En nit 8 dagen Ruimen wij alle restanten GEBRs. BISCliOFF GORINCliEM. Om niets van het thans afgeloopen seizoen over te houden Heeren-Costumes, Regenjassen, Pantalons, Jongens-pakjes in wol en katoen, alsmede Heeren-Overhemden, Zelfbinders, Hoeden, Petten, Sokken, Jongens-Overhemden, Sportkousen, enz. enz. voor Deze extra aanbiedingen gelden vanaf Zaterdag 27 Augustus tot en met Maandag 5 September. Ziet onze speciale etalages, Hoogstraat. "W8 Marktberichten. fMaatselijk Nieuws. y-^V égjgft: £■*- w.- Op alle courante Heeren-Costumes en Regenjassen alsook Kinderpakjes zelfs de allernieuwste geven wij gedurende deze 8 dagen 20°0 korting. Deze aanbiedingen gaan voor ons ge paard met zeer groote verliezen, wij zijn echter vast besloten koste wat het kost alle restanten totaal op te ruimen. Profiteert daarom van deze zeldzame gelegenheid. rüi C 'AM, r> v" 's HERTOGENBOSCH, 24 Aug. Op de markt van heden waren aange voerd 1781 stuks, 968 stuks hoornvee,, 646 biggen, 27 zeugen, 11 schapen of lammeren en 99 kalveren. De prijzen waren als volgt Kalfkoeien van f140 tot 1230 per stuk Kalfvaarzen 130 200 Magere Ossen OA A en Koeien 80 150 Vette Ossen en) le kw. 2633 p. pond Koeien 2e 23 —29 Pinken van f 70.tot f 160.p. st. Zeugen 30.60. Biggen 6.— 11.— 6.- 14.— Schapen Lammeren Handel vet vee vlugger dan vorige week, prijzen hetzelfdeKalfkoeien en vaarzen handel flauw, lagere prijzen Magere ossen en koeien handel flauw Pinken stil Vette varkens prijshoudend met Sekine; A. van Geloven met Tippy; Kalveren stil; Afloop der markt zeer kalm. Leo Swagemakers met Weisze Flieder; F. van Rijswijk met White Soeks. GORINCHEM, 22 Aug. j L)e verwachting is, dat nog meerde- Op de eierveiling van heden waren re deelnemers zich zullen aanmelden, aangevoerd 39.719 stuks. doch voor de liefhebbers en kenners naar aan de Hoofdstraat. Des avonds zal de Chr. zangvereeniging „Halleluja" en „Excelsior"' en het fanfarecorps „Euterpe", een concert ten beste geven. In den voormiddag vinden de kinder spelen plaats, terwijl van 11 tot 12 uur een voetbalwedstrijd wordt gehouen. Van 1.30 tot 5 uur worden Volksspelen gehouden, opgeluisterd door muziek. Een zeer aantrekkelijk gedeelte van het programma vormt het Olympisch springconcours, te houden door de le den der Tiiburgsche Paardensportver- eeniging, die zooals bekend, tot de beste ruiters van ons land foehooren en ongetwijfeld zeer goed werk zullen laten zien. De volgende heeren hebben zich reeds bereid verklaard om aan het springconcours deel te nemen: Rud. van Puyenbroek met Tom; de zelfde met Rosette; J. Stevens .met Cap el; H. van Geloven met Luca; An- toon Vogels met Mia; Max Goyaerts De prijzen varieerden Kippeneieren f 2.90f 3.90 Eendeneieren f2.80f 0.00 Jongehenne eieren f 1 70 per 100 stuks. van de paardensport, die weten op welk een hoog peil het springwerk tier Tii burgsche ruiters staat, geeft de boven staande lijst reeds voldoende zekerheid, dat het concours interessant zal worden. De verwachting is dan ook, dat een BREDA, 24 Aug. talrijk publiek van zijn belangstelling Op de paardenmarkt van heden werden zal doen blijken. Het concours (heeft aangevoerd 136 paarden. plaats van 5 tot 6 luur. De handel over het geheel traag. Voor ververschingen van goede kwa- Prijzen liteit tegen redelijke prijzen wordt ge- Werkpaarden f140.tot f200.zorgd. 2y2-jarige paarden f225.tot f300. Jaarlingen f100.tot f160. f 80.— tot f175.— Hitten Veulens AALBURG. Maandag 29 Augustus, 's avonds om "half zeven (O.T.), hoopt Ds. La- main uit Rotterdam voor de Ger. gem. alhier op te treden, DUSSEN. De bazar, die, zoo als bekend ge maakt is, op 1, 2 en 3 September al hier gehouden zal worden, wordt ge opend op Donderdagmiddag 6 uur Z.T.) Op Vrijdag en Zaterdag zal de ba zar om 2 uur (Z.T.) een aanvang ne men. De toegangsprijs is 10 cent. Voor kinderen beneden 14 jaar is de toegang vrij. (Zie advertentie.) 's GRAVENMOER. De heer W. H. Dekkers, voor zitter ter tuinbouwvereeniging, heeft als zoodanig bedankt. De bloemist P. v. d. Dussen Pz. alhier, had het ongeluk bij het glazen wasschen van een bloemenkast, er door heen te vallen. Hij bekwam daarbij' zul ke bloedende verwondingen, dat ter stond geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Woensdag 31 Aug. a.s. zal de verjaardag van H.M. de Koningin al hier op feestelijke wijze herdacht wor den op een weiland van den heer Mille- IIERPT. Het bestuur van het Waterschap Herpt en het Herptsche veld heeft van f 40.tot f120.den Rijks-Waterstaat toestemming ge kregen om de polderpomp te plaatsen op den duikejr in den Zuider Bandijk alhier. Hierdoor zal het hooggeleden gedeelte van den polder in den zomer tijd, als het drinkwater gewoonlijk schaarsch is, van water kunnen worden voorzien, zoodat binnenkort de pomp- installatie aan de gestelde eischen ge heel zal kunnen voldoen. 's-HERTOGENBOSCH. Woensdagmorgen om 11 uur had in het Gouvernementsgebouw vanwege den hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in de directie N -Br. de aanbesteding plaats van een stoompont met toebehooren ten behoeve van het Moerdijksche veer. Er waren 28 inschrijvingsbiljetten. Firma Pen en Baudoin, D'recht f 131.975 N.V. Scheepsbouwwerf De Klop, Sliedrecht f 138.680 N.V Scheepsbouwwerf v.h. De Groot en De Vliet, Slikkerveer f 159.500 N.V. Scheepsbouwbedrijf De Merwede f 134 110 Meijer en Co.'s Scheepsbouw, Zaltbommel - 131 900 Machinefabriek en Ketel makerij, Dordrecht - 149.350 De Haan en Uerlemans, Heusden - 149.400 Idem (bij levering door ver schillende machinefebrieken - 147 400 N.V. Scheepswerf Verhali te Gend bij Nijmegen - 139.900 Nederl. Dokmij N.V te Noorder-IJ polder A'dam N. - 168.050 Lit en Modern Scheepsbouw, Rotterdam - 164.500 N.V. Scheepswerf De Biesbosch, Dordrecht - 146.843 N.V. Intern. Scheepsbouwmij. De Maas, Slikkerveer - 179.000 N.V. Boelens' Scheepswerven, Bolnes - 158.700 N.V. Werf Gusto v.h. Smulders, Schiedam - 157.600 J. en K. Smits Scheepswerven, Kinderdijk - 158.950 N.V. Scheepswerf Th. Jonker, Hendrik Ido Ambacht - 144.000 - 161.850 (bij levering van verschillende machine installaties N.V. Stoomboothellingmij. Arnhem - 155.000 N.V. Rotterdamsche Droogdok maatschappij - 149.000 Firma Velt en Zn., Capelle a. d. IJssel - 139.700 N.V. Ind. Mij. De Noord, Alblasserdam - 162.050 Idem (bij levering - 134.625! van verschillende - 137 700 machine-installaties) - 139.050 - 142.550 N.V. Mij. voor Scheepsbouw Fijenoord en N.V. Wilton's Scheepswerven - 183.000 N.V. Machinefabriek en Scheeps werf P. Smit Jr., R'dam - 151.700 N.V. Verschuur en Co's Scheepswerf - 179.400 N.V. Kon. Mij. De Schelde, Vlissingen - 158.600 N.V. Machine-fabriek Holland, Hardinxveld - 136 300 N.V. Machine-fabriek v.h. H. J. Koopman, Dordrecht - 183.000 - 184.500 (bij verschillende stuuruitrusting) NIEUWENDIJK. De eieren werden deze week ver handeld voor 21/2 tot 31/2 ct. per stuk. De landbouwer W. S. had 'het ongeluk, doordat een balk van den as brak, met een wagen koren te kantelen. Deze wagen met koren kwam in den tuin van den heer C. A. Walraven te recht. Het ongeluk liep zonder per soonlijke ongelukken af. Het dochtertje van den heer Adr. M. kreeg, doordat zij een puistje had stuk gekrabd aan haar been, bloedver giftiging, waarom zij zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen van dr. de Vries. RAAMSDONKSVEER. Dhr. B. J. Elsrnan, hoofd der Chr. school op 't Dorp, slaagde voor de acte Landbouwonderwijs. Dè Eerw. Frater Directeur der Theodorusschool, werd benoemd te Til burg aan een der R.K. scholen aldaar. SPRANG. A. s. Woensdag zal de verjaardag van H M. de Koningin met de School jeugd feestelijk herdacht worden. 's Morgens optocht door het dorp en 's Middags tractatie op het schoolplein. VEEN. Dinsdagavond j.l. is hier onder den naam van „De Trekvogels'' een reis- vereeniging opgericht. Een voorloopig be stuur werd gekozen bestaande uit de volgende personen Th. Mooren, voorz., E. Koldrie, secr. en N. Jiskoot, pennm. Tot commissaris werden gekozen G. Kwetters, J. van Tilburg, H. Roeland en P. d. Dekker. Tevens werd besloten om aan deze vereeniging ook een spaar kas te verbinden. Als penningmeester zal hiervoor fungeeren J. v. d. Velden. Na vaststelling van een reglement werd besloten om Vrijdag 2 Sept. een openbare vergadering te houden, waar gelegenheid gegeven zal worden, om zich op te geven als lid. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, zal door de muziekvereeniging „Wilhelmina" Woens dagavond 31 Augustus een concert gegeven worden. De voetbalvereen „Achilles I" zai 3 Sept. deelnemen aan de door de voetbalvereen. „Voorwaarts" te Aalst uitgeschreven seriewedstrijden. WASPIK. Onze dorpsgenoot de heer A. A. P. Kamp slaagde dezer dage te Breda voor het examen-hoofdakte. Zaterdagmiddag waren eenige personen in het Oude Maasje aan het zwemmen. De 14-jarige S. ver dween plotseling in de diepte. Door plotseling toegeschoten hulp werd de drenkeling spoedig op het droge ge bracht. Van Zondag tot en met Dins dag a.s. wordt alhier de jaarlijksche kermis gehouden-. Verschillende ver makelijkheden zijn reeds op het ker misterrein gearriveerd, waaronder 't bioscoop-theater van Riozzi, het cir cus De Muijnck, luchtschommel, zweefcaroussel, enz. De harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak" geeft a.s. Maandagmorgen om tien uur in de zaal van den heer H. van Ier- sel haar matinéea.s. Dinsdagmor gen treedt in het hotel van den hr. Chr. Montens het duo Krijnen op. In verschillende café's bestaat voorts ge legenheid tot dansen. WELL. Het echtpaar Johannes O omen en Neeltje Groenevel'd vierde Woens dag het zeldzame feit van hun vijftig jarige huwelijks herdenking. Onop gemerkt is dit niet voorbijgegaan. Der traditie getrouw werden hun door de plaatselijke muziekvereeni- gingen seretade's gebracht. De mu ziekvereeniging O.BK. opende. Ver volgens kwam de fanfare Sint Ceaci- lia uit Ammerzoden. De vereenigin- gen werden op gulle en royale wij ze onthaald. De buurt had voor een fraaie eerepoort gezorgd. We hopen dat ze het verdere leven met evenveel opgewektheid en in even goede ge zondheid zullen doorbrengen. WERKENDAM. Met het uitgieten kreeg de hr. B. Baggerman een ketel kokend wa ter over de rechterarm, waardoor dit lichaamsdeel zoodanig verbrandde, dat geneeskundige hulp van Dr. Mijnlieff moest worden verleend. Op polder Muggenwaard (Biesbosch) is een vrachtauto bela den met vlas, doordat de kant weg zakte van het zware gewicht, in een sloot gekanteld, waardoor de gehee- le last er afschoof. Zonder persoon lijke ongelukken en een kleine averij werd de auto weer overeind gezet en opgeladen. De zoon van den heer v. d. St. in de Keizerstraat verwondde de linkerarm, wat zoodanig terecht kwam, dan doktershulp moest wor den ingeroepen. Zaterdag a.s. competitieneder- wedstrijden op het terrein aan den Bandijk. W.V.V. II en Zwaluwenll van Har dinxveld. W.V.V. III en Steeds Hooger II van Zwijndrecht. W.V.V. I en Steeds Hooger I van Zwijndrecht. De Chr. Gem. zangvereen. „Soli Deo Gloria" heeft thans weer een aanvang gemaakt met hare repe tities. Zooals voorheen, wordt ver gaderd des Zondagsnamiddags in de Nutszaal. Als directeur werd be noemd de heer Jac. de Kroon van Gorinchem. Bestuursleden gekozen, voorzitter de heer Fr. Blakkers vice- voorzitter de heer Jac. Kreukniet secretaris de heer J. H. Vinkpen ningmeester de heer C. de Vries en als algemeen adjuncte mej. B. Paans. De vereeniging telt thans 35 le den. WAARDHUIZEN. Dinsdag bracht de tot predikant bij 'de Geref. Kerk beroepen cand. K. Bokma een bezoek aan de gemeente. Des avonds was deze in de consi storie voor belanghebbenden te spre ken. WOUDRICIIEM. Het kantoor van den Rijksontvanger is Woensdag 31 dezer (Koninginnedag) gesloten. Veiling van 24 Aug. Keswick Godlin( I 8y210 ct. p. kg. Idem II 2i/241/2 ct. p. 'kg. Clapps favoriet I 20 ct. p. kg. Noordholl. Suikerperen 8 ct. p. kg. Idem II 5 ct. p. kg. Aardappelen f0.75f 1.25 per H.L. De dekknecht van de veerboot W. Wijnbelt alhier, had dezer dagen het ongeluk zijn arm te breken en'moest zich te Gorinchem ondef geneeskun dige behandeling stellen. De verplichte veiling van vroege aardappelen voor leden der land- ien tuinbouwvereen. „Land van Altena" is na 27 Aug. 1932 vervallen. Na dien datum komen de middagveilingen van aardappelen op Woensdag en Vrijdag te vervallen en kunnen aardappelen ge lijktijdig met het fruit worden aange voerd. ZUILICHEM. Alhier is opgericht een voetbal- vereen., waaraan reeds verscheidene personen lid zijn. Geoefend wordt op een terrein v.d. heer A. de Geus. ZALTBOMMEL. 24 Aug. Op de heden gehcuden veiling werd besteed voor Deutsche Evern I 39 57, Deutsche Evern II 2128, Moerbeien 18, Reine Victoria 1424, Blauwe pruimen 15, Tomaten A 3 ct. Alles per pond. Netmeloenen 1734 ct. per stuk. Beurré de Merorie 12—25, Beurré d'Amalis! 1 17, Clapp's Favorite 1930, Dirkjesperen 6 7, Doctor Julius Guillot 1420, Fransche Wijnperen 7 17, Jutteperen 616, Kruidperen 8, Looyers- peren 716, Perzikperen 7 8, Suiker peren 7 42, Spekperen 3 11, Stoof peren 1015 Trosjesperen 6, Triumph de Vienne 1124, Williams Ducbesse 712, Wijnperen 10 22 ct. Alles per K. G. O— ffiËË&MÈL' "i -iS5peSfc*2£,yb. _.A -=- ..- HALVE PRIJZEN I HALVE PRIJZEN OP. N DE PARADIJSVOGEL" Handel over het geheel zeer kalm.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4