H§ nederlandsch fabrikaatweek te heusden 30 augustus—7 september 1932. één gulden cadeau!! koop toch uit den vreemde niet wat 't eigen land u §m l Sfê Rivierbericliten. Marktberichten. Ingezonden. gedurende deze reclame-week hebben wij uitsluitend nederlandsch fabrikaat geëtaleerd. bezichtigt tijdens uw bezoek aan heusden, onze etalage, tijdens deze nederlandsch fabrikaatweek ontvangt elke kooper, die voor een be drag van minstens besteedt, een aardige roman Op 30 Augustus in Meters in c.M. 's-Hertogenbosch 2.00 val 2 Nieuwe schutsluis te Engelen (Maas) 0.75 was 10 Crévecoeur (Maas) 0.73 was 13 St. Andries (Maas) 0.88 was 8 Yenlo 10.75 val 7 Maastricht 43.75 val 3 Keulen 1.72 was 3 ROTTERDAM, 30 Augustus. Op de veemarkt waren heden aange voerd 195 paarden, 38 veulens, 660 ma gere en 1025 vette runderen, 260 vette kalveren, 509 graskalv., 433 nuchtere kalveren, 426 schapen of lammeren, 0 overloopers of varkens, 19 biggen, 5 bokken of geiten. Per Va K.G. 3e kw. 2e kw. Ie kw. Koeien 15—18 26—29 32|34 Ossen - 16—18 25—27 30—32 Stieren 14—17 20—22 24-26 Graskalveren 1417 Vette kalveren 20—25 32J—37I 45—471 Per stuk Melkkoeien f 120 f 225 Kalfkoeien f130 a f235 Stieren f 70 f 300 Pinken f 40 f 85 Graskalveren f 20 a f 35 Vaarzen f 90 a f135 Werkpaarden f 100 f 280 Slachtpaarden f100 f465 Veulens f 40 f 70 Hitten f 60 a f 120 Biggen f 5 a f 7 Nuchtere fokkalv. f 8 f 44 id. slachtkalv. f 5 a f 7 Biggen per week t 0.50 k f0.70 Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie, Vergun ook mij een plaatsje in uw geacht blad, om inzender, Abonné te Sleeuwijk, van antwoord te dienen. Bij voorbaat hartelijk dank voor de plaats ruimte. Inzender zegt in zijn artikel, er zijn er die blij zijn dat Gulden uit Sleeuwijk weg is en waarom vraagt hij tevens. Daar is maar één antwoord op te geven, n.l. dit, omdat hij met hart en ziel de gerechtigheid diende en voor iedereen, voor tegen- als voorstander van zijn be ginsel, klaar stond om hem te helpen, daar waar het maar even kon en moge lijk was. Dat er zijn die blij zijn, dat Gulden weg is, vindt zijn oorzaak in het hotte klasse- en partij-egoisme, waarbij de naam van Christus te veel misbruikt wordt. Ik zeg uitdrukkelijk misbruikt, omdat juist door deze heeren het minst de waarheid alswel de naastenliefde welke Christus zoo lief was gebruikt en getoond wordt. Gulden is weg, helaas weg, en zij die iets hebben verstaan van zijn groote werk en liefde voor de menschheid, denken daaraan met weemoed. Maar ook anderen, zelfs tegenstanders, uitge sloten een fanatist, zullen hem missen, want hij was niet alleen een man met een groot geloof in het socialisme, maar dit zal en kan den tegenstander niet tegenspreken ook een man met een groot initiatief en daar hapert in de ge meente Sleeuwijk wel wat aan. Ik zeide in den aanhef, dat het alleen klasse- en partij-egoisme is, als men blij is dat Gulden weg gaat en dat dit zoo is en niet anders, kan men alleen ver klaren door het feit, dat overigens ook niets, maar dan ook niets, op hem aan viel te merken, noch op zijn persoon, noch op zijn gezin. Velen heeft hij gebracht tot het soci alisme, maar ook velen hebben aan Gulden te danken dat zij zich niet meer inlaten met het drinken van alcoholische dranken, steeds weer werkte hij aan de opvoeding van het menschdom, waarvoor wij weten dat zeker velen hem dank baar zijn. Ik kan inzender Abonné dan ook, hoop ik. hiermede tevreden stellen, dat zij die blij zijn dat Gulden weg is, in het niet zinken bij de talloozen die het met weemoed vervuld. U, M. d. R., nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte, in de hoop en de wensch dat het de familie Gulden in haar nieuwe standplaats voorspoedig moge gaan. Abonné D. VAN ZUIDAM Jr. Werkendam, 27-8-'32. Vergadering van den Raad der ge meente SLEEUWIJK, op Vrijdag 26 Augustus, des n.m. half drie. Voorzitter: EdelAchtb. Heer W. Beu kenkamp. Secretaris: WelEd. Heer A. Knoot. Afwezig de heeren Gulden en v. Ros malen. De Voorzitter opent de vergadering met het formuliergebed. De Voorzitter Jdeelt mede, dat de heer Gulden uit de gemeente is ver trokken en daardoor heeft opgehouden lid van den raad te zijn. Hij kon daar om deze vergadering dus niet bijwonen, en derhalve niet persoonlijk van den raad afscheid nemen, zoodat hij spreker heeft verzocht, uit zijn naam de raadsleden, tevens de gemeente, al le goeds toe te wenschen. Spr. ver trouwt ook uit naam van alle raads leden te spreken, als hij den heer Gul den wederkeerig alle goeds toewenscht, voor zijn persoonlijk en huiselijk leven. Op de gebruikelijke vraag van den Voorzitter, of een der heeren op- of aanmerkingen heeft op de thuisgezon- den notulen, zegt de heer v. d. Stelt, dat volgens de notulen, hij de wen- schelijkheid zou hebben betoogd, om voor het pad aan de Kille haven- en ka- degeld te heffen. Spr. meent, dat dit onjuist is en hij op de wenschelijkheid heeft gewezen, dat een regeling werd getroffen, de Voorzitter heeft toen ge zegd, dat dan haven- en kadegeld ge heven zou moeten worden. De Voorzitter stemt toe, dat in dezen zin gesproken is, de fout is te herstel len door het woord heffing te veran deren in regeling. Spreker kan de com missie, die belast is geweest om deze Het voorstel van B. en W. wordt hierop met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter deelt nog mede, dat aan W. Colijn, als hoogste inschrij ver het perceel hooiland is gegund, voor het bedrag van 41 gulden. Verzoek van het Centraal proeftuin- bedrijf te Gorinchem, om ook dit jaar weder een subsidie te mogen ontvan gen in het exploitatie tekort. De Voorzitter zegt, dat het vorig jaar een subsidie werd verleend van f 50.dat B. en W. aanvankelijk afwij zend tegenover het verzoek stonden, omdat de gemeentekas eigenlijk geen bijzondere subsidies toestaat, doch bij nader inzien meent het college, dat waar de gemeente heeft medegewerkt aan de totstandkoming van het bedrijf, dat zij ook verplicht is mee te werken, om het in stand te houden, daarom stellen zij voor een subsidie toe te kennen van f25. De heer Sigmond zegt, dat hij zoo weinig van het proeftuinbedrijf merkt, voor dezen kant schijnt het weinig van belang, waarschijnlijk is dit voor de gemeenten aan de andere zijde der rivier anders. Om den goeden wil van de gemeente te toonen, zou spr. een subsidie van f5.verleenen. De heer, v. 'tSant merkt op, dat de gedaan. Als men weet dat voor nij verheidsonderwijs op de begrooting een verplichten post is uitgetrokken van f600.dan is er vanzelf alles voor, ook den landbouw te steunen. Er is evenwel reeds een adres van de Land bouwschool ingekomen, deze vraagt een subsidie van f5.per leerling, er be zoeken uit deze gemeente 2 leerlingen deze School, zoodat het neerkomt op een subsidie van f10.Het lijkt spr. het best, dat deze twee aanvragen te gelijk worden behandeld. B. en W. stel len voor, waar de gemeente ook aan andere onderwijsinrichtingen moet bij dragen, ook aan de landbouwschool te Andel de gevraagde subsidie van f5. toe te staan. De heer v. Driel heeft zoo juist van den heer v. 'tSant vernomen, dat twee personen uit de gemeente gebruik ma ken van den proeftuin, spr. zou de subsidie ook op f 5.per persoon stel len, evenals voor de landbouwschool, de proeftuin zou dan ook in aanmer king komen voor een subsidie van f10.evenals de landbouwschool. De Voorzitter meent, dat deze re deneering niet op gaat, het proeftuin- bedrijf is niet op een lijn te stellen met de landbouwschool. De raad heeft sympathiek gestaan tegenover de op- wat in het belang van de gemeente is. In het tuinbouwbedrijf vinden veel meer menschen arbeid dan in den land bouw, dus ook voor de arbeiders, is dit van belang. Nu is ook de tuinbouw niet rendabel, maar dit is juist een reden te meer, om wel subsidie te verleenen, als de tuinbou wers goede winsten maakten, zou er alles vocht te zeggen, om de tuin bouwers zelf hun bedrijf, dat tot voor lichting moet dienen, te bekostigen. Het zou naar spr.'s meening werkelijk jam mer zijn, als het bedrijf zou verdwij nen en nu zal met deze f25 het be drijf wel niet staan of vallen, maar het bedrag is ook meer bedoeld om den goeden wil te toonen. De heer Sigmond meent, dat men met f10.evengoed zijn goeden wil toont als met f25.De gemeente Gorinchem is garant voor het bedrijf, verdwijnen zal het dus niet. Stond de gemeente er financieel goed voor, dan was er niets tegen een grootere sub sidie te verleenen, doch thans zou spr. het laten bij f10.subsidie aan de Landbouwschool te Andel en f 15. aan het proeftuinbedrijf te Gorinchem. Met algemeene stemmen wordt over eenkomstig dit voorstel besloten. Verzoek van de Provinciale Vereeni- Asgmt zfikast mi yy>-i lül msë ■,v£; V' - - - t kwtestie te regelen, meedeelen, dat door B. en W. een regeling is gemaakt, doch dleze li<s opgezonden aan de Vereeni- ging :van Nederl. gemeenten voor ad vies, zoodra ze is terug ontvangen zal ze de commissie worden toegezonden, om ze te bespreken en ze daarna in den raad te brengen. Ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot wijziging der gemeen- tebegrooting 1932. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger op 29 Juni j.l., .waaruit blijkt, dat alles in behoor lijke orde is bevonden. Adres van het bestuur van het Volks badhuis te Werkendam, om subsidie, reeds in de vorige vergadering aan de orde geweest. De Voorzitter zegt, dat B. en W. voorstelden en subsidie van f 25 te ver leenen, de heer v. Driel wilde deze subsidie brengen op f50.over dit voorstel staakten toen de stemmen, zoo dat dit nu opnieuw in stemming wordt gebracht. Tegen het voorstel stemden de hee ren v. Arkel, v. Straten, v. 'tSant, Dek ker en v. d. Stelt, de andere 4 heeren voor, zoodat het voorstel is verworpen. heer Sigmond meent, dat de proeftuin alleen voor de plaatsen aan de overzijde beteekenis heeft, dit is echter niet zoo, de meeste belangstelling voor het be drijf komt uit het Land van Altena. Uit Sleeuwijk zijn het de heer Kolff en spreker die er herhaaldelijk om voor- lichtng heen gaian. Ook de tuinbouw maakt een slechten tijd door, doch kan voor deze gemeente van groot belang worden, daarom is het wenschelijk, dat het proeftuinbedrijf in stand blijft Dat de subsidie geleidelijk aan verminderd wordt, daar is alles voor te zaggen, doch deze ineens inhouden zou oor zaak kunnen zijn, dat instandhouding gevaar loopt. De heer v. Andel heeft gelezen, dat ook de landbouwschool te Andel een moeilijken tijd doormaakt, het is dus best mogelijk, dat ook deze om sub sidie zal vragen. Spr. meent, dat de landbouwschool te Andel voor de ge meente van veel meer belang is dan het proeftuinbedrijf, en als men dit laat ste een subsidie van f 25 toekent, zal men de landbouwschool geen subsidie kunnen weigeren. De Voorzitter stemt dit laatste toe, zeer zeker is er alles voojr te zeggen, dat ook voor den landbouw iets wordt richting van het proeftuinbedrijf, heeft deze oprichting mede mogelijk gemaakt, nu heeft de gemeente ook tot plicht, mede te werken dat het bedrijf in stand blijft. De heer v. 'tSant merkt op, dat de gemeente begonnen is met een subsi die van f50.het is een gezonden maatregel, als nu de subsidie op f 25. wordt gebracht. Het bedrijif moet ten slotte op zijn eigen beenen staan, doch 't is nog in zijn kinderjaren en men moet het eerst helpen om het zoover te bren gen. De heer v. d. Stelt zegt, dat de la gere landbouwschool uitsluitend van be lang is voor het Land van Altena, spr. stelt deze school voor de streek van veel meer belang, dan het tuinbouwbe drijf, spr. zou de subsidie, die door B. en W. is voorgesteld op f25.nog meer willen verminderen. De Voorzitter meent, dat men niet uit het oog mag verliezen, dat in deze gemeente ook tal van kleine landbou wers *zijn. Het tuinbouwbedrijf maakt nu ook een slechten tijd mee, doch zoo dra de toestand weer iets beter wordt, is het heel goed mogelijk, dat verschil lende kleine landbouwers zich op den tuinbouw zullen gaan toeleggen, iets ging het Groene Kruis, om een subsi die van f 10. Op voorstel van B. en W. wordt af wijzend op dit verzoek beschikt. (Wordt vervolgd). HEUSDEN. 34 Aug. Klein-handelprijs van Boter (Rijksmerk) f 0.80 per pond. Zoete melk f 0.08 per liter. Eieren f 0.031 per stuk. WELL. Hedenavond zal ter gelegen heid van den verjaardag van H. M. de Koningin door de muziekveree- niging „O.B.K." een concert gege ven worden, onder den Lindenboom. Zaterdagmiddag stond er een luxe auto uit Yught op den havenbol alhier. Bij het opgang maken van den motor reed ze vooruit de Maas in. Gelukkig bleef ze voor de ketting van de pont hangen, anders zou ze in de diepte zijn verdwenen. Met ver eende krachten is ze weer op het |dro- ge gebracht. GEVONDEN VOORWERPEN. Een kinderschoentje, een thermoflesch en een tabaksdoos. Terug te ontvangen bij den gemeente-veldwachter te Wijk en Aalburg. - - ..Av'y..

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1932 | | pagina 4