FILMRONDREIS „HEDERLANDSCH FABRIKAAT" Verkrijgbaar bij: Plaatselijk Nieuws. vischruig J. VAN LAARHOVEN, liiimeiilaiid. Trein ontspoord te Utrecht Te Heusden Voorstelling Dinsdag a s. op de Vlschmarkt. „Koopt toch uit den vreemde niet, Wat het eigen land U biedt". Deze spreuk ziet men de laatste dagen vrijwel overal in de winkels hangen op de bekende wandkaarten van de vereeni- ging „Nederlandsch Fabrikaat" Den Haag, die zich ten doel stelt het vervaardigen en het gebruik van Nederlandsche goede ren te bevorderen. Wanneer men denkt, hoe onzen uit voer den laatsten tijd wordt belemmerd en hoe hierdoor de werkeloosheid toeneemt, dan zal men inzien, dat slechts vergrooting van den afzet in het binnenland de in dustrie kan helpen het hoofd boven water te houden. Dit kan slechts geschieden, wanneer een ieder zich beijvert, zooveel mogelijk aan binnenlandsche producten de voorkeur te geven boven buitenlandsche goederen, indien deze door de Nederland sche kunnen worden vervangen. Met het doel, de Nederlanders meer bekendheid by te brengen van de eigen industrie en zoo de leuze „Koopt Neder landsch Fabrikaat" meer ingang te doen vinden, maakt de vereeniging „Nederland sch Fabrikaat" een rondreis door het land per speciaal daarvoor ingerichte auto. met films over de Nederlandsche industrie. Reeds meer dan honderd van dergelijke voorstellingen in de openlucht hadden plaats, en steeds bleek hiervoor groote belangstelling te bestaan, want reeds meer dan 150.000 toeschouwers kwamen de vertooningen bijwonen terwijl voor de algemeene propaganda meer dan 200.000 strooibiljetten, 30.000 vlugschriftjes en 10.000 wandkaarten werden verspreid, ongeacht nog de raambiljetten met aan kondiging van de voorstelling. Dinsdag 30 Augustus zal te Heusden een dergelijke voorstelling worden gegeven op de Vischmarkt, ter gelegenheid van de van 30 Augustus tot 7 September te houden winkelweek. Door de activiteit van de Heusdensche Winkeliersvereeniging wordt aldaar op groote schaal propaganda gemaakt voor het „Nederlandsch Fabri kaat", en ook de filmauto mag daar dus niet ontbreken. Het aanvangsuur is be paald op half tien, na afloop van het concert van de plaatselijke muziekver- eeniging. De navolgende Winkeliers der H.W.V. nemen deel aan de Nederl. Fabrikaatweek van 30 Augustus t/m 7 September, a.s. G. v. Diessen, H. Crijns. H. v. Her waarden, D. v. Herwaarden C. A. Swa- gemakers, Joh8 Vos Kipping, J. H. v. Hoften, Wed. J. Smits, G. v. Eeuwijk, J. Verschure, J. Poddewijn, Firma L. J. Veerman, J. v. Laarhoven, J. v. Bergen- Henegouwen, A. C. Swagemakers, A. Baaijens, F. S. M. Schreuder, Mejufï. Hek- spoor, G. Kieboom, C. v. St. Truijen, B. Stap en A. J. v. d. Kolk. AALBURG. Tot bestuurslid van den Boeren bond alhier is gekozen, de heer Willem van Kuijk, zulks ter vervulling van de! vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Jacob Mans. ANDEL. De uitslag van den 4en wedstrijd in het nederlaag-tournooi tusschen „Sparta" en „Achilles" uit Veen is met 41 gewonnen door Sparta" alhier. Uitslag „S.F.C "Sleeuwijk„Excelsior" Woudrichem 50 voor „Excelsior". „Excelsior" won de uitgeloofde zilveren medaille. BOMMELERWAARD. Het gunstige weer heeft buiten gewoon meegewerkt op den oogst. Al les, ook den hooibouw, liep goed van stapel. Nog enkele stukjes haver en boonen en den akker is, behalve aard appelen en suikerbieten, van zijn rijken last ontdaan. Het koren was best, er is overal; veel stroo op het veld. Wat de aardbeienteelt (welke de laat ste jaren zulk een enorme vlucht heeft genomen) betreft, stemde den verbou wer ten volle tevreden. De campagne werd eveneens met mooi weer be gonnen en is tot het einde toe gebleven en de prijzen lieten niets te wenschen over. Met de steeds toenemende aan- planterij kan men begrijpen, dat de verbouwing ervan tot aller tevreden heid stemt. Wat de aardappelen betreft, de vroegere soorten zijn, wat kwantiteit aangaat, niet het gewenschte en de prijzen laag, van f 1.10 tot f 1.50 naar gelang welke soorten. De late re beloven een goed beschot en wat daar de prijzen van zullen zijn, zal men af moeten wachten. Hooihandel to taal niets. De snijboonenteelt loopt, wat de prijs aangaat, eveneens tegen, het beschot is uitstekend en ze zijn mooi, doch 2, 3 of 4 ct. per kilo, dat ze de laatste dagen golden, is ook let terlijk niets. Handel in - paarden is ook niets en veulens loont niet HET DRAMA TE PUTBROEK. De familie der slachtoffers begeeft zich op weg naar de Rechtzitting. Maandag en Dinsdag behandelde het Gerechtshof te Den Bosch de geruchtmakende strafzaak tegen Henricus en Mathijs Leonardus van den Elzen, jachtopzieners te Echt, beklaagd ter zake, dat zij in den nacht van 27 op 28 November 1931 te Putbroek, gemeente Echt, met voorbedachten rade, drie inwoners van Echt door geweer- en revolverschoten van het leven hebben beroofd. De Roermondsche Rechtbank veroordeelde vader en zoon respectievelijk tot 15 en 8 jaar gevangenisstraf. Het Bossche Gerechtshof eischte 15 jaar gevangenisstraf voor den vader en 4 jaar voor den zoon. de moeite die aan te fokken, op ,de markten loopen de prijzen van 35 tot 75 gulden, met flauwe handel en wei nig aanvoer. Vette varkens blijkt niet alleen niet loonend, maar veeleer een strop, daar moet finaal alles bij. Met de veestapel is het ook treurig gesteld, vaak hoort men, dat fokvee voor twee jaren aangekocht, nu voor de helft der toen besteedde prijs van de hand wordt gedaan. Evenzoo op het land. Dezer dagen werd er nog een perceeltje haver verkocht voor f35 en de verkoopor. moest er f 20 bijpassen, teneinde de pacht en gemaakte kos ten te dekken. Alles bijeen ziet het er niet alleen in de steden, maar ook op het platteland sobertjes uit. DONGEN. De heer A. v. Dongen zial op 11 September een merkwaardig jubileum vieren, op dien dag zal hij 60 jaar lid zijn van de Kon. Harmonie „Musis Sa crum". De heer van Dongen, die be stuurslid is van gemelde muziekvereen., zal op 11 Sept. worden gehuldigd. Door het droevig ongeluk, dat dezef dagen aan een onzer plaatsge- nooten het leven kostte, is de aan dacht weer eens gevestigd op de zeer gevaarlijke bocht in den Reijenschen weg nabij de Hespel. De politie heeft daar gecontroleerd en bemerkt, dat b.v. een automobilist met een veel te groo te vaart over het fietspad reed. Hij werd daarover onderhouden door de politie, wist ook wel, dat door eenzelfde roekeloosheid een meisje was gedood, maar nam het geval zeer kalm op. Men zou kunnen -spreken van gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel bij sommi ge automobilisten. Evenwel moet ook worden opgemerkt, dat op dit punt van onze gemeente geen maximum snel heid staat aangegeven en dat er even min een bord is geplaatst, die waar schuwt voor deze gevaarlijke bocht. Een dergelijke voorzorgsmaatregel was niet overbodig. De aanwijzingen zijn bij het toenemende verkeer in onze ge meente tot op heden wel wat spaar zaam geplaatst. NEDERIIEMERT. Zaterdag j.l. hadden onder veel belangstelling de voetbalwedstrijden plaats uitgeschreven door de v.v. D.O.S. alhier. Allereerst trad in het veld D.O.S. I tegen N.O.A.D. II uit Wijk. D.O.S, slaagde er niet in deze wedstrijd te winnen, ^zoodat het einde kwam met 10 ,voor N.O.A.D. II, waardoor deze dus in het bezit kwam van de uitgeloof de medaille. Daarna begonnen de seriewedstrij den. Voorwaarts I uit Aalst kwam te gen De Zwaluwen I uit Brakel, welke na een spannenden wedstrijd eindigde met ,den stand 00. Door het geven van 5 strafschoten werd gewonnen door Voorwaarts I m'et 32. Toen kwam |D.V.O. I uit Kerkwijk tegen N.O.A.D. I uit Wijk, welke wedstrijd eindigde met 20 voor N.O.A.D. I. Zaterdag ,a.s. zullen d'e winnaars elkaar bestrijden. Voorwaarts uit Aalst tegen N.O.A.D. uit Wijk. Aanvang 6 uur. Tevens zal een wedstrijd gespeeld wor den door D.O.S. II alhier en D.V.O. II uit Kerkwijk. Hiervoor is ook een nfedaille uitgeloofd. RIJSWIJK. De Afd. van den Chr. Nationalen werkmansbond alhier is toegetreden tot den opgerichten Ring van Afdeelingen van dien Bond. SLEEUWIJK. De voetbalvereeniging „S. F. C." speelde Zaterdag j.l. een wedstrijd tegen de v.v. „Excelsior 1" uit Woudrichem. „S F.C." verloor deze wedstrijd met 5-0. SPRANG-CAPELLE. Als naar gewoonte heeft het be stuur der Chr. Oranjevereeniging „Het drievoudig Snoer", de onderscheidene schoolkinderfeestcomité's op een door haar belegde 'Vergadering uitgenoodigd, om met elkander te bespreken, op wel ke manier de verjaardag van H.M. de Koningin zal moeten worden gevierd. Na breedvoerige bespreking werd beslo ten ook dit jaar Oranjedag te vieren, maar gezien de tijdsomstandigheden, eenvoudige en sobere wijze. Het orga- niseeren van kinderspelen zal ditmaal achterwege worden gelaten. Elke school zal op eigen wijze, maar binnen het raam der overeenkomst, Koninginnefeest vieren. Wat betreft de viering door de volwassenen, heeft de Oranjevereeni ging besloten, dit jaar te volstaan met het dóén geven van een avondconcert door middel van de zang- en muziek verenigingen der gemeente. Op een desbetreffend verzoek verklaarden zich hiertoe bereid de beide zangverenigin gen te Sprang en de muziekvereni ging „Sirena" te Vrijhoeve. Dit con cert zal nu plaats vinden op 31 Aug., te beginnen des avonds c.a. 7 uur op het plein voor 'het raadhuis te Vrijh. Capelle. Alle burgers van Sprang-Capelle wor den opgewekt tot een sobere, maar niet temin dankbare herdenking, waarbij de vlaggen worden uitgestoken; de klok ken zullen beieren en 's avonds zullen stem en instrumenten de vreugde ver- God spare en zegene onze geëerbie digde Vorstinne en Haar Huis tot in lengte van dagen. VEEN. Dat de door de muziekvereniging gegeven concerten zeer in de smaak vallen bewees zeker wel het groote publiek dat zich Zaterdagavond j.l. voor het school plein verzameld had. Hoewel het weer geweldig warm was, werden er nog ver schillende nummers als toegift gegeven zoodat het half twaalf geworden was eer men eindigde. Enkele dames verkochten bloempjes en konden f19 afdragen voor de kas der vereeniging. WAALWIJK. Onder architectuur van den heer J. A. Lelieveld uit Hilligersberg werd in Hotel Verwiel alhier aanbesteed de uit breiding der schoenfabriek der N. V. Ivo van Haren's schoenfabriek alhier. De uitslag was als volgt Aannemers-Mij J. P. van Eesteren, Rotterdam f 16 700. v. Erve, Oss 15.888. P. Kramer, Genderen 15.380. Wed. A. Aarts en Zn., Waalwijk 15.210. M. Drijvers,'s-Hertogenbosch 15.190. H. M. Kramer, Waalwijk 14.990 H. Aarts, Tilburg 14.889. H. Maas, Waalwijk 14 839. A. v Hulten-Krol, Waalwijk 14.836. H. Wijnands, Waalwijk 14.462. P. Mooy en J. Leytens, Raamsdonk 13.800. C. Timmermans, Sprang 13.698. J. W. Nieuwenhuizeri, Sprang 13.545. C?ev«2!igeu mef Weinberg^ Markt 91 T e 1. No. 22. Hengelsportliefhebbers JE ADRES IS en BLIJFT te HEUSDEN EN GROS. EN DETAIL. SLACHTOFFERS VAN DE WARMTE. Te Warfstermolen is de arbeider W. de Vries, die werkzaamheden verrichtte bij de stoomdorschmachine, door de warmte bevangen. Zijn toestand is ernstig. Door de warmte zijn te Bedum en te Scheemda verschillende landarbeiders on wel geworden. Een van hen, de arbeider B. M., die werkzaam was op een dorsch- machine, is overleden,. Hij laat een vrouw en twee kinderen na. Te Vijfhuizen is tengevolge van de hitte overleden een kindje van zes maan den van het echtpaar S. aan den IJ weg aldaar. O DOOR DE HITTE KRANKZINNIG GEWORDEN. De landbouwer P. K. uit Weert, die vermist werd, is teruggevonden, in de bosschen, waar hij ronddoolde. K. was tengevolge van de hitte krankzinnig ge worden en is naar het krankzinnigen gesticht te Venray overgebracht. O— VERDRONKEN. Bij het zwemmen is de 23-jarige pianist Bakker, te Onderaijk (N.-Holland) ver dronken. Te Huissen bij Arnhem is de 19-jarige W. Perfors, uit Westerfoort by het zwem men verdronken. Men meldt uit Ravenstein In een onbewaakt oogenblik geraakte gisteravond het 1V2-jarig kind van R. Lansdaal alhier in een breede sloot achter diens huis. De arme kleine werd eenigen tijd later levenloos opgehaald. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Dinsdagmiddag is op de spoorlijn tus schen De Klomp en halte Heuvelschesteeg onder de gemeente Amerongen, een man van middelbaren leeftijd uit den trein gevallen. De machinist stopte en reed onmiddellijk terug naar de plaats waar de man was gevallen. Een geneesheer, die toevallig in den trein zat, constateerde dat het slachtoffer reeds was overleden, tengevolge van een schedelfractuur. De man bleek te zijn de schipper W. van Schaick te Rotterdam. De trein, welke van Arnhem kwam, had een kwartier vertraging. O— GEEN KOUD WATER DRINKEN ALS MEN WARM IS. De 18-jarige K. v. d. W. te Woensel, die zeer verhit door het voetballen thuis kwam en ettelijke glazen koud water dronk, overleed spoedig hierna. O— De volontair ter gemeente-secretarie te Borne, Mensink, reed op den weg naar Hengelo een langzaam rijdende auto links voorbij, juist toen een vrachtauto van Hengelo kwam. De wielrijder kreeg eerst een klap van den richtingwijzer en daarna een van den achterkant van de vrachtauto. Belusteloos en ernstig gewond werd M. in het ziekenhuis te Hengelo opgenomen. u TANTE POST. Zestien jaar geleden verzond de heer W. Beke te Woerden, toen hij in Leiden in dienst was als militair, een prentbrief kaart aan zijn familie te Woerden. Eerst dezer dagen werd de kaart aan het adres bezorgd. O Hedenmorgen begaf de 70-jarige mej. T. Rietdijk te Ridderkerk zich naar de autobus van de Ragom. Zij schijnt zich daarbij te veel te hebben gehaast, want bij de garage zeeg zij plotseling in een. De ontboden geneesheer constateerde den dood. O— VIER POOTEN AAN EEN KIP. Men schrijft uit Eindhoven Bij de familie Spoorenberg op den Demer is in het hoenderhok een kippetje geboren met vier pooten. Met twee pootjes loopt het kleintje rustig voort, terwijl de twee andere kalm achteraan sleepen. Men wacht nu af, of de kip later ook dubbel zooveel eieren leggen zal. O— ONEERLIJKE DIENSTBODE. Horloge in den mond. Bij een familie te Den Haag werden den laatsten tijd sigaren, sigaretten en huishoudelijke artikelen vermist. Hiervan werd de 29 jarige dienstbode verdacht, die door de politie is aangehouden. De vermiste voorwerpen werden op het meisje gevonden. Bij „fouilleering" bleek, dat de dienstbode in haar mond een gouden horloge had, gewikkeld in een zijden doekje. Ook dit horloge bleek te zijn gestolen. De dienstbode is in arrest gesteld. Hoofdgeleider gedood. Woensdagmorgen vroeg, toen de goede rentrein uit Amsterdam (Rietlanden) om 5 u. 24 te Utrecht het station binnen kwam, zijn aan het einde van het derde perron vijf wagens ontspoord, waarbij de hoofdgeleider Kloeke uit Amsterdam werd gedood. Het ongeval geschiedde, doordat een losse wagen niet geheel was vrijgemaakt van het binnenkomende spoor. De botsing was zoo hevig, dat de hoofdgeleider met zitplaats en al uit den bagagewagen werd gerukt en daarbij onder één van de om vallende wagens terecht kwam. Het kostte groote moeite, het lichaam te bevrijden. De materieele schade is aanzienlijk. Het spoor werd ontzet en een gedeelte van de seininrichting kreeg averij. Men is onmiddellijk met het opruimingswerk begonnen, zoodat men hoopt, het baanvak voor den avond, wanneer nieuwe goederen treinen moeten passeeren, te hebben her steld. O KRABT GEEN PUISTJES OPEN. Mej. A. R. v. L. te Tiburg krabde een puistje aan de warg stuk, waardoor bloed vergiftiging ontstond, aan de gevolgen waarvan zij onder hevige pijnen is over leden. O OP ONBEWAAKTEN OVERWEG GEDOOD. Een zekere E. Schel, weduwnaar en vader van acht kinderen, wonende te Rosmalen (N.-Br.) is op den onbewaakten overweg door een passeerenden trein ge grepen en op slag gedood. o LEERFABRIEK TE BUSSUM AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak is brand uit gebroken in de leerfabriek aan den Hui- zerweg te Bussum. De groote voorraden buffelhuiden, die lagen opgeslagen of op den droogzolder hingen, waren een dank baar voedsel voor het vuur. Twee motorbrandspuiten werkten met vijf stralen. Slechts de muren staan nog overeind. Inwendig zal niets kunnen worden behouden. De fabriek is op beurspolis verzekerd tot een bedrag van 3Yg ton. —O— —O— —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 6