waarbij de heer Dr. van Gulik uit Heusden, een echt water sportman, zich verdienstelijk maakte door hen te onderrichten in de roei- kunst, zoodat de Maas soms wemelt van zeilers, roeiers, cano's en zwem mers. Bij zeilweer komt voorts de Bos sche zeilclub „de Vickings" met eenige zeiljachten het roeiersaspect verhoogen. Een even interressant als vermakelijk dus worden gesproken van een schitterend succes, dat tot groote eer strekt voor den directeur, den heer C. J. M. Merkx uit Heusden en de leden der vereeniging. tTegen elf uur brachten de bussen het gezelschap weder in de gemeente, waar de vereenigiDg door een talrijk publiek en de fanfare „Oefening en Uitspanning" werd opgewacht. De Voorzitter dezer ver eeniging wenschte Directeur, bestuur en leden namens zijn vereeniging geluk met het behaalde succes en spoorde hen aan op den ingeslagen weg voort te blijven gaan. Hierna ging het naar het café van de Wed. v. d. Maaden, waar men nog eenige oogenblikken gezellig bijeen bleef. De Voorzitter de heer v. Alphen en de eere-Voorzitter, de heer K. v. d. Velden, der zangvereeniging, dankten voor de betoonde belangstelling. WOUDRICHEM. Veiling van 17 Aug. Noord Holl. Suikerperen I 5x/26x/2 ct. idem II 2V3—3Vsct. Keswich Codlen 9 10 ct. Snijboonen ö1/^ 6 ct. Princesseboonen 9 10 ct. Alles per K.G. Eigenheimers f 4 00 - f 1,45 Blauwpitten f 1,00f 1,40 Bevelanders f 1,35 Alles per H.L. Door den Directeur-Generaal der Posterijen enz. te 's-Gravenhage is aan het Gemeentebestuur alhier medegedeeld, dat voorhands geen verdere wijziging zal worden aangebracht in het aantal post verbindingen in deze gemeente. Voor het bouwen van een boerderij voor den heer C. Vink Azn. Jr. alhier, was laagste inschrijver de heer P. van Straten Jr. alhier voor de som van f 4475 aan wien het werk is gegund. De keuring van springstieren zal voor deze gemeente plaats hebben te Almkerk op 42 September a.s, des nam. 3.30 uur. De marechaussee's Brens en Gravendeel van de Brigade alhier, zijn beiden geslaagd voor het z.g. schoolexamen. De heer G. Werther alhier is toegelaten tot de 2e klasse van de Rijks kweekschool voor onderwijzers te Gorin- chem. De gemengde zangvereeniging „Altena" alhier, behaalde onder leiding van den heer A. W. Havelaar, op het Woensdag j.l. te IJsselstein gehouden concours een 2e prijs met 292 punten in de afd. Uitmuntendheid, WELL. De echtelieden Johannes Oomen en Neeltje Groeneveld hopen op 24 Au gustus a.s. den dag te herdenken, dat zij voor 50 jaar door den echt werden verbonden. WAARDHUIZEN. De zangvereen. „Hallelujha" be haalde Woensdag op liet concours te IJselstein een tweede prijs in de der de afdeeling. Het muziekkorps „Juliana", dat Don derdag moest opkomen is door om standigheden niet gegaan. WAALWIJK. Bij Koninklijk besluit ziijn be noemd tot deskundig bijzitter in de AANVR4GEN RIJ- EN NUMMER- BEWIJZEN. Herhaalde malen komt het voor, dat aanvragen om een rijbewijs rechtstreeks aan de provinciale griffie worden op gezonden. Dit geeft aanzienlijke vertraging in de afdoening. De aandacht wordt er daarom nog maals op gevestigd, dat rijbewyzen moeten worden aangevraagd bij den burgemeester der woonplaats van belanghebbende, bij wien tegelijk de verschuldigde leges be- hooren te worden voldaan. Het aanvragen van nummerbewijzen kan zoowel bij de provinciale griffie als bij den burgemeester der woonplaats geschieden onder opgaaf van den juisten naam, voornamen (voluit) en adres. HEUSDEN. Zaterdag hebben de eindwedstrijden plaats van de serie, uitgeschreven door de v.v. „L.O.N.G.A." Het programma luidt 3 4 uur. „D.H.C. Haarsteeg„P.S.V." Heusden. 4—5 uur. „B.S.V." Besoyen „Rood- broeken" Wijk. Verliezersronde om 3e en 4e prijs. 11980.— 41978 11891.— 11770.— 41580.— 41193 11129.— 10855 &1/2—6V2 uur- 68/473/4 uur. A. Witlox en Zn, Vught H. P. Spuybroek, Raamsdonk A. Molewyk, Raamsdonksveer Wagemakers en Rosenbrand Capelle P. A. Kramer, Genderen Fa. v Alphen, Oosterhout C Vos, Meeuwen G. Baale, Waspik Verduyn en v. Ommeren, Raamsdonksveer A. de Grauw, Waspik J. v. d. Broek, Waspik D. P. van Suylekom en Zn. Raamsdonk Gunning volgens bestek. Op 12 Sept. e.k., des voormiddags 11 uur zal te Waalwyk de keuring van Springstieren uit deze gemeente plaats hebben. Reeds eenige tijd worden in deze provincie pogingen aangewend om, in navolging van verschillende andere pro vincies des lands, te komen tot oprichting van een Zuid-Nederlandschen Bond van Christelijke Muziekcorpsen. Te dien einde heeft zich een voorloopig comité gevormd, waarvan het secretariaat gevestigd is te Eindhoven, Martinusstraat 27. Het voor loopig comité belegt, ter bespreking der plannen, een vergadering op Zaterdag 27 Aug. a.s., des namiddags 4 uur in het Geheelonthouders-Koffiehuis te 's-Her- togenbosch. Voor deze bijeenkomst is aan een 60-tal vereenigingen in het Zuiden een uitnoodiging verzonden. experiment vormt de z.g. „Aqua play- Kamer van Crisis-Rechtzaken van het f12671.ning" een Engelsche sport, waarbij een Kantongerecht Waalwijk: 12495.man op een plank achter een motor- 1. J. Huisman te Capelle en tot zijn 12450.bootje met groote snelheid wordt voort- plaatsvervangers a W. P. C. Eibers te gesleept. De kunst is. dan om staande te Waalwijk, Grootestraat 141 en b G. R. 12300.blijven. Inderdaad is de plaats ervoor van de Ven, burgemeester van Vlijmen; ideaal. Immers nog geen 100Ó M. uit2. M. van Halder te Drunen en tot zijn elkaar liggen 2 rivierdriesprongen bij plaatsvervangers a J. van Lier te Loon de groote brug en bij Aalburg, voorts op Zand, Molenstraat 22 en b Jan van is de zwemgelegenheid in het helder Loon te Waalwijk, stroomwater om van te watertanden; een zacht glooiende veilige zandbodem wel 500 meter lang en plm. 50 M. in de rivier en beschut achter bosch. .Jl. Z ALTBOMMEL. Veiling 17 Aug. Deutsch Evern le srt. 31 ct.; moerbei- Zondagmiddag lagen tegelijk plm. 150 en 19—20 ct.; morellen 20 ct.; roode „badgasten" op het „strand'' en een bessen 14 t.; reine victoria 22—26 ct.; amateur-fotograaf maakte mooie kiek-witte pruimen 24—26 ct.; Amerikaan- jes. j sche bramen 19 cent per pond; netme- Een bezwaar is, dat men over moet loenen 18—35 ct. per stuk; tomaten A varen, doch we hooren, er komt een |s ct.; id. B 7 off; id!. 'C} 6 ct. per pond; veerman. Nu is dit alles mooi, nuttig elapp's favorite 17—23 ct.calbasperen en gezond, doch een raad zouden wij 11 ct.; citroenperen 7 ct.; dirkjesperen willen geven en een ernstige waarschu wing. Nu dit zoo hard loopt behooren er toezicht en reddingsmiddelen te zijn. 6 ct.; doctor Julius Guillot 1317 ct.; Fransche wijnperen 8 ct.; jutteperen 67 ct.; keizerinnen 7 ct.; kruidperen Al is er oogziende geen gevaar, er kan 67 ct.; oranje bergamofte 4 ct.; peren toch een ongeluk optreden. Daarom: sticht een zwem- en zeilclub, dan kan desnoods het terrein worden gehuurd!, van as 56 ct.; precose de trevoux 9 14 ct.; rooijkesperen 4 ct.; souvenir de congres 17 ct.; suikerperen 610 een man aangesteld, reddingsmiddelen j ct.; wijnperen 1217 ct.; bloemzoet 11 aangeschaft en jaarlijks een wedstrijd ct.; bloemé 11 ct.; bismarck 10—16 ct.; worden georganiseerd. Betaal per lid calville 12—14 ct.; cox pomona 10 ct.; een kleine contributie, dan komt de zaak charle mowski 12 ct.; gamersche zuur in órde. Zwemmen moet elke Hollander \220 ct.; glasappelen 8—12 eb; kes- en elke Hollandsche kennen, dat is ge- wick 10—13 ct.; oogstappel 10—11 ct.; zond, dat is een algemeen belang. WIJK. De gemengde zangvereeniging „Con J.l. Dinsdagmiddag geraakte aan de Winterdijk G. V. op onverklaarbare r> a a a 1 j jl- I ï- j Amore" alhier, nam Donderdag deel aan Winnaarsronde om le wnze, in de achter haar woning liggende Ja r> 0 1 r, j j j j 1 het Concours dat gehouden werd te 's-Gra- en 2e prys. wiel. Door omwonenden werd de drenke- r a ca i- De Donderdagavond gespeelde wedstrijd linge bewusteloos uit het water gehaald, tusschen „L.O N.G.A." en „Hollandia" doch na eenige tjjd kunstmatige adem- vereun.gmgwist het te brengen tot uit Haarsteeg, werd door „L.O.N.G.A."'haling te hebben toegepast, keerde het 3« punten en »erw,erf daardoor den eerste met 4-0 gewonnen. bewustzijn weer. Pr»s mel lof der Met reellt ma8 streepzuur 9 ct.; the queen 1721 ct.; transparant de cronsela 2430 ct.; tri umph de kiel 812 ct.; tuinzoet 8 ct.; tarwe-appel 79 ct.; yellow transparant 22 ct.; id. extra 29 ct.; augurken le srt. 1825 ct.; id. 2e srt. 813 ct. per kg.; witte komkommers 23 ct. per stuk; staaksnijboonen 46 ct.; staak- princessen 610 ct.; stamprincessen 5 10 ct.; perfect 7—9 ct.; spekboonen 6 ct.; spercieboonen 5—8 ct. per kg.; 2. A. W. Verhoeven te Herpt en E. de Rooij, neemt gaarne nog giften in tot zijne plaatsvervangers J. M. Buijs geld of in natura in ontvangst, te Herpt en G. v. d. Beek te Gen- deren. n a a j ij a a. j 1 1. .i l a a l ij venzande en wel in de eerste afdeeling.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 2