P. J. SGHETSELAAR Spreekuren 10-12 en 1-3 M. BAX JZN. Bijbels en Kerkboeken Luxe Auto's te huur Auto rijden te leeren. AANLEG VAN POMPEN ENZ. Schoolschriften- verlaging. vanaf 1\ cent p. stuk. 10 stuks 20 cent. HERMAN CAARLS Vragen op rechtskundig gebied (Abonné's kunnen in deze rubriek GRATIS vragen stellen). Heeft een dienstmeisje (inwonend) recht op vacantie? Zoo ja, hoe lang? Is de mevrouw, bij wie ze in betrekking is, verplicht kostgeld en salaris te be talen voor de vacantie? Zoo ja, hoe veel bedraagt dit? G. H. J. M. Mag ik in een nieuw te bouwen pand, dat gebouwd wordt op 30 c.M. afstand van het t errein van mijn buurman, op willekeurige hoogte een lichtraam plaat sen, niet draaibaar, voorzien van on doorzichtig glas, matglas? H. H. Vrienden van mij zijn getrouwd in gemeenschap van goederen. Er zijn 4 kinderen. Als een van beiden komt te overlijden, moeten de kosten dan van de nalatenschap worden betaald of van het verzekeringsgeld G. H. ,L Indien bij een gemeenschappelijk hu welijk één sterft en de erfgename het geld rente op rente bij den overgeble vene laat staan, totdat deze sterft, moet dan van dit geld belasting worden betaald? (Ik bedoel hiermede geen suc cessierechten). J. K. Ik heb eene lijfrente genomen voor f 20.000 en ontvang nu van de eene (helft 12 pCt. en van de andere helft 13 pCt. Móet ik nu de rente opgeven en den fiscus laten bepalen welk kapitaal er aan besteed is of kan ik zelf een be drag opgeven? En welk? W. Eene weduwe. Voor mijn zaak heb ik een auto aan geschaft. In hoeveel jaar mag ik die afschrijven? W.J. D. v. L. De dochter van een mijner kennissen trouwde voor ongeveer een jaar en bracht toen een spaarbedrag mee, wat natuurlijk in den boedel kwaim. Zij trouwde in gemeenschap van goede ren. Na eenige maanden getrouwd te zijn, overleed deze dochter. Er waren dus geen kinderen. Is nu de geheele boedel voor den man of gaat een ge deelte terug naar de ouders der. vrouw? Dussen. L. B. Tusschen mijn woning en mijn buurman ligt i1/? M. pad. dat mijn eigendom is. Doch nu heeft mijn buurman op zijn scheiding hoog groe iend hout geplant, vlak voor mijn raam wat mij veel licht ontneemt. Kan ik daar iets tegen doen Een abonné. Het is niet geoorloofd hoog opschie tende boomen of heggen te planten dan op een afstand' van 2 Meter van d'e scheidslinie der beide erven, voor zoo verre de hoogopschietende boomen be treft, en op den afstand van 50 centi meter ten aanzien der heggen. Wan neer uw buurman in strijd hieijmede heeft gehandeld, zult U een vonnis van de Rechtbank moeten hebben, waardoor hij genoodzaakt kan worden het ge plante weg te nemen. Evenwel hebt U hiervoor noodig een advocaat-procureur. Mijn moeder (weduwe) is mij een zeker bedrag schuldig bij schuldbeken tenis. Zij is eigenaresse van een onbe last huis. Indien ik nu in plaats van de schuldbekentenis, een hypothecaire vor dering op haar huis neem, scheelt dit dan in het belastingbedrag, dat zij moet betalen? Als het bedrag waar het om gaat, ruim f2000 is, zijn dan de kos ten van hypotheekneming zoo, dat de belastingverlaging deze goedmaakt? J. K. Door het omzetten van een niet door onderpand gedekte rentedragende schuld in eene hypotheekschuld, ont staat geen verandering in het inkomen van uwe moeder. In beide gevallen kan zij de verschuldigde rente van haar in komen aftrekken. De sluitingskosten van de hypotheek worden dus niet door lagere belasting goedgemaakt. Ik geniet een kosteloos rijwielplaatje dat ik dezer dagen vermiste, waarschijn lijk door diefstal. Ik vervoegde mij voor een ander plaatje bij den Ontvanger, die mij evenwel geen nieuw kon verstrekken, alhoewel ik van zelf een bewijs bezit (dat bij zoo'n plaatje behoort) dat ik hiervoor in aanmerking kom. Ben ik nu strafbaar wanneer ik zonder plaatje rijd en waar moet ik mij "voor een ander vervoegen H. J B. U is strafbaar wanneer U zonder plaatje rijdt. Het best is, dat U zich voor een nieuw plaatje schriftelijk wendt tot den Inspecteur der Directe Belastingen van de Inspectie, waaron der uwe woonplaats ressorteert. Deze beschikt dan op uw verzoek namens den Minister van Financiën. tegen verminderd tarief. Ook genegen Lessen tot na geslaagd te zijn voor examen. tevens verkoop van BENZINE, GASOLIE en alle soorten SMEER, OLIËN en VETTEN. (Alles tegen scherp concnrreerende prijzen). Beleefd THTTR aanbevelend*-* Luxe Auto's Verhuurder gbnderen. Wij noteeren Schoolschriften Bij afname van Boekhandel Firma L. J. VEERMAN H e u s d e n. WIJ KOOPEN RIJWIELEN Naai- of Waschmachine BIJ A. J. DEN HOET daar slagen vb altijd goed. Aanbevelend A. J. DEN HOET AALBURG. Tand heel kund ige, GORINCHEM TELEFOON 349. '<t> 's Maandags 9-3 Minvermogenden 9.30—10 Y.m. "g^t^gja^cnamEfngcngmiBsiPirgiffHi enacts koperslager WIJ K, in de voormalige Mandenmakerij „De Vlijt" beveelt zich beleefd aan voor alle voorkomende KOPER-, LOOD- en ZINKWERKEN. Nette afwerking tegen concnrreerende prijzen. v./b. Firma P. ODENKIRCHEN Vuchterstraat 25 's-HERTOGENBOSCH. OPTIEK, ORTHOPEDIE, BANDAGES, STAALWAREN TELEFOON 176 POST GIRO 114677 Z. 5. Hiermede heb ik de eer te berichten, dat a.s DINSDAG van 1012 en 25 uur in Hotel „Concordia" te Heusden, de Heer HERMAN CAARLS der Fa. P. Odenkirchen, zitting zal houden en zich alsdan belast met het vakkundig aanmeten van Breukbanden, Buikbanden, Elastieken Kousen, Kunstledematen, Steunzolen enz. Tevens is gelegenheid voor het aanschaffen van BRILLEN EN LEESGLAZEN, welker glazen ook volgens voorschrift van H.H. Doktoren en Oogartsen geslepen worden. Hoogachtend, HERMAN CAARLS OPTICIEN - BANDAGIST. in verschillende prijzen voorhanden in den boekhandel van de Firma l. .1VEERMAN» Botermarkt» Heosden moet je maar eens een paar dagen gaan zitten dan kun je eens rustig over je drinkzonden nadenken. Ik geef je drie dagen hechtenis. Verdachte: Ik ga hooger op. Kantonrechter: Ga jij maar hojoger op. Ik ben heusch geen moment bang voor dreigementen en viooral niet als ze komen van een kerel als jij bent. Te Ginneken zijn Maandag de oefeningen van het tweede regiment huzaren en het eskadron wielrijders begonnen. Ik ben al ge ruimen tijd werkloos, en geniet Rijkssteun, welke vijf gulden per week bedraagt. Mijn Vader die ouderdomsrente trekt, is oud en ge brekkig en kan niet meer werken, waar door ik aangewezen ben als kostwinner. Nu brengt taen mijn steunbedrag in vermindering, door er de ouderdoms rente van mijn vader af te trekken. Nu is mij ter oore gekomen, dat zulks niet mag, omrede, dat voor het pensioen, hetwelk mijn vader geniet, reeds voor betaald is. Hopende, dat U zoo vrien delijk wil zijn, mij volledig in te lich ten, omtrent het door mij gevraagde. Bij voorbaat mijn dank. Een nog niet tewerkgesteld arbeider. Nog zeer kort geleden heeft de Mi nister van Binnenlandsche Zaken bij circulaire bekend gemaakt, dat o.m. in een geval als het door U bedoelde het steunbedrag met 2/3 gedeelte van de ouderdomsrente mag worden vermin derd. Vóór dien tijd moest in uw ge val uw steunbedrag verminderd wor den met het geheele bedrag der ouder domsrente van uwen wad er. Ik wil bij testament iets vermaken aan een minderjarige wees, doch wensch niet, dat haar voogd daarover zeggenschap heeft. Kan ik dat doen en zoo ja, hoe? Zaltbommel. A. P. Onttrokken aan het beheer van den voogd zijn de goederen, welke tien minderjarige zijn geschonken of ge maakt, met opdracht van het beheer aan een of meer bewindvoerders. De voogd kan echter wel .rekening en verantwoor ding van den bewindvoerder vragen en treedt bij ontstentenis van dezen zelf in het beheer. In 1930 werd een rechtsgeding over onteigening van een aan mij in eigen dom toebehoorend stuk grond aanhan gig gemaakt. Moet de schatting nu plaats vinden volgens de nieuwe wet van 1931 of nog volgens de oude wet? P. Eigenaar. De nieuwe wet is toepasselijk op vorderingen tot onteigening, waarvan de dagvaarding onder de oude wet is uitgebracht. O— Kantongerecht lleiisrien STRAFZITTING VAN HET KAN TONGERECHT TE HEUSDEN. van Vrijdag 5 Augustus 1932. Kantonrechter: Mr. C. W. van Om meren. Ambtenaar van het Openbaar Ministe rie (waarn.) Mr. J. Dony. Griffier: Mr. G. H. Bleeker. Ruim 40 zaken staan er op de rol, maar Ide meeste zijn echte vacantie- zaken d.w.z. van weinig belang. J. A. S., landbouwer te Dussen, had aan J. Meinders, .adjunct-commies bij den Raad van Arbeid te Tilburg, opzet telijk mondelinge inlichtingen verstrekt, welke in strijd waren met de waarheid. Hij had n.l. opgegeven, dat J. W. van der Pluijm bij hem in loondienst was gekomen op 1 Maart 1932 en dit moest zijn 1 Maart 1931. Verdachte is niet verschenen. Getuige J. W. v. d. Pluijm|: Ik heb bij j verdachte gewerkt van 1 Maart 1931 tot 1 Maart 1932. Kantonrehter: Verkeerde inlichtingen geven is altijd verkeerd, daarom krijgt verdachte f20.boete of 10 dagen hechtenis. E. v. d. K., bakker te Almkerk, staat terecht voor overtreding der Arbeids- wlet bij 4e herhaling. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: .Verdachte is werkelijk onverbeterlijk. Feitelijk moest ik hem eens een paar weken achter slot en grendel zetten, dan was het gezanik in eens uit. De wet laat gelukkig nog toe, dat ik hem eene geldboete kan geven en voor ditmaal wil ik di$ dan nog eens doen, maar dan ook voor het al lerlaatst. Ik gee fhem f25.00 of 10 da gen. H. v. Z., melkslijter te Rijswijk, had zijn 13-jarig zoontje Dirk met een bak fiets melk laten rondbrengen bij de klanten. Kantonrechter: Je wist toch, dat je hierdoor handelde in strijd met de bepalingen der Arbeidswet, is 'tniet? Verdachte: Dat wist ik wel, maar ik zelf kan niets meer van wege hevige rheumatische aandoeningen en waar mijn gezin toch eten moet, ben ik wel genoodzaakt er mijn zoontje op uit te sturen. Kantonrechter: Zul je het nu in den vervolge niet meer doen? Verdachte: Ja, maar Edelachtbare, hoe moet ik dan aan den kost komen? Kantonrechter: Je bent lichamelijk erg ongelukkig en daarmede wil ik rekening houden. Je krijgt 50 cent of 1 dag. De behandeling eener tweede zaak wegens dezelfde overtreding tegen den- zelfdien verdachte, wordt uitgesteld tot 2 September a.s. M. A. S., koopmian te Giessen, staat ook al te recht wegens overtreding van de Arbeidswet en wel bij 2e her haling. Verdachte is niet verschenen. Kantonrechter: Die Arbeidswet weet toch wat op het platteland! Ik geef ver dachte f 5.— of 3 dagen. W. J. R., chauffeur-monteur te Aal burg ,had geen rijbewijs bij zich toen hij als chauffeur een autobus der N.V. de Onderneming bestuurde, 's Mor gens kreeg hij hiervoor een bekeuring en 's middags vertoonde h;ij zijn rijbe wijs aan de kazerne der Marechaussée te Woudrichem. Kantonrechter: Verdachte had dus wele en rijbewijs, maar had vergeten het bij zich te steken. Natuurlijk had verdachte het rijbewijs bij zich moeten hebben en daarom moet ik hem straf fen. Ik wil hem echter heel weinig ge ven en wel 50 cent of 1 dag. G. M. B., zonder beroep te de Kille, was weer eens dronken geweest en wel bij herhaling. Kantonrechter: Je bent een ellende ling. Zelf voer je geen steek uit, wat je wel niet geheel kunt helpen, omdat je lichamelijk ongelukkig bent, maar dit geeft je nog geenszins het recht om hetgeen je arme, oude vader als kleer maker verdient, in jenever om te zetten. Jie bent meer dan een groot mispunt. Getuige rijksveldwachter de Ridder: Toen ik kwam lag hij midden op den weg en hij was erg dronken. Als .hij dronken is, is hij heel lastig. Kantonrechter: Je bent precies een zwijn ,dat wentelt zich ook in den mod der. Verleden jaar ben ik heel lankmoe dig voor je geweest, toen je ook zoo dronken waart geweest en je ouden vader had mishandeld. Toen kwam je heel deemoedig bij mij om te bidden en te smeeken om je geen al te strenge straf te geven en toen heb 'ik me laten overhalen, in de hoop, dat je je leven zoudt beteren. In plaats daarvoor erg dankbaar te zijn en nooit weer dron ken te zijn, heb je je nu weer misdra gen. Je bent een ellendig sujet. Nu Itiirgelijkeii Stand HEUSDEN. Geboren: Laban, z. van S. J. Deurloo en J. H. Colet. Getrouwd: A. J. Dankers, 51 j., en M. G. van Diessen, 37 j. G. J. van Diessen, 49 j., en M. A. C. Clerks, 35 j. Overleden: Catharina Maria Theresia Verhoeven, 7 mnd. Pluimveeteelt. Jonge kippen en wintereieren en opstallen. Het kan natuurlijk zeer voordeelig zijn, als men tegen het najaar en de eerste wintermaanden kippen heeft, die dan aan de leg komen. Door jonge kippen te hebben van een vroeg broedsel, b.v. van Februari, kan men wel rekenen, gedurende den tijd van dure eieren, deze aan den leg te hebben. Om echter gedurende dientijd van 't jaar flink wat eieren te kunnen rapen, moeten de dieren dan niet buiten loopen maar in een flink verlicht, niet tochtig en ruim hok zitten. De vraag is nu, wanneer moeten de dieren verhuizen van de vrije uitloop naar het hok Vele wach ten daarmee tot het weer slecht begint te worden. Maar dat is gewoonlijk juist, als de dieren al flink aan den leg zijn. En wat ziet men dan Door de plot selinge overgang van het gure weer buiten en de behaagelijke ruimte in het hok, raken de dieren van streek en gaan ruien, waardoor de productie plotseling achter uit gaat. Het is dan ook voor de winterlegsters niet juist met het opstallen te wachten tot diep in het najaar. Zoodra de jonge kippen beginnen met hun eerste eieren te leggen, moet men ze overbrengen naar hun huis. Dan is de overgang geleidelik en de zoo nadeelige rui blijft uit. Het spreekt vanzelf, dat dit hok goede ventilatie moet hebben en volop licht en dat niet te veel kippen in een kleine ruimte moeten worden gestopt. En hierin moet men ze dan ook houden. Want het kan alleen schade veroor zaken door ze midden in den legtijd, verlokt door mooi weer, opnieuw naar buiten laten gaan. Houdt u daarom aan de regelstal de jonge kippen vroeg en houdt ze opge- stald, maar daarbij komt nog iets. De dieren moeten worden klaargemaakt voor den legtijd Wanneer de jongen hennen aan den leg komen, wordt er verbazend veel gevergd van hun lichaam, dat nog niet eens volgroeid is. Ieder ei, dat ge legd word, onttrekt aan haar lichaam een groote hoeveelheid eiwit en vet. Om daarom te zorgen, dat de dieren ook leggen kunnen, moeten ze in goed doorvoede conditie in het hok komen, d.w z. ze moeten behoorlijk vet zijn vóór de leg begint. Dat vet raken ze met den leg wel weer kwijt. Geef daarom de jonge kippen een extra maaltje maïs. Dat is trouwens tegen woordig ook niet duur f —O—

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 7